Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 27, 2013 10:44 pm

Ενώ πήρα θάρρος βλέποντας τον παλιό φίλο μου , και ενώ θυμήθηκα την υπόσχεση που είχαμε δώσει παλαιότερα , σηκώθηκα , σκούπισα τα δάκρυά μου , σταμάτησα να κλαίω , και κοίταξα τον παππού μου στα μάτια...
Saito D. Drake... Σου ανακοινώνω λοιπόν , πως θέλω να γίνω πειρατής! Ενώ με χτύπισε μία μπουνιά τότε , είπε :
Μπάκα , δέν ΘΕΛΕΙΣ , θα γίνεις! Και φυσικά , δέν ακούω κουβέντα! Ενώ τον κοίταξα , χαμογέλασα , και είπα :
Καλά λοιπόν... Σ..Σίγουρα δέν σε πείραξε και τόσο?
Το μόνο που με πείραξε ήταν που δέν μου τόπες πιό νωρίς! Εγώ , δέν υπήρχε περίπτωση να μήν σάφινα φυσικά! Δέν ήθελα να σε πιέζω , διότι , όπως σου είπα πρίν , η ζωή είναι δικιά σου , τα όνειρά σου , δέν μπορεί να σου τα σταματήσει κανένας! Κανένας δέν μπορεί να μπεί εμπόδιο σ'αυτά που θές εσύ να πραγματοποιήσεις! Και φυσικά δεν με πειράζει όπως καταλαβένεις... Το μόνο που σου εύχομαι , είναι να έχεις καλή πορεία σαν πειρατής! Αλλα για να το κάνεις αυτό , θα πρέπει να έχεις πάντωτε κάτι στο νού σου , το οποίο πρέπει να σου μάθω! Πράγμα , που ότι και αν είσαι , είτε πειρατής , είτε επαναστάτης ,ε είτε κυνηγός , είτε ναυτικός , είτε πολίτης , πρέπει να το κάνεις!
Τ..Τί είναι αυτό το.. Το υποχρεωτικό που πρέπει να κάνω!?
Ωστε θέλεις να γνωρίζεις έτσι? Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι το εξής λοιπόν μικρέ , που θα μ'ακούσεις να στο λέω τώρα...!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 27, 2013 11:04 pm

Αυτό που πρέπει να ξέρεις , είναι πως κανένας μα κανένας , δέν πρέπει να σβήσει το χαμόγελό σου , όπου και αν πάς , όπωτε και να πάς... Θέλω , μιάς και πραγματοποιείς το όνειρό σου , και ξεκινάς το ταξίδι σου σαν πειρατής , να το τηρίσεις , και ποτέ μα ποτέ σου να μήν ξανακλάψεις! Γ..Για κανέναν λόγο! Κατάλαβες? Και να μήν αφήσεις κανέναν ποτέ , που θέλει το κακό το δικό σου ή των φίλων σου , να ακουμπίσει έστω , δικά σου άτομα...
Κα..Κατάλαβα παππού! Και στο υπόσχομαι.. Πως θα τηρίσω αυτό που μου είπες! Δέν θα σταματήσει το χαμόγελό μου ποτέ , δέν θα γίνω σκλάβος ή κάτι που κάποιος άλλος θέλει ποτέ , και πάντωτε θα δίνω , μέχρι και την ζωή μου για να προστατεύσω τα δικά μου άτομα! Και έτσι λοιπόν , θα πραγματοποιήσω τα όνειρά μου! Τα όνειρά μου σαν πειρατής! Τότε ο παππούς μου , είπε :
Επείσης , ο λόγος που ήθελα να γίνεις πειρατής , ήταν για να βρείς τον Daichi.. Βρίσκεται άκουσα στην μεγάλη γραμμή , μα έχει καβαλίσει το καλάμι , την έχει δεί πολύ κάποιος , και όπου πάει προκαλεί κακό! Είναι καταζητούμενος! Πρέπει να προσέχει λίγο , θέλω να τον πείς να σταματήσει , και αν μπορείς , κάντον να σε ακολουθίσει!
Μα , ούτος η άλλος θα με ακολουθίσει! Μου το είχε υποσχεθεί! Ο ηλίθιος , συνεχώς έτσι έκανε.. Και απ'όσο άκουσα , τον κυνηγούσαν κάποιοι μαρίν , μα τον έσωσε ο Vlad.. αρχικά , δέν το πίστεψα , διότι ο Vlad πίστευα πως ήταν νεκρός εώς της τωρινής στιγμής!.. Αλλα απο την άλλη , το ψιλοπίστευα , διότι είναι αρκετά παράτολμος ο Daichi.. Συνεχώς έμπλεκε , και πιστεύω συνεχίζει να μπλέκει με ηλίθιους , άλλωτε δυνατούς , άλλωτε αδύναμους... Πάντα μου έλεγε πως ήθελε να γίνει γνωστός και θα το κάνει έτσι!... Πολεμόντας όλους τους επικυρηγμενους της παρατάξεώς του.. Η μάλλον , της παρατάξεώς μας!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 27, 2013 11:23 pm

Spoiler:
Ενώ μιλούσαμε , ξαφνικά εμφανήστικαν 2 τύποι , οι οποίοι κατέβαιναν απο την ανιφόρα , και μας μιλούσαν.. Ο ένας ήταν χοντρός , και ο άλλος λεπτός...
Nyaahahahahahahaa! Γιατι στο καλό μιλάτε εσείς οι 2 , αφού ούτος η άλλος , η εποχή των πειρατών που ψάχνουν τα <<όνειρά τους>> , τελειώνει σιγά σιγά! Θα κάνουμε τον Captain Kuro βασηλειά τον πειρατών , και θα είσαστε όλοι σκλάβοι μας... Ενώ πλησίαζαν , έκανα κράκ τα δάχτυλά μου , και είπα :
Όι ! Παππού! Τι λές?! πάμε να τους δώσουμε ένα μάθημα , που μπλέκονται στην συζήτησή μας , και έχουν σαν σκοπό να καταστρέψουν τα όνειρά μας?!
Azazel , κάνε οτι θές.. Εγώ δεν πρόκειτε να μπλεχτώ με κάτι "αρχάριους" σαν αυτούς.. Εμπρός λοιπόν , να δώ τα κότσια σου.. Πάνε και νίκα τους! Κάνε με περίφανο Azazel , έχοντας σαν πρότυπο , αυτό που σου είπα ! Ενω προχωρούσα προς αυτούς , τότε είπα :
Χεχεχεε... Εντάξη λοιπόν ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! Πρωχορούσα προς αυτούς με απειλιτικότητα , αποφασιστηκότητα και αυτοσυγκέντρωση , ωστε να μπορώ να τους αντιμετωπίσω καί τους 2!.. Εκείνοι , τέντωσαν τα χέρια τους , και τα παρατήρισα τα νύχια τους , τα οποία ήταν αρκετά μεγάλα! Έτρεχαν κατα πάνω μου , και με πολύ γρηγορη κίνηση , ο ένας , ο λεπτός , εμφανίστηκε απο μπροστά μου , και με κάρφωσε στην κοιλιά! Κρατήθηκα , και χαμογέλασα τότε κάνοντας αυτό που μου είπε ο παππούς μου , λέγοντας :
Ας ξεκινήσουμε λοιπόν γατάκια!
Δέν ξέρεις με ποιούς τα βάζιες , είμαστε οι Black Cat Pirates ! Σε 10 μέρες θα έρθουν και τα υπόλοιπα μέλη εδώ , οπου τους περιμένουμε για να ετοιμαστούμε για την κατάκτηση του κόσμου!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 27, 2013 11:57 pm

Ενώ αυτοσυγκεντρώθηκα , κοίταξα τον χοντρό που έτρεχε κατα πάνω μου , και πήγαινε να με καρφώσει στο πρώσοπο με τα νύχια.... Έσκυψα γρήγορα , και απέφυγα την επίθεσή του...
Spoiler:
Σε φλάσμπακ πάλι , πρίν πολλά χρόνια που είμουν μικρός , καθόμασταν εγώ και ο παππούς μου , και με προπονούσε..
Όι! Παππού! Έχω μεγαλώσει πλέον... Θα μου μάθεις την μπουνιά που έλεγες πως μπορείς να σκωτόσεις ακόμη και άτομο αν την χρησιμοποιήσεις?? Εκείνος τότε ανταποκρήθηκε , λέγοντας :
Μπάκα.. Πρέπει να φτάσεις εμένα πρώτα , και μετά!.. Δέν χρησιμοποιώ μόνο την σωματική μου δύναμη , αλλα και ψυχική! Να , για παράδειγμα , κοίτα! Great Fist : Armament Τότε , με το χέρι του χτύπισε δυνατά έναν τεράστιο βράχο , και τον κατέστρεψε με την μία...
S..Sugoi sugoi sugoiiii!.. Great Fist : Armament! ενώ τον ακολούθησα τότε και εγώ , έτρεξα και χτύπισα έναν μικρό βράχο , λέγοντας το ίδιο που είπε ο παππούς μου , μα το μόνο που προκάλεσα , ήταν να πονέσω!...
Χαχαχαχαχααα! Μπάκα! Σου είπα πως δέν μπορείς να κάνεις κάτι σαν αυτό ! Χρησιμοποιώ μία μυστιριώδες δύναμη , την οποία , για να την αποκτήσεις , χρειάζεται να μεγαλώσεις , όπως σου είπα , και να την ελέγχεις για να είσαι καλός με αυτήν!
Και.. Και τί είναι αυτή η δύναμη? Πόσο πρέπει να μεγαλώσω!? Πες μου πές μου πές μουυυυ!
Πρέπει να έχεις αρκετή ψυχική δύναμη , και να σε προπονίσω εγώ.. Επείσης , πρέπει να μεγαλώσεις αρκετά ακόμα , τώρα είσαι μωρό ακόμη! Ωστε θές να μάθεις λοιπόν εε? Θα σου πώ τότε για την δύναμη αυτή!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 28, 2013 12:06 am

Τώρα :
Ενώ τους έσπρωξα καί τους 2 τους λίγο μακρυά , γύρισα , κοίταξα τον παππού μου , και του χαμογέλασα.. Τότε είπα :
Great Fists! : Armament! (για να μήν γίνονται παρεξηγίσεις , δέν χρησιμοποιώ χάκι).. Παρόλο το οτι δέν κατήχα την μυστηριώδες δύναμη που παλιά με έλεγε ο παππούς μου , έκανα την ίδια κίνηση με αυτόν , μα η διαφορά ήταν , πως εγώ έβαλα μόνο την σωματική μου δύναμη... Τους χτύπισα καί τους δύο με τις μπουνιές μου , όσο πιό δυνατά μπορούσα , και τους έριξα κάτω....Τους έπιασα τότε απο τον γιακά καί τους 2 , και τους είπα :
Οι! Όποιος θέλει να κατακτήσει τον κόσμο ή ότι σχετικό με αυτό , αν θέλει να με κάνει σκλάβο του , ή αν θέλει να με κάνει να τον υπηρετώ , πείτε του , πως δέν πρόκειτε να γίνει αυτό , και καλύτερα να έρθει να με σκωτόσει , διότι διαφορετικα , θα τον σκωτόσω εγώ! Που ούτος η άλλος θα το κάνω! ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕΕ?! Εκείνοι , ενώ είχαν πέσει κάτω , δέν μιλούσαν , διότι τους χτύπισα υπερβολικά δυνατά... Ο παππούς μου τότε , ενώ με κοιτούσε , γελούσε , και είπε :
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχχαχαχ! Azazel , δέν το περίμενα τόσο εύκολο!
Όπως το είπες , είναι πρωτάριδες! Δέν ήταν τίποτα το δύσκολο! Ενώ τους άφησα απ'τον γιακά , τους πέταξα και τους κοπάνισα στο έδαφος , και πρωχόρισα να φύγω!...
Όι! Azazel , Τώρα που θα φύγεις , τί έχεις σαν σκοπό να κάνεις σαν πειρατής? δέν μου είπες! Τουλάχιστον πές μου αυτό!
Χεχεχε... Αρχικά θα πάω να βρώ τον φίλο μου , τον Hayate..Κατα δεύτερον , τα υπόλοιπα δέν στα λέω.. Θα μαθένεις σιγά σιγά πληροφορίες μου μέσω της εφημερίδας.. Απ'όσο κατάλαβες , σκοπεύω να γίνω ένας πολύ γνωστός πειρατής και δυνατός!..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 28, 2013 2:21 pm

Τότε ο παππούς μου , άνοιξε το τσαντάκι του , και μου έδωσε μία σακούλα , η οποία είχε πράγματα μέσα.. Την άνοιξα , και είδα πως είχε λίγο εξοπλισμό , το οποίο πιστεύω θα με βοηθούσε στις μάχες..
Δυστηχώς , ενώ έφτασα στο νησί , ξέχασα πάρω παραπάνω λεφτά , και έτσι πήρα μόνο αυτά απο ένα μαγαζί , σαν εξοπλισμό.. Ορίστε Azazel... Πιστεύω , θα είναι τεράστια βοήθεια για σένα!.... Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ΑΝ θές , και ΟΠΩΤΕ θές... Καλορίζικα σου! Εγώ τότε , τα πήρα , και είπα :
Arigato.. Ίσως να σε ξαναδώ κάπου αλλού , μα για να γίνει αυτό , πρέπει να το θές και εσύ , διότι αν δέν θέλεις να σε βρεί κάποιος , δέν σε βρίσκει που να βάλει όλον τον κόσμο.. Τέλος πάντων , ας την κάνω εγώ! Τότε , σηκώθηκε ο Sam , ο λεπτός , και είπε :
Nyahahahahah! Σας κοροιδέψαμε ηλίθιοι! Ο καπετάνιος μας και το πλήρωμά μας , δέν θα ερχόταν σε 10 μέρες που σας είπα , αλλα σε 10 λεπτά! Απ'όσο βλέπεις , σε εκείνο το πλοίο , βρίσκεται ο καπετάνιος Kuro , μαζί με τους υπολοίπους που έρχονται.. Nyahahaahaa! Απλά κέρδιζα χρόνο . μή βάζοντας σας σε δύσκολη θέση , να νομίζεται δηλαδή πως θάρθουν τώρα και να αποδράσετε... Έσφυξα τις μπουνιές μου , και πλησίασα προς το "λιμάνι" , οπου είχα αφήσει την βάρκα μου , και οπου είχε έρθει το πειρατικό πλοίο.... Ενώ σταύρωσα τα χέρια μου , έκατσα μπροστά , προκαλόντας έτσι τον εαυτό μου το επίκεντρο , δηλαδή τραβούσα προσοχή!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 28, 2013 2:33 pm

Ενώ οι άντρες του πλοίου καθόνταν στην άκρη του πλοίου απο πάνω και με κοιτούσαν , με τρομαχτικό βλέμμα τους κοίταξα , και φώναξα παίρνοντας βαθύα ανάσα:
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοοοοΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιιι! Όποιος είναι ο Captain Πούρο ή όπως αλλιώς τον λένε , ας έρθει να με αντιμετωπίσει... Τον περιμένω λοιπόν! Οι άντρες τότε , φώναξαν :
Οι μπάκα! Σταμάτα! Ο Captain Kuro Μπορεί να ακούσει αυτό που είπες , και να έρθει να σε σκωτόσει... Γιαυτό καλύτερα σκάσε!
Ποιός είσαι εσύ για να μου πείς τι θα κάνω? Ούτε ένα δευτερόλεπτο της ελευθερίας μου δέν σας δίνω! Captain Kurooooo! Έλα , σε περιμένω!... Ένας άντρας με γυαλιά και μαύρο κουστούμι , με περίεργα μεγάλα μαχέρια σαν νύχια , κατέβαινε τις σκάλες τότε... Φώναξε ξανά ο άντρας που με είπε να "σκάσω" :
Εντάξη λοιπόν! Περιμένω να σε δώ τώρα τί θα κάνεις! Καλό σου θάνατο... Ο άντρας που κατέβαινε , είχε ένα "τίκ" , και όσο προχωρούσε , ανέβαζε τα γυαλιά του... Τότε φώναξε :
Ποιός ανέφερε το όνομά μου? Ο παππούς μου καθόταν στην άκρη , και απλά μας κοιτούσε... Άρχισα να τον πλησιάζω τότε με αποφασιστηκότητα , έτοιμος να πάω να τον σκωτόσω , διότι , όπως είπε ο Sam και ο Buchi , ετοιμάζονταν να κατακτήσουν τον κόσμο όλο... Έτρεξα κατα πάνω του , και πήγα να τον βαρέσω..
ΣΚΑΣΕ ! Ετοιμάσου απλά να πεθάνεις , αν είναι αλήθεια αυτό που είπαν τα τσιράκια σου! Τότε , όταν πλησίασα , ενώ ήταν σε ανετοιμότητα , έφαγε μία μπονιά στο πρώσοπο.. Η μάχη πλέον σιγά σιγά , άρχιζε να ξεκινά!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 28, 2013 10:37 pm

Είχα "καβαλίσει το καλάμι" που λέμε , επιτήθοντας σε όποιον έβλεπα μπροστά μου... Την είχα δεί δυνατός και ότι σχετικό , περί του οτι την είχα δεί κάπως... Πήρα το θάρρος στο οτι έγεινα πλέον πειρατής , και στο οτι νίκησα με ένα απλό χτύπιμα τον Sam και τον Buchi..Το έπαιζα και προστάτης.. Μα ήρθε και έβαλε ξαφνικά το τέλος στο θάρρος μου ο Kuro... Ενώ του επιτέθηκα πρώτος νομίζοντας πως είναι κάποιος αδύναμος σάν αυτούς , αυτός , είπε :
Μπακα! Να ξέρεις πως μ'αυτό που έκανες , η μάλλον , να ξέρεις πως αυτό που έκανες , δέν συγχωρείται , αλλα τιμωρείται! Και τιμωρείται με θάνατο... Γιαυτό λοιπόν , ήρθε η ώρα να βάλω ένα τέλος στις βλακείες σου!
Μα αφού ηλίθιε , εσύ λές τις βλακείες , πως θα κατακτήσεις όλον τον κόσμο , και πως θα τους κάνεις όλους δούλους σου!
Καταρχήν είναι ψέμα , και κατα δεύτερον , ποιός ηλίθιος στο είπε αυτό? Εγώ απλά σαν στόχο , έχω να σκωτόσω την Kaya , για να πάρω την περιουσία της! Τίποτα παραπάνω.. Έχω παραιτηθεί σαν πειρατής! Απο τότε που υποτίθεται πως ο Captain Morgan με "σκώτοσε" , και ανέβηκε κατάταξη Ξαφνικά , θυμήθηκα το ταξίδι μου στην Shell's Town , οπου είχα μάθει για τον Morgan , πως αυτός ήταν που είχε σκωτόσει...
Οι μπάκα! Ώστε , έκανες ένα καθίκι να ανέβει θέση και να ταλαιπωρεί κόσμο , απλά και μόνο για να παραιτηθείς απο την πειρατία! Αυτό επείσης είναι λόγος που θα σε σκωτόσω!!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 28, 2013 10:46 pm

Τότε χαμογέλασε , και είπε :
Απλά πές μου μικρέ , ποιός στο είπε αυτό , πως εγώ είχα σαν στόχο αυτό! Αργότερα ίσως να σε σκωτόσω πιό γρήγορα , και να μήν νιώσεις βασανισμό! Τότε έδειξα τον Sam και τον Buchi , και είπα :
Αυτοί οι 2! Ενώ γύρισε και τους κοίταξε , εκείνοι κοιτιώντουσταν λοξά! Εγώ πήδηξα πάνω στον Kuro βρίσκοντας την ευκαιρία τότε , και πήγα να τον χτυπίσω κλωτσιά , μα με κατάλαβε και την απέφυγε.. Με υπερβολική γρήγορα κίνηση , με κάρφωσε με τα νύχια του στο στομάχι! Ενώ άνοιξε μία μεγάλη πληγή , με έκανε να φτύσω και αίμα απο το στόμα.. Έκανε λίγο πίσω και τράβηξε τα νύχια..
Μικρέ μικρέ! Δέν είσαι άτομο που μπορεί να αναμετριθεί με κάποιον σαν εμένα! Είμαι , ο Captain Kuro! Βλαμμένο μικρό παιδάκι , δέν θα σε αφήσω να συνεχίσεις το ηλίθιο ταξίδι σου με τέτοιο εγωισμό , αλαζονεία και αγένεια.. Θα έπρεπε να με παρακαλούσες για την ζωή σου , ή απλά να μου ζητούσες συγνώμη για το λάθος που έκανες...! Θα έπρεπε απλά , να με παρακαλούσες για να γίνεις σκλάβος μου και να κλέψεις μαζί μου το χωρίο αυτό ! Ανόητε! Τώρα απλά σου αξίζει κάτι σαν αυτό που θα σου κάνω ! Σου αξίζιει ο θάνατος , εσένα και όλους όσους θα αντισταθούν! Μαζί και εσάς ηλίθιοι , που λέτε βλακείες για μένα! Είπε στον Sam και τον Buchi! Εγώ τότε σήκωσα ορθό το ανάστημά μου , χαμογέλασα , τον κοίταξα , και είπα :
Μπάκα! Δ..Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο περίπτωση να σου ζητ..Ζητήσω την ζωή μου! Δ..Δεν υπάρχει.... Περίπτωση.. Να παρακαλέσω για.. Για κάτι τέτοιο! Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνω σκλάβος σου!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 28, 2013 10:53 pm

Spoiler:
Τότε , σήκωσε το χέρι του και ετοιμάστηκε να με χτυπίσει! Για την ακρίβεια , ετοιμάστηκε , να μου καρφώσει τα νύχια του και πάλι.. Συνέχισα να κρατώ το χαμόγελό μου σταθερό στο πρώσοπό μου ωστε να κάνω περίφανο τον παππού μου , δίχνωντάς του έτσι οτι έμαθα αυτό που μου είπε..
Χαχαα.. Ετοιμάζεσαι να..Να με σκωτόσεις όπως λές! Κάντο λοιπόν! Κάντο καλύτερα όσο είναι.. Είναι ν..νωρίς! Διότι.. Αν..Αν μου χαρίσεις την ζωή εδ..Εδώ και τώρα , Ίσως αργότερα...Να.. Να σε βρώ και.. Να σε σκωτόσω! Λόγο του οτι πονούσα και λαχάνιαζα , δέν μπορούσα εύκολα να μιλήσω... Με ξανακάρφωσε τότε στον ώμο με τα νύχια του , και είπε :
Ο εγωησμός σου λοιπόν συνεχίζεται! Χωρίς να κλάψω ή να τσιρίξω απο τον πόνο , ξαναχαμογέλασα.. Σήκωσα το πρώσοπό μου , τον κοίταξα , και ενώ έπεσα στα γόνατα λόγο του οτι πονούσα , είπα :
Χτ..Χτύπα με λοιπόν με το καλύτερό σου χτύπιμα! Σε περιμένω! Ο παππούς μου τότε νευριασμένος , είπε ενώ πλησίαζε σιγά σιγά! :
Az..Azazel! Ενώ σήκωσε τα νύχια του , πήγε και πάλι να με καρφώσει στο κεφάλι , και εγώ συνέχισα να χαμογελώ!
Τότε , ήρθε η ώρα που σε σκωτόνω μικρ----... Ξανφικά , του έπιασε το χέρι ο παππούς μου , και τον έσφυξε δυνατά , σταματόντας την επίθεσή του , και σταματόντας τον μονόλογό του...
Αν θέλεις να σκωτόσεις τον εγκονό μου , θα σκωτόσεις πρώτα εμένα!


ΤΕΛΟΣ , Συνεχίζεται
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [ΤΕΛΟΣ-Τιμωρία απο Boss]My pirate adventure starts... I stay for revenge! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» A young Pirate is Born [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Gecko Islands-
Jump to: