Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 1:16 pm

Είχα ήδη προχωρήσει αρκετά όταν μπροστά μου βρήκα τρεις μεγάλες λευκές γραμμές σαν και αυτήν που είχαμε ακολουθήσει όταν περάσαμε από την μεγάλη πύλη. Στην αρχή των γραμμών υπήρχε μια μικρή βάρκα, έμεινα και κοίταζα την κατάσταση για λίγο ενώ μερικές σκέψεις περνούσαν από το μυαλό μου...
"Χμ, ώστε δηλαδή θέλουν να επιλέξω μια από τις διαδρομές για να συνεχίσω την πορεία μου. Λες και είναι παιχνίδι.. Τς, υποθέτω πως θα πρέπει να το κάνω αν θέλω να βρω τους συντρόφους μου, ελπίζω μόνο να πέσω σε κάποιο σοβαρό εμπόδιο..."
Ανέβηκα στην βάρκα και ξανά κοίταξα για μια ακόμη φορά τις τρεις διαδρομές. Δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια από όλες θα ήταν πιο ενδιαφέρουσα, οπότε τελικά αποφάσισα να το αφήσω στην τύχη μου.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:23 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Sep 08, 2013 11:42 am

Έκλεισα τα μάτια μου και έσπρωξα το έδαφος για να ξεκινήσει η μικρή βάρκα μου, φρόντισα να μην τα ανοίξω μέχρι να φτάσω στο σημείο που οι γραμμές χωρίζονταν και οδηγούσαν σε ξεχωριστά μέρη. Όταν τα άνοιξα είδα πως η τύχη μου είχε επιλέξει την αριστερή γραμμή και μερικά λεπτά αργότερα έχασα εντελώς από τα μάτια μου τις άλλες δυο και συνέχισα την δικιά μου διαδρομή. To πλοίο προχωρούσε μόνο του λες και ήταν ρυθμισμένο να πηγαίνει μπροστά μέχρι να φτάσει στο σημείο της επόμενης δοκιμασίας. Έκατσα στο ένα και μοναδικό κάθισμα που είχε και περίμενα μέχρι να σταματήσει, κοιτούσα το δάσος γύρω μου. Ήμουν σίγουρος πως ανήκε στην δικιά μας θάλασσα αλλά δεν μπορούσα να ξέρω πότε ακριβώς είχε "ανέβει" εδώ πάνω αλλά ούτε και πως είχε γίνει κάτι τέτοιο. Το Knock-Up Stream μπορεί να ήταν δυνατό αρκετά για να ανεβάσει το πλοίο μας στον ουρανό αλλά σίγουρα δεν θα μπορούσε να ανεβάσει μια τόσο μεγάλη έκταση γης..


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:24 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 3:23 pm

Με τις σκέψεις αυτές στο μυαλό μου παρατήρησα πως το πλοίο μου σταμάτησε, παρατήρησα τον χώρο γύρω μου αλλά δεν είδα κάτι περίεργο.
Τς, ώστε έφτασα λοιπόν. Τώρα καιρός είναι να βρούμε τον επόμενο αντίπαλο, αναρωτιέμαι προς τα που να ξεκινήσω την πορεία μου. Μονολόγησα!
Κατέβηκα από το μικρό πλοίο και πάτησα στο έδαφος του νησιού, ο χώρος φαινόταν λες και δεν υπήρχε κάποιος γύρω, ωστόσο ήμουν σίγουρος πως δεν είχα σταματήσει κατά τύχη εδώ.
Έκανα μερικά βήματα και βγήκα από τα πυκνά φυλλώματα που υπήρχαν γύρω μου, βρέθηκα σε ένα μικρό ξέφωτο στην άλλη άκρη του οποίου στεκόταν ένας ακόμα χοντρός τύπος. Αυτός ήταν πιο περίεργα ντυμένος από τον άλλο, τα ρούχα του ήταν επίσης λευκά αλλά καλύπτονταν ως ένα αρκετά μεγάλο σημείο από πορτοκαλί κορδέλες που είχε περασμένες στην μέση και το στήθος του.
Ώστε ήρθες επιτέλους. Σε περίμενα πολεμιστή της μπλε θάλασσας!


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:24 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 3:28 pm

Πολεμιστή της μπλε θάλασσας? Τς, δεν μπορούσες να βρεις κάτι καλύτερο? Μπορείς από τώρα να με φωνάζεις θεό μιας που θα πάρω την θέση του Enel όταν τον σκοτώσω και πάρω πίσω τους συντρόφους μου.
Ανοησίες! Ένας απλός άνθρωπος δεν θα μπορούσε ποτέ να νικήσει τον θεό μας, η δύναμη του Enel είναι απόλυτη. Δεν υπάρχει κάποιος θνητός που να μπορεί να τον κερδίσει...
Έχει περάσει καιρός από τότε που ήμουν ένας απλός θνητός χοντρέ... Μη με υποτιμάς...
Αυτό θα το δούμε! Εγώ θα είμαι ο αντίπαλος σου σε αυτήν την δοκιμασία, όμως πρόσεχε! Δεν έχω καμία σχέση με τον Satori που αντιμετώπισες πριν. Εκείνος ο τύπος είναι τόσο αδύναμος που ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να τον νικήσει, πόσο μάλλον εσύ...!


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:25 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:19 pm

Τα μάτια μου άνοιξαν απότομα, μέσα στο μυαλό μου υπήρχαν μόνο σκέψεις θανάτου για αυτόν τον τύπο. Θα έβρισκε το ίδιο τέλος με τον προηγούμενο ύστερα από τα λόγια που είχε ξεστομίσει.
Έβγαλα το κατάνα μου και ετοιμάστηκα για μάχη. O χοντρός τύπος αποδείχτηκε πως είχε εκπληκτική ταχύτητα για το μέγεθος του, παρόλα αυτά δεν ήταν αρκετό για να καταφέρει να με νικήσει. Έτρεξε προς το μέρος μου και προσπάθησε να αξιοποιήσει το τεράστιο σώμα του για να με χτυπήσει στα δέντρα πίσω μου. Ωστόσο τον απέφυγα αρκετά εύκολα με ένα πήδημα προς τα αριστερά, έφερα το κατάνα μου στο άλλο μου χέρι και τον κάρφωσα στα πλευρά. Έβγαλε μια κραυγή πόνου αλλά δεν λύγισε και πολύ, γύρισε το σώμα του για να με χτυπήσει και ίσα που πρόλαβα να τραβήξω την λεπίδα μου. Αν είχα αργήσει λίγο περισσότερο θα έσπαγε από την πίεση που της άσκησε.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:26 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:19 pm

Σταμάτησα το χέρι του στο αέρα με ιδιαίτερη ευκολία, παρά το γεγονός πως φαινόταν τεράστιος η σωματική του δύναμη ήταν πολύ λιγότερη.
Τς, είσαι αδύναμος. Δεν μου αρέσουν οι αδύναμοι αντίπαλοι χοντρέ, εξαφανίσου από μπροστά μου... Είπα καθώς τον έσπρωχνα και πάλι προς τα πίσω, δεν μπόρεσε να μου φέρει αντίσταση και έτσι βρέθηκε με την πλάτη κολλημένη σε έναν κορμό δέντρου.
Δεν θα τα παρατήσω τόσο εύκολα, ένα χτύπημα με το τεράστιο σώμα μου και θα σε στείλω στον άλλο κόσμο. Έτσι θα μπορέσω να πάρω την θέση του άχρηστου του Satori που έχασε και θα γίνω ένας από τους βασικούς ανθρώπους που έχει γύρω του ο θεός μας. Το όνομα μου θα γεμίσει τους ουρανούς και δεν θα υπάρχει κανένας θνητός που να μην αναγνωρίζει την δύναμη μου, μια λαμπρή ζωή με περιμένει μόλις σε κερδίσω.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:26 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:20 pm

Για να το κάνεις όμως αυτό πρέπει να καταφέρεις να κρατήσεις την προσοχή σου επάνω μου, σου είπα πως βαριέμαι τους αδύναμους αντιπάλους χοντρέ... Απάντησα ψυχρά καθώς είχα βρεθεί ήδη πίσω του με ένα χτύπημα των ποδιών μου στο έδαφος. Η λεπίδα μου διαπερνούσε την πλάτη του και καρφωνόταν στους πνεύμονες του, ταλαντώθηκε για μια στιγμή και έφτυσε λίγο αίμα προτού πέσει στα γόνατα.
Η μάχη μας τελείωσε. Δεν έχω λόγο να ασχολούμαι πλέον μαζί σου, πέθανε... Φώναξα και κατέβασα με δύναμη την λεπίδα μου προς τον λαιμό του.
Ωστόσο προς μεγάλη μου έκπληξη η λεπίδα σταματήθηκε μερικά εκατοστά πάνω από τον λαιμό του, σήκωσα το βλέμμα μου και είδα τον Viper να είναι εκεί.
Νόμιζα πως οι δουλειές μου μαζί σου τελείωσαν, σου είπα πως δεν θέλω να σας πολεμήσω άλλο. Στόχος μου είναι ο Enel, δεν θα πειράξω το χωριό σας.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:27 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:20 pm

Δεν ήρθα για αυτό... Θα σε βοηθήσουμε να νικήσεις τον Enel, είναι μια ευκαιρία να πάρουμε πίσω την γη μας.
Τς, δεν τα παρατάς έτσι δεν είναι?! Είπα κοιτώντας την Laki με την άκρη του ματιού μου.
Πολύ καλά λοιπόν, μπορείτε να έρθετε αλλά μείνετε εκτός του δρόμου μου. Δεν θα φταίω αν κάποιος από εσάς ανατιναχτεί. Όσο για τον Enel, είναι δικός μου. Τώρα άσε με να καθαρίσω αυτόν τον τύπο! Συνέχισα γυρνώντας και πάλι το βλέμμα μου στον Viper..
Όχι. Κατέβασε το όπλο σου, δεν είναι ανάγκη να πεθάνει. Ο μόνος που θα λάβει θάνατο θα είναι ο Enel, οι ιερείς του δεν έχουν κάνει κάτι εναντίων μας.
Oi, oi. Με νευριάζεις και πάλι Viper, σου είπα να μείνεις εκτός από τον δρόμο μου. Εκτός αν θέλεις να τελειώσουμε εκείνη την μάχη που είχαμε αρχίσει πριν.


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:27 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:20 pm

Ότι και να κάνεις δεν θα σε αφήσω να σκοτώσεις ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με αυτά που θέλουμε. Μας αρκεί να πέσει αναίσθητος, όπως και ο υπόλοιπος στρατός του Enel. Πίστεψε δεν θα μείνεις δίχως μάχες! Είπε εκείνος και με μια κίνηση χτύπησε τον χοντρό στο πίσω μέρος του κεφαλιού του με το μπαζούκα του ρίχνοντας τον αναίσθητο.
Πάμε. Δεν έχει κάποιο νόημα να μένουμε άλλο εδώ πέρα. Συνέχισε να λέει, αλλά η μικρή βάρκα που με είχε φέρει εδώ είχε άλλη γνώμη. Άρχισε και πάλι να κινείτε σιγά σιγά.
Προχωρήστε, θα σας βρω αργότερα. Προς το παρόν λέω να ακολουθήσω την πορεία της βάρκας μου, κάτι μου λέει πως ο επόμενος προορισμός μου θα είναι πιο ενδιαφέρον.
Τς, ξεροκέφαλε. Braham, πήγαινε μαζί του. Φρόντισε να μην σκοτώσει κάποιον "αθώο", μόνο τον Enel μπορείς να πειράξεις Kenshin. Να το θυμάσαι αυτό...


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:28 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 10, 2013 5:20 pm

Ζεχαχαχαχαχα, θα σε σκοτώσω μια από αυτές ώρες Viper... Εσύ να θυμάσαι αυτό. Απάντησα ειρωνικά καθώς ο πρώην αντίπαλος μου και νυν ακόλουθος μου Braham ανέβαινε στην μικρή βάρκα μαζί μου.
Καθώς απομακρυνόμασταν είδα τον Viper να μοιράζει τις τελευταίες εντολές στους πολεμιστές της Shandia και ύστερα διασπάστηκαν σε μικρότερες ομάδες για την μεγάλη επίθεση.
Τς, αυτοί οι άνθρωποι είναι πραγματικά αποφασισμένοι. Oi μικρέ, τι ακριβώς σας έκανε ο Enel και τον μισείτε τόσο? Ρώτησα τον Braham δίχως να πάρω τα μάτια μου από τους υπόλοιπους πολεμιστές.
Για λίγη ώρα δεν ακούστηκε τίποτα και άρχισα να πιστεύω πως απλά δεν ήθελε να μου πει. Όμως μερικά δευτερόλεπτα αργότερα τον άκουσα να λέει:
"Δεν ξέρω αν ο Viper θα μου επέτρεπε να στο πω, αλλά νομίζω πως μπορείς να βοηθήσεις αν ξέρεις όλα τα γεγονότα. Δεν είναι το ότι τον μισούμε για κάτι που μας έχει κάνει. Η Skypeia πιο παλιά είχε έναν άλλο θεό, εκείνος μας έδιωξε από την Upper Yard για να μείνει εκεί με τον στρατό του. Τότε όλοι μας ήμασταν μικροί, σχεδόν παιδιά. Ο Viper έχασε τον πατέρα του σε εκείνη την μάχη και από τότε ορκίστηκε πως κάποια μέρα θα πάρουμε πίσω την γη μας."


Last edited by Roni on Thu Sep 12, 2013 12:29 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Knock-up Stream] Angels [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Wired Life .I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: White Sea :: Skypiea :: Upper Yard-
Jump to: