Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ιδέες για το παιχνίδι

Go down 
+39
Eustass Kid
Galadan
Roronoa Zoro
DIRK
Ace RIP
YokaiJester
Axis
Heiwajima
Lummynia
Isnogood
Phoenix Marco
Destr0
tsitakos
ΚακοςΑντμιν
MummRaTheEternal
Rikuo
pashalis hunder
Argon
Ryo D. Amidamaru
Daianos
Tempest
Kanra
alex 1010
Ilmordius
metalgunner
Mangaki
Daddy Hellgar
el gatos
F_A_I
Mayakovsky
Roni
el Latino
Badboy
Makoto
Euryale
Drakon
Destro
Noctis
SlipKnoTaS
43 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
AuthorMessage
SlipKnoTaS
Administrator
Administrator
SlipKnoTaS


Όνομα Χαρακτήρα : Doctor Psyduck
Posts : 3477
Location : In my lab
Join date : 2012-07-22
Age : 102

Character sheet
Remaining Health:

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:03 am

Too long, didn't read!

(You asked for it Razz )


In all seriousness though, i think it's cool!
Back to top Go down
https://onepiece-rpg.forumgreek.com
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:18 am

Η παρεμβαση απο Storyteller/admin ειναι κατι καλο


Αλλα μου δοθηκε η εντυπωση ετσι οπως το εθεσες οτι εννοεις να μην υπαρχει κληρωση και να παιρνει ο καθενας εκεινο που θελει; Ελπιζω να καταλαβα λάθος...
Back to top Go down
Axis
StoryTeller
StoryTeller
Axis


Posts : 34
Join date : 2017-08-11

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:36 am

el Latino wrote:
Η παρεμβαση απο Storyteller/admin ειναι κατι καλο


Αλλα μου δοθηκε η εντυπωση ετσι οπως το εθεσες οτι εννοεις να μην υπαρχει κληρωση και να παιρνει ο καθενας εκεινο που θελει; Ελπιζω να καταλαβα λάθος...


Ναι θα παίρνει ο καθένας αυτό που θέλει με βάση αυτό που πρότεινα. Παρ'όλα αυτά, ανάλογα την κατηγορία φρούτου θα υπάρχει και το αντίστοιχο επίπεδο δυσκολίας.

Βέβαια όσο το σκέφτομαι όλο και περισσότερες ιδέες μου έρχονται. Μόλις μου ήρθε το εξής.
Πως θα φαινόταν αν ο Admin/Teller έκανε μια εισαγωγική παρέμβαση και έδινε ορισμένες επιλογές στον χαρακτήρα για να πράξει? Από εκεί και πέρα, ανάλογα την επιλογή του χαρακτήρα, να γινόταν ένα επόμενο ποστ από τον Admin/Teller με τις συνέπειες που είχε η επιλογή και να ανέπτυσσε το εμπόδιο γύρω από εκείνη. Στο αρχικό ποστ, όπου δίνονταν οι επιλογές να είχε δίπλα σε παρένθεση τις δυνατές κατηγορίες από τις οποίες μπορεί να επιλέξει το φρούτο του ο καθένας αν επέλεγε εκείνη.

Π.χ (μετά από παρουσίαση γεγονότων από Admin/Teller στην μέση της ιστορίας) Μπροστά σου ετοιμάζει τα όπλα της μια ντουζίνα από Marines για να σε πυροβολήσουν ενώ στα δεξιά σου ο φίλος σου απειλείται από Dothraki. Τέλος, πίσω σου βρίσκονται αβοήθητοι 5 πειρατές από το πλήρωμά σου.
Α) Ορμάς στους Marines (Paramecia/Zoan)
Β) Τρέχεις να βοηθήσεις τον φίλο σου (Paramecia/Zoan/Logia)
Γ) Προστατεύεις τα άτομα του πληρώματός σου (Logia)
Δ) Τρέχεις να ξεφύγεις (Zoan)

Ο χαρακτήρας επιλέγει το Β)

Admin/Teller: (το γράφω συνοπτικά) Κατευθύνεσαι προς τον φίλο σου ενώ πίσω σου ακούς πυροβολητά και βλέπεις τα μέλη του πληρώματός σου να εκτελούνται.


Σε αυτό το σημείο να πω επίσης πως πιθανώς να πέσει επιπλέον φόρτο στους Admins, σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάποιος διαθέσιμος Teller άρα εάν δεν θέλουν να επιβαρυνθούν τότε κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ για την δουλειά που ήδη έχουν κάνει και για την δουλειά που θα κάνουν!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:57 am

Και ο παικτης θα ξερει οτι πχ αν επιλεξει το Γ) θα παρει το logia που θελει;
Back to top Go down
Axis
StoryTeller
StoryTeller
Axis


Posts : 34
Join date : 2017-08-11

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 3:01 am

el Latino wrote:
Και ο παικτης θα ξερει οτι πχ αν επιλεξει το Γ) θα παρει το logia που θελει;

Αχά! Αλλά δεν θα ξέρει πως θα εξελιχθεί λόγω της επιλογής του η ιστορία εκείνη τη στιγμή. Τότε θα μπει το εμπόδιο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 8:43 am

Θα ξέρει για ποιο φρούτο θα πάει, αλλά δεν θα ξέρει αν εν τέλει θα μπορεί να τα βγάλει πέρα για να το αποκτήσει ή αν θα πάρει κάποιο άλλο.. αυτό εννοεί το φοινικι λατινε.

Αν δεν καταφέρεις να σκεφτείς κάτι για να ξεπεράσεις την δυσκολία που θα σου βάλουν, αναγκαστικά θα πάρεις άλλη επιλογή.


Τώρα. Για να μην υπάρξουν προβλήματα με παίκτες που δεν ικανοποιήθηκαν στο φρούτο κλπ. Προτείνω: μια επιλογή τεσσάρων φρούτων, ένα λογκια, ένα ζοαν, ένα παραμισια και ένα ανσιεντ ή μυθικαλ ζοαν. Αυτό θα γίνεται από τον παίκτη. Θα γίνεται το ποστ για τις τέσσερις επιλογές από τον τελερ, θα διαλέγει μια. Αυτή η μια θα οδηγεί όπως είπες στο τάδε και το τάδε φρούτο. Μετά κάνει ένα με δύο ποστ ο παίκτης. Και κάνει πάλι ο τελερ, ορίζοντας την δυσκολία σύμφωνα με την επιλογή του παίκτη. Πάλι μερικά ποστ ο παίκτης και πάλι ο τελερ για να έχει δεύτερη επιλογή μέσω της οποίας θα αποκλειστεί μια ακόμα κατηγορία και θα μείνουμε στην τελική. Π.χ. λογκια. Εκεί μπαίνει μια τελευταία δοκιμασία, αν την περάσει το παίρνει. Αν όχι πάει στην δεύτερη επιλογή του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 9:01 am

Το θέμα είναι αν θα μπορούμε να το υποστηρίξουμε. Εγώ προσωπικά έχω αμφιβολίες για την ζωή του φόρουμ. Το λέω και το δηλώνω γιατί έτσι έχει αποδειχτεί. Τώρα γίνεται μια πολύ καλή προσπάθεια σε μια δυσκολη περίοδο γιατί όλοι λείπουν λίγο πολύ μιας που είναι καλοκαίρι. Παρόλα αυτά, το πάμε καλά θα έλεγα.

Αυτό που δεν θέλω λοιπόν είναι να γίνεται ποστ ότι θα μπεί ο τελερ και να μπαίνει μετά από μια μέρα. Θα μπαίνει το πολύ μετά μέρα από μισή. Γιατί και ο παίκτης θέλει να γράψει, δεν μπορεί να μας περιμένει πότε θα αξιοθουμε εμείς.

Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 9:01 am

Οπότε, γίνεται ποστ και δεν μπαίνεις για τον χψ λόγο; Ενημερώνεις κάποιον από τους αντμιν για να μας ειδοποιήσει να το κάνουμε εμείς. Αντιστοίχως εμείς οι αντμιν. Δεν προλαβαίνω; Στέλνω στους άλλους δύο και θέλω σίγουρα μέσα στο επόμενο μισάωρο να το κάνει κάποιος.

Αυτό όπως καταλαβαίνει εύκολα κάποιος θέλει ευθύνη και χρόνο. Τα έχουμε; Εγώ από Οκτώβρη θα έχω πρωινή και απογευματινή δουλειά. Ο χρόνος μου θα είναι πιεσμενος.. δεν θέλω να αφήσουμε πάλι το φόρουμ και να σβήσει, αυτό εννοώ. Αν γίνει, γιατί είναι μπόμπα ιδέα, θα γίνει σωστά και με το σωστό τιμ να βοηθάει. Οπότε θα πρέπει να το δούμε και να αποφασίσουμε αν θα κάνουμε αλλαγές στην ομάδα διαχείρισης ή αν θα προσθέσουμε τελερ (που θα ασχολείται) και μετά το πάμε. Εγώ είμαι φουλ σύμφωνος!
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 9:11 am

Ωραία όλα αυτα συμφωνώ πλήρως αλλά αν κάποιος πάρει το βιβλίο για ένα συγκεκριμένο φρούτο θα του μπει μια συγκεκριμένη αποστολή κι αν δεν την περάσει θα πάει τσαμπα το βιβλίο???
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 9:18 am

Το βιβλίο έχουμε πει να μείνει ως έχει. Άλλωστε είναι κάτι που πληρώνεις για να το κάνεις
Back to top Go down
Sponsored content





Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 21 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ιδέες για το παιχνίδι
Back to top 
Page 21 of 25Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-
» Yonku-Shici-κτλ. (Ιδέες)
» Πιθανές αλλαγές,προσθήκες, ιδέες και αλλα για το re-opening
» Παράπονα για το παιχνίδι
» Πως παίζεται το παιχνίδι!
» Βοήθεια για το παιχνίδι

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Γενικά για το παιχνίδι :: Ιδέες και Παράπονα για το παιχνίδι-
Jump to: