Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 4:25 pm

Την στιγμή που πηγαίναμε στο μέρος όπου τους είχα δει τότε εμφανίζεται ξαφνικά κάτω από τα πόδια μας μια μπάλα, η οποία φαινόταν κάπως περίεργη. Έτσι την έπιασα για να δω τι ακριβώς είναι, και τότε μου λέει ο δάσκαλος...
-Πέταξε την γρήγορα τώρα Hayate αλλιώς θα γίνει έκρηξη!!! Oταν μου είπε ότι ήταν έτοιμη να ανατιναχθεί τότε με όλη μου την δύναμη μου την πέταξα ψηλά στον αέρα η οποία μετά από 5 λεπτά είχε ανατιναχθεί... Όμως εκείνη την στιγμή δεν ήμασταν σε θέση μάχη και βρήκαν την ευκαιρία οι άντρες που ήταν μάλλον κριμένοι πίσω από τα δεντρά να μας κάνουν αιφνιδιαστική επίθεση... Όταν είχαν εμφανιστεί μπροστά μας τα όπλα μας δεν τα είχαμε πάνω μας επειδή πριν τα είχαμε αφήσει κάτω ώστε να πετάξουμε την βόμβα μακρυά...
-Τι θα κάνετε χωρίς όπλα εεε σισισισισι!!! Είπε καθώς γέλαγε ο ένας αλλά θα πρέπει να ξέρει ότι δεν χρειάζεται να έχει κάποιος όπλο αν μπορεί να πολεμήσει με τα χέρια του, και για να του δώσω ένα μάθημα επειδή είχε πει κάτι τέτοιο αλλά και επειδή μας έκαναν αιφνιδιαστική επίθεση τότε πετάχτηκα πάνω του και τον κλότσησα στην μούρη του... Όταν οι άλλοι είδαν να κλοτσάω τον σύντροφο τους δεν έκατσαν με σταυρωμένα τα χέρια...
-Πως τολμάς να κάνεις κάτι τέτοιο στον φίλο μας!!!
-Καλά τότε άμα είναι έτσι ελάτε πάνω μου θα σας πολεμήσω όλους μαζί
...
-Δεν χρειάζεται να μας το πεις αυτό θα κάνουμε!!! Μου φώναξαν και άρχιζαν να τρέχουν κατά πάνω μου.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 2:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 9:50 pm

Την στιγμή εκείνοι όπου άρχιζαν να τρέχουν κατά πάνω μου μπαίνει στην μέση ο δάσκαλος και τους εμποδίζει να φτάσουν προς εμένα.
-Δάσκαλε τι κάνεις?!?!?!? Τον ρώτησα φωναχτά και τότε μου απάντησε εκείνος.
-Δεν θα σε αφήσω να τους πολεμήσεις όλους αυτούς από μόνο σου, θα του μοιραστούμε 5 εσύ 5 εγώ, σύμφωνοι??? Δεν μπορούσα να πω όχι σε αυτά που έλεγε.
-Τι συζητάτε εκεί πέρα εσείς!!! Φώναξε ένας και τότε του έδωσε ο δάσκαλος αγκωνιά στην μούρη του οπού είχε ακουστεί ένα κρακ πάνω στην μούρη το οποίο μάλλον θα ήταν η μύτη του... Έτσι και εγώ έπιασα έναν από τα ρούχα του και τον πέταξα στο δέντρο πάνω με δύναμη, όμως τότε είχαν έρθει δυο πάνω μου και με κράταγαν από τα χέρια... Τότε όμως την στιγμή εκείνη έτσι όπως με κράταγαν πέφτω στο πάτωμα κάτω, κυλιέμαι και έπειτα έτσι όπως είχα κυλιθεί είχαν πέσει και οι άλλοι κάτω και με αυτό τον τρόπο κατάφερα και ξέφυγα από εκείνους... Έτσι μετά τους έδωσα μια μπουνιά στο στομάχι τους... Τότε όταν είχα αποτελειώσει εκείνους τους δυο βλέπω από τον αέρα να έρχονται δυο με κάτι σπαθιά κατά πάνω μου... Και την στιγμή που μου έκαναν επίθεση τους απέφυγα αλλά συνέχιζαν να μου κάνουν επιθέσεις οπού τις απέφευγα και εκείνες, αλλά βρήκα άνοιγμα εκείνη την στιγμή και έδωσα μια μπουνιά στον έναν στο στομάχι του και στον άλλον μια κλωτσιά στο κεφάλι του... Και πριν καλά δω τους είχα αποτελειώσει και τους 5 και όταν πήγα να δω αν είχε τελειώσει και ο δάσκαλος ήταν πια αργά επειδή δεν κουνιοντουσαν καν.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 2:56 pm

Μόλις τους είχαμε πλακώσει στο ξύλο τότε πιάνω έναν από την μπλούζα οπού ακόμη ήταν ζωντανός και του λέω
-Γιατί έχετε βρεθεί εσείς εδώ πέρα? Και εκείνος μου είπε ότι.
-Δεν θα σου πω ποτέ, νομίζεις θα προδώσω τους συντρόφους μου, δεν είμαστε πειρατές οπού ξερνάμε όλα τα μυστικά μας από εδώ και εκεί, πριν μου πει ότι είναι πειρατές το είχα ψηλό υποψιαστεί αλλά δεν ήξερα ακόμη...Και από τα νεύρα μου τον άφησα κοπανώντας το κεφάλι του στο δέντρο και τότε πάω στην Nagi και την ρωτάω αν είναι καλά... Εκείνη μου απάντησε ότι δεν έπαθε τίποτα όπου με έκανε να χαρώ, μετά είχα φύγει από την αδερφή μου και πήγα στον δάσκαλο να τον ρωτήσω τι ακριβώς ήταν αυτό.
-Δάσκαλε τι ακριβώς ήταν αυτό που είχε συμβεί πριν λίγο γιατί έχουν έρθει πειρατές εδώ πέρα??? Τον είχα ρωτήσει αλλά δεν μου απαντούσε καθόλου και αναγκαζόμουν να του μιλάω δυνατά για να με ακούσει αλλά και πάλι δεν με άκουγε με τίποτα οπού μάλλον δεν είναι ότι δεν μου μίλαγε επειδή δεν ήθελε αλλά επειδή θα σκεφτόταν κάτι.
-Τι τρέχει δάσκαλε , τι σε βασανίζει??? Τον ρώτησα μετά και τότε μου είχε απαντήσει.
-Συγνώμη Hayate αλλά πρέπει να φύγω έχω μια δουλειά να κάνω, αύριο θα συνεχίσουμε την εκπαίδευση, επειδή δεν μπορούσα να πω όχι τότε τον άφησα να φύγει... Όταν είχε φύγει επειδή είχα υποψιαστεί ότι κάτι συμβαίνει αποφάσισα να τον ακολουθήσω αλλά εκείνη την στιγμή με είχε δει η αδερφή μου καθώς έφευγα.
-Που πας Hayate?? Με ρώτησε αλλά δεν μπορούσα να της πω ψέματα και επίσης δεν μπορούσα να της πω να πάει σπίτι επειδή δεν ξέρει τον δρόμο οπότε δεν υπήρχε τίποτε άλλο να της πω παρά την αλήθεια.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 2:48 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 5:57 pm

-Nagi συγνώμη αλλά πρέπει να ακολουθήσω τον δάσκαλο επειδή νομίζω κάτι δεν πάει καλά, μπορείς πας σπίτι επειδή έχω την υποψία ότι θα είναι επικίνδυνα, μπορεί να είχα αποφασίσει να την πάρω μαζί αλλά νομίζω εάν την πάρω μαζί μου θα έχει πιο πολύ κίνδυνο εκεί που θα πάμε παρά ο δρόμος που θα πάρει για να πάει πίσω στο σπίτι.
-Με τίποτα θα πάω όπου πας εσύ αδερφέ εξάλλου αν πάω θα χαθώ και μπορεί να με φάνε τίποτα άγρια ζώα, το θες αυτό εεεε???? Με αυτά που έλεγε δεν μπορούσα να πω άλλο όχι πια επειδή φοβόμουν ότι θα γίνει αλήθεια έτσι και την αφήσω μόνη της.
-Καλά εντάξει έλα αλλά να είσαι πάντα δίπλα μου οκ??? Της είπα.
-Οκ!!! Μου είπε φωναχτά και τότε πήγα να δω που είναι ο δάσκαλος αλλά όπου και να κοίταζα δεν μπορούσα να τον βρω και τότε έτσι όπως συνέχιζα να ψάχνω τον δάσκαλο βλέπω την Nagi να έχει στα χέρια της ένα μανιτάρι και να είναι έτοιμη να το φάει αλλά εκείνη την στιγμή θυμήθηκα ότι εδώ σχεδόν όλα τα μανιτάρια είναι δηλητηριώδεις.
-Μην το φας αυτό!!! Της φώναξα.
-Εεε γιατί??? Θα πεινούσε μάλλον και για αυτό θα πήγαινε να το φάει αλλά έπρεπε να την προστατεύσω.
-Είναι δηλητηριώδεις να γιατί, αφού το άφησε μετά κάτω συνεχίζαμε το ψάξιμο του δασκάλου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 6:28 pm

Και έτσι όπως συνεχίζαμε το ψάξιμο τότε βλέπω από τα αριστερά μου μια σπηλιά όπου ήταν κάπως περίεργη... Οπού μάλλον θα χρειαζόταν να μπούμε μέσα, αλλά η αδερφή μου όμως κάπως φοβόταν να μπει εκεί μέσα αλλά έπρεπε να μπω για να δω μήπως ήταν εκεί μέσα ο δάσκαλος μου.
-Θα μπεις στα αλήθεια αν μπεις θα έρθω και εγώ... Νόμιζα πως φοβόταν αλλά μάλλον θα κάνει την θαρραλέα.
-Τώρα που το σκέφτομαι ξανά δεν είχα δει ποτέ αυτή την σπηλιά πριν οπού πηγαινοερχόμουν σε αυτό το βουνό χρόνια τώρα, είπα στην Nagi.
-Εεεε αφού προηγούμενος έλεγες ότι χάνεσαι πολλές φορές εδώ πέρα, πως είναι δυνατόν να ξέρεις το βουνό??? Σε αυτά που έλεγε είχε ένα δίκιο αλλά ...
-Είναι κάποια μέρη όπου δεν χρειάζεται να θυμάμαι πως να πηγαίνω απλά τα θυμάμαι, όμως δεν ξέρω αυτό το συγκεκριμένο, αφού σταματήσαμε να μιλάμε, μπαίνουμε μέσα στην σπηλιά και την βλέπω να είναι γεμάτο στα νερά οπού ήταν σαν το στόμα ενός θαλάσσιου τέρατος... Και καθώς κοιτούσα την σπηλιά βλέπω τον δάσκαλο να κάθετε σε ένα βράχο και να είναι δίπλα του σε κάτι νερά ένα φρούτο όπου δεν ήξερα τι είναι γιατί δεν έμοιαζε κάτι σαν το συνηθισμένο που τρώμε. Και τότε φώναξα στον δάσκαλο" Δάσκαλε!!!", όταν με άκουσε τότε γύρισε την πλάτη του σε μένα.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 2:56 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 8:10 pm

Όταν είχε γυρίσει και με είδε είχε ξαφνιαστεί επειδή μάλλον δεν με περίμενε να βρισκόμουν εδώ πέρα.
-Πως με βρήκες εδώ Hayate νομίζω πως δεν σου είπα που θα πάω έτσι??? Αυτά που έλεγε έμοιαζαν λες και δεν ήθελε να μου πει τι είναι εκείνο το φρούτο όπου το βρίσκω πολύ παράλογο.
-Γιατί δεν θες να βρισκόμουν εδώ πέρα εε?? Μήπως έχει να κάνει με αυτό το φρούτο εκεί πέρα??? Αν είχε τότε θα ήταν λογικό γιατί θα βρισκόταν οι πειρατές εδώ πέρα.
-Μπορείς να το πεις, αλλά αυτό δεν έχει σημασία γιατί ήρθες εδώ πέρα και έφερες μαζί σου την αδερφή σου μου λες??? Ότι και να του έλεγα μετά συνέχιζε και έλεγε το ίδιο πράγμα... Τότε όμως σκέφτηκα κάτι άλλο οπού νομίζω δεν θα μου πει πάλι το ίδιο.
-Επειδή νοιάζομαι για σένα δάσκαλε, αλλά δεν έχει σημασία τώρα αυτό πια επειδή είμαι ήδη εδώ πέρα... Αυτό που θέλω να μάθω τι είναι εκείνο το πράγμα και γιατί το θέλουν??? Του είπα τότε και δεν είχε άλλη επιλογή παρά να μου πει τι ακριβώς συμβαίνει και τι είναι.
-Καλά εντάξει θα σου πω τι είναι αλλά και πως το βρήκα... Μετά κάθισα μαζί με την Nagi σε να βράχο που ήταν απέναντι από εκεί που καθόταν ο δάσκαλος και άρχιζα να ακούω την ιστορία του.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 2:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 10:56 pm

Αφού καθίσαμε στην πέτρα κάτω, ο δάσκαλος μετά άρχισε να μας λέει τι ήταν εκείνο το πράγμα και τι έχει να κάνει με τους πειρατές που είχαμε δει προηγούμενος.
-Λοιπόν θα αρχίσω να σας λέω τι ακριβώς είναι αυτό, αυτό εδώ είναι ένα φρούτο όπου αν το φας θα αποκτήσεις τεράστιες δυνάμεις αν και είναι πολύ ριψοκίνδυνο επειδή μπορεί και να αποκτήσεις μια άθλια δύναμη... Αλλά και να αποκτήσεις μια καλή υπάρχουν πολλές αδυναμίες όταν θα έχεις το φρούτο εκείνο, πρώτον δεν θα μπορείς να κολυμπάς επειδή θα είναι λες και ζυγίζεις έναν τόνο και δεύτερον υπάρχουν κάποια όπλα τα οποία θα σε κάνουν να χάνεις της δυνάμεις σου επειδή είναι το ίδιο σαν την θάλασσα... Όταν ακούσαμε για το φρούτο δεν ξέραμε τι να πούμε είχαμε μείνει τελείως άφωνοι επειδή δεν ξέραμε ότι κάτι τέτοιο υπήρχε σε αυτόν τον κόσμο.
-Τώρα θα σας πω τι ρόλο παίζει το φρούτο, λοιπόν είχαν έρθει οι πειρατές εδώ πέρα ώστε να κλέψουν το φρούτο για να αποκτήσουν τεράστια δύναμη, όταν είπε αυτό το το πράγμα τότε φάνηκε λογικό γιατί είχαν έρθει αλλά μου φαινόταν κάτι περίεργο, πως και είχε στην κατοχή του κάτι τέτοιο σαν και αυτό.
-Αλλά το πιο σημαντικό που θέλω να σας πω είναι πως το πείρα.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 3:00 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 4:55 pm

-Είχα πάει πέρσι σε ένα νησί όπου εκεί πέρα ήταν πολύ έρημο δεν υπήρχε τίποτα βασικά ήταν εντελώς έρημο το νησί που είχα πάει λεγόταν Ohara, όταν είχε πει ότι πήγε στην ohara αναρωτιόμουν γιατί να είχε πάει εκεί πέρα αφού δεν υπάρχει κάτι εκεί και επίσης είναι σε άλλη θάλασσα.
-Το οποίο είναι στην West αλλά για να πάω εκεί ταξίδεψα παρά πολύ όμως δεν έχει σημασία αυτό, τώρα θα σας πω τι είχε γίνει εκεί πέρα...Την στιγμή που είχα φτάσει μετά από 1 ώρα είχα δει και κάποιους άλλους εκεί πέρα οπού άρχιζα να αναρωτιέμαι τι ήθελαν εδώ, έτσι εμφανίστηκαν μπροστά μου και πήγαν να με σκοτώσουν αλλά όταν όρμηξαν πάνω μου τους είχα νικήσει μετά από λίγο μου λέει ένας ότι θα φύγουμε αμέσως απλώς θέλαμε να ψάξουμε για ένα φρούτο του διαβόλου που είχαμε ακούσει ότι υπάρχει εδώ πέρα, έτσι όταν το άκουσα τους άφησα και πήγα να το ψάξω.
-Ναι αλλά δεν μας είπες 2 πράγματα γιατί για πιο πράγμα το χρειάζεσαι και γιατί είχες πάει εκεί??? Του είχα πει.
-Επειδή ήθελα να σου το δώσω σε σένα ώστε να γίνεις πιο δυνατός και επειδή ήθελα να πάω κάπου διακοπές να είμαι μόνος και το μόνο νησί ήταν εκείνο, όταν άκουσα να λέει ότι το πήρε για μένα δεν ήξερα τι να πω αλλά όταν είχε πει γιατί είχε πάει στην Ohara δεν ήξερα από που να αρχίσω επειδή ήταν κάπως χαζός λόγος αυτό που είπε.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 3:05 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 6:16 pm

Τότε του ειπα ότι μπορώ να γίνω δυνατός μόνος μου δεν χρειάζομαι ένα φρούτο για να γίνω δυνατός. και μετά μου είπε...
-Δεν πειράζει, δεν μου είχες πει όταν ήσουν μικρός ότι για να γίνεις δυνατός θα κάνεις τα πάντα εεε??? Όταν μου το είχε πει τότε άρχισα και σκεφτόμουν αυτά που μου έλεγε αλλά και πάλι δεν είμαι και πολύ σίγουρος επειδή μπορεί να μην είναι και τόσο καλό οπού δεν θα με κάνει δυνατό αλλά το αντίθετο... Και έτσι όπως συζητάγαμε μεταξύ μας ξαφνικά ακούμε κάτι θορύβους από έξω... Έτσι σηκωνόμαστε, παίρνουμε τα όπλα μας και την στιγμή που βγαίνουμε έξω βλέπουμε γύρω στους 20 άντρες να φωνάζουν ¨ Θέλουμε αίμα!!!", και τότε έρχεται ένας κάπως ψηλός και μας λέει.
-Λοιπόν πες μας που είναι το φρούτο και θα σας αφήσουμε ελεύθερους, είπε στον δάσκαλο αλλά εκείνος αντί να του πει που είναι του αντιμιλά λέγοντας του "Ώστε δικοί σου άντρες ήταν εκείνοι οι πειρατές ε" και έπειτα τον βαράει με το σπαθί του στον ώμο του αλλά ευτυχώς για εκείνον δεν το είχε βγάλει ακόμη από τη θήκη του... Όταν είδαν οι άλλοι άντρες τον καπετάνιο τους κάτω και να πονάει αμέσως ήτανε έτοιμοι να έρθουν πάνω μας αλλά τους σταματάει ο καπετάνιος τους.
-Λοιπόν τέρμα τα παιχνίδια δεν θέλετε να μπλεξετε σκούρα με τους RedFired Pirates και για αυτό δώστε μας το φρούτο τώρα αμέσως!!!! Φώναξε και του είπα τότε με τίποτα όπου του είχε ανεβεί το αίμα στο κεφάλι.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 3:10 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 6:46 pm

-Τι είπες βρε μυξιάρικο παιδί εεεε!?!?!?!?! Μου είπε φωναχτά αλλά δεν του απάντησα οπού εκείνος εστραψε την προσοχή του στην Nagi οπού ήταν από πίσω μου... Την στιγμή που την κοίταξε τότε την έπιασα καλά και της είπα μην με αφήσεις.
-Ώστε την προστατεύεις για πιο λόγο ε? Μήπως είναι η αδερφή σου τότε μπορώ να την πάρω και να την ξεκοιλιάσω? Μου είπε και εκείνη την στιγμή το αίμα μου είχε πάει στο κεφάλι, οπού ήμουν έτοιμος να βγάλω το σπαθί μου έξω.
-Καλά δεν πειράζει όλους σας θα σας ξεκοιλιάσω αν δεν μου πείτε που είναι το φρούτο, επίθεση άντρες κάντε τους να τα ξεράσουν όλα!!! Είπε και αμέσως ήρθαν κατά πάνω μας.
Είχαμε πάρει θέσεις μάχης και την στιγμή που είχαν έρθει τότε είχαμε πέσει και οι τρεις κάτω αλλά αμέσως σηκωθήκαμε... Όταν σηκωθήκαμε ο δάσκαλος έβγαλε το σπαθί του και όρμησε πάνω τους... Έτσι και εγώ σηκώθηκα, έβγαλα το σπαθί και αμέσως επιτέθηκα σε δυο που είχα δει μπροστά μου αλλά εκείνη την στιγμή δεν μπορούσα να πολεμήσω καλά επειδή προστάτευα και την αδερφή μου, και εξαιτίας της αδερφής μου είχα φάει μερικές μπουνιές αλλά ευτυχώς δεν με είχαν κόψει... Για μια στιγμή είχα γυρίσει πίσω να δω πως τα πάει ο δάσκαλος και τον είδα να τον έχει βάλει κάτω το αφεντικό τους και να τον πατάει στο στομάχι του.


Last edited by Rikuo on Sat Apr 06, 2013 3:13 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Soka: The Deadly Death [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν]13 Years Back!..Vladimir's <<Death>> [Brotherhood-Story] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Another devil fruit user! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: