Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 2:33 am

Καμία πένα δεν είναι ικανή να περιγράψει επακριβώς μία ιστορία. Χίλιες λέξεις και πάλι δεν αρκούν για να περιγραφεί μία εικόνα ακόμα και απλή. Αν μία ιστορία είναι κάτι σαν αλυσίδα πολλαπλών εικόνων, τότε τα λόγια δεν είναι λίγα αλλά περιττά. Όμως έτσι κανείς δεν θα έμπαινε στον κόπο να μεταδίδει ιστορίες, τραγούδια, μύθους και γεγονότα. Η ζωή θα ήταν φτωχότερη χωρίς να γνωρίζουμε το παρελθόν και έτσι οι άνθρωποι θα επαναλάμβαναν πολύ περισσότερο τα λάθη τους... Άλλωστε κανείς δεν είπε οτι μία ιστορία πρέπει να είναι τέλεια. Ίσως μόνο σε ένα φανταστικό κόσμο θα βαθμολογούνταν ιστορίες και μάλλον κάτι τέτοιες ιστορίες χάνουν σε ποιότητα γιατί δεν έχουν εκείνα τα λάθη, τις ατασθαλίες, τις μικρές πινελιές παραλογισμού που τις δίνουν αξία...ή μήπως όχι;


Last edited by el Latino on Tue Aug 15, 2017 5:39 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 2:45 am

Οι ιστορίες λοιπόν απαρτίζονται απο ανθρώπους , οι άνθρωποι αυτοί είναι που δίνουν το χρώμα και τον τόνο στην υπόθεση. Ειδικά όταν ασχοληθεί κανείς με το τί σκέφτεται κανείς στο κεφάλι του, τί τον βασανίζει και τί τον έχει πειράξει, τί του αρέσει και τί αγαπάει, όταν κανείς προσπαθήσει να φτιάξει έναν χάρτη του μυαλού ενός ανθρώπου, του λαβύρινθου αυτού με τις πολλές πόρτες που άλλοτε οδηγούν στο πουθενά και άλλοτε είναι κλειστές, τότε τα συμπεράσματα είναι πλούσια και το ενδιαφέρον βγάζει σπίθες όπως η φωτιά οταν της ρίξεις λάδι. Αν το μυαλό ενός ενήλικα είναι ενας λαβύρινθος, τοτε το μυαλό ενός παιδιού είναι ένα απλό δωμάτιο με δύο πόρτες. Το ποιά πόρτα θα επιλέξει το παιδί ίσως είναι καθοριστικό για όλη του τη ζωη και ο Silver Kenzo, ήταν ενα παιδί απο το Winterhold που επέλεξε μάλλον την λάθος πόρτα...


Last edited by el Latino on Fri Aug 11, 2017 6:10 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 3:38 am

Για αρχή, το Winterhold είναι ένα νησί της North Blue που όπως σχεδόν όλα τα νησιά της θαλασσας αυτής τείνουν να έχουν ψυχρό κλίμα και πολικές θερμοκρασίες. Τα καλοκαίρια είναι δροσερά αλλα οι χειμώνες είναι σχεδόν τρομακτικοί με το θερμόμετρο να δείχνει αρκετά πιο κατω απο το μηδεν. Ειδικά το νησί αυτό ειναι ιδιαιτερα τρομακτικο αφου στην βορεια πλευρα του βρισκεται ενα πολυ ψηλο και κρεμνώδες βουνο που ακόμα και οταν ο καιρος ειναι καλος, κρυβει τον ηλιο και μαζευει αρκετα συννεφα γυρω του. Στο νότιο τμήμα του βρίσκεται η μοναδική πόλη του νησιου κοντα στη θαλασσα. Για άλλες θάλασσες και αλλα κλιματα αυτό θα ηταν πολυ καλο γιατι θα ευνοουσε την ψυχαγωγια, τον τουρισμο και την οικονομια. Για το Winterhold όμως προκειται είτε για κακόγουστο αστείο είτε για ειρωνία αφου για πενήντα περίπου μέρες κατα τη διαρκεια του χειμώνα, η θαλασσα κάθε χρόνο παγώνει ολοκληρώνοντας την εικόνα του τρομακτικού αυτου νησιου.


Last edited by el Latino on Fri Aug 11, 2017 6:11 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 3:45 am

Ενα τετοιο φυσικο περιβαλλον σιγουρα δεν βοηθαει την επαφη και επικοινωνια των ανθρωπων μιας κοινωνιας όπως η πολη του Winterhold. Αν ο ζεστος ηλιος ηταν συχνος επισκεπτης του νησιου, οι ανθρωποι θα βρισκοντουσαν πιο ευκολα. Τα παιδια θα επαιζαν στις αλανες απο το πρωι ως το βραδυ και οι παραλίες θα γεμιζαν με κόσμο που θα απολαμβανε τον ηλιο, τους γλαρους και το παιχνιδισμα της θαλασσας κατω απ'τα ποδια τους. Τα παιδια του νησιου αυτού λοιπον έπρεπε να βρουν έναν διαφορετικό τρόπο να διοχετεύσουν την ενεργητικοτητα τους. Ο Silver Kenzo το είχε αποδεχτει απο μικρός αυτο και έτσι το μεγάλο σπιράλ τετραδιο του, εγραφε απ'εξω με μεγάλα γραμματα:
ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΚΕΝΖΟ
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 5:55 am

Το ημερολογιο αυτο ομως δεν ηταν και πολυ φιλοξενο αφου στην πρωτη σελιδα ο Kenzo απετρεπε τον οποιονδηποτε απο το να προχωρησει σε περαιτερω αναγνωση του ημερολογιου:

''Εαν αυτο το ημερολογιο βρεθει στα χερια σας δωστε το πισω στον Kenzo. Aπαγορευεται να διαβασετε παραπανω πραγματα οποτε μη το προσπαθησετε

Δεν μας εδωσε επαρκεις λογους για να μη διαβασουμε παρακατω οποτε μπορουμε να το ξεφυλλισουμε σε τυχαιες σελιδες...

''Αγαπημένο μου ημερολόγιο χαιρομαι πολυ που εχω εσενα για να μπορω να σου μιλαω και να σου λεω διαφορα πραγματα! Η μαμα νομιζω οτι νευρίασε μαζι μου επειδη δεν καθαρισα τον κηπο τοτε πριν δεκαπεντε μερες. Δε μου μιλαει πολυ. Μηπως δε με αγαπαει πια?''


Last edited by el Latino on Fri Aug 11, 2017 6:14 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 1:37 pm

''Οι διακοπές τελείωσαν και το σχολειο επιτελους αρχισε! Τα αλλα παιδακια δε θελουν να ερχονται στο σχολειο και ειναι κακοκεφα. Λενε οτι το σχολειο ειναι βαρετο και οτι θελουν πιο πολυ να ειναι σπιτι τους. Καλα πως γινεται να το λενε αυτο? Το σχολειο ειναι πολυ ωραιο! Μαθαινουμε καινουργια πραγματα... οι δασκαλοι μας ειναι καλοι... Περναει ο χρονος μας... Αν ειμασταν σπιτι αλλωστε ποσο καλα θα περνουσαμε? Πολυ καλυτερα ειναι στο σχολειο!''

''Σημερα στεναχωρηθηκα πολυ γιατι τα παιδια στο σχολειο με κοροιδευαν επειδη κρατουσα απο το σπιτι ψωμι για να φαω ενω εκεινα αγοραζαν onigiri απο το καταστημα του σχολειου... Ντραπηκα πολυ''

''Προλιγου ρωτησα τη μαμα γιατι δε μου δινει λεφτα να αγοραζω και γω απο εκει για να μη με κοροιδευουνε τα παιδια και μου ειπε οτι το μαγαζι δεν παει καλα και οτι δεν εχουμε λεφτα για τετοια...''
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 1:43 pm

''Η μαμα και ο μπαμπας συνεχως γκρινιαζουν επειδη λεει δεν εχουμε λεφτα. Εγω νομιζω οτι εχουμε ομως. Πως γινεται συνεχεια να αγοραζουμε μπουκαλια με ποτα και να τα πινουν οι γονεις μου? Ενταξει δεν ειναι παντα μονοι τους, μερικες φορες ερχονται και μερικοι φιλοι τους και πινουν μαζι μεχρι το πρωι που εγω ξυπναω για να παω στο σχολειο...''

''Σε λίγο καιρο θα παρουμε τους βαθμους της δευτερας γυμνασιου και θελω να τα παω παρα πολυ καλα... Μου αρεσει το διαβασμα στο σπιτι και περναω ωραια οταν διαβαζω και δεν εχω κανεναν στο κεφαλι μου. Θελω να ειμαι ο πρωτος στην ταξη!!''
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 1:58 pm

''Σημερα το πρωι εφαγα κατσαδα απο τους γονεις μου. Εκεινοι ειχαν γυρισει πολυ αργά στο σπίτι ως συνηθως και ηθελαν να κοιμηθουν. Εγω ομως ξυπνησα στις 7.00 και αρχισα να ετοιμαζομαι για το σχολειο όμως καταλαθος εριξα στο πατωμα μια σιδερενια κουπα που εκανε πολυ θορυβο και οι γονεις μου ξυπνησαν και φωναζαν... Ο μπαμπας μου με χτυπησε στο μαγουλο κιολας. Τα παιδια στο σχολειο  ειδαν το σημαδι και κρυφογελουσαν καθως με κοιταζαν... Δεν με νιαζει  εγω θα διαπρεψω στο τελος στους βαθμους ...''
''Ειχα ριξει πολυ διαβασμα φετος και ημουν σιγουρος οτι θα τελειωνα πρωτος την ταξη... το δικαιουμουν αλλωστε... τα περισσοτερα παιδια ειναι βλαμμενα και δεν αξιζουν... Πηγα γεματος χαρα να παρω τους βαθμους και ειχα μεσο όρο 19.6 . Κοίταξα στον πινακα τους βαθμους ολων των παιδιων και ειδα οτι βγηκα δευτερος. Μια κοπελα ειχε βγαλει 19.8 !! Η Εirid, η κόρη αυτού που έχει το ξενοδοχείο...Αυτή είναι ηλίθια και χαζοχαρούμενη. Πως γίνεται να τα πήγε καλύτερα απο μένα...Γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...''


Last edited by el Latino on Fri Aug 11, 2017 6:18 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeSun Nov 15, 2015 2:09 pm

''Ο καλυτερος μου φιλος ο Ryou εφυγε... Ηρθε να με χαιρετισει και κλαψαμε λιγο... Μου ειπε οτι οι γονεις του εχουν κατι φιλους πειρατες και θα πανε να γινουν πειρατες... Μα γιατι??? Γιατι πανε και γινονται πειρατες ολοι τους?? Στην ιστορια μαθαμε οτι το Winterhold καποτε ηταν μεγαλο και τρανο... Είχε παραπανω κατοικους αποτι εχει τωρα... Και αυτοι οι κατοικοι συνεχεια εγκαταλειπουν το νησι... Ενταξει ειναι κρυο δεν λεω, αλλα γιατι να φυγουν? Γιατι να γινουν πειρατες?Ειχαμε μαθει επισης οτι ιστορικα ανεκαθεν η πειρατεία και το εμποριο συνδεονταν... Το νησι μας ηταν πολυ καλο στο εμποριο παλια αλλα τωρα πολλοι παλιοι εμποροι οπως οι γονεις του Ryou γινονται πειρατες... Το νησι μας γινεται ολοενα και πιο φτωχο οσο παει... Θα μεινουμε δεκα ανθρωποι εξαιτιας της κωλοπειρατιας! Δεν ειναι τυχαιο που το νησι ειναι φιλοπειρατικο ομως... Απτην μια το εμποριο, απτην αλλη η διασκεδαση. Το μαγαζι των γονιων μου δεν εξαιρειται. Γιατι να δινει αλκοολ και στεγη σε πειρατες εγκληματιες και καθε κακο? Γιαυτο παρακμαζει το νησι ενω παλια ηταν ενδοξο!!''
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 6:31 pm

"Μικρό μου ημερολόγιο. Μοναδικέ μου φίλε. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ. Δεν καταλαβαίνω γιατί ήρθα σ'αυτόν τον κόσμο. Εχθές το βράδυ με ξύπνησαν οι γονείς μου και κάτι φίλοι τους που ήρθαν στις 4.30 στο σπίτι μας. Εκανα υπομονή ελπίζοντας οτι θα κοιμηθούν αλλά τίποτα. Τους άκουσα να κάθονται στο τραπέζι της κουζίνας και να μιλάνε δυνατά και να γελάνε. Σύντομα άνοιξαν μπουκάλια με ποτό. Εβρισα απο μέσα μου γιατί συνέχεια το ίδιο γίνεται: Πίνουν στο μαγαζί, και μετά έρχονται εδώ και ξαναπίνουν. Ως που θα πάει αυτή η βαλίτσα; Περασε αρκετή ώρα με εμένα να στριφογυρίζω στο κρεββάτι ώσπου αποφάσισα να σηκωθώ και να τους πώ να είναι πιο ήρεμοι δεν είμαι δημοτικό να μην με υπολογίζουν! Δευτέρα Λυκείου είμαι! Οταν έφτασα είδα τους γονείς μου και έπαιζαν ποκερ μαζί με τον φίλο τους τον Ranmir που είναι ένα ρεμάλι της κοινωνίας και άλλα 4 άτομα. Φορούσαν αυτά τα κλασσικά περίεργα καπέλα και ηταν περίεργα ντυμένοι. Κατάλαβα οτι πάλι ήταν φίλοι τους πειρατές...
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings
» [Τέλος-Παρελθόν] Οι Κουρσάροι
» [Τελος - Παρελθον] The Past
» [Τέλος-Φρούτου] Το παρελθόν και το παρόν μου
» Το μπλε του Ναυτικού. [Τέλος-Παρελθόν]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Winterhold-
Jump to: