Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 13, 2013 1:32 pm

Η ώρα είχε περάσει αρκετά και κόντευε σχεδόν απόγευμα, μα σε λίγο θα ήταν εκεί. Ο δρόμος του είχε πάψει να είναι ανηφορικός και σύντομα θα έβρισκε εκείνο το ξέφωτο. Το δάσος του νησιού βέβαια ήταν πολύ πλούσια και εύκολα έχανε κανείς το δρόμο του, αλλά ο Nesin είχε ευτυχώς αφήσει κάποια σημάδια μικρά , αλλά ευκρινή στο έμπειρο μάτι, για να βρίσκει κι εκείνος τον δρόμο του. Μερικές στιγμές αργότερα, βρέθηκε σε ένα μικρό ξέφωτο μέσα στο δάσος που στο κέντρο του είχε ένα μικρό ξύλινο σπίτι. Γύρω του τα πάντα ήταν ανθισμένα, δεκάδες λουλούδια γέμιζαν τον τόπο χρώμα κι αρώματα που σε μάγευαν στη στιγμή. Λίγο πιο πέρα ο φίλος του με προσωπικό κόπο είχε σκάψει μια μικρή λίμνη που με τον καιρό είχε φυτέψει κάμποσα νούφαρα. Ήταν στ' αλήθεια εκείνο το σπίτι πάρα πολύ όμορφο, σχεδόν ονειρεμένο, τόσο που μόνο στην όψη του ο κ. Bel προβληματίστηκε σοβαρά. Μα αφού είχε φτάσει μέχρι εδώ λίγο νόημα θα χε να γυρίσει πίσω, έτσι στάθηκε μπροστά στην πόρτα και χτύπησε το μάνταλο.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 13, 2013 2:01 pm

- Μπρος!! Ποιός είναι;
- Ένας φίλος απ' τα παλιά..
- Sebastian!!

Μόλις ο Bel άνοιξε την πόρτα ο Nesin όρμηξε καταπάνω του αγκαλιάζοντάς τον. Δεν περίμενε τέτοια αντίδραση, τουλάχιστον όχι τόσο εγκάρδια, έτσι υποπτεύθηκε πως ο φίλος του είχε μάλλον βαρεθεί την μοναξιά του. Ύστερα τον κάθισε σε μια καρέκλα κι άρχισε να τον ρωτάει όλων τον λογιών τις ερωτήσεις.Τι έκανε αφού χαθήκανε, αν γυρνούσε ακόμα τις θάλασσες, αν συμβαίνει κάτι τρομερό στον κόσμο, αν εκείνος τουλάχιστον αγάπησε κάποια γυναίκα, αν.. αν .. αν ..
Κι όλη αυτή την ώρα ο Bel τον κοιτούσε και απαντούσε την μια ερώτηση μετά την άλλη αδιαμαρτύρητα. Κάπως έτσι, περάσανε το πρώτο τους βράδυ οι δυο τους, λέγοντας μονάχα ιστορίες απ' τα παλιά και νέα από όσα ο ένας δεν ήξερε για τον άλλο. Μα μόλις ο Bel ξάπλωσε, κι ακούμπησε το κεφάλι του στο αχυρένιο μαξιλάρι, δεν μπορούσε να κλείσει τα μάτια του από την ανησυχία , γιατί όλα δείχνανε πως ο φίλος του είχε αλλάξει πολύ αφήνοντας πίσω μια για πάντα την προηγούμενη ζωή του.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 18, 2013 7:10 pm

Το επόμενο κιόλας πρωινό, ο κ. Bel είχε αποφασίσει πως θα φανέρωνε στον φίλο του τον λόγο της επίσκεψής του. Ίσως να ήταν νωρίς για μιαν τέτοια συζήτηση μα κανένα νόημα δεν έχει να είσαι υπομονετικός όσο τίποτα δεν αλλάζει. Έτσι μόλις, σηκώθηκε κάθισε στο τραπέζι της κουζίνας και περίμενε τον Nesin να γυρίσει από την πρωινή του βόλτα. Μόλις εκείνος μπήκε στο σπίτι, παράγγειλε στον Bel να φτιάξει δυο καφέδες, όσο θα έκανε ένα ζεστό μπάνιο, κι ύστερα όπως είπε θα αποφάσιζαν τι θα έκαναν την υπόλοιπη μέρα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Nesin φάνηκε στην κουζίνα με μια πετσέτα, που κρατούσε για να στεγνώσει τα μαλλιά του.

- Λοιπόν τι τραβάει η όρεξη σου φίλε μου σήμερα;
Ύστερα έβαλε δυο κύβους ζάχαρη στον καφέ του κι άρχισε να τον ανακατεύει.
- Τι θα λεγες για μια βόλτα στην πόλη; Ίσως να πηγαίναμε για ψάρεμα απόψε;
- Άλλαξες Nesin! Σε τίποτα πια δεν είσαι ίδιος με κείνον που άφησα πίσω.
- Αναμφίβολα! Μα το λεγες κι εσύ πάντα! Τίποτα δεν μένει ίδιο παρά μονάχα για μια στιγμή!
- Ναι, έτσι είναι. Κι όλα αλλάζουν μόνο με βάση όσα επιδρούν πάνω τους. Έτσι κι εσύ.. Άλλαξες την ζωή σου και τελικά άλλαξες και σύ..
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 18, 2013 8:09 pm

- Τούτος ο τόπος με ηρέμησε νομίζω. Κατάλαβα πολλά εδώ, έμαθα καλύτερα τον εαυτό μου. Έμαθα να ζω με κείνα που χρειάζομαι και να κοπιάζω για όσα θέλω να χω. Ήταν σίγουρα μεγάλη αλλαγή για μένα! Έτσι ξαφνικά, να ρθω να μείνω σ' ένα μέρος σαν κι αυτό. Εδώ λίγα συμβαίνουν, κι αν από τύχη βρεθεί στο νησί κάποιος ταραχοποιός τότε πριν καλά καλά το καταλάβεις, η πολιτοφυλακή τον έχει ταχτοποιήσει! Οι πρώτοι μήνες ήταν σωστός εφιάλτης! Δεν ήταν απλά ότι βαριόμουν.. Δεν ένιωθα χρήσιμος. Είχα μάθει να κάνω άλλα εγώ.. Κι όμως πέρασε ο καιρός και νομίζω πως συνήθισα!
-Όλοι κάποτε συνηθίζουν. Όμως δεν ήρθα εδώ απλά για να συζητήσουμε. Όχι φοβάμαι φίλε μου πως αυτή την φορά δεν επισκέπτομαι απλά για να μάθω νέα σου!
- Πότε με επισκέφθηκες για αυτό; Δεν θυμάμαι ούτε μια φορά που τυχαία σε έφερε ο δρόμος μέχρι την πόρτα μου. Κάθε φορά ερχόσουν με ένα λόγο. Άλλες φορές καταλάβαινα, άλλες όχι. Πότε πότε είχες μιαν αποστολή , ή μια διαταγή για μένα. Πες μου όμως τι σε φέρνει ως εδώ; Μη διστάζεις ούτε λεπτό παραπάνω! Δεν ήμουν εγώ που κάθε φορά υπάκουγα σε ότι μου ζητούσες;
- Ναι, ναι κάθε φορά. Ποτέ δεν με απογοήτευσες. Αλλά σήμερα δεν έχω μια διαταγή για σένα. Όχι, σήμερα ήρθα με μια πρόταση, μια προτροπή.. Αρκετά ξεκουράστηκες φίλε μου. Αρκετά ξαπόστασες από τον αγώνα μας! Σήκω τώρα, ήρθε η ώρα να φύγουμε ξανά.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 18, 2013 8:34 pm

- Μέσα μου το ξερα. Κάποτε θα ερχόταν αυτή ακριβώς η στιγμή. Το σκεφτόμουν κάθε μέρα που περνούσε, με βασάνιζε κάθε βράδυ. Ήξερα πως θα γύριζες για μένα, μα δεν ήξερα τι να σου πω. Δεν είμαι έτοιμος Sebastian, χρειάζομαι λίγο χρόνο ακόμη. Έχω κάποιες υποθέσεις για να τακτοποιήσω. Ίσως να τελειώσω σύντομα, ίσως όχι. Μα μόλις είμαι έτοιμος θα έρθω να σε βρω. Σε ένα δύο χρόνια, ποιός ξέρει. Σίγουρα όμως όχι σήμερα, όχι τώρα! Καταλαβαίνεις έτσι;
- Ναι, καταλαβαίνω.. Μα δεν είναι ποτέ ένα ή δυο χρόνια. Το ξέρουμε κι δυο μας αυτό ε; Όχι, δεν είναι πως κάποτε θα τελειώσεις μια δυο υποθέσεις που τάχα μου δεν μπορείς ν' αφήσεις κι ύστερα θα τα βάλεις με τον κόσμο ολάκερο! Δεν είναι αυτό στο μυαλό σου! Θα ήσουν ευχαριστημένος ίσως εαν έφευγα απόψε κιόλας, βγάζοντας σε από την δύσκολη θέση. Κι ύστερα αν πότε ξαναγυρνούσα να είχα καλύψει ακριβώς εκείνη την ανάγκη που εσύ θα κάλυπτες. Σε αυτό ελπίζεις! Σε μαθε σίγουρα αλλιώς τούτος ο τόπος. Ίσως σ' έμαθε να μην νοιάζεσαι! Ίσως σ' έκανε να ξεχάσεις.. Μα στ' αλήθεια πιστεύεις πως μπορείς να συνεχίσεις να ζεις έτσι;
- Δεν μπόρεσα ποτέ να σου κρυφτώ. Ούτε τώρα μα ούτε και τότε. Θυμάσαι όταν σου είχα πει πως θέλω λίγο καιρό μονάχος για να ξεχάσω. Μου είπες πως αν το είχα ανάγκη ας το έκανα! Μα ήξερες πως είχα απλά κουραστεί! Δεν μπορούσα να μην έχω σπίτι, να μην έχω οικογένεια. Δεν άντεχα άλλο να φοβάμαι να μιλήσω, να φοβάμαι ν αγαπήσω κάποια, γιατί ήξερα πως αργά ή γρήγορα θα έπρεπε να την αφήσω, γλυτώνοντας την έτσι από μεγαλύτερο κίνδυνο.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 19, 2013 11:44 am

- Και κείνα που σαι βγάζανε στην γύρα; Εκείνα αλλάξανε;
- Όχι, όχι τίποτα δεν άλλαξε. Σίγουρα πρέπει ν' αλλάξουν τα πράγματα. Αλλά πως να στο πω, κουράστηκα. Δεν είναι ότι έδωσα και λίγα δα! ΜΑ νομίζω πως μεγάλωσα πια. Δεν είναι μόνο δική μου δουλειά άλλωστε ν' αλλάξουν όσα ασχημίζουν τούτο τον κόσμο. Εγώ το κανα το μερτικό μου. Σειρά τώρα έχουν άλλοι. Πόσοι νέοι γεμάτοι όρεξη να ζήσουν, δεν θα μπορούσαν άραγε να κάνουν τα διπλά και τα τριπλά από όσα εγώ μπορώ πια; Πόσοι σκλάβοι δεν διψούν για λευτεριά; Πόσοι φτωχοί δεν διψούν για αξιοπρέπεια; Πόσοι φιμωμένοι δεν φωνάζουν για δημοκρατία; Ίσως σε αυτούς να βρεις όσα ψάχνεις. Γιατί είναι σίγουρα η ανάγκη δύναμη που και βουνά κινεί! Αν όλοι αυτοί σηκώναν το κεφάλι τους τότε σίγουρα κι εγώ θα χα τη δύναμη να σταθώ πλάι τους! Γιατί λοιπόν δεν ζητάς από κείνους όσα θες από μένα;
- Πόσα ψέματα σε λίγες μόνο λέξεις! Δηλαδή αν σηκώνονταν όσοι λες τότε κι εσύ θα σηκωνόσουν; Ή είναι κι αυτό άλλο ένα εφεύρημα για να καθησυχάσεις τον ίδιο σου τον εαυτό;
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 19, 2013 12:02 pm

- Μα γιατί να κάνω κάτι τέτοιο; Απλά σου λεώ πως αν θες να ξεκινήσεις μιαν επανάσταση τότε χρειάζεσαι κάποιους που η ανάγκη να τους δίνει δύναμη! Εγώ γιατί να σηκωθώ, γιατί να ξαναπιάσω το σπαθί; Δες πόσα έχω εδώ! Έχω ένα σπίτι και μιαν αυλή ονειρεμένη! Έχω κάθε μέρα ένα πιάτο φαΐ, μερικούς φίλους στην πόλη για να πίνουμε παρέα, ακόμα και μια αρραβωνιαστικιά έχω! Γιατί λοιπόν να τ' αφήσω όλα αυτά;
- Ναι σίγουρα τα έχεις όλα αυτά! Αλλά με ποιο τίμημα; Πρέπει να σωπάσεις για να τα χεις όλα αυτά! Να μην χώνεις τη μύτη σου εκεί που δεν σε παίρνει! Να κάνεις ίσως πως δεν άκουσες, γιατί όσοι ακούν βρίσκουν τον μπελά τους!Έτσι μάθανε όλοι να ζουν σ' αυτό το μέρος, έτσι θα μάθεις κι εσύ. Όλοι ζουν καλά δε λέω! Αλλά έχουν όλα αυτά ένα τίμημα. Δεν υπάρχουν καλοί βασιλιάδες φίλε μου.. Δεν υπάρχουν φωτισμένοι άρχοντες. Κι όσα σας δίνουν όλα όσα απλόχερα παίρνετε, όλα έχουν ένα σκοπό. Σας λένε σώπα και κάτι θα πάρεις κι εσύ!
Σώπα μη μιλάς! Είναι ντροπή να τα λες! Σω΄πα και αν η γλώσσα είναι αργυρός τότε σίγουρα η σιωπή είναι χρυσός!
Σε κάθε μικρό παιδί μαθαίνουν να σωπαίνει..Κι όταν του μαθαίνουν στο σχολειο μιαν αλήθεια μισή και κουτσουρεμένη τι του λένε;
"Σώπα μη μιλάς! Τι σε νοιάζει εσένα;"
Κι όταν πιάνει δουλειά ο προϊστάμενος σου λέει:
"Σώπα μη μιλάς, εσύ τη δουλειά σου να κοιτάς.."
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 19, 2013 12:15 pm

- Μα κι όταν έρθουνε τα δύσκολα, όταν σφίξουν τα λουριά θα σας πούνε
" Σώπα, κάνε υπομονή και θα ρθούνε μέρες καλύτερες!"
Κάπως έτσι, σώπα ο ένας σώπα ο άλλος, σώπασανε πολλοί. Πάρα πολλοί! Κι όταν σωπαίνεις ανεβαίνεις ψηλά! Παίρνεις παράσημα, παίρνεις πλούτη! [ Μόνο ίσως κανα βράδυ θα ξυπνήσεις από κάποιο όνειρο κακό, έτσι που θα σηκωθείς κάθιδρος απ' το κρεββάτι. Μα θα ναι ευτυχώς εκεί η γυναίκα σου για σ΄αγκαλιάσει μέχρι να σωπάσεις και πάλι.

- Αν είναι αυτό το κρίμα της ευτυχίας τότε ας είναι!
- Μα πόσο ακόμα πιστεύεις πως μπορείς να ζεις έτσι; Πόσο πιστεύεις ότι θα κρατήσει αυτό; Δεν θα ρθουν εκείνοι οι σκλάβοι σε τούτο το νησί; Δεν θα ρθει φτώχεια ποτέ εδώ; Νομίζεις άραγε πως θα μείνει ο πόλεμος στα διπλανά νησία; Κι εδώ τι; Εδώ θα ναι μια κοιτίδα χαράς! Όχι φίλε μου. Όσα συμβαίνουν στην εποχή μας, θα γίνουν αναμφίβολα και σε αυτόν τον τόπο.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 19, 2013 3:13 pm

- Και νομίζεις στ' αλήθεια πως είναι έτσι εύκολο να πάρεις από κάποιον όσα έχει; Αν θέλουν να ρθουν όσα λες ας γίνει έτσι, γιατί θα βρούν σε αυτό το νησί ανθρώπους έτοιμους να υπερασπιστούν αυτή τους την χαρά. Θα βρούν και μένα! Νομίζεις λοιπόν πως μπορεί αυτό ή ο άλλος άρχοντας να πάρει την χαρά του κοσμάκη και να μην πει κανείς τίποτα; Είναι αλλιώς εδώ οι ανθρώποι! Μπορεί να ναι καλοί και ήρεμοι μα σε διαβεβαιώ πως όταν κάποιος πειράξει τον τόπο τους και τις οικογένειες του τότε γίνονται θεριά ανήμερα! Ξέρουν να μάχονται αυτοί οι άνθρωποι!
- Ξέρουν ε; Μα δεν είναι μόνο οι εξωτερικοί κίνδυνοι που σας απειλούν! Ίσως να ναι πιο εύκολο να αντισταθεί κανείς όταν έρθει κάποιος με την βία για να του πάρει όσα έχει. Μα τι θα γίνει αν είναι κάποιος που όλοι αγαπούν, κάποιος που σέβονται; Τι θα κάνουν όταν θα τους πει, "σσςςς Μη μιλάτε γιατί τόσα χρόνια τα βλέπατε αλλά άχνα δεν βγάλατε. Τι τώρα σας πείραξε; Ή μήπως πιστέψατε πως όλα τούτα δεν έχουν ένα τίμημα; Εγώ και σεις είμαστε συνεταίροι σ' αυτή την υπόθεση!" Αλλά ακόμη και αν γίνει όπως το λες πόσα νομίζεις ότι μπορούν να αντέξουν οι κάτοικοι του νησιού; Πόσους θα αντιμετωπίσουν; Εκατό; Χίλιους; Κι αν είναι δυνατοί; Έτσι γίνεται χωρίς καμία προετοιμασία, χωρίς καμία οργάνωση να μπλεχτεί κανείς σε υποθέσεις που θα κρίνουν το μέλλον του;
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 20, 2013 9:26 pm

Ο Nesin σώπασε και για μερικά λεπτά κανείς δεν είπε τίποτα έτσι που το μόνο που ακούγονταν ήταν το κουτάλι του, που χτυπούσε νευρικά τον πάτο του ποτηριού.Η συζήτηση τους είχε φτάσει σε ένα τέλμα, από τη μια ο Nesin καταλάβαινε όσα του έλεγε, μα δεν ήθελε με τίποτα να αφήσει αυτή τη ζωή. Ενώ ο Bel από την άλλη έβλεπε πως όσα συζητούσαν δεν ήταν παρά δικαιολογίες, ο φίλος του δεν πείθονταν και όσο συνέχιζαν έτσι τίποτα δεν θα άλλαζε. Τελικά ο Bel έσπασε την σιωπή, όταν σηκώθηκε και βγήκε από το σπίτι. Δεν ήθελε να συνεχίσει άλλο την κουβέντα και έπρεπε να σκεφτεί. Είχε αρχίσει να αμφιβάλει, ίσως ο ίδιος να μην μπορούσε να τον πείσει, ίσως το πρόβλημα να ήταν δικό του!
- ΕΕ Sebastian! Sebastian! Περίμενε μισό λεπτό! Δεν θέλω να φύγεις έτσι!

O Νesin έτρεξε προς τον κ.Bel και μετά από αρκετές παραινέσεις τον έπεισε πως δεν χρειάζονταν να φύγει. Και πως ήθελε να συνεχίσουν την κουβέντα τους μέσα στο σπίτι γιατί κάτι είχε να του πει.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..   [Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι.. - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος Ιστορία-Βιβλίο] Για σένα λυπάμαι..
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice
» [Τέλος-Βιβλίο] Δολοφονία στην αυτοκρατορία
» [Τέλος-Βιβλίο]Τα πάντα αλλάζουν...
» [Τέλος-Αποστολή-Βιβλίο] Μια ζωή κινδυνεύει!!
»  [Τέλος-Βιβλίο] The Book of Power

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Yamagata-
Jump to: