Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 09, 2013 8:38 pm

Υπήρχαν μερικά μπαζούκας και πολεμοφόδια πεσμένα στο έδαφος. Για να τα φτάσω όμως, έπρεπε να περάσω απο τριάντα επαναστάτες.
Οι μέρες σου φτάνουν στο τέλος τους ...μικρέ. Είπε ειρωνικά ένας αξιωματικός των επαναστατών
Πρώτη φορά βλέπω μικρό στο μέγεθός και στην ηλικία μου, είπα καθώς τα σπαθιά μας συγκρούστηκαν δίνοντας στην ατμόσφαιρα και την μυρωδιά του ατσαλιού πέρα απ του αίματος , του μπαρουτιού και των διαφόρων καμένων υλικών . Μου έδωσε μια γροθιά στο στομάχι. Ήταν εντελώς αδύναμος. Το μόνο που κατάφερε ήταν μια ελαφρά σύσπαση των μυών μου.
Μόνο αυτό έχεις να μου δείξεις επαναστάτη? είπα πιάνοντας τον καρπό του και σφίγγοντας τον. Τα μάτια του γούρλωσαν απο την έκπληξη και τον πόνο. Δεν μπορούσα να σβήσω το σαδιστικό χαμόγελο απ το πρόσωπό μου. Του έσφιξα τον καρπό, ως που τα κόκαλά του έσπασαν .
Άρχισε να ουρλιάζει για βοήθεια Ο Drake και ο Squall όρμησαν στους άντρες του ωστε να με καλύψουν.
Φώναξε....Φώναξε κι άλλο βρομιάρη...Να ξες όμως πως αυτό δεν θα σε σώσει . Το καλό που σας θέλω, να είναι η Lightning καλά, αλλιώς θα κάψω όλο το δάσος και μαζί με αυτό εσάς όλους .
Τον έριξα κάτω, έπειτα τον αποκεφάλισα.


Last edited by DIRK on Sun Mar 10, 2013 5:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 5:36 pm

Δύο αρκετά γενναίοι επαναστάτες για να κάνουν το πρώτο βήμα έτρεξαν καταπάνω μου.Χα!...γελίο.Έβαλα όλη μου την δύναμη στα πόδια μου και όπως τότε με τον Masta ξεπέρασα τα ανθρώπινα όρια...Βρέθηκα από πίσω τους πολύ πριν εκείνοι με φτάσουν καν...
-Shadow Slash...
Έκλεισα το ξίφος μου και στο καθένα δημιουργήθηκε από μία ουλή που ξεκινούσε από τον ώμο τους μέχρι κάτω....Τους είδα να σωριάζονται κάτω και πιο δίπλα ο Arashi να καθαρίζει τους δικούς τους αντιπάλους...Ο Arashi ήταν ο καλύτερος στρατιώτης που θα μπορούσα να έχω μαζί μου...Οι επιθέσεις αυτών των αχρείων επαναστατών δεν τον ενοχλούσαν καν,ενώ αντίθετα εκείνος τους γέμιζε τρόμο και τους ξέσκιζε χωρίς τον παραμικρό δυσταγμό.Πέρα από όλα αυτά αν δεν είχα τον Arashi μαζί μου τα πράγματα θα ήταν πολύ άσχημα με όλες αυτές τις σφαίρες που έπεφταν βροχή...Έτσι όσο εγώ τακτοποιούσα τους αντιπάλους μου,ο Arashi φύλαγε τα νώτα μου από τα αντίπαλα πυρά.Κινόμουνα συνεχώς και πράγματι έμοιαζε σαν να χώρευα...Άλλωστε τι ήταν η μάχη;...Ένας χορός...Ένας χορός θανάτου...και παρότι δεν μου άρεσε ποτέ να χορεύω σε αυτόν τον χορό ήμουν πραγματικά καλός...Έτσι λοιπόν συνέχισα να χωρεύω...Συνέχισα να χτυπώ τους αντιπάλους μου χωρίς ίκτο,με τον Arashi να μου κρατάει τον ρυθμό.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 5:56 pm

Έχοντας πλέον το σώμα του νεκρού επαναστάτη να κείτεται στα πόδια μου, κατάλαβα πως δεν μπορούσα να ηρεμήσω απλά σφάζοντας επαναστάτες. Έπρεπε να σώσω το μέλος του πληρώματός μου και μάλιστα έπρεπε να την σώσω χωρίς να έχει πάθει ούτε μια γρατζουνιά . Όσο απομακρυνόταν απο κοντά μου τόσο πιο αδύναμος να την προστατέψω ένιωθα. Εκείνη την στιγμή ήρθαν στον νου μου τα λόγια που μου είχε πει, λίγο πριν φτάσουμε στο νησί Zanzara , οπου είχε καταληφθεί απο ψαρανθρώπους
''Να παραιτηθείς απο καπετάνιος.Τζάμπα είσαι σε αυτήν την θέση εαν δεν μπορείς να προστατέψεις κανένα''
Πόσο δίκιο είχε..Και πόσο καιρό πιο πριν το είχε πει . Έσφιξα τα δόντια μου και τα χείλη μου απ τα νεύρα.
Έστρεψα δεξιά το σώμα μου αποφεύγοντας το κάθετο κόψιμο που ερχόταν καταπάνω μου απο έναν χοντρό επαναστάτη. Τα δάχτυλα του αριστερού χεριού μου έσφιξαν σε σημείο που τα νύχια μου κόντεψαν να σχίσουν την παλάμη μου. Έφερα το χέρι μου προς τα πίσω ωστε να πάρω φόρα, και τον χτύπησα ακριβώς στα αριστερά του σαγονιού του το οποίο έσπασε με έναν απαίσιο θόρυβο.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 6:09 pm

Δύο επαναστάτες πετάχτηκαν από τα δεξιά μου κουνώντας μανιασμένα τα ξίφη τους στην προσπάθεια τους να με χτυπήσουν.Άρχισα να κινούμε προς τα πίσω και να τους αποφεύγω όταν ένας ακόμα επαναστάτης εμφανήστηκε από πίσω μου...Κατέβασε με φόρα το ξίφος του σημαδεύοντας τον κεφάλι μου όμως με μια γρήγορη στροφή τον απέφυγα και τώρα ήμουν εγώ από πίσω του...Μην περιμένοντας την κίνηση μου ο επαναστάτης δεν προλάβαινε να σταματήσει την κίνηση του και έτσι το ξίφος του έκοψε τον ένα από τους δύο επαναστάτες που με κυν κυνηγούσαν...Ύστερα έκοψα τον επαναστάτη του οποίου έβλεπα την πλάτη και τον πέταξα πάνω στον εναπομείναντα...Μέχρι να τον πετάξει από πάνω του εγώ τον είχε φτάσει και έτσι τον αποτελείωσα με ένα γερό χτύπημα στο κεφάλι με τη βάση του ξίφους μου...Τότε είδα άλλους τρεις επαναστάτες να με στοχεύουν με καραμπίνες και να ρίχνουν τελικά.Με μια κολοτούμπα απέφυγα όλες τις σφαίρες και κάλυψα ταυτόχρονα και κάποια απόσταση μεταξύ μας.Πρόλαβαν να μου ρίξουν μερικές φορές ακόμα,όμως μάταιος ο κόπος.ήμουν πολύ γρήγορος γι' αυτούς...Μόλις τους έφτασα ήταν πλέον τυπικό να τους καθαρίσω μιας και δεν γινόταν να αμυνθούν με τις καρα·μπίνες τους ενάντιας στο ξίφος μου.Μόλις τελείωσα με αυτούς είδα τον Arashi να πετάγετε μπροστά μου...Κοίταξα απέναντι μου και είδα κάτι που δεν περίμενα...Ένα κανόνι...Καλά τώρα σοβάρα!Πως στο καλό κατάφεραν και το έφεραν όλο αυτό μέσα στην πόλη...Οι επαναστάτες πυροβόλησαν έχοντας με ως σίγουρο στόχο αλλά μιας και ο Arashi ήταν στην μέση η κανονόμπαλα γύρισε πίσω και τελικά σκότωσε τους ίδιους.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 6:35 pm

Ο άντρας στριφογύρισε δυο τρεις φορές πριν πέσει κρατώντας το σπασμένο σαγόνι του .
Έχοντας ξεμπερδέψει με ακόμα έναν αντίπαλο βρέθηκα ένα βήμα πιο κοντά στα μπαζουκα και τα πυρομαχικά αλλα και την σωτηρία της Lightning καθώς πίστευα πως αυτά θα βοηθούσαν
Μια καλοζυγισμένη γροθιά έσκασε στο πρόσωπό μου με αποτέλεσμα τα δόντια μου να γδάρουν το εσωτερικό του απ το αριστερό μου μάγουλο.. Κατευθείαν ένιωσα την γλυκερή γεύση του αίματος να κατακλύζει το στόμα μου.
Έφτυσα κάτω το αίμα που το είχε γεμίσει και σκούπισα τα χείλη μου με το μανίκι της κάπας μου.
Σήκωσα το δεξί μου χέρι με το οποίο κρατούσα το σπαθί μου και απέκρουσα ένα τσεκούρι με το οποίο μου επιτέθηκε ο άντρας που μου έριξε την γροθιά. Τον χτύπησα με τον αγκώνα του αριστερού μου χεριού, δημιουργώντας του ένα μεγάλο σκίσιμο στο μάγουλό του. Αυτός ήταν και ο τελευταίος αντίπαλός μας, για τώρα . Αρπάξαμε τρία μπαζούκας και αρκετές ρουκέτες. Πλέον δεν θα μας σταματούσε τίποτα ως που να βρούμε την Lightning.Βρισκόμασταν ακριβώς στο τέλος της πόλης και στην αρχή του δάσους, με πολλά πτώματα , αίμα και μαχόμενους άντρες να μας περιτριγυρίζουν

Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 7:03 pm

Οι επαναστάτες συνέχιζαν να έρχονται ασταμάτητα...Μα καλά πόσοι ήταν πια;Συνέχιζα να κόβω και να χτυπώ ασταμάτητα και εκείνοι συνέχιζαν να έρχονται...Αν αυτό γινόταν για πολλές ώρες ακόμα δεν θα την έβγαζα καθαρή...Άλλοι δύο μου επιτέθηκαν και μετά από τυπικές διαδικασίες βρέθηκαν και οι δύο κάτω...Τότε άκουσα κάποιον να μου ορμάει από πίσω...Δεν προλάβαινα να φύγω και έτσι γονάτισα και έβαλα το ξίφος μου πάνω από το κεφάλι μου για να εμποδίσω το δικό του...Τότε ήταν που ένιωσα ένα βάρος...
-Τι στο καλό;... αναφώνησα...
Ο επαναστάτης που μου είχε επιτεθεί γέλασε...
-Χαχαχα νιώθεις αυτό το βάρος...Το ξίφος αυτό που έχω στην κατοχή μου είναι από τα πιο βαριά και καταστροφικά όλου του κόσμου...Κανένας απλός άνθρωπος δεν μπορεί να το κουνήσει και ακόμα λιγότεροι είναι εκείνοι που μπορούν να αμυνθούν εναντίων του...
-Φαίνεται ενδιαφέρον...Και πως το λένε το ξίφος σου;
-Taizai:Yoku(Deadly Sin:Greed)
-Ωραίο όνομα... είπα και έβαλα όλη μου την δύναμη για να το σπρώξω μέχρι που τα κατάφερα...
Ο επαναστάτης παραπάτησε πίσω και έμεινε να με κοιτάζει σαστισμένος...
-Πως...πως έγινε αυτό;...Πως μπόρεσες να σπρώξεις το Yoku;
-Γιατί εγώ δεν είμαι ένα συνηθισμένο άτομο... απάντησα και του επιτέθηκα..
Πήγε να αμυνθεί με το Yoku΄όμως δεν πρόλαβε να το κινήσει γρήγορα και έτσι τον βρήκα ορθάνοιχτο και τον χτύπησα στο στομάχι ρίχνοντας τον κάτω...Ήταν γελοίος...Μέσα σε αυτούς που δεν μπορούσαν να αντέξουν το βάρος του ξίφους του ήταν και αυτός ο ίδιος.Αν δεν ήταν θα το είχε σηκώσει αρκετά γρήγορα ώστε να αμυνθεί.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 7:04 pm

-Ο...ο...ο διοικητής...ο διοικητής νικήθηκε με ένα χτύπημα... άκουσα κάποιους άλλους επαναστάτες από πίσω να φωνάζουν.
Ώστε αυτός ο γελοίος ήταν διοικητής;Οι επαναστάτες δεν πρέπει να είχαν πολλές ελπίδες...Πλησίασα το σώμα του διοικητή και σήκωσα το Yoku από κάτω...ήταν πράγματι βαρύ και μάλιστα υπερβολικά για ένα ξίφος...Ένιωσα αμέσως την δύναμη που ήταν κρυμμένη μέσα του.Μου άρεσε ένα τόσο δυνατό και καλοδουλεμένο ξίφος δεν άξιζε για κάτοχο του κάποιον τυχαίο.Έβαλα το ξίφος μου στην θήκη του και έπειτα πείρα τη θήκη του Yoku και την πέρασα και εκείνη στην ζώνη μου...Το Yoku συνέχισα να το κρατώ στα χέρια μου και να το επεξεργάζομαι.Τότε ένας επαναστάτης πετάχτηκε από πίσω μου φωνάζοντας πως θα εκδικηθεί τον διοικητή του.Εγώ χωρίς καν να το σκεφτώ γύρισα απότομα και χτύπησα το ξίφος του...Η δύναμη του Yoku ήταν εκπληκτική...Μπορεί να μην ήξερα να κόβω μέταλλο όμως το ξίφος αυτό ήταν τόσο δυνατό που μόνο του μπορούσε να συνθλίψει τα κακοφτιαγμένα όπλα των επαναστατών...Έτσι λοιπόν το Yoku διαπέρασε το ξίφος του επαναστάτη και ύστερα και τον ίδιο ρίχνοντας τον χάμω.Τότε ένα den den mushi των επαναστατών χτύπησε...Μόλις απάντησε ο επαναστάτης άκουσα πως δόθηκε η εντολή όλοι οι επαναστάτες στην πόλη να υποχωρήσουν...Τότε όλοι οι επαναστάτες γύρω μου κινητοποιήθηκαν και από όποιον δρόμο έβρισκαν έφευγαν από το πεδίο της μάχης...Δεν ήμουν σίγουρος τι ήταν αυτό που τους έκανε να υποχωρήσουν αλλά σίγουρα δεν ήμουν εγώ.Αφού λοιπόν το πεδίο ήταν ελεύθερο άρχισα και εγώ να κινούμε και να ψάχνω τον άντρα με το πλήρωμα του.Ήλπιζα να είχαν καταφέρει να σώσουν την Lighting και αν όχι να ενωνόμασταν για μια οργανωμένη επίθεση κατά των επαναστατών...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 8:32 pm

Από την κορυφή του λόφου λίγο ποιο δυτικά απ την είσοδο μπορούσαμε να διακρίνουμε πως στην πόλη υπήρχε κινητικότητα και απ την άλλη οι άντρες των επαναστατών έφευγαν κάτι που σήμαινε πως εαν τους ακολουθήσουμε ίσως βρούμε και την Lightning
'' Ίσως να μην την έχουν πειράξει'' ήταν η πρώτη σκέψη που πέρασε απ τον νου μου.. ''Ίσως..''
Μέσα στις επόμενες ώρες, είχαμε περπατήσει αρκετά ακολουθώντας κατα πόδας τους επαναστάτες..Το έδαφος όμως δεν μας βοηθούσε οσο εμάς τόσο και τους άλλους. Η νύχτα άρχισε να πέφτει, μαζί με αυτή και η θερμοκρασία. Τα χιόνια που κάλυπταν το έδαφος είχαν παγώσει εντελώς και το να κάτσεις στο έδαφος ήταν αδύνατο, ακόμα και αν έριχνες κλαδιά, φύλλα και κουβέρτες
Καθόμασταν πίσω απο έναν θάμνο και περιμέναμε την κίνησή τους ενώ ταυτόχρονα είχε πιάσει και μια τρομερή χιονοθύελλα. Αν δεν σταματούσε λίγη ώρα μετά θα αναγκαζόμασταν να διασχίσουμε όλη την απόσταση που μας χώριζε απ τον προορισμό μας με συνοδό την παγωνιά.
Λίγη ώρα μετά φτάσαμε σε ένα σταυροδρόμι...Για την ακρίβεια οδηγούσε σε δυο μεριές...Αναρωτιόμουν που θα πηγαίναμε .



Last edited by DIRK on Sun Mar 10, 2013 11:06 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 9:48 pm

Αυτός που βρισκόταν πιο μπροστά απ την ομάδα έστριψε αριστερά και αφού έριξε καλύτερα την κάπα στους ώμους του. Έβγαλε ένα den den mushi.
Όταν έβαλε στην τσέπη του το αντικείμενο με μια κίνηση του χεριού του διέταξε τους άντρες τους να βιαστούν για την βάση τους .Συνεχίσαμε να τους ακολουθούμε κρυμμένοι πίσω απο θάμνους

Λίγη ώρα αργότερα φτάσαμε. Η αλήθεια είναι πως με γυμνό μάτι δεν επρόκειτο να το έβλεπες. Είχαν χρησιμοποιήσει τα αναρυχόμενα φυτά για να καλύψουν τα ξύλινα τείχη τους..
Καπετάνιε, είναι η πρώτη φορά που σε βλέπω έτσι.Είσαι σκυθρωπός όση ώρα τους ακολουθάμε.
Προσπαθώ να σκεφτώ
Τι ακριβώς πέρα απ την Lightning και τον τρόπο σωτηρίας της? πετάχτηκε ο Drake
Το πως θα τους καταστρέψουμε...Και θέλω να είναι ο χειρότερος δυνατός απο όλες τις πλευρές.
Οι άντρες άρχισαν να μπαίνουν απ την κεντρική τους πύλη .Με μια πρώτη ματιά οι αριθμοί τους ήταν μεγάλοι...Υπολόγιζα γύρω στους 100 με 150 άντρες. Άνοιξα τον σάκο και έβγαλα τα μπαζούκας μαζί με τα πυρομαχικά τους..Τους μοίρασα απο ένα ενώ κράτησα και για εμένα.. Όσο για τα πυρομαχικά, είχαμε πάρει 30 κεφαλές μαζί μας, έτσι τις μοιράσαμε δια του 3. Όταν όλα είχαν ετοιμαστεί, πήρα μια βαθιά ανάσα και έπειτα μίλησα
Ρίξτε στα τείχη μέχρι να γίνουν στάχτη...Μην δείξετε έλεος.. Οι κρατούμενοι δεν πρόκειται να είναι στα μπροστινά τείχη
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 2:09 pm

Έφτασα στην έξοδο της πόλης όσο πιο γρήγορα γινότανε αλλά το μόνο που βρήκα εκεί ήταν ένα μικρό λιβάδι από πτώματα....Ο μυστήριος άντρας και το πλήρωμα του άφαντοι... Σκεφτόμουν δύο πιθανότητες:1) είται είχαν σώσει την Lighting και έτσι τώρα κατευθύνονταν μόνοι τους προς την βάση των επαναστατών για να τους σφάξουν,που σήμαινε ότι είχαν βρει πληροφορίες για την βάση τους και μας είχαν προδώσει καθώς δεν περίμεναν να τις μοιραστούν μαζί μας, 2) είται δεν είχαν σώσει την Lighting οπότε και έτρεξαν μανιασμένοι πίσω από τους επαναστάτες που υποχωρούσαν και έσφαζαν όποιον έβρισκαν ώστε να την σώσουν.Και στις δύο περιπτώσεις πάντως η κατάληξη θα ήταν η ίδια...σφαγμένοι επαναστάτες.Γιατί έπρεπε να με δυσκολεύει τόσο πολύ αυτός ο άντρας;Δεν μπορούσε να σκεφτεί καθαρά έστω και για λίγο...Θα ήταν πιο καλά και για τους δύο μας να πηγαίναμε ταυτόχρονα για επίθεση αλλά όχι....Ας κάτσω εγώ σαν βλάκας να τα σκέφτομαι όλα αυτά ενώ εκείνος παίρνει όλη την δράση.Για λίγο είχα χαθεί μέσα στο μυαλό μου σκεπτόμενος τις πιθανότητες αυτές και έτσι δεν παρατήρησα ότι απέναντι μου είχαν βρεθεί δύο επαναστάτες με ένα ακόμα κανόνι...Έπρεπε να ήταν από τους τελευταίους που έμειναν στην πόλη και προσπαθούσαν να προκαλέσουν όση μεγαλύτερη ζημιά γινόταν.Δυστυχώς άργησα να τους πάρω είδηση και έτσι δεν προλάβαινα να φύγω από την μέση όταν πυροβόλησαν με το κανόνι.Ο Arashi προσπάθησε να μπει στη μέση όμως πρόλαβε να βάλλει μόνο τη μουσούδα του.Ευτυχώς αυτό ήταν αρκετό για να αλλάξει η πορεία της κανονόμπαλας,όμως όχι αρκετό για να μην μου προκαλέσει ζημιά.Η μπάλα έσκασε δίπλα μου εκτοξεύοντας με πάνω σε ένα διπλανό τοίχο.Πήγα να σηκωθώ και τότε συνειδητοποίησα πως δεν μπορούσα...Από την έκρηξη της η μπάλα του κανονιού είχε τραυματίσει το αριστερό μου πόδι το οποίο είχε γεμίσει αίματα...Οι επαναστάτες απέναντι μου γέλασαν και έριξαν ακόμα μια φορά με το κανόνι...Δυστυχώς γι' αυτούς δεν θα την πατάγαμε για δεύτερη φορά.Ο Arashi ήταν τώρα έτοιμος και έτσι απλά μπήκε στη μέση και η κανονόμπαλα γύρισε πίσω στους επαναστάτες στέλνοντας τους στον άλλο κόσμο.Παρόλα αυτά το πρόβλημα παρέμενε...Λόγο αυτής της ύπουλης τους επίθεσης είχα χάσει τη βασικότερη ικανότητα μου....τη μεγάλη μου ταχύτητα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...
Back to top 
Page 3 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Το νησί των επαναστατών![Αρχή]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Zanakand Island-
Jump to: