Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 13, 2015 9:10 pm

Εγώ είχα είδη ξεχωρίσει το μερίδιό μου έτσι κατευθύνθηκα προς το σπίτι μου. Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο όσο πιο πολύ πλησίαζα τόσο πιο πολύ ένιωθα ενθουσιασμένος έτσι άρχισα να τρέχω. Έφτασα στο σπίτι μου μέσα σε δύο λεπτά μια που δεν είναι και τόσο μακριά από την πόλη. Με το που μπήκα μέσα η μητέρα μου και ο θείος μου χαμογέλασαν όπως δεν είχαν χαμογελάσει ποτέ έδωσα τα λεφτά στην μαμά μου και έτρεξα αμέσως στο σεντούκι έβαλα το κολιέ στην κλειδαριά και το γύρισα προς τα δεξιά 180 μοίρες τότε το άνοιξα. Το μόνο που είχε ήταν ένα γράμμα το έβγαλα και άρχισα να το διαβάζω''Γιε μου δεν θέλω να απογοητευτείς με όσο πρόκειται να διαβάσεις ήξερα ότι με θαύμαζες και σου εύχομαι αυτά που έκανα να μην τα κάνεις ποτέ εσύ. Λοιπόν αρχικά ήθελα πάντα να σε δω ως ένα δυνατό πειρατή αλλά μάλλον δεν θα προλάβω θέλω να ξέρεις ότι θέλω να πραγματοποίησης το όνειρό σου που είχες ως παιδί να γίνεις ο βασιλιάς των πειρατών γι'αυτό σε φώναζα hopeful kid.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 13, 2015 9:11 pm

Έχεις έναν αδερφό που έκανα με μια από ένα άλλο νησί αλλά πέθανε έτσι άφησα αυτό το παιδί στην Baratie και ελπίζω τώρα που έχεις ωριμάσει να πας να τον βρεις να τον δεχτείς και να του τα πεις όλα σχετικά με το τι έγινε και δείξε του το γράμμα.'' Είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα αλλά κατάλαβα γιατί το έδωσε τώρα και δεν μου το είπε από όταν ήμουν παιδί. Τότε έδειξα το γράμμα στην μαμά και στον θείο παρόλο που στεναχωρήθηκαν χάρηκαν κιόλας. Πάντα ήθελα να έχω έναν μικρό αδερφό αλλά όχι με αυτόν ακριβώς τον τρόπο. Τότε τους είπα:

-Θα πάω να βρω τον αδερφό και με την ευκαιρία αυτή θα αρχίσω να πραγματοποιώ το όνειρό μου να γίνω ο βασιλιάς των πειρατών.

-Έτσι μπράβο ανιψιέ κάνε αυτό που σε κάνει χαρούμενο χωρίς να ακούς κανέναν άλλον.

-Γιε πρόσεχε εκεί που πας θέλω να ξέρεις ότι σε αγαπώ.

Με αγκάλιασε σφικτά η μαμά μου. Εκείνη την στιγμή μπήκε στο δωμάτιο ο φίλος μου ο Νίκος και μου είπε:

-Τα άκουσα όλα πήγαινε μεγάλε αλλά να ξέρεις μια μέρα θα έρθω να σε βρω.

Κολλήσαμε πέντε και κατευθυνθήκαμε όλοι μαζί προς το λιμάνι που είχα μια μικρή βάρκα μπήκα μέσα στην βάρκα και άρχισα να κάνω κουπί. Αφού απομακρύνθηκα λίγο σταμάτησα το κουπί σηκώθηκα όρθιος γύρισα προς το μέρος τους και φώναξα:

-Θα γίνω ο βασιλιάς των πειρατών.
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeMon Nov 16, 2015 1:35 pm

Όνομα χαρακτήρα: Jimmy D. Fire

P.o.M. Points: 6

Belli: 26.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
1)Είχες αρκετά ορθογραφικά,όμως δεν το πήρα υπόψην αυτό.Απλά καλά θα ήταν να προσπαθήσεις να το βελτιώσεις αυτό.
2)Το κύριο πρόβλημα που υπήρχε ήταν στην έκφραση σου.Για αρχή σου προτείνω να κάνεις μικρότερες προτάσεις και δεύτερον να χρησιμοποιείς περισσότερα σημεία στίξης.Οι μεγάλες προτάσεις είναι κουραστικές και πολλές φορές κάνουν το νόημα να χάνεται.
3)Όπως και στην πρώτη ιστορία σου πιστεύω ότι έτρεχες αρκετά τα γεγονότα.Το πως κρυβόσουν,μεταμφιεζόσουν,μπήκες στην βάση ξεκίνησες να πολεμάς,όλα πήγαιναν γρήγορα.Με το κόνσεπτ της ιστορίας σου θα μπορούσες εύκολα να το τραβήξεις και να γράψεις παραπάνω και πολύ καλύτερα πράγματα.
4)Η μάχη με τον αρχηγό των Marines ήταν αρκετά καλή,όμως δεν μου φάνηκε πολύ ρεαλιστικό το ότι παίξατε ένας εναντίων ενός,όταν εκείνος θα μπορούσε εύκολα να καλέσει ενισχύσεις και να σε πιάσει.
5)Αυτό με το γράμμα στο τέλος ήταν αρκετά καλό.Παρουσιάζεις ενδιαφέροντα πράγματα για το παρελθόν σου και το τι θα ακολουθήσει στις επόμενες ιστορίες,ενώ και σαν ποστ ήταν καλύτερα γραμμένα από τα προηγούμενα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος πρώτο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από μάχη σε μάχη{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος]Μεγαλη μαχη στο Elfheim...Ελευθερος ξανα! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ Τελος] Μια γρηγορη σταση πριν την μεγαλη μαχη [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: