Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 2:06 pm

Αυτή η μάχη είναι ανάμεσα σε δυο πολύ δυνατούς αντιπάλους, είναι σχεδόν σίγουρο πως δεν θα κρατήσει για πολύ... Συνέχισε να λέει ο Gentzi και είχε δίκιο, η μάχη πράγματι δεν θα κρατούσε πολύ. Παρά την τερατώδη δύναμη του Shigeru, ο αντίπαλος του είχε ήδη αρχίσει να τον υπερνικάει, πράγμα που σήμαινε πως αργά ή γρήγορα θα έπρεπε να αναλάβω δράση. Έσφιξα το κατάνα μου στο χέρι μου και ετοιμάστηκα για κάθε ενδεχόμενο, ο Shigeru πλησίαζε ήδη στο μέρος όπου ήμασταν κρυμμένοι. Μερικά λεπτά αργότερα ο Gentzi βγήκε από την κρυψώνα του και έριξε ένα βέλος στον Samurai, τον κάρφωσε στο πόδι. Εκείνος λύγισε από τον πόνο και το ξαφνικό χτύπημα, πετάχτηκα και του επιτέθηκα με το κατάνα μου, όμως κατάφερε να μπλοκάρει το χτύπημα μου λες και δεν ήταν τίποτα. Με ένα νεύμα του Shigeru όλοι οι κρυμμένοι Samurai του επιτέθηκαν και τελικά κατάφεραν να τον ακινητοποιήσουν.
Αυτό εσύ το λες τιμή? Έπρεπε να σας σκοτώσω όλους, καθίκια... Φώναζε ο "στόχος" μου καθώς τον έδεσαν και τον μετέφεραν στις φυλακές του χωριού.
Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου, η ανάκριση του θα ξεκινήσει ευθύς αμέσως οπότε το πρωί θα μπορείς να ξεκινήσεις αν θέλεις! Μου είπε ο Shigeru χτυπώντας με στον ώμο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 2:22 pm

Οι επόμενες ώρες πέρασαν πολύ γρήγορα, απόλαυσα τα τοπικά φαγητά και το σάκε των Samurai του νησιού Matsue. Ύστερα επικοινώνησα με τους Marine, θα τους παρέδειδα τον στόχο που μου είχαν αναθέσει κάπου στα ανοιχτά του Matsue. Αφού τελείωσε και αυτή η δουλεία, πήγα στο σπίτι που μου είχαν δανείσει για το βράδυ και αποκοιμήθηκα, η σημερινή μέρα ήταν πολύ κουραστική, όλα έγιναν τόσο γρήγορα που τελικά το ταξίδι αυτό ήταν ιδιαίτερα κουραστικό. Το πρωί σηκώθηκα και ένιωθα ιδιαίτερα ξεκούραστος, βγήκα από το σπίτι και κατευθύνθηκα προς τις φυλακές του χωριού. Στην είσοδο συνάντησα τον Gentzi.
Η ανάκριση τελείωσε, δεν μίλησε και έτσι αναγκαστήκαμε να τον σκοτώσουμε, το πτώμα του θα βγει σε λίγο, μπορείς να το πάρεις και να το παραδώσεις στους Marine, εμείς δεν το χρειαζόμαστε πλέον.
Οκ, θα το αναλάβω εγώ από εδώ και πέρα... Είπα καθώς παραλάμβανα το πτώμα του Samurai. Ύστερα από δυο ώρες ήμουν και πάλι στο πλοίο μου, τοποθέτησα το πτώμα σε μια άκρη και ξεκίνησα για να βγω στο σημείο συνάντησης με τους Marine.
Καιρός ήταν να έρθεις, πέντε λεπτά ήμαστε εδώ πέρα και σε περιμένουμε... Μου είπε ο Marine όταν έδεσα το πλοίο μου στο δικό τους...
Ίσως αν μου δίνατε κάποια καλύτερη αμοιβή, να βιαζόμουν πιο πολύ να έρθω... Του απάντησα με ειρωνικό ύφος. Μου έριξε ένα βλέμμα μίσους, αλλά δεν απάντησε. Ήξερα πως τον συνέφερε να βγάζω εγώ την βρωμό δουλειά και αυτός να κάθετε στο πλοίο του. Δεν έδωσα όμως άλλη σημασία, τους παρέδωσα το πτώμα και πήρα το χαρτί που μου έδωσε, σύμφωνα με τα λεγόμενα του την πληρωμή μου θα την έπαιρνα από το Melmond Island.
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 35

Character sheet
Remaining Health: 100%

Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:58 am

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 9

Belli: 29,000

Τυχόν παρατηρήσεις: Μ'άρεσε πάρα πολύ. Αυτό που δεν μ'άρεσε είναι το πόσο εύκολα σε πίστεψαν και γλίτωσες στην αρχή που συναντήθηκες με τους σαμουράι. Επίσης έγινε γρήγορα η όλη αλλαγή συμπεριφοράς. Το ήθελα λίγο διαφορετικά εκεί. Δοκίμασε να βάζεις τους διαλόγους σε bold ή μ'αυτό που φωτίζουν γιατί τα σκούρα χρώματα δυσκολεύουν την ανάγνωση.

Back to top Go down
Sponsored content





Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Bandits? I am the Hunter... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] "Μια νέα ζωή" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Ο μπάτλερ [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]"Ravens" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Matsue-
Jump to: