Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeThu Feb 21, 2019 12:13 am


-Ο σωματοφύλακάς σου??? ρώτησε με περιέργεια ο Moon Knight καθως το κοιτούσε προσεκτικά
-Ναι κάτσε να σου δείξω!! είπε και έριξε το κουτί στο πάτωμα και πάτησε με το δάχτυλό της προς τα μέσα  το ξύλινο περίβλημα του κουτιού στην δεξιά μεριά όπου βρισκόταν ένα κουμπί που δεν ήταν φανερό αλλά με την δύναμη της το έσπρωξε προς τα μέσα και αμέσως το κουτί ταρακουνήθηκε και άνοιξε δύο μικρές πόρτες όπου πετάχτηκε από μέσα μία ξύλινη φιγούρα. Η Nymiria τότε με την δύναμή της δημιούργησε μικρές κλωστές και έπιασε την φιγούρα όπου έμοιαζε με άνθρωπο αλλά ήταν μια ανθρώπινη μαριονέτα από ξύλο
Spoiler:
Ήταν στο 1.80 σε ύψος με μακριά μαύρα μαλλιά από αληθινές τρίχες ανθρώπου και κουβαλούσε πάνω του ένα κατάνα
Αυτός είναι ο Hyakkimaru η μαριονέτα μου και ο σωματοφύλακας μου. Βλέπεις η οικογένεια Vysarane είναι διάσημη για τις μαριονέτες της. Από την οικογένεια μας και το βασίλειο μας βγαίνουν οι καλύτεροι μαριονετίστες σε όλο τον κόσμο. Έτσι δεν θα μπορούσα να ξεφύγω κι εγώ   είπε καθως έλεγχε τον Hyakkimaru και τον έβαλε μπροστά της με τα χέρια του να σχηματίζουν ένα Χ μποστά από το στόμα του
-Ενδιαφέρ... πριν προλάβει να ολοκληρώσει την πρόταση μία σχισμή είχε δημιουργηθεί στο πρόσωπό του όπου έβγαζε μπλέ μικρές αστραπές ενω η μαριονέτα βρισκόταν από πίσω του καθώς είχε φανερώσει δυο κατάνα για χέρια ενω τα κανονικά χέρια του λειτουργούσαν ως θήκες γι αυτά τα σπαθιά. Ο Moon Knight παρόλο που πλέον θεωρούνταν αστραπή δεν είχε δει την επίθεση της μαριονέτας γιατί δεν ήταν συγκεντρομένος. Έτσι χαμογέλασε πονηρά καθώς η σχισμή ξαναγινόταν το δέρμα του και η μάσκα του και άρχισε να βγάζει μπλε σπίθες από το σώμα του
-Αν καταφέρεις να με ξαναχτυπήσεις θα έχεις ότι θέλεις από εμένα!!! της είπε καθως έκανε μπουνιά το δεξί του χέρι και άρχισε να βγάζει από αυτό μπλε αστραπές που χτυπούσαν το ξύλινο κατάστρωμα
-Έγινε είπε χαμογελώντας ηNymiria και κούνησε τα δάχτυλά της και συνάμα τις κλωστές που έλεγχε τον Hyakkimaru
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 6:10 pm


Τότε ο Moon Knight με την δύναμη του φρούτου του άρχισε να κουνά τις κόρες των ματιών του με τεράστια ταχύτητα και άρχισε να βλέπει τα πράγματα σε αργή κίνηση ενω ο ίδιος πλέον βρισκόταν σε ταχύτητα αστραπής. Από την μεριά της η Nymiria έβλεπε τον Moon Knight να βγάζει μπλέ σπίθες και σιγά σιγά η μορφή του να ξεθωριάζει κάτι που την έκανε να  κουνήσει τα δάχτυλά της γρήγορα και να στείλει τον  Hyakkimaru κατα πάνω του. Έτσι η μαριονέτα πάτησε με δύναμη στο έδαδος και με το δεξί σπαθί του επιτέθηκε γρήγορα. Μέσα σε κλάσματα του δευτερολέπτου έφτασε η άκρη του σπαθιού κοντά στο σώμα του πειρατή κάτι που το είχε αντιληφθεί ο Moon Knight προ πολλού. Με την ταχύτητα που είχε πλέον ο πειρατής είχε δει την μαριονέτα να του έρχεται απειλητικά κατα πάνω του εδω και αρκετή ώρα  ''Πως μπορεί και έχει τέτοια ταχύτητα μία μαριονέτα??'' σκέφτηκε και πήδηξε στον αέρα με την ταχύτητα του καθώς περνούσε από πάνω της ξυστά και την παρατηρούσε προσεκτικά χωρις να βρει κάποιο στοιχείο. Έτσι με το που ακούμπησε με το πόδι του στο έδαφος μεταμορφώθηκε σε αστραπή και πήγε πίσω από την πλάτη της Nymiria χωρις εκείνη να το καταλάβει
-Έλα πες ποιο είναι το μυστικό σου της είπε στο αυτή χαμογελώντας ενω αυτή εξεπλάγην καθώς την έπιασε απροετοίμαστη. Έτσι γρήγορα στριφογύρισε το σώμα της και μαζί τις κλωστές που είχε δημιουργήσει και ο Hyakkimaru έφτασε κοντά  της με τα σπαθια σε σχήμα ''Χ'' όπου προσπάθησαν να κόψουν τον Moon Knight αλλα αυτός το απέφυγε ξανά με την δύναμη του και εμφανίστηκε πάλι μπροστά της αυτή την φορά.
-Είσαι πολύ γρήγορος είπε η νεαρή πριγκίπισσα καθώς γυρνούσε ξανα το σώμα της και έφερνε μπροστά της πάλι τον Hyakkimaru  
-Πως γίνεται μια μαριονέτα να με βάζει να χρησιμοποιώ το 20% της ταχύτητάς μου??...ένας γρήγορος άνθρωπος με φτάνει μέχρι το 5% ενω αυτή μαριονέτα με έφτασε στο 20% χωρις καν να ιδρώσεις. Ποιο είναι το μυστικό σου??? της είπε καθως της έδειξε με το δάχτυλό του τον Hyakkimaru
-Είναι απλά μια μαριονέτα του είπε χαμογελώντας κάτι που έκανε όμως τον Moon Knight να μην πειστεί
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 7:08 pm


Τότε ήταν που ο Jonathan καθώς είχε ανεβεί το κατάρτι για να βλέπει που πηγαίνει το πλοίο φώναξε με όλη του την δύναμη
-Νησί!!!!!!! είπε καθώς κοιτούσε προς τα κάτω και έδειχνε με το χέρι του προς τα μπροστά. Τότε ήταν που χαμογέλασαν όλοι οι πειρατές που βρισκόντουσαν τον κατάστρωμα εκτός από τον Φρανκ που ήταν στο γραφείο του. Έτσι ο Jonathan κατέβηκε από το κατάρτι με ένα σάλτο και με μία ανάποδη κολοτούμπα στον αέρα προσγειώθηκε ανάμεσα στην Nymiria η οποία είχα ''μαζέψει'' τον Hyakkimaru και στον Moon Knight ο οποίος είχε απενεργοποιήσει το φρούτο του. Ο Namor ακόνιζε την χρυσή τρίαινά του πάνω σε ένα ξύλινο βαρέλι λίγο ποιο δεξιά στην άκρη του καταστρώματος ενω κοιτούσε μέσα στο παράθυρο του γραφείου του καπετάνιου του και αναρωτιόταν τι κάνει εκεί όλη την ώρα μέσα στα σκοτάδια. Η αλήθεια ήταν πως ο Φρανκ βρισκόταν για πολλές ώρες μέσα στην ημέρα μέσα στο γραφείο του χωρίς να βγαίνει από εκεί. Αυτό που έκανε ήταν να καταστρώνει σχέδια για το πως θα διαμορφώσει το πλήρωμά του αλλά και τι δρόμο θα ακολουθήσει μέχρι το Τουρνουά του Joker που θα γινόταν περίπου σε δύο μήνες σε ένα από τα νησιά της GL
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2019 5:24 pm


Τότε βγήκε από το γραφείο του ο Φρανκ και κατευθύνθηκε προς το κατάστρωμα καθως είχε ακούσει την φωνή του Jonathan ότι βρισκόντουσαν κοντά σε νησί
-Οοοοι Φεγγαρόπαιδο σε ποιο νησί κατευθηνώμαστε??? του φώναξε από το μπαλκόνι του γραφείου του ο Φρανκ καθως τον έβλεπε στο κατάστρωμα
-Κατα πάσα πιθανότητα στο νησί Colt Island καπετάνιε!!! Φώναξε κι αυτός με την σειρά του προς τον καπετάνιο του για να τον ενημερώσει
-Μάλιστα είπε ο Φρανκ καθως χαμογέλασε πονηρά και μπήκε μέσα στο γραφείο του. Αφού έκατσε στην καρέκλα του άνοιξε το συρτάρι του και έβγαλε από μέσα μία εικόνα ενός άντρα μελαχρινού με καπέλο και μαύρα μούσια
Spoiler:
Σε βρήκα!!! είπε καθως ακόμα είχε στο πρόσωπό του αυτό το πονηρό χαμόγελο
Μετά από λίγη ώρα το καράβι βρισκόταν στο λιμάνι του νησιού κι έτσι βρήκαν την ευκαιρία να ξαποστάσουν λίγο οι Punisher Pirates και να σχεδιάσουν τις επόμενες κινήσεις τους. Έτσι ο Φρανκ τους είχδε μαζέψει όλους στο κατάστρωμα καθως είχ εβγάλει έναν χάρτη του νησιού για να τους δείξει κάποια πράγματα. Ο χάρτης έδειχνε την μορφή του Cost Island μαζί με τις βασικές περιοχές λεπτομερώς όπως ήταν η χώρα του νησιού η Colt Town.
-Ακούστε με προσεκτικά, θέλω ένας να μήνει πάλι πίσω για να φυλάει το Black Glory από τυχόν επιθέσεις και αυτός θέλω να είσαι εσύ Moon Knight είπε ο Φρανκ και τον κοίταξε προς έκπληξή του
-Είσαι σίγουρος καπετάνιε??? του απάντησε εκείνος καθως στεναχωρήθηκε με αυτήν την απόφαση του Φρανκ
-Απόλυτα του απάντησε με την σειρά του σε σοβαρό ύφος μην αφήνοντας περιθώρια στον Moon Knight να κάνει διάλογο
-Jonathan και Nymira θέλω να πάτε στην πρωτεύουσα του νησιού σε ένα από τα ποιο διάσημα μπαρ το λεγόμενο ''Άγρια Δύση BAR'',. Ιδιοκτήτρια του bar αυτού είναι η Madame Susu έχω κανονίσει κάτι δουλείες μαζί της. Μόλις την βρείτε να της πείτε ότι σας στέλνω εγώ με την κωδική ονομασία ''Μαύρο Γεράκι''. Θα παραλάβετε κάτι και θα με περιμένετε εκεί στην πόλη. Εγώ με τον Namor θα πάμε στο μικρό χωριό Cow Village που βρίσκετε ανατολικά του νησιού μισή ώρα με τα πόδια από την Colt Town εκεί πληροφορήθηκα ότι βρίσκεται ένα άτομο που το έχω βάλει ως στόχο και θέλω να τον δω
-Ως στόχο??? ρώτησε απορημένος τον καπετάνιο του ο Jonathan
-Θα καταλάβετε τι εννοώ στην πορεία είπε κι έκλεισε τον χάρτη και τον έβαλε στην θήκη του που είχε κρεμασμένη στην ζώνη του Moon Knight αν δεν έχουμε έρθει όλοι μέχρι την δύση του ηλίου θα έρθεις να μας ψάξεις πρώτα θα πας στην ομάδα του Jon και όταν τον βρεις θα έρθεις σε εμένα και αυτό είναι διαταγή!!!
-Μάλιστα καπετάνιε!!! του είπε χωρίς δισταγμό πειρατής και οι δύο ομάδες πάτησαν το πόδι τους στο ανεξερεύνητο γι αυτούς νησί για πρώτη φορά
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2019 8:54 pm


Τα δύο γκρουπ ακολούθησαν τους δρόμους τους, ο Jonathan και η Nymiria κατευθήνθηκαν προς τη πρωτεύουσα του νησιού από τον κεντρικό χωματόδρομο ενώ οι άλλοι δύο από έναν άλλον δρόμο ποιο απομονωμένο και ποιο επικίνδυνο. Ο Φρανκ μαζί με τον Namor κατευθηνόντουσαν σε ένα μικρό απομονωμένο χωριό του νησιού όπου οι νόμοι και οι κανόνες είχαν πεταχτεί από το παράθυρο. Εκεί επικρατούσε η παρανομία και οι σερίφηδες του νησιού δεν τολμούσαν να πατήσουν το πόδι τους. Όλοι οι κακόφημοι και επικυριγμένοι ληστές, πειρατές και δολοφόνοι βρισκόντουσαν σε αυτή την περιοχή ήταν κάτι σαν το άβατο τους.
Frank-Namor
-Captain ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος που ψάχνεις???....γιατί μπαίνουμε σε κόπο γι αυτόν τον άνθρωπο είπε ο Namor στον καπετάνιο του καθως κρατούσε την τρίαινά του στο δεξί του χέρι και την χρησιμοποιούσε ως στήριγμα στο περπάτημα του ενώ κοιτούσε γύρο του και παρατηρούσε το ξερό αφιλόξενο περιβάλλον που βρισκόταν
-Αυτός που είδες στην φωτογραφία είναι ένας άνθρωπός που ήθελα πάντα να πιάσω ενω ήμουν στους Marines απίστευτος πιστολέρο μου έβαζε πάντα δύσκολα με τις ικανότητές του...το όνομά του...Thomas 'Bullseye' Hendrix
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2019 9:33 pm


Jonathan-Nymiria
-Δεν ήξερα ότι μπορούσες να μαγειρέψεις μικρή πριγκίπισσα της είπε ο νεαρός πειρατής καθώς ήθελε να ανοίξει κουβέντα για να μάθει περισσότερα πράγματα γι αυτήν
-Ναι το ξέρω πολύ δεν το περιμένουν, γιατί προέρχομαι από μία ευγενική πλούσια οικογένεια και γι αυτό το λόγο είχα πρόβλημα και με τους γονείς μου. Βλέπεις δεν ήθελαν να είμαι μέσα στις κουζίνες και πάντα μου έλεγαν πως αυτά τα χέρια είναι για να ελέγχω τις κλωστές και τις μαριονέτες και πως πρέπει να τα προστατεύω. Αλλά βλέπεις στην κουζίνα νιώθω πολύ όμορφα με ανανεώνει και με αναζωογονεί. Μαρέσει να δημιουργώ από το μηδέν κάτι που μου δίνει αυτή την δυνατότητα το φαγητό και επίσης μαρέσει να φροντίζω τα δικά μου άτομα. είπε η Nymiria καθως κοίταξε κάτω σκεπτόμενη το παρελθόν της έτσι αφού το είδε αυτό ο Jonathan προσπάθησε να ελαφρύνει το κλίμα και έτσι άδραξε την ευκαιρία και τις έπιασε το χέρι και την τράβηξε προς το μέρος του ενω αυτός άρχισε να τρέχει και να φεύγει από τον χωματόδρομο και να κατευθύνεται σε κάτι αγριόχορτα όπου βοσκούσε ένα κοπάδι από αρσενικές αγελάδες. Από αυτήν την κίνηση ντράπηκε η νεαρή πριγκίπισσα και κοκκίνισε το πρόσωπό της με το άγγιγμα των χεριών αλλά ακολούθησε τον Jonathan καθως είχε εκπλαγεί.
-Βλέπεις αρσενικές αγελάδες τις ξεχωρίζεις από τα κέρατα που έχουν στο κεφάλι τους είπε με ένα χαμόγελο καθως είχε λαχανιάσει ο Jon
-Αγελάδες??? ρώτησε προς έκπληξη του Jon η Nymiria
-Τι εννοείς??...πες μου ότι δεν έχεις ξαναδεί αυτό το ζώο την ρώτησε ο Jonathan καθως είχε γουρλώσει τα μάτια του
-Ξέρω μόνο πως να μαγειρέψω το μοσχαρίσιο κρέας κατ τα άλλα δεν ξέρω πως μοιάζουν τα ζώα ούτε το χοιρινό...
-Γουρούνι λέγεται
-Ούτε το μοσχαρίσιο...
-Αγελάδα..
-Ούτε το κοτόπουλο...
-Κότα ή κόκορας
-Αααα είναι αυτό με τα τέσσερα πόδια και το μεγάλο κεφάλι που τρώει φύλλα
-Σχεδόν είπες όλα τα μεγάλα φυτοφάγα με αυτήν την περιγραφή που έκανες, αλλά όχι την κότα την απάντησε ο Jon έκπληκτος με τις μη γνώσεις της Nymiria
-Συγγνώμη αλλά από την παιδική μου ηλικία μέχρι την ενηλικίωσή μου ήμουν κλεισμένη σε ένα παλάτι τώρα βλέπω τον κόσμο με τα μάτια μου του είπε και του έριξε ένα άβολο χαμόγελο καθώς ένιωθε ντροπή μέσα της
-Δεν πειράζει γι αυτό ανήκεις πλέον στο πλήρωμά μας. Τώρα θα δεις όλο τον κόσμο με τα ταξίδια που θα κάνουμε και θα δεις πόσο ωραίος μπορεί να είναι της απάντησε εκείνος ενω μια αγελάδα άρχιζε να του μασουλάει το κάτω μέρος του παντελονιού του αααααα κακή αγελάδα μην με τρώως!!!!! φώναξε τρομαγμένος ο Jon καθώς η Nymiria γελούσε γιατί της φαινόταν αστείο όλο αυτό

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 16, 2019 5:20 am


Frank-Namor
Οι δύο άνδρες περπατούσαν στον άδειο δρόμο και γύρο τους υπήρχε μόνο έρημος ξερά φύλα και λίγες σαύρες να περπατούν από εδώ κι από εκεί. Η ζέστη είχε μεγαλώσει κάτι που έκανε τον Namor ως Ψαράνθρωπο να ιδρώνει πάρα πολύ και να βαριανασαίνει. Τότε ο Φρανκ έβαλε μέσα στην καμπαρτίνα του το χέρι του κι έπιασε ένα μπουκάλι με νερό και το πέταξε στον πειρατή του
-Πιες νερό Namor μην αφυδατωθείς του είπε καθώς τον κοιτούσε να δυσκολεύεται με το κλίμα του νησιού
-Σε ευχαριστώ πολύ Καπετάνιε του απάντησε ο Namor καθως άνοιξε αμέσως το μπουκάλι και ήπιε όλο το νερό
-Θέλω να είσαι έτοιμος, σε λιγάκι φτάνουμε στην χωριό και δεν ξέρω τι θα βρούμε μπροστά μας είπε καθώς κοίταξε αν ήταν οπλισμένα τα πιστόλια του και γεμάτα από σφαίρες
-Μην φοβάσαι καπετάνιε δεν θα σε απογοητεύσω του είπε και έσφιξε την τρίαινά του. Μετά από λίγα λεπτά οι δύο άνδρες είχαν φτάσει στην είσοδο του χωριού, όπου μπροστά τους βρισκόταν μια ξύλινη κατασκευή η οποία όριζε την είσοδο του χωριού. Πάνω σε αυτή την ξύλινη κατασκευή ήταν κρεμασμένο με ρούχα έναν σκελετό κάτι που έδειχνε στους ταξιδιώτες τι είχαν να βρουν μέσα στο χωριό. Οι δύο άνδρες παρατήρησαν για λίγο τον σκελετό και μετά κοιτάχτηκαν μεταξύ τους και πέρασαν την είσοδο του χωριού ενώ άρχιζαν να παρατηρούν γύρο τους. Το χωριό ήταν μικρό τα σπίτια ήταν μονοκατοικίες και ήταν η μία δίπλα στο άλλο. Το κέντρο του χωριού ήταν ένας άδειος κύκλος άμμου που από την μία πλευρά είχε το μοναδικό salloon του χωριού και από την άλλη ένα μικρό φυλάκιο σερίφη το οποίο φαινόταν σκοτεινό και εγκαταλελειμένο. Έτσι οι δύο άνδρες περπάτησαν αφού ακόμα ήταν μέρα προς το salloon ενω δεξιά και αριστερά υπήραν δεμένα άλογα που έπιναν νερό και μεθύστακες cowboyδες οι οποίοι τραγουδούσαν και έριχναν με τα όπλα τους στον αέρα
-Από τώρα πίνουν αυτοί???
-Και που είσαι ακόμα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 23, 2019 11:34 am


Οι δύο άνδρες προχώρησαν προς το saloon χωρίς να δίνουν σημασία σε ότι γινόντουσαν γύρο τους. Το saloon ήταν ένα αρκετά μεγάλο ξύλινο κτήριο όπου το είχαν βάψει όλο μαύρο, κάτι που κέντριζε την προσοχή. Ο δεύτερος όροφος ουσιαστικά χρησιμοποιούταν για καλύμματα τα οποία παραχωρούσαν στους ταξιδιώτες είτε για να κοιμηθούν είτε για να ικανοποιήσουν άλλες ανάγκες τις οποίες είχα. Ενω ο κάτω όροφος ήταν το μπαρ το οποίο μάζευε σχεδόν όλους τους κακόφημους του χωριού αυτού και σχεδόν κάθε μέρα κάποιος σκοτωνόταν σε ένα καυγά ή μία αψιμαχία. Αυτό το χωρίο και αυτό το χωριό ήταν ουσιαστικά σαν ένα ανεξάρτητο κράτος, κανένας σερίφης δεν τολμούσε να πατήσει το πόδι του σε αυτή την περιοχή και έτσι οι ληστείες και οι δολοφονίες είχαν γίνει καθημερινό φαινόμενο στους λιγοστούς κατοίκους του χωριού. Ο Φρανκ μαζί με τον Ναμορ μπήκαν μέσα στο μπαρ από την κεντρική πόρτα του και κατευθήνθηκαν προς ένα άδειο ξύλινο τραπέζι που βρήκαν προς τα αριστερά τους. Μέσα στο saloon επικρατούσε πανδαιμόνιο υπήρχαν παντού καουμπόηδες με τα καπέλα τους να σφυρίζουν να πίνουν και να τραγουδούν ενώ ένας κουστουμαρισμένος άνδρας έπαιζε πιάνο στην άκρη του μαγαζιού. Λίγα τραπέζια ήταν ήσυχα και απλός απολάμβαναν το ποτό τους κάποιοι πάνω σε αυτά. Όλοι οι υπόλοιποι έκανα φασαρία και είτε παρενοχλούσαν την μοναδική σερβιτόρα του μαγαζιού είτε έπαιζαν παιχνίδια με χαρτιά και ζάρια. Ο Φρανκ κοίταξε προσεκτικά γύρω του και άρχιζε να παρατηρεί τον χώρο αυτό που κατάλαβε ήταν πως κανείς δεν τους κοίταξε με το που μπήκαν μέσα στο μπαρ κάτι που τον παραξένευσε γιατί δεν κολλούσαν καθόλου με το κλίμα του νησιού και πόσο μάλλον με το κλίμα αυτού του μπαρ.
-Namor θέλω να είσαι σε επιφυλακή για το οτιδήποτε κάτι μου βρωμάει είπε ο Φρανκ και κατέβασε τα χέρια του σιγά σιγά προς τα όπλα του που τα είχε στις θήκες του. Πριν προλάβει να κάνει το παραμικρό ήρθε η σερβιτόρα από το τραπέζι τους για να τους πάρει παραγγελία. Η σερβιτόρα ήταν μία όμορφη νεαρή κοπέλα με κόκκινα μαλλι με μπούκλες που τα είχε δέσει με έναν κότσο στο κεφάλι της και φακίδες στο πρόσωπο ενώ είχε πολύ ωραία πράσινα μάτια. Φορούσε μία παραδοσιακή μπλε φορεσιά με μεγάλο φουστάνι ενω είχε δέσει έναν άσπρο κορσέ γύρο από την πλάτη της
{Σερβιτόρα}-Τι θα πάρουν τα δύο όμορφα αγόρια??? ρώτησε με ένα χαμόγελο στο πρόσωπό της
-Δύο μπίρες είπε ο Namor καθως τις έδειξε το νούμερο με τα δάχτυλά του
-Ευχαρίστως απάντησε η νεαρή σερβιτόρα και μετά από λίγο τους έφερε δύο μεγάλα ποτήρια με μπύρα και τις άφησε στο τραπέζι τους ενω ο αφρός είχε ξεχυλήσει από αυτά.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 23, 2019 12:20 pm


Πριν προλάβει να φύγει η σερβιτόρα ο Φρανκ με το δεξί του χέρι πιάνει το χέρι της και σταματάει το βηματισμό της καθώς εκείνη γυρίζει αμέσως ανήσυχη και τον κοιτάει
-Μπορώ να σε ρωτήσω δύο πράγματα?? Της λέει ο Φρανκ με ήρεμη φωνή έτσι ώστε να την καθησυχάσει
-Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να καθυστερήσω τις παραγγελίες, θα με φωνάξει το αφεντικό μου είπε και αμέσως τράβηξε το χέρι της από τον Φρανκ
-Δύο ερωτήσεις θέλω να κάνω μόνο της απαντάει ο Φρανκ σε ήρεμο τόνο καθώς εκείνη ακόμα στέκεται από πάνω του και κοιτάει πίσω της ακόμη ποιο ανήσυχη και φοβισμένη. Τότε ο Φρανκ κουνάει λίγο προς τα πλάγια το κεφάλι του για να δει τι βλέπει με τόσο ανησυχία η νεαρή κοπέλα, τότε είδε έναν άνδρα να κάθεται στο μεγαλύτερο τραπέζι του μπαρ ακριβός στην μέση μαζί με πολλούς άλλου καουμπόηδες και να κοιτάει απειλητικά προς το μέρος τους. Ένας άνδρας αρκετά μεγάλος αλλά καλοδιατηρημένος για την ηλικία του με μακριά γκρίζα μαλλιά μούσι ενώ φορούσε ένα μαύρο eyepach στο αριστερό του μάτι και καφέ μπότες που τις συνδύαζε με μαύρο γιλέκο άσπρο πουκάμισο με μπλε μπαντάνα
δεμένη γύρο από το λαιμό του και ένα μπλε σκισμένο παντελόνι.
Spoiler:
 Αυτός πρέπει να είναι το αφεντικό σου της λέει ο Φρανκ και εκείνη ενω ακόμα κοιτάει προς τα εκείνη την κατεύθυνση κουνάει το κεφάλι της καταφατικά. Τότε ο Φρανκ πιάνει την μπύρα του και την γυρίζει προς την κατεύθυνση εκείνου του άντρα και την σηκώνει λες κι κάνει πρόποση και αμέσως μετά πίνει μία γουλιά από το ποτήρι του. Ο γέρος καουμπόης με την σειρά του έφτυσε το πάτωμα και σηκώθηκε από το τραπέζι του με μία απότομη κίνηση και αμέσως όλα σίγησαν στο μαγαζί, ο πιανίστας σταμάτησε να παίζει με τα πλήκτρα, κάποιοι άλλοι σταμάτησαν να τραγουδούν ενώ άλλοι σταμάτησαν να παίζουν με τα χαρτιά και όλοι κοίταξαν αυτόν τον άνδρα που μόλις είχε σηκωθεί από την καρέκλα του
-Καπετάνιε νομίζω πως μόλις μπλέξαμε είπε ο Namor ψιθυριστά καθώς έπιανε την τρίαινά του που είχε αφήσει στο πάτωμα
-Άσε κάτω την τρίαινα και μην κάνεις καμία απότομη κίνηση του απάντησε ο Φρανκ καθώς ήπιε ακόμη μία γουλιά από την μπύρα του ήρεμος στην καρέκλα του
-Δύο ταξιδιώτες στο μπαρ μου, δυο ξένοι που τόλμησα να πατήσουν το πόδι τους σε αυτό το χωριό και δεν φτάνει που τους αφήνω να μπουν στο μαγαζί μου και να τους σερβίρω από το βαρέλι μου δύο νόστιμες κρύες μπύρες τολμάνε και ακουμπάνε την περιουσία μου χωρίς την άδεια μου!!!! φώναξε ο γέρος καουμπόης ώστε να ακουστεί σε όλο το μαγαζί εγώ είμαι ο νόμος εδω μέσα, θα υπακούτε στους δικούς μου κανόνες αλλιώς θα σας κρεμάσω έξω για παραδειγματισμό προς τους υπόλοιπους φώναξε δυνατά ενώ όλοι είχαν σαστίσει και τον κοιτούσαν, όλοι εκτός από τον Φρανκ βέβαια που συνέχιζε να πίνει από την μπύρα του κάτι που εξόργισε τον καουμπόη και αφεντικό της σερβιτόρας. Έτσι πάνω στα νεύρα του τράβηξε το πιστόλι του από την θήκη και με μία γρήγορη κίνηση πυροβόλησε προς τον Φρανκ. Η σφαίρα διαπέρασε το γυάλινο ποτήρι με την μπύρα που κρατούσε στα χέρια του ο Φρανκ και το έσπασε χύνοντας έτσι όλη την μπύρα πάνω στον Φρανκ.
-Καπετάνιε!!! φώναξε ο Ναμορ νευριασμένα καθως σηκώθηκε από το τραπέζι
-Κάτσε κάτω Namor!!! του απάντησε νευριασμένος ο Φρανκ καθώς του είχε πει να μην κάνει απότομες κινήσεις και δεν τον υπάκουσε.
-Καπετάνιος άκουσαν τα αυτιά μου?? είπε ο γεροκαουμπόης καθως κρατούσε ακόμα το πιστόλι στα χέρια του
-Μάλιστα, δεν ήρθαμε να κάνουμε φασαρία περαστικοί ήμασταν και απλός καθίσαμε να πιούμε τις μπύρες μας του απάντησε ο Φρανκ καθώς με το αριστερό του χέρι έπιανε το όπλο του
-Εγώ ο William 'Bullettooth' Ellison δεν αφήνω κανέναν να πειράζει την περιουσία μου το καταλαβαίνεις αυτό καπετάνιε??? είπε και στόχευσε με το πιστόλι του τον Φρανκ εδώ παίζεις με τους δικούς μου κανόνες, της άγριας δύσης, όχι με τους πειρατικούς είπε καθώς όπλιζε το πιστόλι του
-Πως θα ήθελες να λύσουμε την μικρή μας παρεξήγηση William??? του απάντησε ο Φρανκ καθώς τον κοίταξε για πρώτη φορά στα μάτια
-Δεν ξέρεις με ποιον τα βάζεις!!! του απάντησε και τον πυροβόλησε τρεις φορές με τις τρεις σφαίρες να κατευθήνονταν κατευθείαν στο σώμα του Φρανκ. ¨Όμως ο Φρανκ είχε προνοήσει είχε βάλει με την δύναμη του Φρούτου του μεγάλη βαρυντική δύναμη γύρο του και έτσι τράβηξε τις σφαίρες μακριά του και τις έστειλε πίσω στον ξύλινο τοίχο όπου έκαναν τρις μικρές τρύπες
-Εσύ δεν ξέρεις με ποιον τα βάζεις του απάντησε ο Φρανκ με ένα σατανικό χαμόγελο στο πρόσωπό του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 26, 2019 7:38 am


''Τι στο διάολο δεν μπορεί να αστόχησα αφού έριξα τρεις σφαίρες κατα πάνω του!!!'' σκέφτηκε ο 'Bullettooth' William Ellison ο οποίος είχε σαστίσει για λίγα δευτερόλεπτα
-Με λένε Φρανκ Καστλ είμαι καπετάνιος των Punisher Pirates και δεν δέχομαι υποδείξεις απο κανέναν το κατάλαβες γέρο!!!! είπε ο Φρανκ και αμέσως έβγαλε από την θήκη του με το δεξί του χέρι το ένα όπλο του και το έστρεψε προς τον William
-Ο Punisher ξέρω ποιος είσαι, λίγοι καταζητούμενοι που το bounty τους φτάνει στα 100.000.000 belli πλέουν στις θάλασσες μας, μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού θα έλεγα.Άκουσα πως έχεις μπλεξίματα με τον Joker είπε ο William καθως ξανα όπλιζε το όπλο του ενω ακόμα στόχευε τον Φρανκ
-Που τον ξέρεις εσύ αυτόν??? ρώτησε ο Φρανκ εμφανώς νευριασμένος με το άκουσμα αυτού του ονόματος. Τότε ενώ επικρατούσε απόλυτη ησυχία όλοι ξαφνικά μέσα στο μπαρ άρχισαν να γελάνε ενώ ο Φρανκ και ο Namor κοιτούσαν δεξιά και αριστερά απορημένοι
-Μικρέ δεν ξέρεις καν ποιος τα έχει βάλει μαζί σου και σε κυνηγάει χαχαχα. Ο Joker μόλις σήμερα ανακοινώθηκε πως είναι ένας από τους έντεκα Shichibukai!!!! του είπε και έπιασε μία σημερινή εφημερίδα που βρισκόταν στο τραπέζι του και την πέταξε προς τον Frank o οποίος την έπιασε στον αέρα και άρχισε να διαβάζει ''Ο Πειρατής ''Evil Smile'' Joker γίνεται Shichibukai'' ήταν ο τίτλος την εφημερίδας και από κάτω από αυτόν είχε μία φωτογραφία του με αυτό το αρρωστημένο χαμόγελο κάτι που έκανε τον Φρανκ ακόμη ποιο νευρικό. Αμέσως γύρισε σελίδα και άρχισε να διαβάζει το άρθρο πάνω σε αυτό το θέμα. '''Ο κακόφημος πειρατής ''Evil Smile'' Joker που το bounty του ανέρχεται στα 300.000.000 belli δέχτηκε πριν από λίγες μέρες πρόταση από την Παγκόσμια Κυβέρνηση να ενταχθεί στο σώμα των Shichibukai όπου και με τα χαράς αποδέχτηκε. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα πλέον ένα ακόμα πειρατικό πλήρωμα να έχει την εύνοια της κυβέρνησης και με αυτήν να σκορπάει ανενόχλητο τον τρόμο στις θάλασσές μας. Ο λόγος που έγινε πρόταση σε αυτόν τον πειρατή δεν είναι γνωστός άλλα θα έχει τεράστιο ενδιαφέρον τι θα επακολουθήσει... δεν μπόρεσε να διαβάζει άλλο και αμέσως πέταξε την εφημερίδα κάτω από τα νεύρα του και την πάτησε με το παπούτσι του στοχεύοντας την εικόνα του πρωτοσέλιδου.''Μα τι στο διάολο σκέφτονται!!!'' σκέφτηκε νευριασμένος ο Φρανκ και κοίταξε πάλι τον Cowboy που τον στόχευε με το όπλο του
-Είσαι χαμένος από χέρι με αυτόν τον τύπο μικρέ!!! είπε και χαμογέλασε ειρωνικά προς τον Φρανκ
-Νομίζεις θα φοβηθώ έναν κλόουν, έναν παλιάτσο!!!! του φώναξε νευριασμένος ο Φρανκ με την σειρά του
-Το ποιο σοφό αυτό θα ήταν του απάντησε ο William
Τότε ήταν που ο Namor έπιασε τον ώμο του καπετάνιο του και του ψιθύρισε στο αυτί
-Καπετάνιε πάμε να φύγουμε του είπε ενω κρατούσε την τρίαινά του
-Όχι ακόμη.. είπε ο Φρανκ και έβγαλε την φωτογραφία του ανθρώπου που έψαχνε ξέρει κανέναν αυτόν τον άνδρα που βρίσκεται αυτή την στιγμή??? είπε ο Φρανκ και αμέσως γύρισε την φωτογραφία σε όλο το μαγαζί για να την δουν θα δώσω μια μεγάλη ανταμοιβή σε όποιον με βοηθήσει
-Τι ανταμοιβή ακριβώς???
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}   {Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}Preperation: Cowboy Fantasy {Τέλος}
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο} Preperation: Αλλαγή πλεύσης {Τέλος}
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή-Τεχνική} Από νέο σε νέο πρόσωπο {Τέλος}
» {Αρχή} Ένα νέο γνώριμο πρόσωπο {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Colt Town-
Jump to: