Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 43 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 43 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV   Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 12:24 pm

Οι υπόλοιποι θαμώνες θορυβήθηκαν, αρκετοί από αυτούς σηκώθηκαν για να με αρπάξουν αλλά μια κίνηση του μπάρμαν τους έβαλε και πάλι στην θέση τους.
Μπορείς να με αφήσεις τώρα. Με συγχωρείς για πριν νεαρέ. Ψέλισε κάτω από την πίεση του χεριού μου. Το σκέφτηκα για λίγο αλλά τελικά τον άφησα ελεύθερο μερικά δευτερόλεπτα μετά.
Ο μπαρμαν σηκώθηκε και έτριψε τον λαιμό του για λίγο. Ύστερα με κοίταξε και σήκωσε το χέρι του προς το μέρος μου.
Lans Barton. Ιδιοκτήτης του "Strong-arm Bar", στις υπηρεσίες σας! Είναι προφανές πως ταιριάζεις στο προφίλ του μαγαζιού μου νεαρέ. Δεν έχει υπάρξει άνθρωπος που να μπορεί να με κάνει να λυγίσω μόνο με το ένα του χέρι. Δεν χρειάζεται να κάνουμε "Arm-wrestling" είναι προφανές πως θα χάσω. Τι θα ήθελες να σου φέρω; Και μας συγχωρείς για πρίν, τα παίδια και εγώ δεν έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε τόσο μικροκαμωμένους τύπους αλλά είναι προφανές πως μπορείς να προστατέψεις τον εαυτό σου!
Συστήθηκα και δέχτηκα την χειρονομία του. Του είπα πως ήθελα κάτι να φάω και να πιω, οτιδήποτε. Αρκεί να ήταν φαγητό, είχα να φάω μια ολόκληρη μέρα...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV   Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 12:34 pm

Ο Lans μου έφερε φαγητό και ένα ποτήρι Σακε. Έκατσε απέναντι μου και άρχισε να μου μιλάει καθώς απολάμαβανα το φαγητό μου.

Βλέπεις το μπαρ αυτό το έφτιαξα λίγο μετά που άφησα το σώμα των Μαρινς. Οι άντρες που βλέπεις πίσω σου είναι όλοι του Ναυτικοί και παλιοί μου μαθητές. Έτσι μας φάνηκε περίεργο όταν μπήκες μέσα στο μπαρ, τόσο άγνωστος και μικροκαμμωμένος.. Έπρεπε να κάνουμε λίγο πλάκα! Λοιπόν Rin, πως και από τα μέρη μας; Αν επιτρέπεται δηλαδή...

Είμαι ένας ταξιδιώτης. Όνειρο μου είναι να γυρίσω όλη την North Blue και αν είναι δυνατόν να βγω στην μεγάλη γραμμή για να μείνω τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου. Βρισκόμουν με το πλοίο μου λίγα μίλια μακριά από το νησί αυτό όταν ξαφνικά έπιασε αυτή η καταιγίδα που υπήρχε χθές.. Έτσι κατέληξα να βρω καταφύγιο σε σας... Του απάντησα ανάμεσα από μερικές μπουκιές. Δεν ήταν εντελώς ψέματα η ιστορία μου.. Βέβαια παρέλειψα να αναφέρω πως είμαι στον στρατό των επαναστατών, αλλά ποιος θα το εκανε σε μια παρέα με Μαρίνς; Ήπια το σάκε μου και ο μπαρμαν πήρε το ποτήρι μου για να το ξαναγεμίσει. Βρήκα την ευκαιρία να κοιτάξω πίσω μου, όλοι οι υπόλοιποι θαμώνες είχαν επιστρέψει στις συζητήσεις τους και κανένας δεν φαινόταν να μου δίνει και πολύ σημασία πλέον..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV   Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 1:34 pm

Η υπόλοιπη μέρα καθώς και η επόμενη μετά από αυτή με βρήκε να μπερκοπίνω στο μαγαζί του Lans, η παρέα του ήταν πάντα καλή και αποδείχτηκε πως για πρώην Μαρίν, ήταν ωραίος τύπος. Σκεφτόμουν συνεχώς τα λόγια του διοικητή Riu, ίσως όντως να μην ήταν όλοι οι Μαρίν άξιοι θανάτου. Ίσως απλά έφταιγε το γεγονός πως ακολουθούσαν εντολές, ίσως πάλι να έφταιγε και σε μένα το ίδιο γεγονός. Μπορεί όλα να ήταν καλύτερα για εμένα αν έπερνα τις αποφάσεις μου μόνος μου... Ποιος ξέρει..
Το μόνο που ήταν σίγουρο ήταν ότι είχε έρθει ο καιρός να φύγω, η καταιγίδα είχε περάσει και εγώ έπρεπε να πάω στο Zanakand Island για να παραδώσω τα χαρτιά στον διοικητή Joe.
Χαιρέτησα τον Lans και τον συμπαθητικό γέρο που είχε το ξενοδοχείο και άρχισα να κατευθύνομαι προς το λιμάνι του νησιού.
Μια ώρα αργότερα και πλέον μέσα στην βάρκα μου, άρχισα να απομακρύνομαι σιγά σιγά από το Sirakava Island. Ήταν ένα όμορφο μέρος που θα ήθελα να επιστρέψω κάποια στιγμή, ίσως όχι σαν επαναστάτης, ίσως και να έρθω σαν κάτι άλλο, σαν απλός πολίτης ή ακόμα και μαρίν... Οι σκέψεις στο μυαλό μου για το τι ήταν πιο σωστό δεν είχαν φτάσει ακόμα σε βαθμό ηρεμίας.. Αλλά είχα αποφασίσει να αφήσω τα πράγματα να δείξουν το πραγματικό τους χρώμα από μόνα τους...
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV   Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 4:05 pm

Όνομα χαρακτήρα: Rin Faust

P.o.M. Points:9

Belli:28.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Γρήγορη και απλή ιστορία απλά για να περάσεις απο το νησί υποθέτω Razz
Back to top Go down
Sponsored content





Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV   Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 3) - The Meeting
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part I
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sirakava-
Jump to: