Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτου] Hate them all

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 10:58 am

Δυστυχώς για όλους μας δεν θα είχαμε καλή μέρα στην δουλειά. Επειδή είναι γιος του αφεντικού νομίζει ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει και να φέρεται σαν να μην είμαστε άνθρωποι αλλά σαν να είμαστε ζώα. Τον κοίταξα στα μάτια θυμωμένος, και αυτός είπε:
-Τι νομίζεις ότι μπορεί να κοιμάσαι στην δουλειά; Είπε θυμωμένος
-Δεν έχουμε αρχίσει την δουλειά ακόμα οπότε ναι. Είπα χαμογελώντας
-Άλλη μια τέτοια εξυπνάδα και θα σε απολύσω. Είπε και άρχισε να γελάει
-ΧΑΧΑΧΑ πιστεύεις ότι εσύ μπορείς να με απολύσεις...Κάνεις μεγάλο λάθος δεν είναι δικιά σου η επιχείρηση αλλά του πατέρα σου.
-ΣΚΑΣΕ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ!!!
Είπε και με χτύπησε με την γροθιά του στο μάγουλό μου, έφυγε από μπροστά μου και πήγε στο γραφείο του. Όλοι οι άλλοι που δουλεύουν στο εργοστάσιο δεν είπαν τίποτα απλά κράτησαν το στόμα τους κλειστό. Ακόμα ένιωθα το χέρι του στο μάγουλο μου σαν να με καίει. Ίσως είχε έρθει η μέρα που θα έφευγα επιτέλους από αυτό το βρωμερό νησί.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 11:17 am

Τότε χτύπησε το κουδούνι για να αρχίσει η δουλειά, περίμενα να μας φέρουν τα εργαλεία μας ώστε να ξεκινήσουμε να δουλεύουμε. Καθώς μοίραζε τα εργαλεία ο υπεύθυνος σε όλους εμένα με προσπέρασε και πήγε απευθείας στον επόμενο μου. Ήμουν γεμάτος απορία και έτσι ρώτησα:
-Συγνώμη αλλά γιατί έδωσες εργαλεία σε όλους και εμένα με προσπέρασες;
-Εεε νόμιζα επειδή μάλωσες με τον γιο του αφεντικού ότι θα σε είχε ήδη απολύσει. Μισό να τον ρωτήσω τι να κάνω και θα σου απαντήσω.
Είπε και πήγε στο γραφείου του αφεντικού ενώ εγώ απλά κοίταζα τους άλλους που δούλευαν. Από εκείνη την στιγμή ήμουν αποφασισμένος να φύγω από το νησί σήμερα κιόλας. Άκουσα την πόρτα του αφεντικού να κλείνει και με πλησίαζε, εγώ σηκώθηκα και περπάταγα προς το μέρος του. Όταν με είδε χαμογέλασε γιατί πιθανότατα να νόμιζε πως θα τον παρακάλαγα για να μην με απολύσει ή κάτι παρόμοιο.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 11:31 am

Όταν έφτασα μπροστά του σταμάτησα και ήταν έτοιμος να πει κάτι έτσι είπα γρήγορα:
-Θα ήθελα να παραιτηθώ από το εργοστάσιο.
-Τι;  Γιατί εσύ να θες να παραιτηθείς από το εργοστάσιο; Εννοώ είσαι πολύ φτωχός και έχεις πολύ ανάγκη τα λεφτά δεν πιστεύω πως δεν έχεις τόσο πολύ ανάγκη  για λεφτά.
-Πρώτον ποτέ δεν μου άρεσε και δεν πρόκειται να μου αρέσει αυτή η δουλειά. Δεύτερον είσαι πολύ κακός με τους υπάλληλους σου και δεν φοβάσαι μην σου αντιμιλήσουν μόνο και μόνο επειδή τους πληρώνεις. Και τρίτον πιστεύεις πως έχεις εξουσία εδώ αλλά αν δεν ήταν ο μπαμπάς σου ο ιδιοκτήτης δεν θα ήσουν τίποτα παρά άλλος ένας υπάλληλος εδώ μέσα.
-Πως τολμάς να μου μιλάς εσύ ένας αγρικός έτσι; Να ξέρεις πως ο πατέρας μου είναι ηλίθιος που σας έχει όλους εσάς εδώ μέσα. Και αν είχα εγώ το εργοστάσιο στα χέρια μου εμείς θα είμασταν πρώτοι όχι το εργοστάσιο του Narmin!!! Είπε και άρχισε να φωνάζει ακόμα πιο πολύ...Λοιπόν εσύ μικρέ έχεις πολύ θράσος θα σε φτιάξω εγώ αλλά όχι τώρα να είσαι έτοιμος χαχαχαχα!!!
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 11:35 am

-Σιγά μην χάσω τον χρόνο μου να ασχολούμαι μαζί σου έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω.
Είπα και άρχισα να περπατάω προς την έξοδο ωστόσο ο γιος του αφεντικού ήταν τόσο θυμωμένος που άρχισε να πετάει τα τούβλα προς όλες τις κατευθύνσεις. Αφού βγήκα από το εργαστήριο είχε έρθει η ώρα να πάω να ζητήσω και την παραίτησή μου από τον βασιλιά ώστε να μπορέσω να φύγω και να ξεκινήσω τις περιπέτειες μου ως πειρατής. Έτσι άρχισα να κατευθύνομαι προς το παλάτι που δεν ήταν πολύ μακριά από το εργοστάσιο. Ήξερα πως ο βασιλιάς μπορεί να είναι ηλίθιος και τυφλωμένος από τον θυμό του αλλά θα με αφήσει να παραιτηθώ επειδή δεν τον νοιάζει καθόλου. Καθώς περπάταγα βγήκα στο κέντρο της πόλης που είναι γεμάτο μαγαζιά. Έτσι έχοντας πάνω μου τα λεφτά που άφηνε στην άκρη ο πατέρας μου για εμένα πριν πεθάνει αποφάσισα να τα ξοδέψω σε εξοπλισμό που θα με βοηθούσαν στο ταξίδι που θα κάνω.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 8:27 pm

Αρχικά πήγα και πήρα όπλο γιατί πιστεύω ότι είναι το πιο σημαντικό απ'όλα. Είχε μόνο katana για όπλα αλλά εγώ ξέρω να χειρίζομαι σπαθιά και τόξα αλλά δεν είχα άλλη επιλογή από το να πάρω ένα από τα πολλά είδη katana που είχαν. Μετά από αρκετή ώρα σκέψης αγόρασα αυτό που πίστευα ότι μου ταιριάζει περισσότερο. Μου είχαν μείνει αρκετά λεφτά οπότε πήγα να αγοράσω και εξοπλισμό, είχε πολλά πράγματα να αγοράσεις απ'όλα τα είδη. Είχε πανοπλίες,κράνοι,για ώμους και πολλά άλλα, σε αυτά μου πήρε πιο λίγη ώρα να επιλέξω γιατί δεν είναι κάτι που χρησιμοποιώ στην μάχη απλά το φοράω. Αφού επέλεξα μερικά μέρη για την πανοπλία μου είχα μείνει με λίγα λεφτά και δεν μπορούσα να αγοράσω άλλα πράγματα οπότε ξεκίνησα για το παλάτι. Καθώς περπάταγα στο δρόμο όλοι με κοίταζαν περίεργα πιθανότατα επειδή φόραγα καλό εξοπλισμό ενώ ήμουν φτωχός.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 11:13 pm

Κάποια μέρα θα γύρναγα σε αυτή την πόλη και θα τους έκανα να μετανιώσουν για όλα αυτά που μου έκαναν. Και που άφησαν τον πατέρα μου να πεθάνει αντί να τον βοηθήσουν να ζήσει. Έσφιξα τα χέρια μου σε γροθιές και σοβάρεψα πάρα πολύ. Προχώραγα προς το παλάτι και ήμουν έτοιμος να κόψω κάθε σχέση που είχα με αυτό το νησί. Το μόνο που θα θυμάμαι είναι ο πατέρας μου και η momo να μόνα άτομα που αγάπησα και έμαθα να λέω οικογένεια. Τότε σκέφτηκα τι θα γίνει η momo αν φύγω από το νησί αλλά αυτό θα το κάνω αφού ξεμπέρδεμα με το καθήκον μου ως υπηρέτης του βασιλιά. Θα μπορούσα να φύγω χωρίς να παραιτηθώ αλλά έτσι δεν θα ένιωθα τελείως ελεύθερος. Θα ένιωθα σαν να ανήκω σε κάποιον παρόλο που θα είχα φύγει μακριά του. Αν μου πει όχι θα αναγκαστώ να τον πολεμήσω ακόμα και αν είναι πολύ δυνατός για εμένα θα κάνω τα πάντα για την ελευθερία μου.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 11:38 pm

Χωρίς να το καταλάβω είχα ήδη φτάσει στο παλάτι που όταν βρίσκεσαι μπροστά του φαίνεται πάρα πολύ μεγάλο. Ήταν φτιαγμένο από καφέ τούβλα και είχε 4 πύργους στις γωνίες, οι πύργοι είχαν σχήμα ρόμβου και οι κορυφές τους ήταν φτιαγμένοι από γκρι κεραμίδια και ήταν μυτερά. Η πύλη ήταν πάρα πολύ μεγάλη και μπορούσαν να μπουν καμιά εικοσαριά άτομα ταυτόχρονα. Έτσι μπήκα μέσα στο παλάτι, τότε όλη η διάθεσή μου άλλαξε λες και πάταγα σε άλλο μέρος. Μύριζε σαν φρέσκο καλοκαιρινό αεράκι ήταν πολύ παράξενη μυρωδιά, ποτέ δεν είχα ξανά μυρίσει κάτι παρόμοιο. Κοίταξα γύρω μου και πρόσεξα ότι το παλάτι είναι απολύτως άδειο. Ήταν πολύ παράξενο αν φανταστείς ότι ο Βασιλιά έχει πολλούς υπηρέτες και πολλούς στρατιώτες για να το προσέχουν. Άκουγα την φωνή του Βασιλιά χάρις την απόλυτη ησυχία και την ηχώ του παλατιού.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 3:18 pm

Έτσι άρχισα να περπατάω προς την κατεύθυνση που ακουγόταν η φωνή του βασιλιά. Καθώς πλησίαζα άκουγα όλο και περισσότερο τι λέγανε αλλά ακόμα δεν ήμουν ακόμα σίγουρος  για ποιο θέμα. Τελικά αποδείχθηκε ότι ο Βασιλιάς βρισκόταν στο κεντρικό δωμάτιο που βρίσκεται και ο θρόνος του. Σταμάτησα και στάθηκα πίσω από το μισό της πόρτας που ήταν κλειστεί και έβαλα το κεφάλι μου κοντά στην άλλη πόρτα που δεν ήταν κλειστεί για να ακούσω. Τότε άκουσα τον αρχηγό της φρουράς να λέει:
-Βασιλιά αυτό το φρούτο που βρήκαμε είναι από τα πολύ σπάνια φρούτα του διαβόλου. Είναι δύσκολο να τα βρεις αλλά αυτοί που τα τρώνε αποκτάνε απεριόριστη δύναμη. Κάθε φρούτο έχει διαφορετική ιδιότητα να σου δώσει αλλά εμείς δεν ξέρουμε ποιο έχουμε.
-Αυτή η δύναμη που λες θα είναι αρκετή για να πάρω την εκδίκησή μου και να τιμήσω τον θάνατο του γιου μου. Πρέπει να βρούμε και άλλα για να έχω ακόμα πιο πολύ δύναμη.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 3:27 pm

-Αυτό δεν γίνεται Βασιλιά μου. Είπε δισταχτικά
-ΓΙΑΤΙ!!!;
-Γιατί αν φάτε πάνω από ένα τέτοιο φρούτο θα πεθάνετε και δεν θα μπορεί κανένας με κανέναν τρόπο να σας σώσει.
-Ένα ένα μου τα λες. Ίσως θα υπήρχε κάτι άλλο που θα έπρεπε να ξέρω γι'αυτά τα φρούτα;
-Δεν θα μπορείτε να ξανά κολυμπήσετε Βασιλιά μου.
-Αυτό δεν με πειράζει δεν μπορώ να φύγω έχω πολλά καθήκοντα. είπε και για λίγα δεύτερα δεν έλεγε κανείς τίποτα... Τέλος πάντων που το έχετε αυτό το φρούτο;
-Το έχουμε αφήσει στην αποθήκη που ήταν παλιά τα κελιά. Θέλετε να σας το φέρω Βασιλιά μου;
-Πήγαινε και μην αργήσεις!!!
Τότε εγώ σκέφτηκα ότι αν έπαιρνα αυτό το φρούτο θα με βοηθούσε πάρα πολύ στα ταξίδια και στο να διαλύω όσους μισώ. Όμως δεν είχα πολύ ώρα να το σκεφτώ γιατί άκουγα τον αρχηγό της φρουράς να πλησιάζει και δεν ήθελα να καταλάβει ότι κρυφακούω. Έτσι χτύπησα αμέσως την πόρτα και άκουσα τον Βασιλιά που μου έδωσε την άδεια να περάσω. Έτσι πήγα από την μισή ανοιχτή πόρτα και είδα ακριβώς μπροστά μου τον αρχηγό της φρουράς.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 3:41 pm

Πήγα τρία βήματα πίσω και υποκλίθηκα στον αρχηγό της φρουράς. Αυτός προχώρησε και κατευθύνθηκε προς την αποθήκη. Εγώ μπήκα μέσα στο δωμάτιο προχώρησα προς τον Βασιλιά. Όταν έφτασα μπροστά του έπεσα στα γόνατα και έσκυψα όλο μου το σώμα μου στο πάτωμα. Τότε ο Βασιλιάς μου είπε λίγο νευριασμένος:
-Τι θέλεις και ήρθες εδώ να μου σπαταλήσεις το χρόνο μου;
-Άρχοντα μου θα ήθελα να με βγάλετε από το καθήκον μου ως υπηρέτης σας.
-Νόμιζα ότι είχες ανάγκη αυτή την δουλειά γιατί να θες να παραιτηθείς;
-Γιατί θέλω να είμαι ελεύθερος και να μην με διατάζει κανένας.
-Καλά δεν με νοιάζει σε βγάζω από το καθήκον σου ως υπηρέτης μου. Τώρα φύγε από το παλάτι μου έχω κάτι πολύ σημαντικό να κάνω!!!
Μου είπε και χαρούμενος σηκώθηκα και βγήκα από το δωμάτιο του. Μετά από καιρό ήμουν ελεύθερος και μπορούσα να κάνω ότι θέλω. Τότε θυμήθηκα για το φρούτο που μιλάγανε νωρίτερα έπρεπε να το βρω. Ευτυχώς ήξερα όλο το παλάτι χάρις την δουλειά που είχα ως υπηρέτης. Έτσι έστριψα από την δεξιά πλευρά και άρχισα να τρέχω προς την αποθήκη.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτου] Hate them all
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου] Τα Σχέδια!
» [Τέλος-Φρούτου] Το παρελθόν και το παρόν μου
» Ένα τίποτα [Τέλος - Ιστορία Φρούτου]
» Τέλος-Φρούτο] Πρώτη μάχη με χρήστη Φρούτου
» Chapter I: Episode II: The Devil (Τέλος-Ιστορία Φρούτου) 18+

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sedna Kingdom-
Jump to: