Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Γενική βοήθεια παιχνιδιού

Go down 
+31
Axis
berserker
Eustass Kid
Lummynia
Phoenix Marco
Isnogood
Editor
Ryo D. Amidamaru
Badboy
ΚακοςΑντμιν
Destr0
tsitakos
MummRaTheEternal
Argon
LukeSykpe
F_A_I
Daianos
Rikuo
Euryale
Mangaki
Mayakovsky
el gatos
Tempest
alex 1010
el Latino
pashalis hunder
Roni
Destro
Noctis
Makoto
SlipKnoTaS
35 posters
Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeSun Sep 03, 2017 8:30 am

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί κάπου, αλλά δεν βρήκα κατι...

Αν κανω ενα minion σε αρχική θαλασσα και χωρίσει με τον βασικό, και ο βασικος παει Μεγάλη Γραμμή, το minion πρέπει να κάνει 10 ιστορίες ή μπορεί με 2 πχ ιστορίες να πάει και αυτό στην Μ.Γραμμή;
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeSun Sep 03, 2017 3:18 pm

el Latino wrote:
Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί κάπου, αλλά δεν βρήκα κατι...

Αν κανω ενα minion σε αρχική θαλασσα και χωρίσει με τον βασικό, και ο βασικος παει Μεγάλη Γραμμή, το minion πρέπει να κάνει 10 ιστορίες ή μπορεί με 2 πχ  ιστορίες να πάει και αυτό στην Μ.Γραμμή;
Εφόσον έχει ολοκληρωθεί απο οποιονδήποτε χαρακτήρα σου το πέρασμα απο 10 νησιά της αρχικής σου, δεν θα χρειαστεί να το ξανακάνεις!

Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 6:54 am

Aν φτιάξω minion υποχρεούμαι να αγοράσω μεγαλύτερη βάρκα ωστε να χωράμε και όχι 2 ξεχωριστές βάρκες. Αν όμως θέλω να τους χωρίσω; Ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος;

Πουλάω την μεγάλη βάρκα και αγοράζω δύο μικρές;
Κρατάω την μεγάλη και αγοράζω για το minion μία μικρή;
Οποιο απ'τα πάνω θέλω;



Επιπλέον. Μπορώ να έχω ένα minion στο ίδιο νησί με τον αρχικό χαρακτήρα, αλλά να κάνω μάχη με Boss μόνο με τον αρχικό ή είμαι υποχρεωμένος να τους βάλω να πολεμήσουν μαζί και άρα να εχω δημιουργήσει πλήρωμα/ομάδα;
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 10:47 am

el Latino wrote:
Aν φτιάξω minion υποχρεούμαι να αγοράσω μεγαλύτερη βάρκα ωστε να χωράμε και όχι 2 ξεχωριστές βάρκες. Αν όμως θέλω να τους χωρίσω; Ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος;

Πουλάω την μεγάλη βάρκα και αγοράζω δύο μικρές;
Κρατάω την μεγάλη και αγοράζω για το minion μία μικρή;
Οποιο απ'τα πάνω θέλω;



Επιπλέον. Μπορώ να έχω ένα minion στο ίδιο νησί με τον αρχικό χαρακτήρα, αλλά να κάνω μάχη με Boss μόνο με τον αρχικό ή είμαι υποχρεωμένος να τους βάλω να πολεμήσουν μαζί και άρα να εχω δημιουργήσει πλήρωμα/ομάδα;

αν χωριστείτε οχι δεν χρειαζεται, ο καθενας με την μικρη απλη βαρκα ενταξει ειναι...

να κανεις νομιζω αναγκαστικα πληρωμα ισως οχι αν δεν βαλεις στην ιστορια οτι ειναι μαζι, δηλαδη αν δεν γραψεις μια ιστορια και για τους δυο. τωρα δεν ξερω ομως. Για το μπος παντως διαλεγεις εσυ ποιος θα το κανει.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 12:18 pm

el Latino wrote:
Aν φτιάξω minion υποχρεούμαι να αγοράσω μεγαλύτερη βάρκα ωστε να χωράμε και όχι 2 ξεχωριστές βάρκες. Αν όμως θέλω να τους χωρίσω; Ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος;

Πουλάω την μεγάλη βάρκα και αγοράζω δύο μικρές;
Κρατάω την μεγάλη και αγοράζω για το minion μία μικρή;
Οποιο απ'τα πάνω θέλω;



Επιπλέον. Μπορώ να έχω ένα minion στο ίδιο νησί με τον αρχικό χαρακτήρα, αλλά να κάνω μάχη με Boss μόνο με τον αρχικό ή είμαι υποχρεωμένος να τους βάλω να πολεμήσουν μαζί και άρα να εχω δημιουργήσει πλήρωμα/ομάδα;

Αν οι χαρακτήρες ταξιδεύουν μαζί (όπως πχ σε εμένα ή στον ρίκουο, τον πασχάλη κτλ) πρέπει να έχεις ένα πλοίο που να τους χωράει όλους.
Αν θέλεις να ταξιδεύουν ξεχωριστά τότε πρέπει ο κάθε ένας να έχει μια βάρκα, απλά όταν θα συναντηθούν πρέπει να πάρεις και πλοίο για να ταξιδεψουν μαζί - και αν θα θες να ξαναχωριστούν θα ταξιδεύουν πάλι με την βάρκα τους .( Εδω υπάρχει το εξης ''θεμα'' , αν έχεις πάρει ένα πλοίο που σου λέει οτι οι ώρες ταξιδιού θα είναι 2:30 τότε ο χαρακτήρας που έχει το πλοίο θα χρειάζεται να κάνει αυτή την ώρα ταξιδιού, ενώ ο άλλος που έχει την απλή βάρκα θα πρέπει να κάνει 3 ώρες ταξιδιού - δηλαδή αυτό απλά επιρρεάζει το ποτε θα κάνεις το 1ο ποστ στο επόμενο νησί, αφότου έχεις ποστάρει την ιστορία σου στις τελειωμένες.
Αν θες να τους έχεις ποτε μαζί και πότε χώρια καλύτερα κράτα ένα πλοίο στον βασικο και μια βάρκα στο μινιον , και πουλα την βαρκα του βασικού σου

Εσύ επιλέγεις ποιος θα πολεμήσει κάποιο μπος εφόσον και οι 2 χαρακτήρες σου είναι στο ίδιο νησί. Αυτό που δεν επιτρέπεται για παράδειγμα, είναι να έχεις το μινιον σου στο Lyneel και τον βασικό σου στο Sedna Kingdom και να θέλεις να πολεμήσει ο βασικός σου χαρακτήρας το μπος του νησιού στο οποίο βρίσκεται το μινιον.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 12:34 pm

εγω θελω να κανω μια ερωτηση για τα μινιον μπος που την ειχα παντα σαν απορια, για να κανεις μινιον μπος μαχη ειναι αναγκαστικο να βρισκεσαι σε μαχη??? δηλαδη πες εχω δυο χαρακτηρες αλλα θελω να κανω μινιον μπος μαχη με τον βασικο αλλα ο βασικος δεν βρισκεται εκει (ειναι στην ιδια ιστορια ο βασικος), απλα μεσα απο την ιστορια ειναι χωρισμενος απο αλλο δρομο.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 12:40 pm

Rikuo wrote:
εγω θελω να κανω μια ερωτηση για τα μινιον μπος που την ειχα παντα σαν απορια, για να κανεις μινιον μπος μαχη ειναι αναγκαστικο να βρισκεσαι σε μαχη??? δηλαδη πες εχω δυο χαρακτηρες αλλα θελω να κανω μινιον μπος μαχη με τον βασικο αλλα ο βασικος δεν βρισκεται εκει (ειναι στην ιδια ιστορια ο βασικος), απλα μεσα απο την ιστορια ειναι χωρισμενος απο αλλο δρομο.

Ναι μπορεις να κάνεις έτσι την μάχη.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 4:20 pm

Ένας παίκτης μόνος του ή ακόμα και ένα minion μόνο του, μπορεί να καλέσει σε PvP ένα άλλο minion ενός άλλου παίκτη;
Φαντάζομαι ναι. Μπορεί όμως ο βασικός χαρακτήρας του άλλου να αντεπιτεθεί/μπει στην μάχη/υπερασπιστεί με κάποιον τρόπο;(Aν έχουν πλήρωμα; Τους πολεμάς όλους αν θες PvP; )

Ή ισχύει ότι ακριβώς και με τα κλασσικά PvP ;
Back to top Go down
Roronoa Zoro
Administrator
Administrator
Roronoa Zoro


Όνομα Χαρακτήρα : Pashalis Hunder
Posts : 580
Location : Lost
Join date : 2017-08-26

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 4:26 pm

el Latino wrote:
Ένας παίκτης μόνος του ή ακόμα και ένα minion μόνο του, μπορεί να καλέσει σε PvP ένα άλλο minion ενός άλλου παίκτη;
Φαντάζομαι ναι. Μπορεί όμως ο βασικός χαρακτήρας του άλλου να αντεπιτεθεί/μπει στην μάχη/υπερασπιστεί με κάποιον τρόπο;(Aν έχουν πλήρωμα; Τους πολεμάς όλους αν θες PvP; )

Ή ισχύει ότι ακριβώς και με τα κλασσικά PvP ;
Μπορεί να τον προκαλέσει σε μάχη αλλα αν όλο το πλήρωμα είναι μαζεμένο τότε αρχίζεις με τον βασικό και πρέπει να  βγαλει εκείνον εκτός κι όλο του το πλήρωμα για να νικήσεις το pvp αλλιώς αν χασεις απο κάποιον από όλους αυτους η καπετάνιο/αρχηγό ή minion χανεις το pvp
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 4:30 pm

Υπάρχει περιθώριο ανάκτησης ζωής ή πάει όπως στο Impel Down ?
Back to top Go down
Sponsored content





Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 35 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Γενική βοήθεια παιχνιδιού
Back to top 
Page 35 of 36Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Next
 Similar topics
-
» Βοήθεια για το παιχνίδι
» Γενική συζήτηση χαρακτήρων
» Γενική συζήτηση ιστοριών
» Οδηγίες-κανόνες του παιχνιδιού-φόρουμ
» Παγκόσμιος χάρτης του παιχνιδιού

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Γενικά για το παιχνίδι :: Τμήμα βοήθειας-
Jump to: