Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 12:34 am

Εκείνος αρκέστηκε στο να γελάσει και να μας γυρίσει την πλάτη.
Έλα στο γραφείο μου όταν ξεμπερδέψεις από εκεί. Θα σε περιμένω για να τελειώσουμε την "συζήτηση" μας. Άντρες! Φροντίστε να περάσουν καλά οι καλεσμένοι μου...! Είπε και μονομιάς εμφανίστηκαν αρκετοί οπλισμένοι άντρες γύρω μας. Ο Needles σήκωσε και πάλι τις λεπίδες του και μας κοίταξε.
Λοιπόν? Ποιος θέλει να πεθάνει πρώτος?
Ο Scar έκανε ένα βήμα μπροστά καθώς έβγαζε το κατάνα του αλλά η Rangiku τον σταμάτησε.
Αν δεν σε πειράζει λέω να παίξω εγώ μαζί του. Άλλωστε προσπάθησε να χτυπήσει τον Kenshin πριν, δεν μπορώ να το επιτρέψω αυτό...
Ο Scar την κοίταξε για λίγο και μετά έκανε πίσω..
Χεχεχε, όλος δικός σου μικρή. Άλλωστε δεν σκοπεύω να τα βάλω με μια θυμωμένη γυναίκα, δεν έχω και πολλές ελπίδες εναντίων ενός τέτοιου αντιπάλου...! Είπε και γύρισε για να αντιμετωπίσει τους υπόλοιπους εχθρούς. Ο Ikkaku γέλασε και τον ακολούθησε.
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι Kenshin, απλά παρακολούθησε την μάχη μας! Μου είπε καθώς περνούσαν από μπροστά μου, στην φωνή του υπήρχε η γνωστή ηρεμία που μου έδινε την σιγουριά πως θα τα καταφέρουν. Έτσι έβαλα και πάλι το κατάνα μου στην θήκη του και έκατσα στο έδαφος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 8:47 am

Είσαι σίγουρη για αυτό που πας να κάνεις πιτσιρίκα? Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το να πολεμήσω μια γυναίκα οπότε δεν έχεις και πολλές ελπίδες απέναντι μου.
Πολλές ελπίδες? Δεν είναι θέμα ελπίδων ή πιθανοτήτων. Αυτή η νίκη είναι δική μου πριν καν αρχίσει η μάχη. Τώρα τέρμα τα λόγια, ας ξεκινήσουμε. Απάντησε εκείνη και έτρεξε προς το μέρος του. Ο Needles φαινόταν αρκετά γρήγορος και ευκίνητος αλλά σε σύγκριση με την ταχύτητα της Rangiku δεν ήταν τίποτα. Τον πρόλαβε καθώς έκανε μερικά πλάγια βήματα και τον χτύπησε με δύναμη κάτω από το στήθος. Η αναπνοή του κόπηκε για μερικά δευτερόλεπτα δίνοντας της έτσι την ευκαιρία να περάσει πίσω του αφού πρώτα είχε πιάσει το χέρι του. Έσκυψε απότομα και ο Needles σηκώθηκε με φόρα στον αέρα, τον πέταξε φαρδύ πλατύ στο έδαφος και ένα δυνατό "κρακ" ακούστηκε. Το δεξί του χέρι είχε σπάσει σε δυο μεριές συγχρόνως προκαλώντας τον Needles να ουρλιάξει από τον πόνο και τον θυμό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 8:55 am

Πως τολμάς να με βαράς? Είσαι γυναίκα, κανονικά θα έπρεπε να είσαι κατώτερη από εμένα και να εκτελείς κάθε εντολή που σου δίνω.
Κατώτερη? Λάθος! Ο Kenshin μου έμαθε πως δεν θα πρέπει να έχω κανένα αφεντικό πάνω από το κεφάλι μου, είμαι ελεύθερη. Άλλωστε αυτό σημαίνει να είσαι πειρατής.
Περίεργο που σου "έμαθε" κάτι τέτοιο ενώ ο ίδιος είναι το αφεντικό σας. Νομίζεις πως είσαι ελεύθερη? Δεν θα είσαι ποτέ ελεύθερη, κανένας σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι...
Η ομιλία του κόπηκε μαχαίρι από μια ακόμα επίθεση, το χέρι της Rangiku τον είχε βρει στον λαιμό. Σχεδόν με ιατρική ακρίβεια τον χτύπησε στο μύλο του Αδάμ και τον σκότωσε ακαριαία. Το νεκρό κορμί του έπεσε στο έδαφος και έκανε μερικούς σπασμούς, ύστερα ηρέμησε για πάντα.
Σου είπα πως δεν έχω αφεντικό, ο Kenshin είναι αρχηγός μας αλλά όλοι έχουμε τα ίδια δικαιώματα πάνω στο πλοίο. Σου είπα πως η νίκη ήταν δική μου από την αρχή, δεν είχες καμία ελπίδα από την στιγμή που του επιτέθηκες. Αποκρίθηκε εκείνη καθώς επέστρεφε κοντά μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 9:02 am

Όταν πλέον ήταν δίπλα μου μου χαμογέλασε και με ρώτησε αν τα πήγε καλά.
Δεν θα μπορούσα να ζητήσω καλύτερη πλοηγό για το πλοίο μου. Της είπα καθώς σηκωνόμουν και πάλι, η ώρα της αναμέτρησης μου με τον Gasparde έφτανε. Το μόνο που έμενε τώρα ήταν να νικήσουν ο Scar με τον Ikkaku και να ανοίξει ο δρόμος για το εσωτερικό του κτηρίου.
Η μάχη τους είχε ήδη αρχίσει και πήγαινε πολύ καλά, άλλωστε αντίπαλοι τους ήταν απλοί στρατιώτες του Gasparde. Δεν είχαν και πολλές ελπίδες να τους νικήσουν, τουλάχιστον όχι όταν είχαν αυτό το βλέμμα στα μάτια τους. Επιτέθηκαν και οι δυο μαζί, ο Scar έφερε αέρα και έσπρωξε τον Ikkaku μπροστά που χρησιμοποίησε το φρούτο του για να ρουφήξει κάθε ίχνος νερού από τα σώματα των αντιπάλων τους. Αυτοί που επέζησαν είχαν παγώσει από φόβο, δεν μπορούσαν να φανταστούν πως με μια επίθεση θα πέθαιναν σχεδόν οι μισοί σύμμαχοι τους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 9:07 am

Τς, κοίταξε τους. Τρέμουν από τον φόβο τους, σου είπα πως εγώ θα ήμουν αρκετός για να τους στείλω στον άλλο κόσμο. Εσύ όμως επέμενες να το κάνουμε μαζί...
Όπως και να το δεις φίλε μου, έχω και εγώ κάποια χρωστούμενα στον Kenshin τα οποία πρέπει να ξεπληρώσω κάποια στιγμή. Αν με την νίκη μας εδώ μπορώ να το κάνω τότε φυσικά και θα βοηθούσα... Άλλωστε δεν μπορώ να σε αφήσω να πάρεις όλη την διασκέδαση για εσένα...!
Τς, υποθέτω πως έχεις δίκιο.. Λοιπόν, τι λες? Πάμε να τους βγάλουμε από την μιζέρια τους.. Δεν φαίνεται να έχουν και πολύ όρεξη για μάχη, τα πόδια τους έχουν κοπεί από τον τρόμο που είδαν. Δεν θα μας πάρει και πολύ ώρα.
O Ikkaku συμφώνησε με ένα νεύμα του κεφαλιού του και οι δυο τους έκαναν ένα βήμα μπροστά. Οι στρατιώτες που είχαν απομείνει σήκωσαν τα όπλα τους σε μια τελευταία προσπάθεια να σωθούν.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 9:13 am

Πυροβολισμοί ακούστηκαν και αρκετές σφαίρες πέταξαν προς το μέρος του Scar και του Ikkaku. Ο δεύτερος τις άφησε να περάσουν από μέσα τους ενώ ο πρώτος τις απέκρουσε καθώς ένα κύμα αέρα μπήκε μπροστά του. Γέλασαν και έτρεξαν προς τους αντιπάλους τους, το φινάλε είχε έρθει. Ο Ikkaku δημιούργησε τέσσερις λεπίδες άμμου και τις έστειλε προς τους αριστερούς, ενώ ο Scar κάλεσε μερικούς κεραυνούς για τους δικούς του αντιπάλους. Όλα τελείωσαν μέσα σε δευτερόλεπτα, στήριξα το χέρι μου στην λαβή του κατάνα μου καθώς ξεκίνησα να προχωρώ πως την κεντρική είσοδο του κτηρίου. Ο Scar με τον Ikkaku με ακολούθησαν.
Ακούστε. Εκεί μέσα θα μπω μόνος μου, πρέπει να μπορώ να πολεμήσω στο εκατό τις εκατό της δύναμης μου απέναντι στον Gasparde. Μόλις βρεθώ στο γραφείο του κλείστε την πόρτα και βγείτε από το κτήριο, απομακρυνθείτε όσο μπορείτε γιατί δεν μπορώ να υποσχεθώ την ακεραιότητα του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 9:17 am

Ακούμπησα την πόρτα και με μια έκρηξη την διέλυσα. Περάσαμε στο εσωτερικό του κτηρίου, μερικοί φρουροί υπήρχαν ακόμα αλλά δεν ήταν άξιοι να μας σταματήσουν. Σύντομα βρέθηκα μπροστά στον Gasparde, οι τρεις φίλοι μου έκαναν όπως τους είχα πει. Περίμενα μέχρι να σιγουρευτώ πως είχαν απομακρυνθεί αρκετά πριν μιλήσω. Ο Gasparde φαινόταν να με περιμένει να κάνω την πρώτη κίνηση, δεν βιαζόταν να μιλήσει και αναρωτιόμουν αν είχε κάτι στο μυαλό του.
Πες μου. Περίμενες να φτάσω μέχρι εδώ ή υπολόγιζες πως οι άντρες σου θα μας σκότωναν?
Αχαχαχαχα, αυτοί οι άθλιοι δεν μπορούν να νικήσουν ούτε μύγα. Αλλά είναι χρήσιμοι, άλλωστε αν έχεις υπηρέτες δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ τις δουλειές που πρέπει να γίνουν. Θα πρέπει να το ξέρεις αυτό, άλλωστε είσαι και καπετάνιος ενός πειρατικού πληρώματος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 9:22 am

Τς, το πλήρωμα μου δεν είναι έτσι. Οι φίλοι μου είναι..
Ναι ναι ξέρω... Είναι η οικογένεια σου, αυτό δεν θες να πεις? Αυτό λες πάντα, όμως πρέπει να καταλάβεις πως είσαι ένα θηρίο. Τα θηρία δεν έχουν οικογένεια, απλά σκοτώνουν ότι βρουν μπροστά τους. Κάτι σαν τον καπετάνιο σου τον Alucard, ναι το γνωρίζω και αυτό... Πραγματικά τι νόμιζες? Πίστευες πως θα σε αφήσω απλά να φύγεις από κοντά μου και δεν θα σε παρακολουθούσα?
Για την ακρίβεια ποτέ δεν το σκέφτηκα αυτό. Φρόντισα να βρω αυτό που χρειαζόμουν και ξέχασα το παρελθόν μου μέχρι που άκουσα πως βρίσκεσαι σε αυτό το νησί.
Αχαχαχαχα, μικρέ με κάνεις και γελάω. Κρίμα που πρέπει να σε σκοτώσω, θα μπορούσες να έχεις μια καλή θέση ως ο γελωτοποιός του πληρώματος μου. Αλλά είσαι ένα αγκάθι στα σχέδια μου, οπότε πρέπει να σε βγάλω... Απάντησε με ειρωνεία ο Gasparde και ετοιμάστηκε για μάχη.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 11:17 am

To σώμα του έγινε πράσινο σε αρκετά σημεία και μετατράπηκε σε κάτι υγρό, έτρεξε προς το μέρος μου καθώς τα χέρια και το στήθος του μετατρέπονταν σε πράσινα καρφιά.
Τς, ώστε έτσι θες να το κάνουμε εε? Logia, δεν θυμόμουν ποιο ακριβώς από αυτά είναι το φρούτο σου αλλά πλέον το ξέρω. Φώναξα καθώς πηδούσα προς το πλάι για να τον αποφύγω.
Γέλασε και έβγαλε ένα πράσινο καρφί από την πλάτη του, πέρασε ξυστά από το πρόσωπο μου και διέλυε ένα γραφείο που υπήρχε πίσω μου.
Μικρέ, αν νομίζεις πως δεν ξέρω το παιχνίδι σου είσαι πολύ γελασμένος. Γνωρίζω πως είσαι και εσύ χρήστης φρούτου οπότε καλύτερα να κόψεις το θέατρο. Αν και δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις και πολλά με ένα φρούτα της κατηγορίας Paramecia.
Άλλο ένα καρφί πέταξε προς το μέρος μου, σήκωσα το χέρι μου και κατάφερα να το πιάσω στον αέρα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 11:22 am

Τα μάτια του στένεψαν από την έκπληξη.
Πως? Δεν μπορεί... Haki? Ψέλλισε...
Τς, νόμιζες πως γνωρίζεις κάθε μου κίνηση έτσι δεν είναι? Αλλά δεν μπορούσες να ξέρεις τι γινόταν μέσα μου, βλέπεις όταν έφαγα αυτό το φρούτο πήρα μαζί και κάτι άλλο που δεν περίμενα να πάρω. Ένας δαίμονας κρυβόταν μέσα του και αυτός ο δαίμονας μου δίδαξε την τεχνική του Haki όταν ήμουν έτοιμος. Βλέπεις πλέον δεν έχω κάποιο πρόβλημα αν πολεμήσω ενάντια σε ένα Logia χρήστη.. Απάντησα παγερά και το χέρι μου έσφιξε την λαβή του όλο και πιο πολύ, το πράσινο καρφί διαλύθηκε κάτω από την δύναμη μου. Ο Gasparde φώναξε από τον πόνο αλλά ήξερα πως αυτό δεν θα ήταν αρκετό για να νικήσει την δύναμη του σιροπιού του. Λίγα μόνο δευτερόλεπτα αργότερα επέστρεψε στην κανονική του μορφή και απομακρύνθηκε λίγο από εμένα.
Back to top Go down
Sponsored content





Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ότι ανεβαίνει... Κατεβαίνει... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Elena-
Jump to: