Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 1:28 pm

Πριν απο 3 χρόνια σκότωσε όλους τους συγγενείς μου στο νησί Κenzan Island, της Grand Line.Είχε λεηλατήσει όλο το χωριό,σκότωσε όσους αντιστάθηκαν στον λόγο που είχε προβάλει (την θέση του και την ιδιότητα που είχε ως Shichibukai ). Απο εκείνη την μέρα ορκίστηκα οτι θα τον βρω και θα τον σκοτώσω και τον ίδιο και το πλήρωμά του.Μετά απο 14 ώρες στην βάρκα μάζευα και το τελευταίο δίχτυ. Είχα κάνει μία πάρα πολύ καλή ψαριά ! Γέμισα 5 κουτιά με ψάρια !Τώρα οχι μονο θα βγάζαμε τα 3/5 του φόρου αλλά θα αγοράζαμε και φαγητό για 2 εβδομάδες!
Εβαλα πλώρη για το νησί,ομως παρατήρησα οτι υπήρχαν σύννεφα πάνω απο αυτό .Για κάποιον λόγο περίεργο και ανεξήγητο λόγο , δεν είχα καλό προαίσθημα ..Λες και κάτι κακό θα συμβεί.Έφτασα στο λιμάνι ,έδεσα την βάρκα ,φορτώθηκα τα κουτιά με τα ψάρια και ξεκίνησα για το σπίτι . Άραγε να ήταν καλά ο πατέρας μου?
Προχωρούσα μέσα απο την αγορά και παρατηρούσα τους ανθρώπους.Ηταν όλοι σαν να τους έχει αναστατώσει κάτι αλλά το κυριότερο και πιο ανησυχητικό ήταν οτι όλοι ηταν μαζεμένοι σε 'πηγαδάκια' και μιλούσαν καθώς 2 marine περιπολούσαν εδώ.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 1:38 pm

Άρχισα να περπατάω με ελαφρά πιο αργό ρυθμό μήπως και ακούσω τίποτα απο αυτά που λένε .Ετσι κατάφερα να ακούσω 2 -3 φράσεις
-Πως μπορεί ο Morgan να κάνει κάτι τέτοιο ?
-Είναι αδιανόητο
-Αν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι για να μήν το επιτρέψουμε....
Ακούγοντας αυτά νευρίασα στιγμιαία με τον Morgan.Πάλι εκτέλεση θα κάνει? Πόσο απάνθρωπος και μεθυσμένος με την επιρροή του μπορεί να είναι κάποιος άνθρωπος ? Για να λέμε και την αλήθεια δεν είναι και τόσο δυνατός όσο μας προβάλει .. Ποιος νομίζει πως είναι? Μόνο ο φίλος μου ο Rem έχει αντίθετη άποψη. τον θεωρεί ισχυρό και τον έχει σαν πρότυπο.
''Μακάρι να του έμοιαζα σε δύναμη Kahl'' μου έλεγε, ''θέλω να γίνω και εγώ marine μια μέρα και να του ακολουθήσω τα βήματά του''.
Πραγματικά απορούσα τί το καλό του έβρισκε .
Αποφάσισα να μην ασχοληθώ άλλο με αυτό το θέμα, έτσι επιτάχυνα το βήμα μου και συνέχισα .
Πήγα και πούλησα όλα τα ψάρια στον έμπορο και καθώς ήμουν περίεργος σκέφτηκα να τον ρωτήσω
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 1:47 pm

-Μήπως ξέρεις τι έγινε και είναι όλοι τόσο ανήσυχοι ?
-Όχι αγόρι μου .Μόλις ήρθα και εγώ στο νησί .Ήμουν στο Organ island .. Όμως έφυγα κατευθείαν γιατί είδα το καράβι του τρομερού Πειρατή , Καπετάνιου Buggy
-Έχω ακούσει πολλά γι αυτόν απο τον πατέρα μου ,και όλα είναι άσχημα.Πρέπει να γυρίσω στο σπίτι ομως. Ο πατέρας μου είναι άρρωστος , πήγε στον γιατρό και θέλω να μάθω τπως είναι.
-Ναι Kahl , να πας.Πες του περαστικά και δώσε του χαιρετίσματα
Έφυγα απο το μαγαζί και έφτασα στο σπίτι μου. Στην διαδρομή αναρωτιόμουν τι να είχε συμβεί.. για ποιον άθλιο λόγο εκτελεί πάλι αυτός...? Άνοιξα την πόρτα, έβγαλα την κάπα μου και πήγα στην κουζίνα για να φάω τίποτα ,μετά απο τόσο ψάρεμα πέθαινα της πείνας ! Όμως ,σύντομα μού κόπηκε .Μόλις μπήκα στην κουζίνα είδα την μητέρα μου να κλαίει και κατευθείαν πήγα κοντά της και την ρώτησα
-Τι συμβαίνει ? γιατί κλαις ?
-Ο πατέρας σου
-Τι έπαθε? Είναι καλά ? Τι είπε ο γιατρός?
-Δεν πρόλαβε να πάει
-Γιατί? τι έγινε?
-Τον έπιασε ο Morgan μαζί με τους φίλους σου
-Τ...ΤΙ? π...πως?
-Όταν τον πήγαιναν οι φίλοι σου στον γιατρό ,ζαλίστηκε και ήθελε να κάτσει . Για καλή και κακή του τύχη , αυτό συνέβη στο σιντριβάνι με το άγαλμα του Morgan.
-Εκεί που μας απαγορεύει έστω να πλησιάζουμε ?
-Ακριβώς, και γι αυτό οι φίλοι σου τον έβαλαν να καθίσει κάτω και αυτοί θα του έφερναν νερό απο το σιντριβάνι .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 1:49 pm

-Του έφεραν το νερό , όμως τους είδε ο Morgan να το κάνουν στην καθημερινή του περίπολο .Ο πατέρας σου τους υπερασπίστηκε και γι αυτό τον έπιασε και αυτόν ,λέγοντας
-Δεν το περίμενα αυτό απο εσένα Zekko
-Μα Morgan...
-Δεν έχει μα ! Έχω απαγορεύσει να πλησιάζεται αυτό το σιντριβάνι , και αυτά τα δυο άχρηστα ανθρωπάκια παραβίασαν τον νόμο μου . αυτό είναι ασέβεια προς το πρόσωπό μου .Εγώ είμαι ο άρχοντας αυτού του νησιού , ο θρυλικός Captain Morgan . Θα εκτελεστείτε και οι δυο για ασέβεια και καταπάτηση του νόμου. Θα εκτελέσω και εσένα μαζί γιατί τους υπερασπίστηκες .
Άντρες πιάστε τους.Αυτό να σας παραδειγματίσει όλους σας! Ακούτε? Όλους ..Ο νόμος ισχύει για τον κάθε ένα απο εσάς . Η εκτέλεση θα γίνει σήμερα το απόγευμα στην κεντρική πλατεία

Η μητέρα μου συνέχισε να μιλά ,όμως εγώ δεν την άκουγα.Ο θυμός που είχα και οι σκέψεις για το τι θα έκανα για να το σταματήσω κατέκλυσαν το μυαλό μου .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 1:55 pm

Αφού είπε το απόγευμα άρα θα γίνει απο ώρα σε ώρα..Γιατί να το κάνει αυτό? Τα παιδιά το έκαναν αυτό για τον πατέρα μου.. Ήταν άρρωστος και είχε ζαλιστεί , έπρεπε να του φέρουν νερό.Στο κάτω κάτω ο πατέρας μου του είχε σώσει την ζωή στην μάχη που είχε χάσει απο τον Captain Kuro πριν 3 χρόνια .
''Σκέφτομαι πολύ ώρα'' είπα στον εαυτό μου, ''πρέπει να δράσω, αλλά τι να κάνω''? πως θα τα βάλω με τον Morgan ? και για να φτάσω στον Morgan θα πρέπει να τα βάλω και με μερικούς marine του Marine Branch "..και πώς θα ελευθερώσω τους δικούς μου?
και δεν έχω ούτε πιστόλι ούτε σπαθί .Κι όμως... είχα ένα όπλο, δεν ήταν δικό μου ακόμα αλλά αν το φάω τότε θα έχω περισσότερη δύναμη απ οτι αν είχα ένα κοινό όπλο .Ήταν ένα φρούτο του διαβόλου , που απ ότι είχα ακούσει απο τον πατέρα μου την μέρα που το έφερε σπίτι όταν αποστρατεύτηκε, μπορεί ο χρήστης που θα το φάει να παράγει κατι απο το σώμα του


Last edited by DIRK on Sun May 26, 2013 3:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 2:29 pm

Πήγα στο δωμάτιο των γονιών μου, ήξερα ακριβώς που το είχε κρύψει , πάνω στην ντουλάπα. Κατέβασα το κουτί και το άνοιξα. Ήταν ένα περίεργο και ασυνήθιστο φρούτο, γκρί και τριγωνικό
Θα το κάνω γι αυτούς, είναι ο μόνος τρόπος σκέφτηκα και το έφαγα.Οταν το κατάπια έκλεισα τα μάτια μου ,λες και περίμενα να συμβεί τίποτα .Δεν μπορούσα ομως να καθυστερώ άλλο. Σηκώθηκα και έτρεξα προς το δωμάτιό μου , φόρεσα την κάπα μου και κατέβηκα κάτω για να φύγω.Στην πόρτα με περίμενε η μητέρα μου.
-Να προσέχεις αγόρι μου
-Θα προσέχω Λέγοντας αυτό βγήκα απο το σπίτι και ξεκίνησα να περπατάω με πολύ γρήγορο ρυθμό, σχεδόν έτρεχα. Κατευθυνόμουν στην πλατεία .
Στην διαδρομή σκεφτόμουν , ''δικαιοσύνη και αηδίες..Αν αυτή είναι η δικαιοσύνη τους τοτε καλύτερα να γίνω πειρατής.Εξ άλλου το όνειρο μου είναι να ανακαλύψω και να διαβάσω την πραγματική ιστορία του κόσμου μέσω των poneglyphs,Πράγμα που με καθιστά παράνομο .Ούτως η άλλως θα με καταζητούσαν επειδή θα τους έκανα επίθεση .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 2:49 pm

Πλέoν είχε νυχτώσει , όμως κανείς δεν είχε αναμμένα φώτα.Όλοι θα ήταν μαζεμένοι στην πλατεία.
Έστριψα δεξιά στο τέλος του τείχους της βάσης των marine για να φτάσω στην πλατεία και είδα όλο τον κόσμο μαζεμένο γύρω από την πλατφόρμα της εκτέλεσης σε απόσταση 20-30 μέτρων λόγο των φρουρών.Πάνω στην πλατφόρμα ήταν ο Morgan ,ο πατέρας μου και οι 2 φίλοι μου. Μπήκα μέσα στο πλήθος ,έσπρωχνα τον κόσμο για να περάσω.Πάλι καλά που έπεσαν δυο σταγόνες βροχής και θυμήθηκα να βάλω και την κουκούλα μου , γιατί αν δεν την έβαζα θα με είχαν συλλάβει, διότι με γνώριζαν όλοι οι marine της βάσης.Πλησίασα 2 marine που κρατούσαν τους πολίτες σε γραμμή .
-Κύριε , απαγορεύεται να έρθετε πιο εδώ αλλιώς θα αναγκαστούμε να χρησιμοποιήσουμε βία.
Δεν τον άκουσα και συνέχισα
-Ακούς? απαγορεύετε να περέσεις
Στάθηκα ακριβώς μπροστά σε αυτόν που μου μιλούσε και ο άλλος ήρθε δίπλα μου .Όμως ήξερα οτι δεν θα με χτυπήσουν .Ηταν και οι δυο νεοσύλλεκτοι
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 3:34 pm

-Και θα με σταματήσεις εσύ μαζί με αυτόν ?
Λέγοντας αυτό τον χτύπησα μπουνιά στο πρόσωπο και πριν προλάβει να σηκώσει το όπλο του ο δεύτερος τον χτυπάω και αυτόν και άρχισα να τρέχω προς την πλατφόρμα .
Καθώς έτρεχα σκεφτόμουν τις μπουνιές που είχα δώσει , πρόσεξα οτι χτυπώντας τους τους άφησα και τσιμέντο στο πρόσωπο .''Μήπως παράγω απο τα χέρια τσιμεντο τελικά?''
Ο Morgan ευτυχώς δεν με είχε αντιληφθεί γιατί είχε γυρισμένη την πλάτη του στον κόσμο . Με πρόσεξαν όμως 3 marine που βρίσκονταν λίγο πιο δίπλα .Και ...ο ένας με σημάδευε με το όπλο του. Τα έχασα , ομως θυμήθηκα το τσιμέντο. Αν δεν μπορούσα να παράγω τσιμέντο ετσι οπως υπέθετα τοτε ήμουν νεκρός.Δεν ήξερα αν θα πετύχει αλλά δεν σκόπευα να τους αφήσω να πεθάνουν,τουλάχιστον θα πέθαινα προσπαθώντας .
Οι επόμενη κίνηση μου νόμιζα οτι κράτησε ώρες , σάν να ήταν σε replay.Τέντωσα το δεξί μου χέρι προς τον marine με το όπλο και το αριστερό, προς έναν απο τους άλλους δυο.Και ναι!!! Τους πέταξα τσιμέντο ! και απ ότι κατάλαβα και απο τις κραυγές τους πρέπει να ήταν σκληρό !Ο ένας που έμεινε όρθιος τα έχασε
-Captain Morgan... φώναξε
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 3:37 pm


Τότε ο Morgan γύρισε και αντικρίζοντας 3 Marines κάτω και έναν άντρα με κουκούλα να τρέχει προς την πλατφόρμα κατάλαβε τι είχε γίνει αλλά τα έχασε προς στιγμήν γιατί δεν περίμενε να τον αψηφήσουν 2 φορές την ίδια μέρα.
-Ποιος είσαι εσύ ?
-Αυτός που θα κάνει οτι δεν σου έκανε ο Kuro τοτε.
- O ...o Κuro? Πως το ξές? για ένα λεπτό μικρέ. Εσύ πρέπει να είσαι ο γιος του Zekko D Rogo. O Kahl
-Ναι εγώ είμαι τσεκουρο-χέρι . Του είπα κοιτάζοντας τον με όλο το θυμό αποτυπωμένο στο μάτια μου
-Σου ομολογώ μικρέ πως για λίγο με έκανες να τα χάσω .Ομως τώρα ετοιμάσου να μάθεις τι πάει να πει Marine
.Άντρεεεες , πιάστε αυτό το βρωμερό πλάσμα και ρίξτε τον στο μπουντρούμι .

-Για δοκιμάστε
Έστειλε προς το μέρος μου 10 Marine σε 2 ομάδες .Η πρώτη ομάδα που ήταν πιο κοντά μου είχε 4 και η δεύτερη που ήταν στα 15 μέτρα είχε 6
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 3:38 pm

.Εκτόξευσα τσιμέντο και δημιούργησα ένα φράγμα 30 εκατοστών και αυτό ους έκανε να πέσουν .Έτρεχα προς τα πάνω τους , χτύπησα με κλωτσιές τους δυο όμως ο οι άλλοι δυο πρόλαβαν και με χτύπησαν ,ρίχνοντάς με κάτω.
-Χαχαχαχα έτσι θα με σταματήσεις ?
Είπε και αποκεφάλισε τον φίλο μου τον Rem .
Δεν πίστευα αυτό που είδα .
-Θα σε σκοτώσω κ@θ@ρμααααα φώναζα καθώς εκτόπιζα τους 2 marine που για κάποιο λόγο δεν μου επιτέθηκαν .
Έτρεχα ξανά προς την πλατφόρμα όμως αυτή τη φορά οι marines , επιτέθηκαν .Ο Morgan ετοιμαζόταν να αποκεφαλίσει και τον άλλο φίλο μου
-Δεν έχω χρόνο για εσάς ... φώναζα στους Marines . Δημιούργησα 6 μπάλες απο τσιμέντο που τους τις πέταξα
Έπεσαν κάτω όλοι νικημένοι απο το κερί μου .Χτύπησα βέβαια και 2-3 πολίτες αλλα δεν με ενδιέφερε .Ο Morgan σήκωνε το τσεκούρι του ..Κάτι έπρεπε να κάνω για να τον σταματήσω ! Αλλά τι ? Πως?
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The pirate crew, the enemies and the doctor [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dangerous Minds (Part 1 ) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Alabasta-
Jump to: