Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A hell of a butler!

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 3:51 am

Επιτέλους ο Sebastian είχε αρχίσει να βγάζει σίγα-σιγά τη μάσκα του. Εάν η συζήτηση συνέχιζε να πηγαίνει προς την κατεύθυνση που την έσπρωχνε τότε ο άνδρας θα αναγκαζόταν να της αποκαλύψει το παρελθόν του. Όπως παρατήρησε και ο ίδιος η περίσταση ήταν κατάλληλη για ένα πότο, το οποίος ίσως έλυνε τη γλώσσα του.

Φυσικά, πρέπει να έχω ένα μπουκάλι κρασί στο κάτω συρτάρι του γραφείου για "ειδικές" περιπτώσεις. Είναι καλής ποιότητας. Όσο για το εάν παραφέρθηκες... είναι αλήθεια ότι το πρωτόκολλο σε αναγκάζει να μιλάς στη διάδοχο του θρόνου με μεγαλύτερο σεβασμό, εάν όμως ήθελα να μιλήσω με έναν ακόμη υπηρέτη θα φώναζα μια καμαριέρα. Δεν θέλω να ακολουθήσω το εγχειρίδιο καλής συμπεριφοράς σήμερα για αυτό σε διατάζω να μην το ακολουθήσεις ούτε εσύ.

Και με αυτά τα λόγια η Markessa περπάτησε προς το μικρό ξύλινο τραπέζι δίπλα στο παράθυρο και έφερε δύο ποτήρια στον Sebastian, και τα δύο φτιαγμένα από πανάκριβο κρύσταλλο. Οι κινήσεις της ήταν γρήγορες και κομψές όπως ακριβώς έπρεπε να είναι οι κινήσεις μιας λαίδης ο τρόπος όμως με τον οποίο μίλαγε και κοιτούσε ταίριαζε περισσότερο σε μονάρχη παρά σε κυρία.

Με ρώτησες τι ακριβώς κυνηγάω, η απάντηση είναι απλή θέλω να γράψω το όνομα μου στην ιστορία. Θέλω να μετατρέψω τον κόσμο σε ένα καλύτερο μέρος, θέλω να γίνω η βασίλισσα του νέου κόσμου. Φυσικά δεν τρέφω αυταπάτες ότι θα τα καταφέρω η Illusia με δυσκολία είναι ανεξάρτητη και έτσι το κύρος που έχω ως μελλοντική μονάρχης της δεν είναι παρά ελάχιστο

Είπε μελαγχολικά η Markessa καθώς ο Sebastian της σέρβιρε κρασί

Σίγουρα έχεις γνωρίσει και άλλους ευγενείς που είχαν το ίδιο όνειρο με έμενα αλλά όλοι του απέτυχαν και κατέληξαν ή νεκροί ή ξεχασμένοι. Ίσως αυτό να συμβεί και με εμένα. Πες μου όμως πιστεύεις ότι είναι καλό να εγκαταλείπεις κάτι μόνο και μόνο επειδή οι πιθανότητες είναι εναντίον σου;
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 4:19 am

- Όχι, κυρά μου, δεν είναι λάθος να μην εγκαταλείπει κανείς. Αν όλοι όσοι είχαν λίγες πιθανότητες να κερδίσουν, είχαν αφήσει τον σκοπό τους τότε θα ζούσαμε σε έναν κόσμο πολύ χειρότερο. Μα απ' την άλλη δεν φτάνουν τα χέρια ενός για να χτίσουν ένα κόσμο για όλους και είναι αλήθεια πως δεν είναι λίγοι εκείνοι που χάθηκαν πιστεύοντας το ίδιο. Δεν είναι λίγοι εκείνοι που δολοφονήθηκαν γιατί προχώρησαν έστω και ένα βήμα προς τον σκοπό τους, μα είναι πολλοί περισσότεροι εκείνοι που ξεστράτισαν και ξέχασαν όσα κάποτε ήθελαν. Όσο για την ιστορία; Μα αυτή κυρα μου την γράφουν οι νικητές, όσο και όπως τους βολέψει! Σε κάθε πόλεμο κάποιος κερδίζει με ηρωισμό και κάποιον τον καταπίνει η λήθη! Μα και η ιστορία είναι πράγμα μικρό, πόσες ιστορίες δεν ξεχάστηκαν; Πόσες δεν έγιναν μύθοι, ύστερα θρύλοι και τελικά παραμύθια; Θα σε γράψει η ιστορία μόνο αν κερδίσεις και την γράψεις εσύ! Μα το μεγάλο κατόρθωμα είναι πως δεν θα σε ξεγράψει! Και σε αυτό δυστυχώς όσα και αν έχω δει δεν έχω απάντηση.

Σταμάτησε για λίγο. Αλήθεια αυτό έψαχνε εκείνος. Πως άραγε μπορεί να μην ξεγράψει τα πάντα η ιστορία; Σώπασε, ήπιε μια γουλιά και συνέχισε.

- Μάλιστα, θυμάμαι, μιαν άλλη φυλή που πριν καιρό ήταν σεβαστή! Σήμερα πάει δεν έμεινε τίποτα από δ' αυτούς παρα μόνο μερικοί παρίες που γυρνάνε από νησί σε νησί, κατατρεγμένοι. Κι ήταν εκείνη η φυλή σεβαστή, με κύρος πάνω από όλες όσες ζούσαν στα μέρη τους. Τα παιδιά τους ζούσαν πολύ και βγαίναν ψηλά και όμορφα, μα τους ξεχώριζε κανείς από τα αυτιά τους, που ήταν μυτερά! Εκείνοι λοιπόν, είχαν την τύχη ή ίσως και την ατυχία να γνωρίσουν έναν άρχοντα διαφορετικό από τους άλλους, που και κείνος θέλησε ότι κι εσύ. Μα δυστυχώς είναι δύσκολο να νικήσει κανείς μοναχός τον κόσμο όλο. Γι αυτό πρόσεχε κυρά μου, γιατί οι δικές σου αποφάσεις θα κρίνουν την μοίρα πολλών και πρέπει από δω κι ύστερα κάθε σου βήμα να ναι στέρεο γιατί μαζί σου θα βαδίσουν και όσοι στέκονται δίπλα σου.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 4:42 am

Τα λόγια του μπάτλερ έκαναν την πριγκίπισσα να σκεφτεί για άλλη μια φορά τον πόλεμο. Η περιγραφή εκείνων των ανθρώπων της θύμισε τους δαίμονες μα πως ήταν δυνατόν να θεωρεί αυτά τα πλάσματα ανθρώπους όταν ήταν ξεκάθαρο πως ήταν σατανικοί; Οι ιστορίες έλεγαν ότι ταΐζουν τα παιδιά τους με ανθρώπινη σάρκα και ότι θυσιάζουν γυναίκες για να ικανοποιήσουν τις ηδονές τους, φυσικά δεν υπήρχε καμία γραπτή πηγή που να το διαβεβαιώνει αυτό αλλά μόνο οι μαρτυρίες όσον ταξίδεψαν σε εκείνα τα μέρη. Όμως όσο περισσότερο το σκεφτόταν τόσο περισσότερο αμφισβητούσε αυτές τις ιστορίες και για άλλη μια φορά θυμήθηκε την υπόσχεσή της σε εκείνον τον άνδρα. Ανατρίχιασε όταν επιτέλους κατάλαβε ότι είχε δώσει μια υπόσχεση την οποία δεν θα ήταν ποτέ σε θέση να πραγματοποιήσει, ίσως για αυτό να τη βασάνιζε ακόμα το φάντασμα του άνδρα.

Μιλάς για τους δαίμονες σωστά; Τα μυτερά αυτιά και η μακροχρόνια ζωή τους είναι αυτό που τους έκανε να ξεχωρίζουν τόσο πολύ από εμάς. Όμως είναι γνωστό σε όλους ότι η κουλτούρα τους δεν ήταν και η πιο... ειρηνική. Πολέμησα η ίδια στον τελευταίο πόλεμο, όχι από την αρχή του αλλά πήρα μέρος μόλις έκλεισα τα δεκατέσσερα χρόνια

Είπε πριν πιει μια γενναία γούλια κρασί.

Μερικές φορές αναρωτιέμαι εάν μπορείς να αποκαλέσεις αυτό το πράγμα πόλεμο ή σφαγή. Όπως και να έχει οι δαίμονες δεν μπορούν πλέον να βλάψουν κανέναν το κεφάλι της βασίλισσας τους έχει σαπίσει πλέον και ο τελευταίο "άρχοντας" φαίνεται να έχει αποσυρθεί σε ένα μακρινό βασίλειο. Όσο για τις αποφάσεις μου, γνωρίζω πολύ καλά τις επιπτώσεις που θα έχουν και ξέρω ότι δεν πρέπει να κάνω λάθη. Όλοι περιμένουν από εμένα να είμαι τέλεια...πες μου όμως Sebastian μπορεί κανείς να μην κάνει λάθη;

Ρώτησε καθώς ήπιε το υπόλοιπο κρασί της.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeSat Apr 13, 2013 2:22 am

- Όχι, κανείς δεν μπορεί να αποφύγει κάτι τέτοιο. Μα είναι ένα πράγμα να κάνει κάποιος λάθη και ένα άλλο να βαδίζει ίσια στην καταστροφή, με κλειστά τα μάτια. Όσο για κείνους που λες δαίμονες σε διαβεβαιώ πως σε τίποτα δεν μοιάζουν με τέτοιους, όχι είναι κι εκείνοι απλοί θνητοί από μια φυλή παλιά που τώρα πια έχει αφανιστεί. Όλα τα υπόλοιπα, είναι παραμύθια, νοσηρές φαντασίες όσων δεν μπορούν και δεν θέλουν να καταλάβουν το διαφορετικό. Εκείνοι είναι που το αναθεματίζουν, το βαφτίζουν πόνημα του σατανά και γίνονται οι πιο θανάσιμοι πολέμιοι του. Μα είναι και εκείνοι που φράσσουν τον δρόμο σε ότι καινούριο θέλει να ρθει, άλλοτε ως θεματοφύλακες του παρελθόντος και της παράδοσης, άλλοτε ως επιστήμονες και γνωστικοί. Μα τσάμπα πάνε όλοι οι κόποι τους γιατί καθετί παλιό, κρύβει μέσα του το νέο που μέλλει να ρθεί, είτε αυτό θα είναι με γέννα είτε με "καισαρική"..

Ύστερα, ο Bel ήπιε μονορούφι όσο κρασί είχε απομείνει στο ποτήρι του, μάζεψε όλα τα πιάτα και τα ποτήρια και κατευθύνθηκε προς την πόρτα.

- Λοιπόν Markessa ήταν όμορφη η κουβέντα μας απόψε. Κάτι μου λέει πως εσείς και εγώ έχουμε αρκετά να πόύμε και να ζήσουμε, πέρα από τους τοίχους αυτού του ανακτόρου, πέρα από τον κόσμο αυτού του νησιού.... Αν βέβαια η αφεντιά σου τραβήξει, εμένα, έναν άθλιο μπάτλερ σε κείνα τα ταξίδια που ίσως κάνεις. Καλό βράδυ πριγκίπισσα...

Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeSat Apr 13, 2013 3:05 am

Παρόλο που η Markessa ήθελε να μιλήσει και άλλο με τον καινούργιο μπάτλερ ήξερε ότι δεν ήταν συνετό να το κάνει. Αύριο θα ήταν μια πολύ σημαντική μέρα για το μέλλον του νησιού και θα έπρεπε να φροντίσει ώστε το σχέδιο να επιτύχει χωρίς να προκαλέσει αναστάτωση στους κατοίκους και φυσικά χωρίς να μαθευτεί στα άλλα νησιά για αυτό και ήταν αναγκαίο να κοιμηθεί νωρίς ώστε να αναπληρώσει την ενέργεια που ξόδεψε για το ταξίδι της στο παλαιό ανάκτορο.

Φυσικά, είσαι ελεύθερος να φύγεις.Α ναι, μια φιλική συμβουλή. Θα ήταν φρόνιμο να μην φύγεις από το παλάτι αύριο, άκουσα ότι ο καιρός θα είναι πολύ άσχημος σχεδόν χαοτικός και είμαι σίγουρη ότι θα προτιμούσες να περάσεις τη μέρα σου προστατευμένος στο κάστρο παρά έξω.

Είπε αδιάφορα η πριγκίπισσα προσπαθώντας να προειδοποιήσει έμμεσα τον Bel για το αυριανό σχέδιο της. Εκείνος απλώς κούνησε καταφατικά το κεφάλι του και έκλεισε την πόρτα πίσω του αφήνοντας την πριγκίπισσα στο δωμάτιο μόνη της. Έχοντας μάθει ότι ο άνδρας που είχε σώσει τον πατέρα της είχε φύγει και με την υπόσχεση του σερ Nicolas στο μυαλό της η πριγκίπισσα χαμογέλασε από ανακούφιση.

Τα πάντα φαίνεται να πηγαίνουν ρολόι...θα ήταν όμως καλύτερα να πάρω προφυλάξεις...ίσως ο Kay θα έπρεπε να μείνει στο κάστρο.
Σκέφτηκε η Markessa αναστενάζοντας. Τώρα που είχε τα πάντα από την πλευρά της έπρεπε να περιμένει τον λόρδο Allan Marley να κάνει την κίνηση του και δεν μπορούσε παρά να ανησυχεί ότι θα τινάξει τα πάντα στον αέρα εξαιτίας των περιορισμένων γνώσεων στον τομέα της στρατηγικής. Παρόλα αυτά γνώριζε ότι όσο και εάν ανησυχούσε δεν μπορούσε να κάνει τώρα πίσω διαφορετικά ρίσκαρε τη φιλία της με τον σερ Nicolas και την περίπτωση εξαίρεσης στην πρωτεύουσα.


Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 12:11 am

Ο Bel προχώρησε ίσια στον διάδρομο, τακτοποίησε όσες εκκρεμότητες είχε στο παλάτι και γύρισε στο δωμάτιο του. Μόλις έκλεισε την πόρτα πίσω του άφησε έναν βαθύ αναστεναγμό και άρχισε να ξεντύνεται. ήταν πλέον σίγουρος πως η πριγκίπισσα είχε πολλά να κάνει ακόμα, ήταν πραγματικά άξια για να διαχειριστεί την τύχη του βασιλείου και ίσως, αν έκανε τις κατάλληλες επιλογές να οδηγούσε τον τόπο σε καλύτερες μέρες. Όσο γυρνούσε στο κρεββάτι του σκεφτόταν την συζήτηση τους, τις απαντήσεις της και μια σκέψη άρχισε να γυρνάει στο μυαλό του.
Ίσως... Ίσως να ήταν ενδιαφέρον να μείνω μαζί της. Έχει ένα ενδιαφέρον ταξίδι μπροστά της, σίγουρα! Μπορεί να παίξει κάποιο ρόλο στα νήματα που θα πλέξουν τούτη την εποχή.. Ίσως να πρέπει να μείνω..
Μα ύστερα, θυμόταν πως τούτη τη φορά είχε υποσχεθεί να ζήσει μόνος του, να δει τούτο τον κόσμο με τα μάτια του, να μετρήσει το μπόι του και γιατί όχι να προσπαθήσει να τον αλλάξει, στα μέτρα ενός θνητού που παλεύει να αλλάξει έναν κόσμο αθάνατο. Αυτά σκεφτόταν μέχρι που τελικά αποκοιμήθηκε.

Το επόμενο πρωινό, στο πρώτο φέγγισμα της μέρας σηκώθηκε, κι όλα έμοιαζαν μακρινά. Η χθεσινή νύχτα είχε χάσει την αίγλη που την τριγύριζε και εκείνος αφοσιώθηκε στους σκοπούς του. Δεν είχε έρθει άλλωστε τυχαία σε τούτο το μέρος. Σήμερα, το βασιλικό πρωινό θα ήταν λειψό, ο βασιλιάς είχε ήδη διαμηνύσει πως δεν θα κατέβαινε και οι περισσότεροι ευγενείς είχαν αδράξει την ευκαιρία για να ασχοληθούν με τις δικές τους υποθέσεις. Ωστόσο, το δικό του πόστο, δεν του επέτρεπε να λείπει από το γεύμα ακόμα και αν τελικά έτρωγε μόνος του. Έτσι μόλις ξεμπέρδεψε με τις δουλειές στην κουζίνα κατευθύνθηκε προς την αίθουσα του πρωινού.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 12:33 am

Ο ήλιος είχε ανατείλει στην Illusia αλλά το φως του κάλυπτα να γκρίζα σύννεφα που απλώνονταν κατά μήκος του νησιού. Σήμερα ήταν η μέρα που ο πριγκιπικός στρατός μαζί με τους δώδεκα ιππότες θα κατέστρεφε το γκέτο. Παρόλο που η ίδια είχε οργανώσει αυτή την επιχείρηση μαζί με τον λόρδο Allan Marley για το καλό του βασιλείου ένιωθε ένοχη. Κοιτώντας έξω από το παράθυρό της σκέφτηκε ότι σήμερα θα σκότωνε μια ολόκληρη συνοικία μόνο και μόνο επειδή φοβόταν τον αυτοκράτορα.

Ίσως θα πρέπει να ακυρώσω την επίθεση και να προσπαθήσω να μιλήσω με αυτούς τους επαναστάτες. Στο κάτω κάτω κάποια μέρα θα γίνω η βασίλισσα τους. Είναι καθήκον μου να τους καθοδηγώ όχι να τους σκοτώνω.

Όμως μια άλλη φωνή μέσα στο κεφάλι της την έκανε να ξανασκεφτεί την ιδέα της

Από την άλλη εάν δεν τους θυσιάσω τότε πολλοί περισσότεροι θα πεθάνουν. Όχι μόνο από την εξέγερση αλλά εάν ο αυτοκράτορας αποφασίσει να επιτεθεί ή ακόμα χειρότερα εάν η παγκόσμια κυβέρνηση επέμβει... όσο και αν αγαπώ τον πατέρα μου πρέπει να παραδεχτώ ότι είναι ένας ανίκανος και αδύναμος μονάρχης. Μόλις γίνω όμως βασίλισσα θα αλλάξουν τα πάντα.

Η Markessa γύρισε και κοίταξε τον εαυτό της στον καθρέπτη. Φορούσε ένα γκρίζο φόρεμα με κοντά φουσκωτά μανίκια και μάκρος μέχρι τα γόνατα. Στο λαιμό της φορούσε ένα περιδέραιο από μαργαριτάρια και το μόνο φανταχτερό ρούχο της ήταν τα κόκκινα γοβάκια της. Αποφάσισε να περπατήσει λίγο στον κήπο για να σκεφτεί και άλλο την επίθεση και εάν υπήρχε κάποιος τρόπος να την αναβάλει. Πίστευε ότι είχε χρόνο όμως έκανε λάθος. Ήδη ο Allan είχε διατάξει τη πριγκιπική φρουρά να επιτεθεί στο γκέτο χωρίς τους δώδεκα ιππότες. Το γεγονός που θα ακολουθούσε θα έμενε στην ιστορία ως "Η εξέγερση των βρόμικων" και θα είχε σημαντικές επιπτώσεις σε ολόκληρο το West blue.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 1:06 am

Στην αίθουσα του πρωινού δεν ήταν παρά μερικοί αξιωματούχοι, που απολάμβαναν το γεύμα τους χωρίς την παρουσία κάποιου ανώτερου και άρα χωρίς την υποχρέωση να ακολουθούν τους τύπους. Στην πραγματικότητα δεν ήταν παρά δευτεροκλασάτα στελέχη των βασιλικών γραφείων και αυτό τους έκανε ακόμη χειρότερους. Άλλωστε εκείνο που είναι χειρότερο από την υπεροψία ενός σπουδαίου ανθρώπου είναι η υπεροψία εκείνου που νομίζει ότι είναι σπουδαίος. Η ανάγκη του να δειχθεί, να αναγνωριστεί, να επιβάλει την κυριαρχία του, να αδράξει τον σεβασμό που ποτέ δεν κέρδισε. εκείνοι οι άντρες, ήταν αυθάδεις και χυδαίοι, τρώγαν και πίνανε σαν να βρίσκονταν σε κάποιο πορνείο παρά στον βασιλικό οίκο και μιλούσαν στους υπηρέτες λες και ήταν δούλοι. Μόλις ο Bel εμφανίστηκε στην αίθουσα κάθισε σε μια γωνιά επιβλέποντας ώστε να μην λείψει τίποτε και για κάμποση ώρα δεν του έδωσαν καμία σημασία παρά συνέχισαν να συζητούν μεταξύ τους.
Spoiler:
- Δόθηκε διαταγή να αναχωρήσει ο πριγκιπικός στρατός!
- Για που όμως κανείς δεν λέει..
- Μα είναι διαταγή απευθείας από την πριγκίπισσα!
- Άρχισε πάλι εκείνο το κακομαθημένο παλιοκόριτσο τα καπρίτσια του..
- Δεν λες τίποτα. Από μικρή ήταν περίεργη! Σωστή μέγαιρα! Και ήρθε τώρα να μας το παίξει κυρία..
- Μωρέ ξέρεις τι της χρειάζεται;
- Τι να της χρειάζεται;! Ένας άντρας! Να της δείξει ποια είναι η θέση της
- ¨Ετσι είναι γιατί αν μείνει μόνη της θα τα διαλύσει όλα. Ευτυχώς δηλαδή που το στράτευμα είναι αήττητο! Ποιος ξέρει τι θα είχε συμβεί αν έστελνε άλλους να εκτελέσουν τα βίτσια της...

Όσο ο Bel άκουγε την κουβέντα τόσο πλημμύριζε από θυμό και αηδία, μα λίγα μπορούσε να κάνει σε αυτή την φάση για εκείνο. Μπορούσε όμως, τουλάχιστον, να τους θυμίσει ότι κάποιος τους ακούει..

- Χρειάζεστε κάτι κύριοι;
- Σου έδωσε την άδεια κανείς για να μιλήσεις; Θες να μάθεις τι χρειαζόμαστε; Θέλω καθαρά παπούτσια! Εμπρός σκύψε λοιπόν και τρίψε τα μέχρι να λάμπουν.

Ο Bel έφτασε στα όρια του θυμού του, μα δεν θα ξεσπούσε. Είχε μάθει να αντέχει ακόμη και τις μεγαλύτερες προσβολές, δεν είναι δα και εύκολο πράγμα να βγάλει κανείς εκτός εαυτού κάποιον που έχει ζήσει τόσα. Για μια στιγμή όμως στάθηκε μπροστά σε εκείνον τον άντρα και τον κοίταξε ίσια στα μάτια χωρίς να πει κουβέντα. Έτσι που για εκείνη μονάχα τη στιγμή, ήταν σαν να ξεδιπλώθηκε η πραγματική του φύση και οι σκιές στο δωμάτιο μεγάλωσαν και το φως έγινε θαμπό κι απόμακρο. Μόλις λοιπόν έκανε να σκύψει για να πιάσει το παπούτσι ο άντρας τράβηξε το πόδι του πίσω σχεδόν τρομαγμένος.
- Άστο καλύτερα. Δεν θα σε χρειαστούμε κάτι άλλο μπορείς να πηγαίνεις.
- Μάλιστα. Καλή σας μέρα άρχοντες μου. Εις το επανιδείν..

O Bel βγήκε χαμογελώντας από το δωμάτιο και πήγε στην κουζίνα να πάρει το πρωινό που είχε παραγγείλει για λογαριασμό της πριγκίπισσας λίγο νωρίτερα. Εκείνη είχε ξυπνήσει λίγο αργότερα από την ώρα που συνήθως σερβίρονταν το πρωινό και είχε ζητήσει να της φέρουν κάτι απλό στον κήπο. Μα όσα κουβαλούσε στο καρότσι του ο Bel μόνο απλά δεν ήταν, δεκάδες καλά, φρούτα, κρέας και χυμός από τα πιο σπάνια και θρεπτικά φρούτα ήταν λίγα μόνο από όσα είχαν ετοιμάσει. Εκείνη στέκονταν στον κήπο, καθιστή σε ένα μικρό τραπέζι δίπλα σε μιαν ολάνθιστη τριανταφυλλιά, μυρίζονταν ένα μπουμπούκι που μόλις είχε κόψει και κοιτώντας στο βάθος του ορίζοντα, ούτε που πρόσεξε την παρουσία του.
- Καλημέρα αρχόντισσα μου!
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 1:29 am

Η φωνή του Sebastian έβγαλε απότομα την πριγκίπισσα από τις σκέψεις της κάνοντάς την να τιναχτεί. Όταν αντίκρισε τον μπάτλερ αναστέναξε με ανακούφιση και ακούμπησε το στήθος της με το αριστερό της χέρι. Ήταν υπερβολικά ανήσυχη σήμερα καθώς γνώριζε πως το μέλλον της χώρας θα καθοριζόταν από τα σημερινά γεγονότα.

Α Sebastian εσύ είσαι. Δεν σε άκουσα να έρχεσαι, δεν κοιμήθηκα πολύ καλά το βράδυ και τα αντανακλαστικά μου δεν βρίσκονται στην καλύτερη τους κατάσταση.
Δικαιολογήθηκε η πριγκίπισσα στον χαμογελαστό άνδρα.

Βλέπω έφερες το πρωινό μου. Και βλέπω επίσης ότι ο αρχιμάγειρας για άλλη μια φορά έβαλε πολλά περισσότερα από όσα μπορώ να καταναλώσω. Έχει αυτό το πόστο εδώ και πολλά χρόνια και για κάποιο λόγο φαίνεται να με συμπαθεί... Ήταν φίλος της μητριάς μου, ίσως για αυτό να θέλει να με φροντίζει ως χρέος προς αυτή...συγνώμη δεν είναι πρέπον να μιλάω για την νεκρή βασίλισσα ειδικά αυτή την περίοδο που μια νέα βασίλισσα φαίνεται στον ορίζοντα.

Απάντησε η πριγκίπισσα καθώς τοποθέτησε το γυάλινο ποτήρι με το χυμό στο τραπέζι και άρχισε να πίνει.

Εσύ Sebastian έχεις οικογένεια; Θα ήθελα να μάθω περισσότερα για 'σένα και μετά τη συζήτηση που είχαμε χτες μου κίνησες το ενδιαφέρον.

Χρησιμοποιώντας τον Sebastian η πριγκίπισσα κατάφερε να ξεχάσει για λίγο το σχέδιο του Allan και την επίθεση στο γκέτο σύντομα όμως όλα θα άλλαζαν.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 16, 2013 1:45 am

Η πριγκίπισσα έμοιαζε αρκετά προβληματισμένη, λες και χίλιες έγνοιες βάραιναν το μυαλό της. Ο Bel, όμως δεν γνώριζε ακόμη τον λόγο, μα δεν μπορούσε να πιστέψει πως ήταν απλά η χθεσινή τους κουβέντα που γύριζε στις σκέψεις της. Όσο την κοιτούσε τόσο πιο εμφανές ήταν ότι κάτι περίμενε, το φανέρωνε εκείνη η νευρικότητα, το περιοδικό τίναγμα των δαχτύλων της, το απλανές βλέμμα της. Σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη μέρα για την πριγκίπισσα, έτσι ο Bel αποφάσισε να πάει με τα νερά της, έτσι για να ταξιδέψει λίγο ο νούς της.

- Μα βέβαια! Ποιός δεν έχει μιαν οικογένεια αρχόντισσα μου; Είχα και γω μια τέτοια κάποτε. Μα πέρασαν τα χρόνια και με τον καιρό δεν έμεινε τίποτα. Σκορπίσαμε όλοι στους ανέμους ο καθένας ακολουθώντας την δική του βούληση. Και έτσι , αν η τύχη το φέρει και συναντηθούμε, δεν είμαστε παρά παλιοί γνώριμοι που δεν τους δένει τίποτα άλλο από μια μακρινή ανάμνηση. Δεν έχω να πω πολλά για τον πατέρα μας και αν το επιτρέπετε μην με ρωτήσετε για κείνον. Βλέπετε είμαστε 7 αδέρφια. Όλα αρσενικά και τα πρώτα χρόνια ήμασταν αρκετά άτακτοι. Μα όσο περνούσε ο καιρός τόσο ωριμάζαμε σε χρόνια μα και σε γνώση και ο καθένας ακολουθούσε τον δρόμο του, μέχρι που δεν μας χωρούσε πια ο τόπος μας και όλοι κινήσαμε για αλλού, έτσι που να μην συναντήσουμε ο ένας τον άλλο. Είναι περίεργη η οικογένεια μου κυρά. Και ακόμη και αν σου εξηγούσα όσα συνέβησαν λίγα θα κατανοούσες γιατί ήταν άλλοι οι καιροί τότε και διαφορετικές οι συνήθειες μας. Μα αν θες, επέτρεψε μου να σε ρωτήσω τι είναι αυτό που σε βαραίνει;
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A hell of a butler!
Back to top 
Page 4 of 9Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Shura vs Butler
» Alucard VS Butler
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: