Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Feb 24, 2013 5:56 pm

Η θερμοκρασια παρεμενε στα ιδια χαμηλα επιπεδα αλλα σιγα σιγα,εμαθα να την αντεχω.Η διαδρομη μας ηταν πολυωρη και στο μεγαλυτερο διαστημα της,ημασταν αμιλητοι.Ολοι ειμασταν σκεπτικοι καθως οι πληροφοριες που ανταλλαξαμε με τον Alucard,περισσοτερο μπερδεψαν τα πραγματα παρα τα ξεδιαλυναν.Ο ιδιος ο Alucard εδειχνε αρκετα καλυτερα και το γεγονος οτι ειχε αρχισει να συνερχεται τοσο γρηγορα,με εκανε να καταλαβω την δυναμη του και γιατι η Κυβερνηση τον θεωρουσε τοσο σοβαρο κινδυνο.Βεβαια δεν ειχε γινει τελειως καλα,οπως μας ενημερωσε οταν φτασαμε μπροστα απο ενα αρκετα ψηλο βουνο.Εκει τα αδερφια μας εξηγησαν οτι θα επρεπε να παμε γυρω του ωστε να βρουμε ενα πανδοχειο που βρισκοταν εκει κοντα,αφου με την ενταξη του Alucard στην ομαδα μας,ειχαν μεγαλωσει και οι αναγκες μας για τροφιμα.Ετσι συνεχισαμε το περπατημα για αρκετες ακομα ωρες,μεχρι που βρηκαμε το πανδοχειο.Ηταν ενα διωροφο ξυλινο κτηριο το οποιο εμοιαζε να ειναι στην μεση του πουθενα.Ομως κατι τετοιο δεν ισχυε γιατι οπως μας εξηγησε ο Farkas,το συγκεκριμενο πανδοχειο βρισκοταν στην μεση της διαδρομης,αναμεσα σε δυο απο τα χωρια του νησιου,και ετσι ειχε αρκετη κινηση συνηθως.Μπηκαμε μεσα,πιστευωντας οτι ολα θα ηταν ηρεμα,αλλα μια εκπληξη μας περιμενε.Αναμεσα στους θαμωνες που απολαμβαναν την ησυχια τους,υπηρχε μια συγκεκριμενη ομαδα ατομων,που μονο ασχημα νεα μπορουσαν να σημαινουν για εμας.Φορουσαν ολοι μαυρα ρουχα και σε αντιθεση με τους υπολοιπους πελατες,ηταν ολοι εξοπλισμενοι με καποιο οπλο.Μολις αντιληφθηκαν την παρουσια μας,σηκωθηκαν ορθιοι και μας πλησιασαν.
-Ειχα αρχισει να πιστευω οτι πεθανατε στην διαδρομη ειπε απευθυνομενος σε μενα και τον Haytham,αυτος που εδειχνε να ειναι ο αρχηγος τους.-Οσο για σενα,ειναι η τελευταια φορα που μας ξεφευγεις κοιταζοντας τον Alucard.Την επομενη στιγμη εβγαλε το σπαθι του,οι αντρες του τον αντεγραψαν και ολοι μαζι επεσαν πανω μας.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 2:39 pm

Πριν κανεις μας το καταλαβει,δυο δυνατοι,ξεροι πυροβολισμοι ακουστηκαν και την επομενη στιγμη,ισαριθμοι αντιπαλοι μας βρεθηκαν στο πατωμα,ο καθενας με μια σφαιρα καρφωμενη στο κεφαλι του.Γυρισα και κοιταξα τον Alucard.Στεκοταν λιγο πισω μου και σταθερα του χερια κρατουσε δυο μεγαλα περιστροφα που "καπνιζαν".Η ταχυτητα του ηταν πραγματικα εκπληκτικη,ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι ακομα δεν ειχε αναρρωσει πληρως.Οσα ειχα δει μεχρι στιγμης,δικαιολογουσαν την φημη του.Οι εχθροι μας κοκκαλωσαν προσωρινα,μεχρι που τελικα ξαναβρηκαν θαρρος και συνεχισαν την επιθεση τους.Δυο χυμηξαν πανω στον Haytham,απο ενας στους αδερφους Farkas και Virkas,δυο ακομα στον Alucard,που τωρα εβγαλε το σπαθι του,και ο αρχηγος τους ορμηξε σε μενα.Ητανε γρηγορος και χειριζοταν καλα το ξιφος του.Δυο φορες προσπαθησε να με καρφωσει στην καρδια αλλα και τις δυο τις αποκρουσα την τελευταια στιγμη.Περασα στην αντεπιθεση και με επιδεξιες κινησεις καταφερα να τον αφοπλισω πρωτα και στην συνεχεια να του καταφερω το τελειωτικο χτυπημα με το μεγαλο μου δρεπανι.Κοιταξα προς τους συντροφους μου για να δω αν με χρειαζοταν καποιος αλλα η βοηθεια μου,δεν κριθηκε πουθενα απαραιτητη.Ο Haytham ειχε κιολας νικησει τους προσωπικους του αντιπαλους και παρακολουθουσε τους υπολοιπους οπως και εγω.Τα αδερφια με τα με τα μεγαλα σπαθια τους,ειχαν στριμωξει τους ατυχους που βρεθηκαν στον δρομο τους,και συντομα θα τους αφαιρουσαν την ζωη ενω ο Alucard ειχε αποκεφαλισει ηδη τον ενα του αντιπαλο και εκεινη την στιγμη εσκιζε το στομαχι και του δευτερου.Η μαχη τελειωσε και παροτι ηταν σχετικα συντομη,αποδειχτηκε αρκετα καταστροφικη για το μαγαζι.Τραπεζια ειχα διαλυθει,καρεκλες ειχαν τσακιστει και ολοι οι υπολοιποι πελατες εξαφανιστηκαν με το που αρχισε ο καυγας.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:21 pm

Καθώς έβαζα το ξίφος μου πίσω στην θήκη του η μάχη είχε ήδη τελειώσει. Πως στο καλό γινόταν να τους συναντάμε παντου...Δεν ήταν δυνατόν να είχαν τέτοιους αριθμούς. ΤΟ καλό ήταν πως επρόκειτο για αδύναμους και περιορισμένες σε αριθμό ομάδες αλλα πολυάριθμες στο γενικό τους σύνολο.
Τόση φασαρία για το τίποτα
Αρχίζουν να με εκνευρίζουν.. Το ευτυχές γεγονός είναι πως δεν προέβαλαν κάποια αντίσταση...Εαν ζοριζόμουν παραπάνω οι πληγές σίγουρα θα άνοιγαν. είπα πατώντας επάνω σε ένα νεκρό σώμα
Ο καταστηματάρχης συνέχιζε να μας κοιτά έκπληκτος που συνομιλούσαμε λες και συνεβη κάτι απολύτως φυσιολογικό.
´´Χαϊδεύοντας'' την λαβή ενός μαχαιριού μου, απευθύνθηκα στον μαγαζάτορα.
Θέλουμε δυο σάκους γεμάτους φαγητό...Και γρήγορα...
Μπήκατε μέσα στο μαγαζί μου, κάνατε φασαρία , διώξατε τους λιγοστούς πελάτες μου και περιμένεις να.
Έβγαλα το μαχαίρι απ την θήκη, το περιέστρεψα τεχνικά ανάμεσα απ τα δάχτυλά μου έπειτα έπιασα γερά την λαβή και το κάρφωσα στον πάγκο,χιλιοστά δίπλα απ ην παλάμη του άντρα.
Νομίζω δεν έγινα απολύτως κατανοητός. Την επόμενη φορά δεν θα αστοχήσω
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:32 pm

Σαστισμένος γύρισε και χωρίς να βγάλει άχνα έβγαλε δυο παλιούς σάκους απο πατάτες , κάτω απο τα βαρέλια της μπύρας και του κρασιού. Άνοιξε μια μικρή πόρτα και άρχισε να κατεβαίνει τα σκαλιά.Βρισιές και βλαστήμιες ακούγονταν καθώς γέμιζε τις σακούλες
Λίγα λεπτά αργότερα ανέβηκε στο μαγαζί με τις δυο ασφυκτικά γεμάτες σακούλες.
Μια πήρε ο VIrkas και την άλλη ο Farkas .
Φεύγοντας απο το μέρος, δεν μας ενδιέφερε να πληρώσουμε η να συμμαζέψουμε το μαγαζί κάτι που με έπεισε πως και ο Raziel δεν είχε πολυ διαφορετικό χαρακτήρα απ τον δικό μου.Αντίθετα τα δυο αδέρφια δυσαρεστήθηκαν αλλα δεν τόλμησαν να διαφωνήσουν γιατί ήξεραν πως εαν το έκαναν θα δυσαρεστούσαν εμάς
Η διαδρομή μας συνεχίστηκε μετά απο ένα σύντομο γεύμα για να πάρουμε τα πάνω μας, στους πρόποδες ενός χιονισμένου δάσους.
Σύμφωνα με τα αδέρφια το χωριό ήταν πλέον λίγες ώρες δρόμος, οπότε θα φτάναμε εκεί πριν το βράδυ και πολύ νωρίτερα απ οτι είχαμε υπολογίσει καθώς το μονοπάτι του δάσους που οδηγούσε εκεί,δεν είχε ούτε χιόνια ούτε άγρια ζώα όπως το προηγούμενο δάσος.
Δεν ήξερα τι ακριβώς με έκανε να μην νιώθω τον πόνο...Ίσως ήταν τα βότανα των αδερφών , ίσως όμως να ήταν και η αγωνία που είχα, αλλα και το κίνητρο για να βρω τον ''Χιονισμένο Τίγρη''
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:55 pm

Ο ήλιος άρχισε να πέφτει καθώς φτάναμε στο χωριό. Τα φώτα του άρχισαν να φαίνονται απο χιλιόμετρα μακρυα, και ο καπνός απ τις καμινάδες δέσποζε στον εναέριο χώρο του διαδίδοντας την μυροδιά του καμμένου ξύλου, προδίδοντας απο μακρυά την τοποθεσία του .
Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν κάποιες φωτιές στο βάθος απο τα ανατολικά που πλησίαζαν το χωριό .Εαν έφταναν νωρίτερα απο εμάς εκεί η θα έπρεπε να μπλεχτούμε σε μια ακόμα αιματιβαμένη μάχη η οποία κάθε άλλο παρά καλό θα μας έφερνε, η θα έβρισκαν νωρίτερα τον χιονισμένο τίγρη.
Γρήγορα, πρέπει να φτάσουμε πριν απο αυτούς, είπε ο Haytham εμφανώς ανήσυχος στα αδέρφια. Ήταν λες και διάβαζε τις σκέψεις μου
Συμφώνησαν και άρχισαν να τρέχουν , ενώ πετάξαμε όλοι τις δάδες μας πίσω ωστε να μην γίνουμε αντιληπτοί.
Πάμε κατευθείαν στο σπίτι του Jegins. Θα τον απαγάγουμε και θα τον ανακρίνουμε μακρυα απ το χωριο
Συμφωνώ
Τα φώτα του χωριού άρχισαν να πλησιάζουν όλο και περισσότερο. Πλέον είχε γίνει ένας αγώνας δρόμου στην κυριολεξία. Την έκβαση αυτού του αγώνα θα την έκριναν πολλοί παράγοντες, ένας απο τους οποίους πιθανόν να είναι η ετοιμότητα για μάχη, απο κάθε ομάδα
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 26, 2013 12:08 am

Tρεχαμε οσο πιο γρηγορα μπορουσαμε,ελπιζωντας να φτασουμε πρωτοι στον στοχο μας.Λιγο πριν μπουμε στο χωριο παρατηρησα οτι τα φωτα που ειδαμε να πλησιαζουν απο τα ανατολικα,δεν υπηρχαν πλεον.Τα αδερφια,που ηξεραν καλα το μερος μπηκαν μπροστα και μας οδηγουσαν.Το χωριο,ηταν ομορφο με μικρα χαμηλα σπιτια,οχι πολυ κοντα μεταξυ τους,μια μεγαλη κεντρικη πλατεια στην οποια βρισκοταν αρκετα μαγαζια και χωματινους δρομους.Ειχε νυχτωσει πλεον και τα φωτα ολων των οικηματων και των λοιπων κτηριων ηταν αναμμενα,προσφερωντας ενα ομορφο θεαμα και δινωντας μια ευχαριστη ατμοσφαιρα στον τοπο.Υπο αλλες συνθηκες θα καθομασταν σε καποια απο τις πολλες ταβερνες και θα απολαμβαναμε ενα πλουσιο δειπνο αλλα εκεινη την στιγμη ειχαμε πολυ σημαντικοτερα πραγματα να κανουμε.Οι οδηγοι μας εστριβαν αποτομα δεξια-αριστερα αναγκαζοντας μας,δυο-τρεις φορες να ριξουμε στο εδαφος καποιον αθωο περαστικο που βρισκοταν στον δρομο μας.Τελικα,μετα απο ενα εικοσαλεπτο τρεχαλητο μεσα στους δρομους του χωριου,βρεθηκαμε σε μια γειτονια που εδειχνε πολυ φτωχικη.Τα περισσοτερα σπιτια ηταν σε πολυ κακη κατασταση μια αθλια μυρωδια,μιξη μουχλας και ακαθαρσιων,απλωνοταν στον αερα και ανθρωποι ζητιανευαν στον δρομο.
-Αυτο εκει ειναι το σπιτι του Jeggins ειπε ο Virkas και μας εδειξε αυτο που ειχε το χειροτερο χαλι απ'ολα.Κινηθηκαμε κατα εκει,με πιο αργο βημα πλεον,αλλα ο Haytham μας εκανε ξαφνικα νοημα να σταματησουμε και να αφουγκραστουμε.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 26, 2013 12:02 pm

Kαπου πισω μας,οχι πολυ μακρια,ακουγοταν βηματα.Ηταν βαρια και συντονισμενα με στρατιωτικη πειθαρχια.Χωρις να πουμε τιποτα,χωριστηκαμε σε δυο ομαδες και κρυφτηκαμε οπου βρηκαμε.Στην μια ομαδα βρισκοταν τα αδερφια,που χωθηκαν μεσα σε ενα σωρο απο αχυρο,και στην αλλη εγω,ο Haytham και ο Alucard που κρυφτηκαμε πισω απο δυο μεγαλους καδους γεματους με σκουπιδια.Η δυσωδια ηταν τοσο εντονη που μετα απο ελαχιστες στιγμες διπλα στους καδους,ηθελα να ξερασω.Αναγκαστηκαμε να κραταμε την αναπνοη μας οσο περισσοτερο μπορουσαμε για να μην εισπνεουμε το απαισιο "αρωμα".Εν τω μεταξυ,στον δρομο εμφανιστηκαν 15 αντρες της Circle of Ossus βαρια οπλισμενοι,που οδευαν με ταχυτητα προς το σπιτι του Jeggins.Ομως και αυτοι,οπως και εμεις λιγο πριν,σταματησαν αποτομα γιατι τωρα βηματα πλησιαζαν απο τα αντολικα.Δεν προλαβαν να κρυφτουν και ετσι οι 20 αντρες της Οργανωσης τους ειδαν ολοκαθαρα οταν εφτασαν στην σκηνη.Το γεγονος οτι τοσα πολλα μελη της Οργανωσης εδειχναν τον εαυτο τους,την ιδια στιγμη,στον ιδιο χωρο,ηταν αρκετο για να επισημανει την σοβαροτητα της καταστασης.Δυο ατομα απο καθε ομαδα,χωριστηκαν απο τους υπολοιπους και βγηκαν μπροστα.Οι ζητιανοι ειχαν εξαφανιστει.
-Θα το πληρωσετε πολυ ακριβα που τολμησατε να μας εναντιωθειτε φωναξε αυτος που οδηγουσε την Οργανωση.
-Δεν νομιζω.Εγω πιστευω οτι απλα θα σασς διαλυσουμε,θα παρουμε τον γερο και οτι εχει να μας προσφερει και μετα θα αναλαβουμε εμεις την εξουσια του απαντησε ψυχραιμα ο αλλος.
-Εχεις τρελαθει.Ο Μεγαλος Αρχηγος...
-Ο Μεγαλος Αρχηγος θελει μονο τους δυνατοτερους οποτε μολις δει οτι εμεις ειμαστε αυτοι θα μας δωσει την "ευχη" του για να δοιηκησουμε τον διεκοψε ο αρχηγος της Circle of Ossus και βγαζοντας εναν μεγαλο πελεκυ απο την πλατη του,ορμηξε στους εχθρους του,ενω οι αντρες του τον ακολουθουσαν.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 26, 2013 12:50 pm

Παρα την δυσαρεστη θεση στην οποια βρισκομασταν,συγκρατουσαμε με δυσκολια τα γελια μας.Μπροστα μας ειχε παρουσιαστει μια τεραστια ευκαιρια για να ξεφορτωθουμε τους αντιπαλους μας και το γνωριζαμε και οι τρεις.Θα τους αφηναμε να αλληλοεξουδετερωθουν και θα παιρναμε με την ησυχια μας τον Jeggins.Oι αντρες των δυο ομαδων μαχοταν αγρια και οι κλαγγες των οπλων αντηχουσαν σε ολη την περιοχη.Ακρωτηριασμενα μελη πεταγοταν εδω και εκει,αψυχα σωματα επεφταν και το αιμα εβαφε κοκκινο το χωμα.Στο τελος,οι αντρες της Οργανωσης επικρατησαν.Το αριθμητικο τους πλεονεκτημα εκανε την διαφορα και παρα την γενναια τους αντισταση οι αντρες της Circle of Ossys,σκοτωθηκαν ολοι.Τελευταιος επεσε ο αρχηγος τους,που δεν αντεξε την συνδυασμενη επιθεση τριων αντιπαλων και κατακρεουργηθηκε.Ομως και οι απωλειες απο την Οργανωση δεν ηταν μικρες καθως μονο πεντε ατομα ειχαν επιζησει και οι δυο απο αυτους ηταν τραυματισμενοι.Χωρις να ξεκουραστουν,μπηκαν στο σπιτι του Jeggins και πεντε λεπτα αργοτερα,βγηκαν σερνοντας πισω τους εναν ηλικιωμενο αντρα με ασπρα μουσια και μαλλια,ρακενδυτο και λιποσαρκο.
-Νομιζω οτι τωρα,μπορουμε να αναλαβουμε δραση ειπα ψυχρα κοιταζοντας μια τον Haytham και μια τον Alucard,που συμφωνησαν χαμογελωντας.Τραβηξα το δρεπανι μου απο την ειδικη θηκη του που ειχα στην πλατη και πατωντας το κουμπακι στην μεση της λαβης,το χωρισα σε δυο μικροτερα και πηρα ενα σε καθε χερι για ακομη μια φορα.Την ιδια στιγμη οι συντροφοι μου,ξεθηκαρωναν τα σπαθια τους και ολοι μαζι βγαιναμε για να πολεμησουμε.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 26, 2013 6:41 pm

Η ομάδα της οργάνωσης δεν ήξερε απο που της ήρθε το χτύπημα . Επιτέθηκα στον πρώτο άντρα που βρήκα μπροστά μου πετώντας του το ξίφος μου και σκοτώνοντας τον ακαριαία.Τον επόμενο κλώτσησα με το δεξί μου πόδι στο αριστερό του γόνατο , και τον έκανα να λυγίσει.Ένα δυνατό κρακ ακούστηκε απ την άρθρωσή του....Με το δεξί μου πόδι που ήταν ακόμα στον αέρα, χτύπησα το ξίφος του και το πέταξα λίγα μέτρα πιο μακρυά..Μετά προσγείωσα το πόδι μου στο κεφάλι του, ρίχνοντας τον κάτω ....
Απενεργοποίησα τους μηχανισμούς τον μαχαιριών και τράβηξα το ξίφος μου με το δεξί μου χέρι απο το νεκρό σώμα του άλλου άντρα...Ο μεταλικός του ήχος καθώς έβγαινε απ το σώμα, τάραζε τα αυτά των γύρω καθώς ο άντρας φορούσε πανοπλία.
Έπιασα το ξίφος μου γερά με τα δυο χέρια και το κάρφωσα ακριβώς επάνω στην καρωτίδα του.Το αίμα πετάχτηκε καθώς απομάκρυνα το σπαθί μου και λέρωσε το παντελόνι μου .Δίπλα ο Raziel είχε κόψει τα πόδια ενός άντρα και τον αποτελείωσε καρφώνοντας το δρεπάνι του κατευθείαν στην καρδιά του ενώ τον δεύτερο τον έκοψε κατα μήκους της μέσης και έπειτα έφτυσε στο πρόσωπό του.
ο Haytham απ την άλλη αρκέστηκε στο να αποκεφαλίσει τον εναπομείναντα αντίπαλό μας
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 26, 2013 7:16 pm

Σχεδόν ταυτόχρονα, τινάξαμε τα όπλα μας ωστε να φύγει το αίμα. Οι πολίτες τρομοκρατημένοι άρχισαν να τρέχουν εγκαταλείποντας τις πρόχειρες κρυψώνες τους μόλις τελείωσε η μάχη και στρέψαμε προς αυτούς την προσοχή μας.
Καλύτερα να τελειώνουμε γρήγορα .Πολύ πιθανόν να έρθουν και δυνάμεις των marines εδω...Ίσως τους ειδοποιήσουν οι πολίτες
Έχεις δίκιο.Ίσως να το έχουν κάνει ήδη , συμφώνησε ο Haytham
O Raziel σήκωσε τον ασπρομάλλη άντρας ηλικίας 75 με 76 χρονών και τον πήγαμε στο σπίτι του. Το βλέμμα του πρόδιδε φόβο, δεν τον κατηγορούσα όμως.Είχε δει αρκετό αιματοκύλισμα για μια μέρα και αυτό μπροστά ακριβως απ το σπίτι του.
Τι θα θέλατε ? ρώτησε ενώ κοιτούσε απο την κορυφή μέχρι τα νύχια τον κάθε ένα απο εμάς
Ήρθαμε εδώ για κάποιες πληροφορίες, ανέλαβε να πει ο Haytham.
Σχετικά με τι?
Με μια ιστορία ξεχασμένη μέχρι πριν λίγο καιρό....Θέλουμε να μας πεις ότι ξέρεις για τον Χιονισμένο τίγρη
Και καλύτερα αυτά που θα μας πεις να είναι η αλήθεια . Είπα τραβώντας ελαφρά την κάπα μου προς τα πίσω ωστε να φανούν τα πιστόλια μου .Αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω
O γέρος κούνησε καταφατικά το κεφάλι του και μας μας είπε να καθίσουμε καθώς το θέμα λογικά ήθελε συζήτηση. Καθίσαμε σε όποια καρέκλα η ακουμπήσαμε σε όποια κολόνα βρήκαμε.Το σπίτι ήταν κυριολεκτικά ένα ερείπιο απο έξω, αλλα απο μέσα ήταν διαφορετικό...Λες και έμενε διαφορετικός άνθρωπος.
Λοιπόν..Τι ακριβώς θέλετε να μάθετε για τον Χιονισμένο Τίγρη?
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Tελος-Quest] Χιονισμένος Τίγρης: Μια εικόνα, χίλιες ιστορίες ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: