Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] The mystery revealed!!!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 12, 2014 7:28 pm

Μου είχε πει εκείνος ο επαναστάτης ότι το κρησφύγετο τους δεν είναι πολύ μακρυά από το λιμάνι και ότι αν προχωρήσουμε 5 με 6 στενά πάνω από το λιμάνι τότε θα το βρούμε. Έτσι λοιπόν πήγα να βρω τον δρόμο οπού φεύγουμε από το λιμάνι. Δεν μπορούσα να τον βρω και για αυτό πήγα να ρωτήσω έναν ντόπιο.
-Συγνώμη κύριε από που θα πρέπει να πάμε για να φύγουμε από το λιμάνι??? Κατάλαβε ότι δεν ήμουν από εδώ πέρα από την ερώτηση μου. Θα μου απαντήσει μάλλον επειδή του το είπα ευγενικά και για αυτό δεν θα νομίζει ότι είμαι κάποιος παράνομος.
-Στα δεξιά σας θα βρείτε έναν δρόμο από οδηγεί έξω από το λιμάνι αφού μου είπε τότε τον ευχαρίστησα και έπειτα έφυγα αμέσως.
Καθώς έφευγα είπα στον Elfman από που να πάμε και ύστερα με ακολούθησε. Πήγαμε στο δρόμο εκείνο και μέσα σε 5 λεπτά είχαμε βγει από το λιμάνι. Έμενε τώρα να ακολουθησουμε 5 στενά και ύστερα θα βρούμε αμέσως το κρησφύγετο τους.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 12, 2014 7:39 pm

Το κάθε στενό ήταν μακρυά το ένα με το άλλο οπότε θα πάρει κάμποση ώρα να φτάσουμε εκεί πέρα. Ο Elfman σίγουρα δεν ξέρει επειδή δεν του το έχω πει, έτσι βρήκα την ευκαιρία καθώς τρέχουμε να του πω ότι το βρήκα και που είναι ακριβώς.
-Λοιπόν Elfman βρήκα που είναι το κρησφύγετο τους εκείνος δεν ξαφνιάστηκε, μάλλον μπορεί να το είχε καταλάβει ότι βρήκα που είναι το κρησφύγετο τους.
-Το είχα ψιλοψιλιαστει ότι το βρήκες αλλά για πες κιόλας που είναι για να ξέρω και εγώ.
-Λοιπόν είχα πέσει πάνω σε κάτι επαναστάτες και έκανα τον ένα να μιλήσει, μου είπε ότι είναι σε 5 στενά πάνω από το λιμάνι, έχουμε κάνει ως τώρα 2 στενά οπότε ακόμη θέλουμε άλλα 3 στενά
όταν το άκουσε αμέσως άρχισε να τρέχει ακόμη πιο γρήγορα. Δεν είχαν περάσει πολλές μέρες από τότε που μας γνώρισε ο Elfman και έγινε ένα μέλος του πληρώματος μου αλλά ο Elfman είχε δεθεί πολύ με εμάς.
Μέσα σε 10 λεπτά είχαμε περάσει ακόμη 2 στενά και θέλαμε ακόμη ένα στενό, αυτό που φοβόμουν μην μου είχε πει κανένα ψέμα με τον τρόπο που φέρθηκα αλλά δεν θα καταφέρω κάτι αν είμαι μαλακός.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 02, 2014 9:06 pm

Με λίγη τύχη καταφέραμε και βρήκαμε το κρησφύγετο τους αλλά δεν είδα την Erza εκεί πέρα, μόνο επαναστάτες. Κρυφτήκαμε πρώτα επειδή αν θα πηγαίναμε στα ανοιχτά εκεί πέρα μπορεί να μας επιτεθούν, βασικά θα πάω έτσι και αλλιώς αμέσως όταν δω ότι είναι εκεί η Erza αλλά πριν το κάνω πρέπει να βεβαιωθώ πρώτα πριν κάνω κάτι. Είδαμε μετά κάτι άτομα να περπατάνε και ανάμεσα τους ήταν μια γυναίκα, δεν μπορούσα να δω και τόσο καλά και για αυτό πήγα λίγο πιο κοντά. Φοβόμουν μην με δουν, την γλίτωσα όμως. Γυρίζει λίγο εκείνη η κοπέλα και πήγα να δω λίγο καλύτερα την φάτσα της. Την είδα και διαπίστωσα ότι ήταν η Erza. Έδωσα μετά σήμα στον Elfman και αμέσως βγήκαμε από τις κρυψώνες μας και πήγαμε να τους επιτεθούμε. Οι επαναστάτες ξαφνιάστηκαν πολύ, το ίδιο και Erza. Δεν περίμενε να κάνουμε τέτοια εφνιαδιαση αλλά πριν κάνουμε κάτι μας σταμάτησε η ίδια η Erza. Ήμουν με πολλές ερωτήσεις αυτή την στιγμή και ήθελα απαντήσεις. Έτσι λοιπόν την ρώτησα.
-Γιατί είσαι εδώ με αυτούς??? Την ρώτησα.
-Συγνώμη Natsu αλλά σου είχα πει αν έρθω εδώ μπορεί να μην ξανά φύγω, θα σου πω την αλήθεια, είμαι μέλος αυτών των επαναστατών... δεν μπορώ να έρθω άλλο μαζί σου όταν είπε αυτό το πράγμα ένιωσα μεγάλη οργή μέσα μου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 02, 2014 10:48 pm

Είπα μετά δυνατά...
-Ώστε νομίζεις μπορείς να φύγεις έτσι χωρίς να το πω εγώ!!! Αν νομίζεις είσαι γελασμένη, έχω μια ιδέα για να το κλείσουμε το θέμα αυτό μια για πάντα... θα μονομαχησουμε, αυτός που θα χάσει θα ακούσει τον άλλον και θα το κάνει θέλει δεν θέλει... δεν θα κάνουμε αυτή την μάχη μόνο για αυτό το λόγο αλλά και επειδή θέλω να μάθω πόσο δυνατός είμαι, εσύ είσαι μια πολύ καλή αντίπαλος και θα μπορέσω να το μάθω με είχαν ακούσει όλοι οι επαναστάτες με τόσο δυνατά που φώναζα.
-Σου είπα δεν μπορώ να έρθω άλλο πια μαζί σου τα πράγματα άλλαξαν τώρα που ήρθα και πάλι σε αυτό το νησί, όμως αν θες να σε βάλω στην θέση σου τότε θα δεχτ... τότε καθώς πήγε να τελειώσει αυτό που έλεγε μπήκε στην μέση ένας άντρας.
-Ώστε θες να την πάρεις πάλι πίσω, ε??? Ήταν δικιά σου για να την πάρεις???
-Αφεντικό
... είπε η Erza, λογικά ήταν το αφεντικό της.
-Άσε θα το χειριστώ εγώ, λοιπόν εσύ αν την θες πίσω τότε θα πρέπει να παλέψεις για εκείνη και για αυτό θα δεχτό εγώ την πρόσκληση σου αντί για εκείνη. Έτσι τώρα οπού αυτό έκλεισε, ετοιμάσου!!! Είπε και μετά εκείνος ο άντρας έβγαλε το σπαθί του με την προϋπόθεση να μου επιτεθεί, έπειτα ήρθε κατά πάνω μου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 01, 2015 4:20 pm

Οταν πηγε να μου κανει επιθεση τοτε τον απεφυγα και υστερα του εδωσα μια μπουνια στην κοιλια του. Ηταν τοσο δηνατη η μπουνια μου οπου δεν μπορουσε να σταθει στα ποδια του αλλα αυτο δεν τον σταματησε να ξανα ερθει παλι πανω μου. Το κακο ηταν ενα μονο για αυτο, οσες φορες και να ερχοταν πανω μου το ιδιο αποτελεσμα ειχε. Καθε φορα που ερχοταν να μου κανει επιθεση παντα του εριχνα μια μπουνια και εκεινος ουτε που με εχει αγκειξει. Ειχε αιμα σχεδον παντου, αλλο λιγο και θα επεφτε. Η Erza οπου το εβλεπε αυτο δεν ηξερε τι να κανει αλλα παντως θα ερθει μαζι μου επειδη ελευθερωθηκε επειδη δεν μπορουσε να σταθει αλλο πια εκεινος.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 01, 2015 4:28 pm

Όλοι του γύρω δεν μπορούσαν να πιστέψουν πως το αφεντικο τους ειχε υπεστει πολυ μεγαλη ζημια και ειχε πεσει κατω, δεν ηξεραν τι να κανουν και επισης ειχα τρομοκρατηθει μετα απο αυτο που ειχαν δει. Δεν τολμαγαν να με πλησιασουν ουτε για μισο μετρο. Ετσι μετα ολοι τους πηραν το αφεντικο τους και εφυγαν, ειχαν αφυσει πισω την Erza και φαινοταν πως δεν νιαζοντουσταν αλλο πια για εκεινη.
-Erza τωρα πια δεν χριαζεται να εισαι αλλο πια εδω περα με εκεινους, σε παρατησαν, τι λες να ερθεις πισω με εμας??? Της ειπα αλλα φοβομουν μην με αποριψει.
-Ο λογος οπου δεν μπορουσα να ερθω ειναι επειδη ημουν με αυτους και δεν μπορουσα να φυγω επειδη ειχαν αιχμαλωτους την οικογενεια μου, τωρα ομως που τους εδωσες ενα μαθημα δεν θα τους πειραξουν πια... οποτε θα μπορεσω να ερθω!!! μου ειπε με ενα χαμογελο. Υστερα μετα αμεσως φυγαμε απο αυτο το μερος και ειχαμε παει ολοι μας εκει που ειχαμε αφησει το καραβι. Μπηκαμε μεσα και αμεσως βαλαμε πλορη για το επομενο νησι.

τελος
Back to top Go down
Isnogood
Administrator
Administrator
Isnogood


Όνομα Χαρακτήρα : Soul Reaper
Posts : 961
Location : Everywhere
Join date : 2015-09-23

[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 12:55 pm

Παίκτης: Natsu Dragneel

P.o.M.: 7

Belli: 37.000

Παρατηρήσεις: Κάνεις πολλές επαναλήψεις σε αυτά που λες μέσα στην ίδια πρόταση και κουράζεις αρκετά τον αναγνώστη. Ωστόσο δεν σου έκοψα κάτι για αυτό. Έχασες 11.000 (το μέγιστο ήταν 48.000) γιατί το κείμενο σου ήταν ιδιαίτερα βιαστικό, πήδαγες γεγονότα απλά και μόνο για να τελειώσεις την ιστορία. Θεωρώ ότι με λίγο πιο χαλαρά ποστ θα μπορούσες να πιάσεις πολύ παραπάνω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The mystery revealed!!!   [Τελος] The mystery revealed!!! - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] The mystery revealed!!!
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Centaurea-
Jump to: