Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 1:44 pm

Είχα ήδη απομακρυνθεί αρκετά από τους υπόλοιπους επαναστάτες. Η φιγούρα του νησιού μπροστά μου φαινόταν να μεγαλώνει όλο και πιο πολύ. Είχα ήδη αρχίσει να ξεχωρίζω σπίτια και δάση, κατευθύνθηκα προς το μέρος που πίστευα πως είναι και το λιμάνι. Φρόντισα να κρύψω το γράμμα που μου έδωσε ο διοικητής Riu στην εσωτερική τσέπη μου. Σχεδόν μισή ώρα αργότερα και με έναν ευνοϊκό άνεμο να με σπρώχνει, είχα φτάσει στο μεγάλο λιμάνι του νησιού. Κόσμος φαινόταν να δίνει και να παίρνει εκείνη την ώρα στην αγορά. Έδεσα το πλοίο μου σε μια ελεύθερη θέση και πλήρωσα το ανάλογο αντίτιμο. Ρωτώντας τον υπεύθυνο του λιμανιού έμαθα πως το νησί χωρίζεται σε δυο πόλεις, την Ana Nine και την Serine City. Η μία ήταν γεμάτη από συγκροτήματα διαμερισμάτων και άλλων χώρων για τους ντόπιους για να ζήσουν. Εκεί υπήρχαν μικρότερες επιχειρήσεις, όπως καφετέριες, μπαρ, αγορά, καταστήματα, κλπ.


Last edited by Roni on Sat Oct 03, 2015 9:59 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 3:29 pm

Οι περισσότεροι από τους μόνιμους του νησιού έμεναν εκεί, αλλά υπήρχαν και άλλοι που έμεναν στην Serine. Η Serine ήταν εντελώς διαφορετική, ήταν το μέρος που μπορούσε να διασκεδάσει πραγματικά κάποιος. Είναι μια πόλη που λειτουργεί τις δραστηριότητές της το βράδυ, αν και όλα τα είδη των εγκλημάτων συμβαίνουν κατά τις ώρες της ημέρας.Το ποσοστό εγκληματικότητας σε αυτή την πόλη είναι μεγάλο,αλλά έχει επίσης την καλύτερη ομάδα επιβολής του νόμου.
Οι Shields είναι μια ελίτ ομάδα της αστυνομίας, εκπαιδευμένοι για να "φροντίζουν" τους εγκληματίες, ληστές, και τους πειρατές που θέλουν να δημιουργήσουν προβλήματα κάθε είδους...
"Χμ, νoμίζω ξέρω που πρέπει να πάω για να διαβάσω με την ησυχία μου την αποστολή μου.. Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο." Σκέφτηκα καθώς μάθαινα πληροφορίες για το πως θα πήγαινα στην Serine....


Last edited by Roni on Sat Oct 03, 2015 3:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 3:50 pm

Οι δύο πόλεις ενώνονταν μεταξύ τους. Θα μπορούσε κανείς να πει πως η Serine ήταν "κλεισμένη" στην αγκαλιά της Ana Nine... Η δεύτερη κάλυπτε σχεδόν τα 3/4 της πρώτης, εκτός από τα σπίτια των μονίμων και τα ξενοδοχεία, είχε και το λιμάνι που μπορούσε να προσαράξει οποιοσδήποτε αρκεί να πληρώσει το αντίτιμο. Μπήκα στην πρώτη άμαξα που βρήκα και ξεκίνησα την διαδρομή μου για την Serine City, ο οδηγός φαινόταν έτοιμος για κουβέντα και ήθελε να μου κάνει μια μικρή ξενάγηση, μάλλον για να πάρει πιο πολλά χρήματα.. Ωστόσο παράτησε αυτό το σκεπτικό όταν είδε πως ήμουν χαμένος στις σκέψεις μου και δεν του έδινα σημασία.
Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνω ήταν να βρω ένα κατάλυμα μέσα στην Serine για να μείνω, καλό θα ήταν να μην φαίνομαι.
Αν και κανένας δεν ήξερε το πρόσωπο μου, πόσο μάλλον ότι είμαι με τον επαναστατικό στρατό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 3:52 pm

Το μόνο που μου έκανε εντύπωση ήταν μια ομάδα με την ονομασία Shields, είχα ακούσει αρκετούς περαστικούς να την αναφέρουν στις συζητήσεις τους. Από ότι φαινόταν ήταν μια μισθοφορική μάλλον ομάδα αντρών που έβγαζε από την μέση τους "φασαριόζους"...
"Καλό θα είναι να τους γνωρίσω, ίσως ξέρουν πράγματα που μπορεί να μου φανούν χρήσιμα για την αποστολή μου. Το θέμα είναι το πως θα το κάνω δίχως να κινήσω υποψίες..." Μονολόγησα ψιθυριστά... To ταξίδι μου συνεχίστηκε για περίπου δέκα λεπτά ακόμα μέχρι που φτάσαμε στην Serine City.
Λοιπόν νεαρέ, εδώ είμαστε. Είναι 70 belli. Από εδώ και πέρα είναι η Serine City, μπορείς να χαθείς όσες ώρες θες στην αγκαλιά της και να παίξεις με τα τυχερά, και όχι μόνο, παιχνίδια της... Όμως πρόσεξε μην χάσεις και τον εαυτό σου στην πορεία..! Είπε ο γέρος οδηγός και αφού τον πλήρωσα γύρισε και άρχισε και πάλι να επιστρέφει στην βάση του στην Ana Nine.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 4:01 pm

Γύρισα την πλάτη μου στον περίεργο αλλά γενικά καλοσυνάτο οδηγό και συνέχισα να προχωρώ προς το κέντρο της πόλης. Ο κόσμος εδώ ήταν εξίσου πολύς αλλά φαινόταν αρκετά διαφορετικός από τον κόσμο που έβλεπα μερικά λεπτά πριν.. Ήταν όλοι τους πιο σκοτεινοί τύποι, λες και είχαν μόνιμα κάτι κακό στο μυαλό τους παρά το γεγονός πως ήταν μόνο μεσημέρι ακόμα. Έστριψα σε ένα στενάκι με την λογική πως θα κόψω λίγο δρόμο όταν ξαφνικά μια ομάδα ανθρώπων βρέθηκε μπροστά μου, ήταν όλοι τους οπλισμένοι και φαίνονταν καλά εκπαιδευμένοι. Πρόλαβα να κρυφτώ πίσω από μερικά κιβώτια πριν με δουν.
Άντρες, αλτ. Είπε ένας ψηλός τύπος που μάλλον ήταν και ο αρχηγός της ομάδας.
Riley πάρε τους άντρες σου και πηγαίνετε δεξιά, Jacks τους δικούς και πηγαίνετε αριστερά, οι υπόλοιποι μαζί μου. Αυτά τα αποβράσματα πρέπει να είναι εδώ μέσα. Έτσι λένε οι εντολές μας, κανένας δεν τα βάζει με την εξουσία του δήμαρχου. Συνέχισε..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 4:10 pm

Οι άντρες χωρίστηκαν υπό τις εντολές του διοικητή τους και ακολούθησαν τις υποδεδειγμένες πορείες. Ήμουν σίγουρος πως δεν είναι Marines, οι στολές τους ήταν διαφορετικές. Μπορούσα εύκολα να υποθέσω πως ήταν εκείνη η ομάδα που έψαχνα. Οι Shields...
Αποφάσισα να ακολουθήσω ένα από τα δυο κομμάτια που έφυγαν αριστερά και δεξιά, πίσω από κούτες και κρυμμένος στις σκοτεινές γωνίες περίμενα να δω τι θα γίνει. Αν οι υποθέσεις μου ήταν σωστές τότε οι αντίπαλοι τους θα ήταν μάλλον πειρατές και σύντομα θα βαφόταν κόκκινο το χώμα. Ωστόσο μια γυναικεία κραυγή μου διέκοψε τις σκέψεις.
Τον σκοτώσατε; Πως μπορείτε να το κάνετε αυτό; Υποτίθεται πως μας προστατεύετε, για αυτό σας πληρώνουμε και τόσα πολλά... Ούρλιαξε με κραυγές μίσους..
Σήκωσα το κεφάλι μου προσεκτικά και κοίταξα ανάμεσα από τις κούτες για να καταλάβω τι είχε συμβεί. Είδα έναν νεαρό άντρα να είναι στο έδαφος μέσα σε μια λίμνη αίματος.. Η γυναίκα που είχε φωνάξει βρισκόταν από πάνω του και έκλαιγε ασταμάτητα, ενώ οι άντρες είχαν παραταχθεί λίγο πιο πίσω.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 4:24 pm

Μια δυνατή σφαλιάρα από τον άντρα που είχε μιλήσει λίγο πριν και η γυναίκα έπεσε πίσω και σταμάτησε αμέσως να κλαίει. Ο άντρας την πλησίασε και την κοίταξε με ένα χαμόγελο στο πρόσωπο του.
Ο άντρας σου είχε πάρε δώσε με πειρατές. Δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους δοσοληψίες στο νησί μας, αν είχε ακολουθήσει τους νόμους θα είχε κρατήσει και την ζωή του. Όσο για εσένα, μην ανησυχείς.. Θα τον ξεχάσεις σύντομα, αφού όλο και κάποιος από εμάς θα σου αρέσει... Άντρες, μπορείτε να της κάνετε ότι θέλετε.. Μόνο κλείστε της το στόμα, η φωνή της με νευριάζει...
Η γυναίκα έκανε να μαζευτεί αλλά οι δεκατρείς άντρες έπεσαν πάνω της σαν τα κοράκια και την έδεσαν χειροπόδαρα. Την πήραν μέσα στο σπίτι και άρχισαν να την βιάζουν ο καθένας ξεχωριστά ή και δυο μαζί.. Οι πνιχτές φωνές της "βουλώνονταν" από το πανί που της έκλεινε το στόμα. Ο διοικητής τους έκατσε μερικά μέτρα μακριά μου και αφού άναψε τσιγάρο, έβγαλε ένα μικρό Den den mushi από την τσέπη του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 4:29 pm

Καθαρίσαμε αυτό που μας ζήτησες. Όμως πες μου, έπρεπε να την βιάσουν; Σκοτώσαμε τον άντρα της, δεν φτάνει αυτό; Μη με ξαναβάλεις να κάνω κάτι τέτοιο...
Fufufufufu, θα κάνεις αυτό που λέω εγώ... Μην ξεχνάς πως εγώ σας πληρώνω όλα τα έξοδα για τις στολές, τα όπλα, τις γυναίκες... Καθώς και όλα τα υπόλοιπα. Εκτός αυτού, Darius φίλε μου... Έτσι σε διέταξε ο διοικητής σου, θες μήπως να πω στον Masta πως δεν υπακούς τις εντολές του;
Τς, εντάξει... Αλλά θέλω κάποιο μπόνους αυτή την φορά... Ήταν σκληρό αυτό που της κάνουνε... Θέλω να μπορώ να το ξεχάσω και εγώ, αλλά και οι άντρες μου...!
Δεκτό.. Θα πάρεις το μπόνους σου... Τώρα πήγαινε να σφάξεις αυτή την σκρόφα. Δεν χρειάζεται να ζήσει άλλο.. Αρκετά καλοπέρασε με τους άντρες σου. Είπε ή άγνωστη φωνή και η συνομιλία έλαβε τέλος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 9:48 pm

Τι γίνεται εδώ; Αυτοί οι άντρες πρέπει να είναι των Shields, άλλωστε άκουσα και το όνομα του διοικητή τους. Masta, δεν μπορεί να κάνω λάθος, σίγουρα είναι αυτός. Αλλά γιατί σκότωσαν αυτόν τον άνθρωπο αφού είναι αθώος; Υποτίθεται πως οι συγκεκριμένοι μισθοφόροι κυνηγάνε πειρατές και κάθε άλλου είδους ταραχοποιούς... Σκεφτόμουν αλλά ένας πυροβολισμός διέκοψε τις σκέψεις μου. Η φωνή της βιασμένης γυναίκας έσβησε με τον ήχο που έβγαλε το πιστόλι, τον ήχο αυτόν ακολούθησαν γέλια από τους παρευρισκόμενους βιαστές-μισθοφόρους..
Το χέρι μου έτρεμε από οργή, τέτοια καθάρματα υποτίθεται πως προστάτευαν την πόλη και το νησί Amino; Ήθελα να τους καταστρέψω αλλά ήξερα πως κάθε αντιπαράθεση μαζί τους θα κατέστρεφε την αποστολή που μου είχε αναθέσει ο διοικητής Riu, δεν σκόπευα να το κάνω αυτό. Αλλά δεν σκόπευα και να αφήσω κάτι τέτοιο να περάσει δίχως να κάνω κάτι.. Προς το παρόν όμως, το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να περιμένω και να τους ακολουθήσω για να μάθω όσα περισσότερα μπορούσα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitimeSat Oct 03, 2015 9:59 pm

Οι άντρες βγήκαν μερικά λεπτά αργότερα, είχα ήδη μετακινηθεί σε περίπτωση που κάποιος με είχε ακούσει ή είχε δει κάποια κίνηση προς το μέρος μου.
Προχωράμε. Καιρός να επιστρέψουμε πίσω στην βάση.
Τους ακολούθησα κρατώντας μια μεγάλη απόσταση για να μην κινήσω υποψίες, λίγα λεπτά μετά είχαμε βγει από τα στενάκια και ήμασταν στον κεντρικό δρόμο της Serina City. Είδα τους άντρες να μπαίνουν σε ένα κτήριο.
Ώστε εκεί είναι το αρχηγείο τους, θα το επισκεφτώ μια από αυτές τις μέρες. Καλύτερα όμως να βρω ένα μέρος να μείνω και να διαβάσω τις εντολές μου με την ησυχία μου. Μετά βλέπουμε πως θα πάνε τα πράγματα. Μονολόγησα και έστριψα για να μπω στο πρώτο μοτέλ που βρήκα στον δρόμο μου. Ο αέρας ήταν βαρύς και μυρωδιά από σάπιο καπνό υπήρχε στην ατμόσφαιρα. Μίλησα στον ξενοδόχο και έκλεισα ένα δωμάτιο στον πάνω πάνω όροφο. Αφού τοποθέτησα τα πράγματα μου όπως ήθελα και έκανα ένα μπάνιο, άνοιξα τον φάκελο με τις εντολές μου...
Back to top Go down
Sponsored content





Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part I
» Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Amino Island-
Jump to: