Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeWed Jan 16, 2019 8:50 am

Ιστορίες:
Punisher Pirates:

Πλέον το Black Glory βρισκόταν βαθιά μέσα στα νερά της West Blue, στο καράβι επάνω βρισκόταν όλο το πλήρωμα του Frank Castle μαζί με μία νεαρή γυναίκα που μόλις είχαν ελευθερώσει από ένα πειρατικό πλήρωμα.
-Πες μας πως σε λένε μικρή...και γιατί σε είχαν αιχμαλωτίσει αυτοί οι έμποροι πειρατές???
Η κοπέλα αφού πέταξε τις σπασμένες χειροπέδες από τα χέρια της και άρχισε να τρίβει λίγο τους καρπούς της επειδή τις πονάγανε σηκώθηκε όρθια στα δύο πόδια κι έβγαλε από το στόμα της το μαντήλι με το οποίο την είχαν δέσει για να μην μιλάει
-Ονομάζομαι Nymiria Q’ara Vysarane, της βασιλικής οικογένειας Vysarane σας ευχαριστώ που με ελευθερώσατε από αυτούς τους άξεστους είπε η νεαρή κοπέλα με την λεπτή φωνή της καθώς κοιτούσε και επεξεργαζόταν τον Φρανκ με τα μάτια της. Ο Φρανκ από την πλευρά του του είχε κάνει εντύπωση το λευκό μαλλί της κοπέλας αλλά και το επίθετό της όπου το είχε ξανα ακούσει παλιότερα
-Vysarane είπες???....Ο Πατέρας σου είναι ο βασιλιάς Raymond Vysarane??? ρώτησε ο Φρανκ ενω όλο το πλήρωμά του τον κοιτούσε με περιέργεια
-Τον γνωρίζεις??? ρώτησε η κοπέλα τον Φρανκ 

-Ο πατέρας σου είναι ο βασιλιάς σε ένα από τα πλουσιότερα kingdom στο New World, τι γυρεύεις εσύ σε αυτές τις θάλασσες??? 
-Δεν θέλω να μιλάω για το παρελθόν μου...ειδικά σε ξένους σαν κι εσάς!!!είπε η Nymiria και έσκυψε το κεφάλι
-Ε για πρόσεχε πως μιλάς στον καπετάνιο μας!!!φώναξε τότε προς αυτήν ο Jon απειλητικά
-Καπετάνιος???....είστε πειρατές?!?!?! φώναξε η μικρή προς έκπληξη της και αμέσως έβγαλε από την θήκη το σπαθί της
-Όπα όπα δεν θέλουμε μπελάδες είπε ο Φρανκ καθως σήκωσε τα χέρια του προς τα επάνω κάνοντας νόημα στον Jon να σταματήσει
-Δεν με ενδιαφέρει, είστε το εισιτήριό μου για να ξαναγυρίσω πίσω στην νόμιμη ζωή μου!!! είπε η Nymiria καθως έσφιξε την λαβή του σπαθιού της
-Ώστε είσαι καταζητούμενη είπε ο Moon Knight κάνοντας λίγα βήματα προς τα μπροστά  
-Εξαιτίας ενός ηλίθιου καπετάνιου των Marine που μπήκε στην μάχη μου με έναν πειρατή και πλέον μου έχουν επικηρύξει το κεφάλι μου. Αλλά αν σας πιάσω κι σας πάω στην κοντινότερη βάση θα μου την βγάλουν!!!
-Έτσι λες ευχαριστώ εσύ??? της είπε ο Namor καθως καθόταν σε ένα βαρέλι πάνω στο πλοίο και χαμογελούσε
-Δεν νομίζω ότι ξέρεις ποιοί ήμαστε Nymiria, λεγόμαστε Punisher Pirates και εγώ είμαι ο καπετάνιος τους ο Frank Castle ή αλλιώς με φωνάζουν Punisher!!! είπε ο Φρανκ καθως έδειξε με τον αντίχειρά του τον ευατό του και χαμογέλασε σατανικά προς την κοπέλα
[/b]


Last edited by pashalis hunder on Fri May 17, 2019 7:18 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeWed Jan 16, 2019 1:17 pm


-Εσείς είστε οι Punisher Pirates??? ρώτησε η Nymiria τον Φρανκ καθώς το βλέμμα της άλλαξε και έγινε ανήσυχο
-Χαχαχα πιστεύεις πως μια απλή κοπέλα σαν κι εσένα θα μπορέσει να νικήσει τους Punisher Pirates??? ρώτησε ρητορικά ο Namor καθώς γελούσε με αυτά που άκουγε από την κοπέλα. Τότε ήταν που η Nymiria σήκωσε το αριστερό χέρι της στον αέρα και κούνησε τα δάχτυλά της ψηλά στον αέρα, κάτι που έκανε τον Frank να σαστίσει για λίγα δευτερόλεπτα και να την κοιτάξει με περιέργεια. Η νεαρή κοπέλα τότε  αμέσως κατέβασε τα δάχτυλα της και με φόρα το χέρι της προς τα κάτω δημιουργώντας τρεις λεπτές κοφτερές κλωστές οι οποίες δεν ήταν ορατές με το μάτι
-Namor, φύγε από εκεί!!! φώναξε ο Φρανκ καθώς κατάλαβε πως κάτι δεν πήγαινε καλά και πως ενα άτομο από το πλήρωμά του βρισκόταν σε κίνδυνο. Οι κλωστές επιτέθηκαν πολύ γρήγορα τον Namor ενω ακόμα αυτός δεν είχε καταλάβει κάτι, αλλά ο Moon Knight καθως με την δύναμη του φρούτου του είχε δει τι γινότανε μεταμόρφωσε το σώμα του σε αστραπή και μέσα σε κλάσματα του δευτερολέπτου έφτασε στην θέση του Namor και τον έπιασε με το χέρι του και τον μετέφερε λίγα μέτρα ποιο δίπλα. Οι κλωστές τότε έκοψαν σε τρία μεγάλα κομμάτια το βαρέλι που καθόταν ο Namor χύνοντας το κόκκινο κρασί που περιείχε μέσα πάνω στο ξύλινο πάτωμα.
-Τι στο καλό ήταν αυτό??? ρώτησε ο Namor καθώς βρισκόταν στο πάτωμα μπερδεμένος
-Η κοπέλα έχει μία δύναμη από ότι φαίνεται είπε ο Frank καθώς έβγαλε ένα πούρο του και το άναψε στο στόμα του αφήνοντας έναν γκρίζο καπνό
-Δεν είμαι τόσο αδύναμη όσο νομίζεται!!!! φώναξε η Nymiria ήμουν Bounty Hunter και έχω πιάσει πολλούς δυνατούς πειρατές σαν κι εσάς!!!
-Εδω κάνεις λάθος μικρή, δεν υπάρχουν πολλοί πειρατές σαν κι εμάς είπε ο Φρανκ καθως ξεφυσούσε τον καπνό από το πούρο του. Τότε ο Jon έβγαλε τα δύο σπαθιά του και άρχισε να τρέχει απειλητικά προς την Nymiria καθώς αυτή γύρισε το χέρι της προς αυτόν.
-Κανένας δεν πειράζει τους φίλους μου!!!! φώναξε ο νεαρός πειρατής θυμωμένος από την επίθεση της Nymiria προς τον Namor
''Maquette'' είπε η Nymiria και δημιούργησε λεπτές κλωστές από τα δάχτυλά της και έπιασε τα άκρα και το κεφάλι του Jonathan καθώς αυτός έτρεχε προς το μέρος της κάνοντας τον έτσι να σταματήσει χωρίς την θέλησή του κάνοντας τον έτσι μία ζωντανή μαριονέτα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeWed Jan 16, 2019 5:17 pm


-Τι στο καλό δεν μπορώ να ελέγξω το σώμα μου είπε τρομαγμένος ο Jonathan καθως προσπαθούσε να κινηθεί
-Όπως είπα δεν είμαι και τόσο αδύναμη!! είπε και κίνησε τα δάχτυλά της σαν να έπαιζε με την ''μαριονέτα''. Τότε ο Jonathan καθως βρισκόταν λίγα εκατοστά μακριά από την Nymiria γύρισε το σώμα του χωρίς να το θέλει και έστρεψε τα σπαθιά του προς τον Φρανκ
-Δεν...μπορώ...να...ελέγξω...το..σώμα..μου είπε για ακόμη μία φορά ο Jon καθως έκανε βήματα προς τα μπροστά αλλά εμφανώς δυσκολευόταν γιατί αντιστεκόταν σε όλο αυτό.
-Τι κάνεις εκεί!!! βλέποντας όλο αυτό ο Namor δεν άντεξε και φώναξε προς την Nymiria καθώς σηκωνόταν όρθιος
-Σας είπα, δεν είμαι καθόλου αδύναμη είπε και έσφιξε το ελεύθερο χέρι της σε μία μπουνιά κάνοντας έτσι τον Jonathan να τρέξει προς τον καπετάνιο του κουνώντας τα σπαθιά του περίεργα στον αέρα, κάπως ρομποτικά. Ο Φρανκ στεκόταν στο σημείο που βρισκόταν χωρις να κάνει καμία κίνηση καπνίζοντας το πούρο του ενώ είχε το βλέμμα του προς τα κάτω
-Καπετάνιε απέφυγε με σε παρακαλώ θα σε σκοτώσω χωρίς να το θέλω!!! φώναξε ο Jonathan σε μία τελευταία προσπάθεια για να προιηδοποιήσει τον καπετάνιο του καθώς έτρεχε προς το μέρος του
-Τέρμα τα παιχνίδια είπε με την σειρά του ο Frank και με μία γρήγορη κίνηση του χεριού του, άνοιξε την παλάμη του προς το μέρος του νεαρού πειρατή και μετέφερε με την δύναμη του φρούτου του μεγάλη δύναμη βαρύτητας σε όλε το πλοίο μπροστά του δημιουργώντας έτσι ένα μεγάλο οστικό κύμα, κόβοντας τις κλωστές που είχε δημιουργήσει η Nymiria και πετώντας στην άλλη άκρη του πλοίου όλους τους πειρατές εκτός από τον Moon Knight ο οποίος είχε καταφέρει να σταθεί στα πόδια του λόγο του φρούτου του. Ενδιαφέρουσα δύναμη έχεις μικρή είπε ο Φρανκ καθως άρχισε να περπατάει προς το μέρος της αργά καθως κάπνιζε το πούρο του. Η Nymiria δεν είχε ακόμα συνέλθει από το χτύπημα του Φρανκ καθως βρισκόταν στο έδαφος ελαφρώς ζαλισμένη πιάνοντας το κεφάλι της ενω δίπλα της ήταν ο Namor και ο Jon.
-Τι στο καλό ήταν αυτό... είπε εμφανώς μπερδεμένη
-Δεν είσαι η μόνη όπου έχει δυνάμεις μικρή πριγκιπέσα είπε ο Φρανκ καθως της χαμογελούσε και την πλησίαζε. Τότε αυτή σηκώθηκε από το έδαφος και δημιούργησε τρεις λεπτές κλωστές στο δεξί της χέρι και άλλες τρεις στο αριστερό
-Τώρα θα δεις φώναξε απειλητικά και έτρεξε προς το μέρος του. Πριν προλάβει να κάνει οποιαδήποτε κίνηση ο Φρανκ με ένα πολύ γρήγορο πρώτο βήμα έφτασε ακριβώς μπροστά της και έπιασε τους καρπούς των χεριών της αχριστεύοντας την επίθεση της Nymiria
-Αυτός ο κόσμος δεν κάνει διακρίσεις μικρή της είπε με το πούρο στο στόμα ενω αυτή είχε εκπλαγεί και τρομοκρατηθεί από αυτή την κίνηση του Φρανκ καθως την βρήκε απροετοίμαστη. Τότε ο Φρανκ την χτύπησε στην κοιλιά με μία δυνατή γονατιά σηκώνοντάς την στον αέρα από την δύναμη και κάνοντάς την να φτύσει αίμα από το στόμα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να πέσει στα γόνατα καθως ο Φρανκ ακόμα κρατούσε τα χέρια της ψηλά και επεξεργαζόταν τα δάχτυλά της.Δεν μου είπες τελικά πως λειτουργεί το φρούτο σου??? την ρώτησε ενω αυτή ακόμα εύηχε από την επίθεση του Φρανκ καθώς δεν μπορούσε να ανασάνει καλά
-Άντε χέσου!!!! φώναξε η Nymiria καθως βρισκόταν στο πάτωμα σε μία στιγμή απελπισίας και εκνευρισμού
-Δεν νομίζω ότι μία πριγκίπισσα πρέπει να μιλάει με αυτόν τον τρόπο είπε και άφησε τα χέρια της να πέσουν κάτω στο έδαφος πόσο μάλλον όταν απευθύνετε στον καπετάνιο της είπε και έστριψε την πλάτη του προς τα εκείνη και απομακρύνθηκε
-Τι??? είπε καθως τον κοίταξε προς έκπληξη ακούγοντας αυτά τα λόγια όπως και όλο το υπόλοιπο πλήρωμα

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeThu Jan 17, 2019 3:57 pm


-Καπετάνιε τι λες???...επιτέθηκε σχεδόν σε όλο το πλήρωμα και τώρα θα την κάνεις Nakama μας??? φώναξε νευριασμένος προς τον καπετάνιο του ο Namor καθως δεν μπορούσε να πιστέψει ότι ο Φρανκ ήθελε να βάλει στο πλήρωμά του αυτή την κοπέλα. Τότε ήταν που ο Jon σήκωσε το σπαθί του και με μία γρήγορη κίνηση το έστρεψε προς τον λαιμό του Namor ενω τον κοίταξε με το ένα του μάτι απειλητικά
-Δεν μιλάμε ποτέ με αυτόν τον τρόπο στον καπετάνιο μας Ψαρανθρωπε, αν του αντιμιλήσεις με αυτόν τον τόνο ξανά θα τα βάλεις μαζί μου!!! του είπε ενω ακόμα είχε το σπαθί στο λαιμό του. Ο Namor είχε σαστίσει από όλο αυτό το συμβάν ενώ ο Φρανκ χαμογελούσε καθώς τους είχε γυρισμένη την πλάτη
-Κατέβασε το σπαθί Jon, δεν είναι ώρα να μαλώνουμε μεταξύ μας. Όσο για εσένα Namor αυτή είναι επιλογή του καπετάνιου μας και πρέπει να την σεβαστούμε είπε τότε ο Moon Knight καθώς έκανε λίγα βήματα προς το μέρος τους
-Με ρώτησε εμένα κανένας αν θέλω να μπω στο πλήρωμά σας??? είπε νευριασμένη η Nymiria καθώς σηκωνόταν από το έδαφος. Ο Φρανκ είχε ήδη φτάσει κοντά στην πόρτα που οδηγούσε στο κελάρι του πλοίου ενω ο Moon Knight διέκοψε την Nymiria λέγοντας
-Δεν έχεις κι επιλογή νεαρή πριγκιπέσα, ο Punisher δεν λέει στον οποιονδήποτε να μπει στο πλήρωμά του. Για να σε προσκαλεί σε αυτό σημαίνει ότι κάτι είδε σε εσένα νιώθει μία σημαντική αύρα από εσένα γι αυτό κι όταν ένας τέτοιος άνθρωπος σε προσκαλεί στην ομάδα του εσύ αναγκαστικά πρέπει να το δεχτείς είπε το Φεγγαρόπαιδο καθώς κατευθύνθηκε προς τα εκείνη
-Μα εγώ δεν θέλω να ζω παράνομα είπε μπερδεμένη η Nymiria
-Δεν είναι πολύ αργά γι αυτό??? απάντησε ο Moon Knight καθώς στάθηκε μπροστά της και σήκωσε το χέρι του προς τα εκείνη Με λένε Moon Knight χάρηκα για την γνωριμία Nymiria είπε ο πειρατής και της χαμογέλασε μέσα από την μάσκα που φορούσε κάτι που ήταν εμφανής στην νεαρή κοπέλα. Η Nymiria έδωσε το χέρι της στον πειρατή ενω ήταν ακόμα μπερδεμένη με την κατάσταση αλλά κάτι μέσα της της έσπρωχνε προς αυτήν την κατεύθυνση, στο να γίνει μέλος των Punisher Pirates
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeTue Jan 22, 2019 6:20 pm


Ο Namor είχε πειραχθεί με την απόφαση του καπετάνιου του κάτι που ήταν εμφανές στην έκφραση του προσώπου του, έτσι γύρισε την πλάτη του και κατευθύνθηκε προς την πρύμη του πλοίου ώστε να ηρεμήσει. Ο Jonathan με την σειρά του έβαλε τα σπαθιά στις θήκες τους και περπάτησε προς το μέρος της Nymiria με ένα χαμόγελο διαμορφωμένο στο δικό του πρόσωπο, σήκωσε το χέρι του με ανοιχτή την παλάμη κι αυτός και συστήθηκε με την σειρά του στης νεαρή κοπέλα.
-Είμαι ο Ξιφομάχος των Punisher Pirates Jonathan ''Τhe Killer'', χάρηκα για την γνωριμία και σε καλωσορίζω κι εγώ με την σειρά μου στο πλήρωμά μας. Πλέον είσαι μία απο εμάς σε αυτό το ταξίδι που κάνουμε της είπε και τις έσφιξε το χέρι καθώς χαμογελούσε όλη την ώρα
-Δεν ξέρω ακόμα τι να πω είμαι πολύ μπερδεμένη με το να γίνω πειρατής είπε καθως έσκυψε το κεφάλι της προς το έδαφος προβλιματισμένη
-Ο Φρανκ δεν βάζει όποιον κι όποιον σε αυτό το πλήρωμα γι αυτό ήμασταν μόνο τέσσερα άτομα συνολικά μαζί με τον καπετάνιο εως τώρα. Αυτό το καλό είναι με τον Punisher λειτουργεί σε εμάς ως μέντορας μας, μαζί του βρίσκουμε πλέον τον σκοπό μας είναι πολύ καλός δάσκαλος. της είπε ο Moon Knight καθως της σήκωσε το κεφάλι με το χέρι του να ακουμπάει στο πηγούνι της
-Τι εννοείς??? τον ρώτησε ακόμα ποιο μπερδεμένη η Nymiria
-Ο Καπετάνιος μας, δεν είναι κακός άνθρωπος, δεν μπορείς να τον χαρακτηρήσεις και πειρατή γιατί λειτουργεί πολύ με το αίσθημα του δικαίου κάτι που δεν έχουν συνήθως οι πειρατές. Βέβαια δεν λειτουργεί σύμφωνα με τους νομικούς κανόνες της ζωής έχει μία δικιά του δικαιοσύνη και αυτήν ακολουθεί. Οπότε δεν το λες και νομοταγή πολίτη. Εμείς ακολουθούμε την ιδέα του χωρίς δισταγμό γιατί έχουμε εμπιστοσύνη σε αυτόν και αυτός μας διδάσκει πως να βρούμε τον εαυτό μας μέσα σε αυτό το ταξίδι. Αν είχε μείνει στους Marines θα είχε φτάσει πολύ ψηλά με τις ικανότητες που έχει αλλά κάτι τον έκανε να εναντιωθεί με την Παγκόσμια Κυβέρνηση, δεν μας έχει πει ακόμα τι.
-Κατάλαβα.. είπε η νεαρή κοπέλα καθως κοίταξε προς το κελάρι όπου είχε μπει προ ολίγου ο Φρανκ
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeThu Jan 24, 2019 5:43 pm


Ο Φρανκ πλέον βρισκόταν μέσα στο κελάρι του πλοίου όπου κρατούσε τις προμήθειες του πληρώματός του. Κατέβηκε τα σκονισμένα σκαλιά και κατευθύνθηκε προς το σκοτάδι του δωματίου. Εκεί έβγαλε το σπιρτόκουτο του και άναψε ένα σπίρτο όπου του έδωσε λίγο φως στο να συνεχίσει να περπατάει προς την κατεύθυνση που ήθελε να πάει. Πέρασε τα ράφια που πάνω τους είχαν μπαχαρικά και έκανε πέρα κάτι κρεμασμένα λουκάνικα σε σχήμα αλυσίδας που ήταν κρεμασμένα πάνω στο ξύλο που στήριζε το πάτωμα που βρισκόταν από πάνω. Ο Φρανκ πέταξε το σπίρτο που σχεδόν είχε καεί όλο κάτω στο πάτωμα και άναψε ένα καινούριο και προχώρησε ξανά. Κατευθύνθηκε προς την γωνία της αποθήκης όπου είχε τρία ξύλινα μεγάλα βαρέλια. Αφού έριξε και το δεύτερο σπίρτο στο έδαφος τράβηξε με τα χέρια του τα βαρέλια από την γωνία κάτι που εμφάνισε στο πάτωμα μία μικρή ξύλινη καταπακτή με ένα χρυσό κρίκο που λειτουργούσε σαν χερούλι. Το τράβηξε και ''ξεκόλλησε'' ένα μικρό κομμάτι ξύλο από το πάτωμα και έβαλε το χέρι του μέσα που μόνο αυτό χωρούσε. Τότε έπιασε ένα μικρό ξύλινο κουτί και το τράβηξε προς το μέρος του, αφού το άνοιξε έβγαλε ακόμα ένα σπίρτο και το άναψε ώστε να έχει λίγο φως. Μέσα σε αυτό το κουτί υπήρχαν δύο φωτογραφίες, μία φωτογραφία έδειχνε τον Φρανκ με τις δύο κόρες του αγκαλιά να χαμογελάει ενω η άλλη ήταν μία φωτογραφία η οποία έδειχνε την γυναίκα του μόνο το πρόσωπό της να κοιτάει τον ουρανό. Σήμερα ήταν τα γενέθλιά της κάτι που δεν είχε ξεχάσει ο Φρανκ. Καθώς έσβηνε και το τρίτο σπίρτο ένα δάκρυ κύλησε στο μάγουλο του Φρανκ ενω ο ίδιο έσφιγγε τα δόντια του από τα νεύρα και την απελπισία
Θα εκδικηθώ το θάνατό σας, σας το υπόσχομαι καρδούλες μου!!! μονολόγησε ο Φρανκ και πλάνταξε στο κλάμα γιατί μόλις είχε θυμηθεί εκείνη την μαύρη ημέρα όπου ο Joker τις είχε ''πάρει'' μακριά του. Αφού έβαλε πάλι τις φωτογραφίες μέσα στο κουτί και το έκρυψε πάλι στην κρυψώνα του, σκούπισε τα δάκρυά του από το πρόσωπο και κατευθύνθηκε πάλι προς το κατάστρωμα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeSun Jan 27, 2019 12:56 am


Ο Φρανκ βγήκε από το κελάρι και κατευθύνθηκε προς το πηδάλιο όπου αυτή την στιγμή δεν υπήρχε κανένας να το ελέγχει. Αφού έφτασε πάνω στον χώρο αυτόν έκανε τρία βήματα μπροστά έτσι ώστε να είναι φανερός σε όλο του το πλήρωμα. Αφού έκανε ένα μικρό πήδημα στάθηκε πάνω στην άκρη του μικρού μπαλκονιού το οποίο είχε διαφορά με το πάτωμα του πλοίου γύρο στα εξι μέτρα ύψος.
-Πλήρωμα!!!!!!! Φώναξε με όλη του την δύναμη ο Φρανκ καθώς στεκόταν εκεί πέρα.Αμέσως και οι τέσσερις άνθρωποι που βρισκόντουσαν πάνω στο πλοίο γύρισαν να τον δουν καθώς είχαν εκπλαγεί από την φωνή. Τέρμα πλέον τα αστεία, το πλήρωμα πλέον μπαίνει στην δεύτερη φάση του. Έχω στόχο να φτιάξω το ποιο δυνατό πλήρωμα σε όλο τον κόσμο!!!! φώναξε ο Φρανκ καθως σήκωσε τα χέρια του σε γροθιές στον αέρα. Το πλοίο άρχιζε να τρίζει και να κουνιέται περίεργα λές κι έκανε σεισμό. Όσοι βρισκόντουσαν πάνω στο πλοίο άρχιζαν να ανησυχούνε με όλοι αυτήν την κατάσταση προσπαθώντας να βρουν την ισορροπία τους σε όλο αυτό το τρέμουλο.
Δεν θα σταματήσω να δυναμώνω αυτό το πλήρωμα μέχρι να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα που θέλω να έχω. Κι αυτό σημαίνει πως θέλω να έχω δώδεκα αξιωματικούς!!!...Μαζί με εμένα θα συμπληρώνουμε τον αριθμό 13 που είναι ο τυχερός μου αριθμός!!...Δεν μου φτάνει να έχω το μεγαλύτερο Bounty!!!....Δεν μου φτάνει το να με φοβούνται στην North Blue!!!...Δεν μου φτάνει να με αναγνωρίζουν στην West Blue!!!....Θα επιβάλω την δικιά μου δικαιοσύνη και στην Grand Line, θα φτάσουμε μέχρι και το New World!!!....Δεν θα σταματήσουμε μέχρι να γραφτεί στις εφημερίδες δίπλα από το όνομά μου το επίθετο Yonku!!!...Και μετά....και μετά... είπε ο Φρανκ καθώς άρχιζε να το κόβετε η ανάσα, αλλά αφού γέμισε ξανά με οξυγόνο τα πνευμόνια του φώναξε με όλη του την δύναμη ..και μετά θα γίνω ο Βασιλιάς των Πειρατών!!!!  
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeTue Feb 05, 2019 12:24 pm


Το πλοίο είχε σηκωθεί λίγα μέτρα από την επιφάνεια της θάλασσας κάτι που έκανε να γείρει λίγο στον αέρα αλλά και να τρομάξει το πλήρωμα το οποίο έπεσε στα γόνατα. Μόλις το κατάλαβε ο Φρανκ αμέσως απενεργοποίησε της δυνάμεις του και το καράβι έπεσε με δύναμη πάλι στα νερά δημιουργόντας ένα μεγάλο κύμα. Τότε κοίταξε το πλήρωμά του στα τρομαγμένα-έκπληκτα μάτια τους και κατέβηκε από εκεί που βρισκόταν και κατευθύνθηκε μέσα στο γραφείο του.
-Θέλει να έχει δώδεκα αξιωματικούς??? ρώτησε ρητορικά ο Namor καθώς ήταν ακόμα έκπληκτος από αυτό που μόλις είχε συμβεί
-Χαχαχαχαχαχαχαχαχα άρχισε να γελάει ο Moon Knight καθως είχε τελειώσει η ''φασαρία''
-Τι είναι τόσο αστείο??? παρεξενεύτηκε από το γέλιο του ο νεαρός Jonathan
Ενω τους κοιτούσε και η Nymiria καθώς είχε εκπλαγεί από τον καπετάνιο της προσπαθώντας να πάρει της απαντήσεις της στα ερωτήματά της
-Δεν καταλαβαίνεται συνοδοιπόροι???....βρισκόμαστε σε ένα πλήρωμα με έναν καπετάνιο με στόχο που έχει καταστρώσει τα βήματα για να το πετύχει με δομή και αρχές. Θέλει να μας κάνεί μία ομάδα με ιεραρχία με αρχή μέση και τέλος. Σαν τους Marines, μόνο που εμείς θα εκπροσωπούμε μία διαφορετική δικαιοσύνη, την δική του!!! είπε ο Moon Knight καθώς χαμογέλασε πονηρά λόγο ενός συναισθήματος που τον κυριαρχούσε μετά από τα λόγια του καπετάνιου του που δεν ήταν άλλο από την ευχαρίστηση
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeWed Feb 06, 2019 8:40 pm


-Είναι τρελός αυτός ο τύπος... είπε η Nymiria καθως κοίταγε έκπληκτη προς το γραφείο του καπετάνιου της ενω ήταν ακόμα πεσμένη στα γόνατα
-Θέλει και λίγο τρέλα αυτό το ταξίδι δεν νομίζεις??? της απάντησε ο Moon Nkight καθώς πρόσφερε το χέρι του και την βοήθησε να σηκωθεί από το πάτωμα δεν είναι ώρα να καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια. Ο επόμενος προορισμός μας είναι η Colt Town θα πρέπει να έχουμε ετοιμάσει το πλοίο και να τελειώσουμε τις δουλειές μέχρι τότε!!! είπε ο Moon Knight και αμέσως οι δύο άντρες έτρεξαν στο πόστο τους όσο για εσένα πριγκίπισσα τι ξέρετε να κάνετε καλά??? την ρώτησε ο Moon Knight καθώς της χαμογέλασε μέσα από την μάσκα
-Μου αρέσει να μαγειρεύω, αλλά στο παλάτι δεν με άφηνε κανέναν να μπαίνω στην κουζίνα έλεγαν ότι δεν είναι πρέπον για μια πριγκίπισσα να μπαίνει εκεί μέσα είπε η Nymiria καθώς έσκυψε το κεφάλι της προς τα κάτω
-Πολύ ωραία μας έλειπε ένας μάγειρας, πόσο μάλλον μία όμορφη σαν κι εσένα που σίγουρα θα πιάνουν τα χέρια σου. Η κουζίνα είναι δεξιά από την είσοδο προς την αποθήκη της είπε και της έδειξε με το χέρι του προς τα πού είναι πήγαινε εξερεύνησε την της είπε ενώ αυτή είχε κοκκινίσει από το όμορφο σχόλιο που της είχε κάνει και αμέσως έσκυψε ξανά το κεφάλι της και κατευθύνθηκε γρήγορα προς την κουζίνα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitimeWed Feb 20, 2019 11:30 pm


Τότε ήταν που ο Moon Knight είδε κάτι να προεξέχει από την πλάτη της νεαρής κοπέλας και να δημιουργεί ένα περίεργο σχήμα στην πλάτη της και στην κάπα που φορούσε. Ήταν λές και κουβαλούσε ένα είδος ορθογώνιου σάκου που το είχε δέσει στην πλάτη της. Έτσι ο Moon Knight με μία αστραπιαία δύναμη βρέθηκε μπροστά στην κοπέλα ενω ήταν ακόμα μισός αστραπή και την τρόμαξε χωρίς να το θέλει φέρνοντας της άθελά του σε δύσκολη θέση.
-Χαχα δεν ήθελα να σε τρομάξω συγγνώμη, βλέπεις έχω φάει το Goro goro no mi το οποίο είναι λόγκια και με μεταμορφώνει σε αστραπή. Απλός είδα κάτι και ήθελα να σε ρωτήσω, τι κουβαλάς στην πλάτη σου??? ρώτησε με απορία ο νεαρός πειρατής καθως έδειξε με το δάχτυλό του το σημείο
-Ααα αυτό λες??? είπε η Nymiria και έβγαλε την γκρίζα σκισμένη κάπα της και φανέρωσε ένα ξύλινο κουτί που κουβαλούσε
-Ναι αυτό είπε ο Moon Knight καθώς κοιτούσε το μεγάλο ξύλινο κουτί με προσοχή.
-Αυτός είναι ο σωματοφύλακάς μου είπε η νεαρή πριγκίπισσα καθως του χαμογέλασε ενω ο Moon Knight είχε μπερδευτεί τελείως
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο} Preperation: Αλλαγή πλεύσης {Τέλος}
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Ένα νέο γνώριμο πρόσωπο {Τέλος}
» {Αρχή} Πειρατικές ''συζητήσεις'' {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Colt Town-
Jump to: