Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:39 pm

"Πολεμήσαμε πολλές φορές απέναντι στον παλιό θεό, και παρά το γεγονός πως ο στρατός του ήταν τεράστιος είχαμε καταφέρει να πάρουμε ένα μικρό κομμάτι γης. Όμως τότε ήρθε ο Enel και οι ιερείς του, με τις δυνάμεις του κατάφερε να διαλύσει ολοκληρωτικά τον στρατό του παλιού θεού και να εξαφανίσει τον ίδιο. Από τότε κανένας δεν τον είδε αλλά δεν νομίζω πως έχει πεθάνει. Το πρώτο πράγμα που έκανε ο Enel ήταν να μας πολεμήσει και να μας διώξει για μια ακόμη φορά από το μικρό κομμάτι του τόπου μας που είχαμε καταφέρει να πάρουμε. Έτσι μείναμε σε αυτό το μικρό νησί που είδες πριν φτάσεις εδώ, ο Viper είναι ο πιο δυνατός πολεμιστής του χωριού μας και όλοι μας έχουμε ορκιστεί να τον ακολουθήσουμε ακόμα και αν αυτό σημαίνει θάνατος για όλους μας."
Τς, ώστε βασικά είναι ο αρχηγός σας και θέλετε να πάρετε πίσω την γη σας. Ζεχαχαχαχαχα, έχω πολεμήσει για πολύ πιο ανούσιους λόγους στην ζωή μου. Μικρέ θα σας βοηθήσω, ούτως ή άλλως θα το έκανα για τους συντρόφους μου.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:29 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 12:01 am

Χμ, πάντως δεν είσαι και τόσο κακός όσο φαίνεσαι... Ίσως και να σε είχα παρεξηγήσει πίσω στο χωριό μου, θα έκανες έναν καλό πολεμιστή της Shandia...
Oi, oi! Μη τα μπερδεύεις, δεν είμαι πολεμιστής κανενός. Είμαι αφεντικό του εαυτού μου και το ίδιο είναι και οι φίλοι μου. Για αυτό έγινα πειρατής, για να γυρνάω τις θάλασσες ελεύθερα δίχως να δίνω λογαριασμό σε κανέναν...
Και όμως πρέπει να υπήρχε κάποια εποχή που θα είχες κάποιο αφεντικό. Κανένας δεν γεννιέται ελεύθερος. Όχι σε αυτόν τον κόσμο τουλάχιστον.
Τς, πράγματι. Πολύ παλιά είχα ένα αφεντικό, όμως το αφεντικό αυτό με πούλησε και σκότωσε τους ανθρώπους που ήθελα γύρω μου. Έτσι αποφάσισα να πάρω μόνος μου την ελευθερία μου, τον σκότωσα και βρήκα νέους φίλους. Από τότε γυρνάμε την Μεγάλη Γραμμή μαζί και δεν αφήνουμε κανέναν πίσω. Ακόμα και αν είναι ο πιο αδύναμος κρίκος του πληρώματος.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:30 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 12:14 am

Χμ, πάντως δεν φαίνεσαι για άνθρωπος που θα ήθελε κάποιον αδύναμο άνθρωπο να κουβαλάει μαζί του. Ακόμα και στις μάχες σου επιλέγεις πάντα δυνατούς αντιπάλους για να έχει το λίγο ενδιαφέρον που ζητάς...
Η δύναμη δεν είναι μόνο σωματική μικρέ, υπάρχει και η δύναμη της ψυχής και της καρδιάς. Αυτοί οι άνθρωποι μου έδειξαν πως δεν είμαι μόνο ένα κτήνος που δεν γνωρίζει την διαφορά μεταξύ εχθρού και αθώου. Για αυτό και τους θέλω γύρω μου για να μου το θυμίζουν, για αυτό και θα πολεμήσω τον Enel για να τους πάρω πίσω.
Όπως είπα και πριν... Θα έκανες έναν καλό πολεμιστή της Shandia Kenshin! Ακόμα και αν δεν θες να το παραδεχθείς μοιάζουμε πολύ μεταξύ μας...
Ζεχαχαχαχαχα, δεν μαθαίνεις ποτέ έτσι δεν είναι?! Σε συμπαθώ μικρέ, είσαι το ίδιο ξεροκέφαλος με εμένα! Μείνε κοντά μου μικρέ και θα σου δείξω ένα σόου που δεν έχεις ξαναδεί ποτέ στην ζωή σου. Αυτό μπορώ να στο υποσχεθώ...!


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:30 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 12:22 am

Τς, τς. Αυτό πρέπει να ομολογήσω πως δεν το είχα σκεφτεί πως θα μπορούσε να συμβεί, μια συμμαχία με τους πολεμιστές της Shandia είναι σίγουρα κακά μαντάτα για εμάς. Νόμιζα πως με το να απαγάγω τους συντρόφους σου κοντά στο χωριό τους θα έλυνες μόνος σου το πρόβλημα με το να τους επιτεθείς όμως εσύ πήγες και έγινες φίλος τους... Είπε μια διαπεραστική φωνή που διέκοψε την ομιλία μας. Σχεδόν συγχρόνως γύρισαν τα κεφάλια μας προς το μέρος που ακούστηκε η φωνή για να αντικρίσουμε έναν τύπο πάνω σε ένα πουλί που έμοιαζε με ένα είδος δράκου.
Να υποθέσω πως εσύ είσαι η επόμενη δοκιμασία μου? Τς, τι θα γίνει με εσάς? Όλοι σας φαίνεστε πολύ αδύναμοι, άλλη μια μάχη που δεν θα ευχαριστηθώ με πλησιάζει.
Χμ, το ήξερα πως το στόμα σου ρίχνει φαρμάκι αλλά πραγματικά με στεναχωρείς όταν με βάζεις στην ίδια κατηγορία με τους προηγούμενους δυο αντιπάλους σου.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:32 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 12:32 am


Δεν σε βάζω εγώ... Είσαι από μόνος σου σε εκείνη την κατηγορία, η ψυχή σου είναι αδύναμη και καλυμμένη με φόβο για εμένα. Μπορώ να το νιώσω...
Καλά το κατάλαβα πως κατέχεις και εσύ την τεχνική Mantra. Είναι σχεδόν βέβαιο πως αυτή θα είναι μια αρκετά δύσκολη μάχη για να κερδίσω, γνωρίζω πως δεν έχω και πολλές πιθανότητες απέναντι σου αλλά θα κάνω το καθήκον μου ως ιερέας του θεού Enel.
Δεν ξέρω τι είναι αυτό το Mantra που λες...
Αλλά έχει αρχίσει να με νευριάζει αυτή η "καραμέλα" με τους ιερείς και τον θεό... Αν ήταν πραγματικά θεός σας θα φρόντιζε να σας δώσει δύναμη, απόλυτη δύναμη για να διαλύετε κάθε εχθρό του. Φρόντισε να κάνεις αυτό που θέλεις εσύ, εκτός αν θέλεις να είσαι για πάντα ο σκύλος κάποιου πιο δυνατού από εσένα... Και τώρα τέρμα τα λόγια, ήρθες για να επιτεθείς. Έτσι δεν είναι? Εμπρός λοιπόν! Δείξε μου τι μπορείς να κάνεις.

Τολμάς να ατιμάζεις το πρόσωπο του Enel μπροστά μου? Με αυτή την λόγχη θα υπερασπιστώ τον αφέντη και θεό μου.
Τς, αδύναμε.. Μόνο οι δειλοί έχουν κάποιον θεό, αν είσαι δυνατός φροντίζεις μόνος σου τον εαυτό σου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 1:09 am

Μου επιτέθηκε δίχως δεύτερη σκέψη, το άσχημο πουλί στο οποίο καθόταν έκανε μια απότομη πτώση προς το πλοίο μας. Τόσο εγώ όσο και ο Braham πηδήξαμε στο πλάι για αποφύγουμε την επίθεση, προσγειώθηκα πάνω σε ένα αρκετά παχύ κλαδί δέντρου ενώ εκείνος φρόντισε να δημιουργήσει έναν ακόμα λευκό δρόμο για να σταθεί. Έβγαλε τα πιστόλια, σημάδεψε καλά και έριξε δυο βολές προς τον ιπτάμενο αντίπαλο μας. Μια λεπίδα εκρηκτικού αέρα από τα κατάνα μου ήταν αρκετή για να σταματήσει την επίθεση του. Γύρισε και με κοίταξε σαστισμένος.
Είναι δικός μου αντίπαλος, σας είπα να μην μπλέκεστε στις μάχες μου. Απλά κάτσε εκεί και δες την συνέχεια. Του είπα ειρωνικά.
Ο αντίπαλος μας δεν φάνηκε να συμφωνεί στην ιδέα και έστρεψε το δόρυ του προς τον Braham, το πτηνό έκανε άλλη μια βουτιά προς εκείνη την κατεύθυνση..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 1:09 am

Τς, όλοι σε αυτό το νησί έχετε ένα θέμα με τα αυτιά σας. Νομίζω πως μόλις είπα πως αυτή η μάχη είναι μεταξύ εμένα και εσένα. Δεν θα αφήσω κανέναν από τους δυο σας να την χαλάσει. Φώναξα καθώς το χτύπημα του δοριού του απορροφούταν από το περίεργο κοχύλι που είχα πάρει από τον Viper.
Αυτό είναι... Δεν μπορεί! Πως πήρες στα χέρια σου ένα τέτοιο αντικείμενο?
Ζεχαχαχαχαχα, εκπλήσσεσαι? Ξέρω τι μπορεί να κάνει αυτό το κοχύλι, όμως για να είμαι σίγουρος λέω να προσθέσω και κάτι ακόμα μέσα του. Είπα ακουμπώντας το χέρι μου επάνω του. Μια έκρηξη ακολούθησε και μετά άλλη μια. Και οι δυο απορροφήθηκαν τελείως από το κοχύλι.
Πρόσεχε τι κάνεις... Αυτό δεν είναι ένα απλό Dial, είναι ένα.. Reject Dial. Θα καταστραφεί και το δικό σου σώμα αν το εξαπολύσεις... Τραύλισε ο αντίπαλος μου και μονομιάς φρόντισε να απομακρυνθεί όσο πιο πολύ μπορούσε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 1:09 am

Μη σε ανησυχεί αυτό, είναι για τον θεό σου. Θα φροντίσω να του δώσω μια γεύση από τις δυνάμεις όλον μας προτού τον στείλω στον άλλο κόσμο. Λοιπόν, θα συνεχίσουμε την μάχη μας ή φοβάσαι να με πλησιάσεις άλλο?
Ούρλιαξε από οργή για τα λόγια μου και έσφιξε το δόρυ του στο χέρι του. Η μύτη του δοριού καλύφτηκε από φλόγες και μέσα σε μια στιγμή βρέθηκε και πάλι να πετάει προς το μέρος μου.
Ενδιαφέρον όπλο έχεις στην κατοχή σου. Ίσως υπό άλλες συνθήκες να ήθελα να μάθω πως λειτουργεί αλλά βιάζομαι. Πρέπει να φτάσω τους φίλους μου και εσύ θα μου πεις που βρίσκονται. Ήμουν τυχερός που ακολούθησα την βάρκα που μου δώσατε, δεν περίμενα να πέσω πάνω στον άνθρωπο που τους φυλάκισε...
Αν με νικήσεις θα σου πω που ακριβώς βρίσκονται, αν όμως χάσεις τότε το κεφάλι σου θα γίνει δικό μου.
Οο, μεγάλη σιγουριά έχεις για τον εαυτό σου... Είσαι σίγουρος πως μπορείς να το καταφέρεις?
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 11:27 am

Ακόμα και αν δεν είμαι πρέπει να τα καταφέρω, στο όνομα του Enel. Φώναξε και επιτέθηκε για μια ακόμη φορά, απέκρουσα το χτύπημα του με το κατάνα μου και ετοιμάστηκα να του επιτεθώ και εγώ. Η λεπίδα μου διαπέρασε τον αέρα με στόχο το στήθος του.
Mantra. Είπε και μονομιάς το σώμα του κινήθηκε ήρεμα προς το πλάι και απέφυγε την επίθεση μου. Γύρισα το κατάνα στο χέρι και στόχευσα για τον λαιμό του αλλά με απέφυγε για μια ακόμη φορά με την ίδια ευκολία.
"Τς, τι γίνεται με αυτόν τον άνθρωπο? Είναι πράγματι ο ίδιος αντίπαλος με πριν? Εκτός αν... Αλλά δεν μπορεί να γνωρίζουν πως να χρησιμοποιούν το Kenbushoku Haki εδώ πάνω... Ή μήπως μπορούν?" Αναρωτήθηκα καθώς παρατηρούσα τον αντίπαλο μου. Ένας μόνο τρόπος υπήρχε για να μάθω, άρχισα να στέλνω πολλαπλές επιθέσεις προς το μέρος του με σκοπό να τον αναγκάσω να μου αποκαλύψει την τεχνική του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 12:23 pm

Τα χτυπήματα μου περνούσαν δίπλα από τον αντίπαλο μου δίχως να τον ακουμπούν, δεν υπήρχε αμφιβολία πλέον. Αυτός ο άνθρωπος μπορούσε να χρησιμοποιήσει το Kenbushoku Haki, ίσως μάλιστα να μπορούσε να το χρησιμοποιήσει πολύ καλύτερα από εμένα αφού διάβαζε κάθε μου επίθεση.
Ζεχαχαχαχαχα, δεν περίμενα να δω κάτι τόσο ενδιαφέρον εδώ πάνω. Μια μάχη με έναν χρήστη Haki σίγουρα θα είναι κάτι καλό. Με εκπλήσεις, δεν περίμενα ένας τόσο αδύναμος άνθρωπος να μπορεί να χρησιμοποιήσει Haki.
Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς. Την τεχνική Mantra μου την δίδαξε ο θεός Enel αρκετά χρόνια πριν, δεν γνωρίζω αυτό το Haki για το οποίο μιλάς. Παρόλα αυτά μπορώ να ξέρω που ακριβώς θα επιτεθείς οπότε οι ελπίδες σου για νίκη είναι αρκετά χαμηλές μιας που φαίνεται πως δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την τεχνική στο ίδιο επίπεδο με εμένα. Είπε και μου επιτέθηκε και πάλι με το δόρυ του, σήκωσα το χέρι μου και το έπιασα στον αέρα.
Back to top Go down
Sponsored content





Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Knock-up Stream] Angels [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Wired Life .I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: White Sea :: Skypiea :: Upper Yard-
Jump to: