Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeTue Aug 08, 2017 11:28 pm

Το τελευταίο το ψιθύρισε όμως μπόρεσα να το ακούσω καθαρά. Γιατί η κουβέντα γυρνάει πάλι σε εμένα?
-Δεν χρειάζεται να ανησυχείς...
Μήπως είχα κάνει κάτι στο παρελθόν που δεν μπορούσα να θυμηθώ?
- κινδυνεύει...
Από τι να κινδυνεύω τόσα χρόνια δεν είχε συμβεί τίποτα..
-Δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για αυτό....
-Ξέρεις ότι την λάτρευα δεν θέλω να συμβεί κάτι στην μικρή...
Για ποια μιλάει? Το βλέμμα μου είχε καρφωθεί οργισμένο πάνω τους καθώς ψιθυρίζαν μεταξύ τους, το αριστερό μου χέρι άρχισε να τρέμει από οργή. Τότε ένιωσα το χέρι του μικρού Jay να με κρατάει..
-Alice με τρομάζεις..
Τόσα χρόνια ψάχνω απαντήσεις και αυτοί τις κρατάνε μεταξύ τους και έχουν το θράσος να το κάνουν μπροστά μου.
-Γιατι δε της λες την αλήθεια..
-μόνο κακό θα φέρει άμα μάθει...
Εκείνη την στιγμή ξέσπασα σήκωσα τα χέρια μου στον αέρα και τα χτύπησα με δύναμη στο τραπέζι. Το βλέμμα μου ακόμα καρφωμένο πάνω τους καθώς εκείνοι με κοιτούσαν σοκαρισμένοι.. Την ίδια στιγμή συκοθηκα και αποχώρησα από τον χώρο με γρήγορο και βάρη βήμα


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 7:29 pm

Ανοίγοντας οργισμένη την πόρτα της αυλής εμφανίστηκε μπροστά μου η καμαριέρα, η οποία με το που με είδε έπεσε από τα χέρια της ένα φλιτζάνι το οποίο έσπασε σε δεκάδες κομμάτια. Δεν έδωσα καθόλου σημασία στο περιστατικό και συνέχισα την πορεία μου μέχρι που βρέθηκα έξω από το κατάστημα.
Την ίδια στιγμή χωρίς να δώσω ιδιαίτερη σκέψη ακολούθησα μια ανηφόρα από τα αριστερά μου η οποία όπως έδειχναν όλα τα δέντρα γύρω μου θα με οδηγούσε σε κάποιο δάσος. Αφού περπάτησα μερικά μέτρα στην ανηφόρα βρέθηκα σε ένα γκρεμό, και η θέα της πόλης από κάτω ήταν εξαιρετική, στάθηκα για λίγο και με μερικές βαθιές ανάσες ένιωσα την οργή σιγά-σιγά να ελαττώνεται. Τα σπίτια ποια είχαν ντυθεί ολοκληρωτικά στα γιορτινά τους και τα χρώματα τους με χαλάρωσαν αρκετά.
Η αλήθεια είναι ότι ελάχιστες φορές είχα τσαντιστεί σε τέτοιων βαθμό και σίγουρα θα τους τρόμαξα όλους. Όμως ήταν ένα ξέσπασμα που έπρεπε να γίνει, έτσι είπα στον εαυτό μου για να τον καθησυχάσω.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 7:48 pm

-Δεν νομίζω να είναι συνετό να μας τρομάζεις έτσι μικρή μου...
Τότε από πίσω μου άκουσα την φωνή του Layton. Και από τρόπο που μιλούσε μπορούσα να καταλάβω ότι η ανηφόρα τον ταλαιπώρησε αρκετά..
-Καταλαβαίνω γιατί αντέδρασες έτσι, ήταν δικό μου λάθος που συνέχισα εκείνη την κουβέντα...αλλα θέλω να ξέρεις ότι έκανα και κάνω κάθε μέρα είναι για το καλό σου.
Δεν κουνήθηκα καθόλου από την θέση μου και έτσι εκείνος στάθηκε δίπλα μου, αλλά κράτησα το βλέμμα μου προς την θέα της πόλης χωρίς να δείχνω καμια αντίδραση προς τα λόγια του. Τότε έβγαλα από τον σάκο μου το σημειωματάριο και έγραψα την απάντηση μου...
-Θέλω να μάθω την αλήθεια και στο έχω πει πολλές φορές... Όσο και να με πονέσει πρέπει να μάθω..
Του έδειξα τις λέξεις που ήταν γραμμένες και εκείνος τις κοιτούσε με ένα βλέμμα απογοήτευσης.
-Ξέρεις ότι η θάλασσα είναι επικίνδυνη, πειρατές και εγκληματίες βρίσκονται παντού. Μπορείς να υπερασπιστείς τον εαυτό σου, όμως η αλήθεια είναι ότι το παρελθόν σου θα σε οδηγήσει σε σίγουρο θάνατο. Άμα μάθεις ξέρω από τώρα τις κινήσεις που θα κάνεις.. Για σένα θέλω να φτιάξεις το μέλλον σου και να αφήσεις το παρελθόν πίσω.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:43 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 8:01 pm

Τότε χωρίς δεύτερη σκέψη τον πήρα στην αγκαλιά μου και τον έσφιξα με όλη μου την δύναμη. Για μένα ο Layton ήταν σαν ένας πατέρας που δεν είχα ποτέ, και η αλήθεια είναι ότι του έχω τεράστια αδυναμία και τα λόγια του με λύγισαν. Με λύγισαν στο σημείο που από τα μάτια μου άρχισαν να κυλούν δάκρυα, καθώς την ίδια στιγμή τον έσφιξα ακόμα περισσότερο. Η αλήθεια είναι ότι είναι τρομερά εγωιστικό να σκέφτομαι το παρελθόν μου συνέχεια και να μην νοιάζομαι για αυτούς που είναι δίπλα μου και νοιάζονται πραγματικά για εμένα.
Οταν τον άφησα από τα χέρια μου εκείνος σκούπισε τα μάγουλα μου με ένα λευκό μαντίλι.
-Αυτό που είναι σημαντικό τώρα είναι να κάνεις γνωριμίες και να κάνεις πάντα αυτό που αγαπάς...Η ουσία είναι στον παρόν σου κοριτσάκι μου όμορφο..
Μου είπε με την πιο γλυκιά φωνή που είχα ακούσει στην ζωή μου, και αυτό ήταν αρκετό για να με λυγίσει για άλλη μια φορά.
-Λοιπόν φαντάζομαι ότι σίγουρα θα θες να ξεσκάσεις, η πόλη γιορτάζει και είναι ανοικτή για εμάς, είναι μια ευκαιρία που πρέπει να αρπάξουμε..


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:43 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 10:20 pm

Η αλήθεια είναι ότι είναι γιορτινή μέρα στην πόλη και για εμάς ένα τέτοιο γεγονός είναι σπάνιο. Τα περισσότερα νησιά που έχουμε επισκέπτει έχουν πάντα ένα απειλητικό κλίμα. Όμως η sirakava είναι ένα σπάνιο και πανέμορφο νησί και έπρεπε να το εκμεταλλευτώ, έτσι κούνισα το κεφάλι μου καταφατικά και χάρισα ένα τεράστιο χαμόγελο στον άνθρωπο που είχα απέναντι μου.
-Έλα μικρή μου έχουμε δουλειά μπροστά μας και αρκετό χρόνω να απολαύσουμε την γιορτή...
Και έτσι τον ακολούθησα και επιστρέψαμε από τον δρόμο που ήρθαμε όμως τώρα ήταν μια απότομη κατηφόρα. Έτσι κράτησα σφικτά το χέρι του καθώς είχα καλή ισορροπία και τον βοήθησα στο δύσκολο για αυτόν κατέβασμα.
Έτσι επιστρέψαμε ποια στο κατάστημα και απέξω μας περίμεναν οι υπόλοιποι. Ο Μικρός Jay έτρεξε προς το μέρος μου και με αγκάλιασε σφικτά. Ήθελα τόσο πολύ να του ζητήσω συγνομη που τον τρόμαξα έτσι.
-εεει μικρέ άσε τις στεναχωριες είναι καλά η Alice έλα έχουμε δουλειά μπροστά μας.
Έτσι τον πήρε από το χέρι και σιγά-σιγά πήραν τον δρόμο προς το λιμάνι.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:44 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 10:30 pm

Όμως μόλις αποφάσισα να τους ακολουθήσω η madame Rosa με σταμάτησε και στο χέρι της κρατούσε ένα ξύλινο κουτί.
-Συγνώμη  μικρή μου δεν θα έχω χρόνο να σε ξαναδώ λόγο εργασίας.. Όμως επέτρεψε μου να σου προσφέρω αυτό το δώρο.
Έτσι μου άφησε στα χέρια μου το κουτί, ένα κουτί με ωραία σχέδια λουλουδιον, και ένας μικρός μεταλλικός γάντζος το κρατούσε κλειστώ. Η περιέργεια μου αρχή σε να με κυριεύει και έκανα την κίνηση να το ανοίξω όμως εκείνη με σταμάτησε.
-Πριν 10 χρόνια μια γυναίκα που με έσωσε από σίγουρο θάνατο μου έδωσε αυτό το κουτί. Και μου έδωσε δύο εντολές. Να το δώσω σε ένα άτομο με λαμπρό μέλλον και να το ανοίξει μόνο σε έκτακτη ανάγκη. Καλώ είναι μικρή μου να ακούσεις αυτές τις εντολές, όμως από εδώ και πέρα είναι δικια σου ή επιλογή.
Αμέσως συμφώνησα μαζί της και εσκηψα το κεφάλι προς ευχαρίστηση και να δείξω σεβασμό. Έτσι με μια κίνηση έβαλα το κουτί στον σάκο μου. Χαιρετισα την Rosa και αποχώρησα για να βρω την οικογένεια μου.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:44 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 10:42 pm

Έτσι ποια βρισκόμουν και πάλι μέσα στα στενά της πόλης, όμως αυτή την φορά κυκλοφορούσαν παντού κάτοικοι σε όλους τους δρόμους. Έτσι όσο ποιο κοντά έφτανα στο λιμάνι τόσο ποιο πολύ κόσμο έβρισκα μπροστά μου και σε αρκετές περιπτώσεις μου έκλειναν τον δρόμο. Έτσι κάποιες φορές αναγκαστικά να στριμοχτω ανάμεσα στο πλήθος. Οι φωνές του κόσμου είχα καλύψει τέλειος τους ήχους τις θάλασσας και σε μερικές περιπτώσεις ακόμα και τον άνεμο.
Έτσι μετά από μερικά λεπτά περπάτημα κατέληξα στο λιμάνι όπου εκεί υπήρχε το ολοκληρωτικό πανδεμονιο. Μπροστά από κάθε πλοίο έμποροι είχαν στισει αυτοσχέδια καταστήματα και πουλούσαν τα προϊόντα τους που τραβούσαν τα μάτια του κόσμο. Επίσης στο κέντρο του λιμανιού είχαν μαζευτεί μουσικοί και χορευτές, οι οποίοι έδειχνα το ταλέντο τούς. Έτσι έξω από το δικό μας πλοίο ο Layton είχε στισει το δικό του κατάστημα. Με το που με είδε μου έκανε νεύμα να έρθω προς το μέρος του


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:45 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 12:34 am

Ο ήλιος ποια είχε άρχισει να δύει και σιγά σιγά θα έπεφτε το σκοτάδι της νύχτας. Βέβαια κάνεις δεν αντέδρασε σε αυτό και όλοι ήταν στον ρυθμό της γιορτής. Εγώ στάθηκα πίσω από τον πάγκο μαζί με τον Layton και τον Jay, τους παρακολουθούσα καθώς εκείνη είχα πέσει στην δουλειά καθώς οποιαδήποτε στιγμή θα ερχόταν ο επόμενος πελάτης. Κατά μεγάλη πλειοψηφία οι πελάτες έπαιρναν  τα ασημικά που είχε προς πώληση. Τα υφάσματα επίσης έφευγαν Σχετικά γρήγορα, ο μικρός είχε μείνει εξουθενομενος μετά από μερικές ώρες που πέρασαν και το σκοτάδι ποια μας είχε κυκλοσει. Όμως το λιμάνι παρέμεινε φωτεινό χάρις στις λάμπες που είχαν κρεμαστεί σε όλο το λιμάνι.
-Είχαμε μεγάλη επιτυχία σήμερα παιδιά μου χε χε... Θα μπορέσουμε να επιστρέψουμε στο micqueot για διακοπές...
-Ναι.. Θέλω να ξαναδώ τον μαμά...
Όντως η κυρία Jessica περιμένει μήνες να επιστρέψουμε και χάρις σε αυτή την γιορτή θα είμαστε πάλι σπίτι.
Ξαφνικά στο κέντρο του λιμανιού σχηματίστηκε μια λαοθαλασσα, καθώς ο Δήμαρχος που γιόρταζε τα γενέθλια του, έδινε έναν λόγο προς τον λαό του. Όμως μέσα από τις ψιθύρους ήταν πολύ δύσκολο να ακούσω τι έλεγε. Όμως στο τέλος έμειναν όλοι ενθουσίασμενοι, χειροκροτουσαν και ζητωκραυγάζαν όλοι για τον ηγέτη τους.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:45 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 12:57 am

Εκείνη την στιγμή για κάποιο μυστήριο λόγο η λαοθαλασσα άρχισε να κινείτε προς το μέρος μας. Από όσο μπορούσα να διακρίνω ο δήμαρχος περνούσε από κάθε κατάστημα και χαιρετούσε του εμπόρους ένας προς έναν μέχρι που ήρθε η σειρά μας.
Ο δήμαρχος μας πλησίασε περικυκλώμενος από οπλισμένους άνδρες του ναυτικού σώματος.
-Χαχα Layton φίλε μου πως είσαι η κυρία Jessica είναι καλά?
-Τέλεια φίλε μου keynel και επί της ευκαιρίας χρόνια πολλά δήμαρχε. Έχεις χαιρετίσματα και όντας όλα καλά θα επιστρέψω στη πατρίδα και στην γυναίκα..
-Μπράβο μπράβο... Βλέπω έχεις και μια πολύ καλή συνοδεία... Να μαντέψω ότι είναι τα παιδιά σου...?
-Μάλιστα ο Jay και η Alice...
-ενδιαφέρον βλέπω ο γιος σου ακολουθεί τα βήματα σου... Αλλά η μικρή πιστεύω θα έχει άλλα ταλέντα .
Καθώς συζητούσε με τον Layton το βλέμμα του είχε κολλήσει επίμονα πάνω μου, που μερικές φορές μου ήταν δύσκολο να τον κοιτάξω στα μάτια.
-Η αλήθεια είναι ότι η Alice έχει τέλειο σημάδι για την ηλικία της...
-Μάλιστα πολύ ενδιαφέρον... Ξέρεις λατρεύω την σκοποβολή. Ίσως η μικρή μπορεί να μου αποδείξει το ταλέντο της... Ξέρεις ότι λατρεύω τις εκπλήξεις..
Ο έμπορος με κοίταξε και σίγουρα θα παρατήρησε ότι το βλέμμα μου είχε πέσει στο χώμα από την ντροπή. Δεν ήξερα πως να χειριστώ την κατάσταση, ένιωθα μέσα μου μια αιδοία με τον τρόπο που με κοίταζε, αλλά ταυτόχρονα ήθελα πολύ να του αποδείξω το ταλέντο μου. Έτσι σήκωσα απότομα το βλέμμα μου προς τον δήμαρχο και εσκηψα το κεφάλι προς το μέρος του.
-Τέλεια θα στείλω σε λίγο κάποιον να την παραλάβει.. Ανυπομονώ να σας ξαναδώ δεσποινίς...
Μου υποκλίθηκε και αμέσως μετά αποχώρησε με την φρουρά του.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:46 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 1:39 am

Τότε ο layton με κοίταξε στα μάτια.
-είσαι σίγουρη ότι θες να το κάνεις αυτό δεν χρειάζεται να του αποδείξεις τίποτα.
Το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να του χαμόγελασω και να κουνήσω αρνητικά το κεφάλι για να τον καθυσηχασω. Εκείνη την στιγμή ένιωθα ότι ήμουν έτοιμη για τα πάντα και ήθελα πολύ να του αποδείξω ότι δεν είμαι ένα απλό κοριτσάκι για τα γούστα του. Μετά από μερικά λεπτά ένας άνδρας του ναυτικού ήρθε για να με παραλάβει. Έτσι χαιρετισα πρόωρα την οικογένεια μου και ακολούθησα τον Marine. Ποια οι περισσότεροι κάτοικοι είχαν αππχωρισει από το λιμάνι και μας ήταν πολύ πιο εύκολο να μετακινηθουμαι στην πόλη. Ο άνδρας με οδήγησε μέσα από τα στενά σε έναν μεγάλων πεζόδρομο και καθώς περπατούσαμε από μακρυά είδα μια τεράστια έπαυλη στο χρώμα του γαλάζιου. Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι εκείνος ήταν ο προορισμός μου. Μόνο ένας άνθρωπος υψηλού επιπέδου θα έμενε σε ένα τέτοιο μέρος.
Τελικά φτάσαμε έξω από μια κάγκελοπόρτα που μας την άνοιξα δύο άνδρες του ναυτικού και όπως πάντα η προσωπική φρουρά του δημάρχου. Έτσι βρεθήκαμε σε μια αυλή υπέρπαραγογη, με πολλά τριαντάφυλλα σε δεκάδες ποικιλίες και χρώματα, αλλά επίσης περπατούσα πάνω σε πλακόστρωτα δρομάκια που με οδηγούσε ο άνδρας.
Με μια απότομη στροφή βρέθηκα στην δεξιά πλευρά του σπιτιού όπου σε ένα μεγάλο τραπέζι καθοντουσαν διάφοροι διανοούμενοι, από το ντύσιμο και τον τρόπο που μιλούσαν μπορούσε κάποιος να βγάλει την αντίστοιχη άποψη.
-καλωσόρισες μικρή Alice στην αγαπημένη μου οικία.. Βλέπεις με τους κυρίους εδώ είχαμε έναν διαγωνισμό σκοποβολής... Και όλοι με απογοήτευσαν.. Ίσως φταίει το κρασί από το micqueot που τους πότισα...
Τότε άρχισαν να γελάνε όλοι μετάξη τους, εγώ δεν αντέδρασα καθόλου στα λεγόμενα του.
-Λοιπον για να δούμε πόσο καλή είσαι..
Τότε εκείνος σηκώθηκα και με οδήγησε απέναντι από ένα μικρό πηγάδι, όπου πάνω του ήταν στιμένα 6 μπουκάλια κρασιού. Εκείνη την στιγμή μια καμαριέρα ήρθε προς το μέρος του και του παρέδωσε ένα κουτί. Το κουτί περιείχε ένα περίστροφο και 3 σφαίρες.
-Το παιχνίδι είναι απλό μικρή.. Έχεις τρεις σφαίρες πρέπει να σπάσεις 3 μπουκάλια... Όποιος σπάσει τα περισσότερα κερδίζει βέβαια.. Αν έρθουμε ισοπαλία θα μου έχεις αποδείξει τουλάχιστον ότι είσαι του επιπέδου μου... Σε αντίθεση με τους άλλους.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 11, 2017 2:47 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος    (Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος  - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τελος) Prologue: Ο ψίθυρος
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» (Τέλος) Prologue: Η κραυγή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sirakava-
Jump to: