Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 I_icon_minitimeMon Oct 05, 2015 2:44 am

Οι προετοιμασίες τελείωσαν και η μέρα πέρασε, όπως και το επόμενο πρωινό. Είχα ήδη ετοιμαστεί και η μεταμφίεση μου ήταν για μια ακόμη φορά έτοιμη. Ανέβηκα στο άλογο μου και κίνησα για το μέρος που είχα κανονίσει την συνάντηση με τον μισθοφορικό στρατό.
Τους βρήκα να με περιμένουν, έτοιμοι και παραταγμένοι. Έφτασα κοντά τους και μίλησα με τον αρχηγό της ομάδος, με διαβεβαίωσε πως είχε ήδη ενημερωθεί από τον δήμαρχο. Έτσι ξεκινήσαμε αργά αργά το ταξίδι προς το λιμάνι του νησιού. Ο νους μου έτρεχε συνεχώς στην Alicia, είχε πάει στην αποστολή "κλεψίματος". Πράγμα που με έκανε να είμαι υπερβολικά ανήσυχος..
Δίχως να καταλάβω πως και όντας χαμένος στις άσχημες σκέψεις μου, η ώρα είχε περάσει και φτάναμε σιγά σιγά στο λιμάνι της Ana Nine. Έκανα νόημα στους στρατιώτες να σταματήσουν.
Νομίζω πως μπορώ και μόνος μου από εδώ και πέρα. Το πλοίο που θα μπω είναι εκείνο το μεγάλο εμπορικό, σας ευχαριστώ κύριοι για την συνεργασία. Νομίζω αυτά σας ανήκουν.. Είπα στον αρχηγό της ομάδος καθώς του έδινα τα υπόλοιπα χρήματα. Εκείνος με ευχαρίστησε και έκανε να τα μετρήσει, όμως μια μεγάλη έκρηξη του άλλαξε τα σχέδια.
Τι ήταν αυτό;
Αφεντικό, μας καλούν από τα κεντρικά.. Είναι στην αποθήκη του δημάρχου.. Είπε ένας από τους άντρες..
Γρήγορα πίσω.. Θα μας χρειάζονται για ενισχύσεις... Φώναξε ο μεγαλόσωμος τύπος και το τσούρμο των εννιά αντρών βάλθηκε να επιστρέψει τρέχοντας πίσω.
"Άραγε να της φτάνει αυτός ο χρόνος;" Σκέφτηκα.. Αλλά μια γλυκιά και γνώριμη φωνή ήταν εκεί για να απαντήσει τις σκέψεις μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 I_icon_minitimeMon Oct 05, 2015 2:55 am

Νομίζεις πως θα φύγεις δίχως να μου δώσεις ένα φιλί αποχαιρετισμού? Τς, τελικά όλοι ίδιοι είστε...! Είπε η Alicia, γύρισα και την κοίταξα έκπληκτος.
Εκείνη χαμογέλασε και με φίλησε.
Πραγματικά νόμιζες πως μπορείς να μετακινηθείς πιο γρήγορα από εμένα στο ίδιο μου το νησί? Είσαι πράγματι πολύ μικρός ακόμα... Είπε με πειραχτικό ύφος.
Δεν ήξερα τι θα γίνει με τους Shields. Νόμιζα ήσασταν ακόμα μέσα όταν έγινε η έκρηξη, αυτοί εδώ έτρεξαν αμέσως πίσω.
Χεχε, έχουμε τους τρόπους μας να μην γινόμαστε αντιληπτοί όταν δεν το θέλουμε.. Η έκρηξη ήταν απλά ένα προγραμματισμένο δώρο στον δήμαρχο... Θα ήθελα να μάθω αν θα πεινάσει τώρα που δεν έχει αποθήκη!
Είσαι απίστευτη.. Το ξέρεις; Της είπα χαμογελώντας..
Εκείνη δεν μίλησε, αντ'αυτού μου ανταπέδωσε το χαμόγελο και ένα ακόμα φιλί..
Πήγαινε.. Έχεις να ολοκληρώσεις μια αποστολή. Σε έναν μήνα από τώρα θα σε περιμένω στο Ice Nine, έλα στην Ice Town και βρες το μοτέλ "Frozen Squirel". Θα είμαι εκεί για σένα..
Με τα λόγια της αυτά γύρισα την πλάτη μου και έφυγα για το πλοίο μου. Λίγα λεπτά αργότερα το Amino Island και η πανέμορφη Alicia βρισκόντουσαν πλέον μακριά μου. Κοίταξα την πυξίδα και τον χάρτη μου, επόμενος προορισμός το νησί Sirakava και από εκεί θα μπορούσα να φτάσω στο Zanakand και να παραδώσω τα έγραφα στον διοικητή Joe.
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 3:46 pm

Όνομα χαρακτήρα: Rin Faust

P.o.M. Points: 16

Belli: 51.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
1)Οι δύο τύποι στην αρχή δεν μου άρεσαν, δεν ήταν καθόλου προσεκτικοί και φάνηκε να τους βρήκες πολύ εύκολα μέσα σε μια πολύ μεγάλη πόλη. Μου άρεσε βέβαια αυτό με τις βίδες...
2) Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 3918974738 Μεγάλωσες τόσο γρήγορα και έγινες άντρας προτού το καταλάβω. Είμαι συγκινημένος.
Μπράβο για σένα, αλλά μου φάνηκε πολύ εύκολο. Στην αρχή σε υποψιαζότανε και δέχομαι ότι έχασε τις υποψίες όταν την έσωσες, λογικό. Απλά το βήμα ήταν μεγάλο, ακόμα και αν δεν σε υποψιαζόταν πλέον και ήσασταν στην ίδια ομάδα ήταν πολύ γρήγορο το πως καταλήξατε να είστε μαζί ερωτικά. Και το λέω γιατί δεν ήταν μια φάση, μιας και οι δύο φαίνονται να ερωτεύονται ο ένας τον άλλο.
3)Χάρηκα που η μάχη στο μπαρ δεν πήγε χωρίς πρόβλημα και που πιάστηκες μάλιστα στα πράσα και σε πυροβόλησαν από πίσω. Στην αρχή ανησυχούσα γιατί πήγαιναν όλα ρόδινα.
4)Και όταν λέω για ρόδινα...περίμενα να δω κάπου, κάπως τους άντρες της Shield. Το τέλος ήταν πολύ γρήγορο, μπαμ και κάτω. Ακόμα και αν πήρες μια ντουζίνα άντρες μαζί σου οι υπόλοιποι τι έκαναν και πως κατάφερε η Alicia να προκαλέσει την έκρηξη; Θα το έβρισκα προτιμότερο να ήσουν στο άλλο κομμάτι και κάποιος άλλος να αποσπούσε τους άντρες που είχες μαζί σου.
Back to top Go down
Sponsored content





Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III   Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part I
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Amino Island-
Jump to: