Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A hell of a butler!

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AuthorMessage
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 4:06 am

- Μέχρι που τελικά, θα μαστε για σας τα χέρια και τα μάτια σας! Μα μέχρι τότε έχουμε καιρό! Φύγε τώρα και κάνε όσα είπαμε, στο ενδιάμεσο θα έχεις νέα μου. Μόλις περάσει ο πρώτος μήνας να ξαναρθείς.
- Εντάξει.

Ύστερα ο δήμαρχος έκανε στροφή και δίχως να πει άλλη κουβέντα βγήκε από το δωμάτιο. Ο βασιλιάς για λίγη ώρα στάθηκε μόνος, πίνοντας το ποτό του και καπνίζοντας.
- Καταλαβαίνεις Sebastian; Αυτό θα πει να είναι κανείς βασιλιάς.
- Σίγουρα την κατέχετε αυτή την τέχνη άρχοντά μου. Μα έχω μια απορία.
- Και ποια είναι αυτή;
- Όλα αυτά γιατί γίνονται; Θα μπορούσατε μέσα από αυτό το κόλπο να πουλήσετε ακριβά, τόσο που στο τέλος να σας δώσουν όσα επιθυμείτε.
- Χαχχαα. Ναι θα μπορούσα. Θα ήταν πιο εύκολο έτσι. Μα δεν θα είχαμε τα πάντα με αυτό τον τρόπο. Ο κόσμος του νησιού θα μας μισούσε. Θα έλεγε πως είμαστε δυνάστες και όχι σύμμαχοι. Μα δες τώρα, μόλις φτάσουν στον πάτο του λάκκου που τους έριξα, τότε θα με δεχτούν σαν ευεργέτη, σαν θεόσταλτο σωτήρα που την πιο δύσκολη στιγμή τους έδωσε το χέρι. Μα μόλις μάθουν να ζουν μόνο μέσα από την βοήθεια μου, τότε θα είναι πραγματικά δικοί μου. Τότε, όταν δεν θα μένει κανείς άλλος δρόμος, θα χαίρονται που τους τα πήρα όλα ,γιατί αλλιώς ίσως και να τα έχαναν! έπειτα ο βασιλιάς άρχισε να γελά δυνατά, γεμάτος ικανοποίηση.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 4:48 am

Μόλις σταμάτησε, να γελά κοίταξε τον Bel με περιφρόνηση, του παρήγγειλε να μαζέψει το δωμάτιο και τι θα ήθελε για βραδινό κι ύστερα έφυγε από το δωμάτιο. Μόλις η πόρτα έκλεισε ο Bel μάζεψε όσα ήταν να μαζευτούν και κάθισε για λίγο στην πολυθρόνα μπροστά από το τζάκι, έβαλε ένα ποτήρι από κείνα τα ποτά των βασιλιάδων και κάπνισε ένα τσιγάρο. Πόσο δύσκολο είναι για ένα λαό να σταθεί στα πόδια του όταν ακόμη και εκείνοι που μιλούν εκ μέρους του είναι αγορασμένοι;! Σίγουρα σε κείνο το νησί τίποτα δεν θα αλλάξει όσο μένει εκείνος ο δήμαρχος και οι όμοιοι του. Έσβησε το τσιγάρο και το πέταξε στο τζάκι, η μέρα του δεν είχε τελειώσει ακόμη και δεν είχε χρόνο για περιττή καλοπέραση.

Στους διαδρόμους του παλατιού επικρατούσε πανικός, κάτι είχε συμβεί, αυτό μπορούσε να το καταλάβει μα δεν ήξερε τι. Μέχρι που τελικά, ΄στο δρόμο του για την κουζίνα συνάντησε τον Lestad.
- Καλησπέρα! Δύσκολη μέρα σήμερα ε; Μα εσύ τι κάνεις ακόμη εδώ;
- Ναι ήταν λίγο. Ήμουν στον δρόμο μου για την κουζίνα, ώστε να ρυθμίσω το επόμενο γεύμα του βασιλιά.. Ήθελα να σε ρωτήσω..
- Αυτά πρέπει να περιμένουν, θα δω εγώ για το γεύμα. Εσύ ετοιμάσου, από σήμερα θα είσαι ο προσωπικός μπάτλερ της πριγκίπισσας. Σε λίγα λεπτά θα φανεί και σου προτείνω να ετοιμάσεις από τώρα το νερό για ένα ζεστό μπάνιο. Από ότι κατάλαβα ήταν και για κείνη μια μέρα κάπως δύσκολη..
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 11:40 pm

Spoiler:


Κουρασμένη από το δύσκολο ταξίδι η πριγκίπισσα αποφάσισε να μην παραβρεθεί στο βασιλικό γεύμα αλλά να γευματίσει μόνη της στο δωμάτιό της. Είχε να κάνει μπάνιο εδώ και δύο μέρες και το άρωμα της, παρόλο που ήταν αρκετά δυνατό, δεν αρκούσε για να καλύψει την απαίσια μυρωδιά που είχε αποκτήσει από το φτηνό πανδοχείο στο δάσος. Ο Charles είχε φύγει και ο καινούργιος μπάτλερ θα τη φρόντιζε μέχρι να γυρίσει.
Άρα δεν θα μπορέσω να είμαι ο εαυτός μου για μερικές μέρες.
Είπε στον εαυτό της η Markessa καθώς ο Kay την βοήθησε να κατέβει από την άμαξα
Είναι όλα εντάξει; Φαίνεσε κάπως χλωμή
Της ψιθήρισε ο ιππότης
Καλά είμαι, απλά δεν μπόρεσα να κοιμηθώ πολύ αυτές τις μέρες. Φαίνεται ότι ο σερ Nicolas είχε δίκιο, έχω γίνει πολύ εύθραστη τα τελευταία χρόνια
Ο ιππότης δεν μίλησε αλλά κούνησε καταφατικά το κεφάλι του. Μετά υποκληθηκε επίσημα στην πριγκίπισσα και στις υπόλοιπες κυρίες και έφυγε για τα δωμάτια των ιπποτών. Χωρίς αμφιβολία ο νεαρός ιππότης ήταν εξουθενομένος από το ταξίδι.
Λαίδη Ellenor, δεν χρειάζεται να με συνοδέψετε άλλο σήμερα μπορείτε να αποσυρθήται στο δωμάτιό σας με τις υπόλοιπες κυρίες. Είμαι σίγουρη πως είστε πολύ κουρασμένη
Η Ellenor υπολήθηκε και είπε
Ευχαριστώ πολύ μεγαλειωτάτη. Θα ειδοποιήσω και τις υπόλοιπες κυρίες
Με αυτόν τον τρόπο η Markessa ξεφωρτώθηκε όλες τις υποχρεώσεις της για σήμερα εκτός φυσικά από τον λόρδο Allan ο οποίος περίμενε την απάντηση των ιπποτών. Πριν από αυτό όμως η πριγκίπισσα ήθελε να χαλαρώσει. Φτάνοντας στο δωμάτιό της συνάντησε τον καινούργιο μπάτλερ. Φαίνεται ότι είχε ενημερωθεί για την αλλαή στο πρόγραμμάτ του.
Α, έσυ πρέπει να είσαι ο καινούργιος μου μπάτλερ. Είχαμε συναντηθεί πριν από μερικές μέρες στο πρωινό, σωστά; Θα με συγχωρέσεις αλλά δεν θυμάμαι το όνομά σου.
Είπε η Markessa. Υπό κανονικές συνθηκες θα θυμόταν το όνομα ενός άνδρα που είχε γνωρίσει τόσο πρόσφατα αλλά το ταξίδι της στο κάστρο των ιπποτών και τα όνειρα του παρελθόντος την έκαναν να ξεχάσει παντελώς αυτήν την πληροφορία.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 12:25 am

- Sebastian Michaelis, στις υπηρεσίες σας αρχόντισσα μου! Ήταν καλό το ταξίδι σας; Πως θα μπορούσα να φανώ χρήσιμος;
- Ετοίμασε μου το μπάνιο. Είμαι πολύ κουρασμένη.. Α! ενημέρωσε και τον πατέρα μου πως απόψε θα δειπνήσω στο δωμάτιο μου. Θα φάω μόλις τελειώσω με το μπάνιο μου, ελπίζω όλα να είναι έτοιμα εως τότε.
- Μάλιστα δεσποινίς. Όπως θέλετε.

Ύστερα ο Bel βγήκε από το δωμάτιο και χωρίς καμία καθυστέρηση κατευθύνθηκε προς την κουζίνα, εκεί ο Sol δούλευε πυρετωδώς για να ετοιμαστεί κάθε λεπτομέρεια του δείπνου που θα σερβίρονταν σε λίγα λεπτά.

- Όλα πρέπει να ετοιμαστούν άμεσα! Ebs περνάει η ώρα, άσε αγόρι μου την πάπια! Πρέπει να διακοσμηθούν τα ορεκτικά! Α! Sebastian θες κάτι;
- Ναι, ο μέτρ να ενημερώσει τον βασιλιά πως η πριγκίπισσα είναι κουρασμένη από το ταξίδι της και θα δειπνήσει στο δωμάτιο της. Θα ήθελα το δείπνο της να είναι εκεί σε 20 περίπου λεπτά, γίνεται;
- Άστο πάνω μου..

Μόλις ξεμπέρδεψε με το φαγητό έφυγε γραμμή για τις καμαριέρες.

- Δεσπονίς! Δεσποινίς!
- Ναι κ.Sebastian. Τι θα θέλατε;
- Η πριγκίπισσα μόλις γύρισε και θα ήθελε να ετοιμαστούν τα βασιλικά λουτρά.
- Μάλιστα! Μάλιστα! Θα είναι όλα έτοιμα σε λιγότερο από 10 λεπτά.

Όλα είχαν μπει σε μια τάξη και ο Bel απόφάσισε να δει για μια ακόμη φορά αν θέλει κάτι το νέο του αφεντικό. Η αλήθεια είναι ότι οπότε δεν του άρεσε αυτή η έννοια. Δεν του άρεσε να είναι δούλος, υποτακτικός κανενός, δεν είχε μάθει έτσι. Μα για κείνον ο σκοπός άγιαζε τα μέσα και μέχρι να πάρει αυτό που ήθελε δεν θα παραπονιόταν ακόμη και αν χρειαζόταν να τρίψει όλα τα πατώματα του παλατιού! Ωστόσο, η πριγκίπισσα του είχε φανεί κάπως περίεργη. Ήταν λες και κάτι την απασχολούσε, μα δεν τολμούσε να ρωτήσει. Ίσως να του έλεγε μόνη της ίσως και όχι. Σίγουρα όμως ένας υπηρέτης δεν είχε καμιά δουλειά σε βασιλικές υποθέσεις.
Ωστόσο δεν δίστασε να χτυπήσει γι αμινα ακόμη φορά την πόρτα της Markessa , μέχρι που λίγες στιγμές μετά τον κάλεσε μέσα στο δωμάτιο.

Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 1:20 am

H Markessa κοίταξε για μια ακόμα φορά τον καινούργιο μπάτλερ, υπήρχε κάτι σε αυτόν που την έκανε να θέλει να τον γνωρίσει σίγουρα δεν ήταν φτιαγμένος για υπηρέτης αλλά για άρχοντας όμως η μοίρα είχε διαλέξει έναν διαφορετικό ρόλο για αυτόν.
Sebastian, υπάρχει κάτι που θα ήθελα να κάνεις για 'μένα
Είπε καθώς του έκανε νόημα να κάτσει στο ξύλινο γραφείο. Πάνω σε αυτό βρισκόταν ένα λευκό χαρτί και μια πένα.
Θέλω να γράψεις ένα γράμμα στον λόρδο Allan, μην ανυσηχείς δεν θα πάρει πολύ ώρα. Αλήθεια, έχεις γνωρίσει τον λόρδο; Είναι ο υπουργός εξωτερικών του βασιλία. Θεωρήται ένας από τους σημαντικότερους ανθρώπους του βασιλιού, εάν θέλεις να βελτιωθεί η θέση σου είναι καλό να έχεις την εύνοια του. Λένε επίσης ότι είναι πολύ εμφανίσιμος όμως προσωπικά τον βρήσκω κάπως... άχαρο ίσως επειδή έχω δει το πραγματικό του πρόσωπο. Φυσικά για να κερδίσεις την εύνοια του λόρδου θα πρέπει πρώτα να κερδίσεις την εύνοια των φιλικών του προσώπων, εάν καταφέρεις να τα βρεις φυσικά.
Είπε η πριγκίπισσα με στόχο να κάνει τον Sebastian να μιλήσει. Ήθελα να μάθει ποίος ήταν και γιατί είχε διαλέξει αυτήν τη ζωή ενώ ήταν προφανές ότι δεν του ταίριαζε;
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 1:47 am

- Νομίζω τον συνάντησα, ίσως πάλι και να κάνω λάθος. Σήμερα ο πατέρας σας είχε μια συνάντηση με τον δήμαρχο του MirrorBall. Πριν όμως από αυτό συναντήθηκε με δύο άντρες, ίσως να ήταν ο ένας από αυτούς. όσο για την εύνοια του, συγχωρέστε με κυρά, μα δεν με ενδιαφέρει η εύνοια κανενός πέραν του εργοδότη μου. ένα βασίλειο μπορεί να κρύβει πίσω από κάθε πόρτα μια ίντριγκα, ένα κόλπο, ένα μυστικό, έτοιμο να καταβροχθίσει όσους μπλεχτούν σ' αυτό. Σε τέτοιες υποθέσεις ξέρω καλά πως χάνουν πάντα οι αδύναμοι έτσι κι εγώ φροντίζω πια να μην χώνω την μύτη μου εκεί που δεν με σπέρνουν!

Έπειτα o Bel κάθισε στο γραφείο και έπιασε την πένα, τη βούτηξε στο μελάνι και ετοιμάστηκε να αρχίσει να γράφει.

Ξέρετε δεσποινίς Markessa, έχει μεγάλη σημασία σε ένα γράμμα η προσφώνηση! Από κει ξεκινούν όλα και η επιλογή της πρέπει να είναι προσεχτική ανάλογα με το σκοπό του γράμματος! ώστε να πετύχει τη σωστή μίξη, κύρους, εγγύτητας, παράκλησης μα και προσταγής. Ναι, νομίζω ότι οι πρώτες γραμμές μιας επιστολής είναι εκείνες που ετοιμάζουν το έδαφος για την απάντηση του αναγνώστη!

Ύστερα κοίταξε την πριγκίπισσα, μα εκείνη δεν έδειχνε να δίνει μεγάλη σημασία σε όσα έλεγε. Όμως, από την άλλη δεν φαινόταν να έχει ενοχληθεί κιόλας, έτσι πήρε το θάρρος να συνεχίσει.

Ξέρετε, αν δηλαδή μου επιτρέπετε, νομίζω δεν είναι συνετό να μου αποκαλύπτεται τα συναισθήματα και την γνώμη σας για τον λόρδο. Βλέπετε είναι σκοτεινές εποχές και πρέπει κανείς να σκέφτεται δυο και τρεις φορές όσα αποκαλύπτει από τις σκέψεις του..
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 2:10 am

Η απάντηση του Bel έκανε την πριγκίπισσα να χαμογελάσει, τελικά το ένστικτό της ήταν σωστό ο άνδρας αυτός είχε πράγματι μια ενδιαφέρουσα προσωπικότητα. Χωρίς να πάρει τα μάτια της από πάνω του κάθισε πάνω στο μαλακό στρώμα του κρεβατιού της και αφού σταύρωσε τα πόδια της είπε

Είσαι έξυπνος άνδρας και φαίνεται ότι ξέρεις πως λειτουργεί το παιχνίδι της πολιτικής στα παλάτια, πολλοί έχουν ακόμα και σήμερα τη ρομαντική έκδοση ξέρεις αυτή που ένας δίκαιος και γενναίος βασιλιάς διοικεί ένα ακμάζον βασίλειο και μιας πριγκίπισσας που περιμένει κλεισμένη στον πύργο έναν ιππότη καβάλα στο λευκό του άλογο. Όμως αυτά δεν είναι παρά παραμύθια. Όσο για τον πρόλογο του γράμματος βάλε κάτι απλό και ψυχρό δεν θέλω να νομίζει ο λόρδος ότι ξαφνικά απέκτησα συναισθήματα έτσι δεν είναι, ποτέ δεν χρησιμοποίησα φιλοφρονήσεις στους υπηρέτες μου και ούτε σκοπεύω να το κάνω τώρα, πρέπει να του θυμίζω όμως τη θέση του.

Τα τελευταία λόγια του μπάτλερ κίνησαν περισσότερο το ενδιαφέρον της νεαρής πριγκίπισσας. Φυσικά είχε δίκιο δεν ήταν ούτε πρέπον ούτε φρόνιμο για αυτήν να μιλάει ανοιχτά για την άποψη που είχε για τον λόρδο όμως δεν μπορούσε να σκεφτεί κάποιο λόγο για να συγκρατηθεί.

Ξέρω πολύ καλά πότε να μιλάω και πότε να κρατάω το στόμα μου κλειστό. Όμως αυτή τη στιγμή δεν βλέπω κανέναν που να μπορεί να εκμεταλλευτεί τα λόγια μου εναντίον μου. Εάν προσπαθήσεις να τα μεταφέρεις σε κάποιον θα αρνηθώ τα πάντα και φυσικά όλοι θα πιστέψουν την πριγκίπισσα από ένα ξένο. Ο λόρδος από την άλλη δεν θα χρησιμοποιούε ποτέ έναν κατάσκοπο για να μάθει ότι τον αντιπαθώ εφόσον αυτό είναι ένα κοινό μυστικό. Τώρα συνέχισε το γράμμα. Γράψε ότι ο αξιότιμος σερ Nicolas δέχτηκε να εμφανιστεί στο παλάτι μαζί με τους υπόλοιπους ιππότες και να αναλάβει προσωπικά την περιπολία ώστε να μην επαναληφθεί το ίδιο περιστατικό.

Η Markessa δεν φαινόταν έχει πολύ όρεξη για να απαγγείλει σωστά το γράμμα αναγκάζοντας έτσι τον Sebastian να αυτοσχεδιάζει και να προσθέσει τις κατάλληλες "σάλτσες' ώστε να αποκτήσει το γράμμα το απαραίτητο κύρος.

Αλήθεια Sebastian στο γεύμα είχες πει ότι συμβούλευες τον άρχοντα του Kashuan Kingdom. Δεν είχα ποτέ την τιμή να τον γνωρίσω για αυτό θα ήθελα να μου πεις μερικά πράγματα για αυτόν. Τι είδους άνθρωπος ήταν;
Ρώτησε η Markessa, ήδη γνώριζε ότι οι δύο τους είχαν έρθει σε σύγκρουση πράγμα του σήμαινε ότι κάτι στην προσωπικότητα του άρχοντα ενοχλούσε τον Sebastian, εάν λοιπόν άκουγε τη γνώμη του μπάτλερ θα μπορούσε έμμεσα να συλλέξει πληροφορίες για αυτόν.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 2:38 am

Η κοπέλα είχε δίκιο, σε τίποτα δεν μπορούσε να την βλάψει αν ήξερε ποιον συμπαθεί και ποιόν όχι. Μα αυτό το ήξερε από την πρώτη κιόλας στιγμή. Η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν τον ενδιέφερε κάτι τέτοιο. Απλά ήθελε να της τραβήξει την προσοχή και το είχε καταφέρει, μερικές φορές χρειαζόταν να έρθει σε μειονεκτική θέση για να πείσει τον συνομιλητή του να του μιλήσει, έστω και από θέση ισχύος, μα η ρητορική είναι σαν το κρεββάτι, λίγη σημασία έχει ποιος είναι από πάνω. Για κείνον είχε σημασία να πάρει αυτό που ήθελε και ίσως εκείνη να το γνώριζε, όσο για τον δικό της σκοπό λίγο τον ενδιέφερε σε αυτή τη φάση.

- Ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση κυρά. Η αλήθεια είναι πως ο άρχοντας εκείνου του νησιού είναι άνθρωπος περίεργος. Μα δεν φταίει εκείνος. Σε κείνο το μέρος η άνθρωποι έμαθαν να ζουν αλλιώς, έτσι έμαθαν και οι βασιλιάδες τους. Βλέπετε κυρά, είναι δύσκολο να πάει μπροστά όποιος έχει μάθει να τρώει από τα έτοιμα. Έτσι και ένα έθνος που ζει από το εμπόριο και μόνο, δεν μπορεί να πάει πολύ παραπέρα και στην δύσκολη στιγμή θα είναι υποχείριο του ενός ή του άλλου. Αν ένας λαός είναι έτσι, φανταστείτε πως θα είναι οι άρχοντες του! Αλίμονο! Ποτέ μου δεν έχω δει μεγαλύτερα παράσιτα! Πως να κάνει κανείς πολιτική αν δεν μπορεί να διαπραγματευτεί; Σε κείνον τον τόπο όλα ανήκουνε σε ξένους. Ο τόπος πλουτίζει μόνο από τους φόρους σε όσα οι ξένοι κερδίζουν. Έζησα εκεί για καιρό κυρά μου. Μα κάποτε ήρθαν χρόνια δίσεκτα και όσα είχαν μάθει έπρεπε να τα αλλάξουν για να μην καταστραφούν. Για ακριβώς αυτό τον λόγο διαφώνησα με τον άρχοντα του νησιού. Εκείνος όμως δεν ήθελε να ακούσει. Εθελοτυφλούσε μπροστά στο κακό που ο ίδιος, μέσα από την αδυναμία του, είχε φέρει στην πόρτα τους. Έτσι, όσο περνούσε ο καιρός, λίγο λίγο , ο άρχοντας μετατρέπονταν σε δυνάστη, μέχρι που τελικά δεν έμεινε τίποτα άλλο παρά ένας ξεδιάντροπος τύραννος!Τότε λοιπόν αναγκάστηκα και εγώ να φύγω από κείνο το μέρος, γιατί χειρότερος από τον τύραννο είναι όποιος τον υπηρετεί χωρίς να λέει κουβέντα για το κακό που κάνει!

Η κοπέλα τον άκουγε προσεχτικά, χωρίς να πει κουβέντα. Από τα μάτια της μπορούσε να καταλάβει πως η συζήτηση θα συνέχιζε, λίγο την ενδιέφερε ο άρχοντας εκείνου του νησιού, όχι αυτό ήταν απλά μια δικαιολογία.

-Κυρά, να γράψω "προς λόρδο Allain, ορκισμένο σύμμαχο και υποστηρικτή της βασιλικής γενιάς Thalassa".

Η Markessa κούνησε καταφατικά το κεφάλι της.

Ξέρετε, μερικές φορές σκέφτομαι πως δεν θα πρεπε να φύγω, μα να προσπαθήσω να αλλάξουν τα πράγματα. Από την άλλη όμως δεν είναι αυτό το δικό μου ριζικό..
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 3:03 am

Ο Sebastian είχε ένα τρομερό ταλέντο να απαντά τις ερωτήσεις χωρίς να δίνει επιπλέον πληροφορίες κάτι που ενόχλησε τη Markessa την οποία δεν την ενδιέφερε καθόλου η πολιτική του άρχοντα του Kashuan. Το μόνο που κατάφερε να μάθει ήταν ότι ο μπάτλερ της δεν συμπαθούσε του τυράννους και τους ηλίθιους αλλά δεν κατάφερε να συλλέξει άλλες πληροφορίες για εκείνον. Όμως η τελευταία πρότασή του της κίνησε το ενδιαφέρον. Είχε μετανιώσει την απόφασή του να φύγει, μήπως ένιωθε υπεύθυνος για την κατάντια εκείνου του τόπου αλλά εάν ένιωθε άσχημα γιατί έφυγε και δεν έμεινε να πολεμήσει.

Και ο λόγος που ήρθες στην Illusia είναι επειδή ήλπιζες να γνωρίζεις τον τέλειο μονάρχη ή υπάρχει κάποιος άλλος λόγος; Έχεις δουλέψει για σημαντικούς ανθρώπους και σίγουρα έχεις δημιουργήσει μια αξιοπρεπή περιουσία γιατί λοιπόν συνεχίζεις να ταξιδεύεις από τόπο σε τόπο. Τι είναι αυτό που προσπαθείς να βρεις Sebastian; Σίγουρα δεν είναι φήμη ή λεφτά διαφορετικά θα είχες μείνει στην υπηρεσία του παλιού σου άρχοντα.

Ρώτησε η Markessa, η οποία σηκώθηκε από το κρεβάτι και προχώρησε προς τον μπάτλερ, ήθελε να τον κάνει να νιώσει μειονεκτικά ώστε να τις αποκαλύψει τα πάντα.

Μήπως κυνηγάς έναν χαμένο έρωτα ή μήπως ψάχνεις να βρεις έναν μονάρχη που θα είναι αρκετά ανοιχτόμυαλος ώστε να ακολουθήσει τις συμβουλές σου; Ποίο είναι το "ριζικό" σου;

Συνέχισε η Markessa καθώς ξεκίνησε να κάνει κύκλους γύρω από το γραφείο. Τα χαμηλά τακούνια της ηχούσαν πάνω στο καθαρό μάρμαρο ενώ τα μάτια της ήταν καρφωμένα στον άνδρα όπως της τίγρης στη λεία της. Δεν ήθελε να αφήσει χώρο στον άνδρα να "βγει από πάνω στη συζήτηση για αυτό και τον λιθοβολούσε με προσωπικές ερωτήσεις. Παρά την ένταση που είχε δημιουργηθεί η Markessa φαινόταν να το διασκεδάζει και ήδη ένα χαμόγελο είχε σχηματιστεί στο πρόσωπό της.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 3:27 am

Το κλίμα είχε βαρύνει κάπως και ο Bel είχε έρθει σε δύσκολη θέση ομολογουμένως, εφόσον δεν ήθελε, ούτε και είχε κάποιο νόημα προς το παρον, να αποκαλύψει ποιός, ή μάλλον τι ήταν.

- Φήμη ε; Όχι δεν με ενδιαφέρει αυτό. Χρήματα; Ούτε αυτό έχει πολλά να πει για μένα αρχόντισσα μου. Μα σίγουρα δεν έφτασα στην πόρτα σας για να βρω τον τέλειο μονάρχη ούτε με έφερε εδώ κάποιο πάθος φευγαλέο ή ένας έρωτας μεγάλος μα αλαργινός. Όσο για το ριζικό μου, αυτό δεν το γνωρίζω ακόμη κυρά μου. Δεν θα μπορούσα άλλωστε! Μα δεν είναι μόνο αυτοί οι λόγοι που κάνουν κάποιον να πάρει τα μπογαλάκια του και να φύγει. Έχω γυρίσει πολλά μέρη, έχω βρεθεί δίπλα σε άντρες γνωστούς αλλά και άσημους. Μερικοί από αυτούς ήταν γενναίοι και σπουδαίοι, άλλοι δειλοί, τόσο που λίγα αξίζει να πει κανείς για κείνους. Κάθε όμως φορά μάθαινα πως κανείς δεν μπορεί να μην λυγίσει στην δύναμη της ηδονής. Κανείς δεν στέκεται όρθιος στην δύναμη του χρόνου. Για κάποιον είναι τα πλούτη, για έναν άλλο μια γυναίκα, η εξουσία, η δύναμη ή απλά ο φόβος του θανάτου. Στο τέλος όμως η κατάληξη για όλους είναι ίδια. Ή μήπως πιστεύεις πως εδώ θα είναι διαφορετικά; Αλήθεια εσύ τι κυνηγάς; Εγώ είμαι απλά ένας ταξιδιώτης τίποτα παραπάνω. Μα πολλές φορές μπορεί ένας ταξιδιώτης να μην είναι αυτό που φαίνεται, και δεν φορούν στέμμα όλοι οι βασιλείς! Τίποτα λοιπόν δεν κυνηγώ και στην πόρτα σας δεν μ' έφερε παρά η τύχη, ατόφια και απροσδόκητη.


Ύστερα, παράτησε το γραφτό του και κοίταξε την πριγκίπισσα που είχε σταματήσει να περπατά γύρω του.
- Συγνώμη, αρχόντισσα μου γιατί παρασύρθηκα και παραφέρθηκα, άλλωστε δεν είμαι παρά ο υποτακτικός σας. Έχει όμως περάσει η ώρα, θα θέλατε ίσως να σας φέρω κάποιο ποτό;
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A hell of a butler!   [Τέλος]  A hell of a butler! - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A hell of a butler!
Back to top 
Page 3 of 9Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Shura vs Butler
» Alucard VS Butler
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: