Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 41 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 41 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeSun Nov 29, 2015 10:33 am



Μετά από ένα αρκετά μακρινό ταξίδι ήμασταν ήδη στα μισά της διαδρομής μας για τα υπόλοιπα νησιά της North Blue. Το Winterhold τύχαινε να είναι ένα από τα πιο μακρινά νησιά της θάλασσας αυτής καθώς και ένα από τα πιο παγωμένα. Έτσι προς μεγάλη μας ανακούφηση είχαμε αφήσει σιγά σιγά τα παλτά μας στην άκρη.
Από στιγμή σε στιγμή θα βρίσκαμε ένα πλοίο των μαρίν στο οποίο θα παραδίδαμε και το πτώμα του πράκτορα τους.
Ότι δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι αυτός είναι όντως πράκτορας... Και θα έστελναν εσένα να φάς κάποιον δικό τους? Σκέψου το..
Δεν ξέρεις τι καθίκι είναι ο Daigin καθώς και τι μπορεί να κάνει για να πάρει αυτά που θέλει...
Πφφ... Ότι πεις.. Να τα τσιράκια του.. Επιτέλους... Βαρέθηκα να βλέπω μόνο θάλασσα.


Last edited by Roni on Fri Dec 04, 2015 3:21 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeTue Dec 01, 2015 12:31 pm

Καλά βουλωσέ το τώρα και κάτσε πίσω. Θα το αναλάβω εγώ αυτό. Ή μάλλον ακόμα καλύτερα, πάνε φέρε το πτώμα του άλλου. Δεν σε έχω για να κάθεσε.
Τς, λες και θα καθόμουν να βλέπω εσένα και τα γαλάζια αγόρια να λέτε τις χαζομάρες σας. Καλύτερα με τον άλλον.. Είναι κομπλέ παρέα. Φρόντισε να πάρεις καμιά αποστολή για τον διάολο πάλι και να τρέχουμε αριστερά δεξιά. Έχουμε φάει ήδη οχτώ μέρες στην θάλασσα. Κανόνισε την πορεία σου.
Ναι δεν ήξερα να ρωτήσω πρώτα τι σε βολεύει.. Θα το έχω υπόψιν μου την επόμενη φορά.. Προχώρα τώρα, σχεδόν έφτασαν. Απάντησα ξερά και κατευθείνθηκα προς το κέντρο του πλοίου μου.
Το πλοίο των μαρίν έφτασε δίπλα μας και σταμάτησε με έναν ελαφρύ παφλασμό. Δυο αξιωματικοί βγήκαν στο δικό τους κατάστρωμα και ύστερα από λίγο είχαν κατέβει στο δικό μας.
Πρέπει να είσαι ο Rin.
Σωστά.
Ο στόχος;
Έρχεται με τον συνάδελφο μου. Η αποστολή μας η επόμενη και η πληρωμή για αυτήν;
Είναι όλα στον φάκελο αυτόν. Άντρες, παραλάβετε εκείνο το δέμα. Είπε ο μαρίν και τρεις από τους άντρες του πήραν το πτώμα του πρώην πράκτορα. Δίχως να ειπωθεί κάτι άλλο, γύρισαν και έφυγαν από το πλοίο μας. Περίμενα μερικά λεπτά να απομακρυνθούν μέχρις ότου να ανοίξω τον φάκελο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeThu Dec 03, 2015 12:32 pm

Ωραία... Από κυνήγια πάμε να γίνουμε μεταφορείς.... Φώναξα καθώς πετούσα το χαρτί με την αποστολή προς το μέρος του Walter. Εκείνος το έπιασε στον αέρα και βάλθηκε να το διαβάζει. Λίγα λεπτά αργότερα τον πήραν τα γέλια και άφησε το χαρτί να πέσει στο κατάστρωμα του πλοίου..
Πρέπει τουλάχιστον να παραδεχτείς πως αυτός ο Daigin έχει μια καλή αίσθηση του χιούμορ... Και άλλωστε, εγώ δεν έχω και τόσο πρόβλημα να κάνω λίγες διακοπές... Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι το να προσέξουμε μερικά κιβώτια μέχρι να μεταφερθούν από την μια πόλη στην άλλη.. Επίσης! Μη ξεχνάς πως θα πληρωθούμε καλά για αυτή την χαμολοδουλειά.. Οπότε μη μας πρίζεις... Πρόσθεσε εντελώς ειρωνικά αλλά δεν είχα σκοπό να του απαντήσω...

"Πρέπει να το πω. Αυτόν τον τύπο τον συμπαθώ κάθε μέρα και πιο πολύ..."
"Εσύ μας έλειπες τώρα... Τι θέλεις πάλι;"
"Τς, τι τρόποι είναι αυτοί; Νόμιζα πως ήμαστε φίλοι.. Συνάδελφοι που μοιράζονται το ίδια σώμα με έναν κοινό σκοπό..."
"Κανένας κοινός σκοπός... Εσύ το μόνο που θέλεις είναι να καταστρέψεις τα πάντα... Ενώ εγώ..."
"Εγώ θέλω αυτό που θέλεις και εσύ κατά βάθος... Είμαι κομμάτι του μυαλού σου... Το ξέχασες;"
"Ότι πεις.."
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeThu Dec 03, 2015 12:44 pm

O Faust δεν φάνηκε να θέλει να ασχοληθεί άλλο με την συζήτηση μας που δεν είχε άλλον λόγο ύπαρξης από το να με νευριάζει..
Με τα πολλά φτάσαμε στο πανέμορφο και πάντα μαγευτικό για τα κρασιά του Micquet της North Blue, το μόνο που είχαμε να κάνουμε ήταν να βρούμε έναν πωλητή του νησιού με το όνομα Alduin. Εκείνος θα μας οδηγούσε σε μια αποθήκη που είχε τα προϊόντα του, τα οποία θα έπρεπε και να φυλάξουμε κατά την μεταφορά τους προς το μαγαζί του Alduin που βρισκόταν στο κεντρικό χωριουδάκι του νησιού. Φήμες λένε πως στο νησί είχαν βρει καταφύγιο μια ομάδα ληστών και μάλιστα ο αρχηγός τους είχε μια επικύρηξη στο κεφάλι του στο ύψος των 5.000.000 belli.
Δέσαμε το πλοίο μας στο λιμάνι και κατευθυνθήκαμε προς το μέρος που μας υποδείκνυε η αποστολή. Ο Walter φαινόταν να μην πολυενδιαφέρεται που δεν θα κάναμε κάτι ουσιώδες. Εν αντιθέση μου έδινε την εντύπωση πως χαιρόταν για την απόλυτη ευκολία που μας πρόσφερε αυτή η αποστολή. Ο Faust από την άλλη είχε κρυφτεί μέσα μου μετά την "συζήτηση" μας και δεν είχε δείξει κάποιο σημείο ενδιαφέροντος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeThu Dec 03, 2015 12:59 pm

Δύο ώρες και αρκετό περπάτημα αργότερα:

Είχαμε πλέον φτάσει στην αποθήκη του Alduin. Τον βρήκαμε να μας περιμένει στην εξώπορτα και φαινόταν αρκετά αγχομένος.
Εσύ πρέπει να είσαι ο Rin. Με ενημέρωσαν πως θα έρθει ένας νεαρός με λευκά μαλλιά. Ο άλλος; Είναι φίλος σου;
Συνάδελφος θα έλεγα. Βασικά δουλεύει για μένα.. Που είναι τα πράγματα; Απάντησα βαριεστημένα...
Ο Alduin φάνηκε να μην επηρεάζεται από τα λίγα λόγια μου. Εν αντιθέση φάνηκε να του αρέσει ο "επαγγελματισμός" μου. Μας οδήγησε στο εσωτερικό της αποθήκης και μας έδειξε το εμπόρευμα του. Δεν ήταν παρά μερικά ξύλινα κιβώτια με πράγματα μέσα.
Λοιπόν; Έχετε όντως τόσο σοβαρό πρόβλημα με ληστές εδώ γύρω;
Υπάρχουν ναι... Ειδικά ο αρχηγός τους. Εκείνος είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα και ο λόγος που φοβόμαστε να μετακινηθούμε άνετα στον τόπο μας. Το όνομα του είναι Sino Cina. Έχει και επικύρηξη στο κεφάλι του..
Αυτό είναι το μόνο ενδιαφέρον σε αυτήν την δουλειά.... Λοιπόν. Πότε θα γίνει η μεταφορά; Σήμερα ή αύριο;
Αύριο. Σήμερα θέλω να φυλάξετε την αποθήκη μου. Βλέπετε έχω ένα πολύ σημαντικό εμπόρευμα ανάμεσα σε αυτά τα κιβώτια.
Δηλαδή;
Ίσως είναι καλύτερα να μην ξέρετε αυτή την πληροφορία...
Καλά, δεν είναι ότι μας ενδιαφέρει κιόλας... Στις πέντε το πρωί ξεκινάμε για το μαγαζί σου. Μπορείς να φύγεις τώρα, θα μείνουμε εμείς εδώ.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeThu Dec 03, 2015 7:09 pm

O Alduin έφυγε από την αποθήκη για να επιστρέψει μερικές ώρες αργότερα με φαγητό και δυο μπουκάλια κρασί.
Έφερα αυτά για να μπορέσετε να περάσετε το βράδυ. Φαντάζομαι πως θα πεινάτε μετά από τόσες ώρες ταξίδι... Τα πράγματα ήταν ήσυχα όσο έλειπα;
Δεν σου είπα πως θα μείνουμε εμείς εδώ; Δεν υπάρχει λόγος να έρχεσαι κάθε τρεις και λίγο... Άσε που στο τσακ την γλύτωσες από τα μαχαίρια μου.. Την επόμενη φορά δεν θα είμαι τόσο καλός απέναντι σου.
Έλα τελείωνε.. Ίσα ίσα που μας έφερε και φαγητό... Αν περίμενα από την μαγειρική σου θα πέθαινα από την πείνα...
Τς...
Εν πάση περιπτώση... Υποθέτω πως όλα είναι καλά εδώ.. Ο Commodore Daigin είπε χαρακτηριστικά πως είσαι το κατάλληλο άτομο για την δουλειά οπότε υποθέτω πως πρέπει να εμπιστευτώ τα λόγια του.. Χάρη σε αυτόν άλλωστε απολαμβάνουμε τόσα χρόνια την ηρεμία μας στο Micquet.
Ναι... Ο απίστευτα τέλειος Commodore Daigin... Υπέροχα...
Διακρίνω μια μικρή δυσαρέσκια νεαρέ;
Όχι... Αυτό που θέλει να πει ο συνάδελφος μου είναι ότι απλά έχει λίγο τις μαύρες του γιατί περίμενε μια πιο... Γεμάτη από θέμα δράσης, αποστολή.. Συμπλήρωσε βιαστικά ο Walter κοιτώντας με με ένα άκρως αυστηρό ύφος.. Ο Alduin φάνηκε να πείστηκε με τα λόγια του και λίγο αργότερα αποχώρησε και πάλι για το βράδυ.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeThu Dec 03, 2015 7:21 pm

Πας γυρεύοντας έτσι; Πόσο βλαμμένος παίζει να είσαι για να βρίζεις τον Daigin μπροστά στα μάτια του άλλου... Αφού ξέρεις πως είναι κολλητάρια.. Πως περιμένεις να πετύχει το σχέδιο σου αν εσύ ο ίδιος πας και το σαμποτάρεις...
Βρε δεν μας ξεφορτώνεσαι και εσύ λέω εγώ... Όλο παρατηρήσεις.. Μια εσύ, μια ο άλλος...
Ποιος άλλος;

"Ναι.. Ποιος άλλος Rin?"
"Σκασμός.."
Κανένας... Λάθος έκφραση.. Συμπλήρωσα βιαστικά..
"Φοβερό σώσιμο.. Είσαι ιδιαίτερα έξυπνος τελικά μικρέ.."
"Ρε δεν μας παρατάς λέω γω.. Ότι θέλω θα λέω.. Σώμα μου είναι όπως γουστάρω το χρησιμοποιώ.. Σιγά μη σε.."
"Σκασμός.. Κάποιοι άντρες έρχονται.. Αριστερά μας."
"Ζεχαχαχα, τι μου το λες... Άντε λοιπόν.. Ας δούμε τι αξίζεις..."
"Νόμιζα πως δεν θα το έκανες ποτέ...!"
Ο νεαρός με τα λευκά μαλλιά έκλεισε το αριστερό του μάτι και το δεξί άνοιξε.. Κόκκινο σαν τα μάτια του δαίμονα.. Γυάλιζε μέσα στην νύκτα.
Έρχονται άντρες... Στα αριστερά μας... Ετοιμάσου για παν ενδεχόμενο.. Είπε ο πιτσιρίκος κοιτώντας προς την κατεύθυνση που ήθελε να δείξει στον συνάδελφο του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeThu Dec 03, 2015 7:30 pm

O τόνος σου άλλαξε.. Πάλι.
Ο τόνος μου κάνει ότι θέλει να κάνει... Σιγά μην κάτσω να το συζητήσω μαζί σου.. Έχω πιο σημαντικά πράγματα να κάνω.
Καλά.. Δεν είναι ότι με ενδιαφέρουν και πολύ αυτά που έχεις να μου πεις... Οπότε...
Οι δυο άντρες γύρισαν ο ένας πλάτη στον άλλο και έσβησαν το κερί που έκαιγε σιγανά ανάμεσα τους. Η αποθήκη βυθίστηκε στα σκοτάδια και την ησυχία. Τα χέρια τους ήταν ήδη στις λαβές των όπλων τους και όλες τους οι αισθήσεις ήταν στο μέγιστο για να ακούσουν και το παραμικρό που θα μπορούσε να υποδείξει κάποιον εχθρό.
Ο Faust χαμογελούσε αχνά.. Είχε καιρό να ξεμουδιάσει λίγο και η απόφαση του Rin να του παραχωρήσει για λίγο το σώμα του τον είχε χαροποιήσει σε μεγάλο βαθμό. Ήταν λες η δίψα του για αίμα τον είχε καταβάλει εντελώς. Το πρόσωπο του είχε παραμορφωθεί από την ανάγκη να βγάλει τα έντερα των αντιπάλων του και να τους τα φορέσει κολάρο..
Ο Walter από την άλλη είχε πάρει ένα σοβαρό ύφος και κοιτούσε αριστερά και δεξιά για να διακρίνει την οποιαδήποτε κίνηση...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeFri Dec 04, 2015 2:48 am

Μια φωνή ακούστηκε και ευθύς αμέσως εχθροί πλησιάσαν από όλες τις κατευθύνσεις, οι δυο άντρες πλησίασαν ο ένας τον άλλον και ετοιμάστηκαν για μάχη. Ο Faust γέλασε δυνατά και άρχισε να τρέχει προς τις σκίες που έβλεπε. Ο Walter από την άλλη ήταν ψύχραιμος, έβγαλε τα δυο μαχαίρια που είχε πάνω του και τα κράτησε αντικρηστά. Με κινήσεις σχεδόν χορευτικές ο δεύτερος και τρέλας ο πρώτος άρχισαν να σφαγιάζουν κάθε άντρα που τους πλησίαζε. Ο Faust δέχτηκε αρκετά χτυπήματα από τους αντιπάλους του αλλά δεν πτοήθηκε. Του άρεσε άλλωστε ο πόνος, τον έκανε να νιώθει ζωντανός...
Χρησιμοποίησε τις δυνάμεις του και τράβηξε αρκετά μεταλλικά αντικείμενα προς δυο άντρες που είχε μπροστά του. Εκείνοι δεν πρόλαβαν να τα αποφύγουν και τα κεφάλια τους διαλύθηκαν κάτω από τα συντρίμια. Γέλασε ακόμα πιο δυνατά και γύρισε να πολεμήσει τους υπόλοιπους άντρες.
Ο Walter βρέθηκε να χρησιμοποιεί την ταχύτητα του για να αποφύγει ένα χτύπημα ενώ παράλληλα έφερε το δεξί του χέρι ανάμεσα στα χέρια του αντιπάλου του και η λεπίδα του του εκοψε το λαρύγγι κατακόρυφα προκαλώντας το αίμα του να τιναχτεί παντού τριγύρω...
Τι στο..? Σκοτώστε τους επιτέλους.. Πρέπει να πάρουμε το φρούτο... Ακούστηκε μια φωνή και ευθύς οι δυο άντρες τινάχτηκαν από την θέση τους. Ήξεραν πολύ καλά περί τίνος φρούτου γινόταν η αναφορά.
Μια τρελή ιδέα μπήκε στο μυαλό του Faust. Θα έπαιρναν το φρούτο για τον εαυτό τους...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitimeFri Dec 04, 2015 3:07 am

Ο Walter δεν ήθελε και πολύ για να σκεφτεί το ίδιο και έτσι μια ακόμα μεγαλύτερη αιματοχυσία ξεκίνησε. Αυτή την φορά όχι για να προστατέψουν το εμπόρευμα αλλά για να βάλουν και αυτοί κάτι σημαντικό στην τσέπη τους.. Ή μάλλον στο στόμα τους.
Λεπίδα με λεπίδα και γροθιά με γροθιά σχεδόν μια ώρα αργότερα οι δυο άντρες βρέθηκαν να είναι γεμάτοι αίματα και κοψίματα. Είχαν λυγίσει από την κούραση και τους τραυματισμούς αλλά οι αντίπαλοι τους είχαν χάσει τις ζωές τους. Ο λευκομάλλης νεαρός έπεσε στα γόνατα και ακούμπησε το κατάνα του στο έδαφος. Ο σύντροφος του λίγο πιο πέρα είχε ήδη ξαπλώσει στο έδαφος..
Ακόμα ζεις..; Κρίμα, νόμιζα πως θα σε ξεφορτωθώ σε αυτή την μάχη...
Σου είπα πως δεν σκοπεύω να πεθάνω πριν σε βγάλω από την μέση.. Κατάλαβε το επιτέλους.. Άσε που εκείνο το φρούτο θα γίνει δικό μου...
Κοίταξαν για λίγο ο ένας τον άλλον και ένα ξαφνικό γέλιο βγήκε από το στόμα του Faust.
Ήξερε πως ο σύντροφος του ήθελε όντως να πάρει την ζωή του αλλά συγχρόνως δεν έβλεπε και την ώρα να γίνει ακόμα πιο δυνατός.. Ήθελε να δει αν όντως μπορεί κάποιος να τον σκοτώσει, ίσως ήταν η σιγουριά του που τον οδηγούσε αλλά σίγουρα ήθελε να δώσει τις δυνάμεις αυτού του φρούτου σε εκείνον τον άνθρωπο.
Όμως ένα κλικ ακούστηκε και τα γέλια κόπηκαν μαχαίρι. Ο νεαρός γύρισε για να αντικρίσει τον αρχηγό της συμμορίας να τον σημαδεύει με ένα πιστόλι.
Τελείωσαν τα ψωμιά σας... Είστε ήδη αρκετά κουρασμένοι για να σηκωθήτε.. Πόσο μάλλον να προλάβετε να με σκοτώσετε. Αυτοί οι άχρηστοι υπηρέτησαν τον σκοπό τους... Το φρούτο αυτό θα γίνει δικό μου, θα γίνω αρκετά πιο δυν...
Το πιστόλι έφυγε από τα χέρια του, σηκώθηκε στον αέρα και τον πυροβόλησε στο κεφάλι.
Όταν είναι να σκοτώσεις κάποιον.. Κάντο.. Μη μιλάς... Είπε περιφρωνιτικά ο Faust με ένα ακόμα γέλιο.


Last edited by Roni on Fri Dec 04, 2015 3:20 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) Empty
PostSubject: Re: You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)   You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion) I_icon_minitime

Back to top Go down
 
You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!
» (Τέλος-Αποστολή-Φρούτο) Διαφθορά και τρανός πειρατής!
» [Τέλος- Αποστολή-Φρούτο] Διπλός πράκτορας, καταδότης ή Marine;
» [Τέλος-Αποστολή-Φρούτο] Πολεμώντας τους άγριους [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Minion-Φρούτο] Right hand of the ''Phantom''

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: