Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:37 pm

Ο Brandon ένευσε θετικά.
-Όμως και πάλι δεν μπορώ να σε αφήσω έτσι.Θα σου δανείσω μερικούς από τους άντρες που είναι μισθοφόροι και ανήκουν μονο στην προσωπική φρουρά μου.Είναι πιστοί σε εμένα και στην Κυβέρνηση ,κανείς δεν θα καταλάβει ότι λείπουν.
Ο James είχε πίστη στον εαυτό του ότι δεν θα είχε ανάγκη,ειδικά με τον αδερφό του και την αγέλη του στο πλάι του.Όμως από την άλλη ήξερε και τον James...σίγουρα θα βρισκόταν σε δίλημμα για το αν έπρεπε να καλέσει ενισχύσεις ή όχι.Για αυτό αποφάσισε να δεχθεί την βοήθεια του Commander.Τουλάχιστον καλύτερα από το να τους ενίσχυαν Marines σε ουδέτερο έδαφος και ξαφνικά δημιουργούσαν καινούργια προβλήματα.
-Πες τους να με συναντήσουν στο χωριό Refia νωρίς αύριο το πρωί.Έχεις το νούμερο μου,αν χρειαστεί να με καλέσεις εσύ ή οι στρατιώτες νωρίτερα.
-Ωραία...θα σου έχω τους καλύτερους μου έτοιμους.
Ο James έγνευσε και αφού χαιρέτησε τον Commander έφυγε ήσυχα όπως ήρθε.Υπήρχαν πολλά παραπάνω που συνέβαιναν.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:38 pm

Όχι μόνο οι απαγωγές...οι κινήσεις στρατευμάτων,το ότι οι επαναστάτες είχαν βρει φρούτα του διαβόλου,που μαζί με το γεγονός ότι ο Daiamon -ένας υψηλόβαθμος της Επανάστασης-είχε ήδη ένα,έκαναν τον James να σκέφτεται μήπως οι επαναστάτες είχαν πολλά περισσότερα στην κατοχή τους.

Και στο Lyneel η κατάσταση έβραζε επίσης.Το εν λόγο νησί ήταν ίσως το κέντρο της Κυβέρνησης στην Βόρεια Θάλασσα-παραβλέποντας το γεγονός ότι υπάρχει μια βάση στο Tohan Island-
Αν το Lyneel έπεφτε η δύναμη της Κυβέρνησης σε αυτή την θάλασσα θα έπεφτε δραματικά.Κανονικά δεν θα τον ένοιαζε τον James,όμως ήθελε να έχει προσβασιμότητα και ευκολία στις κινήσεις του από νησί σε νησί.Για αυτό θα έπρεπε να είχε παίξει τα χαρτιά του σωστά,όταν αποφάσισε να "δουλέψει" για την Κυβέρνηση.Έβγαλε το den den mushi του από την τσέπη του,όταν βγήκε από την βάση και κάλεσε τον William.Του είπε να μην έρθουν ούτε απ την βάση και ότι θα τους έβρισκε εκείνος.Δεν θα ήθελε να κινήσουν οποιαδήποτε υποψία.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:47 pm

Ο δρόμος τους για το παλάτι σταμάτησε στην μέση καθώς μια κλήση μέσω den den mushi απο τον James για να μην έρθουν κοντά και κινήσουν υποψίες καθώς συνέβη κάτι . Επίσης ο James τους ειδοποίησε να προσέχουν αλλα και πάλι δεν τους ειδοποίησε απο τι καθώς προφανώς δεν μπορούσε να μιλήσει καθαρά πράγμα που ανησύχησε τον William.
Συνέχεια στο μυαλό του είχε συνέχεια το ενδεχόμενο να καλούσε τον Captain Hiro να έρθει στο νησί ή να στειλει δικούς του υπο κάλυψη φυσικά . Δεν το έκανε όμως γιατί πίστευε οτι ο αδερφός του δεν θα το δεχόταν με ευχαρίστηση γιατί ήταν ίδιος με αυτόν. Δύσκολα δέχονταν βοήθεια για κάτι που έκαναν και ακόμα δυσκολότερα εμπιστεύονταν κάποιον ξένο να κάνει την δουλειά στην οποία μπορούν να εμπλακούν και οι ίδιοι.
Έπρεπε επίσης να ειδοποιήσει τον Captain Harlow ή τον Lieutenant Mort για τις κινήσεις των επαναστατών στο νησί καθώς μετά τις μάχες στο Lyneel η δύναμη του βασιλείου είχε περιοριστεί. Ο στρατός του βασιλιά είχε χάσει αρκετούς άντρες όπως επίσης και πλέον ο αριθμός τους ανερχόταν στις 3 με 4 χιλιάδες . Σύμφωνα με τις πληροφοριες του η δύναμη των Μarines εκεί ήταν 2 με 2,5 χιλιάδες αλλα το θετικό ήταν οτι καθημερινώς περνούσαν πλοία της παράταξης απο εκεί για ανεφοδιασμό οπότε αυτός ο αριθμός το πιο πιθανό ήταν να αυξηθεί κατα μια χιλιάδα σε περίπτωση επίθεσης τους. Το μεγαλύτερο αίτιο ανησυχίας όμως ήταν η τοποθεσία του Daiamon. Έπρεπε να τον αντιμετωπίσουν αλλα που ηταν κρυμμένος; Ήταν ακόμα στο Lyneel ή είχε φύγει στην Grand Line;
Με αυτά και με αυτά τα ερωτήματα να μένουν αναπάντητα μέσα στο κεφάλι του William ,έφτασαν μέχρι τον προορισμό τους δίχως πρόβλημα .Περίμεναν τον James σε ίδια διάταξη όπως ήταν στην περίπτωση του φρούτου μόνο που τώρα η Rin στεκόταν πέντε μέτρα απο τον William δοκιμάζοντας κάποια γυαλιά ηλίου .
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:51 pm

-Νομίζω ότι σου πάνε αυτά τα γυαλιά. είπε ο James στην Rin,καθώς την πλησίασε.
-Ω!Νομίζεις;Έτσι τα δοκίμαζα. είπε η Rin,η οποία άρχισε να σκέφτεται όντως να τα αγοράσει.
-Σίγουρα...πήγαινε ρώτα την τιμή και στα παίρνω εγώ.
Η Rin κοίταξε τα γυαλιά άλλη μια φορά και έπειτα σκέφτηκε "Γιατί όχι;" και μπήκε μέσα στο μαγαζί να τα αγοράσει.
Ξαφνικά ο James ένιωσε το βλοσυρό βλέμμα του Ozaki και του Drake πάνω του   .Τον πλησίασαν με απειλητική διάθεση.Δεν ήταν σίγουρος ο James τι ήθελαν να πουν,αλλά και δεν τους άφησε να μιλήσουν.Τράβηξε το ξίφος του και το έφερε στο ύψος των προσώπων τους.
-Ακούστε...δεν με ενδιαφέρουν τα ερωτικά σας,όμως αν είναι να μην με τρελάνετε μπορώ κάποια στιγμή να σας μάθω πως να συμπεριφέρεστε και να είστε με τις κοπέλες.
Οι δύο άντρες κοιτάχτηκαν.Δεν ήταν σίγουροι τι γνώση θα είχε πάνω στο θέμα ο James,όμως δεν τους άρεσε και πολύ η ιδέα του να έχουν το ξίφος του κυνηγού στο πρόσωπο τους,ειδικά όταν ήξεραν τι μπορούσε να κάνει με αυτό.Έτσι συμφώνησαν.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:51 pm

-Όλα καλά; ρώτησε ο William καθώς πλησίασε τους υπόλοιπους.
-Έτσι λέω και γω. απάντησε ο James και αφού έβαλε το ξίφος του στην θέση του μπήκε στο μαγαζί για να πληρώσει για τα γυαλιά της Rin.
Ο William βέβαια είχε ήδη καταλάβει τι έτρεχε μεταξύ των φίλων του,όμως προσπαθούσε να διατηρήσει ένα πιο σοβαρό και επαγγελματικό πρόσωπο για την κατάσταση.Μέσα του από την άλλη ένιωθε κάποια χαρά που ήταν πιο εύθυμο το κλίμα,ακόμα και σε αυτή την σοβαρή κατάσταση που βρίσκονταν.Όταν λοιπόν τελείωσαν οι μικρο αγορές η ομάδα,ύστερα από απόφαση του William,αποφάσισε να κινηθεί προς το χωριό Refia πιο νωρίς για να ανιχνεύσουν την περιοχή.Ο James βέβαια δεν ήταν τόσο σύμφωνος με την ιδέα,μιας και ακόμα ήθελε να περιμένει προτού έρθει η ώρα να ασχοληθεί ξανά με αυτό που τον βάραινε τόσο πολύ.Το ότι η ''αδερφή'' του έλειπε και ότι οι γονείς τις έλεγαν ότι βρισκόταν σε κίνδυνο.Βέβαια από την άλλη δεν είχε κάτι άλλο να κάνει,οπότε απλά συμφώνησε χωρίς να πει τίποτε και άφησε την υπόλοιπη ομάδα να περπατάει μπροστά από εκείνον και τους λύκους του.Μέχρι δηλαδή να χρειαζόντουσαν οδηγίες ως προς την διαδρομή.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:54 pm

Έτσι λοιπόν η συντροφιά που αποτελούταν απο πέντε ανθρώπους και δυο λύκους ξεκίνησε προς το χωριό Refia . Η τελευταία ευθεία ήταν της υπόθεσης όπως υπέθετε ο William
Ο ίδιος με τον James ήταν οι δεύτεροι στην σειρά καθώς ο Inu με τον Volf βρίσκονταν αρκετά μέτρα μπροστά τους, και με την σειρά τους ήταν καμια δεκαριά μέτρα μπροστά απο τους άλλους τους οποίους τα δυο αδέρφια άφησαν επίτηδες πίσω λόγο του William ο οποίος με ένα νόημα έδωσε στον James να καταλάβει πως ήθελε να μιλήσουν οι δυο τους.
Πάνω κάτω εχω την ίδια ηλικία και με τους δυο τους, είπε ο William αναφερόμενος στους δυο ''συναδέλφους'' του και φίλους του William και Ozaki, αλλα είναι ακόμα παιδιά μην τους παρεξηγείς αν δρουν όπως πριν.
Ο James χαμογελούσε και προτίμησε να αφήσει τον αδερφό του να συνεχίσει
Πλέον δεν τους κατηγορώ ούτε εγώ. Δεν μεγάλωσαν όπως εμείς οπότε δεν χρειάστηκε να ενηλικιωθούν πρόωρα .
Καταλαβαίνω αδερφέ. Γι αυτό τους πρόσφερα και την βοήθειά μου . Άλλωστε εμείς οι γόηδες   πρέπει να μεταφέρουμε την γνώση μας στους ''νεωτέρους'' αυτού του τομέα , είπε αλλάζοντας την ρώτα της συζήτησης σε πιο εύθυμο τόνο.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:58 pm


Σε τετοιες ώρες πάντα προσπαθούσε να κάνει τον αδερφό του να μην είναι αγχωμένος, όπως βέβαια συνέβαινε και το αντίθετο κάποιες φορές.
Ο William χτύπησε ελαφρά το χέρι του James ανάμεσα απ τον ώμο και τον αγκώνα του και χαμογέλασε ,αυτή την φορά δυνατά.
Σε αντίθεση με κάποιους άλλους βέβαια που είναι πιο συντηρητικοί 
Κούνησε το κεφάλι του δείχνοντας οτι συμφωνούσε .
Ακόμα την αγαπάς ε?
Η φωνή του William δεν ακούστηκε , όμως η σιωπή έδειχνε την αλήθεια .
Επρεπε να της το είχες πει πριν φύγει.Πιστεύω δεν θα παρατούσε το ορφανοτροφείο αν το ήξερε
Υπέθετα πως θα το καταλάβαινε κάποια στιγμή μόνη της.Ξέρεις οτι δεν είμαι καθόλου καλός σε αυτόν τον τομέα
Στις γυναίκες πρέπει να κάνεις φανερές τις προθέσεις σου αρκετές φορές. Στην Rin της το είπες?
Τι να μου πει? ακούστηκε η φωνή της κοπέλας απο πίσω, ευτυχώς για τον William δεν άκουσε οτι το θέμα της συζήτησης ήταν η αδερφή της και έτσι μπόρεσε να το καλύψει.
Για το οτι επισκεφτήκαμε τους γονείς της Eve, το οποίο σου είχα πει νωρίτερα .
Α εντάξει ! Έκανε και άρχισε να περπατά γρηγορότερα προσπερνώντας τους δυο τους και φέρνοντας ταυτόχρονα Drake και Ozaki στην δυάδα. Προφανώς οι δυο τους ήθελαν μαθήματα απο τον James σκέφτηκε ο William
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 9:04 pm

Θυμάσαι προς τα που πέφτει το πανδοχείο Wheel; ρώτησε ο James την Rin,καθώς πλέον περπατούσαν μέσα στους δρόμους του χωριού Refia.
-Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω έρθει πολλές φορές εδώ.Δεν είχα κάποιον λόγο... απάντησε εκείνη.
Έτσι συνέχισαν να περπατούν "αμέριμνα" ψάχνοντας για το πανδοχείο και επιβλέποντας το τοπίο γύρω τους.Οι υπόλοιποι από την ομάδα είχαν διασπαστεί από αυτούς τους δύο και μεταξύ τους.Περπατούσαν κάμποσα μέτρα πιο πίσω από τον James και την Rin,ενώ επίσης διατηρούσαν μεταξύ τους κάποια μέτρα απόσταση.Η αλήθεια ήταν ότι ο William και η ομάδα του δεν ήξεραν το μέρος και για αυτό άφησαν την Rin και τον James να κάνουν τον έλεγχο του μέρους,ενώ εκείνοι πρόσεχαν μην τους συμβεί τίποτα και χρειαζόταν να επέμβουν για βοήθεια.Όσο για τον Inu και τον Volf έμειναν στα όρια του χωριού με το δάσος και επέβλεπαν το μέρος περιφερειακά,κάτι που ο William έβαλε τον James να τους το ζητήσει,μιας και οι λύκοι θα τραβούσαν πολύ την προσοχή μέσα στην πόλη.
Του James του άρεσε το πόσο διέφεραν σε θέματα αυτός και ο αδερφός του.Αν ήταν μόνος του απλά θα ερχόταν μέσα στο χωριό με τον Inu και τον Volf και να τον ρώταγαν αν ήταν ο διάσημος κυνηγός ''Wolf'' θα απαντούσε.Βέβαια ήταν λογικό με την στρατιωτική εκπαίδευση και συνήθειες που είχε ο αδερφός του να είναι πιο προσεκτικός και μεθοδικός στην δράση του.Ενώ ο James δρούσε όπως πολεμούσε...ευθέως.Τελικά εκείνος και η Rin βρήκαν το πανδοχείο που έψαχναν και αποφάσισαν για λίγο να σταματήσουν και για μερικά λεπτά να κόψουν κίνηση από τον δρόμο τριγύρω.Ο James θέλοντας να αρχίσει κουβέντα-για να δείχνει και πιο φυσιολογικός-προσπάθησε να σκεφτεί τι θα μπορούσε να συζητήσει με την Rin.Τότε θυμήθηκε ότι ο Drake του είχε ζητήσει να πει μερικά καλά λόγια για αυτόν.Βέβαια από την άλλη θα ήταν άδικο για τον Ozaki αν μιλούσε μόνο για εκείνον.
-Έχεις παρατηρήσει τίποτα παράξενο στην συμπεριφορά του Drake και του Ozaki; ρώτησε τελικά την Rin.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 9:13 pm


-Δεν ξέρω...σαν τι δηλαδή; ανταποκρίθηκε εκείνη και ο James καταλάβαινε ότι η άγνοια αυτή μόνο λιγόστευε τς πιθανότητες τον δύο ανδρών να καταφέρουν κάτι.
-Τίποτα...έτσι ρώτησα... απάντησε εκείνος ...Πάντως είναι πολύ εντάξει και καλοί τύποι.Σπάνια βρίσκεις τόσο καλούς ανθρώπους
-Ναι πράγματι,έτσι δείχνουν.Κρίμα που δεν θα μείνουμε μαζί...θα ήταν καλη παρέα.
Κάτι δεν άρεσε στον James σχετικά με αυτή την πρόταση και δεν ήταν το ότι η Rin δεν έβλεπε ερωτικά-τουλάχιστον για την ώρα- κάποιον απ τους δύο άντρες.Όχι...αυτό που είπε είχε να κάνει με την ίδια και με την...
-Τι σκοπεύεις να κάνεις μόλις βρούμε την Eve;

Αυτό ομολογώ πως δεν έχω κατασταλάξει κάπου ως τώρα. Ο κύριος στόχος μου ηταν να την βρω και εκεί είχα επικεντρώσει και το ενδιαφέρον μου . Δεν θέλω για κανέναν λόγο να την αλλάξω και γι αυτό δεν θα την ζορίσω για τίποτα, αντίθετα θα την ακολουθήσω και αν είναι δυνατόν θα την βοηθάω το σίγουρο είναι οτι δεν θα την αφήσω απο τα μάτια μου ξανά.
Θετικό είναι οτι δεν έχει πάρει τον στραβό δρόμο και με αυτό εννοώ την ζωή των παρανόμων κάτι για το οποίο έχω απέραντη χαρά όπως επίσης είμαι ευγνώμον σε εσάς που την είχατε απο κοντά σας όλα αυτά τα χρόνια, ως που να έρθει εδώ. Την βοηθήσατε να μεγαλώσει μακρυά απο προβλήματα και κακές επιρροές όπως μου έλεγε, την αγαπούσατε και την στηρίζατε και όταν της φωνάζατε ήταν για το καλό της . Συνέχεια μου έλεγε πως σας ευχαριστεί που πείσατε την υπεύθυνη του ορφανοτροφείου να μην την στείλει για δουλεία αλλα να την αφήσει να μελετήσει και να σπουδάσει .
Δεν ήταν τίποτα αυτό. Όπως σου έλεγε , δεν υπήρχε περίπτωση να την αφήσουμε έτσι στο συγκεκριμένο θέμα. Όσο για το μέλλον της πιστεύω πως δεν θα μείνει στο νησί μετά απο αυτά τα γεγονότα. Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον William γι αυτό αλλα πιστεύω οτι θα συμφωνεί στο να την πάρουμε απο εδω.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 9:15 pm

Αυτό εννοείτε, απάντησε η κοπέλα.
Και τι θα απογίνει το μαγαζί που αγόρασες?
Απλά θα πάρω κάποια πράγματα απο μέσα όταν είναι να φύγουμε.Ηταν ιδιοκτησία μιας φίλης μου απο εδώ, το χωριό Refia, θα της το δώσω ξανα. Το είχε ο θείος της ο οποίος ήταν χαρτογράφος και μου το παραχώρησε καθώς και ότι υλικό υπήρχε μέσα . Για εμένα ήταν ένας θησαυρός όλα αυτά που υπήρχαν μέσα αλλα και ήταν αρκετά χρήσιμο για να καλύπτω τις κινήσεις μου , βλέπεις αναγκάστηκα να έχω κάποιες συναλλαγές με άτομα του υποκόσμου για να μπορέσω να βρω πληροφορίες για την αδερφή μου. Ευτυχώς που ήρθατε και θα τελειώσουν όλα.
Μέχρι στιγμής δεν υπήρξε κάτι το αξιοπρόσεκτο στην διαδρομή τους μέσα στο χωριό . Ο καιρός πλέον είχε ανοίξει κι ήταν αρκετά καλύτερος σε σχέση με την προηγούμενη μέρα ,η θερμοκρασία ήταν γύρω στους 2 βαθμούς Κελσίου σύμφωνα με ένα ενδεικτικό θερμόμετρο στο κέντρο του χωριού ενώ στις καλές συνθήκες βοηθούσε και το γεγονός οτι δεν υπήρχαν αρκετά σύννεφα στον ουρανό , έτσι οι ακτίνες του ήλιου χτυπούσαν την γη
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 6 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin
Back to top 
Page 6 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 3) - The Meeting
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 1) - Two months later
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 4) - Grand Finale
» [Τέλος-Φρούτο] A Long Journey part 2
» Birth of the Fuhrer part I (Τέλος-Μινιον-Φρουτο)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sirakava-
Jump to: