Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 0 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests :: 1 Bot

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Thu Jun 06, 2013 3:11 am

Φτάσαμε στο μέρος που είχε προτείνει η Rangiku, ήταν πράγματι πολύ ήσυχο. Βρισκόταν στις άκρες του δάσους πάνω από την πόλη, μαζί με τον Scar στήσαμε μια μικρή κατασκήνωση για να περάσουμε το βράδυ. Η Rangiku πήγε να μαζέψει ξύλα για την φωτιά ενώ εμείς τελειώσαμε με τις ετοιμασίες της κατασκήνωσης και βγήκαμε για να κυνηγήσουμε κάτι.
Για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό ήρθαν στο μυαλό μου σκηνές από την όμορφη North Blue, είχα καιρό να νιώσω καλά με όσα είχα. Συνήθως ζητούσα μόνο περισσότερη δύναμη, η απληστία μου είχε γίνει ο τρόπος ζωής μου.
Είναι μια αλλαγή να σε βλέπω έτσι... Δεν είσαι πλέον ο Kenshin που γνώρισα τότε.. Ακούστηκε η φωνή της Yachiru στο κεφάλι μου.
Πάλι εδώ μπήκες? Νόμιζα πως το ξεπεράσαμε αυτό το επίπεδο, τι θες? Μη νομίζεις πως έχουν αλλάξει τα πράγματα μεταξύ μας, θα πολεμήσουμε για τις δυνάμεις σου ή το σώμα μου μια μέρα. Ο νικητής τα παίρνει όλα..

Shin Kirikaya

Story Characters:

Last edited by Roni on Fri Jun 07, 2013 2:36 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Thu Jun 06, 2013 12:47 pm

Fufufufu, τώρα μιλάς καλύτερα. Είχα καιρό να ακούσω την απληστία σου, για αυτό και μπήκα μέσα σου..
Τς, πάντα η εύκολη λύση... Τυπικό για εσένα...
Kenshin, ξέρεις υπάρχουν δυο ειδών απληστίες στον κόσμο. Η μια είναι για δύναμη, είτε αυτή είναι χρηματική, σωματική ή δύναμη θέσεως. Η δεύτερη όμως είναι εντελώς διαφορετική, έχω παρατηρήσει πως αναπτύσσεις την δεύτερη και εκπλήσσομαι...
Τι εννοείς?
Τίποτα τίποτα, θα μάθεις στο μέλλον... Είμαι σίγουρη για αυτό..
Δεν είπα κάτι, πάντα μιλούσε με κρυφές ερμηνείες πίσω από το λόγια της. Ήταν ένας από τους λόγους που με εκνεύριζε.. Βρέθηκα πάνω σε ένα δέντρο με το μαχαίρι μου στο χέρι, ήταν όπως τότε στο Ice Nine. Περίμενα κάποιον λαγό ή αλεπού να εμφανιστεί, ο Scar ήταν πιο κάτω και έκανε τον κράχτη φωνάζοντας και κουνώντας τα κλαδιά από τα δέντρα και τα θαμνάκια.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Last edited by Roni on Fri Jun 07, 2013 12:49 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Thu Jun 06, 2013 3:07 pm

Ένα θηλυκό κουνέλι έκανε την εμφάνιση του, είχε μωρά και έτσι δεν έφυγε αλλά έμεινε εκεί για να μας τραβήξει την προσοχή πάνω του. Το είδα αλλά δεν έκανα κάποια κίνηση, δεν σκόπευα να αφήσω τα παιδιά του δίχως μάνα, θα ήταν εύκολη τροφή για κάποιον λύκο ή αλεπού. Έκανα νόημα στον Scar να μην το πειράξει, κατέβηκα από το δέντρο και το έδιωξα. Φύγαμε και πήγαμε παρακάτω, περπατώντας αργά και σκυφτά ανάμεσα στα κλαδιά φτάσαμε μπροστά σε ένα ξέφωτο με μια μικρή λιμνούλα. Ένα ζαρκάδι βρισκόταν εκεί και έπινε νερό, έπιασα ένα πετραδάκι από το έδαφος και το έτριψα στην παλάμη μου. Σημάδεψα το κεφάλι του για να μην χαλάσω το σώμα με την έκρηξη και πέταξα το πετραδάκι, ένας θόρυβος ακούστηκε και το ζαρκάδι έπεσε νεκρό στο έδαφος. Βγήκαμε από την κρυψώνα μας και το πήραμε στους ώμους για να γυρίσουμε στην κατασκήνωση.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 12:50 pm

Η Yachiru δεν φαινόταν να θέλει να είναι μαζί μας, είχε εξαφανιστεί στα σκοτάδια του μυαλού μου και περίμενε υπομονετικά την επόμενη μάχη μου με τον Bellamy.Μεταφέραμε το νεκρό ζώο πίσω στην κατασκήνωση, εκεί η Rangiku μας περίμενε δίπλα στην φωτιά που ήδη έκαιγε παρά το γεγονός πως ήταν ακόμα απόγευμα. Καθίσαμε και βαλθήκαμε να ετοιμάσου το ζώο για ψήσιμο. Όταν όλα ήταν έτοιμα το βάλαμε πάνω στην φωτιά και καθίσαμε γύρω της, ήταν η πρώτη φορά που καθόμασταν και οι τρεις μαζί.
Ήταν περίεργο, από την μια στιγμή στην άλλη βρέθηκα με ένα πλήρωμα στα χέρια μου. Ωστόσο δεν ένιωθα και τόσο άσχημα για αυτό, ήταν διαφορετικό από τότε που είχε τον Soka μαζί μου. Οι νέοι συνταξιδιώτες θα έδιναν την ζωή τους για εμένα παρά το γεγονός πως με ήξεραν ελάχιστο καιρό. Θάνατος? Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ πως μπορεί να πεθάνω κάποια στιγμή στο μέλλον, πάντα θεωρούσα τον εαυτό μου ανώτερο από τους απλούς ανθρώπους και όμως η Rangiku ήταν πολύ απλή αλλά παραπάνω από εμένα.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 12:52 pm

Οι περισσότεροι άνθρωποι θα έφευγαν μακριά μου λόγο των πραγμάτων που έχω κάνει στα ταξίδια μου, αλλά αυτή επέλεξε να μείνει και να με οδηγήσει στους πιο δύσκολους καιρούς.
Καπετάνιε, πάλι έχεις χαθεί... Μιλάς με εκείνο το διαβολοκόριτσο? Που έχει εξαφανιστεί το πιτσιρίκι???
Μπα, δεν είναι μέσα στο μυαλό μου. Σκεφτόμουν κάποια πράγματα, βλέπετε σας γνώρισα και τους δυο και απλά σας πήρα μαζί μου. Δεν είστε αναγκασμένοι να μείνετε αν δεν το θέλετε, αλλά αν μείνετε πρέπει να είστε έτοιμοι για το οτιδήποτε. Εχθρός μας είναι η Κυβέρνηση, όχι, ο Κόσμος όλος...
Οι δυο τους έμειναν να με κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια, μετά από λίγο μου απάντησαν με μια φωνή..
Στο είπα και πριν, θα στο πω και τώρα. Θα σε ακολουθήσω ακόμα και αν είχαμε για εχθρό τον Διάβολο τον ίδιο..
Χαμογέλασα και το δέχτηκα, ακόμα και αν δεν το περίμενα ποτέ μου. Είχα βρει ανθρώπους που με ήθελαν κοντά τους.
"Τς, ώστε υπάρχει και άλλος εκτός από την Alicia..." Σκέφτηκα...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 1:02 pm

Το βράδυ είχε μόλις φτάσει στην μέση του όταν ξύπνησα από μερικούς θορύβους στους θάμνους. Κοίταξα γύρω μου και είδα πως τόσο η Rangiku αλλά και ο Scar έλειπαν από τις θέσεις τους. Βρήκα ένα χαρτί, το σήκωσα και το διάβασα.
"Την αυγή να είναι έξω από το μπαρ που ήσουν σήμερα. Φρόντισε να έρθεις αλλιώς θα περάσω πολύ καλά με αυτή την όμορφη γυναίκα προτού την σκοτώσω. Δεν έπρεπε να πειράξεις τους άντρες μου, τώρα θα βιώσεις τον αληθινό φόβο για τους δικούς σου ανθρώπους.
Ξέρεις ποιος είμαι, δεν χρειάζεται να το γράψω.
"
Bellamy.. Ψέλλισα καθώς έσφιγγα το χαρτί στα χέρια μου, είχα καιρό να νιώσω τόσο μεγάλη οργή να ξεχειλίζει από μέσα μου.
Είδες? Στο είπα πως θα μάθεις ποια είναι η άλλη απληστία... Θες να κρατήσεις τους ανθρώπους σου, θες μια "οικογένεια" γύρω σου. Αυτή η απληστία σου έλειπε Kenshin, τώρα μπορείς να γίνεις πραγματικά δυνατός.
Yachiru?
Πάμε, θα τους πάρουμε πίσω μια και καλή... Είπε μέσα από το μυαλό μου.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 1:10 pm

Ένα χαμόγελο γέμισε το πρόσωπο μου καθώς έπιανα το κατάνα μου από το έδαφος, ένιωθα σίγουρος για τον εαυτό μου. Έβαλα το σπαθί μου στην θέση του και έσβησα την φωτιά, κίνησα προς την πόλη μέσα στην μέση της νύκτας.
Yachiru, πάω για το κεφάλι του. Δεν θα τον νικήσω απλά...
Το ξέρω, μπορώ να δω τις σκέψεις και τα συναισθήματα σου ξέρεις... Πρόσεχε όμως, είναι και αυτός χρήστης μιας αρκετά επικίνδυνης ιδιότητας...
Δεν με ενδιαφέρει. Θα πεθάνει από τα χέρια μου, κανένας δεν πειράζει το πλήρωμα μου και φεύγει ζωντανός...
Ζεχαχαχαχα, μου αρέσει. Σαν τους παλιούς καλούς καιρούς, ο τιμωρός της νύκτας ξύπνησε και πάλι. Δεν περίμενα να το δω ποτέ αυτό Kenshin, θέλω να πω δεν περίμενα να το δω να γίνεται μπροστά στα μάτια μου. Το ήξερα μόνο από τις αναμνήσεις σου...
Τς, είσαι πολύ κουραστική ώρες ώρες... Για δαίμονας μιλάς πολύ...
Χεχεχε, αλήθεια είναι αυτό...
Η συζήτηση μας διακόπηκε καθώς μπροστά μας είχε εμφανιστεί η είσοδος της πόλης του νησιού..

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 1:42 pm

Προχωρούσα σκυφτός, οι γροθιές μου ήταν ήδη σφιγμένες καθώς πλησίαζα προς το μπαρ. Όμως ξαφνικά κάποιος έπεσε πάνω μου και με πέταξε αρκετά μέτρα πίσω, σηκώθηκε και κοίταξα γύρω μου. Δεν ήταν κανένας.
Ακόμα ψάχνεις? Τς, περίμενα πως θα είσαι καλύτερος αντίπαλος αφού μπόρεσες και έκανες έτσι τον Sarkies...
Κοίταξα ψηλά, πάνω στην οροφή του κτιρίου στεκόταν ο Bellamy και χαμογελούσε παγερά.
Το πλήρωμα σου είναι στο μπαρ, αν με νικήσεις μπορείς να πας να τους μαζέψεις. Αλλά μην είσαι καθόλου σίγουρος πως μπορείς να το κάνεις, άλλωστε πως να χτυπήσεις κάτι που δεν μπορείς να δεις?
Τα πόδια μετατράπηκαν σε ελατήρια και εξαφανίστηκε από το οπτικό μου πεδίο, λίγα μόλις δευτερόλεπτα αργότερα βρέθηκε από πάνω μου. Το πόδι του με χτύπησε δυνατά στο κεφάλι και με πέταξε και πάλι στο έδαφος. Σηκώθηκα και προσπάθησα να τον χτυπήσω με μια έκρηξη του χεριού μου αλλά το μόνο που κατάφερα να πετύχω ήταν ο τοίχος ενός σπιτιού που κατέρρευσε λίγο αργότερα.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 2:13 pm

Αχαχαχαχα, μόνο αυτό μπορείς να κάνεις... Δεν μπορείς να με νικήσεις έτσι μικρέ... Φώναξε ο Bellamy καθώς πέταγε προς το μέρος μου, δεν πρόλαβα να αντιδράσω. Το χτύπημα του με βρήκε στο στήθος και με πέταξε κάτω κόβοντας μου την αναπνοή. Προσπάθησα να σηκωθώ αλλά δεν μπορούσα, το σώμα μου ήταν σε οριακό σημείο από τις μάχες στο Cactus και από το χθεσινό συμβάν. Προσγειώθηκε πάνω μου και άρχισε να με βαράει με όλη του την δύναμη. Δοκίμασα μια τελευταία έκρηξη αλλά απέτυχα, πρόλαβε και έδιωξε το χέρι μου ενώ παράλληλα γύρισε και με χτύπησε στο πρόσωπο με το γόνατο του.
Η όραση μου άρχισε να σβήνει σιγά σιγά, πρώτη φορά στην ζωή μου ένιωθα πως θα πεθάνω. Το έβλεπα να με πλησιάζει καθώς έπεφτα αργά αργά μέσα στα σκοτάδια.
Τς και να σκεφτείς πως θα πάρει το σώμα μου χωρίς καν να με πολεμήσει για αυτό..
Οι οι, νομίζεις πως είσαι ο μόνος που άλλαξε μικρέ? Εσύ βρήκες ένα μέρος που να ανήκεις και μερικούς ανθρώπους που σε θέλουν γύρω τους. Εγώ όμως βρήκα κάτι να πιστεύω, δείξε μου πως δεν έχω άδικο Kenshin. Φρόντισε να τον σκοτώσεις και να φτάσεις στην κορυφή, εγώ πλέον θα είμαι μόνο μέσα στο μυαλό σου. Το σώμα μου θα χαθεί, για να συνεχίσει να υπάρχει το δικό σου.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Fri Jun 07, 2013 2:23 pm

Ήταν τα τελευταία λόγια που άκουσα από εκείνη. Η φωνή της χάθηκε πάλι στα σκοτάδια, μπορεί να μην το έβλεπα αλλά το ένιωθα. Είχε δεχτεί τον θάνατο για χάρη μου, δεν θα ξανά εμφανιζόταν ποτέ ξανά μπροστά μου και ίσως και να μην της ξανά μιλούσα ποτέ μέσα στο μυαλό μου. Ένα περίεργο συναίσθημα με κατέκλυσε, ένιωθα στεναχώρια για ένα άτομο που μισούσα ή τουλάχιστον πίστευα πως μισούσα. Έσφιξα το χέρι μου και έριξα μια καλό ζυγισμένη γροθιά στα πλευρά του αντιπάλου μου, εκείνος λύγισε από τον πόνο.
Πως...? Πέθανες, σε είδα πως πέθανες...
Το σώμα μου πέθαινε, αλλά κάποιος άλλος πέθανε για να ζήσω εγώ...
"Μια δεύτερη ευκαιρία για ζωή. Τς, είσαι τόσο χαζή τελικά Yachiru. Τώρα δεν θα πάρεις ποτέ αυτό που ζητάς... Ή μήπως δεν ζητάς πλέον τα ίδια πράγματα? Ποτέ δεν περίμενα να το πω αυτό αλλά χαίρομαι που γνώρισα έναν τέτοιο δαίμονα, παρακολούθησε με καθώς θα φτάσω στην κορυφή με την δύναμη σου.." Ήταν οι σκέψεις που έτρεχαν στο μυαλό μου καθώς τα χέρια μου χτυπούσαν τον Bellamy με αλλεπάλληλες εκρήξεις γεμάτες με θυμό, πόνο αλλά και χαρά. Δεν θα πέθαινα ποτέ πια, θα έφτανα μέχρι την κορυφή αυτού του κόσμου, θα έκανα τον δαίμονα που πέθανε για χάρη μου περήφανο...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

The Bane Bane Power, The Death of a friend [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bane Bane no Mi Primary
» Bane Bane No Mi
» Priests of Bane
» The public executions of the Church of Bane
» The Death of a Friend. (open to friends of Red Dragon)