Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A sudden meeting with a marine!

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeTue Oct 01, 2013 8:46 am

Από τότε που πήραμε καινούργιο πλοίο είμαι όλο χαρές επειδή επιτέλους μπορώ να κινούμε μέσα στο πλοίο όπως θέλω, στην βάρκα ούτε να κουνηθώ δεν μπορούσα επειδή ήταν μικρή, άσε που ήταν και η Erza μέσα και το έκανε πιο δύσκολο ακόμη αλλά όλα αυτά πάνε τώρα πια.
Το πλοίο αυτό έχει 3 δωμάτια, ένα για να κοιμόμαστε, ένα οπού έχει κουζίνα και ένα τραπέζι για να τρόμε και ένα οπού εκεί πέρα υπάρχει ένα μοχλό οπού μας επιτρέπει να αλλάζουμε πορεία το καράβι. Εγώ αυτή την στιγμή κάθομαι στο τραπέζι, ο Elfman οδηγεί το πλοίο επειδή εκείνος το ξέρει καλύτερα και η Erza κάνει εξασκήσεις με το σπαθί της. Σε κάποια στιγμή έτσι όπως κάθομαι στο τραπέζι με φωνάζει έξω ο Elfman, πήγα αμέσως έξω να δω τι γίνεται επειδή μου φάνηκε ότι είναι κάτι επειγόντως. Όταν βγήκα έξω αμέσως πήγα δίπλα του και τον ρώτησα τι γίνεται.


Last edited by Rikuo on Wed Oct 30, 2013 5:55 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeTue Oct 01, 2013 6:36 pm

-Τι τρέχει Elfman??? Τον ρώτησα σοβαρά. Κοίταξα λίγο στον ουρανό και είδα πως έχουμε μεγάλο πρόβλημα τελικά.
-Ο ουρανός είναι κάπως περίεργος και δεν ξέρω που θα πάμε αν συνεχίσουμε έτσι, για αυτό κάλο θα είναι να σταματήσουμε τώρα και μετά να ξανά συνεχίσουμε είπε ο Elfman, ύστερα ήρθε εδώ πέρα και η Erza.
-Δίκιο έχει ο Elfman Natsu, αν συνεχίσουμε έτσι τότε μπορεί να βγούμε σε κανένα νησί που δεν ξέρουμε και μπορεί να είναι επικίνδυνο σε αυτό είχε ένα λάθος επειδή σε όποιο νησί και να βγούμε δεν θα το ξέρουμε εκτός αν έχουμε πάει εκεί κιαλλη φορά, τότε είναι διαφορετικά αλλά αν όντως πάμε σε ένα νησί που δεν το ξέρουμε και είναι επικίνδυνο κιόλας τότε θα ήμαστε σε τρομερό πρόβλημα.
-Εντάξει ας κάνουμε ένα διάλυμα 2 ωρών και μετά ξανά συνεχίσουμε ο Elfman σταμάτησε να πιλοτάρει το καράβι και πήγε στην πλώρη, η Erza και εγώ κατεβάσαμε τα πανιά κάτω για να μην μετακινείτε άλλο το καράβι.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeTue Oct 01, 2013 8:48 pm

Αφού σταματήσαμε μετά δεν ξέραμε τι να κάνουμε, βασικά εγώ δεν ήξερα και ο Elfman επειδή η Erza πήγε πάλι στην εξάσκηση σπαθιού. Την κοίταζα καλά καλά και έβλεπα πως είναι πολύ δυνατή και τότε μου ήρθε μια ιδέα για να περάσει η ώρα.
-Erza τι θα έλεγες να αναμετρηθουμε για λίγο ώστε να δούμε ποιος είναι πιο δυνατός??? Πάντα ήθελα να το κάνω αυτό το πράγμα από την στιγμή που την συνάντησα επειδή έβγαζε μια αύρα οπού έδειχνε ότι ήταν δυνατή.
-Εντάξει αλλά μην κλαις όταν θα σε βάλω κάτω στο πάτωμα με έχει υποτιμήσει αρκετά.
-Μην ανησυχείς δεν θα γίνει αυτό το πράγμα!!! Είπα και πήγα να της κάνω επίθεση δίνοντας της μια μπουνιά στην μούρη, εκείνη την απέφυγε και με το κάτω μέρος του σπαθιού της με βάρεσε στην κοιλιά έτσι όπως πήγε να το βγάλει από την θήκη της. Όπως το είχα καταλάβει είναι μια πολύ δυνατή γυναίκα και για μένα θα είναι πλεονέκτημα αν έχω τόσο δυνατό σύντροφο. Μετά πήγα να της δώσω μια κλωτσιά αλλά την απόφυγε σκύβοντας προς τα κάτω αλλά δεν σταμάτησα εκεί πέρα, πήγα να της ρίξω μια μπουνιά στο κεφάλι της έτσι όπως είχε σκύψει προς τα κάτω. Πρόλαβε και είδε όμως την επίθεση οπού αυτό την επέτρεψε να αποφύγει την επίθεση μου. Επειδή είχε αποφυγή την επίθεση μου το η μπουνιά μου πήγε στο πάτωμα της πλώρης και το έσπασε λίγο.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeTue Oct 01, 2013 9:11 pm

Συνηδειτοποιησα ότι αν συνεχίσουμε να πολεμάμε τότε μπορεί όλο το πλοίο να καταστραφεί και μετά δεν θα έχω πλοίο και θα αναγκαστώ να είμαι πάλι σε βάρκα. Οπότε θα πρέπει να σταματήσουμε να πολεμάμε.
-Erza θα πρέπει να σταματήσουμε να πολεμάμε επειδή μπορεί να καταστραφεί το πλοίο.
-Όντος έχεις δίκιο σε αυτό, ας σταματήσουμε πριν καταστρέφει το πλοίο
σταματήσαμε να πολεμάμε. Ύστερα είχε έρθει προς τα εδώ ο Elfman και είδε την τρύπα που είχε στο πάτωμα της πλώρης. Όταν το είδε έκανε σαν τρελός και πήγε αμέσως να φέρει εργαλεία να το φτιάξει, έκανα πάρα πολύ καλά που διάλεξα τον Eflman σαν μηχανικό μου επειδή ότι δει θα το φτιάξει με την πρώτη. Μέσα σε 10 λεπτά το είχε φτιάξει κιόλας, δεν ήταν όμως κάτι το ιδιαίτερο, μια μικρή τρύπα είχε κάνει αλλά μπορεί αυτό να γίνει τεράστιο αν το άφηνε.
Τώρα χαλαρώνουμε στην πλώρη, δεν υπήρχε όμως κάτι να κάνω και για αυτό άρχισα να κουράζομαι λιγάκι. Κοίταξα λίγο στον ουρανό και είδα ότι ήταν λίγο καλύτερα. Μάλλον τώρα θα είναι μια χαρά για να φύγουμε.
-Ο ουρανός έχει γίνει καλύτερα.. Elfman πήγαινε στο πηδάλιο να ξεκινήσεις το πλοίο, Erza πάμε να κατεβάσουμε αμέσως τα πανιά κάτω για να ξεκινήσει το πλοίο πήγαμε τα κατεβάσαμε και αμέσως άρχισε το πλοίο να μετακινείται.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeWed Oct 02, 2013 12:47 am

Ο ουρανός δεν γινόταν καλύτερα και άρχιζε να εμφανιζόταν ομίχλη μπροστά μας αλλά αποφάσισα ότι θα προχωρήσουμε μπροστά και δεν θα σταματήσουμε όπως πριν, αν βγούμε κάπου οπού θα είναι επικίνδυνα τότε θα βρούμε κάποιον τρόπο να ξεφύγουμε από εκεί πέρα.
-Λοιπόν θα προχωρήσουμε και ότι γίνει ας γίνει ο Elfman και η Erza έδειχναν σαν μην ήθελαν αλλά δεν γίνεται αλλιώς.
-Συγνώμη αλλά αν κάτσουμε εδώ πέρα πάλι τότε δεν θα προχωρήσουμε καθόλου αφού τους είπα αυτό μετά άλλαξαν κέφι, έγινε λίγο πιο καλύτερο.
Είχαμε βγει επιτέλους από εκείνη την ομίχλη μετά από 10 λεπτά.
-Τελικά δεν ήταν κάτι το σοβαρό είπε η Erza. Ξελαφρώσαμε όλοι όταν τελείωσε αυτό το πράγμα αλλά τώρα είχαμε άλλη ανυσυχεια. Σε τι νησί θα βρεθούμε.
Από τότε που βρήκαμε από την ομίχλη εκείνη περάσαν 30 λεπτά και συνεχίζαμε να προχωράμε με το πλοίο και ξαφνικά στον ορίζοντα βλέπαμε κάτι σαν νησί.  Χωρίς άλλη καθυστέρηση πήγα να πω στον Elfman να πάει σε εκείνο το πράγμα οπού έμοιαζε σαν νησί.
-Μάλιστα!!!! Είπε και έβαλε πορεία προς τα εκεί.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeWed Oct 02, 2013 10:29 pm

Σε 10 λεπτά είχαμε φτάσει στην ακτή του νησιού και αμέσως κατεβήκαμε κάτω στην στεριά. Το νησί αυτό έδειχνε λίγο έρημο, υπήρχε μόνο βλάστηση και τίποτα άλλο. Από μακρυά βλέπαμε να έχει στο κέντρο του νησιού ένα πολύ ψηλό δέντρο, από αυτό κατάλαβα ότι εδώ πέρα άνθρωποι δεν θα υπάρχουν οπότε δεν έχει σημασία να κάτσουμε εδώ πέρα. Άντε να πάμε να μαζέψουμε κανένα φρούτο από τα δέντρα για να έχουμε να φάμε κάτι.
-Λέω να κάτσουμε λίγο και μετά φεύγουμε, δεν υπάρχει κάτι να κάνουμε εδώ πέρα δεν είχαν συμφωνήσει με αυτό το πράγμα.
-Καλύτερα ας ψάξουμε να βρούμε πολιτισμό και αν δεν βρούμε τότε ας φύγουμε είπε η Erza. Συμφωνούσε και ο Elfman σε αυτό το πράγμα.
-Καλά όπως θέλετε αλλά να ξέρετε ότι εγώ βαριέμαι και για αυτό θα πάω στο δάσος μέσα να δω μπας και όντως όπως λέτε έχει τίποτα, αν θέλετε ακολουθείστε είπα και αμέσως πήγα στο δάσος. Τελικά με ακολούθησαν και οι άλλοι.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeWed Oct 02, 2013 11:57 pm

Προχωράγαμε μέσα στο δάσος για 30 λεπτά και ακόμη να βρούμε κάποιον άνθρωπο η κάτι, μόνο δέντρα τα οποία ήταν κάπως ψηλά και τίποτε άλλο. Σε κάποια στιγμή όμως έτσι όπως περπατάγαμε ακούσαμε κάτι θορύβους από τους θάμνους και τα δέντρα. Δεν ξέραμε τι είναι και για αυτό το απορρίψαμε, συνεχίσαμε να περπατάμε. Εκείνοι οι θόρυβοι συνεχίζοντας αλλά υπεθεσαμε ότι ήταν κανένα ζώο και για αυτό δεν κάναμε κάτι.
Ακόμη τίποτα, δεν βρίσκαμε καν ούτε έναν άνθρωπο οπότε αποφασίσαμε να πάμε πίσω να φύγουμε αφού δεν έχει τίποτα. Γυρίσαμε προς τα πίσω και πήγαμε να φύγουμε. Την στιγμή που πήγαμε να φύγουμε ξαφνικά νιώσαμε έναν μικρο πόνο όλοι μας στην πλάτη μας. Πιάσαμε να δούμε τι είναι και βγάλαμε ένα βελάκι. Αυτό το βελάκι φαινόταν κάπως περίεργο. Η όραση μας σιγά σιγά άρχισε να σβήνει οπού αυτό σημαίνει μόνο ένα πράγμα, τα βελάκια εκείνα μας τα έριξαν κάποιοι για να μας κοιμίσουν, δεν ξέραμε όμως το γιατί. Σε 5 λεπτά είχαμε πέσει κάτω ξεροί και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα και σε 1 λεπτό αρχίσαμε να κοιμόμαστε.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeThu Oct 03, 2013 8:35 pm

Μας είχαν πιάσει αυτοί που μας κοίμισαν και λογικά θα μας πάνε κάπου αλλά δεν ξέρουμε, όταν φτάσουμε εκεί πέρα θα πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να φύγουμε αλλιώς θα ήμαστε σε μεγάλο κίνδυνο. Μάλλον αυτό ήταν αυτό οπού φοβόντουσαν αλλά κάτι θα γίνει, δεν θα το αφήσω έτσι.
Μετά από 1 ώρα
Πέρασε από τότε που είχα κοιμηθεί γύρω στην 1 ώρα και άρχιζα ξαφνικά να ξυπνάω. Όταν ξύπνησα εντελώς κοίταζα γύρω μου και έβλεπα να ήμουν μέσα σε ένα κλουβί. Από έξω φαινόταν να είχε σπίτια οπού φαινόντουσαν να είναι φτιαγμένα από ιθαγενείς η κάτι τέτοιο. Δεν ήξερα τι θα μου κάνουν αλλά θα πρέπει να βρω ένα σχέδιο αν βγω έξω. Είδα και την Erza με τον Eflman να είναι στο κλουβί αλλά αυτοί ακόμη κοιμόντουσαν. Πήγα να τους ξυπνήσω.
-Ξυπνήστε έχουμε πρόβλημα τους είπα και αμέσως ξύπνησαν, κοίταξαν την κατάσταση γύρω τους και αμέσως άρχισαν να πανικοβαλοντε. Η Erza πανικόβαλε για άλλο λόγο όμως.
-Το σπαθί μου πάει!!!! Είπε δυνατά, χωρίς το σπαθί της δεν θα μπορεί μάλλον να κάνει κάτι. Είχε και ένα ακόμη κλουβί δίπλα οπού εκεί υπήρχε ένας άλλος μέσα, φαινόταν για marine.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeSat Oct 05, 2013 11:45 pm

Εκείνος κοίταζε κάπως την Erza αλλά λογικό επειδή είναι κάπως όμορφη αλλά και πάλι η Erza δεν είναι άνθρωπος για τέτοια επειδή θα σου αστράψει μια και θα σε κολλήσει στο τοίχο, άσε που είναι κάπως τρομακτική. Εκείνη τον είδε να την κοιτάει κάπως και για αυτό του έδωσε ένα τρομακτικό βλέμμα. Όταν την είδε αμέσως έκανε λίγο πίσω επειδή ένιωσε λίγο φόβο μέσα του από την Erza. Θα πρέπει να σκεφτούμε ένα τρόπο να φύγουμε από εδώ πέρα όμως, στο μυαλό μου έχω μόνο ένα πράγμα. Θα του το πω και στον marine επειδή δεν είμαι άκαρδος να τον αφήσω εκεί πέρα να σαπίσει.
-Λοιπόν ακούστε με και εσύ εκεί marine, λοιπόν όταν θα μας βγάλουν έξω από τα κλουβιά τότε την στιγμή που περπατάμε θα τους σπρώξουμε και αμέσως θα φύγουμε, το πιάσατε??? Τώρα για το σπαθί σου erza θα το βρούμε καθώς φεύγουμε δεν τους φάνηκε κακό αυτό που είπα. Τώρα για τον marine να με αφήσει δεν ξέρω αλλά μπορεί να μην το ξέρει όμως ότι είμαι πειρατής.
Back to top Go down
alex 1010
Marine
Marine
alex 1010


Όνομα Χαρακτήρα : Ren G,Milon
Posts : 1041
Join date : 2012-11-26
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitimeSun Oct 06, 2013 7:52 pm

Τα τρία άτομα που ήταν στο κλουβί μιλαγαν δεν ήξερα τι λεγανε αλλά δεν με αφορούσε το μονό που με ένοιαζε τώρα ήταν να φύγω από εδώ
Ο ενας από τους δυο άντρες που μαλών θα πρέπει να ήταν αρχηγός τους αρχάισε να μιλαει στους άλλους δυο αλλά και σε εμένα
-Λοιπόν ακούστε με και εσύ εκεί marine, λοιπόν όταν θα μας βγάλουν έξω από τα κλουβιά τότε την στιγμή που περπατάμε θα τους σπρώξουμε και αμέσως θα φύγουμε, το πιάσατε??? Τώρα για το σπαθί σου erza θα το βρούμε καθώς φεύγουμε
Η ηδέα του δεν ήταν άσχημη αυτήν την στιγμή με βολβέ να συμμαχήσω με αλλά άτομα για την λευτεριά μου η πιστολια που είχα φαί από εκκινώ τον δήλο με ποναγε αρκετά μπορεί να μην το έδειχνα αλλά η κίνησης μου ήταν περιορισμένες . η σκέψης σταμάτησαν έπρεπε να δώσω μια απάντηση τους κοίταξα καλά δεν φενοντουσαν και κακή η φάτσες τους δεν μου θύμιζαν κάτι . δεν είχα και πολλές επιλογές το όπλο μου είχε καταστροφή και έτσι και δεν νομίζω πώς θα νικαγα ένα ολόκληρο χόριο μόνος μου έτσο και αν έμοιαζαν ιθαγενής . είχε αποφασιστώ λιπών δεν μπορούσα να τους νικήσω μόνος εστί αποφάσισα να μπω και εγώ στην ομάδα απόδρασης ώμος είχα δυο αιτήματα .
Εγώ- ακουστούμε καλά είμαι ο ρεν D. ταο και για να συμμαχήσω με εσάς έχω δυο αιτήματα πρώτο έτυμα να μου πιτε πιει είστε και ποιος είναι ο στοχοσας και το δεύτερο και πολύ σημαντικό άτιμα είναι
!!! ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΥ [Τέλος] A sudden meeting with a marine! 1159954462 [Τέλος] A sudden meeting with a marine! 2784389376 
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] A sudden meeting with a marine! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A sudden meeting with a marine!   [Τέλος] A sudden meeting with a marine! I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A sudden meeting with a marine!
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part I
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Torino Kingdom-
Jump to: