Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeWed May 15, 2013 7:06 pm

Ξέρεις, είναι ικανός να κατασκευάσει πολεμικά ρομποτ για εμάς, όπως επίσης και πολεμικές στολές στυλ ρομποτ για τους πιο αδύναμους του πληρώματος μας. Έτσι σε έφερα εδώ σήμερα, ωστε να αποφασίσεις αν θα χρηματοδοτήσεις τις έρευνές του ...Το πακέτο της προσφοράς του είναι αρκετά μεγάλο και η συνεργασία μας θα μπορούσε να είναι μακροχρόνια
Η ιδέα άρεσε στον Alucard, Θα ήταν κάτι παραπάνω απο μια καλή βοήθεια.
Θα ήθελα πρώτα μια μικρή επίδειξη πρώτα . Δεν θα αγοράσω κάτι το οποίο δεν έχω δοκιμάσει .
Ο Ratchet σηκώθηκε και κατευθύνθηκε προς ένα τζάκι...Κάνοντας μια περίεργη κίνηση ο τοίχος μαζί με το τζάκι, άρχισε να γυρνά, εμφανίζοντας απο πίσω μια στολή ρομπότ την οποία φόρεσε και ενεργοποίησε. Ο Alucard σηκώθηκε για να τον αντιμετωπίσει σε έναν αγώνα χωρίς όπλα.
Με το πέρας πέντε λεπτών, ο αγώνας ήταν ισόπαλος, κάτι που αποδείκνυε πως η στολή του ρομπότ ήταν αρκετά καλή ωστε να τα βάλει με την δύναμη του Alucard..
Θα αγοράσω... Είπε κοφτά ο Alucard. Θα προστατέψουν καλά τους συντρόφους μου. Η συμφωνία έκλεισε με τον Alucard να δίνει 1.000.000 belli. Το ποσό ήταν αντιπροσωπευτικό καθώς το κύριο μέρος την συμφωνίας θα έφτανε στα 20.000.000 . Δεν τον ενδιέφερε όμως. Πρώτα έβαζε την ασφάλεια των δικών του και τον στόχο του.
Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon May 20, 2013 9:00 am

Όνομα χαρακτήρα: Alucard

P.o.M. Points: 25

Belli: 79.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη με κούρασε, δεν μου κράτησε το ενδιαφέρον σαν άλλες ιστορίες σου και δεν νομίζω ότι ήταν γιατί δεν εμπεριείχε τον Alucard ιδιαίτερα. Η αλήθεια είναι ότι η αφήγηση μέσα στην αφήγηση σε α' πρόσωπο μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω αν μου κάθισε καλά σαν αναγνώστης, δηλαδή ίσως θα έπρεπε να βάλεις τον χαρακτήρα που κάνει την α' αφήγηση να κάνει κάποια κίνηση ή κάποιο μορφασμό καθώς διηγούταν την β' αφήγηση που βρισκόταν μέσα σε διάλογο. Αν και την έκοψες σε ένα σημείο συνέχισες με την αφήγηση όπως ήταν πριν, δηλαδή το σημείο του διαλόγου. Ίσως η κίνηση του χαρακτήρα που περιγράφει κάνει και τον αναγνώστη να νιώσει περισσότερο ποιες είναι οι πιο σημαντικές στιγμές κτλπ. Αυτό ως συμβουλή.

Στην αφήγηση καταλαβαίνω το ότι έτρεχες τα γεγονότα καθώς ήθελε να αποδείξει στον ΑΑΑ ότι αξίζει να μπει στο πλήρωμά του και το πόσο φοβερός είναι, αλλά σε κάποιο σημείο κόλλησα γιατί δεν κατάλαβα πότε πήγε από το ένα γεγονός στο άλλο. Η μάχη με το ένα από τα bossάκια μου φάνηκε λίγο περίεργη, έγινε πάρα πολύ γρήγορα αλλά κατανοώ ότι δεν ήθελες να επεκταθείς σ' αυτό το κομμάτι παραπάνω. Ήταν σαν να βιαζόσουν πάντως στην αφήγηση, σε σχέση με το πώς άρχισες την ιστορία και πώς την τελείωσες.

Το πιο ενδιαφέρον κομμάτι για εμένα η αλήθεια είναι ήταν το τέλος με τα ρομπότ. Το ότι θα προμηθευτεί ρομπότ για το πλήρωμά του. Επίσης μου αρέσει που αναφέρεις και τα άλλα διασκορπισμένα μέλη του πληρώματός σου.
Back to top Go down
 
[Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Mecha Island-
Jump to: