Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jun 05, 2013 4:05 pm

Η αρκετά πιο φασαριόζικη παρέα μας έφευγε από το νησί που έμοιαζε με κάκτο, σύμφωνα με την Log Pose έπρεπε να κατευθυνθούμε προς τα δυτικά για να βρούμε το επόμενο νησί της Μεγάλης Γραμμής. Η όμορφη κοπέλα ήταν στο δωμάτιο μου και κοιμόταν για να ανακτήσει μερικές δυνάμεις, είχα φροντίσει να κλείσω όσο πιο καλά μπορούσα τις πληγές της.
Οι ώρες περνούσαν νερό ενώ άκουγα τις ατελείωτες συζητήσεις του Scar με την Yachiru, είχα φτάσει στο σημείο να νοσταλγώ το βλέμμα του όταν την είχα πρώτο συναντήσει. Τότε που δεν μπορούσε να πιστέψει πως η Yachiru είναι δαίμονας όλα κυλούσαν αρκετά πιο ήσυχα.
Το σώμα μου δεν είχε επανέλθει τελείως από την μάχη μου με τον Mr.5, λογικό άλλωστε αφού χρησιμοποίησα εκείνη την δύναμη.
Ήταν πλέον μεσημέρι και ο ζεστός ήλιος βρισκόταν πάνω από το πλοίο μας, είχα μεταφερθεί στην κουζίνα για να κερδίσω λίγες στιγμές ηρεμίας και να απολαύσω ένα τσιγάρο παρέα με λίγο καφέ.
Ένας ελαφρύς θόρυβος ακούστηκε από το δωμάτιο μου και μερικά λεπτά αργότερα η πόρτα της κουζίνας άνοιξε δειλά δειλά. Σήκωσα το βλέμμα μου για να αντικρίσω την όμορφη κοπέλα που είχα πάρει από το Cactus...


Last edited by Roni on Thu Jun 06, 2013 3:09 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 1:32 am

Έμεινε λίγο ακίνητη και με κοιτούσε, φαινόταν πως είχε περάσει αρκετά δύσκολους καιρούς μέχρι τώρα. Σηκώθηκα και ετοίμασα άλλο ένα ποτήρι καφέ, ύστερα το άφησα σε μια μεριά του τραπεζιού και επέστρεψα στην καρέκλα μου. Η κοπέλα αποφάσισε να με πλησιάσει μετά από λίγο, έκανε μερικά βήματα και έκατσε στην καρέκλα μπροστά από την κούπα με τον καφέ.
Πιστεύω πως κατάλαβες πως είμαι εγκληματίας, για αυτό άλλωστε και μου επιτέθηκαν όλοι αυτοί στο νησί που σε βρήκα. Η Κυβέρνηση έχει βάλει 59.000.000 στο κεφάλι μου, αυτό σημαίνει πως δεν με συμπαθούν και τόσο πολύ. Αν μείνεις πάνω στο πλοίο μου θα αποκτήσεις αρκετούς εχθρούς, αν θες να φύγεις μπορείς να το κάνεις μόλις κλείσουν οι πληγές σου τελείως.
Ένας άντρας που παίζει τόσο ωραία μελωδία δεν μπορεί να είναι και τόσο κακός. Με λένε Rangiku, είπες πως το όνομα σου είναι Kenshin σωστά? Έχω ακούσει για εσένα, τους άκουγα να συζητάνε καθώς περνάγανε έξω από το μπουντρούμι που με είχαν κλεισμένη. Λένε πως έχεις κάνει αρκετά πράγματα για να σε μισεί ο κόσμος, σκότωσες τρία μικρά παιδιά... Αλλά δεν με πειράζουν όλα αυτά, με βοήθησες δίχως να έχεις κάποια υποχρέωση. Δεν θα μπορούσα να μην ακολουθήσω έναν τέτοιο άντρα.
Η απάντηση της ήταν κατά πολύ ανώτερη από αυτά που περίμενα, χαμογέλασα και ήπια τον καφέ μου παρέα με την νέα μου σύντροφο...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 1:45 am

Η Rangiku φαινόταν να είναι αρκετά έξυπνη γυναίκα, ο τρόπος που μίλαγε δεν μου επέτρεπε να καταλάβω αν έλεγε αλήθειες ή ψέματα. Την ρώτησα γιατί ήταν κλειδωμένη μέσα σε ένα μπουντρούμι και γιατί την είχαν βασανίσει έτσι.
Φάνηκε να σκέφτεται πριν απαντήσει, περίμενα υπομονετικά την απάντηση της. Όταν σιγουρεύτηκε πως μπορούσε να μου πει τον λόγο με κοίταξε και άρχισε να μιλάει.
Είμαι πλοηγός, για την ακρίβεια είμαι από τους καλύτερους πλοηγούς που θα μπορούσες να έχεις γνωρίσει στην ζωή σου. Μπήκα στην οργάνωση των Baroque Works με σκοπό να κλέψω μερικούς χάρτες και να βγω στην θάλασσα. Το όνειρο μου είναι να γυρίσω όλον τον κόσμο, δεν με ένοιαζε αν θα ήμουν καλή ή πρόβλημα απέναντι στην Κυβέρνηση. Ήθελα απλά να είμαι ελεύθερη να πάω όπου θέλω, όμως έκανα λάθος και πιάστηκα. Με φυλάκισαν και με βασάνιζαν μέρα και νύχτα εδώ και δυο χρόνια. Λόγο του ονόματος μου, υπήρχε ένας πειρατής που είχε μια κόρη που την έλεγαν Rangiku. Σύμφωνα με την Baroque Works εγώ ήμουν αυτή και έτσι προσπαθούσαν να βρουν την τοποθεσία του πειρατή για να εισπράξουν την αμοιβή για το κεφάλι του.
Μόνο που εσύ δεν είσαι κόρη του, έτσι δεν είναι?
Κατέβασε το κεφάλι της για μια ακόμα φορά.
Rangiku?
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 1:53 am

Είμαι. Ο πατέρας μου ήταν πειρατής και μάλιστα με μια επικήρυξη πολύ μεγαλύτερη από την δική σου. Όμως πλέον δεν είναι πειρατής, είναι ένας απλός αγρότης που προσπαθεί να θρέψει την οικογένεια του. Δεν μπορούσα να τους αφήσω να βλάψουν τον πατέρα μου, για αυτό και δεν είπα ποτέ τίποτα..
Ζεχαχαχαχα, είσαι πραγματικά μια ενδιαφέρουσα γυναίκα. Άκου, σκοπεύω να καταστρέψω αυτή την οργάνωση. Θέλω να βρω ποιος είναι επικεφαλής και να τον νικήσω, θα χαρώ να τους καταστρέψω ακόμα πιο πολύ για να σταματήσουν να κυνηγάνε τον πατέρα σου. Πλήρωσε τα λάθη του στην θάλασσα, τώρα είναι καιρός να ζήσει την υπόλοιπη ζωή του ήρεμα.
Χαμογέλασε ενώ μερικά δάκρυα έτρεχαν από τα μάτια της, σηκώθηκα και της έδωσα το χέρι μου.
Λοιπόν τι λες? Θα έρθεις να γνωρίσεις τους υπόλοιπους? Άλλωστε από σήμερα θα είσαι η πλοηγός μας.
Χεχε, θα το ήθελα πολύ.
Βγήκαμε στο κατάστρωμα και την γνώρισα στον Scar και την Yachiru. Προς μεγάλη μου έκπληξη δέχτηκε πολύ γρήγορα το γεγονός πως η Yachiru δεν ήταν άνθρωπος. Συγκεκριμένα είπε πως η θάλασσα κρύβει πολλά μυστικά, η μικρή είναι απλά ένα ακόμα από αυτά.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:04 am

Το ταξίδι μας συνεχίστηκε ευχάριστα μέχρι που φτάσαμε στο θρυλικό νησί που λεγόταν Jaya, η Rangiku είχε ξανά έρθει εδώ και ήξερα αρκετά καλά τα κατατόπια. Μας οδήγησε σε μια ιδιαίτερα βολική παραλία για να αφήσουμε το πλοίο μας και ύστερα κατεβήκαμε και προχωρήσαμε προς την πόλη του νησιού.
Αρκετός κόσμος βρισκόταν στους δρόμους της πόλης, τα μαγαζιά ήταν γεμάτα από προϊόντα κάθε λογής. Ο Scar μπήκε σε ένα μαγαζί με κατάνα και λίγο αργότερα βγήκε με ένα ολοκαίνουργιο κατάνα στην μέση του. Ο ίδιος υποστήριζε πως το καλό σπαθί επιλέγει τον αφέντη του, έτσι ήταν απόλυτα ευχαριστημένος με το νέο του όπλο. Άλλωστε δυο κατάνα είναι καλύτερα από ένα.
Προχωρήσαμε αρκετά μέχρι που η Rangiku σταμάτησε απότομα.
Τι έγινε? Γιατί σταμάτησες έτσι?
Εκεί μέσα, στο μαγαζί που περάσαμε μόλις τώρα. Μερικοί άντρες κοίταζαν κάτι χάρτες, αλλά όχι μερικούς απλούς χάρτες. Αυτοί οι χάρτες είναι οι χάρτες που χρησιμοποιεί η κυβέρνηση, περιέχουν όλα τα υποθαλάσσια ρεύματα καθώς και διαδρομές για νησιά που δεν μπορεί να οδηγήσει η Log Pose.
Οπότε είναι σημαντικοί χάρτες... Λοιπόν, τι θες να κάνουμε τώρα? Μπορούμε να πάμε να τους πάρουμε αλλά θα δημιουργήσουμε αρκετή φασαρία στο νησί... Τόνισε ο Scar.
Όχι απαραίτητα, θέλω να κάνετε φασαρία μέσα στο μαγαζί. Προκαλέστε κάποιον καβγά ή κάτι τέτοιο. Τα υπόλοιπα θα τα αναλάβω εγώ...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:12 am

Μπελάδες!!! Καιρό είχαμε να μπλεχτούμε σε μπελάδες, που ξέρεις μπορεί να βρεθεί κάποιος δυνατός αντίπαλος για να απασχοληθείς λιγάκι εε Kenshin?
Τς, εγώ δεν έχω πρόβλημα. Αν η Rangiku θέλει τους χάρτες τότε θα κάνω φασαρία. Άλλωστε έχω καιρό να παίξω με άλλους πειρατές. Οι Scar, πάμε..
Συμφώνησε με ένα χαμόγελο καθώς χάιδευε την λαβή του νέου του κατάνα, μπήκαμε μέσα στο μαγαζί τραβώντας όλα τα βλέμματα πάνω μας. Δεν υπήρχε ούτε ένας άνθρωπος που δεν με ήξερε εκεί μέσα, μερικοί μάλιστα με κοιτούσαν από την κορφή μέχρι τα νύχια για να δουν πόσο δυνατός ήμουν.
Προχωρήσαμε προς το μπαρ και παραγγείλαμε δυο ποτά, ο μπαρμαν μας έβαλε την παραγγελία και συνέχισε να καθαρίσει ένα ποτήρι που ήδη γυάλιζε από καθαριότητα.
Έχεις μεγάλο θράσος να μπαίνεις στο μπαρ αυτό και να κάθεσαι σαν να μην συμβαίνει τίποτα, δεν ξέρεις ποιος πίνει το ποτό του εδώ αυτές τις μέρες? Οι κυνηγέ κεφαλών, σου μιλάω...
Ένα χέρι πλησίαζε τον ώμο μου αλλά το κατάνα του Scar το σταμάτησε ακαριαία.
Καλύτερα να μην πλησιάσεις άλλο μικρέ, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πάθει κανείς αν πειράξει τον καπετάνιο μου.
Scar, παίξε λίγο με τους φίλους μας... Φαίνεται πως πετύχαμε ένα χαρούμενο μπαρ αυτή την φορά...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:41 am

Ο Scar χαμογέλασε ψυχρά και σηκώθηκε όρθιος ενώ εγώ συνέχισα να πίνω το ποτό μου.
Ποιος από εσάς θέλει να πεθάνει πρώτος, μόλις αγόρασα ένα κατάνα και θα ήθελα να δοκιμάσω πόσο καλά κόβει.
Εγώ θα είμαι υπέρ αρκετός για να τον καθαρίσω... Κάντε στην άκρη μάγκες, ετοιμάσου να πεθάνεις μικρέ...
Προτού τελειώσει την πρόταση του το κατάνα του Scar είχε καρφωθεί στον λαιμό του και τον είχε διώξει από τον κόσμο των ζωντανών.
Σας παρακαλώ, όχι μέσα στο μαγαζί μου...
Λυπάμαι γέρο, αλλά μάλλον έπρεπε να έχεις επιλέξει άλλο επάγγελμα... Όταν είσαι μπάρμαν αυτά μπορεί να συμβούν ανά πάσα στιγμή... Απάντησα ψυχρά χωρίς δίχως καν να τον κοιτάξω.
Ο άντρας που μας είχε μιλήσει αρχικά σηκώθηκε από την θέση του, ένιωσα ένα περίεργο συναίσθημα λες και μπορούσα να δω την δύναμη του. Ήταν αρκετά πιο δυνατός από τον Scar, σηκώθηκα και ίσα που πρόλαβα να μπλοκάρω το χτύπημα του με το κατάνα μου.
Οοο, σηκώθηκες επιτέλους κύριε κακέ της υπόθεσης. Η κυβέρνηση σε θεωρεί μεγάλο κίνδυνο αλλά εγώ πιστεύω πως είσαι απλά ένας ακόμα παλιάτσος...
Παλιάτσος? Τότε εσύ τι θα είσαι όταν χάσεις από έναν παλιάτσο όπως λες??
Πρώτα νίκα με και μετά το βλέπουμε αυτό!!!!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:49 am

Οι λεπίδες μας συγκρούστηκαν με μανία, μέσα σε δευτερόλεπτα ένας μεγάλος καυγάς είχε ξεσπάσει μέσα στο μαγαζί. Ο Scar αντιμετώπιζε τους υπόλοιπους άντρες όσο εγώ ήμουν απασχολημένος με τον αντίπαλο μου. Φαινόταν αρκετά καλός με το σπαθί, αν και δεν γνώριζα το όνομα του ήμουν σίγουρος πως ήταν ένας αρκετά καλός αντίπαλος.
Με την άκρη του ματιού μου μπόρεσα να δω την Rangiku να ξεγλιστράει ανάμεσα από τις μάχες και να πλησιάζει τους χάρτες. Ένας χοντρός τύπος πήγε να την σταματήσει αλλά με μια κίνηση τον είχε πετάξει στο έδαφος.
"Τς, τελικά έκανα μια ακόμα καλή επιλογή. Αυτή είναι γυναίκα..." Σκέφτηκα καθώς το κατάνα του αντιπάλου πέρναγε ξυστά από τα μάτια μου, γύρισα το δικό μου και του επιτέθηκα στα πλευρά αλλά με μερικά γρήγορα βήματα προς τα πίσω με απέφυγε.
Η Rangiku πήρε τους χάρτες και βγήκε από το μαγαζί με την ίδια χάρη που μπήκε. Την είδα να απομακρύνεται αρκετά προτού ξανά επιτεθώ. Πλέον δεν είχαμε κάτι να φοβηθούμε, μπορούσαμε να τα δώσουμε όλα για να τελειώνει η μάχη.
Scar, ώρα να φεύγουμε... Τελείωσε από εκεί όσο πιο γρήγορα μπορείς.
Νομίζεις πως έχεις τον χρόνο να μιλάς?
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:56 am

Το κατάνα μου μπλόκαρε το δικό του για μια ακόμα φορά, είχε έρθει η ώρα να πολεμήσω σοβαρά.
Ποιο είναι το όνομα σου? Θέλω να ξέρω ποιον νίκησα..
Sarkies, είμαι το δεξί χέρι του Bellamy... Είναι πολύ εκτός από την κατηγορία σου, θα σου δείξω την διαφορά στην δύναμη μας κυνηγέ...
Τς, το μόνο που ξέρεις είναι να μιλάς πολύ. Εγώ απλά σε ρώτησα το όνομα σου, δεν σε ρώτησα ποιανού δεξί χέρι είσαι... Άλλωστε δεν έχει και σημασία αφού και πάλι έχασες ήδη.
Μου επιτέθηκε και με έκοψε, ένα χαμόγελο σχηματίστηκε στα χείλι του όμως δεν κράτησε για πολύ. Το σώμα μου εξαφανίστηκε από μπροστά του, ήμουν πίσω του. Το μόνο που είχε καταφέρει να κόψει ήταν η εικόνα που του έβαλα στο μυαλό με την μουσική μου.
Έκανα ένα βήμα μπροστά και τον ακούμπησα στην πλάτη με την παλάμη μου, γύρισε για να με χτυπήσει αλλά ήταν αργά. Μια έκρηξη ακολούθησε και το κουφάρι του πετάχτηκε μερικά μέτρα πέρα, η μάχη σταμάτησε με τον θόρυβο. Οι άντρες του Sarkies είχαν παγώσει, δεν περίμεναν πως το δεξί χέρι του καπετάνιου τους είχε χάσει τόσο εύκολα. Ο Scar με δυο κινήσεις καθάρισε τον τόπο γύρω του και ήρθε προς το μέρος μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 3:08 am

Όταν ξυπνήσετε πείτε στον καπετάνιο σας ποιος το έκανε αυτό... Είπα καθώς έπαιζα μια ακόμα μελωδία, μέσα σε δευτερόλεπτα όλοι οι άντρες καθώς και ο μπάρμαν είχαν πέσει αναίσθητοι στο έδαφος.
Γυρίσαμε την πλάτη μας και φύγαμε από το μπαρ, αρκετά λεπτά αργότερα βρήκαμε την Rangiku και την Yachiru.
Είναι πολύ καλύτερο από ότι είχα φανταστεί... Τόσες πληροφορίες, με αυτά θα μπορώ να μας βγάλω ακόμα και από τις πιο δύσκολες καταστάσεις. Με αυτά μπορώ επιτέλους να ταξιδέψω όλον τον κόσμο...!
Ζεχαχαχαχα, φαίνεσαι χαρούμενη. Είναι πράγματι τόσο σημαντικοί μερικοί χάρτες..?
Είναι πιο σημαντικοί ακόμα και από την Log Pose, ένας καλός πλοηγός πρέπει να γνωρίζει ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρεια για την θάλασσα που βρίσκεται. Με αυτούς τους χάρτες μπορώ επιτέλους να μελετήσω το κλίμα και να αναπτύξω ακόμα περισσότερο τις ικανότητες μου ως πλοηγός. Τους έριξα ήδη μια ματιά και είδα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα...
Λοιπόν, υποθέτω πως άξιζε τότε. Το μόνο που μένει τώρα είναι το να γνωρίσω αυτόν τον Bellamy.. Αναρωτιέμαι αν είναι δυνατός..
Τς, αν κρίνω από τα τσιράκια του δεν είναι... Όμως αυτός ο τύπος που σκότωσες φαινόταν αρκετά δυνατός..
Ήταν... Είμαι σίγουρος πως ο Bellamy θα είναι ενδιαφέρον αντίπαλος... Όμως προς το παρόν πρέπει να βρούμε ένα μέρος να περάσουμε το βράδυ.
Έχω ένα μέρος, λίγο έξω από την πόλη. Είναι ήσυχα και δεν θα μας ενοχλήσει κανένας...
Πολύ καλά... Θα περάσουμε εκεί το βράδυ, αύριο το πρωί θα επιστρέψουμε στην πόλη... Είπα και ξεκινήσαμε για το μέρος που είχε βρει η Rangiku, μια ενδιαφέρουσα μάχη ήταν στον ορίζοντα..!
Back to top Go down
Sponsored content





She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Jaya-
Jump to: