Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 7:26 pm

Ο Volf έμεινε έξω στο διάδρομο απέξω από την πόρτα,μιας και ήδη μέσα στο δωμάτιο βρίσκονταν περισσότερα άτομα από όσα χωρούσαν.Η Rin άνοιξε τα μάτια της μόλις άκουσε την φωνή του κυνηγού στον χώρο.
-Wolf;!Τι γυρεύεις εσύ εδώ; απόρησε.
-Έι Rin,χαίρομαι που σε ξαναβλέπω. που έλεγε ο λόγος.
-Νόμιζα ότι δεν ήξερες τον αδερφό μου της είπε ο William.
-Περίμενε...τι; αναφώνησε έκπληκτη εκείνη ...Αυτός είναι ο αδερφός σου;Δηλαδή ο Wolf είναι ο James Wolf;
-Προς τι όλο αυτό το ενδιαφέρον γύρω από το όνομα μου;
-Δεν θα πιστέψεις ποια είναι η Rin,James... πήγε να πει ο William,όμως η Rin μίλησε πρώτη.
-Είμαι η αδερφή της Eve... είπε ενθουσιασμένα.
Ο James έπαθε ένα μικρό σοκ.Προφανώς χρειαζόντουσαν κάποιες διευκρινήσεις.Έτσι λοιπόν ο William και η Rin πήραν τον χρόνο τους να εξηγήσουν την κατάσταση στον James.Μόλις έμαθε τα νέα ο ίδιος έδειχνε χαρούμενος,όμως δεν ήταν πραγματικό αυτό το συναίσθημα.Ήθελε να δείχνει έτσι γιατί οι άλλοι δύο δείχναν και εκείνοι χαρούμενοι.Στην πραγματικότητα δεν ήξερε πως ένιωθε ή πως θα έπρεπε να νιώθει.Δεν του άρεσε ο επιπλέον κόσμος και τώρα τι σήμαινε αυτό.Η Rin βρισκόταν στο νησί για τον ίδιο λόγο με εκείνον.Να βρει και να πάρει μαζί της την Εve.Και αν το πετύχαινε η Rin αυτό;Θα έπρεπε να αφήσει την αδερφή του να φύγει;Ο James μπορούσε να αντιμετωπίσει προβλήματα που λύνονταν με το ξίφος.Μπορούσε να λύσει και προβλήματα που είχαν να κάνουν με την καρδιά και το μυαλό,αλλά δεν ήθελε να είχε την ανάγκη να το κάνει.Οπότε απλά άφησε τα νέα αυτά να περάσουν.Έτσι και αλλιώς δεν μπορούσε να κάνει κάτι τώρα.Ότι ήταν να γίνει θα γινόταν όταν έβρισκαν τελικά την Eve.Πάντως για την ώρα φαινόταν ότι η Rin θα έμενε στην ομάδα.
Ο James γύρισε προς τον William,όταν η κουβέντα τους με την Rin είχε τελειώσει.
-Διάβασες αυτό που σου έδωσα; τον ρώτησε χαμηλόφωνα
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 7:35 pm

Φυσικά , του απάντησε στον ίδιο ήσυχο τόνο .
Και?
Ξερεις οτι μερικοί θα πλήρωναν εκατομμύρια για να έχουν αυτά τα χαρτιά στα χέρια τους. Και δεν μιλάω μόνο για αυτούς που βρίσκονται στην μεριά μας.
Ξερω. Αλλα δεν με ενδιαφέρουν τέτοιου είδους χρήματα . Προτιμώ να τα κερδίζω με το σπαθί μου .
Ένα αδιόρατο χαμόγελο εμφανίστηκε στο πρόσωπο του αδερφού του James.
Πάντως δεν περίμενα αυτήν την τροπή των γεγονότων, είπε αλλάζοντας θέμα
Ποια τροπή?
Για την κατάσταση του Μονόφθαλμου μιλάω
Τι εννοείς? Έχασα κάτι?
Δεν διάβασες όλα τα χαρτιά του φακέλου?
Τα διάβασα , αλλα γιατί ρωτάς? Δεν αναφερόταν κάτι γι αυτόν
Ο William έδειξε τα χαρτιά στον αδερφό του , όμως τότε και εκείνος πρόσεξε οτι τα συγκεκριμένα φύλλα είχαν κάποια ουσία την οποία τα κολλούσε μεταξύ τους .Μετά απο μια μικρή ανάγνωση και την συνδρομή του William o οποίος του εξήγησε αυτά που είχε σκεφτεί για την υπόθεση ο James συνέχισε
Κρίμα το παιδί
Αυτό είπα και εγώ. Αυτά έχει όμως η ζωη. Αν ο φίλος μας δεν ήταν μπλεγμένος δεν θα μπλεκόταν και η μικρή .
Ο James παρέμεινε σιωπηλός
Σχεδόν το ξέχασα πάλι, είπε σηκώνοντας την τσάντα που του έδωσε ο James. Εκείνος βλέποντας την κίνηση του William σχολίασε κατευθείαν
Και τι έχεις να πεις για τα δώρα μου?
Δώρα?
Ναι, δώρα. Τα βρήκα και σου τα έδωσα .Απο εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις τι θα τα κάνεις. Εγώ σου προτείνω να τα κρατήσεις.
Μα.. Δεν ξέρω τι να πω, είπε χάνοντας τα λόγια του
Ο Αδερφός του χαμογέλασε
Ο William σηκώθηκε απ την θέση του και άπλωσε το χέρι του στον ώμο του αδερφού του
Θα τα κρατήσω φυσικά. Είναι ένα τεράστιο δώρο . Ίσως κάποιος απο αυτούς τους δυο θέλει να δοκιμάσει την τύχη του
Όπως σου αξίζει αδερφέ . Όμως ας αφήσουμε τα λόγια προς το παρόν. Πρέπει να δράσουμε. Αρχικά , μέχρι να συνέλθει εντελώς η Rin εγώ θα τακτοποιήσω κάποιες εκκρεμότητές μου εδώ στην πόλη.Ολοκλήρωσε την φράση του και έκλεισε τον φάκελο
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 7:41 pm


Ο William έγνεψε θετικά.
-Αν η Rin είναι καλύτερα μπορεί να μην μείνουμε άλλο εδώ.Θα σε ειδοποιήσω αν μετακινηθούμε.
-Καλώς,τότε ας πηγαίνω.Θα πάρω και τον φάκελο.Κατανοείς ότι δεν μπορώ να τα αφήσω στα χέρια σου αδερφέ.
-Το ξέρω.Φρόντισε όμως να φτάσει στα χέρια κάποιου υψηλόβαθμο της Κυβέρνησης.
-Μην ανησυχείς για αυτό.Θα περάσω από την βάση.Έχω γνωστούς εκεί. απάντησε ο James και έκανε νόημα στον Inu να φύγουν.
-Πάρε μαζί σου τον Ozaki και τον Drake για παν ενδεχόμενο.Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί σε αυτό το όχι και τόσο φιλόξενο μέρος,για εμάς. του είπε ο αδερφός του.
Ο James κοίταξε τον William ειρωνικά.
-Είμαι πιθανότατα το γρηγορότερο άτομο σε όλο το νησί και έχω μαζί μου ένα λυκόσκυλο και έναν λύκο στο μέγεθος λιονταριού...κράτησε τους φίλους σου για παρέα αν είναι. ανταποκρίθηκε ο James και αποχώρησε.
Καθώς έβγαινε από το πανδοχείο,έβγαλε το den den mushi του και κάλεσε τον Commander Βrandon.
-Είμαι στον δρόμο μου για την βάση.Να σε εκεί να σου αφήσω τον φάκελο. του είπε και έκλεισε.
"Άκους εκεί;Εγώ να χρειάζομαι βοήθεια από αυτούς τους δύο." σκέφτηκε ο James.Ήξερε ότι ο William το πρότεινε απλά για να είναι απόλυτα σίγουροι ότι δεν θα πάει τίποτα στραβά,αλλά και πάλι...Δεν άρεσε στον James να καυχιέται αλλά δεν ήξερε παρά μόνο τέσσερα άτομα στην North Blue αυτή την στιγμή που μπορούσαν να αποτελέσουν πρόκληση που δεν θα μπορούσε να αναλάβει μόνος του.Ο William,o Hiro,o Daiamon και...ήταν και εκείνος...Βέβαια δεν είχε γνωρίσει όλα τα άτομα στην θάλασσα αυτή,οπότε κάποιος μπορεί ακόμα να του διέφευγε.
Οι σκέψεις του διακόπηκαν από φωνές.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 7:47 pm



-Αυτός είναι! φώναξε ένας άντρας και έδειξε προς την πλευρά του κυνηγού.
Ο James γύρισε προς τα εκεί.Ο άντρας που τον είχε αναγνωρίσει ήταν εκείνος ο επαναστάτης που είχε ρίξει αναίσθητο πίσω στην βάση των επαναστατών.Γύρω του υπήρχαν καμιά ντουζίνα άλλοι επαναστάτες με τα όπλα τους ήδη στα χέρια.Μόλις ο άντρας είδε ότι ο James κρατούσε έναν φάκελο στα χέρια του,τα μάτια του γούρλωσαν.
-Έχει ακόμα τα έγγραφα!Πάνω του! φώναξε.
Οι άνθρωποι που βρίσκονταν γύρω εκείνη την ώρα,μόλις αντιλήφθηκαν τι επρόκειτο να γίνει άρχισαν να τρέχουν μακρυά από το σημείο όπου ξεκινούσε η μάχη.Ο James χαμογέλασε.
-Πρόσεχε τα για μένα φίλε... είπε στον Inu και άφησε τον φάκελο δίπλα του ...Μην ανακατευτείτε σε αυτό. είπε έπειτα σε αυτόν και τον Volf
Οι επαναστάτες τράβηξαν τα ξίφη τους και έτρεξαν προς τον κυνηγό.Ο James πήρε την στάση του και έπειτα ξεκίνησε το τρομερά γρήγορο σπρίντ του προς τους αντιπάλους.Σταμάτησε κοντά στους δύο πρώτους επαναστάτες.Με ένα τράβηγμα του ξίφους του και οι δύο άντρες βρίσκονταν στο έδαφος.
Οι υπόλοιποι βέβαια συνέχισαν την επίθεση.Ο James έκανε ένα ακόμα σπριντ ,χρησιμοποιώντας την φορά του και τον διπλανό τοίχο,τους προσπέρασε όλους και στάθηκε μπροστά στον επαναστάτη που τον είχε αναγνωρίσει.Μόλις τον είδε ξαφνικά μπροστά του,ο επαναστάτης τρομοκρατήθηκε και προσπάθησε να κάνει μερικά βήματα πίσω,όμως τότε γλίστρησε και βρέθηκε κάτω.
-Πες μου...νόμιζες αλήθεια ότι είναι τόσο εύκολο να με πιάσεις; ρώτησε τον επαναστάτη,με ένα χαμόγελο στο πρόσωπο του.
-Τι γίνεται εδώ; ακούστηκε μια φωνή,καθώς μια περίπολος έκανε την εμφάνιση της στο σημείο.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 7:57 pm

Οι επαναστάτες σταμάτησαν τότε και μάζεψαν τα όπλα τους.Το ίδιο έκανε και ο James.Το νησί παρέμενε ουδέτερο που σήμαινε πως εδώ ο James μπορούσε να βρεθεί και ο ίδιος ένοχος.Το ποιον θα ευνοούσε η περίπολος θα έκρινε και σε ποιανού τα χέρια θα έφτανε ο φάκελος Α32.Οι επαναστάτες είχαν πίστη στο ότι θα τα κατάφερναν,λόγο του μακροχρόνιου εμπορίου που είχαν με το νησί,όμως ο James ήξερε καλύτερα.Σίγουρα αν ο ίδιος ο δήμαρχος ερχόταν εδώ οι επαναστάτες θα είχαν πλεονέκτημα.Όμως οι απλοί στρατιώτες δεν ευνοούνταν και τόσο από το εμπόριο,όσο η οικογένεια του δημάρχου.Παρόλα αυτά το κλειδί παρέμεναν τα λεφτά και ευτυχώς ο James είχε μπόλικα πάνω του,από τις δουλειές τους.
-Τι νομίζεται ότι κάνετε εδώ;... ρώτησε και πάλι ο διοικητής ...Θα μπορούσα να σας συλλάβω που ξεκινήσατε μάχη στην μέση της πόλης.
-Διοικητά κάνε το σωστό και συνέλαβε αυτόν τον άντρα . είπε ο επαναστάτης δείχνοντας τον James .Εισέβαλλε στην βάση μας και έκλεψε έγγραφα πολύ σημαντικά για εμάς.Δεν πιστεύω να το αγνοήσεις και να ρισκάρεις να χαλάσεις τις σχέσεις του νησιού σου με την Επανάσταση.
-Είναι αλήθεια όλα αυτά; ρώτησε ο διοικητής τον James.
-Πράγματι,έχω στην κατοχή μου πολύ σημαντικά έγγραφα...σημαντικά για τον Commander Brandon και τον δήμαρχο. απάντησε εκείνος.
Ο επαναστάτης παραξενεύτηκε από τα λόγια του κυνηγού και για αυτό γύρισε και κοίταξε τον φάκελο που είχε στην κατοχή του ο λύκος.Τότε συνειδητοποίησε ότι έγραφε απάνω Α32 και συνειδητοποίησε ότι δεν έπρεπε αυτά τα χαρτιά να τα δει κανεις,αλλιώς ο ίδιος θα ήταν που θα κατέστρεφε τις σχέσεις της Επανάστασης με το νησι και όχι ο διοικητής.
-Απαιτώ την σύλληψη αυτού του άντρα άμεσα!... φώναξε ο επαναστάτης καθώς σηκωνόταν από το έδαφος ...Τα έγγραφα αυτά αφορούν μόνο την Επανάσταση και ζητώ να το σεβαστείται αυτό διοικητά
-Δεν είμαστε παρά εμπορικοί συνεργάτες,όχι σύμμαχοι.Αν θέματα που αφορούν το νησι πρέπει να παρουσιαστούν μπροστά στον δημαρχο ασχέτως από τον ποιον είναι. είπε περιφρονητικά ο διοικητής και ο επαναστάτης ένιωσε πως βρισκόταν σε πολύ δύσκολη θέση.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:07 pm

Χαίρομαι που το λύσαμε.Θα φροντίσω λοιπόν αυτά τα έγγραφα να παραδοθούν αμέσως. είπε ο James και ετοιμάστηκε να συνεχίσει τον δρόμο του με τους λύκους του,όμως ο διοικητής τον σταμάτησε.
-Τα εν λόγο έγγραφα θα τα πάρω εγώ και θα τα παραδώσω προσωπικώς .Όσο για εσάς,θα έρθετε όλοι μαζί μου για να μιλήσετε πάνω στο θέμα.
Ο James γέλασε και πάλι.
-Είμαι σίγουρος ότι όλα θα δουλέψουν τέλεια. είπε και έβγαλε από την μέσα τσέπη του παλτού του,ένα αρκετά ικανοποιητικό ποσό και το παρέδωσε στον διοικητή.
Το χρήμα ήταν το κλειδί.Ο James βασικά έβρισκε ότι σχεδόν πάντα το χρήμα ήταν το κλειδί.Τα λεφτά που έπαιρνε τώρα ο διοικητής ήταν σίγουρα περισσότερα από ότι του πρόσφερε ο μισθός του ως στρατιώτης και σίγουρα ο ίδιος είχε να φροντίσει και για άλλα άτομα εκτός από τον ίδιο.
-Τα έγγραφα θα τα παραδώσω εγώ.Όσο για τους υπολοίπους...απλά στείλε τους στα σπίτια τους. του είπε χαμηλόφωνα.
Ο διοικητής τον κοίταξε για λίγο.
-Πολύ καλά.Δρόμο όλοι σας.Aν χρειαστεί θα σας καλέσουμε να παρευρεθείτε για να δώσετε λόγο. είπε τελικά.
Οι επαναστάτης δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα.Δεν είχαν οδηγίες από τους ανωτέρους για το πως να δράσουν.Δεν μπορούσαν από μόνοι τους να πάρουν την απόφαση να επιτεθούν σε μια από τις περιπόλους του νησιού.Αυτό θα ξεκινούσε απευθείας εχθρότητες μεταξύ του Sirakava και της Επανάστασης,ενώ αν δεν έκαναν τίποτα τώρα...ποιος ήξερε τι κόλπα είχαν στα χέρια τους οι ανώτεροι τους ώστε να αποτρέψουν τα δυσάρεστα.Ο επαναστάτης έβρισε χαμηλόφωνα και έπειτα έκανε νόημα στους υπόλοιπους να αποχωρήσουν.Όταν οι επαναστάτες έφυγαν,ο διοικητής χαιρέτησε τον James και έπειτα αποχώρησε και αυτός με την υπόλοιπη περίπολο.
-Πάει και αυτό... μονολόγησε ο James ...Άντε πάμε.Μην αφήσουμε τον Brandon να περιμένει. είπε στον Inu και στον Volf
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:16 pm

Πισω στο πανδοχείο


Με την αποχώρηση του James ο William ξεκίνησε να μαζεύει τα πράγματά του όπως και οι υπόλοιποι καθώς η Rin είχε σηκωθεί πλέον και απ όσο έλεγε ένιωθε πολύ καλά.
Τα φρούτα του διαβόλου τα κάλυψε καλύτερα και τα έβαλε στον σάκο του .
Θέλω να κάνουμε μια μικρή στάση πριν πάμε στο δημαρχείο, δήλωσε στους άλλους.
Γιατί?
Θέλω να αφήσω τα φρούτα του διαβόλου στο μαγαζί της Rin
Tι πράγμα? φώναξαν και οι τρεις με μια φωνή
Τότε ο William συνειδητοποίησε οτι δεν είχε αναφέρει το παραμικρό στους δικούς του. Έτσι αποφάσισε να το πάρει απ την αρχή, λέγοντας τους για τον James, το πως το πήρε, τον φάκελο Α32, το περιεχόμενό του, το σχέδιο των επαναστατών και τέλος για το φρούτο και τον πρωην αντίπαλό τους ,Μονόφθαλμο, ο οποίος εμπλεκόταν στο θέμα.
Και γι αυτό θέλω να κρύψω εκεί τα φρούτα . Δεν θα διακινδυνέψω την εξαφάνισή η την κλοπή τους .Αν συμφωνεί η Rin φυσικά.
Κανένα πρόβλημα απο εμένα. Άλλωστε οι περισσότεροι νομίζουν οτι παραμένει κλειστό καθως δεν έχω αλλάξει ακόμα τις ταμπέλες , δεν έβαλα κάποια διαφήμιση ούτε πρόλαβα να ξεσκονίσω και να καθαρίσω.
Μόνο θα σου ζητήσω μια ακόμη χάρη
Η οποία είναι?
Να βάλεις εσύ τα φρούτα μέσα στο μαγαζί. Θα φανεί περίεργο αν έρθουμε όλοι εκεί. Καλύτερα να είσαι μόνη σου . Η ιδιοκτήτρια του μαγαζιού δεν θα κινήσει υποψίες. Έτσι θα κάνουμε και στην διαδρομή ως το μαγαζί. Εσύ θα προπορεύεσαι και εμείς θα σε ακολουθούμε
Εντάξει, μου ακούγεται λογικό είπε συμφωνώντας.
Έτσι κι έγινε ο William έδωσε τα φρούτα στην Rin και όταν η ομάδα ήταν έτοιμη, έφυγε απο το πανδοχείο . Η κοπέλα προπορευόταν δέκα μέτρα απο τους τρεις κυνηγους.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:21 pm

Σε όλη την διαδρομή ο William κρατούσε την κοντόκαννη καραμπίνα του μέσα απο την κάπα του, γεμάτη και έτοιμη να πυροβολήσει αν χρειαστεί ακόμα και σε δημόσιο χώρο. Τα φρούτα που είχαν στην κατοχή τους θεωρούσε οτι θα ήταν μεγάλο όπλο για τους Marines, την World Government , την άμυνα του Lyneel και φυσικά θα τον βοηθούσε να ανέβει αρκετά στην υπόληψη τους, ειδικά αν η δύναμή τους ήταν καλή.Εξάλλου στόχος του ήταν να δυναμώσει και να καταταχτεί στους Marines
Όταν έφτασαν επιτέλους στο μαγαζί φρόντισαν να καλύψουν την περίμετρό δίχως να γίνουν αντιληπτοί. Ο William ως ο δυνατότερος , έπρεπε να ήταν κοντά στα φρούτα, έτσι στάθηκε έξω απο την βιτρίνα του μαγαζιού με τα όπλα που ήταν δίπλα σε αυτό της Rin και έκανε δήθεν πως κοιτούσε μέσα. Απέναντι ο Ozaki έκανε πως έδενε τα κορδόνια του ενώ είχε τα μάτια του στην πλάτη του William και στα δέκα μέτρα απο τον Οzaki, απο την αντίθετη πλευρά όμως ο Drake έκανε πως άναβε ένα τσιγάρο και με την σειρά του και αυτός κοιτούσε προς την μεριά του William.
Όλα είχαν κυλίσει καλά στα δυο λεπτά που κράτησε όλο αυτό. Όταν η Rin άνοιξε την πόρτα ο William ξεκίνησε να κινείτε προς το τέλος του δρόμου οπου θα τους περίμενε εκεί. Η Rin κλείδωσε και πήρε και αυτή την δρόμο του William . Ο Drake και ο Ozaki στέκονταν πίσω της στα πέντε και εφτά μέτρα αντίστοιχα , κινούμενοι δεξιά και αριστερά της.
Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Η ομάδα συναντήθηκε στην επόμενη γωνία .
Κλείδωσες καλά?
Ναι , αποκρίθηκε η κοπέλα. Και την εξωτερική πόρτα και την εσωτερική
Πολύ καλά.
Προς το δημαρχείο τότε, είπε ο Drake.
Στην βάση των Marines, είπε ο William. Εκεί με ενημέρωσε ο James πως πρέπει να πάμε τελικά
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:31 pm

Καθώς ο James πλησίαζε την βάση,μαζί με τους δύο του λύκους,ο Lieutenant Seiji με πολιτικά ρούχα περνούσε και εκείνος από εκεί παράλληλα στον James.Χωρίς κανένας από τους δύο τους να σταματήσει ο  James έβγαλε τον φάκελο και τον παρέδωσε στον έμπιστο του Brandon,καθώς περνούσε δίπλα του.Δεν έπρεπε να τον δουν να φέρνει αυτός τα έγγραφα μέσα στην βάση
-Θα τα ξαναπούμε. είπε ο Seiji,καθώς έπαιρνε τον φάκελο και αποχωρούσε χωρίς να σταματήσει καθόλου.
Ο James πλησίασε την είσοδο της βάσης.
-Είχε ζητήσει ακρόαση από τον Commander Brandon και ήρθα να δω αν μπορεί να με δει. είπε σε έναν από τους φρουρούς.
-Α ναι,μάλιστα!Ο Commander σας περιμένει στο γραφείο του. απάντησε ο φρουρός και άνοιξε την πύλη για τον James να περάσει.
Εκείνος άφησε τον Inu και τον Volf να περιμένουν απέξω και προχώρησε προς τα ενδότερα.
-Τι είναι αυτό το σημαντικό για το οποίο έπρεπε να μου μιλήσεις; ρώτησε ο Brandon όταν ο James μπήκε στο δωμάτιο του.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 04, 2017 8:32 pm

-Τα πράγματα δεν είναι καλά.Φαίνεται ότι οι κινήσεις των επαναστατών γίνονται όλο και πιο έντονες,τουλάχιστον σε αυτήν την θάλασσα είπε ο James και έπειτα κάθισε σε μια καρέκλα.Είχε πολλά να πει στον Brandon
Στα επόμενα λεπτά εξήγησε στον Marine πως είχε η κατάσταση και πως όλες αυτές οι απαγωγές που συνέβαιναν τον τελευταίο καιρό ήταν δουλειά της επανάστασης.
-Το ήξερα ότι αυτά τα αποβράσματα δεν γίνεται να τα εμπιστευτούμε.Πρέπει να μιλήσω στον δήμαρχο γι αυτό.Να του δείξω τι πληγή είναι για την κοινωνία μας οι επαναστάτες.
-Μην το κάνεις... τον σταμάτησε ο James ...Δεν θα αλλάξεις τίποτα έτσι και αλλιώς,δεν είναι ότι θα πείσεις τον δήμαρχο ότι πρέπει να συμμαχήσει με την Παγκόσμια Κυβέρνηση έτσι.Θα μπορούσε κάλλιστα μια τέτοια σου κίνηση να είναι άσχημη,αν θεωρήσει ότι αψηφάς την εξουσία του και ψάχνεις πράγματα που δεν θα έπρεπε.
Ο Brandon παρέμεινε σιωπηλός.
-Καλύτερα για την ώρα να αφήσουμε το νησί να μείνει ουδέτερο,όπως ήδη είναι.Άλλωστε έχει ένα προαίσθημα ότι ασχέτως τι θα ακολουθήσει σήμερα και αύριο θα βρεθώ να αντιμετωπίζω τους απαγωγείς.Άσε με λοιπόν να το λύσω εγώ το θέμα.Έτσι δεν θα υπάρχουν άσκοπα προβλήματα μεταξύ του νησιού , της Κυβέρνησης και της επανάστασης.Πίστεψε με στο Lyneel γίνεται ''Ο'' χαμός
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin    [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) -  Rin  - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin
Back to top 
Page 5 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 3) - The Meeting
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 1) - Two months later
» [Τέλος]The arc of Sirakava (Part 4) - Grand Finale
» [Τέλος-Φρούτο] A Long Journey part 2
» Birth of the Fuhrer part I (Τέλος-Μινιον-Φρουτο)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sirakava-
Jump to: