Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 2:10 pm

Δεν ήμουν σίγουρος γιατί έπαιζε το ζόμπι ο καπετάνιος της Lighting αλλά δεν είχε πολύ σημασία...Αν δεν τος τελείωνε αυτός θα το έκανα εγώ...Οι επαναστάτες που είχαν απομείνει ήταν λίγοι-που να πάρει έχασα όλη τη δράση-και μπορούσα να τους αναλάβω και μόνος μου οπότε είπα στην ομάδα μου και στον Arashi να κάτσουν κάτω να παρακολουθήσουν το θέαμα...Η Lighting έφερε αντίρρηση σε αυτό αλλά απλά την αγνόησα και πλησίασα τον καπετάνιο της...
-Κόψε τις βλακείες... του είπα και ύστερα κοίταξα τους επαναστάτες που ήταν τόσο ηλίθιοι που είχαν πιστέψει αυτό το θέατρο.
Πρώτος φάνηκε να καταλαβαίνει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά,ο διοικητής τους.Από τις περιγραφές που είχα ακούσει από τον Kenobi,ο διοικητής του έπρεπε να είναι ο Terry Gilteo....που σήμαινε πως ήταν ο βασικός μου στόχος...έπρεπε να τον συλλάβω και να τον παραδώσω στο Kenobi...
-Ανόητοι!Μην τρομάζετε από αυτά τα ανόητα κόλπα.... είπε στους άντρες του ο Gilteo
-Και εσύ το πίστεψες όμως.... είπα διακόπτοντας τον
Με κοίταξε αγριεμένα και ύστερα συνέχισε να μιλάει στους άντρες του....
-Εσείς πάρτε τον κοκκινομάλλη....Εγώ θα τελειώσω ότι άρχισα με τον Alucard.... είπε και τότε κάτι σαν καμπάνα χτύπησε στο μυαλό μου.
Κοίταξα τον άντρα δίπλα μου...Αυτός ήταν ο Alucard;Ένα από τα μεγαλύτερα πειρατικά ονόματα που ακουγόταν συνέχεια τον τελευταίο καιρό....Το θέμα είχε ενδιαφέρον όμως έπρεπε πρώτα να τελειώνουμε με τους επαναστάτες πριν από οτιδήποτε άλλο...
-Κάνε μου τη χάρη και μην σκοτώσεις τον διοικητή τους μόλις τελειώσεις μαζί του.... είπα στον Alucard
-Δεν χαρίζομαι σε κανένα επαναστάτη.... μου απάντησε εκείνος
-Μόλις έσωσα ένα μέλος του πληρώματος σου και ήδη έχεις σφάξει μόνος σου τους μισούς επαναστάτες...Άφησε τον να ζήσει,γιατί και εγώ δεν μπορώ να τον αφήσω να παιθάνει.Όσο για τους υπόλοιπους θα τους κρατήσω μακρυά σου μέχρι να τελειώσεις.
Αναστέναξε και τελικά συμφώνησε να μην τον σκοτώσει.Ωραία! Αφού το λύσαμε αυτό το θέμα ώρα να τελειώνουμε.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 2:43 pm

Διατηρώντας το χαμόγελό μου,, γύρισα προς το μέρος των επαναστατών . Πλέον μονο πέντε κάλυπταν τον Gilteo αφού οι υπόλοιποι είχαν πάει για να πολεμήσουν τις ενισχύσεις μας. Έβγαλα το Jackal με το αριστερό, ελεύθερο χέρι μου και πυροβόλησα δυο απ τους άντρες στα πόδια, κόβοντας τους ένα απ τον καθένα. Απέκρουσα το τσεκούρι ενώς επαναστάτη με το ξίφος μου, και του έριξα στο στομάχι, δημιουργώντας του ένα αρκετά μεγάλο τραύμα σε εκείνο το μέρος λόγο της μεγάλης σφαίρας του και της μικρής απόστασης βολής.
Έπιασα τον λαιμό του καρφώνοντας το ξίφος μου στον λαιμό του απο πλάγια, και έφερα το σώμα του στα αριστερά μου για να σωθώ απο μερικά εισερχόμενα βέλη . Όταν όλα τα βέλη είχαν τρυπήσει το νεκρό σώμα , έβγαλα το ξίφος μου απο αυτό, πετώντας το και αυτόματα κάτω καθώς δεν είχα σκοπό να κουβαλάω μαζι μου το νεκρό σώμα ως ασπίδα για πολύ.
Όταν έβαλα το πιστόλι στην θήκη του οι υπόλοιποι που κάλυπταν τον Gilteo ήταν νεκροί . Πέταξα μαχαίρια τα οποία κάρφωσαν τα μανίκια του στον πίσω τοίχο ο οποίος ήταν ξύλινος. Τα μαχαίρια αυτά, δεν του επέτρεπαν να κινηθεί, όμως δεν τον είχαν τραυματίσει...
Στάθηκα περίπου δυο μέτρα μακρυά του, έχοντας την λαβή του ξίφους μου σφιγμένη απο τα δάχτυλά μου.. Τα μαύρα μαλλιά μου έπεφταν επάνω στα μάτια μου κρύβοντας την ευχαρίστηση που πρόδιδαν απο την κατάσταση του επαναστάτη.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 3:15 pm

Οι επαναστάτες παραμέρισαν τον Alucard,με κάποιες εξαιρέσεις,σύμφωνα με τις διαταγές του αρχηγού τους και ήρθαν καταπάνω μου.Με μια απότομη κίνηση βρέθηκα μπροστά στους δύο πρώτους και τραβώντας γρήγορα τα δύο μου ξίφη έκοψα και τους δύο ταυτόχρονα.Με το που έπεσαν κάτω τέντωσα το δεξί μου χέρι και κάρφωσα άλλον ένα που ερχόταν από πίσω τους και δεν είχε προλάβει να αποκτήσει οπτική επαφή μαζί μου....Έκανα μια στροφή,..ένας κάτω...,συνέχισα και μόλις τελείωσε η στροφή χαμήλωσα το σώμα μου χωρίς να σταματήσω καν κατεβάζοντας ταυτόχρονα τα ξίφη μου,...άλλοι δύο κάτω...Σηκώθηκα ξανά.Ένας επαναστάτης είρθε από τα αριστερά μου να με χτυπήσει,όμως με ένα γρήγορο χτύπημα στο πόδι του έχασε την ισορροπία του και την άμυνα του μένοντας εκτεθειμένος στη δικιά μου νέα επίθεση.Ακόμα ένας πετάχτηκε από τα δεξιά μου αυτή τη φορά.Μπλόκαρα με το Yoku και τον έκοψα ύστερα στον ώμο με τη "Σκιά".Γύρισα ξανά προς την άλλη και έκοψα άλλον ένα που ήρθε.Έπειτα κράτησα τα ξίφη μου ανάποδα και έσκυψα...Δύο ξίφη επαναστατών που ήρθαν από αντίθετες κατευθύνσεις πέρασαν από πάνω μου χωρίς να βρουν στόχο.Ανασηκώθηκα και όπως κρατούσα τα ξίφη μου κάρφωσα και τους δύο επαναστάτες στον ώμο τους ώστε να μην τους σκοτώσω και ύστερα από ένα ακόμα χτύπημα ο καθένας σωριάστηκαν και αυτοί κάτω.Έντεκα κάτω...Μόνο ένας έμενε πλέον που καθόταν σε μια απόσταση και με σημάδευε με ένα τόξο-τώρα που κατάφερε και βρήκε τέτοιο αρχέγονο όπλο μου ήταν άγνωστο,όμως αυτό είχε.Ο επαναστάτης ήταν πολύ νευρικός...φαινόταν ξεκάθαρα καθώς όλο του το σώμα έτρεμε.Έριξα μια φορά αλλά το τρέμουλο τον εμπόδιζε να ρίξει σωστά,ακόμα και να ήταν ο καλύτερος του στρατού,και έτσι το βέλος βρέθηκε πολύ πιο πέρα από το σημείο που βρισκόμουν.Έτρεξα προς το σημείο οπού βρισκόταν...Εκείνος τράβηξε ακόμα ένα βέλος όμως πριν προλάβει να το ρίξει τον έφτασα και έσπασα το βέλος όσο ήταν ακόμα στο τόξο.Ύστερα ένα χτύπημα στο κεφάλι με το πλατύ μέρος του Yoku τον έριξε κάτω...Λοιπόν τελείωσα....Τότε ήταν που άκουσα χειροκροτήματα.Γύρισα και είδα τους άντρες μου να χειροκροτούν και μαζί τους και ο Squall με ένα βλέμμα έκπληξης χαραγμένο στο πρόσωπο του.Έκανα μια υπόκλιση και ύστερα γύρισα να δω τι έκανε ο Alucard...Είχε ήδη νικήσει τους δικούς του αντιπάλους και ήταν τώρα έτοιμος να σκοτώσει τον Gilteo.Τον πλησίασα γρήγορα και του έπιασα το χέρι όπου κρατούσε το ξίφος του.
-Μου έδωσες μια υπόσχεση. του είπα και εκείνος με κοίταξε.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 9:20 pm

Η αλήθεια ήταν πως η κατάσταση ήταν αρκετά δελεαστική έπρεπε να πω. Ένα καλοακονισμένο ξίφος στο χέρι μου και ένας βαθμοφόρος επαναστάτης στο έλεός μου..Απ την άλλη η υπόσχεσή μου στον άντρα που έσωσε την Lightning.Τι έπρεπε να κάνω?
Ξεφύσησα δυνατά , έπειτα έβαλα στην θήκη του το όπλο. Με αργά και αποφασιστικά βήματα, πλησίασα τον έντρομο άντρα. Έβαλα το χέρι μου στον λαιμό του λέγοντάς του.
Τελικά φαίνεται πως είναι η τυχερή σου μέρα σκουπίδι... Αλλα θα σου δώσω αυτό για να με θυμάσαι.
Τον χτύπησα τόσο δυνατά με το κεφάλι μου στο δικό του, που δημιούργησε ένα μικρό βαθούλωμα στον ξύλινο τοίχο.Αυτό τον άφησε αναίσθητο όπως είναι λογικό.
Έτριψα το κεφάλι μου στο σημείο που τον χτύπησα καθώς είχε αρχίσει να μουδιάζει.
Γύρισα προς το μέρος του Shadow και των υπολοίπων . Ο Ronin με στόχευε με ένα πιστόλι σε αντίθεση με τους υπόλοιπους της ομάδας του Shadow που τον κοιτούσαν με περιέργεια.
Παρ όλη την πρόκληση προς το πρόσωπό μου δεν απάντησα σηκώνοντας ένα απ τα δυο πιστόλια μου προς το μέρος τους καθώς φαινόταν πως ο Shadow δεν ενέκρινε την ενέργεια του συντρόφου του , όπως επίσης και οι υπόλοιποι άντρες της ομάδας τους
Ο Squall έστρεψε το σπαθί-πιστόλι του προς το μέρος του, όμως με μια κίνηση του χεριού μου τον απ έτρεψα απο το να πατήσει την σκανδάλη .Παρόμοια έπραξε και ο κοκκινομάλλης ,Shadow
Κατέβασε το όπλο σου είπε επιτακτικά στον Ronin
Δεν άκουσες το όνομα αυτού του άντρα? Δεν είδες τι είναι ικανός να κάνει και δεν ξες τι έχει κάνει ? Πως μου ζητάς να το κατεβάσω..Είναι δημόσιος κίνδυνος

Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 9:43 pm

-Ξέρω ποιος είναι και το τι έχει κάνει,όμως πρέπει να ηρεμήσεις Ronin... είπα εντελώς ψύχραιμα και τον πλησίασα.
-Είμαι ήρεμος και ξέρω πολύ καλά τι κάνω...Πρέπει να τον πιάσουμε τώρα που έχουμε την ευκαιρία...Αν δεν το κάνουμε θα εξαφανιστεί ξανά και τότε το μόνο που θα γίνει θα είναι να προκαλέσει περισσότερες καταστροφές. μου απάντησε εκείνος,μα μόνο ήρεμος δεν ήταν.
Ήξερα πως το όνομα και μόνο προκαλούσε τρόμο στους περισσότερους ανθρώπους και έτσι και στον Ronin,όσο γενναίος και να ήταν.Κοίταξα τους υπόλοιπους και είδα το ίδιο βλέμμα τρόμο και άγχους στα πρόσωπα του,εκτός από αυτό του Masta που όπως και εγώ είχε μείνει εντελώς ψύχραιμος.Μπήκα μπροστά από το όπλο του Ronin...
-Κατέβασε το φίλε μου...Όλα θα πάνε καλά στο υπόσχομαι.
-Φύγε από τη μέση αλλιώς θα ρίξω και σε εσένα. είπε και η φωνή του έτρεμε.
Τότε κάτι που δεν περίμενα συνέβει...Ο Masta σήκωσε το χέρι του και έριξα μια μπουνιά στον Ronin.Το όπλο του έφυγε από τα χέρια και ο ίδιος έπεσε κάτω...
-Είσαι τρελός Ronin;Απειλείς τον αρχηγό σου; του φώναξε ο Masta όμως εγώ του έκανα νόημα να σταματήσει.
Πλησίασα τον Ronin και τον βοήθησα να σηκωθεί...Καθώς το έκανα αυτό του ψιθύρισα κάτι στο αυτί.Μόλις τελείωσα αυτά που είχα να του πω με κοίταξε με λυπημένο ύφος...
-Συγνώμη που παραφέρθηκα. μου είπε.
-Δεν πειράζει.Συνβαίνουν και αυτά... του απάντησα και τον χτύπησα φιλικά στον ώμο ...Εγώ με τον Masta και τον Arashi θα μείνουμε εδώ...Εσύ πάρε τους άλλους και πηγαίνετε στη πόλη να καλέσετε τη φρουρά να μαζέψει όλους αυτούς τους επαναστάτες που είναι ακόμα ζωντανοί.Θα σας περιμένουμε εδώ. συμπλήρωσα.
Εκείνος κούνησε το κεφάλι του ως ένδειξη κατανόησης και έφυγε μαζί με τους άλλους,ενώ εγώ με τον Masta μείναμε εκεί...
Κοίταξα τον Alucard και του είπα...
-Καιρός να μάθεις και εμείς ποιοι είμαστε.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 10:14 pm

-Ακούω.... είπε ο Alucard και στάθηκε απέναντι μου να με κοιτάζει.
-Ο άντρας που πήγε να σε πυροβολήσει πριν μαζί με όσους τον ακολουθούν αυτή τη στιγμή προς την πόλη είναι Special Crops των Marines.Ο Masta από εδώ είναι αρχηγός της ειδικής αστυνομίας του Amino Island και πρόσφατα δέχθηκε να συνεργαστεί και αυτός με τη παγκόσμια κυβέρνηση.Όσο για εμένα...Είμαι κυνηγός επικηρυγμένων μαζί με τον φίλο μου τον Arashi.
-Περίεργο αυτό...Ένας κυνηγός αρχηγός μιας ομάδας Marine.Χα! που έχει ξεπέσει η κυβέρνηση.
-Τι σημασία έχει αν ο αρχηγός είναι καλός;
-Ίσως δεν έχει....Τι σκοπεύεις να κάνει λοιπόν Shadow;Σίγουρα θα σε ενδιαφέρει η επικήρυξη μου...
-Σίγουρα,αλλά αυτό είναι το λιγότερο...Υπάρχουν και σημαντικότεροι λόγοι για εμένα να σε πολεμήσω.
-Περίεργος είσαι... Σημαντικότεροι λόγοι από τα χρήματα για ένα κυνηγό;
-Δεν είμαι σαν τους άλλους.
-Ωραία λοιπόν τότε έλα...Δεν σε βλέπω να φοβάσε.
-Αυτό είναι η αλήθεια αλλά δεν θα το κάνω...
-Και γιατί έτσι;
-Γιατί η συνεργασία σου ήταν πολύτιμη για εμένα και την ομάδα μου...Δεν λέω πως δεν θα τα είχαμε καταφέρει,απλά χάρις εσένα τα πράγματα έγιναν γρηγορότερα από ότι περίμενα...Έτσι σαν αντάλλαγμα για τη βοήθεια σου θα παραβλέψω την παρουσία σου εδώ και θα σε αφήσω να φύγεις χωρίς μάχη.
-Μην με κάνεις να γελάω...Πιστεύεις ότι θα με νικούσες στην κατάσταση που είσαι;Άμα θέλω σου επιτήθομαι εγώ... είπε αλλά τον διέκοψα.
-Δεν νομίζω πως θα το κάνεις αυτό οπότε ας μην το συζητάμε... είπα και κοίταξα την Lighting.
Συνήθως δεν μου άρεσε να παίζω με τις αδυναμίες των άλλων αλλά όταν έπρεπε ή όταν είχα να κάνω με αποβράσματα όπως οι πειρατές δεν δίσταζα να το κάνω.
-Καλά ας είναι...θα το λήξουμε ειρηνικά το θέμα.
-Μόνο ένα πράγμα θέλω να μάθω για σένα Alucard πριν φύγεις.
-Και ποιο είναι αυτό;
-Ποιος είναι ο στόχος σου,ο σκοπός της ζωής σου και τα όνειρά σου;
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 10:42 pm

Στόχος, σκοπός, όνειρα. Οι τρεις λέξεις με την μεγαλύτερη σημασία στην ζωή μου . Έχω σκοτώσει χιλιάδες για να τα ολοκληρώσω και θα σκότωνα άλλους τόσους εαν ήταν ανάγκη Ένα μικρό γέλιο μου ξέφυγε. Πραγματικά είχα να μιλήσω αρκετό καιρό γι αυτό σε κάποιον.
Ο στόχος μου και το όνειρό μου είναι ένα και αρκετά κοινό στις μέρες μας. Εαν το πεις σε αυτές εδώ τις αναθεματισμένες θάλασσες το πιο πιθανό είναι να γελάσουν μαζί σου, να σε θεωρήσουν τρελό και να σε κοροϊδέψουν . Εάν όμως δεν συνεχίζεις να το λες , να το πιστεύεις, να προπόνησε γι αυτό και να δίνεις τα πάντα μέρα με την μέρα, στην μεγάλη γραμμή και στον νέο κόσμο θα πεθάνεις , είναι σίγουρο. Πολλοί άλλωστε πέθαναν αφού το προσπάθησαν αλλα αυτό δεν με πτοεί. Σκότωσα κάθε έναν που τόλμησε να γελάσει με το όνειρό μου και έδιωξα κάθε έναν που φοβόταν να με ακολουθήσει.Κάθε μέρα βλέπω νέες προσαγωγές απο τους marines αλλα δεν τους φοβάμαι, αντιθέτως τους προκαλώ.Αν και παράνομος, σιχαίνομαι την υποκρισία και την διαφθορά , πίστεψε με .Η κυβέρνηση με την οποία συνεργάζεσαι είναι απο τους πιο διεφθαρμένους οργανισμούς.Δεν αρνήθηκα ποτέ πως είμαι δολοφόνος , αλλα δεν ήμουν έτσι. Έτσι με έκαναν , έτσι με κατάντησαν.
Βλέπεις, το να είσαι πειρατής, σημαίνει να είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θέλεις και το να είσαι ο βασιλιάς των πειρατών σημαίνει πως όλοι οι άλλοι πειρατές θα σε φοβούνται...Ε λοιπόν θα γίνω ο βασιλιάς των πειρατών. Αφού γίνω, θα καταστρέψω αυτήν την διεφθαρμένη κυβέρνηση αφήνοντας μόνο τα άτομα σαν και εσένα να είναι επικεφαλής για την τάξη και την ασφάλεια .Άφού καταστρέψω και αυτήν την άθλια επανάσταση θα αποσυρθώ περνώντας τα υπόλοιπα χρόνια μου , μακρυά απο τα ''φώτα της δημοσιότητας'' . Ακούγετε ακατόρθωτο, αλλα εγώ θα το κάνω.



ας διαβαστούν τα παρακάτω ποστ καθώς με αφορούν και μετά η συνέχεια είναι εδώ
Spoiler:
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeFri Mar 15, 2013 2:56 pm

Ήταν περίεγος τύπος αυτός ο Alucard...Για λίγο ένιωσα πως είχε σημάδια καλού μέσα του...Όμως παρέμενε ένας πειρατής και από τους πιο διαβόητους...δεν σκόπευα να έχω πάρε δώσε μαζί του...
-Μπορεί να μεισώ τους πειρατές αλλά παραμένεις και άνθρωπος.Και σαν άνθρωπος κάνεις καλά που ακολουθείς τα όνειρα σου με κάθε κόστος αυτό στο παραδέχομαι.Όσο για τη κυβέρνηση που μιλάς μην νομίζεις ότι είμαι ανήξερος τι συμβαίνει...Έχω δει και έχω καταλάβει καλά τη διαφθορά που υπάρχει και πραγματικά μακάρι να μπορούσα να την αλλάξω όμως δεν μπορώ ακόμα.Να πω την αλήθεια η παγκόσμια κυβέρνηση με αφήνει αδιάφορο,όπως και όλες οι άλλες παρατάξεις.Κανείς τους δεν είναι καλύτερος από τους άλλους...Ο μόνος λόγος που έγινα κυνηγός είναι για να πιάνω όσους περισσότερους εγκληματίες και κακοποιούς μπορώ,μέχρι να πετύχω τον δικό μου στόχο,ενώ παράλληλα απολαμβάνα κάποια μικρά προνόμια που θα μπορέσει να μου προσφέρει η κυβέρνηση.
-Και ποιος είναι ο στόχος σου;
-Να φτάσω στην κορυφή του κόσμου...Να γίνω ο ανώτερος όλων των ανθρώπων.
-Θέτεις υψηλούς στόχους βλέπω.
-Όπως και εσύ...Και πράγματι σε αυτό το θέμα μοιάζουμε...Όπως και εσύ έτσι και εγώ θα έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου,με κάποιους περιορισμούς όμως,και δεν με φοβίζει απολύτως τίποτα...Θα πετύχω με κάθε κόστος.
-Πράγματι μοιάζουμε σε αυτό...Όμως δεν νομίζεις ότι οι στόχοι μας φτάνουν σε κάποια αντίθεση;
-Πράγματι...Αν είναι να γίνεις ο βασιλιάς των πειρατών και εγώ ο δυνατότερος άνθρωπος στον κόσμο θα πρέπει κάποια στιγμή να αναμετρηθούμε...Οπότε αυτό έχω να σου πω...Στο δρόμο μας για την κορυφή θα ξανασυναντηθούμε...Όποτε σε συναντώ θα σε πολεμώ και θα σε συλλάβω κάποια μέρα.Τότε θα αποδείξω το ποιος είναι ο δυνατότερος.
-Μου αρέσει αυτό...Σύμφωνοι.Είθε ο καλύτερος να φτάσει στη κορυφή. μου είπε και μου έδωσε το χέρι του για χειραψία.
Δεν αρνήθηκα να του το δώσω και μόλις την κάναμε γύρισε και μαζί με το πλήρωμα του έφυγαν.Λίγο πριν χαθούν από το οπτικό μου πεδίο η Lighting γύρισε και με χεραίτησε με ένα γλυκό χαμόγελο στο πρόσωπο της.Της ανταπέδωσα τον χεραιτισμό αλλά όχι το χαμόγελο και τότε έφυγε και εκείνη.Δεν ξέρω γιατί αλλά μόλις άκουσα τον στόχο του Alucard ένιωσα πως πραγματικά θα τα κατάφερνε να γίνει βασιλιάς των πειρατών,οπότες κάποια μέρα έπρεπε να τον νικήσω.Και θα το έκανα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeFri Mar 15, 2013 3:14 pm

Κάθισα σε ένα κούτσουρο που υπήρχε πιο πέρα μαζί με τον Masta και τον Arashi καθώς περιμέναμε τον Ronin και τους άλλους να επιστρέψουν με τη φρυρά της πόλης για να μαζέψει τους εναπομείναντες επαναστάτες.
-Τι είπες στον Ronin και τον έπεισες να μην επιτεθεί στον Alucard; με ρώτησε ο Masta κάποια στιγμή.
-Θα στα πω όπως ακριβώς του τα είπα:Σκέψου λίγο πριν δράσεις...Είμαστε όλοι τραυματισμένοι και κουρασμένοι...Αν αυτός ο άντρας είναι το τέρας που ακούγεται πως είναι τι ελπίδες θα έχουμε απέναντι του.Θα σε στείλω στην πόλη εκεί κάλεσε τον Kenobi και ενημέρωσε τον για το τι συναίβει και για το πως πήγε η αποστολή,έπειτα κάλεσε στην κεντρική βάση των Marines και ενημέρωσε τους για τον Alucard.Δεν θα μας πειράξει αν υπερβάλλεις και λίγο στην αναφορά σου...
-Καλά δεν υποτίθετε ότι θα τον αφήναμε να φύγει χωρίς μάχη;
-Το νησί δεν έχει βάση της κυβέρνησης ούτε είναι σταθμός για το ναυτικό.Μέχρι να φτάσει κάποιος στόλος εδώ ο Alucard θα έχει γίνει καπνός,οπότε δεν έχει πολύ σημασία.Απλά ήταν ένας τρόπος για να ηρεμήσω τον Ronin και πέρα από αυτό δεν μου αρέσει να αφήνω περιθώρεια στους πειρατές...
-Είναι φανερό πως τους μισείς πολύ...Πως και έτσι;
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitimeFri Mar 15, 2013 3:15 pm

-Το νησί στο οποίο μεγάλωσα το είχαν και το έχουν ακόμα υπό τον έλεγχο τους πειρατές...Σα να μην έφτανε όλο το κακό που προκαλούσαν μια μέρα ήρθαν και με πείραν στο πλήρωμα τους.Δεν είμαι σίγουρος πως ξέραν ποιος είμαι πάντως σίγουρα δεν ήθελα να περάσω μαζί τους τη ζωή μου όμως με ανάγκασαν.Όταν τελικά έφυγα από αυτούς μου είπαν μόνο "Πες στους γονείς σου ότι το χρέος μας το κάναμε".Και το αστείο είναι ότι δεν ξέρω καν ποιοι είναι οι γονείς μου....Μεγάλωσα μόνος μου.
-Κατάλαβα...Άσχετο με αυτό που λέγαμε τώρα αλλά σχετικό με πριν...Πιστεύω πως ήταν κακή ιδέα να πεις στον Ronin να υπερβάλλει για το τι συναίβει εδώ...Μάλλον θα υπερβάλλει παραπάνω από λίγο.
-Και εγώ το πιστεύω αλλά νομίζω πως θα το έκανε και να μην του το έλεγα αυτό.
-Μάλλον. απάντησε εκείνος και για λίγη ώρα επικράτησε σιωπή.
Μέχρι που ο Gilteo συνήλθε από την κουτουλιά που του είχε ρίξει ο Alucard.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...   [Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών... - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Συμμαχία κατά των επαναστατών...
Back to top 
Page 5 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Το νησί των επαναστατών![Αρχή]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Zanakand Island-
Jump to: