Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 2:07 am

Και έτσι έγινε ο Keynell γέμισε το περίστροφο του και ξεκίνησε το παιχνίδι. Χωρίς να χάσει πολύ χρόνο σημάδεψε και η σφαίρα πέρασε μέσα από τον λαιμό του μπουκαλιού με αποτέλεσμα να θρυματιστει. Εκείνη την στιγμή ένα χαμόγελο σχηματίστηκε στο πρόσωπο του, ίσως ήταν σίγουρος για την νίκη. Όπλισε και την επόμενη σφαίρα και πατοντας την σκανδάλη η σφαίρα κτύπησε την βάση του στόχου με αποτέλεσμα το μπουκάλι να κάνει μια σβούρα στον αέρα και να πέσει μέσα στο πηγάδι.
-Αυτό μετράει σωστά μικρή...?
Κουνησα καταφατικά το κεφάλι...
-Δεν το έχεις με τα λόγια μικρή.. Πρέπει να το διορθώσεις αυτό...
Είπε καθώς όπλιση την τελευταία του σφαίρα. Το μόνο που έκανα ήταν να του ρίξω το πιο οργισμένο βλέμμα μου. Όμως εκείνος δεν πτοήθηκε καθόλου. Πυροβόλησε όμως η σφαίρα γρατζουνισε ελαφρά το μπουκάλι, εκείνη την στιγμή άφησα μια ανάσα ανακούφισης καθώς είχαν την ευκαιρία να κερδίσω με αυτήν την αστοχία.
Όμως προς έκπληξης μου το μπουκάλι έσπασε...
-Χε χε συμβαίνουν αυτά κοριτσάκι...
Μου είπε και με κοίταξε με ένα ειρωνικό βλέμμα. Τότε ήρθε η σειρά μου, έλαβα και εγώ από την καμαριέρα το περίστροφο με τις 3 σφαίρες. Ήξερα ότι το συγκεκριμένο όπλο την στιγμή του πυροβολισμου έχει μεγάλη επιστροφή με αποτέλεσμα να χαλάσει το χτύπημα όμως δεν ήταν κάτι δύσκολο για μένα. Όπλιση λοιπόν την πρώτη μου σφαίρα και καθώς ήμουν έτοιμη να σημαδεψω ένιωσα εκείνον να με πλησιάζει. Όμως συνέχισα την προσπάθεια μου. Σημάδεψα πρώτα το κεντρικό μπουκάλι από τα 3 και πατησα την σκανδάλη. Ένα τέλειο κτύπημα η σφαίρα πέρασε ακριβώς στο κέντρο, πρώτος στόχος κάτω. Μετά όπλισα την δεύτερη σφαίρα μου, πήρα μια βαθιά ανάσα, αλλά ταυτόχρονα ένιωσα την δικιά του ανάσα στον λαιμό μου από τα αριστερά μου. Αυτό και μόνο με έκανε να ανατριχιάσω από αιδοία. Έτσι συγκεντροθηκα στον στόχο με μια κίνηση η σφαίρα έφυγα και άμεσα διέλυσε το μπουκάλι.
-χμμμ μπράβο...
Είπε ο αιδιαστικος δήμαρχος. Ετσι όπλισα την Τρίτη και τελική μου σφαίρα. Σημάδεψα, η περιφερειακή μου όραση άρχισε να μαζεύει προς το μπουκάλι, όμως ξαφνικά μια λάμψη από τα δεξιά μου έσπασε την συγκέντρωση. Χωρίς δεύτερη σκέψη ήξερα... Ήταν ελεύθερος σκοπευτής.. Αυτόματα τράβηξα με το αριστερό χέρι τον δήμαρχο προς το μέρος μου και με το δεξί πυροβολησα προς την λάμψη... Ταυτόχρονα μια σφαίρα πέρασε αστραπιαία από τα αριστερά μου...
-Τι κάνεις μικρή... Τρελαθ..
Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει την κουβέντα του και κατάλαβε ότι η σφαίρα πέρασε δίπλα του και έσκισε το μάγουλο του με αποτέλεσμα ένα βαθύ κόψιμο..
-Φρουραααα.. Ηλιθοι σας είπα να κοιτάξετε όλα τα περίχωρα... Πιάστε τον σκοπευτη και τον θέλω νεκρό..
Ούρλιαξε προς τους ναυτικούς οι οποίοι άρχισαν να τρέχουν πανικοβλητοι


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 3:05 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 2:17 am

Εκείνος έπεσε στα γόνατα και άρχισε να βήχει ήταν έτοιμος να ξεράσει από τον φόβο του. Το μόνο που έκανα εγώ ήταν να τον καθησυχάσει χαιδευοντας τον στην πλάτη.
-Alice θα στο χρωστάω αυτό... Μου έσωσες την ζωή.. Είσαι πιο χρυσημη από αυτούς τους ναύτες... Σε θέλω κοντά μου.. Και θα τα έχεις όλα από εμένα ότι και αν ζητήσεις..
Αμέσως κούνια αρνητικά το κεφάλι, όμως εκείνος άρχισε να κρατάει σφικτά τα χέρια μου, και έφερνε το πρόσωπο του όλο και πιο κοντά στο δικό του. Η μυρωδιά του κρασιού από την ανάσα του μου έφερνε αναγούλα.
-Ξέρω ότι δεν μπορείς να μιλήσεις θα σου φέρω τους καλύτερους γιατρούς για σένα...
Κουνησα το κεφάλι μου σαν παλαβη και το πρόσωπο μου είχε πάρει μια έκφραση τρόμου. Τα χέρια μου ήταν δεμένα από τα δικά του και δεν μπορούσα να ξεφύγω, εκείνος έφτασε κοντά στα χείλη μου. Δεν είχα άλλη επιλογή, του έδωσα μια κλοτσιά ανάμεσα στα πόδια, με αποτέλεσμα να ελευθεροθω από τα δεσμά του. Έτσι χωρίς δεύτερη σκέψη έτρεξα μακριά από αυτόν τον ανώμαλο άνδρα.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 2:30 am

Έτρεχα μέσα στον πανικό μακρυά από εκείνο το καταραμένο σπίτι. Είχα χάσει τελείως τον δρόμο μου καθώς μέσα στο πανικό πήρα πολλές απότομες στροφές μέσα στα στενά, καθώς όμως πήρα μια απότομη στροφή χτύπησα πάνω σε κάποιον. Δεν μπόρεσα να προλάβω να δω ποιος ήταν πάρα μόνο ξεχώρισα ότι φορούσε έναν μαύρο μανδύα και απότομα χάθηκε μέσα στα στενά.
Δεν έδωσα πολύ σκέψη στο θέμα έπρεπε να βρω γρυγορα τον αγαπητό μου layton και να με πάρει μακρυά από αυτήν την πόλη. Έτρεξα μέσα σε στενά και δρόμους μέχρι που είδα από μακρυά το φωτισμένο λίμνη έτσι το μόνο που έκανα ήταν να ακολουθήσω το φως.
Έτσι μετά από μερικά λεπτά βρέθηκα στο λιμάνι και ο αγαπητός μου έμπορος είχε μαζέψει το κατάστημα. Το μόνο που έκανα ήταν να πέσω απότομα στην αγκαλιά του.
-Alice τι σου έκανε το καθίκι..? Σε πείραξε..?
Κουνησα το κεφάλι για να απαντήσω..
-Αν ήταν εύκολο θα τον είχα δυαλισει τον ανωμαλο χρονια πριν.. Τα ίδια έκανε και στην γυναίκα μου και τώρα στην κόρη μου..
Με την τελευταία του κουβέντα τον κοίταξα σοκαρισμένη στα μάτια.. Δεν με είχε πει ποτέ κόρη του.. Εκείνη την στιγμή λυγησα και σπαραξα στο κλάμα στην αγκαλιά του...
-Όλα τελείωσαν τώρα κορίτσακι μου ,φεύγουμε από εδώ... Γυρνάμε σπίτι...
Και έτσι έγινε η περιπέτεια μου σε αυτό το νησί είχε μόλις τελειώσει. Εκείνη την στιγμή σκέφτηκα να ανοίξω το κουτί που μου έδωσε η Rosa όμως ο κίνδυνος είχε περάσει και ήταν μακρυά μου ποια καθώς πήραμε το πλοίο μας και ξεκίνησαμε το ταξίδι του γυρισμού...

ΤΕΛΟΣ
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 1:22 pm

Όνομα χαρακτήρα: Onizuka Alice

P.o.M. Points: 21

Belli: 63.000 + 23.000 (+1000 για κάθε ποστ)

Τυχόν παρατηρήσεις:
Ωραίες περιγραφές και χαλαρή αφήγηση. Έδειξες ωραία τις σχέσεις μεταξύ της τριάδας για την οποία αφηγήσε και προσωπικά νομίζω ότι η Alice είναι ένας θησαυρός. Να σου πω την αλήθεια θα μου άρεσε να την δω μοντέλο. (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 894006417
Τώρα η όλη υπόθεση με τον δήμαρχο μου φάνηκε ότι δεν κολλούσε πολύ. Στην αρχή φάνηκε να έχει σχέση ίσως με το παρελθόν της που είπε ο Layton, αλλά αφού δεν κατάληξε έτσι μου φάνηκε ότι δεν είχε να προσφέρει πολλά η όλη σκηνή.
Προσοχή τα ορθογραφικά.
Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» (Τέλος) Prologue: Η κραυγή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sirakava-
Jump to: