Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A hell of a butler!

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 2:09 am

H ερώτηση της πριγκίπισσα της γύρισε πίσω σαν μπούμερανγκ. Ήταν φανερό πως δεν ήταν σε καλή κατάσταση και κάνοντας μια προσωπική ερώτηση στον μπάτλερ του έδωσε το δικαίωμα να την ρωτήσει και αυτός κάτι εξίσου προσωπικό. Από την άλλη όμως είχε την ανάγκη να μιλήσει σε κάποιον και ούτε ο Kay, ούτε η Ellenor ούτε ο Charles ήταν διαθέσιμοι ο καθένας για τον δικό του λόγο. Κοίταξε για λίγο τον Sebastian πριν απαντήσει και αφού ήπιε μια γενναία γουλιά από τον χυμό της είπε.

Ξέρεις, Sebastian, λένε ότι οι βασιλιάδες είναι απόγονοι των θεών ή ότι έχουν επιλεγεί από έναν θεό για να διοικήσουν το βασίλειό τους και να οδηγήσουν τον λαό τους στην αιωνιότητα. Όμως αυτά δεν είναι παρά παραμύθια που λέμε στους εαυτούς μας για να ελπίζουμε για μια θέση στον παράδεισο την οποία έχουμε κλείσει από τη γέννησή μας διαφορετικά κάθε άνθρωπος που κέρδισε ποτέ τον τίτλο "μονάρχης" θα είχε καταρρέψει από τις τύψεις. Σήμερα από μια και μόνο διαταγή μου νέοι άνδρες θα αναγκαστούν να σκοτώσουν πολίτες του βασιλείου, δυστυχώς ο λόγος για αυτή την πράξη είναι κρατικό μυστικό και δεν μπορώ να τον μοιραστώ μαζί σου. Όμως μέρες σαν και αυτές με κάνουν να αναρωτιέμαι εάν θα καταφέρω να γίνω αυτό που ήθελε η μητριά μου, μια δίκαι και σοφή βασίλισσα που θα την αγαπάει ο λαός της...

Η πριγκίπισσα γύρισε και κοίταξε τα τριαντάφυλλα καθώς ένιωσε τα μάτια της να βουρκώνουν. Το τελευταίο πράγμα που ήθελε ήταν να την δει ένας μπάτλερ να κλαίει. Δεν θα ήταν ούτε πρέπον ούτε σωστό και θα χάλαγε την εικόνα που είχε σχηματίσει ο άνδρας για αυτή.

Ακόμα δεν έχω γίνει βασίλισσα και ήδη με θεωρούν τύραννο. "Η μάγισσα του Tempes", "H αράχνη της Illusia", "Η ματωμένη πριγκίπισσα". Και αυτοί δεν είναι παρά λίγοι από τους 'τίτλους' που μου έχει χαρίσει ο λαός ανά τα χρόνια. Προσπαθώ να είμαι καλή αλλά από την άλλη δεν μπορώ να δείξω αδύναμη.

Τα τριαντάφυλλα έκαναν την πριγκίπισσα να ηρεμήσει. Και όταν ήταν σίγουρη ότι θα συγκρατούσε τα δάκρυά της γύρισε για να ξανακοιτάξει τον Sebastian

Δεν μπορώ να σου αποκαλύψω λεπτομέρειες για το σχέδιο όμως σε διατάξω να μείνεις στο κάστρο, ίσως η κατάσταση βγει εκτός ελέγχου. Όπως και να έχει μόνο το ανάκτορο θα είναι ασφαλές σήμερα στην πρωτεύουσα.

Όμως η πριγκίπισσα έκανε λάθος...
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 2:34 am

- Και αν αυτό θέλετε να κάνω έτσι θα γίνει. Μα αρχόντισσα μου, θέλω μόνο να σας πω ετούτο. Δεν είναι να σας απασχολούν όλα όσα μου είπατε. Και ούτε για μια στιγμή αυτά δεν πρέπει να σκοτεινιάζουν τις σκέψεις και την κρίση σας. Μπορεί ο κόσμος να λέει ότι θέλει. Σήμερα τύραννος, αύριο ήρωας κι ύστερα παρελθόν. Όσο για την ιστορία, είναι και αυτή ψεύτικη, γραμμένη έτσι που άρχοντες, με μικρή διαφορά από ένα άγριο κτήνος, δολοφόνοι και βιαστές καταγράφονται σαν ευεργέτες.. Μπορεί σήμερα να χαθούν αρκετές ζωές κυρά μου, μα αν κρίνεις πως είναι για το καλό ας είναι έτσι. Μόνο που να θυμάσαι πως είναι τέτοια η δύναμη του ηγεμόνα. Να κρίνει τις τύχες του λαού του με μιαν μόνο του σκέψη. Τέτοιο είναι και το φορτίο που κουβαλάς. Δεν ξέρω κυρά αν υπάρχει μια δίκαια απόφαση, ή μια σωστότερη από μιαν άλλη. Σίγουρα όμως δεν υπάρχει μια εύκολη όταν καλείσαι να πάρεις ότι δεν σου ανήκει. Είναι ευγενικό από μέρους σου να σκέπτεσαι εκείνος τις ζωές που κόστισε η απόφαση σου. Μα στα χρόνια σου σαν ηγεμόνας θα πάρεις άλλες τόσες... Έτσι είναι δυστυχώς, η φύση του ηγεμόνα, ένας ρόλος ούτε ανθρώπινος μα ούτε και θείος. Ένας βασιλιάς, αρχόντισσα μου, δένεται με τον λαό του με έναν τρόπο αλλόκοτο, γιατί έχει την δύναμη να αναγκάσει τους πάντες στο βασίλειο του να δεθούν στο άρμα του οράματος του ή του πιο τρελού καπρίτσιου του. Το ερώτημα είναι κάθε φορά ποιό είναι εκείνο το όνειρο...

Ύστερα ο Bel γέμισε με χυμό το ποτήρι της πριγκίπισσας και έβαλε μερικά ακόμη φρούτα στο πιάτο της, έπειτα στάθηκε με την πλάτη ακουμπισμένη στον τοίχο. Σε μια πόζα μάλλον περίεργη για ένα υπηρέτη.
- Επιτρέψτε μου κυρά μα όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας. Είπε κι ύστερα έβγαλε ένα τσιγάρο από το τσεπάκι του πουκάμισου του, που είχε στραβώσει μέσα στην φούρια της μέρας και άρχισε να καπνίζει με μεγάλες ρουφηξιές.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 3:10 am

H Markessa έκλεισε τα μάτια της και χαμογέλασε. Τα λόγια του Sebastian δεν έλυσαν τις απορίες της όμως κατά κάποιο τρόπο την ηρέμησαν. Γνώριζε πολύ καλά ότι αυτό που έκανε ήταν το καλύτερο για την Illusia και δεν θα το μετάνιωνε όμως δεν μπορούσε παρά να λυπάται για τις ζωές που θα χάνονταν. Για αυτό και έκανε μια υπόσχεση στον εαυτό της. Θα γινόταν μια ισχυρή βασίλισσα που θα οδηγούσε τη χώρα στις παλιές της δόξες για χάρη εκείνων των ανθρώπων που θα πέθαιναν σήμερα.
Η στιγμή της ηρεμίας όμως διαλύθηκε σαν γυαλί που σπάει μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα όταν μια κυρία-επί-των-τιμών της Markessa έτρεξε προς το μέρος της φωνάζοντας

Συμφορά, πριγκίπισσα, συμφορά!

Η νεαρή γυναίκα φώναξε φτάνοντας στην πριγκίπισσα ,η οποία σηκώθηκε από την καρέκλα της

Λαίδη Telka, ηρέμησε και πες μου τι έγινε.

Η Telka πήρε μια βαθιά ανάσα και αφού κατάφερε να συγχρονίσει την αναπνοή της ξεκίνησε να διηγήτε στην πριγκίπισσα και στον μπάτλερ τι είχε συμβεί ακριβώς.

Όλα έγιναν τόσο ξαφνικά. Από τη μια πλευρά ο πριγκιπικός στρατός περιπολούσε την περιοχή μέχρι που...που έφτασε στο μέρος των φτωχών. Ύστερα άρχισαν οι κραυγές και..και η φωτιά. Όμως οι άνθρωποι εκεί είχα όπλα και ...και ήταν περισσότεροι. Ο στρατός αναγκάστηκε να υποχωρήσει όμως οι επαναστάτες αντεπιτέθηκαν και άρχισαν να καίνε την υπόλοιπη πόλη....κατευθύνονται προς το παλάτι.....θα πεθάνουμε..

Είπε η νεαρή γυναίκα που με δυσκολία κρατούσε τα δάκρυά της. Η Markessa από την άλλη ένιωσε την καρδία της να χτυπά δυνατά καθώς μια ακόμα κρίση πανικού ετοιμαζόταν να την κυριεύσει. Δεν μπορούσε να πιστέψει πως το σχέδιο είχε αποτύχει και πως πλέον η ίδια βρισκόταν σε κίνδυνο.

Οι....οι δώδεκα ιππότες ηττήθηκαν;

Ψέλλισε με τόσο μεγάλη έκπληξη λες και είχε δει τον ήλιο να δύει από την ανατολή. Οι ισχυρότεροι πολεμιστές της Illusia είχαν χάσει εναντίον μερικών φτωχών πολιτών που δεν είχα λάβει ποτέ τους στρατιωτική εκπαίδευση. Όμως η Telka τινάχτηκε όταν άκουσε την απορία της πριγκίπισσας σαν να την είχε τσιμπήσει μέλισσα.

Οι δώδεκα; Όχι οι δώδεκα δεν ήταν μαζί με τη φρουρά...ούτε άκουσα τίποτα για αυτούς δεν πρέπει να είναι καν στην πρωτεύουσα.

Τα λόγια της κοπέλας έκαναν την νεαρή πριγκίπισσα να κάνει ένα βήμα πίσω. Ο Allan την είχε προδώσει, δεν περίμενε καν να εμφανιστούν οι ιππότες. Αυτό ήταν το σχέδιό του από την αρχή. Με τη βίαιη επίθεση στο γκέτο η δημοτικότητα της στον λαό θα έπεφτε δραματικά και το ίδιο θα συνέβαινε και με τη δημοτικότητα της με τους ευγενείς εάν οι επαναστάτες έφταναν στο παλάτι. Τον πανικό της τον αντικατέστησε η οργή και με πείσμα αποφάσισε ότι δεν θα τον άφηνε να νικήσει τόσο εύκολα.

Telka, ειδοποίησε τον σερ Kay να ετοιμάσει την άμυνα γρήγορα!
Μ-μάλιστα!
Είπε η λαίδη και έτρεξε προς τα δωμάτια των ιπποτών
Sebastian σε ορίζω υπεύθυνο για την ασφάλεια των ευγενών και του προσωπικού. Θα έχεις απόλυτη εξουσία πάνω τους και δεν θα τους επιτρέπετε να εναντιωθούν στη βούλησή σου. Υπάρχει ένα ειδικό δωμάτιο πανικού δίπλα στην αίθουσα του θρόνου οδήγησε τους εκεί. Δείξε τους αυτό το δακτυλίδι ως απόδειξη
Είπε καθώς έβγαλε το πριγκιπικό δακτυλίδι από το χέρι της ακουμπώντας το στην παλάμη του μπάτλερ.
Θα φροντίσω να διαφύγει η βασιλική οικογένεια. Εσύ φρόντισε να επιζήσουν όλοι οι ευγενείς και το προσωπικό. Το παλάτι βρίσκετε σε κατάσταση εκτατού ανάγκης....τώρα τρέχα!

Τον διέταξε η πριγκίπισσα με τον ίδιο τρόπο που ένας στατηγός διατάζει τους στρατιώτες του
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 3:26 am

- Μάλιστα, αρχόντισσα μου!

Η πριγκίπισσα έγνεψε με ευχαρίστηση και δίχως καμιά καθυστέρηση έτρεξε στα καθήκοντά της. Από την άλλη ο Bel ένιωθε μια βαθιά ευχαρίστηση, αυτή η αναπάντεχη εξέγερση και εκείνο το λάθος του έδιναν την τέλεια ευκαιρία. Μόνο που είχε αποφασίσει πως πριν αφοσιωθεί στον σκοπό του θα έκανε αυτή την χάρη στην πριγκίπισσα. Η αλήθεια ήταν πως την είχε συμπαθήσει! Όχι δεν ήταν μόνο αυτό, είχε καιρό να μπλεχτεί σε κανονική μάχη, πολύ καιρό. Μέσα του κάτι έβραζε, κάτι είχε ξυπνήσει. Δεν είχε λόγο να βιαστεί, αυτό που του είχε αναθέσει η πριγκίπισσα ήταν μάλλον απλό για τα μέτρα του, μα είχε στο νου του πως για να ξεμπερδεύει λίγο πιο γρήγορα σίγουρα θα χρειαζόταν βοήθεια. Έτσι άναψε άλλο ένα τσιγάρο και κατευθύνθηκε προς την κουζίνα, εκεί πού ο Sol χωρίς να ξέρει τίποτα ακόμη, ετοιμαζόταν πυρετωδώς για το μεσημεριανό. Στην κουζίνα επικρατούσε το απόλυτο χάος, φωνές, βρισιές και μέσα σε όλα αυτά ο Sol να τρέχει από δω και από κει ώστε να είναι όλα στην εντέλεια. Κανείς δεν του έδωσε την παραμικρή σημασία, μα αυτό δεν ήταν πρόβλημα.
Προχώρησε ανάμεσα στους μαγείρους μέχρι που έφτασε στα σερβίτσια, πήρε μια ντάνα πιάτα και τα έσπασε με μιας, ο κρότος από την πορσελάνη που θρυμματίζονταν σταμάτησε τα πάντα. Όλοι τον κοιτούσαν σαν χαζοί.

- Κύριοι, σβήστε τις φωτιές. Η προετοιμασία σταματάει εδώ. Sol έλα λίγο μαζί μου έξω σε παρακαλώ.

Ο νεαρός άντρας βγήκε μαζί του έξω φανερά εκνευρισμένος και έτοιμος να του τα ψάλει ένα χεράκι.
- Είσαι τρελός; Ξέρεις πόσο έκαναν αυτά τα πιάτα;!
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 3:36 am

Λίγα λεπτά αργότερα οι δυο άντρες μπήκαν μέσα. Μόνο που τώρα ο Sol ήταν απόλυτα σοβαρός και δεν έδινε καμιά σημασία σε όσα είχαν συμβεί.
- Ebs! Πάρε όλους τους μάγειρες και τους σερβιτόρους και τρέξετε ίσια στις καμαριέρες! Μάζεψέ τους όλους και περιμένετε μας στην αίθουσα του θρόνου. Είναι απόλυτη προτεραιότητα.
- Ακούστε με όλοι! Δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο! Κάντε ακριβώς όσα σας είπαμε και ακούστε τον Ebs σε όσα σας διατάξει. Αυτό εδώ το δαχτυλίδι μου το έδωσε η πριγκίπισσα, δεν θα παραβείτε τις διαταγές μου, εκτός και αν κάποιος από την βασιλική οικογένεια και μόνο σας πεί κάτι άλλο. Γρήγορα τώρα φύγετε!
- Μάλιστα κύριε!

Ο ένας μετά τον άλλο οι μάγειρες ζώστηκαν ο καθένας με ένα μαχαίρι και ξεχύθηκαν στο παλάτι.
- Λοιπόν, Sol πήγαινε βρε τον Lestad, θα συναντηθούμε εδώ σε 10 λεπτά. Εγώ έχω μια δουλειά.

Ύστερα ο Bel κατευθύνθηκε προς τους στάβλους. Εκεί υπολόγιζε πως θα βρει δυο ακόμα χρήσιμους σύμμαχους, τον κ. Frost και εκείνο τον άντρα που είχε συναντήσει στο πρωινό την πρώτη του μέρα στο παλάτι.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 3:43 am

Έτσι κι έγινε, ο ένας φρόντιζε τα ζώα στο στάβλο και ο άλλος προπονούνταν στην αυλή. Τους μάζεψε και τους εξήγησε την κατάσταση.

- Λοιπόν κύριοι μου, η αποστολή μας είναι απλή. Εσείς κ. Frost θα φροντίσετε ώστε όλο το υπηρετικό προσωπικό να συγκεντρωθεί άμεσα στην αίθουσα του θρόνου. Εμείς θα φροντίσουμε τους ευγενείς. Κ. Burns θέλω να έρθετε μαζί μου, όχι μόνο για την προστασία των ευγενών αλλά και σε περίπτωση που κάποιος δεν θέλει να έρθει μαζί μας οικειοθελώς. Είμαστε συνεννοημένοι κύριοι;
- Μάλιστα κ. Sebastian.
- Μάλιστα.
- Κύριε Burns περιμένετε με σας παρακαλώ στην κουζίνα θα είμαι εκεί σε λίγα λεπτά.

Έπειτα ο Bel έτρεξε στο δωμάτιο του, μάζεψε ότι πολύτιμο είχε, φόρεσε τα παλιά του ρούχα και πήρε μαζί του το μπαστούνι του. Εξάλλου ο άχαρος ρόλος του μπάτλερ είχε τελειώσει για εκείνον και το δαχτυλίδι της Markessa ήταν ότι χρειαζόταν. Στην κουζίνα ήταν μαζεμένοι ο Sol, o Lestad και ο Burns μια αρκετά αξιόλογη ομάδα, δεδομένου ότι είχε καλή ισορροπία ανάμεσα στην ωμή δύναμη και την πειθώ του λόγου. Χωρίς καμία καθυστέρηση οι τέσσερις άντρες ξεκίνησαν να εκκενώνουν το ανάκτορο ξεκινώντας από την είσοδο και προχωρώντας προς την βασιλική αίθουσα.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 3:51 am

O Kay χτύπησε με δύναμη την κούκλα εξάσκησης με το σπαθί του. Ένιωθε εκνευρισμένος και απογοητευμένος καθώς η πριγκίπισσα του είχε απαγορέψει να συνοδέψει την πριγκιπική φρουρά στην επίθεση εναντίον των επαναστατών. Ίσως δεν τον θεωρούσε αρκετά δυνατό για αυτή την αποστολή ή ακόμη χειρότερα δεν τον εμπιστευόταν αρκετά. Όπως και να είχε έπρεπε να εκπαιδευτεί για να γίνει δυνατότερος ώστε να καταφέρει να προστατέψει τη πριγκίπισσα.

Γιατί...δεν μπορείς....να καταλάβεις.....ότι....θέλω...να σε....προστατέψω!

Μουρμούρισε με θυμό ο ιππότης καθώς το σπαθί του χτυπούσε με λύσσα την ξύλινη κούκλα

Σερ Kay

Ακούστηκε μια φωνή από μακρυά την οποία ο ιππότης αγνόησε.

Σερ Kay...!

H φωνή έγινε ακόμα πιο δυνατή αλλά για μια ακόμη φορά ο Kay την αγνόησε

ΣΕΡ KAY!

Η κοριτσίστικη φωνή μετατράπηκε σε τσιρίδα αναγκάζοντας τον ιππότη να γυρίσει και να κοιτάξει προς το μέρος από όπου ακουγόταν. Ξαφνιάστηκε όταν κατάλαβε πως το κορίτσι που τον καλούσε βρισκόταν σχεδόν δύο μέτρα μακρυά από αυτόν.

Τι θες; Δεν βλέπεις ότι...
Σερ Kay...το παλάτι βρίσκεται σε κατάσταση εκτατής ανάγκης! Επαναστάτες επιτίθενται. Η πριγκίπισσα με διέταξε να σας ειδοποιήσω. Θέλει να αναλάβετε ο ίδιος την άμυνα.

Ο Kay πάγωσε. Δεν μπορούσε να καταλάβει πως έγινε αυτό, αφού οι δώδεκα δεν γινόταν να χάσουν από μερικούς ανεκπαίδευτους πολίτες όσο καλό εξοπλισμό και αν είχαν. Όμως ως στρατιωτικός γνώριζε πως δεν είχε χρόνο για να ζητήσει εξηγήσεις. Αντιθέτως ευχαρίστησε την λαίδη και έτρεξε μέσα στα δωμάτιο των ιπποτών για να φορέσει την πανοπλία του και για να μαζέψει τους άνδρες του. Το παλάτι έπρεπε να προστατευτεί με κάθε κόστος....γιατί αυτή ήταν μέσα.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 3:55 am

Στην αρχή κανείς δεν τους έπαιρνε στα σοβαρά και οι περισσότεροι ευγενείς ήρθαν είτε επειδή φοβήθηκαν τον κ.Burns είτε πειθόμενοι στο δαχτυλίδι της Markessa. Και όσο προχωρούσαν όλο και κάποιος παραπονιόταν ή πεταγόταν φοβερίζοντας τους πως τάχα μου θα το πληρώσουν αυτό. Συχνά μάλιστα ακούγονταν διάφορα σχόλια για την πριγκίπισσα, άλλοτε υποτιμητικά και άλλοτε με μια συγκρατημένη ανησυχία. Όπως και να είχε δεν ήταν απλό πράγμα για έναν ευγενή να τον σέρνει από την μύτη ένα μάτσο υπηρέτες. Όσο όμως περνούσε η ώρα τόσο λιγόστευαν τα σχόλια, γιατί δεν θα μπορούσε πια να είναι αστείο ότι μαζεύτηκαν σε μιαν μονάχα γύρα όσοι ευγενείς μέναν στο ανάκτορο.

Τώρα τα σχόλια άλλαξαν. Πρώτα έγιναν ψίθυρος, ύστερα μουρμούρα και τελικά ερωτήσεις απανωτές μπλεγμένες με απειλές. Τόσες που όσο περνούσε η ώρα τόσο πιο αστείο φάνταζε στον Bel πως τούτοι οι άνθρωποι είτε νευριασμένοι είτε φοβισμένοι μόνο κούφιες απειλές ήξεραν να μοιράζουν. Συνολικά η εκκένωση του ανακτόρου τους πήρε περίπου μια ώρα μέχρι που τελικά μαζεύτηκαν όλοι, ευγενείς και προσωπικό στην αίθουσα του θρόνου.

Εκείνη την στιγμή, τα σχόλια φούντωσαν και οι ευγενείς άρχισαν να απελπίζονται και συχνά ρωτούσαν που είναι η βασιλική οικογένεια, άλλοι από πίστη και ενδιαφέρον και άλλοι από φόβο μήπως τους εγκατέλειψαν. Σιγά σιγά η σιγουριά πως ο στρατός του παλατιού ήταν ανίκητος άρχισε και εκείνη να αλλάζει και την θέση της πήρε η αμφιβολία και ύστερα ο τρόμος που για να κρυφτεί γινόταν ερώτηση, σαν αυτή ενός μικρού παιδιού.
" Οι δώδεκα ιππότες θα έρθουν έτσι δεν είναι;"
"δεν μπορεί ο πριγκιπικός στρατός να νικήθηκε, σωστά;"
"Όλα στο τέλος θα πάνε καλά, δεν μπορεί παρά να είναι μια ανόητη φάρσα όλο ετούτο."
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 4:05 am

O Bel στάθηκε στη κορυφή της βασιλικής αίθουσα εκεί δίπλα στον θρόνο ώστε να τον βλέπουν όλοι και έκανε νόημα να σταματήσουν να μιλούν.

- Κυρίες μου και κύριοι μου, σας παρακαλώ να μπείτε ήσυχα, στο δωμάτιο που θα σας δείξει ο Lestad. Δεν υπάρχει κανένας λόγος για να ανησυχείτε όλα θα πάνε καλά. Σε λίγες ώρες όλα θα ξεκαθαρίσουν και ο βασιλιάς θα σας δώσει τις απαραίτητες εξηγήσεις. Παρακαλώ τώρα κάντε όπως σας ζήτησα, αφού αυτές είναι οι εντολές της βασιλικής οικογένειας. Πρώτα οι ευγενείς και ύστερα οι υπηρέτες. Φοβάμαι πως για λίγη ώρα θα συχνωτιστούμε..

Όλα είχαν κυλίσει φυσιολογικά μέχρι που σχεδόν όλοι είχαν μπει στην αίθουσα πανικού. Μόνο που εκείνη την στιγμή μια έκρηξη στην πόρτα του παλατιού ήρθε να σπάσει την ηρεμία. Για αρκετή ώρα επικράτησαν φωνές και κλάματα, μα όλοι ήταν συνεννοημένοι μέχρι κεραίας και κανείς δεν μπόρεσε να φύγει από το δωμάτιο. Μόνο κανα δυο προσπάθησαν μα ο κύριος Burns τους έφραξε το δρόμο βγάζοντας από το μυαλό τους όποιες δεύτερες σκέψεις. Ύστερα ο Bel στάθηκε στην πόρτα και φώναξε τον Lestad
[- Λοιπόν από δω κι ύστερα τους αφήνω σε εσένα, μόλις κλείσω την πόρτα κλείδωσε και μην ανοίξεις αν δεν σου το πει ο ίδιος ο βασιλιάς...
- Μαα..
- Κυρίες και κύριοι από εδώ και ύστερα υπεύθυνος θα είναι ο κ. Lestad παρακαλώ να τον ακούσετε και είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά.

Ο Bel έκλεισε την πόρτα πίσω του και ο γδούπος από το μάνταλο την σφράγισε αφήνοντάς τον απ' έξω μια και καλή.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 11:37 pm

H βασιλική φρουρά ή καλύτερα όσοι άνδρες της βασιλικής φρουράς είχαν καταφέρει να ανταποκριθούν στο κάλεσμα του παλατιού βρίσκονταν στην πύλη του ανακτόρου. Το μεγαλύτερο μέρος της φρουράς βρισκόταν στο λιμάνι και έτσι τους ήταν αδύνατον να προσπεράσουν τον όχλο ήταν μάλιστα πολύ πιθανόν να είχαν δεχτεί επίθεση. Ο Kay κοίταξε τους ελάχιστους άνδρες πάνω από το λευκό του άλογο σύντομα ο αρχηγός της βασιλικής φρουράς σερ Ammon.
Σερ Kay!
Φώναξε καθώς πλησίασε τον νεαρό ιππότη καβάλα στο καφέ του άλογο.
Σερ Ammon...
Ανταπέδωσε τον χαιρετισμό ο Kay.
Η κατάσταση βγήκε εκτός ελέγχου. Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες αλλά ο πριγκιπικός στρατός ηττήθηκε.
Ναι το άκουσα...Ποίος θα το περίμενε ότι θα υπήρχε τόσο ισχυρή παρουσία επαναστατών στο νησί. Άκουσα ότι η επίθεση έγινε εκεί όπου έγινε η απόπειρα δολοφονίας του βασιλεία.
Ναι, στο γκέτο. Και τώρα ολόκληρη η συνοικία είναι έτοιμη να γκρεμίσει το παλάτι.
Ο Ammon χαμογέλασε καθώς τράβηξε το τεράστιο σπαθί του.
Σερ Kay, πιστεύω ότι είναι ώρα να δείξουμε σε αυτούς τους απολίτιστους την δύναμη της αριστοκρατίας

Δεν περίμενε για την απάντηση του αλλά έκανε το άλογό του να προχωρήσει μερικά μέτρα μπροστά ώστε να δώσει διαταγές στη φρουρά.

Ναι...φυσικά

Μουρμούρισε ο Kay στον εαυτό του και ύστερα ίππευσε δίπλα στον Ammon.


Last edited by Euryale on Fri Apr 19, 2013 12:27 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A hell of a butler!
Back to top 
Page 5 of 9Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Shura vs Butler
» Alucard VS Butler
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: