Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 27, 2013 1:39 pm

Η θάλασσα ήταν αρκετά άσχημη εκείνη την μέρα. Οι ναύτες ξερνοβολούσαν αυτά που έφαγαν το ίδιο μεσημέρι καθώς το πλοίο ήταν σαν καρυδότσουφλο μέσα στην θάλασσα τόσο απροστάτευτο που ήταν.. Αν και γερό σκαρί δεν τα έβγαζε πέρα..Ποιο πλοίο που θα μπορούσε να πάρει κανείς στις θάλασσες αυτες θα ανταποκρινόταν σε άσχημες καιρικές συνθήκες  ? Όλα τα καλά και δυνατά πλοία κατασκευάζονταν στην μεγάλη γραμμή απ ότι με πληροφόρησαν. Το που, πως και απο ποιους, δεν το έμαθα ακόμα .
Τελευταίος μας προορισμός πριν την μεγάλη γραμμή, ήταν η πόλη Las Rougas του νησιού Las Camp. Μια μεγάλη πόλη αλλα με κάτι ιδιαίτερο. Ο τωρινός ηγέτης του, ήταν ένας πειρατής, και μάλιστα με επικήρυξη κοντά στην δικιά μου. Ήταν ο ξακουστός σε αυτά τα νερά, Yukimura Sanada με 46.000.000 στο κεφάλι του.  


Last edited by DIRK on Thu May 02, 2013 4:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 27, 2013 6:02 pm

Το μόνο που ήθελα απο αυτόν, ήταν μια μάχη ωστε να καταλάβω εαν η κυβέρνηση υποτιμά η υπερτιμά τις δυνάμεις μου .
Αφήσαμε το πλοίο λίγο δυτικότερα της πόλης. Εαν ο Sanada ήταν υπεύθυνος για το λιμάνι, δεν θα άφηνε όποιον να 'ναι να μπει στο λιμάνι του και σίγουρα η πρόσβαση θα ήταν δυσκολότερη απο ένα λιμάνι κανονικής πόλης, οπου με μια αλλαγή σημαίας μπορεις να περάσεις
Αφού πήραμε τα όπλα μας και χωρίσαμε τις ομάδες που θα κάθονταν στο πλοιο και αυτούς που θα ερχόταν μαζί μου , ξεκινήσαμε..
Η ομάδα μου αποτελούταν απο τον Squall και πέντε ναύτες, ενώ στην άλλη ομάδα έμεινε ο Drake, η lightning ο Δόκτορ Jegins και οι υπόλοιποι ναύτες.


Συνέχεια εδώ https://onepiece-rpg.forumgreek.com/t1525-topic#33107
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 4:35 pm

συνέχεια απο εδώ https://onepiece-rpg.forumgreek.com/t1525p10-topic#33410


Σπρώχνουμε και σκοτώναμε μαριν ως που τελικά καταφέραμε να ανέβουμε στο πλοίο. Η δύναμη του Πασχάλη ήταν αρκετά χρήσιμη.Η αλήθεια' ήταν πως με εξέπληξε, άσχετα με το αν μας έκανε όλους να χάσουμε την ισορροπία μας
Όταν επιτέλους φεύγαμε απο το λιμάνι, βλέπαμε πίσω μας την καμένη γη που άφησε η επίθεση των μαριν..Μου φάνηκε σαν να έβλεπα το Elfheim, σχεδόν έναν χρόνο πριν .
Τώρα δεν υπήρχε τίποτα άλλο στο μυαλό μας εκτός απ την γραμμή.Αλλα και κάτι ακόμα.
Δεν μου λες Samurai, θα σε ενδιέφερε να μπεις στο πλήρωμά μου?
Φυσικά, και το ρωτάς?
Σε ρωτάω γιατί θα μπούμε στην μεγάλη γραμμή.
Α εγώ δυστυχώς θα σε ακολουθήσω αργότερα, καπετάνιε...Υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να φροντίσω
Θα σε περιμένω στην γραμμη λοιπόν, είπα και δώσαμε τα χέρια
Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

[Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 10, 2013 12:33 pm

Όνομα χαρακτήρα: Alucard

P.o.M. Points: 7

Belli: 26.000

Τυχόν παρατηρήσεις:Σε γενικές γραμμές ήταν καλούτσικη. Μου φάνηκε ότι τρέχατε σε κάτι σημεία αλλά το κατανοώ, όλοι το κάνουμε αυτό. Δεν έχω να σχολιάσω πολλά για την σχέση των δύο χαρακτήρων σας, μου άρεσε που ο χαρακτήρας του Πασχάλη έχει τόση μεγάλη αυτοπεποίθηση για να έχει εμπιστοσύνη και να πιστεύει ότι είναι φίλος με το πλέον καπετάνιο. Ήταν ωραίος διάλογος. Θεωρώ μεγάλο συν σας την αναφορά στην εφημερίδα, δεν ήταν ότι κάτι θα άλλαζε στα γεγονότα αλλά μόνο η αναφορά και η γνώση του περιεχόμενου των άρθρων είναι ενδιαφέρουσα.

Έχασα το ποστ και όλα που έγραψα αλλά θα προσπαθήσω πάλι. Μου άρεσε πολύ η σκηνή με τον νεαρό στην πόλη, αντί να περιγράφεις την πόλη έβαλες να συμβεί κάποιο γεγονός το οποίο ήταν αρκετά έξυπνο. Επίσης φαίνεται ότι πια η απάθεια και η σκληρότητα είναι χαραγμένα στο πετσί του Alucard. Η χρήση των χειροπέδων μου έκανε εντύπωση στην αρχή και μου άρεσε, το θεώρησα πολύ καλή πινελιά στην ιστορία. Η συνέχεια της μάχης ήταν αρκετά καλή.

Δεν ξέρω τι άλλο να σχολιάσω, συγχαρητήρια για την ένταξη νέου μέλους στο πλήρωμά σου :p
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Pirate brawl  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» A young Pirate is Born [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ΤΕΛΟΣ-Τιμωρία απο Boss]My pirate adventure starts... I stay for revenge! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Las Camp-
Jump to: