Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 28, 2012 12:12 am

Βασικοί χαρακτήρες της ιστορίας
[spoiler]
Elizabeth Vivianna Arse De Captulet
Spoiler:

Sebastian Von Coroni:
Ένας από τους εννέα καρδινάλιους του τμήματός μου, ο μόνος με περισσότερη εξουσεία από αυτόν είμαι εγώ (Και οι άλλοι πάπες φυσικά). Ήρεμος και αινιγματικόςο Sebastian είναι όπως ακριβώς θα έπρεπε να είναι ένας σωστός καρδινάλιος. Μπορείς να τον δεις αλλά δεν μπορείς να τον πλησιάσεις και να τον καταλάβεις.
Spoiler:



Last edited by Euryale on Sat Dec 15, 2012 1:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 28, 2012 6:30 pm

Aranae cor ή αλλιώς η καρδιά της αράχνης, σύμφωνα με το γλιμόριο της Pandora ήταν το σκύπτρο που της χάρισε η άρχοντας στην πρώτη τους συνάντηση, σύμφωνα με την Pandora το σκύπτρο αυτό είναι ένα πανίσχυρο όπλο φτιαγμένο από αγγέλους. Δεν ξέρω ποία ακριβώς είναι η δύναμή του όμως είμαι σίγουρη πως εάν το αποκτήσω τότε θα ενισχύσω τη θέση μου στην αίρεση.

Είπα στον Sebastian καθώς περπατούσαμε στην αγορά της Dolav, αφού είχα φάει το φρούτο που μου πρόσφερε η αράχνη είχα ξεκινήσει να μαζεύω στρατό ώστε να αντιμετοπίσω την παγκόσμια κυβέρνηση. Παρόλο που το φρούτο μου έδινε την ικανότητα να κατευθύνω τις σκέψεις των άλλων χρειαζόμουν πολύ περισσότερα για να ενισχύσω δημιουργίσω ισχυρό status quo. Προκειμένου να γίνει αυτό έπρεπε να κάνω κάτι που δεν είχε ξανακάνει κανένας πάπας ή πάπισσα πριν από 'μένα και αυτό ήταν να αποκτήσω το σκύπτρο.

Και είσαι σίγουρη ότι το σκύπτρο βρίσκεται σε αυτό το νησί, θέλω να πω η Pandora ταξίδεψε σχεδόν σε όλο τον κόσμο γιατί να παρατήσει το σκύπτρο της σε αυτή εδώ την έρημο?

Σύμφωνα με το γλιμόριοτο η Pandora άφησε το σκύπτρο σε έναν ναό για την ανάγκη μιας τελετής. Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε την ακριβή τοποθεσία του ναού, όμως είναι σίγουρο πως βρίσκεται σε αυτό το νησί.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 28, 2012 8:13 pm

To ταξίδι στο Endless Waste δεν ήταν εύκολο, ήταν όμως αρκετά κερδοφόρο, με την ικανότητά μου κατάφερα να δημιουργήσω ισχυρές ομάδες οπαδώ γύρω μου οι οποίο παρόλο που δεν είχαν περάσει από τη σκληρή εκπαίδευση της αίρεσης μου ήταν απόλυτα αφωσιωμένοι. Εκείνη τη σιγκεκριμένη στιγμή όμως ήμουν μόνη με τον Sebastian. Και οι δύο φορούσαμε ελαφριά ρούχα όμως ακόμα και αυτά δεν ήταν αρκετά για να γλυτώσουμε από τη ζέστη του νησιού.Συγκεριμένα εγώ φορούσα μια στενή αμάνική κίτρινη μπλούζα και μπεζ σορτσάκι, δυστυχώς όμως οι κάτοικοι της πόλης μας είπαν ότι ήταν πολύ ακραίο για μια γυναίκα να ντύνεται τόσο τολμηρά και έτσι αναγκάστικα να φορέσω μια καφετί φούστα μέχρι τον αστράγαλο πάνω από το σορτσάκι. Ο Sebastian από την άλλη μπορούσε να ντυθεί όπως ήθελε,φορούσε ένα λευκό πουκάμισο με κοντά μανίκια και μπεζ βερμούδα μέχρι τα γόνατα και οι δύο φορούσαμε μποτάκια ορειβασίας.

Η έρημος δεν είναι ασφαλές μέρος, έχω ακούσει ιστορίες για ληστές και τέρατα που κατοικούν εκεί. Οι άνδρες στην ταβέρνα μου είπαν ότι μπορεί το πρώτο επίπεδο να διατηρεί ακόμα κάποιο πολιτισμό όμως μόλις φύγουμε από εδώ θα βρεθούμε τελείως ανυπεράπιστοι. Μπορεί το σκύπτρο να είναι ιερό όμως αξίζει όλο αυτό τον κόπο

Ξέχνας φίλε μου την ικανότητά μου, μπορώ να κάνω έναν βασιλειά να εγκαταλήψει το βασίλειό του για να γίνει συλλέκτης πεταλουδών, για να πάρω όμως το σκύπτρο θα χρειαστώ σωματική δύναμη κάτι που οι εγκληματίες των κατώτερων επιπέδων έχουν σε μεγάλο βαθμό.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 29, 2012 7:54 pm

Το κατώτερο επίπεδο της πόλης δεν είχε καμία σχέση με εκείνο του Bliss, παρά τη φτώχεια του το δεύτερο επίπεδο διατηρούσε κάποιο επίπεδο πολιτισμού αυτό δεν συνέβαινε στη Dolav. Μπορούσες να μυρίσεις τη σαπίλα των νεκρών που είχαν δολοφονηθεί και παρατηθεί στα σοκάκια, επίσης ήξερες ότι ο κάθε άνθρωπος που συνταντούσες ήθελε κάτι και τις περισσότερες φορές ήταν το πορτοφόλι σου. Δεν ήταν δύσκολο να βρούμε μια δυνατή ομάδα για να μας συνοδέψει στο ναό για την ακριβεία αυτοί μας βρήκαν. Όταν βρεθήκαμε σε ένα σοκάκι μια ομάδα ανδρών μας περικύκλωσε, ήταν περίπου δώδεκα, όλοι τους φορούσαν παραδοσιακά ρούχα και εάν έκρινα από το χρώμα του δέρματός του ήταν όλοι τους από το νησί. Σε αυτούς φαινόμασταν σαν δύο χαζοχαρούμενοι τουρίστες με πολλά λεφτά, αρκετά ώστε να αγοράσουν ένα πλοίο και να γλυτώσουν από την κόλαση του Endless waste.

Σαν τα ποντίκια στη φάκα. Δώστε μας τα λεφτά σας και ίσως να σας αφήσουμε να φύγετε.

Γαύγισε ο αρχηγός τους καθώς έβγαλε τη χατζάρα του από τη θήκη που είχε περασμένη στη ζώνη του. Ο καημένος προφανώς δεν είχε ιδέα με ποίους τα είχε βάλει. Αυτό όμως έδινε στη μάχη ενδιαφέρον.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 30, 2012 1:52 am

Πρέπει να είσαι πολύ ανόητος ή πολύ γεναίος για να μιλάς με αυτόν τον τόνο στην αγιότητά τη λαίδη Elizabeth, σας συμβουλεύω να γονατίσεται και να απολογιθήται αμέσως ώστε να αποφύγεται τον θυμό της.

Είπε ο Sebastian με ειρωνικό τόνο, ήξερε φυσικά ότι οι άνδρες δεν θα έκαναν αυτό που τους ζητούσε, όμως ήταν από τα λίγα άτομα που γνώριζαν για τις ικανότητές μου. Όπως είχε υπολογίσει οι άνδρες γέλασαν και ο αρχηγός τους μίλησε με πιο άγριο τόνο.

Δεν ξέρω τι καπνίζεις φίλε αλλά θα πρέπει να το κόψεις. Τώρα άσε τις βλακείες περί ιερά και όσια και δώσε μου το πορτοφόλι σου πριν σε κάνω κομματάκια....

Ήταν η ώρα να δράσω, με ένα γρήγορο βήμα βρέθηκα μπροστά στον άνδρα που διοικούσε τη συμμόρια και ενεργοποίησα το φρούτο μου. Ο Sebastian φρόντισε να απομακρυνθεί καθώς δεν έλεγχα πλήρως τις δυναμείς μου και ίσως επιρρέαζα και τη δική του σκέψη κατά λάθος.

Σίγουρα δεν υπάρχει λόγος να είμαστε τόσο βίαιοι. Θα ήταν καλό να χαλαρώσεται λίγο και να με ακούσεται προσεχτικά.

Τα λόγια μου άρχισαν αμέσως να τους επιρρεάζουν, η ένταση στα πρόσωπά τους χάθηκε ενώ φάνηκαν να στρέφουν το βλέμμα τους σε εμένα με περισσότερο ενδιαφέρον.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 30, 2012 2:45 am

Η μεγάλη αράχνη που υφαίνει τη μοίρα των ανθρώπων σας έφερε στο δρόμο μου, σαν χαμένοι αμνοί που αναζητούν απεγνωσμένα τον βοσκό τους για προστασεία έτσι και εσείς χωρίς να το καταλάβεται αναζητούσαται εμένα για καθοδήγηση. Δεν είσται σαν τους άλλους ληστές που μαστίζουν την έρημη αυτή χώρα, όχι πάντα είσασταν πιο δυνατοί, πιο έξυπνοι και πιο τυχαιροί από τους άλλους, συχνά νιώθαται ότι σας προστατεύει μια ανώτερη ύπαρξη. Εγώ μεταφέρω τα λόγια αυτής της ύπαρξης στους ανθρώπους ώστε όλοι να ακούσουν το υπέροχο τραγούδι της αράχνης. Εάν συγκεντρωθήται αρκετά ίσως το ακούσεται και εσείς.Σας καθοδηγεί και σας συμβουλεύει. Είναι η φώνη της αράχνης, η σκέψη σας. Ακούστε την, σας λεέι ότι η φωνή μου είναι η φωνή της λογικής και η μόνη φωνή που πρέπει να υπακούται. Γονατίστε και δεχτήται την αγιότητά της αράχνης μέσα στις καρδιές σας!

Μετά από το λόγο μου ένιωσα κουρασμένη όμως το αξίζε, οι ληστές με κοίταζαν σαν υπνωτισμένοι καθ' όλη τη διάρκειά του ενώ μόλις τελείωσα τα σπαθιά τους έπεσαν από τα χέρια και γονάτισαν με το κεφάλι το μέτωπό τους να αγκίζει το έδαφος. Τα είχα καταφέρει,είχα μετατρέψει μια ομάδα ληστών σε φανατισμένους σκλάβους μέσα σε πέντε λεπτά, όχι και άσχημα. Ο αρχηγός τους μίλησε χωρίς να σηκώσει το κεφάλι του.

Ω πεφωτισμένη αγιά, σε παρακαλώ συγχώρεσέ με και τους συντρόφους μου που σε αμφισβητίσαμε. Τα λόγια σου μας άνοιξαν τα μάτια, ήθε το όνομά σου να εισακουστεί στους ουρανούς. Δέξου τις ταπεινές μας υπηρεσίες και οδήγησέ μας στον σκοπό της ζωής μας.

Τα πάντα ήταν έτοιμα, είχα τις γνώσεις, έναν ισχυρό καρδινάλιο και μια ομάδα δυνατών ανδρών στη διάθεσή μου. Το μόνο που χρειαζόταν ήταν να ψάξω για τον ναό. Ήταν δύσκολο αλλά ευτυχώς το γλιμόριο έδινε αρκετές πληροφορίες για το σκύπτρο ή τουλάχιστον έτσι μου είχε φανεί.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Dec 01, 2012 5:57 pm

Η αναζήτηση του σκύπτρου στην έρημο του Endless Waste άρχισε σχεδόν αμέσως μέτα την "συζήτηση" που είχα με τους ληστές. Η ζέστη ήταν ανυπόφορη και παρόλο που είχαμε αρκετό νερό μαζί μας πάντα ένιωθα αφηδατομένη, προφανώς ήταν το ξηρό κλίμα της περιοχής ή απλά δεν είχα μάθει ακόμα να αντέχω στην έρημο, όπως και να είχε δεν άτεχα να σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να περάσω πάνω από μια ώρα σε αυτό το μέρος. Δυσστυχώς πέρασα ολόκληρη τη μέρα μου ψάχνοντας τα στοιχεία που ανέφερε το γλιμόριο χωρίς καμία επιτυχία. Φυσικά, εάν ήταν εύκολο να βρεθεί τότε δεν θα ήταν κρυμένο.

Θα κατασκηνόσουμε εδώ, βρισκόμαστε κοντά στον ταφό του βασιλειά Meric, ήταν ο άρχοντας του έθνους πριν πολλά χρόνια, για την ακρίβεια η βασιλεία του άρχισε πριν η Pandora αποκτήσει το σκύπτρο, δεν γνωρίζουμε τη χρονολογία του θανάτου του. Ίσως το σκύπτρο να είναι κοντά αλλά είναι πολύ σκοτεινά για ανασκαφές.

Είπα καθώς η νύχτα τύλιξε την έρημο. Είχαμε ψάξει τουλάχιστον έξι διαφορετικά ερήπεια και παρόλο που είχαμε βρει αρκετούς θησαυρούς δεν είχα καταφέρει να συλλέξω ούτε μια πληροφορία για το σκύπτρο.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Dec 15, 2012 1:02 pm

Συνέχεια από εδώ
Spoiler:

Το πλοίο μας αναχώρησε και το endless waste θα ήταν σύντομα πίσω μας. Ήμουν σίγουρη πως ο Sebastian θα εξηγούσε στου υπόλοιπους καρδινάλιους το λόγο της αποχώρησής μου. Με το Arane cor στην κατοχή μου και με ένα δυνατό πειρατή σαν τον "Α" στο πλευρό μου θα προκαλούσα σίγουρα κάποια αναστάτοση στην παγκόσμια κυβέρνηση. Παρόλα αυτά όσο περισσότερο σκεφτόμουν τα λόγια της αράχνης τόσο πιο πολύ αμφέβαλα πως ολόκληρη η παγκόσμια κυβέρνηση κυνηγούσε θεούς. Όλη μου τη ζωή είχα μάθει να σκέφτομαι πρακτικά και να δρω μετά από καλό σχεδιασμό. Στην περίπτωση της αράχνης όμως δεν είχα κανένα στοιχείο και καμία απόδειξη για τα εγκλήματα της κυβέρνησης. Στη σκέψη αυτή έστρεψα το κεάλι μου στον καινούργιο μου σύμμαχο. Δεν μου είχε πει ακόμα το όνομά του και δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για αυτόν, εκτός από το ότι ήταν αρκετά αδίστακτος για να σκοτώσει ένα όλοκληρο νησί και πολύ επιδέιος σκοπευτής και φυσικά ότι είχε το όνειρο του κάθε πειρατής, να βρει το one piece και να γίνει βασιλειάς των πειρατών. Και οι δύο μας είχαμε στόχους που ήταν σχεδόν αδύνατον να πραγματοποιήσουμε και παρόλο που θελώ να δρω πάντα βάση καλού σχεδιασμού ομολογώ πως έβρισκα την αρχή αυτού του πειρατικού πληρώματος μια καλή αρχή για περιπέτεια.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 5:01 pm

Όνομα χαρακτήρα: Elizabeth

P.o.M. Points: 7

Belli: 23.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Συν: Ήταν καλή σαν ιστορία και κρατούσε το ενδιαφέρον μου. Είχε πολλά καλοφτιαγμένα κομμάτια και ακόμα και αν οι διάλογοι ήταν μικροί, το νόημα έβγαινε ευχάριστα. Επείσης μου άρεσε ο συνδυασμός "πειρατής-πλουσιοκόριτσο"! Όλα αυτά σε συνδυασμο με την αναφορά το φρούτου σου, έκαναν μια καλή ιστορία.
Πλην: Το φρούτο! Δεν μου άρεσε το πόσο εύκολα άσκησες επιρροή πάνω στους ληστές, θα προτιμούσα να είναι πιο χαλαρό και να φέρνουν μερικές αντιρρήσεις. Άλλωστε όπως είπες και στο στόρυ σου, ακόμα δεν μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις στο φούλ...!
Back to top Go down
Sponsored content





Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Arane Cor [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: