Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 15 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 15 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 10, 2013 4:24 pm

Κύριοι χαρακτήρες:

Έχοντας φύγει απ το νησί Ruluka, στο πλήρωμα του Alucard και αυτό του Gally, επιτέθηκε ένα battleship των Marine. Ευτυχώς κατάφεραν να ξεφύγουν , αλλα με ένα πλοίο λιγότερο. Ο Gally έχασε το δικό του και απ το πλήρωμά του επέζησαν μονο δυο άντρες, όπως επίσης και ένας ακόμα σύμμαχος του, ο A.A.A. .O Alucard προσπάθησε να καλέσει τους συμμάχους του της Saruyama Alliance οπου πληροφορήθηκε οτι μαζί με τον Cricket έφτασαν επιτέλους στην μεγάλη γραμμή και συγκεκριμένα στην Jaya. Το τελευταίο τον δυσαρέστησε καθως ήθελε βοήθεια απο αυτούς. Όσο περισσότερη δύναμη συγκέντρωνε, τόσο πιο ασφαλής θα ήταν, τουλάχιστον μέχρι να αποκτήσει και αυτός μια δύναμη φρούτου του διαβόλου. Μετά την προδοσία του Jegins ο μόνος χρήστης φρούτου του διαβόλου επάνω στο πλοίο , ήταν ο Squall, και ο δεύτερος χρήστης φρούτου φιλικά προσκείμενος προς αυτόν ήταν ο Shoujou.Απ την άλλη ο Raziel και ο Pashalis θα έμεναν στις πίσω θάλασσες και ο μόνος που θα μπορούσε να εμπιστευτεί'ήταν ο Kenhsin, ο οποίος σύμφωνα με τα τελευταία νέα, βρισκόταν στο νησί Water 7, εκεί ήθελε να πάει και εκείνος, να δει το τι έκανε στην πόλη


Last edited by DIRK on Thu May 16, 2013 4:00 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat May 11, 2013 7:48 pm

Ο Αlucard καθόταν πλέον στην πλώρη του πλοίου του , μαζί με τον Gally, τον A.A.A και τον Drake.. Aφού τους διηγήθηκε πως έφτασε μέχρι εδώ την αφήγηση ξεκίνησε ο A.A.A, για το πως ήρθε εδω καθώς το πλοίο πλησίαζε σε ένα περίεργο νησί...Έπρεπε να είχε το σχήμα χελώνας . O Drake είχε ετοιμάσει μια συμφωνία έκπληξη για τον Alucard


Μια ηλιόλουστη μέρα πήγα να ξαποστάσω σε ένα μικρό μπαρ του χωριού.Είχα κουραστεί απίστευτα απο την προπόνησή μου στο dojo.Πλέον ζούσα σαν κυνηγημένος και έτσι αναγκάστηκα να ζω κρυμμένος
Κάθισα σε ένα τραπέζι και παρήγγειλα να πιω μια κρύα μπύρα..Με το πέρας λίγης ώρας, κατάλαβα πως είχα χάσει τα λεφτά μου πάνω στην προπόνηση, έτσι είπα στον μαγαζάτορα να κρατήσει την μπύρα καθώς θα έφευγα.Εκείνος όμως νευρίασε.
-Άλλη φορά να παίρνεις λεφτά πριν έρθεις εδώ..Δεν έχω ποτά για πέταμα
-Συγγνώμη ..απολογήθηκα
-ΤΙ συγγνώμες και χαζά? Τώρα...



* η αφήγηση είναι σε άλλο πρόσωπο ωστε να διαχωρίζεται απ την κύρια ιστορία


Last edited by DIRK on Sun May 12, 2013 12:20 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat May 11, 2013 8:26 pm

Την κουβέντα του διέκοψε ένας επιβλητικός άντρας που ήρθε και στάθηκε ανάμεσα απο μένα και απο αυτόν..ήταν ένας ψηλός μαυρομάλλης άντρας, περίπου 30 χρονών ...ΤΟ ένα μάτι του ήταν καλυμμένο
Αυτόν δεν τον γνώριζα..Δεν πρέπει να ήταν απ τα μέρη μας....
-Σου ζήτησε συγγνώμη ο μικρός...Είπε κοφτά
-Εσύ τι ανακατεύεσαι?
Ο ξένος έβγαλε το χέρι του μέσα απ την κάπα του και έπιασε τον μπαρμαν απ τον λαιμό..
-Μην αφθαδιάζεις σε μένα γέρο .Δεν το χω σε τίποτα να σε σκοτώσω εδώ και τώρα..Κατάλαβες?
Μόλις τελείωσε την κουβέντα του τον πέταξε κάτω
-Μάλιστα, αποκρίθηκε σαστισμένος
-πιάσε τώρα 2 μπύρες και γρήγορα...
-Μάλιστα..είπε και γύρισε γρήγορα στην κουζίνα του.
Ο Ξένος κάθισε.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 12:04 am

-Του χρειαζόταν κάτι τέτοιο..είπα με αυτοπεποίθηση, προσπαθώντας να τον ευχαριστήσω
-Κάτι τέτοιους τους αξίζει θάνατος..απαντησε κοφτα.Είσαι απο δω μικρέ?
-Ναι ..
-Είσαι ξιφομάχος? απ ότι βλέπω κρατάς ένα σπαθί..Mήπως δεν είναι δικό σου?
Προπονούμαι στην ξιφομαχία για να μπορέσω κάποια μέρα να αποδίδω την προσωπική μου δικαιοσύνη, όμως είμαι μηχανικός ..Μπορώ να επισκευάσω σχεδόν τα πάντα.
-Χμ..για πες μου για σένα είπε καθώς ο μπαρμαν μας έφερε τις μπύρες
-Γεννήθηκα πριν απο 17 χρόνια στο νησί που είναι λίγο πιο βόρεια απο εδω..ήρθα εδώ αναζητώντας δουλειά παρατώντας το σπίτι και τους δικούς μου..Τώρα δουλεύω επισκευάζοντας καράβια περαστικών και με τα λεφτά που βγάζω πληρώνω τα έξοδα μου.
- Θα σε ενδιέφερε να μπεις σε ένα πειρατικό πλήρωμα?Το δικό μου για την ακρίβεια..Θα κάνεις ότι ξέρεις καλύτερα και η ανταμοιβή σου θα είναι 10 τις εκατω των θησαυρών που βρίσκουμε
Η πρόταση του με αιφνιδίασε ..Θα μου άρεσε να ταξιδέψω αλλα έπρεπε να μάθω πληροφορίες γι αυτόν


Last edited by DIRK on Sun May 12, 2013 12:06 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 12:06 am

-Πρέπει πρώτα να μάθω το όνομά σου
-Είμαι ο Charles Vane και έχω επικήρυξη 50.000.000, Θα σου πω μερικές ιστορίες μου για να μάθεις καλύτερα το ποιος είμαι και το τι μπορώ να κάνω .Δεν είχε περάσει ούτε μισή ώρα απο τότε που σάλπαρα απο ένα νησί με περίεργα ζώα και ήδη διέκρινα το επόμενο νησί ! ήξερα πως ήταν κοντά αυτά τα δυο νησιά επειδή τα είδα το προηγούμενο πρωί ! Η μόνη διαφορά ήταν οτι σήμερα το απέναντι νησί δεν περιβαλλόταν απο ομίχλη ! Μάλιστα μπορούσα να διακρίνω και μια μεγάλη πόλη χτισμένη στην άκρη ενός λόφου και εκτεινόταν ως την θάλασσα !Πρέπει να είχα φτάσει στην Loguetown! Αυτό σήμαινε μόνο ένα πράγμα! οτι ήμουν πολύ κοτνά στην είσοδο την Grand Line τo reverse mountain !Όσο περισσότερο πλησίαζα τόσα περισσότερα σπίτια διέκρινα! ''Πω πω δεν την περίμενα τόσο μεγάλη και πυκνοκατοικημένη πόλη! '' είπα με ένα χαμόγελο ! Όμως επειδή είχα ακόμα 15 με 20 λεπτά ταξίδι ως που να φτάσω στο λιμάνι και δεν μπορούσα να μένω σε απραξία , πήρα την χθεσινή εφημερίδα του World Government για να την διαβάσω εφόσον δεν πρόλαβα παρά να κοιτάξω το εξώφυλλο εχθές .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 12:08 am

Με το που την άνοιξα είδα την φάτσα του Gecko Moria μέσα ...Ξαφνικά απο εκεί που ήμουν χαρούμενος , τα συναισθήματα θυμού και θλίψης με κατέκλυσαν .''Θα έρθει η ώρα σου Moria '' είπα σκίζοντας την σελίδα .Την έκανα κομματάκια και την πέταξα στην θάλασσα.
Θέλω εδώ να σου τονίσω πως κάποτε θα αντιμετωπίσουμε τον Moria..είχε σφάξει όλη μου την οικογένεια στο Kenzan island της grand line
Στην επόμενη σελίδα έγραφε για 2 νέες βάσεις των Marine . Μια στην East Blue και μια στην North Blue. Στην East Blue έγραφαν οτι δημιούργησαν φυλακές γιατί δεν χωρούσαν πλέων οι παλιές φυλακές τους κρατουμένους . Και ο λόγος ήταν ο Smoker. '' Ο Smoker''?Με έπιασε κρύος ιδρώτας . Αν εγώ έφτανα στην Loguetown τότε σίγουρα θα συναντούσα τον Smoker και αυτό ήταν κακό . Ο Smoker είναι πολύ καλός φίλος του πατέρα μου .Είναι αυτός που μίλησε με τον ίδιο τον Fleet Admiral για να μετατεθεί ο πατέρας μου στην Shell Town τις τελευταίες του χρονιές πριν αποστρατευτεί ...Και ναι..απ ότι κατάλαβες ο πατέρας μου ήταν μαριν
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 12:14 am

-Εεε ξένε ! είπε κουνώντας το δεξί χέρι του και δείχνοντας με το αριστερό μια κενή θέση μπροστά του
-'Έρχομαι , έρχομαι ! είπα καθώς άρχισα να στρίβω την βάρκα μου προς το μέρος του
Μετά απο δυο λεπτά έφτασα στην θέση που μου είχε υποδείξει , του πέταξα το σκοινί για να δέσει τη βάρκα και την έδεσε .Πήδηξα απο την βάρκα μου στην μαρίνα και άρχισε να μου μιλάει ο τύπος
-Καλώς ήρθες στο Lyneel
-Lyneel?Δηλαδή δεν είμαι στην Loguetown ?
-Όχι φυσικά ! το νησί Lyneel είναι πολύ μακρυά απο το νησί της Loguetown. Τώρα βρίσκεσαι στην North Blue
-Μα πως είναι δυνατόν αυτό ? Πω πω ..
-Τέλος πάντων , η τιμή για να δέσεις εδώ την βάρκα σου είναι 10 Belli .Και πρέπει να μου πεις το όνομά σου
-Τι θα έλεγες αν σου έδινα 20 Belli και ξεχνούσαμε το όνομα ? Είπα καθώς έβγαλα 20 Belli και τα κουνούσα μπροστά του
-Χμμμ... Καλώς ήρθατε στο Lyneel κύριε Yagami.Καλή διαμονή


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 12:18 am


Ο Alucard έκανε μια παρατήρηση στον A.A.A
Εκεί πήγα και εγώ...Είναι η πατρίδα του Jegins, είπε σφίγγοντας στα δάχτυλά του το ξίφος του.Για άλλη μια φορά άρχισε να νευριάζει μόνο στην σκέψη αυτού του άντρα . Θα τον ξανασυναντούσε και όταν αυτό γινόταν δεν θα του συμπεριφερόταν όπως πριν. Είχαν πλέον φτάσει στο νησί ´οταν ξαφνικά μπροστά τους, βγαίνοντας απο κάποιους θάμνους εμφανίστηκε ένας περίεργος τύπος
Spoiler:
Ποια είναι η δουλειά σας εδώ?
Θέλω να δω τον Ratchet. Είμαι ο Drake, απάντησε ο first mate του Alucard, προς μεγάλη έκπληξη του τελευταίου
Ο άντρας με κοίταξε με περίεργο ύφος...
Ωστε αυτός είναι ο Alucard... Δεν πιστεύω πως θα σε ενοχλούσε μια επίδειξη δύναμης?είπε υψώνοντας τις γροθιές του. Απλά για να επιβεβαιώσω την δύναμή σου
Κανένα πρόβλημα, απάντησε ο Alucard. Σήκωσε και αυτός τις γροθιές του , δείχνοντας απειλητική διάθεση
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 9:05 pm

Ο Alucard δεν ξεκίνησε αυτός να επιτίθεται όπως συνήθιζε στις θάλασσες που επισκέφτηκε ως τώρα.. Μια απερίσκεπτη κίνηση και ίσως γινόταν ρεζίλι μπροστά στους άντρες του πληρώματός του και τους συμμάχους του. Τώρα βρισκόταν στην μεγάλη γραμμή και δεν σκόπευε να υποτιμά τους εχθρούς του, ακόμα και αν φαίνονταν αδύναμοι. Δεν ήθελε να βρεθεί προ έκπληξης όπως τότε με τον Jegins
Ο άντρας άρχισε να τρέχει τελικά προς το μέρος του Alucard. Ο τελευταίος απέφυγε την γροθιά του, άρπαξε το χέρι του βάζοντας το αριστερό του χέρι στον αγκώνα του άλλου, και το άλλο χέρι του στον ώμο του και εκμεταλλευόμενος το ασταθές κέντρο βάρους του αντιπάλου του, τον σήκωσε στον αέρα και τον έριξε στο έδαφος χωρίς κάποια ιδιαίτερη περαιτέρω δυσκολία .

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 12, 2013 10:49 pm

Ο Alucard έκανε κάποια βήματα πίσω θέλοντας να δείξει πως απο μέρους του είχε τελειώσει η υπόθεση. Έδιωξε τα μαλλιά του απ το πρόσωπό του και άρχισε να κατευθύνεται προς τον Drake ωστε να πάρει την κάπα του. Ο άντρας απο πίσω του, σηκώθηκε αθόρυβα . Αυτό που έκανε τον Alucard να θορυβηθεί ήταν τα βαριά βήματά του επάνω στο λασπωμένο έδαφος. Γύρισε σχεδόν αστραπιαία, έχοντας σκύψει και απλώσει το πόδι του σαν σκούπα. Ο Honki δεν περίμενε αυτή την κίνηση του Alucard και δέχτηκε ένα σκληρό χτύπημα στα πόδια το οποίο τον έκανε να πέσει στο έδαφος και να λερωθεί για ακόμα μια φορά με τις λάσπες.Ο Alucard αυτή την φορά δεν σταμάτησε εκεί. Πάτησε μα το πόδι του το στήθος του άντρα και τον κράτησε στο έδαφος..
Νομίζω πως αυτό ήταν αρκετό για δείγμα, είπε ο Drake ακουμπώντας τον Alucard στον ώμο, σταματώντας τον απο το να χαλάσει αυτό που ήρθαν να κάνουν στο νησί
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Mecha Island-
Jump to: