Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!    [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 I_icon_minitimeTue Aug 15, 2017 4:35 am

Με την πρόφαση οτι η νύφη πάει στην τουαλέτα, άφησε το τραπέζι του γάμου και πλησίασε τον Κenzo.
-Μου είχες πει οτι θα με περίμενες... είπε ο νεαρός με παραπονεμένο ύφος καθώς προχωρούσαν προς την τουαλέτα.
-Ναι Kenzo το ξέρω... Και πράγματι το έκανα για 3 χρόνια... Για 3 χρόνια σε σκεφτόμουν συνέχεια... Περίμενα να επιστρέψεις απο τις σπουδές σου! Αλλά ο πατέρας μου με πίεσε να αποκατασταθώ όσο ήταν νωρίς...
-Και πλέον φιστικώνεσαι με τον γιο του χασάπη!
-Δεν φιστικώνομαι όπως λες! Του αντιγύρισε τσιτωμένη. Τον αγαπάω αλλά δεν έχουμε προχωρήσει ακόμα. Ακολουθώ τα έθιμα. Θα προχωρήσω την πρώτη νύχτα του γάμου μου...
-Ναι πράγματι αυτό θα κάνεις... Είπε ψυχρά ο Kenzo και την έσπρωξε μέσα σε μία τουαλέτα κλείνοντας την πόρτα πίσω του. Σήκωσε απότομα το νυφικό χωρίς να συναντήσει αντιστάσεις και κατέβασε το πατελόνι του...
Η Εirid ήταν το αγαπημένο παιχνίδι του Kenzo. Toν ήθελε πάντα και εκείνος της χάλαγε την ζωή χωρίς πολλές τύψεις. Χωρίς πολλές τύψεις λοιπόν έσπασε τον παρθενικό υμένα της και το νυφικό της γέμισε αίματα... Που νά'ξεραν και οι δυό τους ότι το ωάριο της θα γονιμοποιούνταν απο την πρώτη της φορά... Ο Kenzo αδιαφορώντας για τις συνέπειες της πράξης του, σηκώθηκε, της έδωσε ένα φιλί στο μάγουλο και βγήκε έξω.
-Καλά να περάσεις... είπε καθώς απομακρυνόταν και δίχως να δώσει σημασία στην απάντηση της.
Λίγα λεπτά αργότερα βρισκόταν στο πλοίο.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!    [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 I_icon_minitimeTue Aug 15, 2017 4:49 am

"Αγαπημένο μου ημερολόγιο. Καιρό έχουμε να τα πούμε... Βρισκόμαστε στην τρίτη μέρα του ταξιδιού για το Lyneel... O καιρός είναι καλός παρότι αφήσαμε το Winterhold εν μέσω βροχής. Η αλήθεια είναι οτι απο την πρώτη μέρα που φύγαμε κοιμόμουνα μέχρι τώρα. Κοιμόμουνα λοιπόν σίγουρα δύο ολόκληρες μέρες μεσ' στο νερό... Εμμ μεταφορικά και κυριολεκτικά! Τις προηγούμενες μέρες έγιναν πολλά πράγματα. Πήγα στο σπίτι του Donald και της Hillary για να μάθω πληροφορίες για το παρελθόν μου. Όχι μόνο έμαθα όλη την καταγωγή μου, αλλά ο βιολογικός πατέρας μου πλήρωνε αυτούς τους δύο για να με αναθρέψουν! Και εκείνοι όχι μόνο πληρώνονταν, αλλά μου χάρισαν απ'τα χειρότερα παιδικά χρόνια ξοδεύοντας τα λεφτά τους στο αλκοόλ και τον τζόγο. Δεν μπορούσα να τους το συγχωρέσω όμως αυτό. Αυτό πάει πολύ. Και έτσι τους έδωσα αυτό που πραγματικά τους άξιζε... ΘΑΝΑΤΟΣ!! "
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!    [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 I_icon_minitimeTue Aug 15, 2017 4:59 am

" Επίσης συνάντησα την Eirid. Ξέρεις τα πάντα για την Eirid. Η κοπέλα είναι τόσο αδύναμη που δεν μπόρεσε να με ξεπεράσει. Αυτής λοιπόν της αξίζει να καταστραφεί η ζωή της για να μάθει. Είμαι σίγουρος οτι το έχει πληρώσει ήδη από την μισή πόλη. Α! Συνάντησα έναν πειρατή απο τους Zeppelin Pirates, εκείνους που βίασαν την Kallia, ίσως την μόνη κοπέλα για την οποία ένοιωσα πραγματικά συναισθήματα. Προσπάθησα να τον εξοντώσω αλλά ήταν δυνατότερος. Αυτό σημαίνει οτι πρέπει να εξασκηθώ και να γίνω δυνατότερος στην μάχη. Έχω ένα προαίσθημα ότι θα έρθουν και άλλες μάχες στην συνέχεια. Πάλι καλά που εμφανίστηκε ο Larry και με έσωσε. Ο Larry είναι ο τύπος που ταξιδεύαμε μαζί. Σου έγραψα για αυτόν σίγουρα. Όταν πρωτομπήκαμε στο πλοίο του έδωσα ακριβείς οδηγίες για το πώς να με σώσει απο τα τραύματα στο πρόσωπο και πίσω στο κεφάλι. Μετά κοιμήθηκα γιατί ήμουν τρομερά τραυματισμένος και κουρασμένος. Εφόσον ξύπνησα προλίγου πάει να πει ότι οι οδηγίες ακολουθήθηκαν με επιτυχία... "
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!    [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 I_icon_minitimeTue Aug 15, 2017 5:14 am

"Μέσα σε όλα ξέχασα να σου αναφέρω οτι έχω έναν ετεροθαλή αδερφό... Silver Elf λέγεται οπότε και εγώ λέγομαι Silver Kenzo πλέον. Η πραγματική οικογένεια μου ήταν πειρατές με εξαίρεση την μητέρα μου που ανήκε στο Ναυτικό. Κανείς τους όμως δεν ζει εκτός του αδερφού μου που είναι λένε φοβερός και τρομερός πειρατής. Αυτήν την στιγμή έχω μπροστά μου μία αφίσα, που ο Larry μου έδωσε, με την φάτσα του. Δεν μοιάζουμε καθόλου! Εχει επικύρηξη 40.000.000 berries! Λένε ότι μόλις μπήκε στην Μεγάλη Γραμμή και σπέρνει πανικό... Αχ αυτοί οι πειρατές...Αχ αυτή η κοινωνία... Γιατί όλοι γίνονται καθίκια;

Αυτά τα καθίκια θα τα συντρίψω με το που τα βρώ μπροστά μου! Ο Larry λέει οτι μόλις φτάσουμε στο Lyneel θέλει να μιλήσουμε επί του θέματος... Δεν ξέρω τί θέλει απο μένα, αλλά κάτι μου λέει οτι θα τα βρούμε. Ελπίζω αυτή η συνεργασία να οδηγήσει στην τιμωρία είτε ενός τυχαίου πειρατή, είτε των Zeppelin Pirates, είτε του ίδιου του αδερφού μου! Του Silver Elf!

Y.Γ. Oπως ξέρεις δεν είμαι καλός στους αποχαιρετισμούς, αλλά πρέπει να αποχαιρετιστούμε. Μου κράτησες παρέα για πολλά χρόνια αλλά πρέπει να σταματήσει αυτό. Νοιώθω ότι τώρα ξεκινάει η πραγματική περιπέτεια για μένα και πρέπει να προχωρήσω μπροστά!"


Με αργές κινήσεις, ο Κenzo σηκώθηκε και περπάτησε ως την πρύμνη του πλοίου. Το φως της σελήνης έπεφτε γλυκά στην οικουμένη και φώτιζε το ψυχρό πρόσωπο του Kenzo. Στάθηκε στην άκρη, φίλησε ευλαβικά το ημερολόγιο του και το άφησε να πέσει ελαφρά στην θάλασσα, στον βυθό της North Blue...
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Administrator
Administrator
Portgas D. Ace


Όνομα Χαρακτήρα : Portgas D. Ace
Posts : 1207
Location : Next to Whitebeard in the grave
Join date : 2017-08-11
Age : 25

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!    [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 I_icon_minitimeTue Aug 15, 2017 4:58 pm

Όνομα χαρακτήρα: Silver Kenzo

P.o.M. Points: 30

Belli: 89.000 + 34.000 άνοιγμα φόρουμ

Τυχόν παρατηρήσεις:

Θετικά:

Χαίρομαι που οι δήθεν γονείς σου έχουν πεθάνει, στο τρίτο πρόσωπο φαίνεσαι πολύ ωραίος. Επίσης η μάχης σου ήταν πολύ ωραία με τον πειρατή ασχέτως αν δεν τον είχες νικήσει. Ήταν καλογραμμένη, είχε ωραία πλοκή.

Αρνητικά:

Αυτό που όχι δεν μου άρεσε αλλά δεν το βρήκα τόσο λογικό ήταν ότι είπες ο πατέρας σου είχε πάει στο ραφτελ. Αν ήταν ένας από το πλήρωμα του Roger πάω πάσο αν όχι όμως τότε δεν γίνεται να είχε πάει εκείνος. Ο μόνος που είχε περάσει στο νησί ραφτελ ήταν το πλήρωμα του Roger, κανένας άλλος.
Αυτό με το ημερολόγιο που σου είχα πει στην προηγούμενη ιστορία μου άρεσε αλλά ήταν ωραίο καθώς ήταν όλη η ιστορία με εκείνο ενώ τώρα σε λίγες φορές το είχες βάλει, κάποιες φορές μπερδευόμουν. Επίσης σε κάποια ποστ χρώματα στους διαλόγους δεν είχες βάλεις. Πέρα από αυτό δεν είχα δει κάτι άλλο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!    [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!  - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings
» [Τελος - Παρελθον] The Past
» [Τέλος-Παρελθόν] Οι Κουρσάροι
» [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Winterhold-
Jump to: