Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 6:05 pm

Το κεφαλι μου με πονουσε εντονα. Το μεταλλικο περιμετώπιο ειχε ζεσταθει ξανα. Οπως πιο πριν με τον χοντρο. "Τι συμβαινει επιτελους με αυτο το αντικειμενο?" σκεφτομουν βλεποντας τον να σηκωνεται απο εκει που τον πεταξα. "Με εχει ηδη σωσει δυο φορες! Γιατι επιλεγει να με βοηθαει μονο σ'αυτο το νησι?" Δεν ειχα χρονο να το σκεφτω αυτο εκεινη την στιγμη αφου ο αντιπαλος πλεον επαιρνε το μαχαιρι απο τον φιλο του λεγοντας κατι στο οποιο δεν εδωσα προσοχη. Το ενδιαφερον μου τραβηξαν τα τελευταια του λογια.
"Ηρθε η ώρα να το τελειώσουμε αυτό. Έλα, δείξε μου τι αξίζεις μια και καλή.Φρόντισε να μην φοβηθείς πάλι, γιατί αλλιώς θα πεθάνεις..."
Οντως ετρεμα. Ετρεμα επειδη τον αντιμετωπιζα. Αλλα ταυτοχρονα τον θαυμαζα. Τον θαυμαζα και ηθελα να γινω σαν και εκεινον. "Τι να κανω ομως αφου ειναι πιο δυνατος?" αναρωτηθηκα βλεποντας τον να κανει λιγα βηματα μπροστα.
Ξαφνικα, θυμηθηκα τα λογια του Sensei Ηasegawa που συναντησα στο Karate island. Ο γερος αυτος μου ειχε πει οτι οι ανθρωποι δεν ειναι αντικειμενα αλλα η διαφορα τους με αυτα σε μια συγκρουση ειναι οτι οι ανθρωποι αν χρησιμοποιησουν το πνευμα, την θεληση και την ψυχη τοτε βαζουν κατω τριπλασιους σε δυναμη αντιπαλους.
"Αυτο πρεπει να κανω..."σκεφτηκα σφιγγοντας το μαχαιρι μου. "Εχω ψυχη. Και η ψυχη μου λεει οτι μπορω να κανω αυτο το μαχαιρι φονικο οπλο..."Χαμογελασα και κοιταξα τον αντιπαλο μου
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 6:21 pm

Εκεινος ετρεχε προς το μερος μου και εγω σηκωθηκα και αρχισα να κανω το ιδιο. Λιγο πριν συγκρουστουμε, εβγαλα μια μεγαλη επιθετικη κραυγη που μου τονωσε το ηθικο και ηταν σαν να μου ψιθυριζε "Μπορεις να το κανεις!". Η συγκρουση των μαχαιριων μας ηταν επικη. Ενοιωσα σαν να γινεται σεισμος απο τις δυναμεις μας που συγκρουστηκαν και βροντη απο τον ηχο των μεταλλων που τριβονται.
Ειχαμε βρεθει σε αποσταση αναπνοης και εγω εσφιγγα τα δοντια μου με λυσσα. Ειχα γουρλωσει τα ματια μου και η αδρεναλινη ειχε φτασει στα υψη. Αλλα και εκεινος, ειχε χασει την χαλαροτητα με την οποια με αντιμετωπιζε. Φαινοταν και στο προσωπο του που ειχε σοβαρεψει. Λιγος ιδρωτας επισης ετρεχε απο το μετωπο του.Παρατηρησα οτι το αριστερο του ποδι στο οποιο εδινε το περισσοτερο βαρος, ωθηθηκε ελαφρα προς τα πισω. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα, ο αντιπαλος μαζεψε δυναμη και με εσπρωξε με το μαχαιρι του προς τα πισω. Εκανα μερικα βηματα για να ανασυνταχθω αλλα εκεινος με πλησιασε και απλα χρησιμοποιησα το μαχαιρι μου για αμυνα.
Αυτος εχοντας αποφασισει να το ληξει εκει, σηκωσε το μαχαιρι του και αρχιζε να χτυπαει ανελεητα το δικο μου μαχαιρι ωσπου λιγα δευτερολεπτα αργοτερα τεμαχιστηκεσε μικροτερα κομματακια.Εμεινε σχεδον μονο η λαβη στο χερι μου μαζι με την απορια ζωγραφισμενη στα ματια μου...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 6:37 pm

Στο σημειο αυτο, ο αντιπαλος εκανε ενα μικρο αλμα προς το μερος μου και αφου ενωσε τα ποδια του, μου εδωσε απο ψηλα ενα χτυπημα στον θωρακα πετώντας με δυο μετρα πισω. Η δυναμη με την οποια με χτυπησε, με εκανε να δημιουργησω μια τρυπα μισου μετρου στο εδαφος στην οποια χωθηκα.
"Ωστε αυτο ειναι το τελος μου...Ενδιαφερον αν μη τι αλλο! Tι μου μενει απο το να το αποδεχτω?" Η κατασταση μου ηταν τραγικη. Το σωμα μου ηταν γεματο με πληγες, μολωπες και σημαδια. Αιμα ετρεχε απο διαφορα σημεια του προσωπου μου και ο τυπος με ειχε ριξει με τοση δυναμη που κυριολοκτικα με ειχε χωσει στο χωμα. Τον ειδα που στεκοταν απο πανω μου και με κοιταζε σαν να με περιεργαζοταν
Απλωσα τα χερια μου και φωναξα:
---Ωραια λοιπον ξενε! Το παραδεχομαι ! Νικησες! Σκοτωσε με λοιπον! Ξερω οτι ηρθε η ωρα μου! Εμπρος μη με ταπεινωνεις αλλο!!
Ο τυπος απεκτησε στα χειλη του ενα μειδιαμα και εκανε μερικα βηματα προς το μερος μου. Εσκυψε και αρπαξε την λαβη απο το τεμαχισμενο μαχαιρι που κρατουσα πριν και εσκυψε ακριβως απο πανω μου. Εμπηξε το ελαχιστο κομματι μεταλλου που ειχε μεινει μαζι με την λαβη, στο χωμα πανω απο τον ωμο μου τρυπώντας ταυτοχρονα και την μπλουζα μου. Ετσι σκυμμενος οπως ηταν , πλησιασε το στομα του στο αυτι μου και μου ψιθυρισε λογια που θα κραταγα για παντα στη μνημη μου...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 6:47 pm

Οι, οι... Δυο πράγματα μισώ σε αυτόν τον κόσμο. Το πρώτο είναι η Κυβέρνηση, το δεύτερο είναι οι αδύναμοι άνθρωποι. Μη παρακαλάς για τον Θάνατο αλλά να τον αποδέχεσαι όταν σε πλησιάζει. Σε χτύπησα με όλη μου την δύναμη, το γεγονός πως δεν πέθανες σημαίνει πως είσαι τυχερός. Η τύχη ήταν με το μέρος σου σήμερα, μη το σπαταλάς. Φρόντισε να γίνεις καλά και να κλείσεις τις πληγές σου, όταν όλα αυτά περάσουν φρόντισε να βρεις τον άνθρωπο που σε άφησε να ζήσεις και πάρτου την ψυχή. Φρόντισε να έρθεις ξανά στον δρόμο μου και να με σκοτώσεις!!! Ήταν τα λόγια που του είπα, ύστερα γύρισα την πλάτη μου και έκανα να φύγω από τον ακούνητο νεαρό.
Η φωνή του ακούστηκε σιγανά...
Ποιο είναι το όνομα σου?
Κοντοστάθηκα και τον κοίταξα πάνω από τον ώμο μου, ήξερα πως θα ερχόταν και πάλι στο μέλλον.
Kenshin. Να το θυμάσαι μικρέ, όταν θα ξανά βρεθούμε θα δούμε ποιος είναι πιο τυχερός τελικά.
Γύρισα και πάλι το κεφάλι μου και έκανα ένα νόημα στον Scar. Είχε έρθει η ώρα να φύγουμε από το νησί. Ο κόσμος θα με έβλεπε για μια ακόμη φορά μετά από τόσο καιρό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 8:49 pm

Περπατήσαμε αρκετά με τον Scar δίχως να ανταλλάξουμε κάποια κουβέντα, ωστόσο μπορούσα να διακρίνω πως κάτι ήθελε να μου πει. Αρκετή ώρα αργότερα αποφάσισα να τον ρωτήσω τι θέλει.
Είσαι σίγουρος πως θα πρέπει να τον αφήσουμε εκεί? Φαινόταν αρκετά χτυπημένος, η αλήθεια είναι πως θα μπορούσες να μην τον βαρέσεις τόσο δυνατά.
Τς, δεν μπορούσα να κάνω πίσω. Ήταν τυχερός που επέζησε. Θα μπορούσα να τον έχω σκοτώσει με εκείνες τις εκρήξεις. Αλλά η τύχη τον προστάτεψε αυτή την φορά, οφείλω να τον αφήσω στην τύχη. Δεν νομίζω πως θα πεθάνει...
Και πάλι, ίσως να πρέπει να τον πάρουμε μαζί μας. Να τον γιατρέψουμε ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...
Scar! Ήμαστε πειρατές. Οι πειρατές σκοτώνουν ο ένας τον άλλον αν βρουν ευκαιρία. Άλλωστε δεν είμαι τόσο καλός για να κάτσω να ασχοληθώ με τον μικρό, αν πεθάνει τότε ας είναι... Δεν είναι ούτε κάτι καλό, ούτε και κάτι κακό.
Χμ, υποθέτω πως πρέπει να υπακούσω στις εντολές σου... Καπετάνιε... Πρόσθεσε με ένα ειρωνικό ύφος και γελώντας συνεχίσαμε τον δρόμο μας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 9:11 pm

Περπατήσαμε μέχρι το μέρος που είχα το πλοίο μου, ο Scar δεν είχε δικό του και έτσι θα ταξιδεύαμε με το ίδιο. Ωστόσο η μικρή βάρκα δεν ήταν αρκετή για να χωράει άνετα δυο μεγαλόσωμους άντρες σαν και εμάς. Σύντομα θα έπρεπε να την αφήσουμε και να βρούμε ένα πιο μεγάλο καράβι για να συνεχίσουμε να πλέουμε στην Θάλασσα.
Scar! Άνοιξε τα πανιά, ήρθε η ώρα να αφήσουμε αυτό το νησί. Πάμε να μπλέξουμε σε μπελάδες και να βρούμε γυναίκες και ποτά.
Φώναξα καθώς έλυνα τα σχοινιά που κρατούσαν την βάρκα μας, ύστερα την έσπρωξα στην Θάλασσα και ανέβηκα για να ξεκινήσουμε το ταξίδι μας. Ο ουρανός ήταν συνεφιασμένος λες και ήθελε να μας δείξει πως θα μας δοκιμάσει. Γέλασα δυνατά καθώς το πλοίο σκαρφάλωνε ένα ένα τα μικρά κύματα που ερχόντουσαν προς την ακτή.
Χαχαχα, είναι πραγματικά ένας καλός καιρός για να βγούμε στην Θάλασσα. Ας μας δείξει τι μπορεί να κάνει ο ουρανός, από εδώ και πέρα θα δώσω και την ζωή μου για να σε φτάσω στην κορυφή Kenshin.
Ζεχαχαχαχα, μου αρέσει το πνεύμα σου μικρέ. Εγώ θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να βρεις ένα φρούτο του Διαβόλου και μετά θα καταστρέψουμε μαζί αυτόν τον κόσμο... Με την δική μας δύναμη..!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu May 30, 2013 9:19 pm

Δυο ποτήρια συγκρούστηκαν στον αέρα εκείνη την ώρα. Το πλοίο προχωρούσε προς τον επόμενο προορισμό ενώ κεραυνοί άρχισαν να πέφτουν στον ορίζοντα. Οι δυο άντρες γνώριζαν πως από εδώ και πέρα θα ήταν ο ένας η σκιά του άλλου. Όλος ο κόσμος θα ήταν ενάντια τους, από την μια ο Kenshin με τις πολλαπλές συγκρούσεις του με την Κυβέρνηση αλλά και με πολλές δολοφονίες αθώων. Κυνηγός Κεφαλών ήταν το όνομα που του είχε δώσει η Κυβέρνηση, θα το κρατούσε και θα το γύριζε ενάντια της. Από την άλλη ο άντρας που επέζησε από την σφαγή ολόκληρου του χωριού του. Ο άνθρωπος που αρκετές φορές ήρθε σε μάχες με Μαρίν, άγνωστος και όμως γνωστός για την ουλή στο πρόσωπο του. Δυο παρείσακτοι που ενώθηκαν κάτω από τις γραμμές τις μοίρας, άραγε θα κατάφερναν να φτιάξουν τον κόσμο ή θα τον κατέστρεφαν? Κανένας δεν ήξερε ακόμα και κανένας δεν θα μάθαινε ακόμα, άλλωστε όπως είπε ο Kenshin...
"Μια λεπίδα στα λάθος χέρια μπορεί να μην κόβει καν".
Όμως η δική του λεπίδα έκοβε, τα χέρια του ήταν όπλα που εκρήγνυνται. Το σώμα του ήταν μια βόμβα και ο σύντροφος του θα γινόταν το ίδιο δυνατός και επικίνδυνος με εκείνον. Μερικοί πραγματικά μοναδικοί καιροί πλησίαζαν από εδώ και πέρα...
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri May 31, 2013 9:42 pm


Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 17

Belli: 57.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Θα ήθελα λίγο καλύτερη και μεγαλύτερη μάχη! τιποτα άλλο!
Οπως σου ειπα και στις προηγούμενες παρατηρήσεις, μου αρέσει πολύ ο τρόπος που χρησιμοποιείς τον δαίμονα .


Επισης ρονιε μου εδωσες μια ιδεα...Θα σου στειλω πμ
Back to top Go down
Sponsored content





Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Τα λάθη πληρώνονται αδρά, η νέα γνωριμία [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Beware [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Back for more! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Crown Island-
Jump to: