Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 23, 2012 5:44 pm

Στις προηγούμενες ιστορίες:
Μετά την ένταξη μου στους κυνηγούς επικηρυγμένων , συνέχισα το ταξίδι μου με στόχο την Μεγάλη Γραμμή. Δυστυχώς για εμένα έπεσα σε καταιγίδα και αναγκάστηκα να σταματήσω στο κοντινότερο νησί(Torino Kingdom) που υπήρχε στον χάρτη και να περιμένω να ηρεμίσει κάπως η κατάσταση. Μέσα στην ατυχία μου έπεσα πάνω σε μια φυλή ιθαγενών , οι οποίοι στην αρχή δεν έδειξαν να έχουν φιλικές διαθέσεις. Στην συνεχεία όμως τα πράγματα ηρέμισαν αφού ήρθε ο αρχηγός τους. Στο νησί έμεινα για περίπου μια εβδομάδα και στο διάστημα εκείνο ο αρχηγός τους μου έκανε μια μικρή ξενάγηση στο νησί. Η επίσκεψη όμως στην βιβλιοθήκη του νησιού με έκανε να αλλάξω τελείως τα σχεδία μου. Τυχαία βρήκα ένα βιβλίο με τίτλο “Φρούτα του Διαβόλου” και θέλησα να μάθω περισσότερα για αυτά. Προς μεγάλη μου λύπηση όμως ο αρχηγός των ιθαγενών μου εξήγησε ότι πριν από αρκετά χρόνια είχε κλαπεί ένα βιβλίο απ την βιβλιοθήκη και υπήρχε το ενδεχόμενο το περιεχόμενο αυτού βιβλίου να είχε αυτό που ζητούσα. Το μόνο που θυμόταν ήταν το όνομα του πληρώματος, αλλά και αυτό δεν ήταν λίγο για να ξεκινήσω τις έρευνες μου από κάπου. Όταν έφυγα από το νησί σκέφτηκα ότι ένας τρόπος να μάθω πληροφορίες για το πειρατικό αυτό πλήρωμα ήταν να επισκεφτώ μια απ τις βάσης Marine της θάλασσας αυτής. Η τύχη μου κατάλαβα ότι είχε αλλάξει για τα καλά, όταν βρέθηκα στα κεντρικά των Marine και όχι σε οποιαδήποτε βάση. Με τα χαρτιά που αποδείκνυαν ότι ήμουν κυνηγός ζήτησα πληροφορίες για το πλήρωμα που έψαχνα. Εκεί γνώρισα μια κοπέλα του ναυτικού την Shura , η οποία δέχτηκε να με βοηθήσει να βρω τις πληροφορίες που ήθελα. Προς μεγάλη μου έκπληξη έμαθα ότι η τελευταία η τελευταία εμφάνιση του πληρώματος έγινε στο Mejis Island , το νησί από το οποίο είχα ξεκινήσει το ταξίδι μου. Έχοντας λοιπόν χρόνο και στοιχειά στην διάθεση μου, ξεκίνησα το ταξίδι μου προς το Mejis Island , ελπίζοντας να βρω αυτό που ήθελα….




Είχαν περάσει λίγες ώρες αφού έφυγα από το Eluria Island και τα όλα κυλούσαν ομαλά. Συνέχισα να σκάφτομαι πιθανά μέρη από τα οποία θα μπορούσα να ξεκινήσω και λίστα όλο ένα και γινόταν μεγαλύτερη. Παρ όλο που με είχε πιάσει υστερία να βρω το χαμένο βιβλίο, για κάποιο περίεργο λόγο ένοιωθα μια σίγουρα. Σκέφτηκα ότι είχα αρκετούς γνωστούς στην χωρά του νησιού , όποτε θα είχα και μια βοήθεια σε περίπτωση ανάγκης…
Αφού σταθεροποίησα την πορεία του πλοίου, πήγα νωρίς για να είμαι ξεκούραστος. Βεβαία ήταν μάταιο μιας και νωρίς νωρίς το πρωί ξύπνησα απότομα. Αμέσως ανέβηκα στο κατάστρωμα του πλοίου για να δω που βρισκόμουν, αλλά δυστυχώς δεν είχε φάνει τίποτα στον ορίζοντα. Σκέφτηκα ότι υπήρχε το ενδεχόμενο να είχε αλλάξει η πορεία του πλοίου στην διάρκεια της νύχτας , οπότε στην συνέχεια σχεδόν αμέσως στο πηδάλιο, αλλά τίποτα δεν αλλάξει. Μάλλον ήταν πολύ νωρίς και ήμουν ακόμα μακριά από το νησί. Πήγα τότε και πάλι στην μικρή καμπίνα και ζέστανα λίγο από το πόσιμο νερό που είχα μαζί μου για να φτιάξω ένα τσάι και να φάω και λίγο ψωμί για πρωινό. Αφού έφαγα το λιτό μου πρωινό άρχισα να μαζεύω το χαρτομάνι πάνω από το μικρό τραπέζι και τα έβαλα και πάλι μέσα στην τσάντα που είχα πάντα μαζί μου….
Οι ώρες περνούσαν κάπως βασανιστικά , αλλά στο τέλος εμφανίστηκε το νησί στον ορίζοντα. Αμέσως άλλαξε η διάθεση μου και άρχισα να μαζεύω το κατάστρωμα για να μην τα κάνω τελευταία στιγμή. Η ώρα πέρασε φυσικά πολύ πιο εύκολα όσο δούλευα και δεν κατάλαβα ποτέ έφτασα τόσο κοντά στο λιμάνι του νησιού…..


Last edited by Noctis on Tue Nov 27, 2012 4:37 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 24, 2012 9:06 pm

Λόγω της υπερβολικής κίνησης που είχε στο λιμάνι μου πηρέ αρκετή ώρα μέχρι να βρω κάποια κενή θέση για να αφήσω το πλοίο μου. Κλασικά όπως και σε κάθε λιμάνι που είχα επισκεφτεί, ήρθε ο λιμενάρχης για να του δώσω τον φόρο για τον χώρο που έπιανα στο λιμάνι. Αφού μου πηρέ μπόλικα belli με ευχαρίστησε και μου ευχήθηκε καλή διαμονή στο νησί. Ήταν λίγο περίεργο το συναίσθημα που ένοιωσα εκείνη την στιγμή. Συνήθως όταν έφτανα σε ένα νησί ήμουν ψιλοχαμένος. Τούτη την φορά όμως ήξερα που να πάω….
Πήρα την τσάντα μου και έφυγα από το πλοίο αφού πρώτα σιγουρεύτηκα ότι όλα ήταν εντάξει και δεν χρειαζόταν να κάνω κάτι άλλο. Κατευθύνθηκα προς τις ταβέρνες και τα μαγαζιά που δούλευαν κάποιοι φίλοι μου. Δεν είχε περάσει κοντά ένας μήνας απ την στιγμή που έφυγα από το νησί. Παρ όλο που δεν με ένοιαζε για να τους δω και τόσο πολύ. Ήξερα ότι όλοι θα άρχιζαν να με ρωτάνε γιατί γύρισα πίσω , ενώ είχα πει ότι δεν θα γυρνούσα ποτέ ξανά σε αυτό το μέρος. Η τύχη όμως τα είχε φέρει τα πράγματα με τέτοιο τρόπο όπου δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά…
Αφού μπήκα στον κεντρικό δρόμο του νησιού βλαστήμησα την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να πάρω αυτόν τον δρόμο, ενώ ήξερα ότι είχε αρκετή κίνηση την συγκεκριμένη αυτή ώρα. Ήταν μόλις που τα μικρά παΐδια είχαν σχολάσει από τα σχολειά και οι άνθρωποι γυρνούσαν σπίτι απ τις δουλείες τους. Μετά πολλά όμως κατάφερα να φτάσω στο κατάστημα που εργαζόταν ένας γνωστός μου και μπήκα μέσα να τον χαιρετίσω. Η αντίδραση του φυσικά ήταν όπως ακριβώς την περίμενα. Του είπα ότι θα τα συζητούσαμε όλα αυτά μια άλλη ώρα και έφυγα στα γρήγορα από το μαγαζί γιατί είχε πελατεία και δεν ήθελα να τον καθυστερώ απ την δουλεία του…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 24, 2012 9:11 pm

Κάπως έτσι πέρασε η πρώτη μέρα στο νησί. Έβλεπα φίλους και έφευγα, χωρίς να μπω σε λεπτομερές για τον λόγο επιστροφής μου , ούτε να τους ενημερώσω ότι κατάλαλος έγινα κυνηγός επικηρυγμένων. Το ίδιο βραδύ πήγα στο σπίτι όπου συνήθιζα να μένω επί ένα περίπου χρόνο, για να ξεκουραστώ. Απ την στιγμή που είχα στέγη δεν έβλεπα τον λόγο του να πάω να μείνω σε πανδοχείο. Η αίσθηση όταν μπήκα στο σπίτι ήταν τρομακτική και ανατριχιαστική. Διάφορες εικόνες του παρελθόντος μου έρχονταν στο μυαλό, για όλα όσα είχαν γίνει , όσο βρισκόμουν στο νησί. Το μονό που είχε αλλάξει ήταν τα πράγματα που είχαν κλέψει, πιθανότατα κλεφτές που είχαν πάρει πρέφα ότι το σπίτι αυτό ήταν πλέον εγκαταλειμμένο…
-Τουλάχιστον δεν έχουν πάρει το κρεβάτι… [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2788221432 είπα με ειρωνικό υφός ενώ άφηνα κάτω τα πράγματα μου. Αφού άρχισα να μαζεύω λίγο την ακαταστασία, κάποιος χτύπησε την πόρτα του σπιτιού και πετάχτηκα σχεδόν αμέσως επάνω…
-Noctis…? Εσύ είσαι?...ρώτησε μια γυναίκα που βρισκόταν στην άκρη της εισόδου του σπιτιού…
-Ναι κύρια Daniela εγώ είμαι…
-Ευτυχώς παιδί μου, διότι νόμιζα ότι είχαν μπει πάλι κλεφτές στο σπίτι…
-Δεν έχουν αφήσει και τίποτα…είπα γελώντας…
-Πως και γύρισες πίσω…?
-Συνάντησα κάποιες δυσκολίες και ήταν το πρώτο μέρος που σκέφτηκα για να πάω…είπα ενώ προσπαθούσα να αποφύγω την συζήτηση….
-Καλωσόρισες πάντως παιδί μου…είπε με γλυκό τόνο και έφυγε και πάλι. Ενώ έφευγε πήγα να κλείσω την πόρτα του σπιτιού γιατί δεν ήθελα και άλλες επισκέψεις από ενοχλητικούς περαστικούς….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 24, 2012 11:22 pm

Η αλήθεια ήταν ότι η κύρια Daniela τα πάντα ήταν εκτός από ενοχλητικός περαστικός, αλλά δεν είχα όρεξη στην παρούσα φάση να δω κάποιον άλλο. Ήθελα να ξεκουραστώ και αύριο πρωί να ξεκινήσω τις έρευνες μου στο νησί με την ησυχία μου. Για αυτό το λόγο πήγα και έπεσα με την μια στο κρεβάτι. Απ την βαρεμάρα μου δεν έκανα καν τον κόπο να μπω κάτω από τα σκεπάσματα. Βεβαία κάποια στιγμή μέσα στο βράδυ πρέπει να τράβηξα κάπως την κουβέρτα πάνω μου γιατί όταν ξύπνησα η μίση ήταν κάτω από το κρεβάτι…
Δεν ήταν και από τους καλύτερους που είχα κάνει ποτέ στην ζωή μου, αλλά σταμάτησα να παραπονιέμαι διότι δεν είχα έρθει εδώ για να κοιμηθώ. Έτσι λοιπόν σηκώθηκα και έφτιαξα ένα τσάι για να ζεσταθώ, όπως συνήθιζα να κάνω κάθε πρωί. Δεν είχα τίποτα για φαγητό, οπότε αρκέστηκα στο τσάι. Στην συνεχεία έπλυνα το πρόσωπο μου και ετοιμάστηκα για να φύγω. Καθώς έφευγα πήρα και μερικά χρήματα, καθώς και τα χαρτιά του κυνηγού επικηρυγμένων για ώρα ανάγκης και ξεκίνησα για το κέντρο του νησιού….
Στον δρόμο αν και ακόμα ήταν νωρίς, αρκετοί ήταν αυτοί που είχα βγει για να κάνουν μια πρωινή βόλτα. Κυρίως έβλεπες ηλικιωμένους ανθρώπους να κάθονται σε παγκάκια. Αυτή την συνήθεια να ξυπνάς τόσο νωρίς για να βρεθείς με κάποιον που θα μπορούσες να βρεθείς και μερικές ώρες αργότερα δεν μπορούσα να την καταλάβω ποτέ. Παρ όλα αυτά έδιωξα αυτές τις χαζές σκέψεις από το μυαλό μου και σκέφτηκα ποια θα ήταν η πρώτη μου στάση. Για αρχή σκέφτηκα να κάνω μια βόλτα από τα μαγαζιά που σύχναζαν πειρατές και στα οποία δεν πατούσε ποτέ το ναυτικό….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 25, 2012 10:15 pm

Παρ όλο που στην αρχή χάθηκα επειδή έστριψα σε λάθος δρόμο, με τα πολλά βρήκα κάποια από τα μαγαζιά που έψαχνα. Ήταν αρκετά νωρίς και φυσικά δεν είχαν σχεδόν καθόλου πελατεία. Λίγοι ήταν αυτοί που έπιναν από νωρίς νωρίς. Καλύτερα για εμένα σκέφτηκα, γιατί θα μπορούσα να ρωτήσω τους πάντες στο μαγαζί, δίχως να πρέπει να έρθω σε επαφή με διάφορα αποβράσματα της κοινωνίας. Ήξερα καλά όμως, ότι στην ανάγκη θα έπρεπε να το κάνω…
Ενώ περπατούσα σκέφτηκα ότι δεν ήταν αρκετά έξυπνο να ρωτήσω για τον καπετάνιο του πληρώματος , διότι και αν ακόμα ήταν ακόμα στο νησί, οι γνωστοί του σίγουρα θα προσπαθούσαν να τον προστατέψουν. Έτσι λοιπόν όταν μπήκα σε ένα από τα μπαράκια που είχα σκεφτεί να επισκεφτώ, ζήτησα να μάθω πληροφορίες για τον τάχα αδελφό μου…
-Ποιος είναι ο αδελφός σου? Και ποιος είσαι εσύ?
-Με λένε Sam και ψάχνω τον μεγάλο αδελφό μου τον Jeik!...είπα με όσο πιο πειστικό τρόπο μπορούσα, ενώ είχα δώσει τα πρώτα δυο ονόματα που μου είχαν έρθει στο μυαλό…Ο αδελφός μου σε νεαρή ηλικία κατάφερε και ξέφυγε από το νησί και έγινε πειρατής. Εδώ και αρκετό καιρό τον ψάχνω και έχω να μάθω νέα του εδώ και χρόνια. Ύστερα από έρευνες έμαθα το όνομα του πληρώματος που είχε μπει…
-Ξέρω αρκετά πληρώματα που βρίσκονται σε αυτά τα νερά μικρέ…
-Το θέμα είναι ότι τα χνάρια του πληρώματος αυτού χάθηκαν πριν από χρόνια…
-Θυμάσαι όνομα?
-Φυσικά και θυμάμαι…νομίζω λεγόταν Goldtooth Pirates, αν δεν κάνω λάθος…


Last edited by Noctis on Mon Nov 26, 2012 12:02 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 25, 2012 11:07 pm

Εκείνος πάγωσε προς στιγμήν σαν να του είπα κάτι τρομερό. Εκείνος μου εξήγησε ότι το πλήρωμα όντως εξαφανίστηκε πριν από κάποια χρόνια, αλλά πρακτικά διαλύθηκε, διότι το κυνηγούσαν αρκετά οι Marines. Όσοι ήταν στο πλήρωμα γύρισαν στους τόπους τους, ελπίζοντας να σταματήσει αυτό το χαοτικό κυνηγητό…
-Απ ότι κατάλαβες, δεν είχε και την καλύτερη φήμη…
-Και οι ναύτες που πήγαν στην συνεχεία…?
-Σου είπα! Κάποια γύρισαν στα σπίτια τους. Τουλάχιστον αυτό είχε ακουστεί εκείνη την περίοδο και πρακτικά και το πιο λογικό…
-Δεν θα τον βρω ποτέ…είπα με προβληματισμένο ύφος…
-Μπορώ να σε συστήσω σε κάποιον που ίσως ξέρει. Γνώριζε τα παΐδια που ήταν στο πλήρωμα, καλύτερα από τον κάθε ένα. Λογικά όλο και κάτι θα ξέρει για αυτόν τον Jeik που λες εσύ…
-Σας ευχαριστώ πολύ…
-Απ την στιγμή που δεν είσαι Marine ή κυνηγός, δεν έχω πρόβλημα να σου πω….
Μόλις τελείωσε την φράση του ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό, τραγική ειρωνεία. Το ότι δεν είχα κάποια φήμη ως κυνηγός της δεκάρας με είχε βγάλει από αρκετούς μπελάδες και μου έκανε αρκετά πιο εύκολη την ζωή. Βεβαία δεν ήταν η πρώτη φορά που εξαπατούσα κάποιον ή κάποιους για το συμφέρον μου. Κακό συνήθειο , αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Βασικά μπορούσα, να μην το κάνω συνεχεία και όχι στον κάθε ένα….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 2:37 am

Ο τύπος μου πρότεινε να περάσω μετά από λίγες ώρες μέχρι να έρθει σε επαφή με αυτό τον γνωστό που είχε για να μιλήσει μαζί του. Εγώ δέχτηκα, τον ευχαρίστησα και έφυγα από το μαγαζί του. Έτσι λοιπόν δίχως να χάσω χρόνο πήγα να κάνω μια βόλτα στο νησί για να σκοτώσω κάπως την ώρα μου. Σκεφτόμουν αυτός ο γνωστός του αλλού τι πληροφορίες θα μπορούσε να μου δώσει, αλλά κατέληξα στο ότι έκανα μόνο υποθέσεις και ότι άδικα σκότιζα το μυαλό μου. Έπρεπε απλά να κάνω υπομονή και να περιμένω μέχρι να έρθω σε επαφή με τον άλλο…
Στις ώρες αυτές πήγα και είδα μερικούς ακόμα γνωστούς που είχα στο νησί και να μάθω νέα τους. Η υποδοχή τους ήταν αρκετά θερμή και ευτυχώς για εμένα δεν μπήκε κάνεις στην διαδικασία να μου κάνει ερωτήσεις. Στο σύνολο ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα και με έκανε να χαλαρώσω αρκετά. Στην σκέψη ότι θα έπρεπε αργότερα να παίξω πάλι θέατρο για να εξυπηρετήσω τους σκοπούς μου με έκανε να αγχώνομαι λίγο. Αυτό που κράτησα ήταν τα ψεύτικα ονόματα που είχα δώσει στον άλλο, παρ όλο που μερικές φόρες αναρωτιόμουν αν εμένα είχα ονομάσει Jeik και τον υποτιθέμενο αδελφό μου Sam ή το αντίθετο….
-Λοιπόν παιδία φεύγω! Θα σας δω αργότερα λογικά…
-Θα μιλήσουμε αδελφέ!! Καλά να περάσεις…είπαν μερικοί από την παρέα…
Το τελευταία δεν το κατάλαβα , αλλά λογικά τα παΐδια θα κατάλαβαν ότι θα πήγαινα κάπου για διασκέδαση. Εγώ παρ όλα αυτά συνέχισα τον δρόμο και μάλιστα με γρήγορους ρυθμούς για να είμαι συνεπής στην συνάντηση μου….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 3:49 am

Λίγα λεπτά αργότερα μπήκα στο μαγαζί που είχα το ραντεβού. Ο τύπος που είχα συναντήσει πριν από λίγες ώρες μου έκανε νόημα να πάω στο τραπέζι τέρμα στο βάθος. Καθώς προχωρούσα, κοίταξα από μακριά τον άνθρωπο που καθόταν εκεί. Όταν έφτασα κοντά του , πήρα μια βαθιά ανάσα και του μίλησα…
-Καλησπέρα σας λέγομαι Sam…
-Αααα εσύ πρέπει να είσαι το παιδί μου μίλησε ο Jack πριν λίγο…
-Μάλλον ναι, δεν το ξέρω τον κύριο που λέτε…
-Είναι ο υπεύθυνος εδώ, κάθισε όμως…
Έκανα ότι μου είπε και τον ευχαρίστησα. Δεν γνώριζα στο κάτω κάτω τι άνθρωπος ήταν, αλλά ήξερα ότι με την ευγένεια μπορούσα να κερδίσω πολλά ή τουλάχιστον σε αυτό πόνταρα…
-Μου είπαν ότι ψάχνεις τον αδελφό σου…
-Ναι ο μεγάλος μου αδελφός ο Jeik…
-Jeik, Jeik, Jeik…ναι θυμάμαι ένα παιδί που ήταν στο πλήρωμα με αυτό το όνομα, αλλά δεν μου είχε πει ότι είχε αδελφό, αλλά ούτε και οικογένεια…είπε με καχύποπτο ύφος…
-Δεν είχαμε και τις καλύτερες σχέσεις…είπα βιαστικά…Βλέπετε έφυγε σε νεαρή ηλικία από το σπίτι…
-Μάλιστα! Θες να τον δεις από κοντά…?είπε με περίεργο ύφος…
Εκείνη την στιγμή πάγωσα. Υπήρχε ένας υποτιθέμενος αδελφός μου με το όνομα Jeik στο πλήρωμα των πειρατών και μπορούσα να τον δω? Η τύχη μου έπαιζε πολύ βρώμικο παιχνίδι…
-Εννοείται ότι θέλω…είπα πάλι βιαστικά, δίχως να θέλω να κινήσω υποψίες. Βέβαια μου μπήκα εμένα υποψίες. Που ήξερε αυτός ο τύπος που βρίσκονταν τα άτομα του χαμένου πληρώματος?
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 3:54 am

Η συζήτηση συνεχίστηκε και το παιχνίδι γινόταν όλο και πιο βρόμικο, ενώ παράλληλα οι υποψίες μου πινόντουσαν όλο και περισσότερες. Προσπαθούσα να δίνω όσο πιο λογικές και πειστικές απαντήσεις μπορούσα. Μετά από κάποια φάση είχα την εντύπωση ότι περνούσα μέσα από ψυχολογικό τεστ…
-Να είστε καλά, που γνωρίζετε τόσα. Αυτό σημαίνει ότι θα δω επιτέλους τον αδελφό μου…
-Ευχαρίστως να πω σε κάποιον να τον φωνάξει…είπε και έκανε νόημα σε έναν από το μαγαζί να έρθει προς το μέρος μας. Του ψιθύρισε κάτι στο αφτί και στην συνεχεία ο άγνωστος άνδρας έφυγε…
Στο μαγαζί σιγά σιγά γινόταν πανικός από κόσμο. Παρ όλο που περίμενα αυτό το μέρος να ήταν γεμάτο από αποβράσματα της κοινωνίας παρατήρησα ότι μέχρι και οικογένειες έρχονταν εδώ. Σε κάποια φάση βεβαία ξέσπασε καβγάς στο μαγαζί και μερικοί σηκώθηκαν να χωρίσουν τους δυο άνδρες που πλακώνονταν. Ο τύπος που καθόμουν στο τραπέζι άρχισε να μου κάνει διάφορες ερωτήσεις που δεν μπορούσα να καταλάβω σε τι αποσκοπούσαν, αλλά φυσικά όσα έλεγα δεν περιείχαν ίχνος ειλικρίνειας…
-Έτσι γίνετε συνεχεία εδώ περά?
-Ναι, κατά κάποιο τρόπο, αλλά μην δίνεις σημασία. Σύντομα θα δεις τον αδελφό σου. Πως νοιώθεις…?
-Δεν ξέρω καν αν με θυμάται ή αν τουλάχιστον θέλει να με θυμάται…είπα με παραπονεμένο ύφος κυρίως για να καλύψω την κατάσταση που θα επικρατούσε αφού με έβλεπε ο υποτιθέμενος αδελφός μου. Μετά θα έβλεπα τι θα έκανα…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 4:00 am

Ο καβγάς πάντως που είχε ξεσπάσει πριν από λίγο είχε πάρει διαστάσεις καθώς μπήκαν και άλλοι στον χώρο. Καρέκλες και τραπέζια είχαν γίνει τα όρια του ρινγκ. Οι “μαχητές” έφευγαν είτε έξω απλά από τα όρια των τραπεζιών, είτε από παράθυρα. Το θέαμα ήταν παράλληλα αστείο , αλλά και επίπονο, αν σκεφτόταν κάνεις το ξύλο που έπεφτε λίγο μετρά μακριά μας. Σε κάποια φάση μέσα στον χαμό εμφανίστηκε ένας άνδρας ο όποιος ερχόταν προς το μέρος μας. Ήταν εύκολο να το καταλάβει κάνεις ότι ερχόταν προς εμάς, μιας και δεν καθόταν κάνεις άλλος απ την πλευρά που καθόμασταν εμείς….
-Αααα ήρθες παιδί μου, επιτέλους….
-Μάλιστα καπετ…εεε αφεντικό…είπε με κομπιαστικό τρόπο σαν να έκρυβε κάτι…
-Από εδώ ο αδελφός σου ο Sam…
-Jeik…?είπα με απορριμμένο ύφος λες και τον έβλεπα για πρώτη, ενώ πράγματι τον έβλεπα για πρώτη φορά…Μάλλον δεν είναι αυτός…
-Ποιος είναι αυτός…?ρώτησε και εκείνος απορριμμένος
-Ένας ο όποιος ισχυρίζεται ότι είναι ο αδελφός σου…
-Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς αφεντικό, πρέπει να φύγεις γιατί έρχονται οι Marines λόγω του καβγά που ξέσπασε στο μαγαζί…
Ο χοντρός άνδρας σχεδόν αναπήδησε και κοίταξε την είσοδο με τρομαγμένο ύφος. Ο υποτιθέμενος αδελφός του, του πρότεινε να φύγει από την πίσω πόρτα και εκείνος θα πήγαινε απλά να καθυστερήσει την κατάσταση όσο μπορούσε. Εμένα για κάποιο λόγο με είχαν αγνοήσει. Είχα όμως την ευκαιρία να καθίσω να σκεφτώ αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα τι είχε συμβεί. Τον είχε αποκαλέσει καπετάνιο και ήξερε άτομα του πληρώματος που ήθελα και το πιο σημαντικό, φοβόταν τους Marines. Λίγο όμορφη ιστορία για να είναι παραμύθι σκέφτηκα….
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bandits? I am the Hunter... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή - Βιβλίο] Deadlock! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: