Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 28, 2013 11:10 am

O Alucard δεν περίμενε ποτέ πως θα τον πρόδιδε κάποιος απ το πλήρωμά του και πόσο μάλλον ο Drake.
Μόλις συνήλθε χρειάστηκαν εφτά άτομα να συγκρατούν τις αλυσίδες του και άλλα τόσα να τον χτυπάν μέχρι που δυο ώρες μετά, έχασε πάλι τις αισθήσεις του.Κείτονταν σε ένα μουχλιασμένο και σκοτεινό κελί, δεμένος χειροπόδαρα  με προορισμό το Impel Down. Έξω καθόταν ο Drake.

Είχες αρχίσει να γίνεσαι ολοένα και χειρότερος Alucard. Toυ έλεγε καθώς τον μετέφεραν στο Ιmpel down. Χειρότερος απο αυτό που πολεμούσες όταν ξεκίνησες.. Χειρότερος ακόμα και απο την ιδεολογία του αδερφού σου.Η κουβέντα έδειχνε να αλλάζει τροπή. Φαίνετε πως έκανα καλά όλα αυτά τα χρόνια την δουλειά μου.Σε πρόσεχα και σε καθοδηγούσα ακόμα και πριν απο λίγες μέρες.Εγώ σε μεγάλωσα Alucard..Εγώ. Θα γινόσουν εξαιρετική προσθήκη για .... Σταμάτησε τα λόγια του καθώς περνούσαν μερικοί Marines μπροστά απ το κελί. Ξεφύσησε..
.


Last edited by DIRK on Sun Jun 30, 2013 7:47 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 28, 2013 11:24 am


Ακόμα και στον Jeggins σε οδήγησα με τον Α η Β τρόπο μπας και μαζί καταφέρουμε να αλλάξουμε την ιδεολογία σου αλλα μάταια. Εκτός του οτι μέρα με την μέρα η δύναμη και η επιρροή σου μεγάλωνε σκότωνες και μέλη μας, εν γνώση σου και μη..Αυτό έπρεπε να σταματήσει. Έγινε μια μέρα νωρίτερα με την παρέμβαση του Sangami τότε στην Vira ..Αυτός ο μπασταρδος πάντα μας χαλάει τα σχέδια.
Ο πειρατής προσπάθησε να σηκώσει το χέρι του για να το φέρει στον λαιμό του άντρα αλλα μάταια. Η δύναμή του τον εγκατέλειπε κάθε φορά που έκανε κάποια κίνηση. Την πρώτη φορά είχε ενέργεια για να κινείτε, αλλα τώρα τίποτα. Μετά απο όλα αυτά που είχε περάσει, τις μάχες στο Sabaody, την ψυχική οδύνη και την προδοσία που ένιωθε δεν είχε κουράγιο για τίποτα. Το χέρι του έπεσα στα ξύλα του πλοίου, χωρίς δύναμη, λες και ήταν ένα άψυχο βάρος στο σώμα του.
Πάντα ήσουν ένα παλιόπαιδο Alucard. Ένας αλήτης και ένας ψυχρός δολοφόνος.Ποιον νόμιζες οτι κορόιδευες με το να λες οτι ήθελες να γίνεις ο βασιλιάς των πειρατών η άλλες τέτοιες βλακείες?


Last edited by DIRK on Fri Jun 28, 2013 5:38 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 28, 2013 11:34 am

Νομίζεις οτι έχαψα αυτό που είχες πει σε εκείνον τον κοκκινομάλλη  κυνηγό τότε στην North blue? Θες να σώσεις τον κόσμο ε?Και να το ήθελες νομίζεις οτι πραγματικά περνά απ το χέρι σου κάτι τέτοιο μικρέ? Εδώ δεν μπορούσες να σώσεις το πλήρωμά σου , ούτε το τομάρι σου και θα κάνεις κάτι για τον κόσμο?Τα παραμύθια τελείωσαν Alucard. Εσύ και ο αδερφός σου χάσατε.  Ο πατέρας σας πριν απο εσάς, έχασε και αυτός. Είσαι ένα τίποτα και ένα τίποτα θα παραμείνεις για όλη σου την ζωή Alucard.Θα σαπίσεις μέσα στο Impel Down. Και θα κάνεις παρέα στον μπάσταρδο αδερφό σου σε λίγο καιρό.
Ο Alucard άρχισε να γελά. Ήταν αδύναμο το γέλιο του αλλα σίγουρα αρκετά δυνατό για να το ακούσει ο Drake.
Πρώτα καταστρέφεις το πλήρωμά μου, προσβάλλεις τα όνειρά μου, μετά τον αδερφό μου και νομίζεις οτι θα ζήσεις μετά απο αυτό?
Ο Drake τον κλώτσησε και τον έστειλε να χτυπήσει στα πίσω ξύλα του πλοίου
Μου φαίνεται πως τα έχασες μικρέ.Δεν υπάρχει περίπτωση να βγεις απο εκείνο το αναθεματισμένο μέρος και φροντίσαμε εμείς προσωπικά γι αυτό.
Λοιπόν αντίο... Είχε πλάκα το ταξίδι μας
είπε και άρχισε να προχωρά προς την έξοδο των φυλακών του πλοίου


Last edited by DIRK on Fri Jun 28, 2013 5:38 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 28, 2013 5:25 pm

Το πλοίο τον άφησε στο impel down και έφυγε ξανα. Δεν μπορούσε να καταλάβει ποιος ήταν ο ρόλος του Drake σε όλη αυτή την ιστορία. Αραγε οι διασυνδέσεις του ήταν τοσο δυνατές? Το πιθανότερο σενάριο ήταν να του αφαιρεθεί η επικήρυξη απ το κεφάλι του με αντάλλαγμα την φυλάκιση του Alucard..Αλλα γιατί δεν το έκανε στο Sabaody, όταν βρέθηκαν μονοι τους να πολεμούν τον Lucci και τους Pacifista. Για κάποιον λόγο ήθελε να το κάνει μονος του και όχι σε δημόσιο χώρο, αλλα γιατί?
Οι αλυσίδες του ακούγονταν κάθε φορά που έκανε ένα βήμα . Κοίταξε τον ουρανό όμως όχι νοσταλγικά. ήξερε πως θα τον ξαναδεί.Ένα σπρώξιμο στον ώμο του τον έκανε να πέσει στο έδαφος .Γύρισε και αγριοκοίταξέ τον φύλακα, τόσο που πάγωσε το βλέμμα του τελευταίου.Σηκώθηκε στα πόδια του και άρχισε να περπατά μαζί με τους υπόλοιπους κρατουμένους ως που είδε κάποιους παλιούς του γνώριμους.Ο ένας ήταν ο Μr.Mellow που είχε πολεμίσει παλιά , ο δεύτερος ήταν ο Ratchet, με τον οποίο είχε κάποιες συναλλαγές στο παρελθόν.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 28, 2013 5:54 pm

Δίπλα στον Mellow ήταν ένας περίεργος άντρας με ένα 11 στο πρόσωπό του.Αυτός όμως που μίλησε στον Alucard ήταν άλλος.
Βλέπω οτι πας και εσύ στην στενή..
Γυρνώντας το βλέμμα του αντίκρισε τον Μystogan, έναν πειρατή με επικύριξη 130.000.000 με τον οποίο είχαν συνεργαστεί στο παρελθόν.
O Gildarts μου είπε οτι πήγες στον νεο κόσμο, τι δουλειά έχεις εδω?
Για καλή μου τύχη έπεσα επάνω στην G-5
Και το λες αυτό καλή τύχη?
Ναι γιατί μας ακολουθούσαν κατα πόδας πέντε πλοία του Kaido. Οπότε δεν μου άφηναν άλλη επιλογή
Τι του έκανες για να σε κυνηγάει ?
Τίποτα...Απλά μπήκα στην περιοχή του χωρίς να το ξέρω ..

Ένας άντρας ξαφνικά έπεσε στην θάλασσα και τον ακολούθησε αναγκαστικά εκείνος που οι αλυσίδες τους ήταν ενωμένες  .Οι φρουροί και οι marines γύρισαν εκεί την προσοχή τους και τα όπλα τους έτσι ο Alucard βρήκε ευκαιρία για να δράσει.Άρπαξε μια γυναίκα με ξανθά μαλλια και ρωζ ρουχα , η οποια δούλευε στο impel down βάζοντας την αλυσίδα του στον λαιμό της. Την άφησε αναίσθητη και την πέταξε επάνω στην Domino, παίρνοντας στα χέρια του την τρίαινά της. Aφού ελευθέρωσε τα χέρια του με την βοήθεια του mystogan, ενεργοποίησε την δύναμη του φρούτου του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 28, 2013 6:15 pm

Απορρόφησε όλους τους εχθρούς του, και ένα μέρος των αιχμαλώτων και έπειτα τους έστειλε να καρφωθούν επάνω στις σημαίες του impel down και άλλα προεξέχοντα αιχμηρά αντικείμενα.Αυτό που τον εξέπληξε όμως ήταν κάτι άλλο.
Spring Sniper
Ο Gajeel, με την δύναμη του φρούτου του, εκτοξεύτηκε επάνω σε έναν captain, κάνοντας του την μούρη κρέας.
Πως βρέθηκες εσύ εδώ?
Δεν θα σε άφηνα μονο σου, ακόμα και αν μου κόστιζε την ζωή καπετάνιε.
Οι άλλοι?
Ασφαλείς, μας περιμενουν.
Χαμογέλασε . Ειναι τελικά όσο ξεροκέφαλος ήταν και τα άλλα μέλη του πληρώματος.


24 ώρες μετά.



Δεκαπέντε κατάδικοι μαζί με τον Mystogan, τον Αlucard, τον Ratchet, τον Mellon και τον 11 κατάφεραν να ξεφύγουν επάνω σε ένα μισογκρεμισμένο πλέον Battleship.Mε την δύναμη του mystogan κατάφεραν να καταστήσουν τα άλλα καραβια του νησιού, ανίκανα για πλεύση, όμως τα κανόνια τους, κατάφεραν να σκοτώσουν τριάντα απο αυτούς και να τους καταστρέψουν σχεδόν ολοκληρωτικά το καράβι.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jun 29, 2013 4:33 pm

Άφησαν το πλοίο σε μια παραλία , λίγο πιο ανατολικά απ το λιμάνι της πόλης. Ίσα ίσα που τους πήγε ως την ακτή. Οι δεκαπέντε άντρες το κοιτούσαν για λίγη ώρα απορημένοι πως τους πήγε ως εδώ.
Κινούμενος τάφος ήταν . Είπε απαξιωτικά ο Μellow
Αλλα μια αρα δουλειά έκανε απάντησε ο Gajeel.
Καλύτερη δουλειά θα έκανε αν βούλιαζε και σας σκότωνε μια ώρα αρχύτερα. Είπε ο άντρας με το 11 στο πρόσωπό του κοιτώντας μια τον Gajeel και μια τον Alucard.
Spring Kick φώναξε ο Gajeel καθώς έκανε την επίθεσή του. Το ένα πόδι του είχε μεταμορφωθεί σε ελατήριο, δίνοντας φόρα στο άλλο πόδι του. Το χτύπημα απέκρουσε ένας άλλος κρατούμενος o Cody.Ένας ξανθός γυμνασμένος και αρκετά ψηλός  άντρας
Spoiler:
Πως στο καλό απέκρουσε μια τόσο ισχυρή επίθεση? αναρωτήθηκε ο Αlucard.
Oi, εσύ ο ξανθός, είπε απευθύνοντας του τον λόγο
Tι?
Είσαι μαζί τους?
Όχι...Απλά θεωρώ δίκαιο να γίνει μια μάχη χωρίς φρούτα μεταξύ σας εφόσον έχετε μονο λόγια να χωρίσετε..
Δεν είναι μονο...λόγια όπως λες, αλλα δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα τους πολεμήσουμε με γυμνά χέρια λοιπόν, έκανε καθώς ετοιμάζονταν να χτυπήσουν τον Mellow και τον άντρα με το 11 στο πρόσωπό του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 2:06 pm

Ο Alucard κινήθηκε με μεγάλη ταχύτητα, ξεπερνώντας τον Gajeel και πήδηξε στον αέρα.Οι αντίπαλοί του σταμάτησαν στις θέσεις τουςπεριμένοντας χτύπημα απ τον Alucard όμως αυτό δεν ήρθε ποτέ .Προσγειώθηκε απο πίσω τους και εκείνοι γύρισαν μηχανικά τα κεφάλια τους προς το μέρος του.
Ο Gajeel βρήκε πάτημα και χτύπησε τον Mellow στον σβέρκο αφήνοντάς τον αναίσθητο ενώ ο Alucard έριξε μια γυριστή κλοτσιά στον 11 στέλνοντάς τον επάνω σε ένα δέντρο.
Στάθηκε ορθιος και τίναξε τα χέρια του. Οι υπόλοιποι κρατούμενοι τους επευφημούσαν.
Πάντα ίδιος...Σχολίασε ο Mystogan


Το ίδιο μεσημέρι οι άντρες για καλή τους τύχη έπεσαν επάνω σε ένα καραβάνι το οποίο λήστεψαν μονο και μονο για να έχουν ρούχα διαφορετικά απο αυτά των φυλακών. Ο Alucard φρόντισε να μην σκοτωθεί κανένας απο τους εμπόρους των καραβανιών μιλώντας στους υπόλοιπους κρατουμένους.Κανείς δεν τολμούσε να σηκώσει τον τονο της φωνής του η να αντιταχθεί στην συμμαχία του Alucard και του Mystogan. Ο τελευταίος μάλιστα φαινόταν να έχει συνάψει καλές σχέσεις με τον Cody, τόσο που τον κάλεσε στο πλήρωμά του ..όλοι οι δικοί του τον είχαν προδώσει δίνοντάς τον στους marines έτσι αποφάσισε να τους σκοτώσει έναν έναν στο μέλλον.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 2:25 pm

Αφού πλέον το ενδυματολογικό δεν ήταν πρόβλημα, οι περισσότεροι έφυγαν για την πόλη του νησιού.Θα παρίσταναν τους εμπόρους ωστε να βγάλουν λεφτά και να φύγουν απο το νησί με νομιμο τρόπο. Οι τέσσερις που έμειναν πίσω, κατασκήνωσαν στο δάσος ενώ έριχναν στην φωτιά το φαγητό τους, που ήταν κρέας απο διάφορα πτηνά του δάσους.

Το απόγευμα, και μόλις είχαν όλοι τελειώσει με το φαγητό και την χώνεψη αυτού , κινήθηκαν προς μια κοιλάδα στην οποία ο Alucard τους σταμάτησε.
Πριν συνεχίσουμε θέλω να δω κάτι σχετικά με την δύναμη του φρούτου μου. Gajeel, Mystogan θα χρειαστώ την βοήθεια σας γι αυτό
Οι άντρες σηκώθηκαν γεμάτοι περιέργεια.
Δώστε μου τα χερια σας.
Σήκωσαν και οι δυο τα χερια τους, και ο Alucard έπιασε τους καρπούς τους.
Νιώθετε καμια διαφορά?
Οχι αποκριθήκαν.
Δοκιμάστε να με χτυπήσετε με την δύναμη των φρούτων σας
Οι δυο τους άρχισαν να πασχίζουν για να κάνουν αυτό που τους ζητήθηκε .
Τι στο καλό? Έχεις κρυμμένο kairoseki στο μανικι σου?
Άρχισε να βγάζει σκοτάδι απ τους ώμους του.
Προφανώς όχι..Αν χρησιμοποιούσα kairoseki δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ούτε την δικια μου δύναμη.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 2:44 pm

Είναι μια δύναμη του φρούτου μου που την ανακάλυψα πρόσφατα... Ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο .
Απομακρύνθηκε μερικά βήματα.
Gajeel  δοκίμασε να έρθεις προς το μέρος μου και να με χτυπήσεις ...Μην κρατήσεις την δύναμή σου...
Μάλιστα καπετάνιε..

Λύγισε τα γόνατά του και αυτά μετατράπηκαν σε ελατήρια . Ακούμπησε το δεξί του χέρι για να πάρει  παραπάνω δύναμη και ταχύτητα.
Ο Alucard έτεινε το χέρι του προς τον Gajeel
Spring S...
Πριν προλάβει να ολοκληρώσει την ''εκτόξευσή'' του ο Alucard εξαπέλησε την επίθεσή του
Kurozu
Μια σκοτεινή ενέργεια άρχισε να βγαίνει απ το χέρι του και να κατευθυνθείτε προς τον Gajeel .Ο τελευταίος έχασε την δύναμή του και με προτεταμένο το στήθος του  και δίχως να έχει τον έλεγχο του σώματός του άρχισε να κατευθυνθείτε προς το χέρι του Alucard
Δεν μπορώ να αντιδράσω, διαμαρτυρήθηκε .
Όταν ο λαιμός του ακούμπησε στο χέρι του Alucard, ο καπετάνιος τον άφησε. Ο Gajeel σχεδόν τρομαγμένος τον κοιτούσε επίμονα..
Δεν μπορούσα να αντιδράσω. Ένιωθα κάτι να με τραβάει προς το χέρι σου...Δεν μπορώ να εξηγήσω τι αλλα δεν μπορούσα να αντισταθώ με κανέναν τρόπο. Το σώμα μου ήταν σαν μαριονέτα .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Betrayed ..  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The massacre [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Another island [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Renaisse-
Jump to: