Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeWed Mar 13, 2013 11:46 pm

Η μικρή ξαφνιάστηκε από την στάση μου και με ρώτησε τι εννοούσα με ένα φοβισμένο σχεδόν ύφος, φάνηκε πως δεν περίμενε τέτοια αντιμετώπιση. Μάλλον δεν είχε τύχει να γνωρίσει κάποιον που να μην έδινε σημασία στην ασήμαντη δύναμη του φρούτου της. Χάρη στην προπόνηση του που μου είχε κάνει ο Raian, δεν ήταν καθόλου δύσκολο να συγκεντρώσω όλη την δύναμη μου στο πνεύμα μου. Η συγκέντρωση του κοριτσιού χάθηκε για μερικά δευτερόλεπτα και βρήκα την ευκαιρία να ελευθερωθώ από τα "μάγια" της ζωγραφιάς της. Σήκωσα το κατάνα μου ψηλά και το κατέβασα με δύναμη πάνω στο σώμα της, η λεπίδα διαπέρασε το κρανίο της και έκοψε το μικρό σώμα της στα δυο. Τα δυο κομμάτια του σώματος της έπεσαν στο έδαφος και η φοβισμένη έκφραση του προσώπου της είχε μείνει "καρφιτσωμένη" στα δυο κομμάτια του ματωμένου προσώπου της. Την κοίταξα με ένα βλέμμα που έδειχνε την δυσαρέσκεια μου για την υποτιθέμενη μάχη μου με την μικρή, ένιωθα αηδιασμένος από την αδυναμία των Baroque Works και των πρακτόρων τους. Μόνο μια κίνηση ήταν αρκετή για να λήξει η ζωή δυο εκ των πρακτόρων που είχαν έρθει για το κεφάλι μου. Έβαλα το κατάνα μου στην θήκη του και συνέχισα τον δρόμο μου, δεν είχα άλλο λόγο να κάτσω πλέον στο νησί. Είχα μαζέψει αρκετές προμήθειες για το ταξίδι μου στο επόμενο νησί.
Περπατούσα αργά και κοιτούσα τον τόπο γύρω μου, ήμουν πράγματι σε ένα νησί ξεχασμένο ακόμα και από τον θεό...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 12:05 am

Έφτασα και πάλι στον μεγάλο γκρεμό που είχα κατέβει χάρη στην βοήθεια του δεινοσαύρου με τον τεράστιο λαιμό. Το μόνο πρόβλημα ήταν πως τώρα έπρεπε να βρω κάποιον τρόπο να ανέβω και πάλι στο πάνω επίπεδο. Ωστόσο σχεδόν μια ώρα αργότερα αποφάσισα να εγκαταλείψω την προσπάθεια αυτή και να πάω γύρω γύρω από τον γκρεμό. Άρχισα να περπατώ περιμετρικά έως ότου βρω κάποια δίοδο στο ανώτερο επίπεδο, αρκετές ώρες αργότερα κατάφερα να βρω ένα μικρό δασάκι που οδηγούσε στην πίσω μεριά του νησιού. Δίχως να το πολύ σκεφτώ, μπήκα στο μικρό δάσος και σχεδόν μισή ώρα πιο μετά βρισκόμουν στην πίσω παραλία που είχε το νησί. Το μόνο που έλειπε τώρα ήταν το να βρω και πάλι το πλοίο μου. Βάλθηκα να περπατώ προς τα πίσω με την ελπίδα πως θα το συναντήσω κάπου μπροστά μου και πράγματι ύστερα από δυο ακόμα ώρες πεζοπορίας έφτασα επιτέλους στο πλοίο μου. Έβαλα τις προμήθειες στο αμπάρι και βγήκα και πάλι στο κατάστρωμα, κοίταξα και πάλι το δάσος και πίσω από αυτό το βουνό με τον μεγάλο γκρεμό και τότε τον είδα. Ένας περίεργος άντρας στεκόταν εκεί και με κοιτούσε, δεν είχα ιδέα ποιος μπορεί να είναι αλλά κάτι μου έλεγε πως δεν είχε ελπίδα απέναντι του ακόμα. Ο άντρας έστεκε ακίνητος και απλά με κοίταγε με ένα χαμόγελο ζωγραφισμένο στο περίεργο πρόσωπο του, δίχως να χάσω λεπτό έκοψα τα σχοινιά που είχα δέσει το πλοίο μου και άφησα την θάλασσα να με τραβήξει. Έριξα μια τελευταία ματιά στο σημείο που ήταν ο άντρας, αλλά ξαφνιασμένος παρατήρησα πως είχε φύγει και την θέση του είχε πάρει ένα μεγάλο λευκό Mr.3.
"Baroque Works" σκέφτηκα μόλις το είδα, αλλά γιατί δεν μου είχε επιτεθεί? Ένα πράγμα μπορεί να σήμαινε αυτό το γεγονός, ο άντρας αυτός περίμενε την κατάλληλη στιγμή για να κάνει την κίνηση του...Το θέμα είναι, πότε θα την εκάνε...?
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Mar 22, 2013 7:46 pm


Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 27

Belli: 86.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Αρκετά καλή ιστορία, με ωραίες περιγραφές, πολλές μάχες , δράση και ωραίο τελείωμα . Σου έκοψα γιατί δεν ακολούθησες τα λογια του teller κατα γράμμα (είχε γράψει πως το πόδι σου έσπασε και εσύ είπες πως ράγισε) . Σχόλια για τον χαρακτήρα σου δεν θα κάνω, γιατί τα συζητάμε μέσω πμ και γνωρίζω τι στόχο έχεις και άλλα πράγματα για τον Kenshin Twisted Evil Keep killing! afro
Back to top Go down
Sponsored content





Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Deadly Fights on the Island Of The Giants [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] An Island That Looks Like A Warship [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Hunt for food and the guardian of the Island [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] A ship or an Island?... The "Kama Kama" guy , and mr. X Messages [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Little Garden-
Jump to: