Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 7:56 pm


Μετά απο ωρες πλεύσης, φτάσανε στο Namakura Island με τους άλλους..Αγκυροβολίσανε σε ένα έρημο μέρος, τον πήγαν ως την στεριά και ξεκίνησαν να οδεύουν προς το σημείο συνάντησης με τους άλλους Marines, ωστε να ξεκινήσει η διαδικασία της μεταφοράς...
Μετα απο μια σύντομη αναφορά στον Kizaru, και καθώς ο δρόμος ήταν μακρύς, οι σκέψεις του κατάφεραν να τον κατακλύσουν...Στο γράμμα έγραφε πως ο πειρατής κατέστρεψε την βάση τριών νησιών , στα οποία έιχε πάει..Και όχι μονο έιχε πάει, αλλα και ένα απο αυτά, είναι η γενέτειρα του..Πάλι καλά που ανέφερε πως δεν ήταν σφαγέας
Πάντως, οτι και να ήταν, είχαν πολλά να πούνε...Σκόπευε να πιάσει κουβέντα με αυτόν τον άνθρωπο..Ίσως τον βοηθούσε να θυμηθει μερικά πράγματα..Επίσης, ήθελε να μάθει τους λόγους που τον ώθησαν να γίνει πειρατής..Το έλεγε καθαρά μεσα..Έκανε Bounty καταστρέφοντας 3 βάσεις μας και όχι πειράζοντας και σκοτώνοντας πολίτες και αμάχους..Ίσως να κουράστηκε να βλέπει τον ηγέτη της κάθε βάσης να ασελγεί με βάναυσους τρόπους εναντίων των πολιτών...Όπως ο Morgan...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 8:18 pm


Προχωρούσε με αργό βήμα καθώς ένιωθε το σώμα του εξαντλημένο.Πλέον περπατούσε μες το δάσος που κατέληγε στο φαράγγι. Η μέρα ήταν υπέροχη, όμως δεν την ευχαριστιόταν τόσο.Κάτι μέσα του τον έκανε δυστυχισμένο.Όμως τι? Δεν μπορούσε να καταλάβει, η για την ακρίβεια να θυμηθεί. Παρατηρούσε το κάθε τι σε αυτο το νησί.
Ξαφνικά, στα αριστερά, άκουσε ένα κλαδί να σπάει...Έχοντας σε ετοιμότητα το katana γύρισε το κεφάλι του για να δει
Με το βλέμμα του εξέτασε εξονυχιστικά όλη την περιοχή....Δεν είδε όμως κάτι ως που παρατήρησε μια μαυριδερή σιλουέτα με ανθρώπινη μορφή και ύψος να χάνεται πάνω απο ένα βουνό.Αν βρισκόταν εδω κάτω, τότε πως βρέθηκε εκει πάνω τόσο γρήγορα???Μήπως ήταν κάποια δύναμη φρούτου του διαβόλου? αναρωτήθηκε . Μπορει να ήταν απλά κάποια σύμπτωση..Μήπως τον παρακολουθούσαν?..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 8:36 pm


Συνέχισε να ισχυρίζεται το ίδιο, ως που τελικά αυτή η " μαυριδερή σιλουέτα" εμφανίστηκε μπροστά του..Δεν ήταν παρα απλοί πολίτες με περίεργη ενδυμασία του στυλ επαναστατών(Κουκούλα και καπα) μόνο που κάθε άλλο παρά για μαχητές έμοιαζαν...Ήταν άραγε επαναστάτες?
-Αφέντη, θα σε οδηγήσουμε εμείς στον προορισμό σου..
Στην αρχή τον παραξένεψαν τα λεγόμενα του άντρα,. όμως πίσω απο ένα δεντρό, εμφανίστηκε ένας Marine.. ..Έτσι, είπε να τους ακολουθήσει κρατώντας τις αποστάσεις του...
περάσανε ένα ξέφωτο που κατέληγε σε μια μικρή και κατεστραμμένη απο φωτιά, πόλη... Ένα Battleship των Marines φαινόταν στο λιμάνι.. Απορούσε βλέποντας τους ανθρώπους αυτούς... Αν και με κάπες, οι άνθρωποι αυτοί ,. φαίνονταν αρκετά λεπτοί και αδύναμοι.. Και η πόλη τους?? Αυτη ήταν σε χειρότερη κατάσταση απο αυτούς.. Τι στην ευχή να συνέβαινε εδώ?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 11:02 pm

Ένας άντρας με μαύρο κοστούμι και το σημα της World Government στο ύψως της καρδιάς χαραγμένο πάνω στο ρούχο, άρχισε να του μιλάει
-Το όνομα μου είναι Jirazole ..Είμαι πράκτωρ της CP5 ..Όλα είναι έτοιμα για να γίνει η μεταφορά .. Ακολούθησε με.. είπε λακωνικά..Χωρίς δεύτερη κουβέντα ο Vergil , άρχισε να τον ακόλουθα .Τους πλαισίωναν 20 οπλισμένοι Marines
Φτάσανε μετα απο λίγα μέτρα περπατήματος στον χώρο στον οποίο φυλασσόταν ο Kahl D Rogo.. Ήταν ένας άντρας γύρω στο 1.90, όπως και ο Vergil, με μαύρα μαλλιά, γυμνασμένο σώμα και ήταν αλυσοδεμένος απ την κορφή έως τα νύχια...
Έκανε μανιασμένες κινήσεις για να αποδράσει. Τραβούσε τις αλυσίδες και έριξε κάτω τους φρουρούς του. Αμέσως ο ασπρομάλλης Commodore όρμησε προς το μέρος του και άρπαξε τις αλυσίδες, σταματώντας την φυγή του και ρίχνοντάς τον κατω.Όταν τον σήκωσε, του έριξε ένα βλέμμα σκέτο φαρμάκι αλλα ο Vergil δεν φοβόταν ..



Ένα μειδίαμα εμφανίστηκε στο πρόσωπο του Alucard. Η αντίδραση του αδερφού του ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 11:20 pm

Συνεχίσανε ως το πλοίο χωρίς παρατράγουδα..ο Kahl, θα είχε καταλάβει πως δεν πρέπει να παίζει μαζί του.. Λίγο πριν τον μεταφέρουν στο κελί, ένας Ensign πήγε να τραμπουκίσει τον πειρατή και να τον χλευάσει πετώντας του ένα γεμάτο μπουκάλι μπύρα...Πριν το πράξει όμως, ο Vergil του επιασε το χερι στον αέρα και άρχισε να του τα ψάλει...
Μετά απ αυτό, ανέλαβε προσωπικά την μεταφορά του πειρατή στο κελί..Ο μόνος λογος που έκανε αυτή την πράξη, ήταν ένας και μοναδικός... Οτι σύμφωνα με τα λόγια του Fleet Admiral, αυτός και αυτός ο πειρατής που ήταν δίπλα του, είχανε την ίδια ιδεολογία κατα κάποια άποψη, και επίσης, ήθελε λίγο χρόνο με τον κρατούμενο...
Μόλις τον κλείδωσε στο κελί, ο πειρατής μουρμούρησε
-Ευχαριστώ για πριν...
-Τίποτα...
-Δεν περίμενα απο έναν Marine να φερθεί με τοση μπέσα σε κάποιον άνθρωπο.. Και εκτιμώ παραπάνω την κίνησή σου γιατί "υπερασπίστηκες" έναν πειρατή....Είπε .. Βεβαια, θα μου πεις, δεν με ενδιαφέρει τι σκέφτεσαι... και έκοψε εκεί την κουβέντα του..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 11:40 pm

-Έμαθα πως πέρασες απο καποια συγκεκριμένα νησιά.Strawberry hill, Lyneel και Shell Town... Τι σε ώθησε και κατέστρεψες τις βάσεις των νησιών?
-Η διαφθορά της εξουσίας..
Ήταν η απάντηση που περίμενε απο αυτον τον άντρα...Τελικά είχε δίκιο ..Οι σκέψεις του ήταν ακριβείς .Πήρε μια καρεκλά και κάθισε εκεί κοντά... Σίγουρα είχανε να πούνε αρκετά με αυτόν τον άνθρωπο..
-Όταν λες διαφθορά τι εννοείς? ..
-Έχεις λίγο χρόνο να διαθέσεις για να σου πω την ιστορία μου? πως έγινα πειρατής σύμφωνα με την Κυβέρνηση και τους Marines..
-Φυσικά
Έτσι, άρχισε να του διηγείται καθώς το Battleship ξεκινούσε με προορισμό το Enies Lobby..


Ο Alucard έβγαλε το den den mushi του και κάλεσε τον Ziegfried ωστε να τους ενημερώσει πως ξεκίνησαν
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 12:02 am

Spoiler:

Ηταν ένα όμορφο πρωί στην Shell Τown, ο ήλιος μόλις που άρχισε να βγαίνει πάνω απο την θάλασσα και το μόνο που άκουγες ήταν το κελάηδημα των πουλιών. Σηκώθηκα απο το κρεβάτι μου και άρχισα να κατεβαίνω τις σκάλες για να πιω ενα ποτήρι νερό.Καθώς κατέβαινα άκουσα τον πατέρα μου να βήχει . Είναι αποστρατευμένος Marine και εδώ και 3 χρόνια για να έχουμε να φάμε έχει γίνει ψαράς .Πήγα στο δωμάτιό του και τον είδα να κάθεται στο κρεβάτι να βήχει και να έχει γίνει κατακόκκινος
-Πατέρα είσαι καλά ?
-Μια χαρά είμαι γιε μου..
-θέλεις να σου φέρω λίγο νερό ?
-είμαι μια χαρά ,μόνο ετοίμασε μου τα δολώματα για να φύγω πιο νωρίς για να πιάσω περισσότερα ψάρια ,πρέπει να πληρώσουμε και τον φόρο στον Morgan
-Οπως επιθυμείς
Με το που του γυρίζω την πλάτη μου για να πάω κάτω ακούω έναν δυνατό θόρυβο , γύρισα και τον είδα οτι έχει πέσει κάτω.Πήγα κατευθείαν και τον σήκωσα , αλλά και με την βοήθεια της μητέρας μου που ξύπνησε απο τον θόρυβο.
-Άφησε με Kahl, πρέπει να πάω......
-Δεν έχεις να πας πουθενά , θα πάω εγώ να ψαρέψω και θα μιλήσω με 2 φίλους μου να σε βοηθήσουν να πας στον γιατρό.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 12:10 am

Απ ότι άκουσα ήρθε ένας νέος γιατρός στην βαση των Marines μετά τον θάνατο του προηγούμενου στην μεγάλη μάχη που έγινε στο λιμάνι
- Μα Kahl,δεν έχουμε αρκετά λεφτά γι αυτό
-Μίλησε με τον παλιό σου φίλο τον Morgan και είμαι σίγουρος οτι θα δεχτεί να σε εξετάσει ο γιατρός τους,εξάλλου σου χρωστάει χάρη
-Δεν νομίζω , ο Morgan δεν είναι άνθρωπος που εκτιμάει τις πράξεις των άλλων
-Μην ανησυχείς , αν δεν δεχτούν θα πληρώσω εγώ, πούλησα το σπαθί μου προχθές , πάρε τα λεφτά και πάνε
Λέγοντας αυτά έφυγα απο το δωμάτιο,προχωρούσα προς τα κάτω και σκεφτόμουν τον πατέρα μου.Ηταν πολύ άρρωστος, αλλά τουλάχιστον χάρηκα που μπόρεσα να τον βοηθήσω έστω και έτσι . Ετοίμασα τα δολώματα και το καλάμι και έφυγα απο το σπίτι .
Ηταν ακόμα πολύ νωρίς , κανένας δεν ήταν στους δρόμους . Συνέχισα να περπατάω και σκεφτόμουν αυτά που διάβασα σε ένα βιβλίο εχθές, άραγε ήταν αλήθεια ο λόγος που μας πρόβαλαν οι marines για το περιστατικό στο Ohara Island ? Μάλλον όχι . Όμως ένα γεγονός με φόβιζε .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 12:12 am

Πως θα πω στον πατέρα μου οτι μελετάω την Ιστορία που μας κρύβει η Παγκόσμια Κυβέρνηση μαζί με τους Μarines.Αυτοί που μελετάνε την ιστορία και οι αρχαιολόγοι είναι καταζητούμενοι και ως γιος κάποιου φημισμένου πρώην Μarine δεν θα έφερνε προβλήματα μονο σε εμένα αλλά και στον ίδιο .

Εδώ έκανε μια μικρή παύση στην ιστορία του

-όπως καταλαβαίνεις, είμαι αρχαιολόγος, είπε και συνέχισε την αφήγηση

Καθώς προχωρούσα , έβλεπα μερικούς ανθρώπους να βγαίνουν απο τα σπίτια τους πηγαίνοντας στις δουλειές τους ,άλλους αγουροξυπνημένος να ανοίγουν τα παράθυρα των δωματίων τους, να ρίχνουν μια κλεφτή ματιά στην αγορά και να ξαναμπαίνουν μέσα . Το μόνο κοινό όμως που είχαν όλοι ήταν σκυθρωπά και φοβισμένα πρόσωπα..Αυτό οφείλεται στον Morgan. Oι φόροι που έχει βάλει είναι απάνθρωποι .. Εμείς έχουμε τον πατέρα μου που ήταν marine και πληρώνουμε λιγότερα.Δηλαδή αν τα λιγότερα είναι 30.000 belli τον μήνα τοτε πόσο είναι το κανονικό?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 12:14 am

Έφτασα πλέον στην αγορά, με γνώριζαν όλοι στην Shell Town λόγο του πατέρα μου , που ήταν το πρώην δεξί χέρι του Morgan .Εκεί συνάντησα και τον φούρναρη που μου έπιασε την κουβέντα
-Καλημέρα Kahl , βλέπω οτι ανέλαβες τα οικογενειακά βάρη . Είπε χαμογελώντας
-Καλημέρα κυρ-Saho.Ε , προσπαθώ και εγώ όπως μπορώ
-Μακάρι να με βοηθούσε και ο δικός μου γιος στις δουλειές μου, είσαι άξιο παιδί Kahl μπράβο σου
Λέγοντας αυτό μπήκε μέσα στο μαγαζί του .εγώ συνέχισα το περπάτημα αλλά σε πιο γρήγορο ρυθμό ώστε να μην χάσω άλλο χρόνο σε συζητήσεις και έτσι έφτασα στην βάρκα.Έλυσα το σχοινί και άρχισα να κάνω κουπί.
Ήμουν πλέων στα βαθιά , άρχισα να απλώνω τα δίχτυα και παρατήρησα οτι υπήρχαν κάποια σύννεφα προς τα δυτικά , όμως δεν τους έδωσα παραπάνω σημασία .Καθώς τελείωσα με τα δίχτυα έβγαλα και το καλάμι και περίμενα μέχρι να τσιμπήσει κανένα ψάρι . Καθώς καθόμουν μου ήρθε στο μυαλό για ακόμα μια φορά ο λόγος που με έκανε να θέλω να σκοτώσω για πρώτη φορά . Ήταν ένας πολύ φημισμένος και δυνατός πειρατής , τοσο δυνατός που έγινε και Shichibukai ,o Gecko Moria .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The pirate crew, the enemies and the doctor [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dangerous Minds (Part 1 ) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Alabasta-
Jump to: