Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 04, 2013 10:02 am

Σταμάτησα να παίζω και σιγά σιγά οι στρατιώτες μπόρεσαν να πάρουν μια ανάσα ηρεμίας, μερικοί από αυτούς είχαν υποκύψει στους πόνους και ήταν πλέον νεκροί ανάμεσα στο αίμα που έβγαινε από τα αυτιά τους. Οι υπόλοιποι σηκώθηκαν τρεκλίζοντας και απομακρύνθηκαν λίγο λες και αυτό θα έκανε κάποια διαφορά. Πλέον είχα απόλυτο έλεγχο πάνω στην μουσική που μου είχε διδάξει ο Raian, μάλλον αυτό εννοούσε όταν έλεγε πως κάποτε θα μπορώ να νιώσω κάθε ψυχή και όχι μόνο να την ακούω.
Ήξερε πως είμαι ικανός να μάθω να χρησιμοποιώ Haki κάποια στιγμή, για αυτό το είχε πει.
Τι έκανες στους άντρες μου καθίκι? Φώναξε ο αρχηγός τους μαζεύοντας όσο κουράγιο του είχε απομείνει.
Σου είπα να μου δώσεις ότι πληροφορίες ήξερες αλλά αρνήθηκες και είπες στους άντρες σου να μου επιτεθούν. Δεν φταίω εγώ για τον θάνατο μερικών, το αίμα είναι στα δικά σου χέρια που έδωσες την εντολή ενώ ήδη γνώριζες πως θα ήταν δύσκολο να με νικήσουν ακόμα και αν ήταν όλοι μαζί. Απάντησα με μια ψύχρα να αγκαλιάζει την φωνή μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 04, 2013 8:06 pm

Έκανε δυο βήματα μπροστά αλλά φρόντισε να έχει μια απόσταση ασφαλείας, κατά την γνώμη του, απέναντι μου. Σήκωσε το όπλο του στον αέρα και με κοίταξε στα μάτια, η λάμψη είχε εξαφανιστεί από τα δικά του. Φαινόταν πως φοβόταν για αυτό που θα ακολουθούσε αν αποφάσιζε να μου επιτεθεί με τους υπόλοιπους άντρες του, αλλά από την άλλη φοβόταν και κάτι άλλο, κάτι που δεν μπορούσα να προσδιορίσω τι ήταν.
Λοιπόν? Τι σκοπεύεις να κάνεις τώρα? Θα προσπαθήσεις να πάρεις εκδίκηση θυσιάζοντας και τους υπόλοιπους άντρες σου ή θα με αφήσεις να συνεχίσω τον δρόμο μου και να μαζέψεις τα πτώματα των ήδη πεθαμένων? Εσύ αποφασίζεις, εγώ το μόνο που θέλω είναι να μάθω που μένει αυτός ο "θεός" σας.
Ατιμάζεις τους άντρες που έχασαν την ζωή τους με τα λόγια σου, αλλά δεν μπορώ να στείλω και τους υπόλοιπους στον θάνατο... Απέναντι από εδώ υπάρχει ένα μεγάλο δάσος, ονομάζεται Upper Yard. Εκεί είναι ο θεός, πήγαινε αφού θες και ελπίζω να λάβεις την τιμωρία που σου αρμόζει κάποια στιγμή...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Sep 06, 2013 9:44 am

Δεν σκοπεύω να αφήσω κάτι τέτοιο να συμβεί, είμαι ο άνθρωπος που θα αλλάξει όλο τον κόσμο σε ένα δικό του βασίλειο. Δεν θα πεθάνω εδώ πάνω! Μάζεψε τους άντρες σου και υποχώρησε, πήρα την πληροφορία που ήθελα. Δεν είναι ανάγκη να χάσουν και άλλοι την ζωή τους..
Με κοίταξε αλλά δεν έκανε κάποια κίνηση, ούτε και έδωσε κάποια εντολή στους άντρες που του είχαν απομείνει. Γύρισα την πλάτη μου και ξεκίνησα να προχωρώ προς το νησί που μου είχε υποδείξει, κάτι μου έλεγε πως ήμουν στον σωστό δρόμο για τους φίλους μου. Έφτασα στην παραλία και κοίταξα μπροστά, δεν ήταν πολύ μακριά και έτσι μπορούσα να το δω ακόμα και με γυμνό μάτι. Όμως υπήρχε κάτι το περίεργο πάνω σε αυτό το νησί, τα δέντρα που το κάλυπταν έμοιαζαν πάρα πολύ με τα δέντρα που υπήρχαν στην κάτω θάλασσα.
"Αναρωτιέμαι αν..." Σκέφτηκα, αλλά δεν μπορούσα να πιστέψω πως μπορεί να είχε γίνει κάτι τέτοιο. Θα το μάθαινα στην πορεία...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Sep 06, 2013 9:55 am

Ανέβηκα και πάλι στην μικρή σχεδία που είχα φτιάξει πρόχειρα και άνοιξα γραμμή για το μεγάλο νησί μπροστά μου. Το ταξίδι ήταν ιδιαίτερα γρήγορο χάρη στην σχεδόν απόλυτη ηρεμία αυτής της θάλασσας, το μόνο πράγμα που μου τράβηξε την προσοχή ήταν οι προσπάθειες μιας ομάδας από καρχαρίες να με φάνε αλλά δεν ήταν κάτι δύσκολο για να αντιμετωπιστεί με τις εκρήξεις μου. Έφτασα στο νησί σχεδόν μια ώρα αργότερα από το συμβάν, κατέβηκα από την σχεδία και κοίταξα γύρω μου. Δεν υπήρχε πλέον κάποια πιθανότητα λάθους. Το χώμα, τα φυτά, ακόμα και τα δέντρα και μάλλον τα ζώα του δάσους ήταν ίδια με αυτά που είχαμε στην κάτω θάλασσα. Μόνη διαφορά ήταν πως ήταν αρκετά μεγαλύτερα σε μέγεθος, σχεδόν δεν μπορούσα να δω την κορυφή των δέντρων που υπήρχαν μπροστά μου.
"Άραγε το Knock-Up Stream πήρε και αυτό το κομμάτι γης μαζί του? Αλλά όχι, δεν μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο τώρα... Το δάσος αυτό φαίνεται γέρικο και σίγουρα τα δέντρα στην Jaya δεν ήταν τόσο μεγάλα..." Σκέφτηκα καθώς προχωρούσα σιγά σιγά προς το εσωτερικό του δάσους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Sep 06, 2013 12:41 pm

Μια περίεργη αίσθηση υπήρχε στον αέρα καθώς έμπαινα όλο και πιο πολύ προς το εσωτερικό του δάσους, μπορούσα να νιώσω μια δυνατή αύρα να πλανάται σε όλο το δάσος. Ήξερα πως ανήκε στον Enel, άλλωστε δεν θα μπορούσε να ανήκει κάπου αλλού μια τόσο δυνατή ψυχή, ακόμα και οι στρατιώτες του δεν περίμενα να μπορούν να με πολεμήσουν για πολύ.
Έκανα μερικά βήματα ακόμη μέχρι που μπροστά μου εμφανίστηκε ένας περίεργος τύπος. Ήταν χοντρός με πορτοκαλί γυαλιά στα μάτια του και ένα στρογγυλό καπέλο. Τα ρούχα του ήταν εντελώς λευκά πράγμα που τον έκανε πολύ δύσκολο να ξεχωριστεί από μερικές μεγάλες λευκές μπάλες που υπήρχαν στον αέρα γύρω μας.
Fufufufufu, εσύ πρέπει να είσαι ο αρχηγός των τριών ανθρώπων που φυλακίσαμε. Ήρθες για να παραδοθείς στην δύναμη του Enel ή μήπως θες να γίνεις ήρωας και να δοκιμάσεις να σώσεις τους φίλους σου? Είπε ο περίεργος τύπος γελώντας..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Sep 06, 2013 12:48 pm

Ζεχαχαχαχαχα, είσαι αστείος μικρέ. Ήρθα για να πάρω το κεφάλι του θεού σας, καθώς και την θέση του ως θεός φυσικά. Από ότι κατάλαβα είμαι στο σωστός μέρος αυτή την φορά, κρίμα για εκείνους τους πολεμιστές που έχασαν ένα μέρος του χωριού τους. Τώρα μπορώ να εκραγώ όσες φορές θέλω! Και τώρα πες μου, που είναι το πλήρωμα μου? Είπε ψυχρά, λες και ο Θάνατος ήταν μέσα μου και ήθελε να κατασπαράξει κάθε έναν που βρισκόταν στον δρόμο μου.
Fufufufu, ήρθες για το κεφάλι της αυτού μεγαλειώτητας? Μην με κάνεις να γελάω, είσαι απλά ένας άνθρωπος από την μπλε θάλασσα, δεν υπάρχει περίπτωση να μπορείς να αντέξεις ούτε ένα λεπτό απέναντι στην δύναμη του. Ο Enel είναι ο θεός του κόσμου αυτού, δεν μπορεί να νικηθεί από κοινούς θνητούς όπως και του λόγου σου..
Oi, oi. Στην θέση σου θα πρόσεχα τι έβγαζα από το στόμα μου. Κανένας δεν επιβιώνει αν με υποτιμήσει... Είπα και με ένα σπρώξιμο στο έδαφος βρέθηκα δίπλα του στον αέρα..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 10:45 am

Fufufufu, νομίζεις πως μπορείς να με ακουμπήσεις αν απλά κινείσαι γρήγορα? Suffle!
Η φωνή του έκανε τις λευκές μπάλες γύρω μας να αρχίσουν να κινούνται προς κάθε κατεύθυνση, μαζί τους κινιόταν και αυτός δίνοντας μου σχεδόν καμία πιθανότητα να ξέρω που είναι. Πάτησα και πάλι στο έδαφος και κοίταξα γύρω μου, δεν μπορούσα να τον ξεχωρίσω από τις υπόλοιπες μπάλες.
Τς, υποθέτω πως θα πρέπει να παίξω και εγώ σοβαρά έτσι δεν είναι? Για να δούμε αν η τεχνική σου θα σε προστατέψει από αυτό... Multiple Shots. Είπα καθώς καμιά τριανταριά πετραδάκια με τις εκρηκτικές μου ικανότητες γέμισαν τον αέρα. Μια ομοφωνία από εκρήξεις ακούστηκε και ο χώρος γύρο μου άρχισε να λάμπει κάτω από τις φλόγες που ξεπετάγονταν από κάθε έκρηξη.
Ζεχαχαχαχαχα, υποθέτω πως δεν ήσουν και τόσο καλός μικρέ... Δεν βλέπω κάποια από τις μπάλες σου αλλά ούτε και εσένα... Κρίμα και ήλπιζα σε μια πιο ενδιαφέρουσα μάχη.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 11:49 am

Fufufufu, δεν είναι αρκετό αυτό για να με νικήσεις μικρέ. Ακούστηκε η κοροϊδευτική φωνή του χοντρού τύπου. Μερικά δευτερόλεπτα αργότερα τον είδα να πετάει αριστερά και δεξιά πάνω σε μια λευκή μπάλα, γέλασα και γύρισα και πάλι για να τον αντιμετωπίσω.
Αν ήταν τόσο εύκολο δεν θα είχε κανένα ενδιαφέρον...! Συνεχίζουμε να υποθέσω?
Fufufufu, ακούγεσαι πολύ σίγουρος για τον εαυτό σου. Αναρωτιέμαι αν μπορείς να το υποστηρίξεις με τις πράξεις σου. Ξέρω πως είσαι χρήστης ενός φρούτου του διαβόλου, αλλά από ότι φαίνεται είσαι Paramecia. Η πιο αδύναμη κατηγορία, σίγουρα δεν θα είναι αρκετό για να με νικήσεις με αυτό..!
Τς, νομίζω πως σου είπα ήδη να μην με υποτιμάς. Δεν θα επιβιώσεις για πολύ αν συνεχίσεις να το κάνεις. Ζεχαχαχαχαχα, θα σε ανατινάξω σε κομμάτια με την επόμενη επίθεση μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 12:01 pm

Με μια κίνηση των χεριών του άρχισαν να έρχονται προς το μέρος μου αρκετές λευκές μπάλες, πήδηξα στον αέρα για να τις αποφύγω αλλά με ακολούθησαν.
"Τς, αυτό μπορεί να είναι ένα μικρό πρόβλημα. Εκτός αν δεν μπορούν να ακολουθήσουν την ταχύτητα μου." Δημιούργησα έκρηξη στα πόδια μου και πετάχτηκα μπροστά, οι μπάλες άλλαξαν και πάλι την πορεία τους για να με ακολουθήσουν. Γύρισα το σώμα μου και πάτησα στο κλαδί ενός δέντρου που ήταν μπροστά μου, μια ακόμα έκρηξη με έσπρωξε προς την αντίθετη κατεύθυνση και πέρασα ανάμεσα από τις μπάλες που με ακολουθούσαν με αποτέλεσμα να τις κάνω να συγκρουστούν μεταξύ τους για να μπορέσουν να με ακολουθήσουν. Μερικές εκρήξεις ακολούθησαν την σύγκρουση.
Τς, πονηρέ! Είχες βάλει εκρηκτικά μέσα στις μπάλες έτσι δεν είναι? Όμως είσαι άτυχος, οι εκρήξεις δεν μπορούν να κάνουν κάτι απέναντι μου!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 1:09 pm

Δεν είναι μόνο εκρηκτικά μικρέ! Fufufu, θα μετανιώσεις που έπεσες στον δρόμο μου! Ο θεός μας δεν χρειάζεται να λερώσει τα χέρια του με το αίμα σου, θα σε σκοτώσω εδώ πέρα και θα του πάω το κουφάρι σου. Είπε ο τύπος με έναν ιδιαίτερα ειρωνικό τόνο στην φωνή του.
Τον κοίταξα και έπιασα την λαβή του κατάνα μου, θα τηρούσα αυτό που είπα. Θα του μάθαινα τι θα πει κόλαση με την επόμενη επίθεση μου και ύστερα θα τον έστελνα σε αυτήν. Το έσφιξα και με τα δυο χέρια μου και συγκεντρώθηκα. Ένα κατάνα έχει την διπλάσια δύναμη αν το κουνήσεις με τα δυο χέρια, το ίδιο θα γινόταν και με τις εκρήξεις που θα έστελνα μέσω αυτού. Ο αντίπαλος μου κούνησε και πάλι τα χέρια του και οι υπόλοιπες μπάλες πέταξαν προς το μέρος μου, κατέβασα το κατάνα μου με δύναμη και μια λεπίδα αέρα πέταξε προς το μέρος του. Διαπέρασε μια μια τις μπάλες και τις έκοψε σε δυο κομμάτια τα οποία εκράγηκαν μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Τα μάτια του αντιπάλου μου στένεψαν από φόβο καθώς η επίθεση μου τον πλησίαζε όλο και πιο πολύ, δεν μπόρεσε να αμυνθεί και το δέρμα του σκίστηκε από την λεπίδα αέρα μου. Το σώμα του διαλύθηκε σε κομμάτια από την έκρηξη που ακολούθησε.
Τς, σου είπα πως θα σε κάνω κομματάκια στο τέλος. Είπα με την πλάτη μου γυρισμένη στα απομεινάρια του και προχώρησα και άλλο προς το κέντρο του δάσους.
Back to top Go down
Sponsored content





Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Knock-up Stream] Angels [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Wired Life .I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: White Sea :: Skypiea :: Upper Yard-
Jump to: