Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 31, 2013 3:34 pm

Επιτέθηκε με οργή, φαινόταν θιγμένος που έπεσε στο έδαφος. Ο Scar όμως ήταν πλέον ήρεμος και φαινόταν σίγουρος για τον εαυτό του. Έφερε το κατάνα στο πλάι του σώματος του και το έπιασε και με τα δυο χέρια. Συγκεντρώθηκε και έκλεισε τα μάτια του, ένας σωστός ξιφομάχος δεν χρειάζεται να βλέπει για να δει τον αντίπαλο του, αρκεί να τον ακούσει.
Το κατάνα ανέβηκε κατακόρυφα σκίζοντας τον αέρα, βρήκε τον Yoshio καθώς προσγειονώταν πάνω στον Scar. Τον έκοψε βαθιά στο στήθος και έκανε το αίμα του να πεταχτεί και να βάψει το έδαφος. Ο αρχηγός των αντρών είχε μείνει ακίνητος, δεν μπορούσε να πιστέψει πως το πρωτοπαλίκαρο του έκανε μπάνιο στο ίδιο του το αίμα. Η μάχη σταμάτησε ως δια μαγείας, οι άντρες των κλεφτών άρχισαν να τρέχουν για να κρυφτούν. Ο Scar είχε μείνει και κοιτούσε το κατάνα του, τον πλησίασα.
Πραγματικά ξεπέρασες κάθε προσδοκία μου. Θα χαρώ να σε έχω ως ξιφομάχο στο πλήρωμα μου μικρέ, αυτό το κατάνα είναι ο σύντροφος σου από εδώ και πέρα...
Περίεργο, νιώθω λες και βρήκα έναν φίλο που είχα χάσει χρόνια πριν. Το άκουσα να μου μιλάει κάποια στιγμή. Ήμουν σίγουρος πως μου μίλησε, μου έδειξε τον τρόπο να τον νικήσω...
Φυσικά και σου μίλησε, είναι ο σύντροφος σου όπως και εσύ είσαι ο δικός μου. Του είπα χτυπώντας τον φιλικά στην πλάτη.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 31, 2013 6:47 pm

Εκείνος έδειξε κουρασμένος από την μάχη του αλλά φρόντισε να μην λυγίσει μπροστά στους αντιπάλους μας.
Λοιπόν, νομίζω πως οι άντρες σου έχασαν... Όχι, εσύ έχασες... Αυτό που έγινε εδώ μέσα είναι μόνο η αρχή, θα καταστρέψω αυτό το μέρος μια και καλή... Scar, φύγε και περίμενε με στο λιμάνι. Θα ανεφοδιαστούμε στο επόμενο νησί, έχω κάποιες δουλειές να τελειώσω εδώ πέρα.
Συμφώνησε με ένα νεύμα και γύρισε την πλάτη του να φύγει, κανένας από τους άντρες δεν προσπάθησε να του επιτεθεί, όχι μετά από αυτό που είχε κάνει στον Roshio. Μέτρησα τον χρόνο από μέσα μου, όταν υπολόγισα πως θα ήταν εκτός του υπόγειου που βρισκόμασταν έσφιξα τα χέρια μου.
Και τώρα μείναμε μόνοι μας...
Τρ... Τρελάθηκες? Θα καταστρέψεις και τον εαυτό σου μαζί, αυτό το μέρος θα καταρρεύσει...
Μη σε ανησυχεί για εμένα, χάριν στις ικανότητες μου θα επιβιώσω. Αν χρειαστεί θα ανατινάξω τον δρόμο μου στην κορυφή... Ήταν τα τελευταία μου λόγια, αυτά που ακολούθησαν θα τα θυμούνται οι άνθρωποι του St. Poplar για αρκετό καιρό. Οι εκρήξεις έφτασαν μέχρι την κορυφή και κατέστρεψαν ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι της πόλης. Όταν βγήκα από το υπόγειο είδα αρκετούς από τους κλέφτες να τρέχουν σαν τα ποντίκια ανάμεσα στα σοκάκια του νησιού. Μια μεγάλη σφαγή ακολούθησε μέχρι αργά το απόγευμα. Οι κάτοικοι της περιοχής μαζεύτηκαν εκτός της πόλης για να επιβιώσουν από τις εκρήξεις, ωστόσο αρκετοί από αυτούς έχασαν την ζωή τους στον δρόμο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 31, 2013 6:58 pm

Το σούρουπο είχα χάσει από το οπτικό μου πεδίο όσους κλέφτες είχαν απομείνει και έτσι κίνησα για το λιμάνι. Βρήκα τον Scar να κοιμάται πάνω σε μια αρκετά μεγάλη βάρκα, φαινόταν εξουθενομένος από την μάχη του.
"Ίσως και να έπρεπε να τον βοηθήσω λιγάκι... Αλλά τελικά τα κατάφερε μια χαρά, ξεπέρασε τον εαυτό του μέσα στην μάχη για να μπορέσει να νικήσει τον αντίπαλο του. Τς, βρήκα πραγματικά έναν άξιο σύμμαχο!" Σκέφτηκα προτού τον σκουντήξω με το πόδι μου για να ξυπνήσει...
Τς, δεν σου έχουν μάθει να μην ενοχλείς τον κόσμο όταν κοιμάται... Και γιατί έπρεπε να καταστρέψεις την μισή πόλη? Έπρεπε ντε και καλά να ειδοποιήσουμε τους Μαρίν ότι βρισκόμαστε εδώ?
Ζεχαχαχαχα, υποθέτω πως μου ξέφυγε λίγο η κατάσταση αλλά είχε πλάκα μπορώ να πω. Έτρεχαν για την ζωή τους σαν τα ποντίκια που τρέχουν για να γλυτώσουν από το νερό...
Σηκώθηκε και κοίταξε την πόλη, μερικά ερείπια παρέμεναν μόνο από την μεριά που ήμασταν εμείς..
Τς, καλύτερα να φύγουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα...Όσο πιο πολύ παραμένουμε εδώ τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχουμε να μπλέξουμε σε μπελάδες...
Λοιπόν, η Log Pose θα είναι έτοιμη το πρωί οπότε το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι απλά να περιμένουμε μέχρι τότε. Πάμε στην πίσω μεριά του νησιού που είναι το παλιό καράβι, με το πρώτο φως της μέρας θα έρθουμε και πάλι στο λιμάνι και θα κλέψουμε ένα νέο πλοίο για να φύγουμε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 31, 2013 8:08 pm

Κινήσαμε προς την πίσω παραλία και περάσαμε εκεί όλο το βράδυ, το οποίο πέρασε εξαιρετικά γρήγορα. Το πρωινό βγήκαμε και πάλι για να πάμε στο λιμάνι, μια ομάδα από Μαρίν είχε φτάσει στην πόλη. Οι κάτοικοι της περιοχής τους ενημέρωσαν πως βρισκόμασταν στο νησί και έτσι με ψάχνανε. Τους πετύχαμε στον κεντρικό δρόμο, ο Scar αξιοποίησε το κατάνα του και σκότωσε τέσσερις από αυτούς ενώ εγώ ανατίναζα τους υπόλοιπους έξι. Εκτός αυτού του μικρού επεισοδίου δεν έγινε κάτι άλλο που θα μπορούσε να μας καθυστερήσει. Φτάσαμε στο λιμάνι και πήραμε το άδειο πλέον πλοίο των Μαρίν, η ιδέα ήταν του Scar. Έτσι θα διαφεύγαμε ανενόχλητοι μιας που κανένας δεν θα σκεφτόταν να ψάξει εκεί μέσα.
Το ξέρεις πως με την δολοφονία ανθρώπων τις κυβέρνησης θα πάρεις αυτόματα bounty στο κεφάλι σου... Ειδικά τώρα που είδαν πως είσαι μαζί μου μάλλον θα είναι αρκετά υψηλό για πρώτη φορά.
Τς, και λοιπόν? Πλέον επέλεξα να ρέω ενάντια στην Κυβέρνηση, αν δεν έπαιρνα bounty δεν θα ήμουν σωστός σύντροφος σου...! Έτσι δεν είναι?
Ζεχαχαχαχα, έτσι είναι πράγματι!!! Λοιπόν, στην υγεία της νέας μας ομάδας!!! Ας ταράξουμε και άλλο τα νερά..!
Υψώσαμε τις κούπες μας στην τραπεζαρία του πλοίου καθώς αυτό πήγαινε ήδη προς τον επόμενο προορισμό...
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 01, 2013 11:52 am


Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 8

Belli: 27.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Το μονο αρνητικό ήταν οτι ξεπέταξες ολες τις καταστροφες μεσα σε 5 σειρες. Εκει θα ήθελα λιγο να το αναλυσεις και να το περιγραψεις παραπανω

Back to top Go down
Sponsored content





Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Αναβαθμιση ειδικοτητας] Το τελευταιο βραδυ μου...(?) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Αναβαθμιση ειδικοτητας] Τhe Ruski Pirates [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Ιστορία Φρούτου - Αναβάθμιση Ειδικότητας]Frozen Kingdom. The early years. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: St. Poplar-
Jump to: