Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 11:23 am

Στην προηγούμενή μου ιστορία : Στην προηγούμενη ιστορία , πήγα στο Kumate Island , ένα νησί στο οποίο ζούσαν (και ζούν) ανθρωποφάγοι.... Ενώ βρήκα έναν ηλίθιο τύπο ο οποίος απο την μία με έσωσε απο τους ανθρωποφάγους , ενώ απο την άλλη ήθελε να με σκωτόσει... Όταν κατάλαβα το σχέδιό του , σηκώθηκα και έφυγα απο το νησί γιατί κατάλαβα πως ήταν πραγματικά χαζός...

ΤΩΡΑ :
Ενώ η βάρκα μου σαλπάρει 2 μέρες , θέλω επιγόντος να φτάσω σε ένα νησί... Διότι φυσικά πεινάω... Κοιτάω τότε έναν ψαρά και του λέω :
Όι.. Φίλε! Μήπως ξές πού είναι το επόμενο νησί?
Ναί!... Στα 480 μέτρα ευθεία , θα βρείς το Baratie.. Είναι ένα νησί , για την ακρίβεια πλοίο που λειτουργεί ως εστιατόρειο.. και θεωρείται νησί φυσικά.. Τότε , όταν άκουσα εστιατόριο ενθουσιάστηκα και είπα :
Εστ...Εστιατόρειο!? Οι ευχαριστώ πολύ.. αντίο! τότε άρχισα να κάνω κουπί όσο πιο γρήγορα μπορούσα.. Ήθελα πραγματικά να φτάσω εκεί , διότι είχα να φάω 2 μέρες.... Αλλα σκέφτηκα τότε :
εδώ 16 μέρες αντεξα... 2 δεν θα αντέξω χωρίς φαΐ?!? και τότε άφισα το κουπί και άρχισα να κάνω χαλαρώτερα....


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Fri Jul 19, 2013 2:21 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 11:42 am

Τότε ξάπλωσα και άφηνα την βάρκα μου να πηγαίνει προς τον προορισμό της... Σε όλο το χαλαρό κλίμα , το χαλαρό αεράκι , την σκιά απο τα πανιά που με κάλυπτε απο τον ήλιο , και τον χαλαρό ήχο της θαλάσσεως , ξαφνικά ακούστηκε ένας πολύ δυνατός ήχος.. Ήταν χτύπιμα απο κανόνι... Χτύπισαν την βάρκα μου.. Ενώ με χτύπισαν , τότε , λόγο της εκρήξεώς της , πετάχτηκα μέσα στην θάλασσα... Δόξα τον θεό , δέν είχα καμία μεγάλη πληγή ή κάτι σχετικό , απλές γρατζουνιές και σχισήματα στην μπλούζα.... Η βάρκα μου είχε καταστραφεί.. ενώ είμουν βουτιγμένος στην θάλασσα , βγήκα προς τα έξω , και πιάστηκα απο μία σανίδα σπασμένη της βάρκας μου..
Π..Ποιός μπάσταρδος το έκανε άραγε αυτό!? Κ..Και γιατί?! Κοίταξα τότε μακρυά , και είδα ένα τεράστιο πλοίο πειρατικό.. Είπα τότε απο μέσα μου:
Ίσως να είναι πολύ , και ίσως λίγοι.. Μα παρόλα αυτά , μπορεί να είναι και δυνατοί.. γιαυτό ας την κάνω απο εδώ! τότε άρχισα να κολυμπάω όσο ποιο γρήγορα μπορούσα , και κάτω απο το νερό φυσικά , για να μήν κάνω την παρουσία μου φανερή... Καλύτερο θα θεωρούσα το να νομίζουν οτι πέθανα απο την έκρηξη... Ενώ κόντευα να πάθω ασφυξία , βγήκα και πήρα γρήγορα μία ανάσα.. Όταν είδα πως το πλοίο ήταν ακόμη κοντά , τότε μπήκα ξανά στο νερό , και άρχισα να κολυμπάω όσο πιο γρήγορα μπορούσα... Αργότερα απο 5 λεπτά κολύμβησης και κάνοντας το ίδιο , δηλαδή βγαίνοντας για μία ανάσα και ξαναμπένοντας για να συνεχίσω την κολύμβηση , τότε , βγήκα μία και καλή , και είδα 2 καλά πράγματα.. το 1ο ήταν πως το πλοίο δέν φαινόταν , διότι είχα απομακρυνθεί... Το 2ο ήταν , πως είχα φτάσει σχεδόν στο Baratie!.. Λόγο του οτι είμουν δίπλα , και η απόσταση που μας χώριζε ήταν κάπου στα 20-30 μέτρα , άρχισα πάλι να κολυμπάω όσο πιο γρήγορα μπορώ.. Ενώ κολύμπισα 10 μέτρα περίπου , σταμάτισα , διότι είχα κουραστεί.... Άφισα χαλαρό το σώμα μου , και "ξάπλωσα" στην θάλασσα για να ξεκουραστώ λίγο.... Έπερνα βαθυές και γρήγορες ανάσες και περίμενα να χαλαρώσει το υπόλοιπό μου σώμα για να μπορέσω να συνεχίσω..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 11:52 am

Ενώ μερικά λεπτά αργότερα ξεκουράστικα , συνέχισα το γρήγορο κολύμπι... μετά απο 5 λεπτά έφτασα στο εστιατόριο.. Σκαρφάλωσα τότε , και άνοιξα την πόρτα του εστιατορίου.. Είμουν βεργμένος , φορούσα κουρέλια (αφού είχαν σκιστεί) και είχα γρατζουνιές στα σχισήματα της μπλούζας... Γιαυτόν τον λόγο γύρισαν και με κοιτούσαν όλοι... Μα δέν έδωσα σημασία , και λαχανιασμένος πήγα έκατσα σε ένα τραπέζι.. Με πλησίασε τότε ένας τύπος , όχι χοντρός , μα εύσωμος
Όι μικρέ! Έχεις λεφτά για να παραγκίλεις σε αυτό το εστιατόριο?! Αν όχι τότε σήκω και φύγε! λαχανιασμένος είπα τότε :
Η αλήθεια είναι.. πώς δέν έχω... Απλά αφήστε με να ξεκουραστώ λίγο... Με επιτέθηκε ένα πειρατικό πλοίο 480 μέτρα περίπου πρίν φτάσω... Και έτσι ηρθα κολυμπόντας... Απλά αφήστε με να ξεκουραστώ και θα φύγω!..
Λυπάμαι μικρέ αλλ-... τότε , ένας γέρος με τεράστιο μούσι και ένα μονάχα πόδι , ενώ σταύρωσε τα χέρια του , είπε :
Βάλτου να φάει ότι θέλει... Κερασμένο απο μένα... Και άλλη φορά πρόσεχε πως μιλάς στους πελάτες μου ηλίθιε Patty!... τότε ταπεινωμένος μπροστά στον γέρο , είπε :
Μα..Μάλιστα κύριε!.. Τί θα πάρεις? ενώ κοίταξα το μενού , είπα τότε :
Χμμ.. Φ..Φέρε μία αστακομακαρονάδα και ένα ποτήρι κρασί.. Αυτό το "Sweet Scent" κατα προτήμιση! είπε εκείνος τότε :
Εντάξη , σε 5 λεπτά θα έρθει η παραγκελία σου..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 12:01 pm

Μουσική που παίζει στο εστιατόριο :
Spoiler:
Το κλίμα του εστιατορίου ήταν πραγματικά πανέμορφο.. Οι σιγανές ομηλίες των ανθρώπων , η όμορφη μυρωδιά των φαγητών , τα τσουγκρίσματα ποτηριών ή πιάτων με τα πιρούνια... Όλα ήταν στην εντέλεια.. Ακόμη και η μουσική που έπαιζε... Όλα ήταν τόσο όμορφα.. Έφτασε τότε και το φαΐ μου... Μου άφησε το μεγάλο πιάτο με την αστακομακαρονάδα και το ποτήρι με το κρασί και είπε :
Ορίστε.. Και με συγχωρείς για πρίν.... Δέν ήθελα να γίνει φασαρία... Απλά συνήθως έρχονται εδώ πελάτες που δέν πληρώνουν , διεφθαρμένοι πειρατές κτλπ...! Και παλι συγχώρεσε με...
Δ..Δέν με νοιάζει και πολύ , γιαυτό μήν σκάς.. τέλος πάντων ευχαριστώ για το φαγητό.. Πές και τον γέρο..
Τον Zef? Μάλιστα , θα τον πώ... και τότε αποχώρισε , και πήγε προς τα μαγηρεία... Ενώ καθώμουν , σιγά σιγά και με τρόπο φυσικά για να μήν γίνω πάλι το επίκεντρο του εστιατορίου , έτρωγα το πεντανόστιμο αυτό φαγητό που μ'έφερε.. σκεφτόμουν τότε :
Ει..ει..Είναι πεντανόστιμο..! Πώς στο καλό!.. Πώς στο καλό το κάνουν τόσο ωραίο! Π..Πραγματικά είναι το πιό ωραίο που έχω φάει στην ζωή μου! τότε , ενώ αντιστεκόμουν να μήν το χλαπακιάσω ολόκληρο , έτρωγα σιγά σιγά και το απολάμβανα... Ήταν ότι πιο ωραίο για γεύμα που είχα φάει στην ζωή μου.. Ενώ το πιάτο είχε μεσα ακόμη φαΐ , εγώ τότε , το άφισα για λίγο , και δοκίμασα απο το κρασί που διάλεξα , τυχαίας επιλογής βέβαια , μόνο και μόνο απο το όνομα.. Ήταν και αυτό πραγματικά ωραίο...
αυτό το εστιατόριο!.. Ει..Είναι το καλύτερο! σκεφτόμουν... Ενώ τελείωσα το κρασί , συνέχισα τότε να τρώω το φαγητό μου...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jul 16, 2013 10:43 pm

Spoiler:
Τι συνέβει πρίν λίγα λεπτά , στο πειρατικο πλοίο το οποίο με χτύπισε
Οι! Morgan! Εγώ είμαι! Χτύπισα το πλοίο που με είπες με τον αρχηγό των Department... Είναι στα σίγουρα νεκρός.. ενώ μιλούσε στο Den Den Mushi , είπε τότε :
Χαχαχαχαχα... Καλή δουλειά Krieg! Τώρα , ίσως να μπορέσω να γίνω ο αρχηγός των Department...
Εντάξει λοιπόν , πότε θα πάρω το βραβείο μου?!
χαχαχαα.. Ηλίθιε! Πρίν τον χτυπίσεις , μου είπες πως ένα πλοίο ναυρικών/μαρίν πέρασε απο δίπλα σου , αλλα πιστεύεις πως έμεινες απαρατήριτος! Και περιμένεις να σου δόσω και βραβείο? Ααααχαχαχαχα
Τ..Τί!? Ειπ..Είπες πως αν σκωτόσω αυτόν τον Azazel D. Drake , θα με δώσεις 100.000 μπέλι , και πως θα πέρνω το 10% της επιχείρησης Department Of Supplies Boats... Τ..Τί στο καλό! Με..Με κορόιδεψες!
Ηλίθιε , δέν σε κορόιδεψα! Ήθελα την δουλειά στην εντέλεια.. Αν σε είδε το πλοίο των μαρίν που λές πως περασε , θα ανακοινωθεί αν μαθευτεί ο θάνατος του Azazel , πως τον σκώτοσε ένας πειρατής! Όχι εγώ! Ο Edgard απο την εταιρία με τους κλέφτες , μου είπε πως μόνο αν σκωτόσω τον αρχηγό τους , τον οποίο για κάποιον λόγο τον έλεγε "παλίο αρχηγο" , μόνο τότε θα μπορούσα να διεκδικήσω την θέση αυτήν...
Δηλαδή... Χαχαχαα.. Morgan , morgan , morgan! την πάτησες! Θα κάνω εγώ συμφωνία με αυτόν τον Edgard , γιατι θα μαθευτεί πως εγώ τον σκώτοσα τον Azazel.. Αααχαχααχα... Και επείσης θα είσαι νεκρός σε λίγες μέρες... Θα περάσω απο την Shell Town να σου δόσω ένα μαθηματάκι , μιάς και το χρειάζεσαι για να μάθεις το τί θα πεί πρωδοσία! ΑΑΑΑΑΑααχαχαχααα!ΑΑΑαχαχαχαχααα!


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Tue Jul 16, 2013 11:07 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jul 16, 2013 11:02 pm

Ο Μόργκαν τρομαγμένος τότε είπε :
Πε..Πε..Περίμενε! Δέν μπορείς! Δ..Δεν μπορείς να με πρωδόσεις και να μου την "φέρεις" τόσο άσχημα! D..Don Krieg!..Είχαμε κάνει μία συμφωνία!
Είσαι τόσο "κακός" , που δέν έκανα σωστά την δουλειά μου , και ίσως , δηλαδή μακάρι , να με είδαν... Οπώτε , απ'όσο βλέπω αρχίζεις να φοβάσε οτι θα πεθάνεις... Νευριασμένος είπε τότε ο Morgan :
Ηλίθιε! Δέν σε φοβάμαι ! Ο μόνος λόγος που τρόμμαξα , είναι επειδή παλιοζώο , θα χάσω τον πλούτο που μπορω να πάρω αν με πρωδόσεις.. Που όπως λές θα το κάνεις.. Γιαυτό ηλίθιε Krieg , ετοιμάσου να πεθάνεις... Τελείωσαν τα παρακάλια... Θα στείλω μαρίνς να σε σκωτόσουν , όπου και αν είσαι.. Και αν λές πως θα έρθεις στην Shell Town , σε περιμένω , με ανοιχτές αγκάλες.. Μα μήν ξεχνάς , έχω και ένα τσεκούρι στο χέρι μου , γιαυτό όταν σε αγκαλιάσω , θα σε σκωτόσω κιόλας.. έκλεισε τότε το Den Den , και ο Krieg είπε στους πειρατές του :
Όι! Ακούσατε τι είπε ε? Μας περιμένει.. λοιπόν ο πρώτος μας προορισμός είναι το Baratie , θέλω να πάω να δηλώσω τα νέα μου , πως σκώτοσα τον Azazel D. Drake , και δεύτερον να σπείρω λίγο πανικό , να ακουστεί το όνομά μου και να βρεθώ με τον Edgard αυτόν όταν ακούσει πως είμαι πασίγνωστος!... Αργότερα , φεύγουμε αμέσως για το Shell Town! τότε ένας απο τους πειρατές του είπε :
Κ..Κύριε , ο Edgard απ'όσο καταλάβατε , ψάχνει για αρχηγό έναν μαρίν , ωστε να είναι και καλυμένος...
Δέν με ενδιαφέρει Gin! Στην τελική θα σκωτόσουμε και αυτόν μαζί αν δεν συμφωνισει!... Πάμε λοιπόν...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 18, 2013 12:47 pm

Το κλίμα παρέμενε ήσυχο και όμορφο στο ετσιατόριο... Πραγματικά το εστιατόριο αυτό , το είχα ερωτευτεί!... Ήταν ότι καλύτερο υπήρχε που έχω πάει στην ζωή μου!... Ενώ είχα φουσκώσει , κοιτούσα στα γύρω τραπέζια... Ξαφνικά είδα έναν τύπο με στολή μαρίν να με κοιτάζει... Όταν τον αντίκρισα και εγώ , σηκώθηκε και πλησίασε με ένα τεράστιο όπλο που έμοιαζε με ακόντιο , προς το τραπέζι μου... Τον κοίταξα , και κατάλαβα τότε πως έψαχνε για μπελάδες... Ενώ με πλησίαζε , ο κόσμος τον κοιτούσε που με αντίκριζε με μίσος και ερχόταν μόνο και μόνο για να προκαλέσει κακό , και πήγαινε προς τα πίσω.... Όταν έφτασε λίγο κοντά , είπε :
Azazel D. Drake! Μόλις κατάλαβα ποιός είσαι! Θα πεθάνεις! Τον κοίταξα τότε και εγώ με ένα σκωτεινό βλέμμα , και είπα :
Όι... Δεν ψάχνω για μπελάδες.. Καλύτερα κάνε πίσ-.. Τότε , σήκωσε το τεράστιο ακόντιό του και πήγε να με χτυπίσει με αρκετή φόρα .. Εγώ ενώ είμουν στην καρέκλα , σήκωσα τα πόδια μου , και χτύπισα το τραπεζάκι πετόντας το πάνω του , και κάνοντας και πίσω... Ενώ απόφυγα την επίθεσή του και καρφώθηκε το όπλο του στο τραπεζάκι , βρήκα την ευκαιρία , και σηκώθηκα απο την καρέκλα... Τότε , έτρεξα κατα πάνω του , και ενώ προσπαθούσε να βγάλει το καρφομένο όπλο του , τον κλώτσισα στο πρώσοπο..
Ηλίθιε! Σου είπα δεν ψαχνω για μπελάδες! Τουλάχιστον όχι εδώ! Πρέπει να δίξω σεβασμό σ'αυτό το εστιατόριο , διότι με κέρασε φαγητό!... Ενώ του μιλούσα , έτρεξε τότε , πήδηξε ξαφνικά , και με κλώτσισε με υπερβολική δύναμη στο πρόσωπο , πράγμα που προκάλεσε , το να πονέσω , και το να πέσω με το κεφάλι πάνω στο διπλανό τραπεζάκι..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 18, 2013 12:57 pm

Ενώ έτρεχε λίγο αίμα απο το κούτελό μου , λόγο της κλωτσιάς που έφαγα , και απο το στόμα μου λόγο του οτι "συναντήθικε" με το τραπεζάκι , σκουπίστηκα , σηκώθηκα , και ενώ τον πλησίαζα με σκωτεινό βλέμμα και αργό βήμα είπα :
Οι όι! Πόσες φορές θα σου πώ να σταματήσεις!?
Αν θές να σταματήσω!..Τ..Τότε σκώτοσε με αν μπορείς! Πήδηξε ξανά , και ενώ πήγε να με καρφώσει με το όπλο του , εγώ το απέφυγα κάνοντας μία αρκετά γρήγορη κίνιση προς τα δεξιά... Ήταν αρκετά αργός μπορώ να πώ , διότι λογικά το όπλο του ήταν βαρύ.. Μα ήταν και αρκετά δυνατός , πράγμα που σήμαινε πως άν με πετύχενε , θα με έκανε στα σίγουρα σοβαρή ζημιά.. Tότε , αυτοσυγκεντρώθηκα , και πήδηξα στον αέρα... Το πλεονέκτημά μου , ήταν η ταχύτητά μου... Ενώ είμουν στον αέρα , τον χτύπισα μία μπουνιά καθός έπεφτα στο πρώσοπο... Τον έριξα κάτω , και τότε , ενώ νόμιζα πως είχε λυποθιμίσει , είπα :
Μικρέ! Δέν έχω όρεξη να ασχολιθώ μαζί σου , έχω αρκετά σοβαρότερες δουλειές! Γύρισα την πλάτη μου και άρχισα να προχωράω τότε , προς την έξοδο του μαγαζιού.. Ήθελα να φύγω , όσο το δυνατόν πιο νωρίς γινόταν.. Ο πρώτος λόγος γιατί αναφέρθηκε το όνομά μου , και ήξεραν ποιός είμαι... Ο δεύτερος , διότι ένιωθα ντροπή... Ενώ με περιποιήθηκαν , εγώ απλά τους έγραψα και έκανα μία μάχη μές το εστιατόριο... Κοίταξα πάνω , και είδα τον γέρο που με κέρασε , τον Zef!.. Ντρεπόμουν να τον κοιτάξω , και έτσι γύρισα κατευθίαν απο την άλλη.... Εκείνη την στιγμή που γύρισα , ο ren D. Tao , σηκώθηκε και έτρεξε κατα πάνω μου με το όπλο του... Ο Zef , φώναξε τότε :
AZAZEL!.. Ενώ νόμιζα τότε πως με φώναξε για να με "μαλώσει" , έκανα όλο και πιό γρήγορο βήμα.. O ren τότε , πήδηξε και με έκοψε , απο την ομωπλάτη , ώς και τα πλευρα... Τότε κατάλαβα πως ο Zef , με φώναξε για να με προιδοποιήσει πως έρχετε απο πίσω...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 18, 2013 1:09 pm

Η τεράστια διαγώνια πληγή μου , μπορώ να πώ πως πόνεσε αρκετά... ενώ γονάτισα , είπα απο μέσα μου :
Μ..Μία ύπουλη επίθεση?! Αυτ..Αυτό δεν συγχωρείται! Ενώ ήταν απο πίσω μου , πήγε να με κόψει το κεφάλι με το όπλο του , και έτσι εγώ έσκυψα γρήγορα... Έκανα μία περιστροφή και τον έπιασα απο τα πόδια... Τον τράβηξα βάζοντας όλη μου την δύναμη , και έπεσε κάτω.. Ανέβηκα πάνω του , πάτησα με τα γόνατά μου τα χέρια του , και είπα τότε ενώ δεν μπορούσε να κάνει τίποτα :
Ηλίθιε! Τ..Τό ξέρεις πως μία πισώπλατη πληγή είναι άσχημη εε?! Θέλεις να νομίζουν πως εγώ απλά έτρεξα απο την μάχη!? Πως φοβίθηκα!? Λοιπόν , αυτό δεν θα στο συγχωρέσω! Τότε άρχισα να τον βαράω μπουνιές στο πρώσοπο .. Ενώ ήταν αδύνατο να το αποφύγει , σταμάτησα επειδή κουράστηκα και είπα παίρνοντας γρήγορες και βαθυές ανάσες... :
Μ..Μικρέ!... Σ..Σου είπα πως δέν ήθελα μπλεξήματα έτσι?! Γ..Γιατί συνέχισες το θέμα!
Az...Azazel! Ενώ ήταν μές τα αίματα , προσπαθούσε να πεί κατι... είπε τότε :
Τ..Τό ξέρεις πώς...Εσ..ΕΣΥ! ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΙΡΑΤΕΣ!...ΕΙΣ..ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΑ! Τότε , ενώ τον λυπήθικα διότι παρά το οτι έχασε την μάχη , συνέχισε για να δίξει την περιφάνειά του και την πίστη του για την κυβέρνηση , να προσπαθεί να κάνει κάτι...
Μπ..Μπορεί να έχασα..Αλλ..Αλλα μόνο αυτήν την φορά!... Εγώ τότε σηκώθηκα απο πάνω του , του έδωσα το χέρι μου και είπα :
Ηλίθιε... Σου είχα πεί απο την αρχή πως δέν θέλω να μαλώσω μαζί σου!... Λοιπόν.. Απο την κίνησή σου εξαρτάτε η σχέση μας.... Αν μου δώσεις το χέρι σου , η μάχη σταματάει εδώ , και είμαστε "φίλοι"... Αν όχι , η μάχη δέν σταματά , μα δέν πρόκειτε να σου κάνω κάτι κακό... Καλή δουλειά εκ μέρους σου όλο το σκηνικό που προκάλεσες , μα δέν θέλω να γίνει κάτι παραπάνω!..
Back to top Go down
alex 1010
Marine
Marine
alex 1010


Όνομα Χαρακτήρα : Ren G,Milon
Posts : 1041
Join date : 2012-11-26
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 18, 2013 1:48 pm

Εγώ έφτασα στο Baratie , αρκετά πρωτού φτάσει ο Azazel.. Όταν έφτασα , ο σκοπός μου δέν ήταν να τον κυνηγίσω , διότι βέβαια δεν ήξερα κάν πως θα έρθει.. Καθώς περίμενα να φτασει ένας μαρίν που περίμενα στο εστιατοριο , ξαφνικά , ένας τύπος , βρεγμένος , με σχησμές στο σώμα του και στην μπλούζα του μπήκε στο μπάρ.. Ενώ πήγε και έκατσε σε ένα τραπέζι , τον πλησίασε ο μάγειρας , ο Pattie , και ο κάτοχος του εστιατορίου , ο Zef... Αφού μίλησαν για περίπου 2 λεπτά , φύγαν και οι 2 , και αργότερα του έφεραν φαγητό.. Τον κοιτούσα επι ώρες , διότι μου θύμιζε κάτι! Το πρώσοπό του , ήταν πραγματικά γνωστό.. Φαινόταν πραγματικά πολύ γνωστό! Σκεφτόμουν τότε
-Εγώ- : Τώρα , ή φαντάζομαι πράγματα , ή απλά τον ξέρω.. Τότε , θυμήθηκα την χθεσινή ημέρα , στην οποία , ο Ron , ο φίλος μου μαρίν , μου έδειξε τα καινούρια πόστερ επικύρηξης!... Θυμήθηκα πως ήταν ένας απο εκείνους , μα περίμενα να σκεφτώ το όνομά του.. αργότερα απο 5 λεπτά σκέψης , κατάλαβα πως ήταν ο Azazel D. Drake... Ενώ τότε σηκώθηκα με σκοπό να τον σκωτόσω , η μάχη ξεκίνησε! (βλέπε πάνω σκηνές μάχης)... Όταν τελείωσε , είμουν πεσμένος κάτω , και ανίκανος να τον νικήσω.. Ο Azazel βρισκόταν απο πάνω μου και με χτυπούσε... Λίγο αργότερα σηκώθηκε και μου έδωσε το χέρι του , λέγοντάς με , να συμμαχίσουμε και να τελειώσει εκεί η μαχη.. Άλλωστε , μου τό έλεγε και απο την αρχή πως δέν ήθελε να μπλεχτούμε σε μία μαχη... Τότε εγώ σκεπτικός έλεγα απο μέσα μου :
-Εγώ- : Αν συμμαχίσω με έναν σαν αυτόν , ίσως να δισφημιφθώ , διότι υπάρχει αρκετός κόσμος εδώ γύρω , και επειδή , δέν μπορώ να συμμαχίσω με κάποιον σαν αυτόν! Όλοι θα με κράζουν στο ναυτικό.. Μα.. Μα δέν ειναι ούτε εγκληματίας , ούτε κακός όπως λέει η κυβέρνηση... Ίσως να κάνουν λάθος , μα θα είναι και λάθος αν γίνω φίλος του.. Θα χρησιμοποιήσω την δικαιολογία , πως συμμάχισα διότι φοβόμουν μήν με σκωτόσει.. Τότε , σήκωσα το χέρι μου και είπα :
-Εγώ- : Αzazel D. Drake , δέχομαι την συμμαχία μαζί σου..!
Back to top Go down
Sponsored content





[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [AΡΧΗ] Back to East Blue... "Welcome" has been "I'll eat you"!?[TEΛΟΣ] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Baratie-
Jump to: