Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ιδέες για το παιχνίδι

Go down 
+39
Eustass Kid
Galadan
Roronoa Zoro
DIRK
Ace RIP
YokaiJester
Axis
Heiwajima
Lummynia
Isnogood
Phoenix Marco
Destr0
tsitakos
ΚακοςΑντμιν
MummRaTheEternal
Rikuo
pashalis hunder
Argon
Ryo D. Amidamaru
Daianos
Tempest
Kanra
alex 1010
Ilmordius
metalgunner
Mangaki
Daddy Hellgar
el gatos
F_A_I
Mayakovsky
Roni
el Latino
Badboy
Makoto
Euryale
Drakon
Destro
Noctis
SlipKnoTaS
43 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeFri Feb 08, 2013 6:37 pm

Μου ηρθε μια ιδεα

Αφ'ενος οπου μπορουμε να καλαμε κοσμο του ΟΡ στο παιχνιδι,
αλλα για καλυτερη βοηθεια τους, μπορουμε να δημιουργησουμε ενα topic ονοματι "Προτεινομενοι χαρακτηρες " ή κατι τετοιο
εκει, ο καθενας θα ποσταρει σε απαντηση ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ το ονομα ενος (ή περισσοτερων )χαρακτηρα που εχει δημιουργησει ο ιδιος με μια ανεξαρτητου μεγεθους περιγραφη του χαρακτηρα.
Ο νεος παικτης θα διαβαζει καπου στις οδηγιες οτι υπαρχουν τετοιοι παικτες και αφου ερθει σε συνενοηση με τον παικτη που δημιουργησε τον χαρακτηρα θα μπορει να αναλαβει καποιον απ'αυτους.

Π.χ. θα μπορουσε η tempest να βαλει τον Caleb ξερω γω
εγω να βαλω την Rosalie
κλπ

Αυτο θα βοηθαει τους νεους παικτες οι οποιοι και θα ερχονται σε επικοινωνια με καποιον παλιοτερο παιρνοντας ιδεες, και ισως εμπλουτιζοντας εναν χαρακτηρα και φερνοντας νεες ιδεες

Δεν ξερω πως σας φαινεται...
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeFri Feb 08, 2013 7:56 pm

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ δε θα ήθελα ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο, ειδικά για έναν βασικό χαρακτήρα σαν αυτόν που έφερες ως παράδειγμα. Όταν δημιουργείς έναν χαρακτήρα, είτε είναι βασικός είτε όχι, πρώτον τον θέλεις για τις ιστορίες σου και δεύτερον έχεις συγκεκριμένα πράγματα στο μυαλό σου, οπότε ή θα περιορίζεις τον άλλον (που είναι απίθανο) ή θα δεις τον χαρακτήρα σου να καταστράφεται αργά και βασανιστικά. Εκτός πια κι αν είναι ένας τυχαίος χαρακτήρας που έκανε μια μικρή εμφάνιση για μία μόνο ιστορία. Οπότε σαν ιδέα δεν μου φαίνεται ότι έχει βάση.

Αν μιλούσαμε για archive χαρακτήρων που έχουν δημιουργηθεί γι' αυτόν τον σκοπό, να τους πάρουν δηλαδή νέοι παίκτες, και δεν είχαν καμία σχέση με άλλες ιστορίες θα ήταν τελείως διαφορετικό θέμα.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeFri Feb 08, 2013 8:10 pm

^ what she said. Πολύ οδυνηρό ακούγεται και σε μένα. Εγώ ποτέ δε θα άφηνα δικό μου χαρακτήρα που χρησιμοποιώ να τον πάρει άλλος. Ποτέ. Είμαι κτητική το ξέρω αλλά όχι.

Σαν ιδέα, να υπάρχουν χαρακτήρες φτιαγμένοι από παίχτες, δεν είναι άσχημη αλλά οι χαρακτήρες να είνα μόνο γι αυτόν τον σκοπό, να μην είναι παρμένοι μέσα από τις ιστορίες του άλλου.
Back to top Go down
Daianos
Pirate
Pirate
Daianos


Όνομα Χαρακτήρα : Νίκος
Posts : 247
Join date : 2013-02-09
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeSat Feb 23, 2013 11:30 pm

Τι θα λέγατε αν προχωρούσαμε τον χρόνο στα νησιά...Δεν είμαι και τόσο σίγουρος πως θα γίνει αυτό αλλά το σκέφτομαι καιρό και λέω δεν είναι λίγο κάπως να έχουν πάει 5 άτομα σε ένα νησί και να μένει το ίδιο.. Ότι όλοι νικάμε το μπος συνέχεια και συνέχεια και σώζουμε κάποιον;;;Αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό μια ιδέα ρίχνω
Back to top Go down
SlipKnoTaS
Administrator
Administrator
SlipKnoTaS


Όνομα Χαρακτήρα : Doctor Psyduck
Posts : 3477
Location : In my lab
Join date : 2012-07-22
Age : 102

Character sheet
Remaining Health:

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeSun Feb 24, 2013 7:01 pm

Daianos wrote:
Τι θα λέγατε αν προχωρούσαμε τον χρόνο στα νησιά...Δεν είμαι και τόσο σίγουρος πως θα γίνει αυτό αλλά το σκέφτομαι καιρό και λέω δεν είναι λίγο κάπως να έχουν πάει 5 άτομα σε ένα νησί και να μένει το ίδιο.. Ότι όλοι νικάμε το μπος συνέχεια και συνέχεια και σώζουμε κάποιον;;;Αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό μια ιδέα ρίχνω

Επειδή το έχουμε συζητήσει-σκεφτεί πολλές φορές, απαιτεί πολύ δουλειά αν θες να αλλάζεις τα νησιά και τα boss των νησιών συνέχεια. Κάτι το οποίο δεν είναι εφικτό να γίνει. Αυτό που είπαμε ότι θα εφαρμόζεται, είναι να αλλάζουν κάποια πράγματα στις περιγραφές νησιών αν στις ιστορίες γίνεται κάτι σημαντικό που να επηρεάζει το νησί (αρκεί να μην είναι κάτι υπερβολικό φυσικά).
Back to top Go down
https://onepiece-rpg.forumgreek.com
Daianos
Pirate
Pirate
Daianos


Όνομα Χαρακτήρα : Νίκος
Posts : 247
Join date : 2013-02-09
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeSun Feb 24, 2013 7:23 pm

οκ κατάλαβα σορρι δεν το είχα δει
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 7:55 pm

Καποιοι παικτες, δεν διαβαζουν τις ιστοριες των αλλων απλα απο ενδιαφερον και περιεργια, αλλα για να συμπεριλαβουν στοιχεια τους στην δικη τους ιστορια, δινοντας ετσι την ευκαιρια να υπαρξει και μελλοντικη συνεργασια.

Προσωπικα, θελω να γινεται αυτο, αλλα συναντω συχνα το προβλημα να πεφτω πανω σε ιστοριες διεγραμμενων χαρακτηρων (ειτε επειδη παρατησαν το φορουμ ειτε επειδη εκαναν νεο χαρακτηρα)

Αυτο που εγω προτεινω, ειναι στις ιστοριες των οποιων οι χαρακτηρες εχουν διαγραφει, να γινεται ενα Edit απο την διαχειριση και να αλλαζει ο τιτλος των ιστοριων αυτων με τροπο ωστε να καταλαβαινουμε απο τον τιτλο ακομα , οτι ειναι διεγραμμενος ο χαρακτηρας.

Π.Χ. στη θεση του Τελος στο [Τελος] να μπει ενα Χ ή κατι τετοιο...

Τι λετε?
Back to top Go down
SlipKnoTaS
Administrator
Administrator
SlipKnoTaS


Όνομα Χαρακτήρα : Doctor Psyduck
Posts : 3477
Location : In my lab
Join date : 2012-07-22
Age : 102

Character sheet
Remaining Health:

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeMon Apr 01, 2013 11:54 pm

Silver Latino Elf wrote:
Καποιοι παικτες, δεν διαβαζουν τις ιστοριες των αλλων απλα απο ενδιαφερον και περιεργια, αλλα για να συμπεριλαβουν στοιχεια τους στην δικη τους ιστορια, δινοντας ετσι την ευκαιρια να υπαρξει και μελλοντικη συνεργασια.

Προσωπικα, θελω να γινεται αυτο, αλλα συναντω συχνα το προβλημα να πεφτω πανω σε ιστοριες διεγραμμενων χαρακτηρων (ειτε επειδη παρατησαν το φορουμ ειτε επειδη εκαναν νεο χαρακτηρα)

Αυτο που εγω προτεινω, ειναι στις ιστοριες των οποιων οι χαρακτηρες εχουν διαγραφει, να γινεται ενα Edit απο την διαχειριση και να αλλαζει ο τιτλος των ιστοριων αυτων με τροπο ωστε να καταλαβαινουμε απο τον τιτλο ακομα , οτι ειναι διεγραμμενος ο χαρακτηρας.

Π.Χ. στη θεση του Τελος στο [Τελος] να μπει ενα Χ ή κατι τετοιο...

Τι λετε?

Θα μπορούσαμε απλά να στέλνουμε στον κάδο τις ιστορίες των παικτών που έχουν διαγραφεί αλλά με αυτό που είπες σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερο να κάνουμε αυτό που προτείνεις για 2 λόγους:
1) Έτσι ώστε να μπορούν οι παίκτες να αναφέρονται σε παλιούς χαρακτήρες (με βάση αυτά που θα διαβάσουν στις ιστορίες τους).
2) Για να παίρνουν ιδέες για τις δικές τους ιστορίες (είτε για τον τρόπο που γράφουν είτε απλά για την πλοκή).

Εν κατακλείδι, θα γίνει αυτό που πρότεινες. Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 639795459
Back to top Go down
https://onepiece-rpg.forumgreek.com
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 2:55 pm

προτείνω να γίνονται κιάλλοι διαγωνισμοί...

Πχ.. Οι μαρίνς να φτιάχνουν αποστολές για την παράταξή τους , οι επαναστάτες και οι BH το ίδιο , και οι πειρατές να φτιάξουν αποστολές όπως πχ βρείτε τον τάδε θυσαυρό και τέτοια.. (Να τα φτιάξουν μια φορά , και να τις χρησιμοποιίσουν αργότερα στο παιχνίδι όποιοι θέλουν , ανάλογα παρατάξεος..)

Έναν ακόμα που σκέφτηκα διαγωνισμό είναι δημιουργία Mini-Islands... Αυτό σκέφτομαι να είναι σάν μπόνους νησιά.. Να μήν χρειάζεται να κάνεις 10 ποστ στόρυ , όσα θές .... Να πηγαίνεις εκεί να νικάς ένα μίνι μπός κτλπ.. Πχ ένα μικρό νησί απέναντι απο το άρλονγκ Πάρκ.. Οπου εκεί ζούν ψαράνθρωποι κτλπ... Και για την δημιουργία τους να γίνει ένας διαγωνισμός.. Σκεφτήτε το μου φαίνεται ωραίο
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 2:57 pm

Ryo D. Amidamaru wrote:
προτείνω να γίνονται κιάλλοι διαγωνισμοί...

Πχ.. Οι μαρίνς να φτιάχνουν αποστολές για την παράταξή τους , οι επαναστάτες και οι BH το ίδιο , και οι πειρατές να φτιάξουν αποστολές όπως πχ βρείτε τον τάδε θυσαυρό και τέτοια.. (Να τα φτιάξουν μια φορά , και να τις χρησιμοποιίσουν αργότερα στο παιχνίδι όποιοι θέλουν , ανάλογα παρατάξεος..)

Έναν ακόμα που σκέφτηκα διαγωνισμό είναι δημιουργία Mini-Islands... Αυτό σκέφτομαι να είναι σάν μπόνους νησιά.. Να μήν χρειάζεται να κάνεις 10 ποστ στόρυ , όσα θές .... Να πηγαίνεις εκεί να νικάς ένα μίνι μπός κτλπ.. Πχ ένα μικρό νησί απέναντι απο το άρλονγκ Πάρκ.. Οπου εκεί ζούν ψαράνθρωποι κτλπ... Και για την δημιουργία τους να γίνει ένας διαγωνισμός.. Σκεφτήτε το μου φαίνεται ωραίο


Το πρωτο ισχυει ουτως η αλλως... οι πειρατες το εχουμε αυτο που λες, και αποσο ξερω και εσεις οι επαναστατες εχετε κατι παρομοιο...
Back to top Go down
Sponsored content





Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Ιδέες για το παιχνίδι   Ιδέες για το παιχνίδι - Page 8 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ιδέες για το παιχνίδι
Back to top 
Page 8 of 25Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next
 Similar topics
-
» Yonku-Shici-κτλ. (Ιδέες)
» Πιθανές αλλαγές,προσθήκες, ιδέες και αλλα για το re-opening
» Βοήθεια για το παιχνίδι
» Παράπονα για το παιχνίδι
» Πως παίζεται το παιχνίδι!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Γενικά για το παιχνίδι :: Ιδέες και Παράπονα για το παιχνίδι-
Jump to: