Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 11:38 pm

Σύμφωνα με τον μπάρμαν βρισκόμασταν σε ένα νησί που λεγόταν Elena. Το νησί αυτό ήταν άντρο παρανόμων κάθε λογής, ανάμεσα σε αυτούς και ένας πρώην Marine με το όνομα Gasparde. Δεν θα μπορούσα να μην γνωρίζω αυτό το όνομα, ήταν το ίδιο γνωστός με εμένα. Οι δυο άντρες που εγκατέλειψαν την μεριά της "δικαιοσύνης" για να γίνουν πειρατές. Βέβαια ο Gasparde δεν ήταν ποτέ αυτό που θα έλεγε κανείς "καθαρός". Ακόμα και τον καιρό που ήταν Marine ήταν μπλεγμένος σε αρκετά παιχνίδια σκιών, άλλωστε γνώριζα το όνομα του από τον Daigin. Ήταν το ίδιο βρώμικος με εκείνον, ίσως ακόμα περισσότερο.
Ώστε αποφάσισε να αποκαλύψει το πραγματικό του πρόσωπο έτσι δεν είναι?! Τς, αυτός ο άνθρωπος ήταν πειρατής ακόμα και όταν ήταν με την μεριά των Marine. Απλά τώρα αποφάσισε να τους εγκαταλείψει και μάλιστα με 95.000.000 να διακοσμούν το κεφάλι του..!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 11:43 pm

Τον ξέρεις έτσι δεν είναι Kenshin? Πάω στοίχημα πως ήταν από το παρελθόν σου, όταν ήσουν ακόμα κυνηγός?
Ακριβώς φίλε μου. Ο Gasparde ήταν ο πιο στενός συνεργάτης του Daigin τότε, φαίνεται πως πλέον δουλεύει μόνος του. Αυτός ο άνθρωπος δεν πρέπει να θεωρηθεί εύκολος αντίπαλος είναι το ίδιο επικίνδυνος με τον Enel, ίσως ακόμα περισσότερο. Είναι χρήστης Logia φρούτου αν θυμάμαι καλά και μην ξεχνάτε πως έχει εκπαιδευτεί από τους καλύτερους Marine οπότε η ικανότητες του στην μάχη είναι αρκετά πιο ψηλά από τις δικές σας. Θα τον αναλάβω μόνος μου, εσείς θα καταρρίψετε κάθε αντίσταση από τους άντρες του.
Γιατί ακριβώς πρέπει να μπούμε σε μπελάδες από τώρα? Μόλις πατήσαμε και πάλι στην μπλε θάλασσα, γιατί να μην περάσουμε ήσυχα τις μέρες μας στο νησί?
Γιατί θέλω να πω "γεια" σε έναν παλιό φίλο... Πάω στοίχημα πως θα χαρεί που θα με δει και πάλι...!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 11:48 pm

Πληρώσαμε τον μπάρμαν και βγήκαμε από το μαγαζί αφού πρώτα πήραμε πληροφορίες για κάποιο μοτέλ ώστε να περάσουμε το βράδυ μας. Σχεδόν μια ώρα αργότερα ήμασταν στα δωμάτια μας και εγώ βρέθηκα κάτω από την ντουζιέρα να χαλαρώνω. Η Rangiku είχε μπει μαζί μου για μπάνιο και φρόντισε να με τρίψει ώστε να ηρεμήσει το σώμα μου από την μάχη με τον Enel καθώς και την ανώμαλη προσγείωση που είχαμε στο Elena.
To βράδυ μας πέρασε ήρεμα, ξαπλώσαμε στο κρεβάτι και απολαύσαμε ο ένας το κορμί του άλλου. Άλλωστε μέσα στο πλοίο αλλά και με όλα αυτά που συνέβησαν στην Skypeia δεν είχαμε βρεθεί μόνοι μας για αρκετό καιρό. Μας πήρε ο ύπνος και σύντομα κοιμόμασταν βαθιά. Το πρωί ξυπνήσαμε αφού είχε ήδη ξημερώσει για τα καλά, ετοιμαστήκαμε και βγήκαμε από το δωμάτιο. Στον κάτω όροφο βρήκαμε το Ikkaku και τον Scar, φαίνονταν να είναι έτοιμοι για καυγά.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 11:53 pm

Τι συμβαίνει? Ποιος είναι αυτός? Ρώτησα κοιτώντας έναν περίεργο τύπο με λεπίδες σε κάθε χέρι του.
Το όνομα μου είναι Needles. Είμαι το δεξί χέρι του General Gasparde, με έστειλε για να σας συνοδέψω στην οικεία του. Μάθαμε για τον ερχομό σας το προηγούμενο βράδυ αλλά είπαμε να μην σας ενοχλήσουμε, άλλωστε δεν θα μπορούσατε να φύγετε από την πόλη ακόμα και αν το προσπαθούσατε.
Needles? Υποθέτω πως το πήρες από τα όπλα σου. Πολύ καλά λοιπόν, θα σε ακολουθήσω. Scar, Ikkaku μπορείτε να ηρεμήσετε. Δεν σκοπεύω να ανοίξω πόλεμο με τον Gasparde, όχι ακόμα τουλάχιστον. Κάντε μια βόλτα στην πόλη και θα συναντηθούμε αργότερα στην κεντρική πλατεία. Πιστεύω σε μια ώρα από τώρα θα έχω τελειώσει την συνάντηση.
Για την ακρίβεια ο General ζήτησε την παρουσία όλων των μελών του πληρώματος σου. Οπότε θα πρέπει να με ακολουθήσετε όλοι μαζί.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 11:58 pm

Υπό άλλες συνθήκες δεν θα άφηνα κάποιον να μιλάει με τόσο υπεροπτικό ύφος μπροστά μου αλλά αυτή την φορά διέφερε. Ήθελα να μάθω τις προθέσεις του Gasparde, τον μισούσα το ίδιο πολύ με όσο μισούσα τον Daigin πριν πεθάνει αλλά και πάλι ήθελα να γνωρίζω τον λόγο που ήθελε να με δει. Έτσι αποφάσισα να πω στον Scar και τον Ikkaku να ηρεμήσουν και οι τέσσερις μας ακολουθήσαμε τον περίεργο τύπο.
Αν τυχόν ξεκινήσουμε πόλεμο θα τον σφάξω αυτόν τον τύπο. Δίχως βασανιστήρια ή κάτι τέτοιο, απλή και αιματοβαμμένη σφαγή. Θα ταΐσω το πτώμα του στα ψάρια.
Ήρεμα φίλε μου. Θα έρθει η ώρα που ζητάς, αλλά εν καιρό. Προς το παρόν ας τον ακολουθήσουμε ήρεμα.
Εμένα πάντως μου μυρίζει παγίδα το όλο θέμα.
Μην φέρνεις την καταστροφή. Δεν είναι δυνατόν να μας πιάσουν ακόμα και αν το ήθελαν. Μην ξεχνάς πως είστε τρεις χρήστες φρούτων. Τι πιθανότητες έχουν?
Δυστυχώς για εμάς... Αρκετές...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 12:03 am

Ο Gasparde ήταν πονηρός σαν αλεπού, δεν θα άφηνε τίποτα στην τύχη. Ήμουν σίγουρος πως τα είχε σχεδιάσει όλα μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας. Άλλωστε δεν ήταν τυχαία αυτός που σχεδίαζε κάθε κίνηση τόσο δική του αλλά και του Daigin. Κατάφερε να παρουσιάσει εκείνο το σκουπίδι σαν ήρωα που πέθανε από το χέρι μου προστατεύοντας την βάση του και ύστερα έμεινε μόνος του πόσον καιρό δίχως κάποιον να τον καλύπτει στους Marine μέχρι που έδειξε μόνος του το πραγματικό του πρόσωπο.
Με τα πολλά φτάσαμε μπροστά στην πύλη ενός κτηρίου, φαινόταν απομονωμένο και έτοιμο να διαλυθεί αν το χτυπούσες δυνατά.
Φτάσαμε. Θα σας οδηγήσω στον General αφού πρώτα αφήσετε τα όπλα σας εδώ.
Δεν πιστεύω να περιμένεις να κάνουμε κάτι τέτοιο. Είμαστε πειρατές άλλωστε, δεν μπορούμε απλά να σας εμπιστευτούμε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 12:10 am

Αχαχαχαχαχα, όπως πάντα πονηρός και ετοιμόλογος Kenshin-kun. Πέρασε καιρός από τότε που σε είδα τελευταία φορά, μεγάλωσες φίλε μου. Φαίνεται πως δυνάμωσες κιόλας, βρήκες και πλήρωμα βλέπω...
Gasparde. Σκουπίδι, δεν θυμάμαι να ήμουν ποτέ φίλος σου για να είμαι και τώρα. Αν και δεν μπορώ να πιστέψω πως σε ξανά πέτυχα στην ζωή μου.
Ο Needles σήκωσε τις λεπίδες του δεξιού του χεριού και μου επιτέθηκε στο άκουσμα της λέξης "σκουπίδι" αλλά ο Ikkaku τον απέκρουσε με ένα κύμα άμμου.
Ήρεμα ήρεμα. Needles, δεν χρειάζεται να επιτίθεσαι στους καλεσμένους μου. Άλλωστε ο χαρακτήρας του Kenshin ήταν πάντοτε.. "Πικάντικος" μπορώ να πω.
Μάλιστα. General Gasparde. Απάντησε ο Needles και κατέβασε τα όπλα του.
Οο, βλέπω πως απέκτησες ένα υπάκουο σκυλάκι Gasparde. Πες μου όμως, τι σκέφτηκες όταν σκότωσα τον Daigin? Μήπως με μίσησες? Μήπως σκέφτηκες πως είσαι ο επόμενος?
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 12:16 am

Τον Daigin? Αυτό το σκουπίδι δεν άξιζε καν την προσοχή μου, πόσο μάλλον τον θυμό μου αν πέθαινε. Ο Daigin ήταν απλά ένα πιόνι Kenshin, το μόνο που κατάφερες ήταν να στρέψεις το μίσος όλου του Ναυτικού προς το μέρος σου. Τς, ποτέ σου δεν έβλεπες την μεγαλύτερη εικόνα. Φρόντιζες πάντα να κάνεις αυτό που θεωρούσες σωστό, αλλά ποτέ δεν κατάλαβες το πραγματικό μου σχέδιο έτσι δεν είναι?
Τι εννοείς? Ξέρω πως ήσουν συνέταιρος του Daigin, ψόφια λόγια δεν θα πιάσουν Gasparde.
Συνέταιρος? Σιγά μην ήμουν και η γραμματέας του. Νομίζεις πως εκείνη η επαναστάτρια πέθανε επειδή ο Daigin ήθελε να την σκοτώσει? Εγώ του είπα να το κάνει. Ήξερα πως θα τον σκότωνες μετά από αυτό, άλλωστε η δύναμη σας ήταν σχεδόν ίδια. Το μόνο που χρειαζόσουν ήταν ένα σπρώξιμο μίσους. Όσο για την γυναίκα, είχε χαρτιά που θα με ξεσκέπαζαν αν πήγαιναν στα σωστά άτομα... Με έναν σμπάρο δυο τρυγόνια, δεν συμφωνείς Kenshin-kun?
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 12:21 am

Θα σε σκοτώσω. Υπόσχομαι πως θα πεθάνεις από τα χέρια μου.
Τς,τς. Τόσος θυμός δεν κάνει καλό φίλε μου, σου είπα πως ήμουν το κεφάλι σε εκείνη την περίπτωση. Ύστερα κορόϊδευα για μήνες το Ναυτικό και έκανα τις κινήσεις που ήθελα μέχρι που αποφάσισα να τους αφήσω. Πάντως ήταν καλοί άνθρωποι δεν λέω, άλλωστε μου πρόσφεραν απλόχερα ένα Logia φρούτο. Δεν είναι και λίγο αν το καλοσκεφτείς...
Ένα πράγμα θέλω να μάθω Gasparde. Γιατί με έβαλες να σκοτώσω τον Daigin? Τι κέρδισες από αυτό?
Αχαχαχαχα, αυτό ήταν απλά για απόλαυση. Δεν έχασα σκηνή από την μάχη σας, ήμουν στο κατάλληλο σημείο και σας παρακολουθούσα μικρέ. Ωστόσο τον Daigin δεν τον χρειαζόμουν πλέον, είχα πάρει αυτά που ήθελα από εκείνον και έτσι είπα να τον βγάλω από την μέση. Άλλωστε δεν γινόταν να αφήσω ανοικτούς λογαριασμούς που μπορούσαν να μου χαλάσουν το σχέδιο...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 12:27 am

Πάγωσα για μια στιγμή, δεν μπορούσα να φανταστώ πως αυτή η κατάσταση έφτανε τόσο βαθιά. Πραγματικά δεν ήξερα καθόλου αυτόν τον άνθρωπο, πως ήμουν τόσο χαζός να φέρω το πλήρωμα μου στα χέρια του? Δεν γνώριζα τι να κάνω όταν το χέρι του Scar ακούμπησε τον ώμο μου.
Δεν είναι ανάγκη να σκέφτεσαι το παρελθόν Kenshin. Πλέον είμαστε οικογένεια και οι οικογένειες τα βγάζουν πέρα αν είναι ενωμένες... Τι λες καπετάνιε? Τώρα μπορούμε να καταστρέψουμε αυτούς του ανθρώπους? Θα σβήσουμε μια για πάντα το παρελθόν σου και θα κάνουμε νέα αρχή όλοι μαζί.
Χαμογέλασα, είχε δίκιο. Δεν μπορούσε να με τρομάζει το δαιμόνιο μυαλό του Gasparde, άλλωστε πλέον δεν ήταν ανάγκη να βγάζω εις πέρας τις μάχες μου μόνος μου. Είχα τρεις ακόμα ανθρώπους που θα πέθαιναν για εμένα, δεν υπήρχε εχθρός που να μην μπορώ να αντιμετωπίσω. Έκανα ένα βήμα μπροστά και σήκωσα το βλέμμα μου.
Gasparde! Ήρθε η ώρα να λήξει μια για πάντα αυτή η ιστορία. Ήταν το μόνα λόγια που βγήκαν από το στόμα μου.
Back to top Go down
Sponsored content





Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Elena-
Jump to: