Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Quest] Cursed island?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 1:17 am

Mέσα στο δωμάτιο,υπήρχαν δυο διπλά κρεβάτια, ένα τραπέζι , ένας αυτοσχέδιος νιπτήρας έξω απο την τουαλέτα και μια σοφίτα για να αφήσουν τα πράγματά τους. Το μοναδικό παράθυρο  του δωματίου, έβλεπε στον δρόμο .Ανάμεσα απο το παράθυρο και τον δρόμο υπήρχε μια φλαμουριά η οποία λόγο του καιρού άρχισε να χάνει τα φύλλα της.
Ο Henry αφού έκλεισε την πόρτα πήγε στο τραπέζι .Μάζεψε τα κεριά που είχε επάνω και τα έβαλε μέσα σε ένα μπολ που είχε δίπλα.Έπειτα τα άφησε στο πάτωμα .Πέρασαν κάποιες ώρες στις οποίες ξεκουράστηκαν και συζητούσαν.Είχα αρχίσει να νυχτώνει. Ο νεαρός δεν μπορούσε να καθίσει απο την αγωνία και το άγχος του έτσι απλά ακούμπησε τις παλάμες του στο τραπέζι , στηρίζοντας έτσι το σώμα του.

Το σχέδιο είχε μεγάλη επιτυχία. Όλα πήγαν όπως τα ήθελαν. Είχαν συγκεντρωθεί όλοι στο δωμάτιο και συζητούσαν.Πλέον ήταν η ώρα να τους ανοίξουν τα χαρτιά τους.

Οφείλουμε μια συγνώμη Siro, δεν ήμασταν ειλικρινείς μαζί σου .Στο νησί δεν ήρθαμε τυχαία αλλα ακολουθούμε έναν σημείωμα. Το σημείωμα αυτό έλεγε κάτι για ένα ξίφος και οτι οι δυνάμεις του είναι εξωπραγματικές.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 1:42 am

Ο Kuron γέλασε πρώτος, αμέσως μετά τον ίδιο δρόμο πήρε και ο καπετάνιος του και ο Garin.Οι τέσσερις άλλοι απόρησαν με την αντίδρασή τους. Τους είπαν ψέματα και γελούσαν;
Μα πως τα φέρνει η τύχη καμια φορά. Και ο δικός μας στόχος είναι το ξίφος η τουλάχιστον να μάθουμε αν αυτές αληθεύουν .
Πολύ καλά λοιπόν.Αφού ξεκαθαρίσαμε αυτό το κομμάτι θα σας δείξουμε και το πως μάθαμε τον θρύλο, είπε βγάζοντας το κομμάτι χαρτιού που είχαν βρει μέσα στο μπουκάλι και το έδωσε στον Siro.
Οι δικοί του έσκυψαν απο πάνω του για να διαβάσουν και αυτοί τα αναγραφόμενα. Λίγο αργότερα  ο καπετάνιος άφησε το σημείωμα επάνω στο τραπέζι
Όσα λέει είναι σωστά, τουλάχιστον σύμφωνα και με τις δικιες μας πληροφορήσεις.Είναι παράξενο όμως .
Τι είναι το παράξενο;
Είναι λες και κάποιος ήθελε να έρθετε στο νησί
Όντως.
Για να γυρίσουμε πίσω στο θέμα μας.Εμείς μάθαμε και κάποια άλλα πράγματα για τα μυστικά αυτού του τόπου.
Δηλαδή;
Σύμφωνα με ένα βιβλίο που έτυχε να πέσει στα χέρια μου πρόσφατα , αναφέρει πως το ξίφος είναι κλειδί για κάτι εάν βρεθεί μέσα σε έναν υπόγειο ναό που βρίσκεται στα αρχαία ερείπια του νησιού αυτού την μερα μετά με την κόκκινη πανσέληνο .Είναι κοντά σε μια λίμνη σύμφωνα με έναν χάρτη που είδα.
Ενδιαφέρον. Και πότε είναι η κόκκινη πανσέληνος;
Εχθες ύμφωνα με τους υπολογισμούς του Kuron.Αλλα εδώ έρχεται το πιο....  ''ενδιαφέρον'' κομμάτι το οποίο εμείς σας είχαμε κρύψει κατα κάποιον τρόπο.


Last edited by DIRK on Mon Oct 19, 2015 11:32 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 2:14 am

Οι τέσσερις παρέμειναν σιωπηλοί. Ο Henry με την άκρη του ματιού του έπιασε τον Markus να πιάνει το μικρό πιστόλι που είχε μέσα απο το γιλέκο του και να ετοιμάζεται για παν ενδεχόμενο. Όπως αποδείχτηκε όμως οι υποψίες τους για κάτι κακό πήγαν στο καλάθι των αχρήστων.
Ο κύριος λόγος που βάλαμε πλώρη για το Asuka , ήταν γιατί εδώ μεταφέρθηκε ένας δικός μας άνθρωπος όταν τον έπιασαν οι marines, τώρα είναι στην φυλακή του νησιού πάνω στο βουνό και σε τρεις μέρες θα τον μεταφέρουν στο impel down.Το όνομά του είναι Geralt και είναι καπετάνιος συμμαχικού μας πληρώματος.
Μάλιστα. Επικήρυξη έχει;
102 εκατομμύρια.
Αρκετά μου ακούγονται.Είναι χρήστης φρούτου; Τι έχει κάνει και έχει τόσα;
Είναι χρήστης φρούτου, ναι και το μόνο που έκανε ήταν να τα βάλει με άτομα που δεν έπρεπε μέσα στο ναυτικό.Βλέπεις ήταν πρώην marine , κάπου έμπλεξε και τον κυνήγησαν. Η δικιά μου επικήρυξη είναι μεγαλύτερη και ανέρχεται στα 180.000.000, καθώς η δικιά μου βαθμιδα ήταν μεγαλύτερη.
Ωστε και εσύ ήσουν πρώην δικος τους;
Ναι , έκανε κοφτά Αλλα μην ανησυχείς, δεν σκοπεύω να γυρίσω πίσω. Εκεί μέσα έχει περισσότερη βρωμιά απ όση έχει μια πειρατική τουαλέτα, για να μην μιλήσω για την διαφθορά.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 9:20 pm

Αρα με λίγα λόγια έγινες marine για να πολεμήσεις την διαφθορά των επαναστατών την οποία είχες βιώσει στο πετσί σου μεγαλώνοντας στο νησι Centaurea και τελικά έφυγες και απο εκεί γιατί ανακάλυψες πάλι διαφθορά..Ενδιαφέρον.
Μπορεις να το πεις και έτσι
Μπορούμε λοιπόν να φτάσουμε σε κάποια συμφωνία οι δυο μας, οι ομάδες εννοώ.
Να ακούσουμε.
Θα σας βοηθήσουμε εμείς με τον δικό σας αλλα πρώτα πρέπει να μας βοηθήσετε εσείς με το σπαθί.
Για ποιον λόγο να γίνει έτσι και όχι το ανάποδο;
Δεν λέω οτι τα γεγονότα θα γίνουν με διαφορά ημερών ούτε οτι το κάνουμε για να σας κοροϊδέψουμε και να ξεφύγουμε αφήνοντας σας έτσι. Αρχικά , πριν προλάβω να αναλύσω το σχέδιο πρέπει να μάθουμε την ακριβή τοποθεσία της φυλακής όπως επίσης το πως φυλάσσεται, πόση δύναμη αντρών είναι στο κτήριο και στην περίμετρο , την ώρα που αλλάζουν οι φρουρές και πόσο χρόνο παίρνει στις ενισχύσεις να φτάσουν στο σημείο των φυλακών απο το αρχηγείο τους..Όλα είναι εξίσου σημαντικά.
Το αμέσως επόμενο που πρέπει να γίνει είναι να μάθουμε που βρίσκεται αυτο το ξίφος , αν φυλάσσεται η αν το κουβαλά κάποιος επάνω του.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 9:24 pm

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν. Ο Jin θα ανέβει στην ταράτσα του κτηρίου ωστε να έχει καλύτερη οπτική γωνία και να ειδοποιεί τους άλλους σε περίπτωση που δει marines να πλησιάζουν, ειδικά εσενα που έχεις μεγάλη επικήρυξη, είπε στον Siro.
Ο Kuron με τον Garin θα επιστρέψουν στο καράβι σας για να ειδοποιήσουν τους άντρες για την κατάσταση και το σχέδιο. Ο Kuron θα πάρει τα τρία τέταρτα του πληρώματος και θα κατευθυνθεί προς το δάσος οπου και θα κατασκηνώσουν. Αυτό θα γίνει καθαρά για να μην κινήσει υποψίες ο μεγάλος αριθμός αντρών επάνω στο πλοίο. Οι υπόλοιπου που θα παραμείνουν εκεί θα μοιάζουν με έμποροι ενώ θα έχουμε και την ησυχία μας έχοντας τον Garin στα μετόπισθεν. Θα μπορει να μας ειδοποιεί και για τυχών πλοια των marine που μπαίνουν στο λιμάνι . Η ομάδα που θα πάει στο δάσος θα κατασκοπεύσει τις εγκαταστάσεις της φυλακής και τα υπόλοιπα όπως τα είπα νωρίτερα.
Εν το μεταξύ εσύ θα παραμείνεις εδώ στο κτήριο γι αυτό και θα μπει στην κορυφή ο Jin. Απο εδώ μπορεις να συντονίζεις την επιχείρηση . Εγώ και ο Markus θα βγούμε στην πόλη για να αναζητήσουμε πληροφορίες ενώ ο Engels θα πάει να ψαρέψει κανέναν μικροπωλητή η κανέναν αλητάκι των δρόμων για να δούμε τι θα μπορέσουμε να μάθουμε για το ξίφος.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 9:39 pm

Εσύ χαραμίζεσαι. Ήταν οι μόνες λέξεις που βγήκαν απ το στόμα του καπετάνιου λίγες στιγμές αφότου ο Henry τελείωσε τον λόγο του.
Γιατί;
Θα ήσουν ένας τρομερός Marine τόσο στο μυαλό όσο και στην μάχη..Παρατήρησα νωρίτερα το χακι που είχες γι αυτό ανέφερα και για το δεύτερο σκέλος.
Ωστε μας ψαρώσατε με το ''φρούτο του διαβόλου'' για το οποίο μίλησε ο Kuron νωρίτερα;
Ναι. Δεν τα βάσεις εύκολα με κάποιον που έχει Haki.Αλήθεια πόσο παραπάνω απο την επικήρυξη μου έχεις; Γιατί εδώ εγώ έφτασα τόσο μόνο με το φρούτο μου.
Ένα μειδίαμα εμφανίστηκε στο πρόσωπο του Henry.
Έχω μόνο 50.000.000 σύμφωνα με μια εφημερίδα που είδα εχθές.
Αρα τους αφήνεις να σε θεωρούν έναν κοινό τυχοδιώκτη.Έξυπνο. Αν δεν είχαν συμβεί αυτά τα γεγονότα και σε εμένα , το ίδιο θα έκανα. Σε κόβω οτι ετοιμάζεις κάτι κακό. Είπε γελώντας ενώ ο Henry ένευσε θετικά το κεφάλι του διατηρώντας το μειδίαμα.
Οι τύποι του άρεσαν όλο και περισσότερο. Καταλάβαινε ο ένας τον άλλο ενώ τα κόλπα τους δεν διέφεραν και πολύ.
Και φυσικά πιστεύω οτι το marine το είπες απλά και μόνο για να συμπληρωθεί η κουβέντα έτσι;
Ακριβώς. Απλά θυμάμαι τα παλιά που και που,τα καλά μόνο νοσταλγώ, παραδέχτηκε. Τι θα έλεγες αν σου πρότεινα να μπεις στο πλήρωμά μου; Και οι δικοί σου φυσικά.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 9:47 pm

Ευχαριστούμε για την πρόταση αλλα προτιμούμε την ελευθερία μας. Θα ηταν προτιμότερο κάτι σε συμμαχία .
Δεκτό, έκανε και έδωσε το χερι του στον Henry, ο οποίος ανταπέδωσε και οι δυο άντρες αντάλλαξαν μια θερμή χειραψία.
Το σχέδιο μπήκε σε εφαρμογή χωρίς κάποιο παρατράγουδο . Ο Markus μαζί με τον Henry προσποιούμενοι τους ταξιδευτές αγόρασαν ένα βιβλίο το οποίο χρησιμοποίησαν αργότερα για τις ερωτήσεις τους σε περαστικούς. Δυστυχώς γι αυτούς έπεσαν σε σφάλμα. Η ερώτηση ''μήπως γνωρίζετε κάτι για ένα ξίφος δυνατό που βρέθηκε επάνω στο νησί'' ή ''υπάρχουν κάποιοι θρύλοι σχετικά με ένα ξίφος που υπάρχει στο νησί,αληθεύουν αυτά'' όπως και άλλα παρεμφερή, ήταν λες και έπεφταν πάνω σε τοίχο. Κανένας δεν δεχόταν να τους απαντήσει κάτι σε σχέση με το ξιφος, πόσο μάλλον σχετικά με την τοποθεσία του. Τελικά ένας ασπρομάλλης ''γέρος'' ο οποίος έπινε τον καφέ του σε ένα παγκάκι δέχτηκε να τους μιλήσει. Ήταν ο μόνος που έμοιαζε και πιο σκληροτράχηλος σε σχέση με όσους άλλους είχαν δει. Φορούσε κοστούμι όμως το σώμα του φαινόταν καλοσχηματισμένο ,για την ηλικία του, απο κάτω. Είχε ένα μικρό σκουλαρίκι στο δεξί αυτί και τρία στο αριστερό. Κάτω απο το δεξί μάτι του είχε μια ουλή η οποία έφτανε ως το αυτί του απ την ίδια μεριά.Αυτό που παρατήρησε τελευταίο ο Markus ήταν μια εφημερίδα τοπική που είχε αφημένη επάνω στο τραπεζάκι του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 9:51 pm

Πριν χρόνια τους είπε πως έγινε μια επιδρομή πειρατών στο νησί και τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα κατα την ώρα της μάχης. Το ξίφος βοήθησε να τελειώσει καλά γι αυτούς η μάχη καθώς σε μια στιγμή που όλα πήγαιναν κατα διαόλου, ένας νεαρός με το όνομα Saga ο οποίος ήταν ο ηγέτης του Dojo του νησιού και συνάμα απεσταλμένος της κυβέρνησης ο οποίος εκπαίδευε τους marines στην τεχνική της ξιφομαχίας με Katana, πήρε το ξίφος και κατάφερε να σκοτώσει όλους τους πειρατές που βρίσκονταν κοντά του τρέποντας τους άλλους σε φυγή. Απο την στιγμή που έχασε όμως αποσύρθηκε απο ηγέτης του Dojo και μαζί με τα πρωτοπαλίκαρα του κάνουν περιπολίες στα γύρω νησιά για να βεβαιωθούν οτι ποτέ κανένα χωριό η πόλη δεν θα βιώσει τα ίδια με εκείνους.
Και μήπως γνωρίζεται τι απέγινε αυτό το κατανα; ρώτησε ο Markus ενώ έδειχνε να σημειώνει κάτι επάνω στο βιβλίο.
Φυσικά. Είναι τοποθετημένο μέσα σε ένα γυάλινο κουτί επίδειξης το οποίο βρίσκεται στο Dojo επάνω στο βουνό.
Ω αλήθεια; Δηλαδή μπορούμε να δούμε ένα ξίφος τόσο διάσημο απο κοντά; Ρώτησε με προσποιούμενο ενθουσιασμό ο Henry
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 9:58 pm



Ακριβώς νεαρέ. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας βοηθήσω να κάνετε κάτι παραπάνω με αυτό λόγο της θέσης μου.

Τι εννοείτε ;
Παλαιότερα όταν ήμουν και εγώ Marine ίσως ήμουν στην ευχάριστη θέση να σας το δώσω να το κρατήσετε κιόλας, να αγγίξτε την κάλο-ακονισμένη λεπίδα του και να καμαρώσετε αυτήν την πραγματικά φανταστική λαβή.
Καθώς ο ''γέρος'' τους έλεγε όλα αυτά ο Markus έβγαλε κάτι απ την τσέπη του με διακριτικές κινήσεις και το έβαλε μέσα στον καφέ του τύπου. Την κίνηση αυτή την πρόσεξε ο Henry μα όχι και ο άλλος.
Ωστε ήσασταν marine! Μήπως έτυχε να υπηρετήσετε με τον Jerome Low απο την North Blue;
Δυστυχώς όχι νεαρέ. Ποιος ήταν αυτός;
Είναι ο πατέρας μου, είπε ψέματα. Είναι Captain πλέον αλλα αποσύρθηκε για να αφοσιωθεί στα χωράφια μας. Βλέπετε απ την ώρα που γέννησε η αδερφή μου δεν μπορεί να ξεκολλήσει απο το εγγόνι του και προτίμησε τελικά αυτή την οδό.
Χαίρομαι πολύ που ακούω κάτι τέτοιο αν και το σώμα των Marines χρειάζεται πλέον όποιον μπορει να βοηθήσει. Αλήθεια εσύ πως και δεν ακολούθησες τα βήματά του ;
Να σας πω την αλήθεια έχω μάθει κάποια πολύ δυσάρεστα πράγματα για το σώμα των Marines απο τον πατέρα μου.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 10:04 pm

Όπως;
Για την μεγάλη διαφθορά που υπάρχει εκεί μέσα και επειδή δεν θέλω να χαλάσω και εγώ ποτέ, προτιμώ μαζί με τον φίλο μου απο εδώ να πιάνουμε τους εγκληματίες και να τους παραδίδουμε στις αρχές απο μόνοι μας.
Πολύ καλή κίνηση νεαρέ χαίρομαι που ακολούθησες τον ίδιο δρόμο και δεν λοξοδρόμησες βλέποντας όλα αυτά τα κακά. Είναι αλήθεια αυτά πουσου είπε δυστυχώς όμως εγώ έμενα και πολεμούσα και εντός και εκτός της παράταξης μας . Λοιπόν μπορώ να πω οτι όσο περνάει η ώρα σε συμπαθώ όλο και πιο πολύ γι αυτό αποφάσισα να σας βοηθήσω. Ο τωρινός επικεφαλής των Marines είναι προπονημένος απο εμένα οπότε με γνωρίζει καλά. Μπορω αν θέλετε να σας οδηγήσω εκεί και να φροντίσω να το δειτε απο πιο κοντά απ όσο πρέπει να πάει το γενικό κοινό.Θα σας περάσω και απο την κεντρική πύλη η οποία είναι η βόρεια. Εκεί υπάρχει και ένα μνημείο για τους Marines και τους πολίτες που έπεσαν σε εκείνη την μάχη.
Ακούγοντας αυτά τα λόγια ο Markus Έκανε ψέματα πως πήγε να του πέσει το βιβλίο το οποίο όλως τυχαίος πήγαινε προς τον καφέ, το παράξενο της υπόθεσης ήταν πως αυτός ο άντρας το πρόλαβε στον αέρα.
Πω πω τι πήγα να κάνω, έκανε ο markus. Αφήστε σε εμένα την πληρωμή του καφέ σας ως συγνώμη .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] Cursed island?   [Τέλος-Quest] Cursed island? - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Quest] Cursed island?
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τελος-Quest-Φρούτο] Metamorphosis
» Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Quest]Η νεα θαλασσα και ο Χιονισμενος Τιγρης
» [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] What??? Island in the sky?!?!?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Asuka Island-
Jump to: