Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 05, 2013 10:43 pm

Σηκώθηκα τότε με δυσκολία και πλησίασα στο κρεβάτι.. Με έπιασε ένας και με κράτησε την ώρα που πήγα να πέσω και είπε :
Όι! μην πιέζεις τον εαυτό σου! δέν πρέπει να προσπαθείς να περπατίσεις!
Ασ...Ασεμε παλιοηλίθιε! Με δυσκολία μηλούσα αφού όταν έβηχα αφού πιεζόμουν , έφτυνα αίμα... Πλησίασα το κρεβάτι και είδα ξαπλομένο τον Winduo... Ήταν τα χέρια του μές τα αίματα και τα είχε πάνω στην κοιλιά του , ακριβώς εκεί που είναι το νεφρό... Πήγα να πέσω , μα στάθηκα χάρη στον εγωισμό και την βοήθεια 2 φίλων του Winduo..
Όι! Όι Winduo! Τ..Τ..Τί έχεις?! άρχισαν να στάζουν τότε τα δάκρυά μου...
Az....Azazel αδερφέ μου..... Άκ...Ακου μέ! Δέν έχω πολύ χρόνο... ανέσενε γρήγορα και με δυσκολία , και φώναξα τότε :
ΣΚΑΣΕ! ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΗΛΙΘΙΑ ΟΝΕΙΡΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤ...ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ! ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ! Winduo! ΑΝ ΚΑΤΑΔΕΧΕΣΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΙΛΟΣ! ΟΙΙ !ΜΟΥ ΤΟ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕΣ! ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ! Τότε όταν σταμάτησα , πήρε το χέρι του πάνω απο την κοιλιά του και παρατήρισα μία τεράστια τρύπα... Ο Johnny του κάρφωσε το σπαθί και απο την μία μεριά μπήκε απο την άλλη βγήκε απ'όσο φαινόταν...
ΟΙ! ΤΙ ΕΙΝΑΙ... W..WINDUO! τα δάκρυά μου ολοένα και αυξάνονταν...
Ακ...Άκουμε άζαζελ! Το νεφρό μου κατ...καταστράφηκε! Δέν μπορώ να ανασάνω έυκολα καλά καλά.. Δέν υπάρχει λύση να με σώσετε.... Σ...Σέ παρακαλώ πρόσεξε τον αδερφό μου! ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ! AZAZEL!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 05, 2013 10:52 pm

Spoiler:
(σε φλάσμπακ πάμε στο παρελθόν)
Καθώμαστε εγώ ο Winduo και ο Razor κάτω απο ένα δέντρο κουρασμένοι , αφού πλακωνόμασταν πόσες ώρες για εξάσκηση...
Όι Az! Εισαι πραγματικά δυνατός! Μία μερα θα γίνω σαν εσένα και καλύτερος ! ΤΟ ΥΠΟΣΟΜΑΙ!
ΟΙ! Εγώ θα γίνω ο καλύτερος! Και θα γίνω ένας απο τους 4 yonkou! Ίσως και να γίνω και Sichibukai! Τότε είπα εγώ :
Μπακα! Αν γίνεις Sichibukai θα είσαι σκυλάκι της κυβέρνησης! Μπαακαα!
Οι οι! Υπόσχομαι Azazel! Θα γίνουμε τόσο δυνατοί που θα είναι χαρά σου να αναφέρεις το όνομά μας , πως έζησες μαζί μας! Θα αποκτίσουμε και φρούτα του διαβόλου!
Οι οι! Στο όνομα της φιλίας μας , θα βάλουμε δύσκολα όνειρα , και θα τα πετύχουμε... Εγώ θα γίνω πασίγνοστος επαναστάτης και αργότερα βασηλειάς των πειρατών! ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ!
Εμείς θα γίνουμε YONKOU! ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ! ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΣΤΕ! εμ... πέρα απο αυτά... τί είναι τα φρούτα του διαβόλου..
Μπάκα ... φρούτα του διαβόλου είναι.... Ενώ συνεχίζει να μιλάει , σταματάμε , και πάμε τώρα στο παρόν...
W..WINDUO! ... WINDUOOOOOOO! OI OI! W..Winduo.. wind... w... ξαφνικά ενώ έκλαιγα και φώναζα , έχασα τις αισθήσεις μου και πάλι...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 05, 2013 11:04 pm

Spoiler:
Ύστερα απο μισή ώρα που συνήλθα , η ανδρεναλίνη χτυπουσε το κόκκινο... Παρά τις πληγές μου , δέν ένιωθα πόνο και ήθελα να πάω να βρώ τους 2 κυνηγούς.. Πήγε να με σταματήσει ο ιδιοκτήτης του σπιτιού ενώ μπήκε μπροστά μου , και είπε :
Όι azazel! Μικρέ! Δέν μπορείς να πάς πουθενά σε τέτοια κατάσταση που είσ-.. τον διέκοψα δίνοντάς του μία μπουνιά για να φύγει απο μπροστά μου και φώναξα δυνατά :
ΌΟΟΟΙ ΓΕΕΕΕΕΕΕΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! ΑΣΕ ΜΕ ΗΣΥΧΟΟΟΟ! ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ! Eνώ σηκώθηκε , εβγαλε ένα μικρό μαχαίρι και είπε :
Αν κάνεις πως πάς να φύγεις , θα σε καρφώσω με το μαχαίρι... κάτσε κάτω! απ'όσο φαινόταν , το έκανε για να με φοβίσει , και είπα :
Δέν μπορείς να με σταματίσεις! Monkey Speed : Gorilla Punch Strike! αρχισα να χτυπάω με υπερβολική ταχύτητα μπουνιές στον γέρο και έπεσε κάτω.... όταν σιγουρεύτηκα πως είναι αδύνατος να με σταματήσει , σταμάτησα να τον χτυπάω... έτρεξα τότε και κλώτσισα την πόρτα για να ανοίξει , μα την έσπασα.. Άρχισα να τρέχω με όλη μου την ταχύτητα , μή δίνοντας σημασία στις πληγές μου.. εκείνη την στιγμή δεν ένιωθα τίποτα!
(σε φλάσμπακ πάλι απο το παρελθόν ο Winduo που με φώναζε)
Az..! Azazel! Azaz! Azazelll! όσο σκεφτόμουν την φωνή του και μόνο , πιό πολύ νευρίαζα.... Έδινα όλο και πιό πολύ ταχύτητα... Σταμάτησα και φώναξα τότε :
W...WIN...WIIIIIIIIIIIIIIINDUUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOOOOOO! με δάκρυα , συνέχισα ξανά να τρέχω...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 05, 2013 11:17 pm

Ενώ έτρεχα , έφτασα στην πόλη , και τότε είδα τον Virkas... Με σταμάτησε και πήγε να μου κλίσει τον δρόμο και τότε είπα :
Δέν έχω ώρα μπροστά μου Virkas! Συγνώμη αλλά.... Jaguar Speed : Lion Power! Great Punch! Έβαλα όλη την ταχύτητά μου και την δύναμή μου και χτύπησα τότε τον Virkas στην κοιλιά και τον εκτόξευσα 2-3 μέτρα , ενώ συνοδευτικά ήρθε και το πέσιμό του κάτω μαζί με το αίμα που έτρεξε απο το κεφάλι του όταν χτύπισε σε μία πέτρα...
Συγνώμη! Ενώ πήγα να αρχίσω να τρέχω , ένας απο τους πολίτες , φώναξε :
Ο..ΟΙ! ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Π..ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΟΟΟΝ! Δεν έδωσα σηημασία και άρχισα να τρεχω πιο γρήγορα αφου ένας άντρας άρχισε να τρέχει προς εμένα..
Είμαι ο Farkas , ο υπερασπιστής των νόμων αυτού του νησιού... Σταμάτα αμέσως.... τότε άρχισα να τρέχω απο στενό σε στενό για να με χάσει... όταν με έχασε , και είμουν σίγουρος , πήγα να ξανακάνω κίνιση για να τους βρώ μα... ξαφνικά με έπιασε ένας περίεργος πόνος και αφόρριτος στην κοιλιά , στην πληγή μου που είχα απο τον Johnny... άρχισα να φτύνω αίμα ενώ έπεσα στα γόνατα
Στο μεταξύ στην καλύβα :
ενώ εκείνη την στιγμή έφτασε ο Razor , είπαν :
Οι καπταιν! ευτυχώς εσύ είσαι ζωντανός.. δέν του είπαμε πως έλειπες.. Τί στο... Τί έπαθες!//?ήταν μές τα αίματα και στις πληγές και τότε πέταξε τα σπαθιά του κάτω , και ενώ πήγεναι να πέσει και ο ίδιος του , είπε :
π..παντε βρείτε τον... ένας θάνατος είναι αρκετός για σήμερα.. και τίποτα σημαντικό δέν έπαθα.... εκείνη την στιγμή έπεσε κάτω..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 06, 2013 2:53 pm

Εγώ ενώ έπεσα στα γόνατα , σκέφτηκα :
δέν είναι ώρα για να πέσω σε κάτι τέτοιο... Πρ..Πρέπει να σηκωθώ!!... Σηκώθηκα με δυσκολία , και συνέχισα με αργό βήμα να περπατάω.... Στάθηκα για λίγα λεπτά στον τοίχο του στενού που βρισκόμουν , και μπροστά μου ακριβώς ήταν μία πόρτα... Τότε ξαφνικά άνοιξε η πόρτα και όλοι άρχισαν να τρέχουν ... πανικός παντού! Χαμός! Φώνες απο δώ , φωνές απο κεί.. Όλοι φαίνονταν μάγειρες... Άρα λογικα ήταν η πίσω πόρτα εστιατορίου.. Έπιασα έναν και τον τράβηξα ... Μου λέει τότε :
Ο..Οι! Άσεμε! Ήρθαν οι Department of Supplies Boats! Σ..Σε παρακαλώ άσεμε!
Δ..Δέν θα πάς πουθενά! Θα μου εξηγίσεις πρώτα ποιοί στο καλό είναι αυτοί...!
Είναι οι κλέφτες οι οποίοι έχουν κλέψει πλοία που παρέχουν εφόδια σε νησιά , και πάνε στα νησιά με σκοπό να κλέψουν , η ακόμα και να σκωτόσουν.. Πρέπει να ανεβουμε στο σπίτι στον βράχο όλο το νησί.... Εκεί είναι ασφαλές! Σ..Σέ παρακαλώ άσεμε! Ηδη τα 2 απο τα 3 χωριά έπεσαν στην κατοχή τους... Άρχισαν τότε να ακούγονται κανόνια που χτυπούσαν... τον άφησα τότε τον τυπά και σκέφτηκα :
Στ..Στο σπίτι!? Εκεί που είναι οι υπόλοιποι!? Πρ..Πρέπει να πάω γρήγορα...! Όσο σκεφτόμουν να τρέξω , που άρχισε να καταλλήγει στο αδύνατο εφόσον είχε σταματήσει να δρά η ανδρεναλίνη , τόσο περισσότερες κανονιές ακούγονταν!... Έκατσα κάτω να ξεκουράσω λίγο το σώμα μου και άρχισα να πέρνω βαθυές και γρήγορες αναπνοές.... Μετά απο 10 λεπτά ο πανικός είχε σταματήσει.... Όλοι είχαν φύγει.... Ενώ στεκόμουν μόνος στο στενό , τότε ακούστηκαν σιγανά βήματα.... Γύρισα να δώ , μα φενόταν μόνο μία σκιά...
Π..Ποιός στο καλό!? Τί γίνεται?! Μόλις εμφανίστηκε ο τύπος που έκανε τα αργά βήματα , με είδε και είπε :
Όι! Τί κάνεις εσύ εδώ!? Εσύ έπρεπε να είσαι τώρα στο ασφαλές μέρος... Σήκω και πάνε γρήγορα στο σπίτι στον βράχο πάνω.. Ενώ με πλησίαζε μιλούσε.. όταν έφτασε κοντά μου , είδε τις ματωμένες γάζες στην κοιλιά μου και είπε :
ΟΙ! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!? ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΕΠΑΘΕΣ! ΟΙ ΜΙΛΑ ΜΟΥ!
Δ..Δεν έχω να πώ τίποτα.. Ποιός στο καλό είσαι εσύ?
Είμαι ο Farkas! Εγώ , ο Virkas , o Johnny o Yosaku και οι 12 προστάτες της πόλης μας , θα σταματήσουμε τους εγκλιματίες που ήρθαν να μας λεηλατίσουν..!
Ο Jonny?! O Yosaku??! Εγώ έχω να δόσω ένα μάθημα πρώτα σαυτούς..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 12:56 pm

Οιιι! Ένας απλός πολίτης σαν εσένα , δέν έχει καμία δουλειά εδώ! Ποιός στο καλό είσαι εσύ?! Τότε , σηκώθηκα , και του είπα :
To ονομά μου είναι Azazel D. Drake... έχω επικύρηξη 2 εκατομμύρια... Όποιος θέλει ας έρθει να με σκωτόσει ή να προσπαθίσει να με σταματήσει σαυτό το νησί.... Ξαφνικά τότε ήρθε ο Virkas τρέχοντας , με κοίταξε και είπε :
ΟΟΟΟΟΙ! FARKAS! ΠΡΟΣΕΧΕ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΟΣΟΥΜΕ! ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ!
Θα το πώ και το ξαναλέω μόνο μία φορά! Δέν είμαι εγκληματίας είμαι επαναστάτης... Υπερασπίζω την ελευθερία και μόνο.. Απλα πρέπει να σκωτόσω αυτούς τους μπ*****ους τους κηνυγούς.. Ίσως αργότερα να σας βοηθίσω να απελευθερωθείτε...
Οι μικρέ! Δέν ξέρεις με ποιούς μπλέκεις! Ασε ήσυχο τον Johnny και τον Yosaku!... ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? έδειξα τοτε την πληγή μου..
Αυτό το έπαθα εξετίας του Johnny... Και έχασα έναν πολύ σημαντικό μου φίλο εξαιτίας του... Οι! Farkas! Virkas! Εσείς και όποιος άλλος θέλει να με σταματήσει! Αν θέλετε να ζήσουν οι φίλοι σας σκωτόστε με εδώ και τώρα... Σας περιμένω.... Έβγαλε τότε το σπαθί του ο Virkas και ενώ ερχόταν κατα πάνω μου , ο Farkas τον τράβηξε και είπε :
ΟΙ ηλίθιε! Μήν κάνεις το δικό σου! Ο τύπος έχει 2 εκατομμύρια στο κεφάλι του ίσως είναι δυνατος και η βοήθειά του καλή για εμάς... Μήν κάνεις βλακείες !
FARKAS ΤΟ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΟΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΔΙΝΟΣ!
Κάνε πίσω ηλίθιε! Οι Azazel! Ακουσέ με καλά... Δέν θέλω να γίνει καμία μάχη μεταξύ μας... Συγνώμη για τον φίλο σου , για τις πληγές σου ... Συγνώμη για πολλά. Απλα αυτήν την ώρα το νησί είναι σε κρίση.. Απο λεπτό σε λεπτό θα καταστραφεί ή θα πέσει στα χέρια τον Department.. Σε παρακαλώ! Σου ζηταω κάτι σαν... Σαν συμμαχία! Δεν ζητάω να πολεμίσεις.. Απλά ζητάω να μήν πειράξεις τους άντρες μας!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 1:03 pm

Ενώ καθόμουν και σκεφτόμουν αυτό που είπε για την συμμαχία , τότε μου ήρθε μία πολύ καλή ιδέα!
Αρχηγέ των επαναστατών! Συγχώρεσέ με αν αυτό που κάνω είναι κατά της ελευθερίας.. Αλλα ίσως πρέπει να το κάνω.. Όι λοιπόν.... Δέχομαι την συμμαχία σου.... Και θα λάβω μέρος στην μάχη... Θα σας βοηθίσω βέβαια όσο μπορώ , με την ανταλλαγή το οτι άν νικήσουμε , θα μου δώσετε τον Johnny και τον Yosaku! Συμφωνοι!?
Λυπάμαι Azazel! Δέν είναι στο χέρι μου , αλλα και να ήταν δέν θα σου'δινα τους δύο αυτούς άντρες! Σέ παρακαλώ! Είσαι επαναστάτης ετσι?! Ετσι δεν είπες? Ίσως ξέρεις πως είναι κακή ιδέα το να κλέψεις την ελευθερία των 2 αυτόν ανθρωπων! Να την κλέψεις με αντάλαγμ-...
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ! Eξαιτίας τους σκωτόθηκε ο φίλος μου... Πιστεύεις πως θα δόσω σημασία σε αυτούς τους ανόητους νόμους της επανάστασης , της κυβέρνησης ή κάθε τί άλλο!? Farkas! Virkas! Εγώ σας προειδοποιώ! Πως πρίν και κατα την διάρκεια της μάχης δεν θα τους πειράξω.. Αργότερα σας το λέω , θα τους σκωτόσω! Καλύτερα για εσάς βέβαια , θα είναι να με αφήσετε απροστάτευτο στην μάχη , ωστε να δόσω τέλος στην ζωη μου σε εκείνο το μέρος... Η μάλλον καλύτερα θα είναι , αν επιζήσω βέβαια , να με κρατήσετε! Τέλος πάντων... Πάμε να δώσουμε ένα μάθημα σαυτούς τους μπ*****δους!
Οι! Περίμενε! Οι υπόλοιποι που μας περιμένουν είναι στην βιβλιοθήκη... Πάμε... Θα τους βρούμε εκεί....
Καλά λοιπόν.. Προειδοποίησέ τους πως δέν θα κάνω κακό μόλις φτάσουμε..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 1:17 pm

Επειτα απο 2 λεπτά , αφού τρέχαμε , φτάσαμε στην βιβλιοθήκη.. Δέν έδεινα καθόλου σημασία στις πληγές και στις αδυναμίες μου εκείνη την στιγμή.. Η ανδρεναλίνη επέστρεψε.. Σκεφτόμουν μόνο τον Winduo... Και την εκδίκηση που ήθελα να πάρω.. Όταν φτάσαμε στην βιβλιοθήκη , ανοίξε την πόρτα ο Farkas και λεει :
Εφερα μαζί μου έναν σύμμαχό μας !παρόλο που θεωρείτε εγκληματίας απο την κυβέρνηση , κανένας σας δεν θα τον πειράξει κατα την διάρκεια της μάχης καταλάβατε? επείσης , θέλω ο Johnny και ο Yosaku να του ζητήσουν συγνώμη..
Ποιός στο καλό είναι αυτός που φέρατε? Και γιατί να του ζητίσουμε συγνώμη?! ενώ έκανα απότομη είσοδο , αφού έσπρωξα τον Farkas , είπα :
Είμαι ο Azazel D. Drake... Και δέν χρειάζετε καμία συγνώμη.. Θα μιλήσουμε μετά την μάχη..
Όι είναι εγκληματίας γιατί τον φέρατ-...
ΣΚΑΣΕ ΗΛΙΘΙΕ ! Αμα δεν συμμαχούσα μαζί του , τώρα εσύ και ο Johnny θα είσασταν νεκροί... ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?! ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ! Johny! Πές μας σε παρακαλώ , με ποιούς έχουμε να κάνουμε!?
Εμμ..Ναι μάλιστα.. Έχουμε να κάνουμε με τους εξής :
Απο τα σκυλιά της κυβέρνησης , έχουμε τον Burvy , τον γέρο - Saunch , όχι τον συνονόματό του κλέφτη , τον μαρίν , έχουμε να κανουμε με τον γνωστό ξιφομάχο των μαρίν , τον Βisatsu , και μετά με τους Androha Brothers και τον Sam...Αυτοί είναι τα "κεφάλια της επιχήρισης... αυτοί που επιτήθονται σε νησιά είναι οι 50 κλέφτες τους... Όπως βλέπω στα Wanted Posters , ειναι 5 άτομα με επικυρήξεις.. Αλλα επειδή τα έχω μπερδέψει και δέν κατάλαβα καλά... Βγαίνουν 6! Μα ο 1 θεωρείτε νεκρός!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 1:37 pm

Δεν κατάλαβα! Εξήγισέ μου! πόσοι είναι υπο επικύρηξη!? Πές τους μου όλους!
Ξεκινάμε απο τον "Small Scar" Scavy! 6 εκατομμύρια μπέλι απο πολύ νεαρή ηλικία... Είναι κανονικός δολοφόνος , αφού σκώτοσε τους ίδιους του τους γονείς , έναν μαρίν , και έκαψε και ένα εστιατόριο που ήταν γεμάτο κόσμο ένα βράδυ... Πάμε στον 2ο , τον "Secret D." Saunch!... Δέν εχω πληροφορίες για αυτόν , παρά το Wanted Poster του , που είναι 1.5 εκατομμύρια... Ο 3ος είναι ο "Joby" Hurve με τις 600.000 στο κεφάλι του.. ο "δουλευταράς" κλέφτης όπως γνωρίζουμε.. 4ος πάει ο "Past" Gentzu , που τον ξέρεις και εσύ Farkas , και μετά 5ος ο "Fox" Juany.. Αλλα εδώ έχω ένα 6ο πόστερ στις πληροφορίες για αυτούς.. Ενός νεκρού άντρα.. Του "Bloody Sword" Edgard... 19 εκατομμύρια μπέλι... Όπως γνωρίζουμε , είχε αποσυρθεί πρίν 2 χρόνια η επικύρηξή του , διότι τον σκώτοσαν... Μισό λίγο , εδώ στην βιβλιοθήκη έχει μία εφημερίδα! Επιστρέφω σε 2 λεπτά... Τότε ο Johnny πήγε να φέρει την παλιά εφημερίδα για να δεί πληροφορίες για τον Edgard..
Farkas! Αz! Yosaku , Johnny , Και όλοι εσείς οι υπόλοιποι! Πρέπει να πηγαίνουμε σιγά σιγ-...
Τ..Την βρήκα! Ας διαβάσω το άρθρο για τον Edgard... ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!
Πραγματικά σημαντική θεωρείται η νίκη αυτή για την κυβέρνηση , αφού ο κατα συρροή δολοφόνος "Blood Sword" Edgard , είναι πλέον νεκρός.. Προχώρισε 3 νησιά σπέρνοντας κακό μόνο , αλλα στο τελευταίο , πιάστηκε απο τον πολύ δυνατό ήρωά μας , τον Burvy... Είναι χαμηλής τάξεως μαρίν , μα χάρη στις πράξεις του αρχίζει να ανεβένει κατηγορία..

Τώρα κατάλαβα τι στο καλό παίζει... Ο Burvy ήθελε να γίνει γνωστός , και ο φίλος του ο Edgard ήθελε να αποσυρθεί απο την επικύρηξη... Έτσι κανόνισαν έναν ψέυτικο θάνατο , και ο Burvy έγινε γνωστός μαρίν , και ακόμα , ο Edgard θεωρείται νεκρός...Πολύ καλό σχέδιο.. Όλοι μας την πατήσαμε... Τέλος πάντων.. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν... ένιωθα πολύ καλύτερα με την πληγή μου... Δέν ένιωθα κάν πόνο και αυτό ήταν πολύ καλό για την στιγμή..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 1:47 pm

Spoiler:
ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΝΤΡΕΣ! ΠΑΜΕΕ! Βγήκαμε απο την βιβλιοθήκη και αρχίσαμε να πρωχοράμε προς το λιμάνι , εκεί που ήταν παρκαρισμένη η βάρκα των Department...
Ας πάμε λοιπόν στην πρώτη μου μάχη.... Τώρα θα τους δόσω ένα γερό μάθημα... Γκρ... έλεγα απο μέσα μου... Απο την μία , φοβόμουν μήν ξαναχτυπίσω στην πληγή , μα απο την άλλη δεν έδινα και σημασία.. Είχα ένστικτο απο μέσα μου πως θα νικούσαμε.... Μετα απο λίγα λεπτά που φτάσαμε στο λιμάνι , δέν ήταν κανένας , παρά το παρατημένο τους πλοίο.... Πήγε να σκαρφαλώσει ο Farkas για να ανέβει , και τότε είπε ο Virkas :
Farkas! Μή! Μπορει να είναι παγίδα και να βρίσκονται μέσα...!
Ηλίθιε , κανονικά εσύ πρεπει να πάς να δείς που είσαι και ο πιο δυνατός! Κατάλαβες!? Γιαυτό μήν μιλάς , και άσε εμένα να πάω... Σκαρφάλωσε , περιμέναμε 2 λεπτά με αγωνία , και όταν ήρθε αργότερα είπε :
Όι! Δεν είναι κανένας εδώ! Δεν βλέπω τίποτα..... Μόνο βαρέλια γεμμάτα μπαρούτι...Ας ανατηνάξουμε το πλοίο τους!
Είναι σίγουρα αρκετό το ποσό του μπαρουτιού για να ανατηναχτεί!?
Και παραπάνω.. Είναι πάνω απο 10 βαρέλια.. Δώστε μου ένα πιστόλι.. Του πέταξε τότε ο άντρας εκείνος και είπε :
Ωρίστε... Είπε τοτε ο Farkas :
Κάντε πίσω.... και ξαφνικά Πήδηξε για να πέσει κάτω , και πυροβόλισε... Χτύπισε τα μπαρούτια και σκάσανε όλα.. Το πλοίο έπεσε στις φωτιές... Με ένα χαμόγελο κοιτούσα , μα είδα δίπλα , την δικιά μου την βάρκα , που πήραν φωτιά ξαφνικά τα πανιά!...
Back to top Go down
Sponsored content





[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: